Commissaris Vrolijk fietst jeugdherbe met drie sterren open Accountant wijst beschuldigingen inzake verduistering van de hand 'Bellitonf overtuigené Goede rolbeheersing bij „Pankras Studenten zetten schaar in 200jaar oude prenten Brand in schuren aangestoken K wali ta tief goed optreden van Lancee Voorschotenaar overweegt gemeente Leiden en winkelier voor de rechter te slepen Muurkrant in Alphen verwijderd ALPHEN AAN DEN RIJN De PSP is er niet in ge slaagd om het nieuws waar aan de „gewone" pers te wei nig aandacht besteedt, onder de aandacht te brengen van het Alphense publiek mid dels een muurkrant De krant bleek in een mini mum van tijd door onbeken den te zijn verwijderd. Zestig door de PSP gefinan- cieerde muurkranten bleken het in Alphen niet te "halen". De bedoeling van deze politie ke partij was om nieuws waar aan andere dagbladen geen (of te weinig) aandacht wenste te besteden alsnog in een Muur krant onder te brengen. Men hoopt één maal per maand met een dergelijke actie te ko men. Als eerste onderwerpen kwamen afgelopen week kraa- kacties in Alphen aan de orde. Ook vermeende winst van een Alphens jongerencentrum werd in het licht van de aan dacht geplaatst, terwijl men voorts de speedbootraces op de Zegerplas onder de loep nam. De politie verklaarde desge vraagd dat men niet gelukkig is met de plakkers, die daar mee nog altijd een strafbaar feit plegen. Voetbalveilingen brengen bijna twintig mille op ZEVENHOVEN Voetbal- vereniging S.V. Zevenhoven kan met volle tevredenheid terugblikken op de twe^ vei lingavonden, waarvan de laatste afgelopen zater dag een bedrag van maar liefst 10.000 gulden opleven de. Tezamen met de op brengst van de eerste avond is de kas van de vereniging 18.600 gulden rijker. „We zijn zeer tevreden over de opbrengst. De avonden zijn goed geslaagd geweest. Ook af gelopen zaterdag trok de voet balkantine in de loop van de avond flink wat publiek. Het kopen ging wat trager dan de eerste avond, maar dat neemt niet weg, dat er toch een groot bedrag bijeen is gebracht Na aftrek van de onkosten zullen we ongeveer 13 a 14 duizend gulden overhouden", aldus voorzitter A. Balvert Toenemende baldadigheid in Woubrugge WOUBRUGGE - Reeds eni- ge tijd worden Woubrugge- naren op onaangename wij ze verrast door vernielingen. Vermoedelijk betreft het hier baldadigheden van jeugdigen. Kond verenigingsgebouw „De Wijk" zijn in de loop der we ken nog al wat vernielingen aangebracht. Bij dit soort za ken is het altijd moeilijk om de daders op te sporen, omdat nachtelijke uren meestal hun „werktijd" vormen. Ook de beheerscommissie van het ver enigingsgebouw is bezorgd over de situatie. Overigens is niet alleen de omgeving van De Wijk het slachtoffer. On langs waren de tijdelijke ver keerslichten, die dienst deden bij de reconstructie van de provinciale weg T 20 het mik punt. Zij werden vernield. Dit leverde het verkeer op die weg gedurende korte tijd veel moeilijkheden op. i i De commissaris van de koningin in actie. NOORDWIJK „De Duinark" is in grijpend verbouwd en uitgebreid. De jeugdherberg in het Langeveld be schikt nu over 132 bedden niet meer dan twee boven elkaar waarvan een gedeelte in kleinere slaapkamers. Een aanwinst zijn ook de grote speelzaal met tafeltennistafel en een Ameri kaans biljart, en enkele ruime conver satie- en eetzalen. Was- en doucheaan gelegenheden, alsmede ander sanitair zijn tot in de puntjes verzorgd. Zaterdagmiddag vond de officiële herope ning plaats. Dit gebeurde op een ludieke luisterden naar hetgeen voorzitter Kete laar van de Nederlandse Jeugdherberg Centrale, provinciecommissaris mr. Maar ten Vrolijk en schoolhoofd Tuyn te zeggen hadden. Na zijn toespraak stapte commissaris Vro lijk op de fiets. Met NJHC-voorzitter Ke telaar in z'n kielzog reed hij naar de en treehal en doorbrak daar onder applaus een strak gespannen lint, dat de toegang naar het nieuwe gedeelte van „De Dui nark" versperde. De fietsen werden een cadeau voor de „goede buren" van Sancta Maria. In zijn toespraak ging de heer Ketelaar in manier. Geheel in de stijl van de jeugd- pp de financiering van het jeugdherberg- herberg. Op de fiets. Een paar kinderen reden de zilverkleuri ge karretjes de zaal binnen, waar een schare autoriteiten en andere genodigden werk. Hij merkte daarbij op, dat de inves teringssubsidie voor de verbouwing van „De Duinark" aan een zijden draad had gehangen. De bijdrage van C.R.M. werd van 1,3 miljoen teruggebracht tot 500.000.