Dr. Van der Haar neemt vandaag afscheid als burgemeester van rrr«H.„ Voorschoten Uitmuntend optreden Solution Overtuigend Guarneri Trio Katwijk houdt hoorzitting huisvestingsproblemen REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 31 MAART 1980 PAGINA A Uitvoering Harpe Davids NOORDWIJKERHOUT - In de hiervoor uitnemend ge schikte toneelzaal van de Bav< werd zaterdagavond het jaar lijkse concert gegeven door d< fanfare De Harpe Davids. Ir het najaar bestaat de fanfart 65 jaar. De uitvoering ondei leiding van dirigent J. Mei was van een goed gehalte Duidelijk bleek, dat men hel sterkste is met vlotte marsmu ziek; de overige muziekstuk ken gaan mank door gebrek aan zuiverheid en homogeni teit. Waardering was er voor de leuke show van het majoret- ten-peleton onder leiding van Tanje Lindhout en de drum band onder leiding van Jan Lindhout. G.K. Auto onbestuurbaar op rijksweg 4 ROELOFARENDSVEEN - Een 34-jarige Hagenaar ia zondagavond in zorgwek kende toestand naar hel AZL overgebracht nadat zijn auto op de kop in een sloot naast rijksweg 4 was beland. Oorzaak van het on geval was, dat het vervoer middel door nog onbekende oorzaaak plotseling onbe stuurbaar raakte. De 24-jarige inzittende, even eens uit Den Haag afkomstig verklaarde, dat hij een harde klap hoorde en vervolgens de bestuurder zonder resultaal aan het stuur zag trekken. De auto vloog over de kop en gleed via de berm in een sloot De bestuurder had behalve een schedelbasisfractuur ver scheidene breuken. De inzit tende kwam met de schrik vrij. NIEUWVEEN De jeugd- commissie van voetbalvereni ging „Nicolaas Boys" zal zater dag 5 april weer de jaarlijks< eieraktie houden. Jeugdleden van Nic.-Boys zullen s morj gens vanaf 10.00 uur in club kostuum beginnen met de huil aan huis verkoop van loten i 1.-. De jongens zullen gej volgd worden door een wageij volgeladen met eieren welk| als prijzen zullen dienen en df rekt aan de winnaars afgele verd zullen worden. Op brengst van deze aktie is ge heel bestemd voor de jeugt' van „Nicolaas Boys". NIEUWVEEN —In de weel van 14-20 april zal de jaarlijksi collecte voor de Nederlands! Hartstichting gehouden woi! den. Vorig jaar bracht dezj collecte in Nieuwveen ruin 900.- op, streefbedrag voq dit jaar is 1000.-. Collectant ten zijn welkom en kunnel zich opgeven bij Mevr. M. Ii van der Glas-Stomp, contact persoon van de Nederlandst Hartstichting voor Nieuwveen! Haar tel.nr. is 01723-8985. J ZOETER WOU DE DD aktie die de Vrije Klups vorigj week zaterdag hebben georgi niseerd is een succes gewot den. Door de loterij werd o kas met ruim 1400 gulden ge spekt. Er werden 1600 lote" verkocht. De trekking wen verricht door Ada Paarde kooper, de voorzitster van d* Vrije Klups. 1, 13, 21, 34, 3! 54, 61, 128, 185, 190, 196, 31k 328, 546, 559, 563, 568, 617, 79f 875, 880, 1037, 1223, 1328, 155U 1574, 1601, 1651, 1676, 172^ 1739, 1744, 1753, 1765, 177b 1787. 1 't Populieren langs n provinciale weg J; door Woubrugge j' WOUBRUGGE In een» brief aan een Woubrugge- naar, die in het verleden zijn bezorgdheid over de te beplanting van provinciale it weg T 20 had uitgespro-' ken, deelt het provinciaal1*, bestuur bij monde vang voorzitter M. Vrolijk enr griffier J. de Vries mede, dat het in de toekomst al-tx lemaal best goed komt. kt In samenwerking metle Staatsbosbeheer is voor dee weg, waarvan de recon-r. structie in vergevorderde stadium is, een beplan-u tingsplan opgesteld. Hetet gaat hier om het gebiedn. van Hoogmade tot aan dé. kruising met de secundai re weg 7 (Herenweg). 75S~" Bomen en 12460 struiken zullen worden gepoot oir) de omgeving van de weg weer een enigszins landed lijk karakter te geven Ook de Kruisweg wordt in dit geheel niet vergeten Aan beide zijden van d< aan te leggen parallelweg komt een bomenrij var 4 populieren. Deze komei op een afstand van lOf meter van elkaar te staan Dat is aardig nieuws vooi de Woubruggenaars. Ii*'0 het verleden vormde dezL weg met zijn grote bomef een typisch stukje WoiAe brugge. Het provincial11 bestuur verwacht, dat bP' het groter worden der bo^1 men in de toekomst, d!