Cor Vriend sterke winnaar van Zilveren Molenloop Hockey- toernooi geen succes Succes voor familie Mooy Smalle basis breekt Jumpers toch nog op Bent u hier weieens ingevallen? SPÖRTTRIBUNE BRAM WASSENAAR DERDE .w" ©eld( ootst P ooi bi igensl bande en de ireld sulta t "ï'n iki o in jy rd»r 55: »i O Jonale Sc LEIDSE COURANT DINSDAG 8 APRIL 1980 PAGINA Het kopgroepje van de Zilveren Molenloop. V.l.n.r. Bram Wassenaar) 1), Cor Vriend (36), Helmond(202) en de Deen Jurgens. LEIDEN De (met ruim 500 deelne mer» „begunstigde") achttiende Zilve ren Molenloop van De Bataven is zater dag zoals mocht worden verwacht een prooi geworden van Cor Vriend. De Helmondse atleet die tot nu toe als eni ge aan de Olympische selectie-eis op de marathon heeft voldaan, was op de twintig kilometer lange tocht door de polders een klasse apart. Plaatste zich direct na de start aan kop van een kop groepje van vijf lopers, verliet dat groepje vervolgens met Daventria-at- leet Roelof Veld en ontdeed zich vijf ki lometer voor de finish ook van die laat ste concurrent. Met 24 seconden voor sprong op Veld kwam Vriend na iets meer dan een uur (1.02.09) ontspannen, maar uiterst sterk lopend over de meet. Een tevreden Vriend, later: „Ik wilde het niet op een eindsprint laten aankomen. Ik voelde me erg sterk en dan hoef je het risico van zo'n sprint niet te nemen." Ook nummer twee. Roe lof Veld keek overigens tevreden terug op die achttiende Zilveren Molen. De atleet die de laat ste tijd bijna traditiegetrouw met blessures kampt: „Het begint weer te komen. Alleen aan het eind kreeg ik weer last van een zwaar rech terbeen. Niettemin: er zit weer schot in. En dat is het grootste pluspunt van deze wedstrijd." Veld was zaterdag ook meteen aanwezig op het moment dat de favorieten van deze (bijna) halve marathon zich aan de kop van het veld nestel den. Waar Steef Kijne, Gerard Mentink en Kees van der Heul zich al vrij spoedig moesten afmel den bleef Veld aanwezig toen Vriend, Bram Wassenaar en de Denen Jörgensen en Hoffman al in Leiderdorp na vijf kilometer het beslissen de gat sloegen. Halverwege de wedstrijd had opnieuw een splitsing plaats. Een demarrage van Vriend kon alleen door Veld worden ge volgd en het tweetal zou in de resterende kilo meters niet meer worden achterhaald. Al deed met name Jörgensen daar kilometers lang alle moeite voor (hij bleef op vijftig meter steken) en kwam de winnaar van vorig jaar. Bram Wasse naar, in de slotfase van de race nog sterk terug. Slechts vijf seconden achter uitgelopen Roelof Veld finishte Wassenaar als derde. Een plek waarmee Wassenaar eigenlijk helemaal niet blij was. De mede-organisator van de weer geslaag de Molenloop: „Halverwege kreeg Ik last van mijn rechterkuit. Daardoor moest ik die jongens wel laten gaan. Maar normaal gesproken had ik er bij kunnen blijven. Zonde om op zo'n manier een wedstrijd te verliezen." Van die late achtervolging van Bram Wassenaar had winnaar Cor Vriend overigens niets meer gemerkt. Hij koos vijf kilometer voor het eind zijn plek, liep weg van maar even tegenstribbe lende Veld en vond vervolgens als eenling de fi nish. Met die overwinning nog eens benadruk kend dat de vereiste vorm er nog altijd is... Vorm die ook veteraan Piet van Alphen niet kan worden ontzegd. Als negende loper kwam Van Alphen uiterst fraai geklasseerd binnen. Voor Rob ter Poorten en (te) snel gestarte Wim van Riemsdijk. GERT-JAN ONVLEE Uitslagen: 1. C. Vriend (HAC) 1.01.45; 2. R. Veld (Daventria) 1.02.09; 3. B. Wassenaar (De Bataven) 1.02.14; 4 H. Jörgensen (Ben Hur) 1.02.21; 5 P. Hoffman (Ben Hur) 1.02£6; 6. G. Mentink (Daventria) 1.03.57; 7. D. Jaarsma (FIT) 1.03.59; 8. K. van der Heul (Avanti) 1.04.28; 9. J. Dijkkamp (Metro) 1.04.36; 10. L. Polak (RAV) 1.04.48, Veteranen: 1. P. van Alphen (AAC) 1.04.30. Da mes: 1. M. Hogerhout (Olympus 70). Wouter Leefers, die hier voor de Batavieren uitkomt en later zou vertrekken omdat hij vond dat de Duitse ploegen te hard speelden, in duel om de bal met Jan Albers (no 11) van Klein Zwitserland. DEN HAAG Van te voren werd het ze ventiende internationale