-, maar dank zij de interventie van de Tweede Kamer was de minister op dit besluit teruggekpmen. Thans staat toch weer 1,3 miljoen op de begroting van het ministerie. Het voldoen aan de eisen voor brandvei ligheid en gezondheid en het tegemoetko men aan de wensen van de gebruikers leggen een zware last op het budget van de NJHC. In 1971 werd te Valkenswaard de laatste nieuwe jeugdherberg gebouwd. Graag zou de NJHC verder gaan met nieuwbouw, maar daarvoor is zo'n 18 mil joen nodig. Enthousiast was voorzitter Ketelaar over de vernieuwing van „De Duinark". Hii kwalificeerde het als een trekkers-hotel met „drie sterren", uniek gelegen in een der mooiste natuurgebieden langs de kust. Gemeente Voorschoten betaalt de schade VOORSCHOTEN De ge meenteraad wordt vrijdag avond uitgenodigd om f 9.000.- beschikbaar te stel len voor een schade ont staan tijdens de gemeente lijke tentoonstelling „Toonschaal 78". Tijdens een niet-openbare vergade ring van de commissie wel zijn hebben b. en w. de me ning gepeild van de raads leden over deze bijzondere schadeclaim, verwacht kan worden dat de f 9.000.- zon der discussie gegeven zal worden. De grote gemeentelijke ten toonstelling „Toonschaal 78" stond in het teken van nos talgie en bloemen. Mejuf frouw R. Begeer gaf o.a. in bruikleen twee prenten. Deze prenten werden verzekerd voor een gezamenlijk bedrag van10.500.-. Na afloop van de tentoonstelling accepteer de mejuffrouw Begeer, overi gens volledig terecht, de prenten niet meer omdat zij beschadigd waren. De betreffende prenten te weten „Portret van Berthe Marisot" van Manet en „La grande bergère" van Millet werden door de gemeente in gelijst. Die inlijsting ge schiedde door enige studen ten. Er werden twee lijsten gemaakt, maar deze bleken te klein. Zonder pardon werd de schaar gezet in de twee honderd jaar oude prenten en daarna pasten de prenten wel in de lijst, maar waren onherstelbaar beschadigd. De verzekering dekte niet de schade omdat deze veroor zaakt werd door een onkun dige handeling en niet door diefstal e.d. In overleg met mejuffrouw Begeer werden de prenten geveild bij So- theby Mak van Waay te Am sterdam. De opbrengst was netto 1.507,50. Het verschil tussen de verzekeringswaar- de en de werkelijke op brengst wordt nu betaald door de gemeente Voorscho ten. Wethouder L. Marselis zegt desgevraagd gemeend te heb ben deze hele zaak in overleg met de commissie woordeloos de raad te laten passeren. Hij vindt de schadeclaim van mejuffrouw R. Begeer volko men terecht. De gemeente heeft een fout gemaakt en is daarna verplicht om de waardedaling te vergoeden. Hij betreurt het dat deze zaak zoveel aandacht krijgt, ter wijl het niet meer is dan het nakomen van een belofte aan iedere particulier, die waar devolle voorwerpen in bruik leen aan de gemeente geeft AARLANDERVEEN En kele schuren aan het Zuid einde zijn zaterdagmorgen uitgebrand. Door het korda te optreden van de brand weer kon worden voorko men dat de brand oversloeg naar een aangrenzend woon huis. Na onderzoek bleek de brand te zijn aangestoken. Een klein jongetje had met lucifers in een van de schuren zitten spe len. Waarschijnlijk heeft hij een van de lucifers uit zijn hand laten vallen op een pak kranten, dat in de schuur lag opgeslagen. HAZERSWOUDE - Hou Vast, de gymnastiekvereni ging uit Hazerswoude-dorp, die in het jaar 1930 werd op gericht, rondde zaterdag de viering van het gouden jubi leum af in de LandvliethaL Een maand of wat geleden werd de jubileumviering ge opend met een feestelijk sa menzijn in het Michelshuis, waar het bestuur met name woorden van lof kreeg toe gezwaaid door personen die