®11 ongeveer hetzelfde beelj1® zal opleveren als in vroe ger jaren. !n "1 „Een innemende man zonder enige dadendrang Burgemeester Van der Haar slaat In maart '76 een symbolische eerste paal. VOORSCHOTEN Tijdens zijn laatste raadsvergadering was hij uitstekend op dreef, maar hoe langer het duurde, hoe geïrriteer der hij werd. Direct na zijn laat ste hamerslag „vluchtte" - hij naar huis, enige raadsleden ver wonderd achterlatend. Burge meester Van der Haar was dui delijk blij dat het er bijna op zat De afscheidsvergadering van de gemeenteraad en vanmiddag de receptie in het Cultureel Cen trum behoren nu eenmaal tot de verplichtingen van een schei dend burgemeester, maar anders was hij ongetwijfeld met stille trom vertrokken. Het moet een grote teleurstelling voor hem zijn geweest toen hij hoorde dat hij zijn op 1 december geplande pensionering tot 1 april moest uitstellen. In de laatste dagen van zijn ambtsperiode wist men op het gemeentehuis nauwelijks „waar de burgemeester was en wanneer hij weer terug zou ko men". Dr. J. Van der Haar had er duidelijk genoeg van. Vrijwel onmiddellijk nadat minis ter Wiegel de VUT (vervroegde uittreding voor ambtenaren) rege ling afkondigde, liet burgemeester Van der Haar weten per 1 decem ber vorig jaar gebruik te willen maken van deze regeling. Een re geling die hij ooit nog eens heeft vergeleken met de wet op de af schaffing op de kinderarbeid. Deze vergelijking maakt nog eens duide lijk hoe vervelend hij zijn laatste jaren als burgemeester moet heb ben gevonden. Het einde van een burgemeesterscarrière die 34 jaar geleden zo glorieus begon. Op zijn 29ste werd de heer Van der Haar benoemd als eerste burger van de gemeenten Mijdrecht en Wilnis. Hij was daarmee één van de jongste burgemeesters in Nederland. Op en „reeds" 54 jaar oud was. Wat men toen nog niet wist, is dat dr. Van der Haar Voorschoten zag als een plaats waar hij zijn carrière af kon ronden. Een motie waarin de raad haar diepe teleurstelling uit sprak over de benoeming werd nog net ingetrokken. Toen echter had al duidelijk kunnen zijn dat deze burgemeester in deze gemeente nooit zijn draai zou kunnen vinden. Een benoeming waarin de wensen van de toenmalige gemeenteraad grotendeels opzij werden gescho ven en waarvan de gevolgen in middels duidelijk zijn geworden. Hartelijk In zijn afscheidswoord tot de ge meenteraden van Wilnis en Mij drecht, hij herhaalde dit bij zijn in trede in Voorschoten, maakte dr. Van der Haar al duidelijk wat hem aantrok in het burgemeestersambt. Hij zei bij deze gelegenheid. „Ik mag zeggen dat de representatieve kant van het burgemeesterschap voor mij mede de charme van dit beroep bepaalt". In de negen jaren dat hij in Voorschoten vertoefde heeft hij deze stelling op bijzondere wijze in praktijk gebracht. Burge meester Van der Haar werd zeer gewaardeerd door de wijze waarop hij zich, altijd geestig en hartelijk, van deze verantwoordelijkheid kweet. Bovendien bleek hij een zeer bekwaam voorzitter te zijn. Het was bekend dat hij niet van lange vergaderingen hield en hij was dan ook precies als het om „binnen of buiten de orde" ging. Zijn kennis van de gemeentewet was voortreffelijk en maar weinig raadsleden hebben ooit de kans ge had hem op een foutje te betrap pen. Maar daar bleef het dan ook wel bij. Voor de overige zaken in .zijn portefeuille had hij nauwelijks aan dacht. De eerste jaren waren dit huisvesting, sociale zaken, politie- en brandweer-aangelegenheden. Bij de laatste gemeenteraadsverkie zingen werd dit teruggebracht tot alleen politie- en brandweer-zaken. Getuige de opmerkingen bij de laatstgehouden algemene beschou wingen kon de raad weinig waar dering opbrengen voor het beleid dat op deze twee punten werd ge voerd. Daarbij kwam het nogal eens voor dat de heer Van der Haar afwezig was terwijl zijn aan wezigheid werd gewenst. De raad heeft echter nagelaten de burge meester duidelijk terecht te wijzen. Ook in het college bracht de burge meester weinig in en beperkte hij zich tot het leiden van de vergade