Spelende kinderen vinden ichaam vermist meisie GOED PITTIG. NIET ZO SCHERP Pasen trok 850.000 bui tenlanders BRANDARIS.OMDAT-IE GOED ZWAAR IS. Beschoten VARA-ploeg niet gewenst in El Salvador Ten Brink onderzoekt kans katholiek weekblad riENTALLEN TIPS NA POLITIE-OPROEP Mgr. P. Moors vierde gouden priesterfeest Na de Keukenhof (70.000) en het Shetland Ponypark In Slagharen (53.000) was Madurodam de attractie die het afgelopen weekeinde het grootste aantal bezoekers trok. Vijfenveertig duizend kaartjes werden er verkocht. VEEL NEDERLANDERS MEERDERE DAGEN OP STAP IN EIGEN LAND DEN HAAG Het afgelopen paasweek einde hebben 850.000 buitenlandse toeris ten een bezoek aan ons land gebracht. Tot deze schatting komt het Nationaal Bureau voor Toerisme in Den Haag, dat een ver minderd bezoek constateert vergeleken met vorig jaar pasen. In 1979, toen de paasdagen vroeg in het jaar vielen en het weer fraaier was, kwamen er tegen de miljoen buitenlanders onze grenzen over. De bollenvelden stonden het afgelopen week einde nog niet volledig in bloei en dit bete kende voor de Keukenhof bijvoorbeeld dat er 30.000 bezoekers minder werden verwelkomd dan vorig jaar, toen dat er 100.000 waren. De hotels en pensions in de kust- bollenstreek waren, vooral op Goede Vrijdag en Paasza terdag niettemin vrijwel vol. Verdeeld naar nationaliteit tekenden de Duitsers voor het merendeel van het buitenlands toerisme. Op merkelijk was ook het forse aantal Engelsen. Er waren daarentegen wat minder Fransen en Scandinaviëres dan vorig jaar. Verrast was de toeristen-industrie door de sterke toe name, vergeleken met vorige jaren, van het aantal Nederlanders dat meerdere dagen op vakantie ging in eigen land. Voor in de bun galow-bedrijven in Drente, Limburg en Oost- Brabant was dit goed merkbaar. Tot grote verkeersproblemen heeft het paas weekeinde niet geleid. Tweede paasdag gaf nog de grootste drukte te zien. In de ochten duren werden de wegen bevolkt door buiten landers, vooral Duitsers, die weer op huis aangingen zowel als door Nederlandse dagjes mensen. Rond zes uur gisteravond was de drukte weer geluwd. Buitensporige files de den zich nergens voor. Tot slot een beeld van de drukte op de belangrijkste attractie-pun ten in de Haags/Leidse regio. Scheveningse pier: 15.500 bezoekers. Duinrell: 16.000. Ma durodam: 45.000. Panorama Mesdag: 3400. Dierenpark Wassenaar: 25.000. Mauri tshuis: 2800. Koninginnefeest toch op 30 april SOESTDIJK De vele hon- derden Oranjeverenigingen in ons land zullen hun festi viteiten toch op 30 april, op koninginnedag, houden. Dit ondanks de lange televisie- uitzendingenen op die dag ter gelegenheid van de den haag De Neder Pater Van den Burg landse pater C. P. M. van -rr j j den Burg (56) is in de af ge- m Kameroen gedood lopen week in Kameroen om 4 het leven gebracht In zijn ge'd' dat Pa'er Van, den Burg woning in de post Lolodorf a° SesPaard voor de aankoop in de wouden van Zuid-Ka- van fen ™euwe auto. Pater meroen werd hij door een in- van Burg was «d van de breker zo ernstig gewond, congregatie van de paters van dat hij later in een zieken- de HelhSe GeJrst, H'J werd 8e" huis overleed. boren in Berkel-Rodenrijs. Over drie maanden zou hij De inbreker was op zoek naar dertig jaar in Kameroen zijn geweest. naai afscheidsdefile voor ko ningin (prinses) Juliana in de tuin van paleis Soestdijk wordt wel naar 31 mei ver