paashockey- toernooi door de organisatoren van de drie Haagse prominente verenigingen Klein Zwitserland, HGC en HDM als een groots internationaal gebeuren aange prezen. Dat internationaal klopte alle maal wel, maar groots was het zeker niet. Sportief gezien was het toernooi een aanfluiting. Voor de deelnemers was het best aardig, maar de toeschouwers die naar het toernooi gelokt werden en op de dag van de finale (gisteren) vijf gulden bij de kassa moesten inleveren, voelden zich behoorlijk genomen. Langs de lijn kon men zelfs verscheidene kij kers daar hun verontwaardiging over ho ren uitspreken. Daar kwam nog bij dat de beide finales een buitenlandse aange legenheid waren. Geen bijster interes sant gebeuren dus. Dat de Haagse ploegen er niet veel voor voelden in deze fase alles in de strijd te gooien, was te verklaren. Klein Zwitserland voelt in de competitie de hete adem van Kampong in de nek en HDM zal alle zeilen bij moeten zetten om zich in de hoofdklas se te handhaven. Trainer Ton van Gils van HGC had zijn pupillen de keus gegeven. „Ik kon moeilijk verwachten dat ze hier al lemaal nog eens even drie dagen in de weer zouden zijn. Ik heb gezegd dat ze zelf mochten beslissen. Vandaag (gisteren, - red.) deed van de basisspelers alleen Jaap Kooreman mee. We zijn dan ook negende geworden". Klein Zwitserland trad aan zonder de ge broeders Steens en ook de broers Kruize lieten verstek gaan. Voorts deden Maarten van Grimbergen en Joost Claushuis niet mee. Van Asbeck en Van Heeswijk, die wel acte de présence gaven, speelden ook nog een aantal wedstrijden met De Bata vieren mee. Dit team, dat normaal gespro ken uit Drominente oud-internationals be- Een spelmoment van de wedstrijd tussen HGC en HDM (gestreept shirt) Laatdunkende Alleen trainer Hans Poederbach van HDM had zijn ploeg grotendeels intact gelaten. Niettemin liet ook hij zich op een enigszins laatdunkende wijze uit over het toernooi. „Je moet een beetje kijken wat de sterke tegenstanders zijn. Dan stel je het beste team op, maar voor de rest heeft het weinig zin. Als toe schouwer zou ik me geweldig gepakt voelen", aldus Poederbach. De aardigste wedstrijd van het toernooi was nog het treffen tussen De Batavieren en Lusitanians, een ploeg met bijna alle maal spelers van Pakistaanse afkomst, die het toernooi zodoende toch nog enige kleur gaven. Opvallend was de aparte klasse van de doelman. Minder spannend was de finale tussen Lyon en Uccle, die niet verder kwamen dan enkele leuke acties. De Belgen trok ken met 10 aan het langste eind. De damesfinale werd gewonnen door Glasgow dat Portadown met 41 naar huis stuurde. Overigens was ook het da- mestoernooi zeer gedevalueerd. Het da mesteam van KZ bestond bijna geheel uit speelsters uit de lagere elftallen. De lal ste plaats was dan ook een terechte belfr'eul ning. Op een slecht veld is dameshock dan helemaal het aanzien niet waard. DENNIS MULKENf De eindstand bij de heren: 1. Uccle. i Lyon. 3. Lusitanians. 4. De Batavieren.) Klein Zwitserland. 6. HDM. 7. Frankenth/ 8. Wettingen. 9. HGC. 10. Dürkheim. De eindstand bij de dames: 1. Glasgof 2. Portadown. 3. Blau Weiss Köln. 4. cle. 5. Zwarte Tulpen. 6. HDM. 7. HGC.| Easterhares. 9. Leverkussen. 10. Zwitserland. (Voor onze sportredaktie)~ WASSENAAR De zaterdag gehouden wedstrijden van de ZHJV gaven een grote drukte op Meijendell. Meer dan hon derd ruiters en hun paarden namen deel aan vier verschillen de springconcoursen. Begonnen werd met een vrij eenvoudige opgave, waarbij spron gen van één meter moesten worden gemaakt. Deze wedstrijd werd gewonnen door S. Star op Parmanta. Tweede werd Marja van Nieuwenhuizen op Fancho, die een weigering had (3 straf- punten). Het concours over hindernissen van 1.10 meter werd weer een succes voor Ageeth Mooy, die eerste werd met Luckey Luke in 28 sec. en vervolgens ook de tweede prijs behaalde met Larry, die er 29 sec. over deed. Derde werd R. Rekker Op Laica in 32 sec. De nog wat zwaardere afdeling (1.20 meter) leverde een succes op voor Gert Jan Mooy, die met Feuerteufel in 24.6 sec. aan de finish