Noordwijk krijgt ockeyvelden langs Lageweg Kaageiland bereidt nieuwe brandweerauto feesteli j'kon thaal Topdrukte verwacht in bollentijd Keukenhof weer open Politiek café voor Yoorhouters Succesvolle ontspanningsmiddag Warmond krijgt meldingsplicht ascontainers in Leiderdorp Uitbreiding Sociaal Educatief Centrum voor peuterspeelzaal LEIDSE COURANT DONDERDAG 27 MAART 1980 PAGINA 7 KORTWEG Burgemeester André van der Louw van Rotterdam heeft vandaag De Keukenhof In Lisse geo pend. Het was de 31e maal dat de nationale bloementuin voor het publiek toegankelijk is. Ge durende het bollenseizoen zal de Keukenhof weer open staan voor de duizenden bloemenlief hebbers die elk jaar opnieuw hun weg weten te vinden naar de fantastische kleurenpracht die de Keukenhof te bieden heeft. DRDWIJK Na ampele fussie heeft de gemeente- I gisteravond zijn voor- uitgesproken om een Èteyveldencomplex aan Lageweg te situeren. De [se fracties - op wethou- Bedijn na waren daar n en mevrouw Koopman \A) onthield zich van jiming. het Middengebied als mo- |ke lokatie van de baan werd door mevrouw [ham (PvdA) betreurd. Bs op dit moment onmoge- bm daar de nodige grond erkrijgen, lieten b. en w. jn, en bij dit feit legde ie- en zich neer. Er bleven jslechts twee mogelijkhe- pver voor de aanleg van sportcomplex voor de Jdwijkse Hockey Club: de Ëweg-hoek Achterweg en Zogenaamde ooievaarsland He LagewegSchiestraat Iheet hangijzer in het de- Jwas het ontbreken van jincijfers. Zolang men niet Bwat men voor de aanleg Me ene of op de andere s zou moeten uitgeven, jen sommige raadsleden jnoeilijk een keuze te ma- Dit zat in het bijzonder piade (CDA) dwars. En I zijn fractiegenote Koop- |was het een motief om n stemming te on- ten. Alkemade voorzag problemen met betrek- tot de meerjarenbegro- temeer omdat ook een uitbreiding van het amb- apparaat op stapel staat iractie van de VVD/Ge- Itebelang sprak zich bij I ie van Admiraal zonder I behoud uit voor de aanleg fiet sportcomplex aan de I weg. Deze zaak loopt nu al een jaar of acht en de sport verenigingen schreeuwen om een oplossing, merkte het raadslid op. De Noordwijkse Hockey Club heeft zelf om verschillende redenen be zwaar tegen de lokatie aan de Hogeweg. Dat de aanleg daar goedkoper zou zijn, werd door Admiraal en De Geus (CDA) bestreden. De PvdA en de PPR hadden dit argument aangevoerd ter verdediging van hun keuze voor situering van het NHC-sportpark aan de Hogeweg. „De Hogeweg lijkt goedkoper, maar is het niet", aldus De Geus. De waarde van de grond, die de gemeente daar reeds bezit, moet inge voerd worden en bovendien zal de gemeente de Hogeweg moeten verbreden. De uitga ven daarvoor zullen het voor deel van de grondprijs teniet doen, betoogde het CDA- raadslid. Ook de centralisering van de sportcomplexen in de gemeente, vond De Geus een belangrijk element De wethouders Jansen en Van Duyn verdedigden het colle gestandpunt om het hockey velden-complex aan de Lage weg te situeren. Een indicatie van de kosten is op dit mo ment onmogelijk te geven. Dit geldt voor welke lokatie ook, omdat er nog teveel onzekere en onbekende factoren zijn. Daarom stelden b. en w. zich op het standpunt, dat de raad zich eerst diende uit te spre ken over de plaats, opdat men daarna een studie zou kunnen maken van de kosten. Ook wethouder Van Duyn bleek' van mening, dat deze wat bei de lokaties betreft, weinig zou den uiteenlopen. De PvdA en de PPR hadden nog een andere pijl op de boog. Deze fracties wilden namelijk de grond aan de Lageweg re serveren voor de toekomstige