schoven. De Nederlandse Antillen zul len bij de inhuldigingsplech tigheid van prinses Beatrix worden vertegenwoordigd door de Antilliaanse minister president Don Martina, die wordt vergezeld door een par lementaire delegatie. Nieuw cao-overleg hij Philips EINDHOVEN De vakbon- men loonmaatregel. Philips den wachten nog steeds op na- zou hierover nadere notities dere notities van Philips voor voor het te hervatten overleg het heropenen donderdag aan- samenstellen, staande van de cao-onderhan- De vakbonden hebben deze delingen. De eerste besprekin- notities nog niet ontvangen, gen hierover waren medio Zij zouden betrekking hebben maart op verzoek van Philips op de in maart door de bonden voor onbepaalde tijd uitgesteld afgewezen voorstellen van vanwege de toen 'pas afgeko- Philips. 'BINNENLANDLEIDSE COURANT DINSDAG 8 APRIL 1980 PAGINA 5 SCHIEDAM De politie in het Brabantse Heesch en in Rotter dam heeft tientallen tips bin nengekregen naar aanleiding ,van de moord op het 18-jarige [jgchiedamse meisje Emi den jBoer. Dit gebeurde nadat er gis teren een politiebericht via de televisie was uitgezonden. Het vermoorde meisje, dat sinds donderdag werd vermist, werd zaterdag door spelende kinde ren gevonden in het bos in Heesch. Zij werd door twee pis- tool- of revolverschoten gedood. ver het motief voor de moord staat de ilitie vooralsnog voor een raadsel. ;n aantal kledingstukken van het leisje ontbreekt, evenals haar sporttas, zijn echter geen sporen gevonden i een zedenmisdrijf. Vaststaat dat ;mi donderdag omstreeks half acht [s morgens het ouderlijk huis verliet bm naar school te gaan. Zij studeerde aan de Academie voor Lichamelijke Opvoeding aan de Laan van Poot in Den Haag. De bus in Schiedam, die haar naar het station moest brengen, on" kreeg een aanrijding en de passagiers en* moesten hun reis te voet voortzetten. De politie weet niet of Emi die dag het station of Den Haag heeft bereikt. Op school is zij in elk geval niet meer ge- Emi den Boer was 1.80 meter lang. Op de dag dat zij verdween droeg zijn een blauw trainingsjack met witte strepen, sportschoenen in dezelfde kleuren en een zwarte trainingsbroek. Zij had een sporttas bij zich met het opschrift Ex celsior Sport Den Haag. weest. Evenmin is bekend of het meisje een lift heeft aangenomen. Dat lijkt echter niet waarschijnlijk omdat Emi niet het type was om te liften. De Amsterdamse politie heeft vrijdaga vond de moord op de 22-jarige studente Aline Aukema opgelost. Een 34-jarige Egyptenaar heeft bekend het meisje die avond te hebben doodgestoken. Aline Aukema hield zich in haar vrije tijd be zig met de opvang van politieke vluch telingen. De Egyptenaar was een van haar cliënten. Hij is ongeveer een jaar in Nederland en woont in een psychia trische inrichting, waar hij echter vrij in en uit kon lopen. Vrijdagavond ging hij naar de woning van het meisje in Amsterdam-West, waar hij haar doods tak. Hij kon op aanwijzingen van ken nissen van Aline in de inrichting wor den aangehouden. Reden voor de steekpartij was het waanidee van de man dat Aline Aukema een paar maan den geleden zou hebben geprobeerd hem te vergiftigen. Eveneens in Amsterdam is vrijdag nacht de 63-jarige J. van Rees door on bekenden vermoord. Hij werd met in geslagen schedel gevonden in zijn wo ning aan de Van Baerlestraat in Am sterdam-Zuid. De hoofdbewoner, die een deel van zijn woning aan de heer Van