diverse instanties vertegen woordigden. Hou Vast sluit jubileum af Zaterdagavond kwam „heel" Hou Vast in de ring. Om ou ders van de vele jeugdige le den en andere belangstellen den te laten zien wat er zoal wordt ingestudeerd op een van de ruim twintig uren dat de club oefenuren heeft in dé LandvliethaL Oefenuren waarin de meeste leden van Hou Vast vooral recreatief be zig zijn. Maar ook uurtjes waarin wordt getracht op het prestatievlak vorderingen te maken. Gymnastiek op ver schillend niveau dus, daar in de LandvliethaL Waarbij kleu ters, jongens, meisjes, dames en heren hun opwachting op de vloer maakten. Cor Uytho- ven, al heel wat jaren de hoofdleider van Hou Vast, Corrie Toor, Gonnie Kooter, Carla Bourquin en Ria Schip per hadden daarvóór heel wat instructietijd verwerkt om de demonstratie te doen slagen. SASSENHEIM Met het stuk „Aili, wolven om de duivelskloof' van Arie v.d. Lugt, heeft de toneelvereni ging „Pankras" zich niet voor een eenvoudige opgaaf geplaatst, maar de opgaaf werd succesvol tot een eind gebracht gisteravond bij „Cees Ineke". Hierbij speelde een goede rolbeheer sing een belangrijke rol bij de vele dialogen in het vrij sware stuk met z'n vele dra matische verwikkelingen, waarbij het fantastische dé cor de sfeer in het hoge noor den van Noorwegen goed tot z'n recht liet komen. Als Aili was Annemiek Koper, met sterk en overtuigend spel, de ster van de avond, hopelijk krijgt ze vaker een hoofdrol bij „Pankras". Al was hij min der sterk in z'n spel, kreeg ze goed tegenspel van Jan Zwet sloot, als haar vader Bergson, een verbitterd en ontgoocheld mens. Knap spel was er ook van Tiny Hendriks als een goedige volksvrouw die als huishoudster fungeerde, en ook van Hein van der Meer, als aanbidder van Aili. Vlot spel was er van Martien Ko per, als medisch student, en van Jack v.d. Mey als slede drijver en gewetenloze vrek. Nelleke v.d. Hulst, leverde als vriendin van Aili, een leuke bijdrage en is als debutante een belofte voor de toekomst. ALPHEN AAN DEN RIJN Onder zeer redelijke belangs telling trad afgelopen zaterdagavond in het Alphense Jon- Eerencentrum Midas, de popformatie LANCEE op. De groep leek deze aanhang zeker te verdienen. Aanleiding tot het optreden vormde de zojuist uitgekomen langspeelplaat „Models". Als solist kreeg Ferdy Lancee enkele jaren gele den enige bekendheid als gevolg van een solo-elpee. Hoewel deze plaat niet geheel tot het gewenste resultaat heeft ge leid, bleek er grond genoeg om door te gaan met een groep. Het resultaat mocht er zijn. En dan spreek ik hier over de kwaliteit van het gebrachte werk. Lancee brengt in hoofdzaak rock verpakt in composities van ei gen hand. Deze composities „lopen" goed. Zij getuigen van een zeer redelijk muzikaal inzicht en ook mag van originaliteit wor den gesproken. Hoewel de groep zelf van de daken schreeuwt dat zij rock roll brengt, lijkt de Lancee-muziek meer onder te brengen in het funk-rock vlak. Rock roll is voor mij iets an ders. Enfin, een dispuut over de benaming van de muziek van Ferdy en zijn vrienden is zinloos. Lancee springt echter in het oog met zijn goed gitaarspel en zijn zang. Samenvattend: de kwaliteit van Lancee is gewoon goed. Hij zal daarom redelijk werk kunnen vinden met zijn bühne-optredens. Jammer is dan ook dat dat niet de bedoeling is bij deze groep. Lancee probeert met zijn optredens slechts zijn plaat onder de aandacht te brengen. Het staat echter nog te bezien of deze po ging wel lukt. Het blijft nl. een feit dat de Lanceemuziek niet opzienbarend is. Een optreden van deze formatie blijft niet han gen. Het is helaas niet anders. Het gebrachte werk kan worden gehoord bij vier van de vijf popformaties. Hiermee begraaft Lancee zijn werk onder het grote aanbod op dit vlak. Het reper toire van de groep is niet flitsend genoeg, bevat geen uitschieters en graaft niet diep genoeg in de mogelijkheden van de popmu ziek. Lancee lijkt naar mijn mening dan ook gedoemd om verge ten te worden zodra hij een punt zet achter zijn toernee. Iets dat jammer is. De