woningbouw. Als het Vinken- veld vol is, zullen we ergens anders in de gemeente huizen moeten bouwen, was hun re denering en daarvoor had men het ooievaarsland op het oog. Volgens het streekplan mag aan de Hogeweg geen woning bouw plaatsvinden en daarom is die plaats het meest geschikt voor het aan te leggen sport park. Het provinciale streekplan is niet eeuwigdurend, stelde wet houder Van Duyn daar tegen over en het zal te zijner tijd, ook wat de woningbouwloka- ties aangaat, aangepast moeten worden. De Geus voegde er nog aan toe, dat ondanks de aanwezig heid van het sportpark aan de Lageweg, woningbouw daar toen mogelijk blijft. Bij verschillende raadsleden bleef het bezwaar bestaan, dat men zonder indicatie van de kosten geen keuze kon maken. Rubingh (VVD) vond toen de steen der wijzen door te sug_ reren, dat de raad alleen zijn voorkeur zou uitspreken. Het college kon dan gericht verder gaan, terwijl de raad te zijner tijd over de kosten zou kunnen beslissen. „Ik wil de sport wel helpen", zei Alkemade, maar hij bedong bij zijn overstap, dat het college met een aange paste meerjarenbegroting zou komen, ,,'t Gaat om zo'n vijf tien- k zestienhonderd sporters èn als het hockeyveldencom plex er komt, kunnen zij voor circa vijf en twintig jaar uit de voeten'merkte wethouder Jansen nog op. NOORDWIJK Met opti misme ziet de VW Noord- wijk het toeristisch voorsei zoen tegemoet. De aanvra gen om documentatiemate riaal over Noordwijk over treffen die van vorig jaar. De badplaats maakt zich in middels op voor de ont vangst van tienduizenden gasten. Topdrukte kan wor den verwacht in de weekein den van Pasen, in de week van het Bloemencorso, 1 mei en Hemelsvaartsdag. De tpinksterdagen sluiten dan 'een lang voorseizoen af. Met Pasen dreigt nu al een te kort aan beschikbare bed den. Daarom doet de VVV een beroep op de Noordwijk se gezinnen om logiesaccom- modatie beschikbaar te stel len. Men kan dit opgeven aan het informatiebureau te lefoon 19321. De badplaats begint een nieuw gezicht te tonen. Met name is deze face-lift waar te nemen aan de Koningin Wilhelmina Boulevard, op de plaats waar thans het Heemborch-complex is gebouwd. Over enkele we ken wordt de oplevering van het gehele project verwacht. Het eerste bedrijf in de onder bouw van „Heemborch" is met veel enthousiasme begroet Deze primeur heeft het Indo nesisch restaurant „Soerabaja", dat zich tevens met ijsverkoop bezig houdt. Nu de eerste ves tiging er is zullen er ongetwij feld anderen volgen, meldt VVV-directeur Wim Rovers. Tegenover deze opleving staan op dezelfde boulevard een aantal toonbeelden van verga ne glorie. Het gaat hier om de voormalige bedrijven Palace Hotel, Beach Club en Neerlan- dia, die van de eigenaars en de overheid om een snelle beslis sing vragen. Ondanks deze trieste plekken aan de boule vard, zijn er in de badplaats diverse voorbeelden van een positieve ontwikkeling. Zo on derging hotel-restaurant „De Bruinvis" aan de Koningin Wilhelmina Boulevard een uitbreiding tot bijna honderd plaatsen. Verder valt een dras tische uitbreiding van het va kantiehotel „De Instuif" aan de Duinweg te melden. En tenslotte is Noordwijk verrijkt met een gloednieuw hotel aan de Quarles van Uffordstraat hotel „De Admiraal", een wer kelijk „compleet" hotel in een betaalbare prijsklasse, aldus de VVV Noordwijk. VOORHOUT Om alle Voorhouters de kans te ge ven hun grieven eens op ta fel te leggen, wordt vana vond vanaf acht uur in res taurant „Boerhaave" een po litiek café gehouden. Deze bijeenkomst, waaraan het