ringen. De drie wethouders namen het beleid voor hun rekening en hadden door de weinig krachtige opstelling van hun voorzitter, de mogelijkheid hun eigen politieke persoonlijkheid ten volle te ont plooien. Afwachten Met de vervroegde pensionering van Dr. J. Van der Haar neemt Voorschoten afscheid van een leidsman die altijd als zeer inne mend bekend heeft gestaan maar die voor de gemeente veel minder heeft betekend dan bijvoorbeeld zijn voorganger De Kool. Burge meester Van der Haar heeft zich door zijn eigen opstelling naar de achtergrond laten schuiven. De ge meenteraad heeft zijn les kunnen leren. Bij de commissaris van de Koningin, Maarten Vrolijk, heeft zij gevraagd om een burgervader van rond de 40 jaar, politiek links van het midden die Voorschoten niet als eindstation ziet. En nu maar afwachten of met deze vra gen rekening gehouden wordt. KATWIJK In het Katwijkse theater Tripodia zal morgen het gemeentebe stuur een hoorzitting houden over de in houd van de begin maart uitgekomen be leidsnota huisvesting. Aanleiding tot het uitbrengen van deze nota vormt de wens meer inzicht te geven in de problematiek van de huisvesting in Katwijk. Katwijk valt voor wat de woonruimtewet betreft onder het niet geliberaliseerde ge bied van ons land. Dit betekent dat de wet in deze gemeente nog steeds van toepassing is. Katwijk telde op 1 januari 1980 in totaal 1174 woningzoekenden. Van 1975 tot en met 1979 waren deze aantallen respectievelijk: 433, 544, 797, 1186, 1093. Sinds september 1977 wordt gewerkt met een centrale regi stratie van woningzoekenden. Om een billij ke rangorde te krijgen in de aard van de aanvraging is een systeem van urgentienor men ingevoerd. In de nota wordt ingegaan op de beschikba re bouwlokaties, waarop tot het jaar 2000 ongeveer 3350 woningen kunnen worden gebouwd. Verder beveelt de nota aan om vanaf 18 jaar het recht om te mogen wonen te laten gelden. Een specifieke groep wo ningzoekenden zijn dan de thuiswonende jongerep, aanstaande echtparen, onvolledige gezinnen en niet-gezinshuishoudens. Volgens de laatste cijfers zijn niet-huishou- dens 103 woningzoekenden. Voor deze groep zullen in fase 5 van het bouwplan Rijnsoever, over drie jaar gespreid, plm. 100 woningen worden gebouwd. Bovendien wordt bekeken of de vijfde verdieping van de flats in de wijk Hoornes voor deze cate gorie kan worden verbouwd. De gemeenteraad zal de nota op 24 april be spreken. De representatieve kant van het burgemeestersambt trok burgemeester Van der Haar het meest. het moment dat de bevolking van zijn gemeenten druk doende was voorbereidingen te treffen voor zijn 25-jarige ambtsjubileum besloot hij te solliciteren naar de vacante burgemeestersfunctie in Voorscho ten, waar hij in mei 1971 werd be noemd. De Voorschotense gemeen teraad nam met enige teleurstelling kennis van deze benoeming. De raad had gevraagd om een burger vader die links van het midden stond, ongeveer 40 jaar oud moest zijn en Voorschoten zeker niet als eindstation zou moeten zien. Het tegendeel gebeurde. Voorscho ten kreeg een burgemeester die als uiterst conventioneel bekend stond „Media - neuroze" In Alphens Nabij ALPHEN AAN DEN RIJN Voor een uitverkocht huis trad afgelopen zaterdaga vond de formatie Solution in jongerencentrum Midas (Alphen) op. Het dolenthou siaste publiek kreeg waar voor haar geld. Solution's optreden viel in het kader van de promotiontoernee in verband met de zojuist ver schenen nieuwe langspeel plaat „It's only just begun". Overigens de vijfde elpee van deze groep die men mag Jonge hondjes achtergelaten VOORSCHOTEN Twee meisjes van 14 jaar hebben zaterdagmiddag in het bos van Duivenvoorde een geslo ten doos met drie jonge hondjes gevonden. Bij aan komst op het politiebureau bleken nog twee hondjes, bastaard Labradors, in le ven te zijn. Het is niet bekend hoe lang de doos met de hondjes van onge veer acht weken oud, in het bos heeft gestaan. De Voor schotense politie heeft een van de pups aan een plaatselijke dierenwinkel kunnen slijten, het andere dier is door de meisjes meegenomen. De