groep heeft zeker talent in huis. Lancee zou m.i. dan ook moeten beginnen een meer gevarieerd repertoire samen te stellen. Mogelijk zal enig vuurwerk in de Lanceemuziek voor toekomstvonken kunnen zorgen. de id< Wim Prins had als schout bijrol, evenals Hans Zwetslont a als knecht van Bergson, en t ies Hakkenberg als vrouw uit 1 toi stift, welke bijrollen goed w< den gespeeld. >De Plankenridders trekt volle zaal AARLANDERVEEN Voor een volle zaal, voei de toneelvereniging Plankenridders", met v< elan, de klucht „Toet! Froetsie" van James Brea ley en F. Drost op. Het stuk speelde zich af I huize van de familie Van Bi^t kei, waarbij de ouders ru f*1 krijgen, over het land waar 1 naar toe gaan, vader (Gei Angenent) wil naar Noonf* gen, moeder (Mar Kagie) met alle geweld naar Italië, deze woordenwisseling j vader met een dolle bui huis uit, gaat een kroegento 1 houden en komt dront thuis. In de tussentijd komt een dame Toetsie Froet c (Yvonne Verhoog) in hi Van Berkel die beweert, 1 vader Van Berkel met hfter wil trouwen. Door chantage probeert geld te krijgen. De overige len werden op voortreffel wijze onder regie van regis se Marijke Koevoets ver| door: Jeanette v.d. Spr Cobi Verboon, Karei Muli Nico Kempenaar en Zuidam. Autodief aangehouden ALPHEN AAN DEN RI Een 42-jarige inwoner v Velzen is vrijdag door de| litie van Velzen aangehi stal van twee auto's uit automobielbedrijf 'Avifj na' in Alphen. De man 1 inmiddels de diefstal, een maand geléden geplee is, bekend. De man bleek meer op i kerfstok te hebben dan diefstal in Alphen. Zo beker hij reeds inbraken in Wier gen, Schagen, Heerhugowa; 1 en Zwolle. Hij wordt vand;®" voorgeleid voor de officier V justitie. F LEIDEN Het amateur Leidsch Kamerorkest Belli- toni onder leiding van Peter Greve verorgde zondagmid dag een concert in een uit verkocht Groene Kerkje te Oegstgeest. De mooie tonen waren afkomstig van Sibeli us, Mozart, Strawinsky en Janacek. Omdat een kamerorkest van beperkte omvang is, is haar klankvolume veel kwetsbaar der dan van het grote orkest, waar individuele onvolkomen heden opgevangen worden in het grote geheel. Bij de uitvoe ring van Sibelius' suite op. 14 werd aan de brede expressie, waarmee Sibelius werkt, af breuk gedaan door de onzeke re toonvorming van de- strij kers. Dat was jammer want op vele momenten toonde het en semble toch een overtuigende muzikaliteit. Met name van de blazers ging een behoorlijke muzikale kracht uit. Veel helderder en alerter klonk het orkest in Mozarts 3e hoornconcert. De solist, Rutger van Randwijck, blies zijn partij technisch zorgvuldig. Zijn mu zikale benadering was even wichtig, maar bleek te ingeto gen en had wat meer leven digheid kunnen gebruiken. dei Na de pauze vertolkte Belli i a ni de suite voor 10 blazers v Strawinsky. Voor de tech sche afwerking van dit eenvoudige stuk alle lof. weergave van Janaceks der orkestsuite bezat de mee kracht. Het dramatische asp van de muziek, die terugg op een opera van Janac C kwam goed uit de verf. In Bellitoni's musiceren steeds instabiliteit in klank samenspel te bespeuren, m ,|a de grote lijn was technisch muzikaal overtuigend. t advertentie] MULTIPLAN UITZENDORGANISATIE NU OOK VOOR PRIMA TIJDELIJKE BANEN IN DE TECHNIEK OF PRODUKTIE! Multiplan heeft in Leiden nu een apart adres voor mensen die op zoek zijn naar zulke banen. Kom eens langs en kijk of er voor u wat bij is op ons nieuwe adres: Steenstraat 43 (naast onze administra tieve vestiging) Multiplan Uitzendorganisatie, Steenstraat 43, Leiden. Telefoon 071-140845 REGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 24 MAART 1980 PAGINA VOORSCHOTEN/LEIDEN De Voorschotense accountant D.W.H. Planje overweegt ernstig de gemeente Leiden en de Leidse winkelier Vlas veld voor de rechter te slepen. Dit naar aanleiding van publicaties waar in wordt gesuggereerd dat hij ten kos te van die winkelier geld verduisterd zou hebben, waardoor deze failliet zou zijn gegaan. „Laster van het laagste gehalte", aldus betitelt de accountant de publicaties. Ook het plaatselijk