gemeentebestuur en de po litieke partijen hun medewer king verlenen, zal ook worden gebruikt om een eventuele mening van de Voorhouters te peilen over het uitbreidings plan „Oosthout. Hierover wordt op 16 april een hoorzit ting gehouden, zodat met van avond gevormde meningen de situatie rondom het uitbrei dingsplan enigzins geken schetst kan worden. SASSENHEIM De ontspanningsmiddag voor bejaarden, die de Dameskring van de gereformeerde kerk jaarlijks or ganiseert, is ook dit jaar weer zeer succesvol verlopen. Mien de Jong hield een leuke voordracht, waarna een volksdans groep van bejaarden onder leiding van mevrouw Wagenma kers optrad. Na de pauze werd de klucht „De haarkuur" opgevoerd. Gerrit Vonk was als kapper goed in zijn element wat ook kan worden gezegd van Bernhard van der Stel als boer Krelis. Corrie Swierts fungeerde als politie-agent, wat haar goed afging. Wil Pronk was als vrouw van boer Krelis evenwel de topper van het stuk. Een bijrol was er voor mevrouw Braam. Marry de Waard hoefde als souffleuse haast geen dienst te doen. De ontspan ningsmiddag werd afgesloten met een geluidsquiz, tijdens welke twee dames en twee heren uit een kakofonie van geluiden het juiste lied moesten kiezen. WARMOND Het gemeentebestuur van Warmond wil een meldingsplicht instellen voor huizen die leeg komen te staan. De eigenaars van woningen beneden de koop-of huur- grens worden daarmee verplicht binnen twee weken nadat de woning is leeg gekomen daarvan aangifte te doen bij burgemeester en wethouders. Het doel van de verordening, die donderdag 27 maart in de gemeenteraad wordt behan deld, is de leegstand van zelfstandige woongelegenheid en het zonder woonvergunning in gebruik nemen daarvan te gen te gaan. Burgemeester en wethouders van Warmond verwachten dat in de loop van dit jaar de grondoverdracht kan plaatsvinden voor de bouw van woningen in het plan Lommerlust. Het is de be doeling dat er in dit gebied premiekoopwoningen A en B en wo ningwetwoningen gebouwd gaan worden. De huizen zijn pri mair bedoeld voor autochtonen en sociaal en economisch gebon- denen. Om hierin de hand te houden stelt het college de raad voor een verordening aan te nemen waarin boetebepalingen en een anti-speculatiebeding zijn opgenomen, die de eigenaar van de woning verplichten zijn huis in eerste instantie aan te bieden aan een woningzoekende die voorkomt op de Warmondse wachtlijst. Het college is in meerderheid (niet unaniem) van me ning dat de regelingen voor onbepaalde tijd dienen te worden vastgesteld. Zou er. zoals in verschillende andere gemeenten het geval is, een tijdslimiet aan de regels gesteld worden, vreest het college dat zij haar greep op de woningen na verloop van tijd verliest. Een meerderheid van de commissie Financiën en Eco nomische Aangelegenheden heeft zich tegen het voorstel van het college uitgesproken. roedkoop miees 'ORD WIJK Een trdwijkse huisvrouw een dezer dagen de geworden van een we oplichtersstreek. de morgenuren, toen ir echtgenoot naar z'n "k was, belde een in aan, die belangstel- C** id informeerde of Sir huis te koop was. zichzelf was deze lag volkomen onver- fht, want buiten stond \erdaad een bordje koop". Hoewel deze pj#lbieding een achter cgen woning betrof, I de Noordwijkse de beker binnen, aange- n haar man en zij ook t verkoopplannen dl iepen. 