Rees verhuurde, ontdekte de mis daad. Het slachtoffer woonde alleen. Hij had geen beroep. Uit zijn woning zijn waarschijnlijk geld en sieraden ge stolen. In 1979 meer geslachtsziekten DEN HAAG Het aantal geslachtsziekten dat vorig jaar bij het ministerie van volksgezondheid en mi lieuhygiëne is aangemeld, is ongeveer 14,5% hoger dan in '78. Dit blijkt uit cijfers in het blad van de Nederlandse Stichting tot bestrijding der geslachts ziekten. Vorig jaar werden er 13.243 gevallen van geslachts ziekten gemeld en in '78 wa ren dat er 11.586. Paaszegen in 33 talen Meer dan driehonderd duizend Relgrims uit de hele wereld hebben zondag op het St.-Pie- tersplein de Paasmis bijgewoond, gecele breerd door paus Jo hannes Paulus II, ge volgd door de zegen i.Urbi et Orbi", door 'hem uitgesproken in drieëndertig talen, •waarbij het Nederlands, de Oosteuropese talen, het Chinees en voor het ■'eerst ook in het He breeuws. In zijn Paas- boodschap zei de paus, dat de huidige wereld ''God dood schijnt te Wensen. „U die aan de 1 menselijke wereld bouwt, wijs God niet af en denk eraan, dat de bood van God leidt tot de dood van de mens", zei de paus. Zonnige perioden De Bilt - Morgen zijn er perio den met zon en de buiigheid zal minder zijn dan vandaag. Toen trok een buienstoring, die hedenmorgen boven de Noordzee lag, met regen- ha gel- en natte sneeuwbuien en veel wind over ons land naar Duitsland weg. Het blijft mor gen, ondanks de zonnige pe rioden en minder wind, nog steeds vrij koud, doordat met noordwestenwind lucht van noordelijke streken over de koude Noordzee naar ons land wordt gevoerd. Deze noordelij ke aanvoer wordt veroorzaakt door een krachtig hogedrukge- bied ten westen van Ierland, dat vrijwel niet van plaats ver andert. De noordelijke stro ming heeft zich over geheel West'-Europa uitgebreid. Ook in Spanje is het vrij koud. In Italië vallen buien. Middag- temperaturen in het Middel landse Zeegebied liggen rond de vijftien graden. WeorsgesteMheM van gisteren UTRECHT In Utrecht is de stichting Communicare opgericht die zich ten doel stelt de eenheid binnen de Nederlandse katholieke kerk te bevorderen. Daartoe laat de stichting onderzoe ken of een nieuw katholiek weekblad levensvatbaar en wenselijk kan zijn, aldus* een van de initiatiefnemers, oud-journalist H. ten Brink. Wie de andere initiatiefne mers zijn, wilde Ten Brink zaterdag niet kwijt Volgens Ten Brink, die per soonlijk gelooft dat het plan een haalbare kaart is, zullen in principe alle in Nederland wo nende katholieken (40 procent van de bevolking) in aanmer king komen als abonnee van het nieuwe blad. Het week blad De Tijd is volgens hem van oudsher al een blad voor de katholieke intelligéntia ge weest en is dat nog steeds. Daardoor is er in ons land vol gens Ten Brink een kloof ont staan in de communicatie tus sen de kerk en de gelovigen. „Er bestaat in Nederland geen exclusief katholiek dag- en weekblad". Het niéuwe blad zal niet het karakter van een parochieblad dragen, maar evenmin extre me progressief zijn. Het moet een duidelijke podiumfunctie binnen de kerk vervullen. In dien alle plannen doorgaan zal het nieuwe blad in een oplage van 60.000 tot 100.000 op de markt verschijnen, verkrijg baar zowel op abonnement als in losse verkoop. Ten Brink heeft naam ge maakt als redacteur van het NKV-blad Ruim Zicht dat hij in de zestiger jaren van 30.000 tot 430.000 liet groeien. Daarna gaf hij als hoofdredacteur El- serviers weekblad een nieuw gezicht: van monetair week blad tot sociaal-economisch blad voor een breed publiek. Bij de sanering van de Haagse Post vervulde hij een rol, waarna hij in conflict raakte met de redactie van het Fi- nancieele Dagblad, dat weiger de hem als directeur te accep teren. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De oud-bisschop van Roermond, mgr. P.Moors, heeft giste ren in Swolgen, waar hij nu assistent is, zijn gouden pries terjubileum gevierd. Een van de concelebranten bij de eu charistieviering was zijn broer Theo, bisschop van Manado op Celebes. Tijdens de receptie kwam de huidige bisschop van Roermond, mgr. dr. J. Gijsen, samen mét enkele vicarissen zijn gelukwen sen aanbieden. De jubilaris ontving een bedrag van 45.000 gul den, dat uit heel het bisdom Roermond was binnengekomen. Mgr. Moors besteedt het geld aan projecten in missielanden van zijn broer en van oud-leerlingen, die als missionaris werkzaam zijn. Zaterdag viert mgr. Moors zijn feest voor binnen- en bui tenlandse relaties. Donkere tabakken. Uitgekiende samenstelling. Mooi lang gesneden. Praktisch zonder gruis. Prettig van geur en pittig van smaak zonder scherp te zijn Zouden er daarom elke week een paar zwareshag-rokers op Brandaris overstappen? Medewerker bisschop Romero: HILVERSUM Dc VARA-ploeg, die vorige week dinsdag in El Salvador door de militaire politie is beschoten, had daarvoor van een naaste medewer ker van de vermoorde bisschop Rome ro al het dringend advies gekregen het land te verlaten, omdat de Junta hun aanwezigheid in El Salvador niet op prijs stelde. Volgens de drie leden van de ploeg is de aanslag, waarbij twee medewerkers werden gewond, door de autoriteiten zelf beraamd. De autoriteiten probeerden later de aan slag tot een incident terug te brengen, aldus verslaggever Diamand, die evenals geluidsman Ruud van der Heijden bij de schietpartij werd gewond. De ploeg, die zondag is teruggekeerd, wil de een documentaire maken over El Sal vador, in dezelfde vorm als van de docu mentaire over de vrijheidsstrijd in Nicara gua. Slechts een klein deel van de plan nen is verwezenlijkt. De VAR A-televisie zal nagaan wat met het thans beschikbaar filmmateriaal kan worden gedaan. Van der Klaauw niet naar Fiji DEN HAAG Minister Van der Klaauw van buitenlandse I zaken heeft zijn bezoek aan de door zware cyclonen en over- t itromingen getroffen Fiji-ei- anden afgelast. Gisteren zou de bewindsman in de- hoofd- tad Suva zijn aangekomen. In olaats daarvan is de minister loorgereisd naar Nieuw-Zee- land, waar hij tot 13 april zal blijven, vergezeld door ambte naren van zijn ministerie en de ministeries van landbouw economische zaken. Hij zal besprekingen voeren over commerciële banden tussen Nieuw-Zeeland en de Europe- Be Gemeenschap. Daarna reist hij door naar Indonesië en Ja pan, aan welke landen hij sa men met premier Van Agt een Dfficieel bezoek brengt. Brandstichting 5e" f 1 miljoen schade j"~ ZWOLLE Bij een brand sr_ flie inbrekers Tweede Paas- je^ dag hebben gesticht in een bjj scholengemeenschap in Zwolle is voor een half a cén miljoen gulden schade aan- gericht Dndermeer de aula en de di rectiekamer gingen verloren. De daders zijn nog op vrije foeten. De buit die zij maak ten is gering. ADVERTENTIE.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5