poli tie probeert vandaag nog de eigenaar van de honden die ze kennelijk in het bos heeft ach tergaten, te lokaliseren. scharen onder de beste tien Nederlandse popgroepen. Solution bracht ook zaterdag weer een groot aantal werken die voornamelijk bestaan uit lange muziekstukken welke men met een kleine dosis fan tasie onder het hoofdstuk sy- umphonische rock kan plaat sen. Symphonische rock, een verzamelnaam voor rock of funk met een jazzachtige om lijsting. Solution echter weet er meer van te maken. Is ge woon origineler en weet de aandacht van de eerste tonen tot de laatste vast te houden. Muzikale blikvangers in de groep zijn vooral saxofonist Tom Berlage en toetsenman Willem Ennes. In hun solisti sche bezigheden worden zij vaardig ondersteund door bas sist Gus Williams en drummer Hans Waterman. De groep heeft veel talent in huis. Talent dat ertoe heeft ge leid dat een bühneoptreden niet verschilt van het luisteren naar een plaat van de groep. De kwaliteit blijft hetzelfde: uitmuntend. Iets dat maar van weinig Nederlandse groepen gezegd mag worden. Toch klinkt in het werk van Solu tion wel enige angst voor de toekomst door. Angst om van de Nederlandse toptien te ver dwijnen als gevolg van het niet-commerciële werk. Zater dag viel dit op doordat de „ou derwetse evergreens" (lange muziekstukken) van Solution werden afgewisseld door stuk ken die korter en bondifer OEGSTGEEST Zondag vond in het maar matig bezette Groene Kerkje in Oegstgeest het laatste K&O-concert plaats uit de serie nr. 6. Opgetreden werd er door het Guarneri Trio, be staande uit Mark Lubotsky viool, Jean Decroos cello en Danièle Dechenne pai- no. Het programma werd geiend met Schuberts Arpeggione Sonate voor pia no en cello. In dit niet biister aantrek kelijke werk klonk de cello in de hoog te af en toe wat schril. De diepe, volle toon uit het adagio en het spel van De chenne maakten echter veel goed. Sa men met Mark Lubotsky bracht zij ver volgens de bekende Vioolsonate nr. 1 in a klein (opus 105) van Robert Schu mann ten gehore. Dit stuk werd op zeer indrukwekkende wijze en met de door de componist voorgeschreven hart stocht en levendigheid uitgevoerd. Overtuigend bewijs van hun meester schap leverde het drietal na de pauze in Mendelssohns Trio op. 66. In vlekke loos samenspel en perfecte timing werd er briljant gemusiceerd. Het gloedvolle vuurwerk in het scherzo en de expres siviteit van het kalmere tweede deel, afgerond in het allegro van de finale werd terecht door het publiek met een staande ovatie gehonoreerd. Dit en thousiasme beloonde het Guarneri Trio met een herhaling van het derde deel uit h?t Mendelssohn Trio. waren. Ook de jazz-invloeden bleken heviger hier en daar. Het mag van mij. Solution doet het goed. Het zou echter wél zeer betreurenswaardig zijn, indien de groep achter de grote popgroepenmassa aan I zou gaan hollen, alles vanuit de gedachte, breng voor elk wat wils en je wordt nog wei eens wat in de popwereld. Een dergelijke vervlakking zou ik jammer vinden en misschien zou dit weieens een averechtse werking kunnen hebben. Tenslotte heeft Solution een groot aantal fans. Zaterdaga vond hield Solution nog vast aan haar ijzersterke image. Men liet het publiek echter weten niet geheel afkerig te zijn van ander (meer commer cieel) werk. Ik hoop dat de groep wéét, wat daarvan het gevolg kan zijn, indien zij mocht besluiten een andere weg in te slaan. Robert J. Blom Morgen treedt in het Alphen- se Nabij het vrouwencabaret Natascha Emanuels op met haar programma Medianeu- roze. Het thema van het pro gramma ligt op het gebied van de media die er de schuld van zijn dat mannen en vrouwen in een bepaalde rol worden gedwongen. Een rol die men misschien niet zelf zou hebben gewenst. Ook dit zesde cabaret van Emanuels kreeg een „goede pers" met haar satirische en kritische programma's. Naast Natascha Emanuels treden op: Carla Delfos, Pamela Te- ves, Janneke Kanteman en Willy van der Griend. Het programma begint om kwart over acht.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4