1 zijn vraag naar de ■f, deelde de vrouw Ie, dat het huis een ton moeten opbrengen, der moest hij de zaak jr met haar man af- delen. De adspirant- êF ?r schreef toen op een „De Groot IVar- id komt vanavond om uur", want hij had if en moest weer gauw er. De i bleek een vlot eau- en toen hij bemerkte het echtpaar wel enige ite had om de eindjes elkaar geknoopt te ren, bood hij spontaan voor goedkoop vlees trgen. Telefonisch b de bestelling aan de ?r opgegeven, althans 1verd de scène opge- jd. 's Mans hulp va ar- it jc ofeid kende geen gren- Hii bood aan het vlees 1 naar op te halen. ar dan moet u wel i het geld voorschie<- j Zijn haast bleek ver- aen. Daar de vrouw de bank moest om de anten op te halen, be- cunt fe hij over een kwar- je terug te zullen ko- j Prompt stond de I?aan voor de deur en in "ó°ÏMive;trou,™en kreee hü lerd gulden mee. „Ik \dit nu wel, maar u 1 aan niemand vertel- dat u zo'n koopje drukte hij de 1__—jdwijkse huisvrouw ilusief PP het hart De afloop 3000,-zich raden. De man iveen.het vlees nog komen. fcflFSRDORP De gemeente Leiderdorp m. I plan binnenkort op verschillende ^^^n in het dorp tien containers te plaat- I^^Qaar de milieubewuste Leiderdorper rertollig glas in kwijt kan. Het colle- n burgemeester en wethouders ver een respons van 30% hetgeen neer- i|>p een jaarlijkse afvoer van circa 200 wijze kan een besparing op de kosten juilverbranding worden bereikt van Dit betekent een financieel voor- ©r de gemeente omdat de jaarlijkse kos- )r huur van de glascontainers nog geen t),bedragen. Het gemeenteraadslid voor de PPR Jan Gordijn is erg ingenomen met het voorstel van het col lege dat maandag 31 maart in de gemeenteraad wordt behandeld. Niettemin vindt hij dat de ge meente op dit gebied nog niet genoeg 'doet. „Leiderdorp loopt bepaald niet voorop", zo stelt hij. „De PPR heeft meermalen aangedrongen op het gescheiden ophalen van het huisvuil. Ook moet er een subsidieregeling komen voor verenigingen en scholen voor het ophalen van oud papier in de vorm van een garantiebewijs per kg papier. Ook bij daling van de oudpapier- prijs wordt op die manier een constante stroom oud papier in stand gehouden voor de fabricage van Kringlooppapier", aldus het PPR-raadslid. VOORHOUT - De gemeente Voorhout overweegt het Sociaal Eductief Centrum uit te breiden ten be hoeve van de peuterspeelgroep. De leden van de raadscommissie voor financiën gingen gisteravond in principe akkoord met het hiervoor beschikbaar stellen van een krediet. Op 1 januari moest de peuterspeelzaal zijn toenmalig verblijf, de KTS, verlaten in verband met sloopwerk zaamheden. Tijdelijk is uitgeweken naar de recreatie ruimte van sportvereniging Foreholte. Hier kunnen de f>euters evenwel maar tot de zomer blijven. Aanvanke- ijk gingen de gedachten uit naar het realiseren van een semi-permanent verblijf aan de Boekhorstlaan. Nu Kontakt evenwel heeft besloten een nieuw gebouw te realiseren op de plaats waar de oude stond, zal de peu terspeelzaal daar niet kunnen komen. Volgens de stichting peuterspeelzaal Voorhout is het realiseren van een permanente uitbreiding van het So ciaal Educatief Centrum evenwel toch de beste oplos sing omdat: 1. aan de kant van de spoorbaan waar nu het SEC gerealiseerd is, zullen in de toekomst de mees te peuters zijn gehuisvest; 2. het centrum omgeven is door voldoende ruimte om buiten te spelen; 3. het te realiseren gebouw direct kan worden gebouwd. Burgemeester P.J. Bolten overhandigt de sleuteltjes van de nieuwe brandweerauto aan commandant C.P.I. Vesseur. DE KAAG De nieuwe brandweerauto voor Kaagei land is gisteravond feeste lijk onthaald bij het pont- veer door de Kaagse brand weer. Waterstralen, geluids- en lichtsignalen van het 'oude' materieel maakten op nadrukkelijke wijze