kwam. Hij werd gevolgd door wiel Heber op Sao Paulo in 31.3 sec. als derde kwam Ageeth Mooy op Lady Wokina aan het eindpunt in 46.5 sec., waarbij zij ook drie strafpunten kreeg. Ook het parkoers over obstakels van 1.30 meter was bijzonder lastig. De strijd eindigde met twee deelnemers met gelijke tijd. Dat waren Wiel Heber op Cornet en Irma Smulderé op Lough Corrib, waarvoor 29.4 sec. werd genoteerd. Derde werd K. van Nieuwenhuizen op Fleetwood in 73.2 sec. Vierde was weer Ageeth Mooy op Harvey Bay (4 strafpnt, en 73 sec.). De familie Mooy is meestal succesvol. Van links naar rechts Ageeth Mooy, nichtje C rolien Lankester, Vader Mooy en Gert Jan Mooy. (Van onze verslaggever) HAAKSBERGEN Het duel tussen Tonego en Jumpers, dat plaats vond in het kader van de play-offs voor een plaats in de eredivisie, is voor beide ploegen anders verlo pen dan werd verwacht. De thuisclub, Tonego, had veel meer moeite met de gasten dan werd aangenomen en Jumpers had zelfs nog even de hoop met winst naar huis te kunnen gaan. De Haaks- bergse formatie won echter, wat het 1400 man sterke pu bliek ook verwachtte, met 104-95. Beide ploegen moesten een zeer sterke speler aan de kant laten. Bij Tonego was dat mede-spelbepaler Bouke van Ek. Hij had zo veel hinder van gekneusde kniebanden dat hij, hoewel nog wel aanwezig bij de warming-up, niet werd inge zet door trainer-coach Wim van Ek. Bij de equipe uit Rijs wijk bleef Cliff Anderson op de bank. Hierdoor werd de toch al smalle basis van de Jumpers sterk uitgedund en naar later zou blijken misten de gasten daardoor ook nog eens enorm veel reboundkracht. Coach Ruud de Lange: „Dat breekt de ploeg op. Danny Ivey speel de wel erg goed, maar hij is niet de man die voor de re bound zorgt. Dat doet normali ter Anderson. Doordat hij weg viel werd onze aanval minder, want er was maar een man die mis geschoten ballen terug moest winnen. Dat ging in het begin nog wel, maar later ging de vermoeidheid toch een rol spelen". Tot ongeveer tien minuten in de tweede helft kon Jumpers Tonego goed volgen en tot dat moment had het er zelfs naar uit gezien dat Jumpers zo waar voor een verrassing ging zor gen. De zone man-to-man-ver- dediging van Tonego had na melijk lang niet het gewenste effect en door het ontbreken van Bouke van Ek, overigens goed vervangen door Han van Ek, was er toch te weinig rust binnen de ploeg. Bovendien liep het aanvallend bij Jumpers beter en vooral Ivey en John Dawson maakten de nodige punten. Daarbij kwam nog d§t de bewaker van ivey, de Ame- rikaan Kurt Ekberg, al gauw de taak over moest geven aan zijn landgenoot Al Monroe. Een aanvankelijk opgebouwde voorsprong (19-27 en 31-37) ging echter vervolgens voor de gasten verloren, rust 43-43. Tempo omhoog Na de pauze ging het tempo omhoog en werd het spel aantrekkelijker. Kurt Ekberg werd naar de kant gehaald in de derde minuut, maar de gasten konden daar niet van profiteren. Tot 47-47 bleven de ploegen elkaar in even wicht houden, maar daarna moest Jumpers de tol betalen voor de smalle basis van slechts zeven spelers. Toen Tonego ook nog overging tot het aanstellen van Al Mon roe ala vaste bewaker voor Danny Ivey was het pleit snel beslecht. Via 64-59 en 85-71 liep Tonego nog vrij snel naar de zege, 104-95. Toch was De Lange zeker niet ontevreden. „Gezien de teamsamenstelling en het getoonde spel heb ik vrede met deze nederlaag. Ik had die ook verwacht, maar af en toe geloofde ik in een ver rassing. Door dit verlies is ver der niets verloren. Wij hebben vier punten en Tonego heeft nu ook vier punten. De strijd voor plaatsing in de eredivisie is dus nog helemaal open". Topscorers bij Tonego: Al Monroe, 33 punten; Hans Bak ker, 24 punten; en Pieter Scheurwater, 20 punten. Top scorers Jumpers: Danny Ivey, 26 punten; Garis Siderus, 22 punten. Gelukkig niet? Gefeliciteerd. Maar let er dan op dat uw kinderen er ook niet in kunnen vallen. Geel ze geen kans. Da's niet moeilijk. Gewoon, scharen en messen niet laten slingeren. Maar opbergen. En doe het nu. Want... „Mag niet" helpt niet

Leidse Courant | 1980 | | pagina 24