dagblad dat „deze laster" publiceerde wil hij voor de rechter dagen. „Ik denk erover een miljoen gulden te ei sen en bij toewijzing dit bedrag te be stemmen voor Green Peace, een orga nisatie, die zij het op een ander ter rein er voor ijvert smeerlapperij uit te bannen. Gedurende enige jaren heeft de Voor schotense accountant de zakelijke belan gen van de heer Vlasveld behartigd. Zonder opgaaf van redenen zegde de Leidse winkelier de overeenkomst met de accountant op. Hierop presenteerde deze hem een rekening voor de verleen de diensten. Volgens de Sociale Dienst, waarvan de heer Vlasveld, in verband met het feit dat zijn winkel aan de Ken- nedylaan was verlopen, een uitkering ontving, heeft de heer Planje hiermee de Leidse winkelier voor vijftig mille opge licht De gemeente Leiden spande ver volgens een procedure tegen de Voor schotenaar aan om een en ander tot klaarheid te brengen. Volgens de Voorschotense accountant steekt de vork heel anders in de steel. „In de zomer van 1976 meldde P. Vlas veld zich op mijn kantoor in Voorscho ten. Hij was ten einde raad. Hij vertelde dat zijn vrouw was weggelopen, dat op zijn huis beslag was gelegd omdat hij zijn schulden niet kon betalen en dat zijn vrouw echtscheiding had aangevraagd omdat hij haar had geslagen. Hij had tij delijk in een psychiatrisch ziekenhuis gezeten, waardoor zijn zaak volledig was verlopen." Accountant Planje diende een aanvraag in voor een bedrijfskrediet en een aan vraag om een periodieke uitkering voor levensonderhoud bij de Sociale dienst „Na enige vijven en zessen kreeg Vlas veld het bedrijfskrediet en, met terug werkende kracht, de periodieke uitke ring voor levenshonderhoud." In juli 1978 kreeg de heer Planje plotseling te horen dat Vlasveld zijn volmacht aan hem introk „zonder opgaaf van rede nen". Tevens trof hij bij de post de over schrijving door de Sociale Dienst van de slotbetaling van de lening aan Vlasveld aan. Pogingen om Vlasveld via de Socia le Dienst op andere gedachten te bren gen liepen op niets uit „Later beweerde de Sociale Dienst dat ik met Vlasveld in augustus van dat jaar een andere over eenkomst had gesloten. Dat is geogra fisch onmogelijk omdat ik toen op va kantie in Frankrijk was", aldus de heer Planje. „In oktober 1978 kreeg ik van de Sociale Dienst het verzoek de verstrekte lening aan Vlasveld te retourneren. Ik heb toen de Sociale Dienst per kerende post mee gedeeld dat ik gezien de opzegging van de opdracht door Vlasveld de za ken met Vlasveld had afgesloten en met hem had afgerekend, zodat ik niet aan het verzoek kon voldoen. In maart 1979 herhaarlde de Sociale Dienst haar ver zoek. Daarna heeft de gemeente Leiden een civiele procedure aanhangig ge maakt omdat zij geheel ten onrechte meent dat ik niet met Vlasveld, maar met haar had moeten afrekenen. De ge meente ziet echter over het hoofd dat ik met haar geen enkele rechtsverhouding had of heb. De tussen mij en Vlasveld bestaan hebbende rechtsverhouding, die, door Vlasveld ongemotiveerd werd beëindigd, is in deze alleen aan de orde." „Het sprookje, door Vlasveld als reden voor beëindiging van de volmacht gelan-| ceerd, dat hij in paniek was geraakt van een huurschuld, laat zich gemakkelijk ontzenuwen. Deze kwestie liep al maan den en was op mijn kantoor volledig on der controle. Het wachten was op toe-! kenning van de periodieke uitkering] met terugwerkende kracht en de uitke-j ring van het bedrijfskrediet. Dit wist de' betreffende deurwaarder. Vlasveld zal dit argument wel achteraf hebben be dacht" Planje stelt dat Vlasveld steeds zeL puinhopen heeft geschapen, die dan weer door anderen moesten worden op geknapt. „Ik heb kosten noch moeite ge spaard om hem uit de malaise te halen. Zelfs ziin dokterskosten en advocaatkos- ten heb ik hem voorgeschoten. Mijn kantoor heeft meer dan duizend uren besteed aan de misère rond Vlasveld. - Het is absoluut niet waar dat ik Vlasveld in de veronderstelling heb gelaten dat hij hiervoor niets zou hoeven te beta len."

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4