duide lijk dat het Kaagse korps zeer verheugd is met de nieuwe 'brandspuiter'. Bur gemeester P.J. Bolten droeg in het restaurant 'Het Kom pas' officieel de brandwee rauto over aan commandant C.P.I. Vesseur. Onder de aanwezigen bevond zich onder meer de heer J. Broekman, regio-commandant en tevens commandant van de Leidse brandweer. Ook hij fe liciteerde de Kaagse brand weer met de aanwinst. Zelf hoopt hij overigens half april een nieuwe brandweerauto aan het Leidse materieel-be- stand toe te. voegen. De nieuwe auto van het type 'landcruiser' heeft een zesci linder motor en een lagedruk pomp. De wagen is speciaal af gestemd op de kleine calami teiten die zich doorgaans in het 'rustige' De Kaag voor doen. De Kaagse brandweer is uiterst tevreden met de wagen en gaf te kennen dat zij de stil le hoop koesteren om de wa gen binnenkort te kunnen in zetten. Het is voor de eerste keer in ruim negentig jaar dat er nieuw materieel voor de Kaagse brandweer beschik baar werd gesteld. Het korps heeft het altijd moeten doen met "afdankertjes", die echter wel trouw hun diensten heb ben bewezen. Het gezellig samenzijn ter ere van het nieuwe materieel werd door burgemeester Bol ten aangegrepen om een woord van dank te richten tot de heer J. van Nieuwkoop, brandwacht eerste klas bij de Kaagse vrijwillige brandweer. De heer Van Nieuwkoop had aan de gemeente te kennen gegeven dat hij na dertig jaar dienst ziin plaats bij de brand weer wil afstaan aan een jon ger iemand. Burgemeester Bol ten bracht gisteravond ter kennis dat hij het verzoek in willigde en verleende de heer Van Nieuwkoop eervol ont slag. WASSENAAR De Wasse- naarse handbalvereniging Olympia '72 houdt morgen een paasbingo in het Jeroenhuis in de Kerkstraat. De opbrengst van de bingo wordt besteed aan de bouw van een kleed ruimte en een kantine bij de nieuwe accommodatie in plan Ter Weer. De bingo begint om acht uur. LISSE Het Lissese vor mingscentrum Qbus staat mor genavond in het kader van de wandkleden. In het gebouw wordt een tentoonstelling van wandkleden van Annemarie Honderdos-Meijer gehouden terwijl de kunstenares zelf aanwezig zal zijn om tekst en uitleg te geven. Vormingscen trum Qbus aan de Ruishoorn- laan gaat om half negen open. NOORDWIJKERHOUT De Leidse wandelvereniging 'Willen is Kunnen' organiseert zondag 30 maart een wandel tocht door de Boswachterij Noordwijk. De start heeft plaats om tien en om twee uur bij restaurant De Duinpoort in Noordwijkerhout en er kun nen afstanden van 5-10 en 15 kilometer gelopen worden. Het inschrijfgeld bedraagt 2.50 per persoon. Inlichtingen bij J.P.W.oordes tel 01720-75724. KATWIJK In verband met werkzaamheden is de Zwarteweg in Katwijk van maandag 31 maart tot en met vrijdag 11 april afgesloten. Het verkeer wordt omgeleid ter wijl de bussen op de halte plaatsen langs de Heerenweg en de Hoorneslaan zullen stop pen. Bromfietser aangereden NOORDWIJKEI fc/X'l" een bromfietser i;^ och tend met emstifc," ^«won- dingen naar het ziekenhuis vervoerd nadat hij was aan gereden door een bestelauto. Het ongeval gebeurde op de 's Gravendamseweg in Noord wijkerhout De uit Katwijk afkomstige bromfietser reed over het fietspad langs de 's Graven damseweg, richting Noord wijk, en wilde de Maandagse Wetering op rijden. Toen hij de weg overstak had hij ken nelijk de bestelauto niet zien aankomen. De 20-jarige be stuurder van de bestelauto was niet meer in staat tijdig te stoppen en raakte de brommer frontaal. De brommer is ge heeld vernield.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7