Klein Zwitserland en HGC zorgen voor spektakel Caroline Lintliuis springt naar de top TERECHTE PUNTENDELING IN TOPDUEL Protest deert coureurs niet SPORTTRIBUNE FINALES WINST BIJ SCHOONSPRINGEN ROYALE PLEISTER OP DE WONDE DEN HAAG De finales die vana vond in sporthal De Houtzagerij in Den Haag worden gebokst, zijn: Bantamgewicht: Zwakhalen (Zuid)Delmotte (Zuid); verder: Oumghar (Noord-Holland)—Van Beljnen (Zuid-Holland); licht: Pro zee (Oost)Dieckman (Zuid); licht- welter: Huigenvoort (Zuid)—Hallie (Noord-Holland); welter: Van der Aa (Zuid>—Sloof (Zuid-Holland); zwaarwelter: Raamsdonk (Noord- Holland)—Smit (Zuid-Holland); midden: Van der Tak (Zuid-Hol- land>—Van Agtmaal (Zuid); half- zwaar: La Cruz (Zuid-Holland) Voorn (Noord-Holland); zwaar: Kra mer (Zuid-Holland)—Krol (Oost); superzwaar: Tiben (Noord-Hol land)Van Bruggen (Oost). EINDHOVEN Zodra de halve fi nales van het toernooi om de Ne derlandse bokskampioenschappen zijn bereikt, mag verwacht worden dat er kwaliteit wordt geleverd. Helaas moet worden geconsta teerd dat de zaterdag in de Philips Jubileumhal in Eindhoven gebok ste halve eindstrijden niet het peil haalden dat aan de een na laatste avond - vanavond worden in De Houtzagerij te Den Haag de finales verwerkt - mag worden gesteld. Het opvallendst was, dat boksers die enige dagen tevoren in Vlaar- dingen in de tweede voorronde zeer acceptabele verrichtingen hadden geleverd, ditmaal totaal uit vorm bleken. Naar de reden kan slechts gegist worden maar het feit lag er in Eindhoven. Zo een was de lichtweltergewicht Eric Hui genvoort, uitkomend in een van de tech nisch zwaarst bezette klassen.De man uit Den Bosch had het bijzonder moeilijk te gen de Eindhovenaar Frans Hak. Huigen voort, afgeschilderd als de bokser die de door Cor Eversteijn (prof) nagelaten titel zou moeten veroveren - vorig jaar verloor hij de finale van Eversteijn - had een vol komen gebrek aan conditie. Hak, die in te genstelling met de meeste deze avond aantredende boksers veel het lichaam op zocht, ontketende in de derde ronde een immens offensief dat Huigenvoort, die de tweede ronde nog op zijn naam had ge bracht, in opperste moeilijkheden bracht. Toen een voortijdige beslissing leek te val len, had Hak, toch al geen sterke stoter,, geen kracht meer, ook ai door gebrek aan conditie. De uitslag 4-1 in het voordeel van Huigenvoort deed wat overdreven aan. Enfin, hij had de finale gehaald, waarin hij de Amsterdammer Gilbert Hallie zal ont moeten, die in een „schoolstrijd" Elfallah versloeg. Elfallah - de strijd om de Neder landse titels werd ditmaal in grote mate beheerst door pugilisten van een andere landsaard: Turken, Marokkanen, een Ita liaan e.d. - trok zich niets aan van de repu tatie van zijn clubgenoot, vocht knap in en overwon de handicap de kleinere bokser te zijn. Ook Hallie leed aan opmerkelijk vormverlies en gebrek aan conditie. Niet temin werd deze jeugdige bokser met 4-1 winnaar en finalist. Een andere, sterk bezette klasse was die van de welters. De door Willems „verlate" titel is de inzet. In deze klasse werd een van de beste partijen van de zaterdaga vond gebokst, tussen de Rotterdammer Gerrie Sloof en Recip Akis uit Emmen.Met zijn felle series - Akis stoot nooit een keer maar altijd een serie - leek de Emmenaar zijn opponent moeilijkheden te gaan be zorgen. Maar Sloof is een technisch enorm knappe bokser, met een gesloten defen sie, een stijl die hem in staat stelt uit alle standen te stoten en een rust die het over zicht op de partij bevordert. Akis, ondanks een zeer goede prestatie, haalde het dus niet. Er moet sterk gevreesd worden dat de an dere finalist, Leo v.d.Aa (Den Bosch), na zijn pittige winstpartij op de Hilversummer Elbert Vastenburg voor Sloof geen al te gevaarlijke tegenstander in de eindstrijd zal zijn. De Rotterdammer is in deze klasse nu eenmaal de beste. Voorspoedig In het middengewicht verloopt de strijd voor de Hagenaar Henk van der Tak zeer voorspoedig. Zijn ernstige voorbereiding werpt niet alleen vruchten af maar hij lootte ook niet onfortuinlijk tegen Eric Doorn (Dordrecht) die hij in de halve fi nales van de Zuidhollandse kampioen schappen tot opgave had gedwongen. Zo ver kwam het ditmaal niet maar de Dord- tenaar was veruit de mindere. Hij dacht daar zelf anders over want na de partij gedroeg hij zich onsportief, wierp zijn handschoenen door de ring en stapte woedend weg. Zelfkennis is een schone deugd, die de altijd vervelend optreden de Doorn - een disciplinaire straf van de bond zou geen kwaad kunnen - niet ei gen is. Als v.d.Tak vanavond even goed bokst te gen Jos van Agtmaal kan hij de titel ver overen. De Roosendaler trof in de andere halve eindstrijd Conquet uit Delfzijl, een ui terst gevaarlijke bokser die een grote va riëteit aan stoten toonde. In de eerste ron de moest Van Agtrmaal dan ook acht tel len, rust nemen en in de tweede had dat ook zo moeten zijn maar de scheidsrech ter telde niet en toen ging de gong. De vuisten van Conquet gingen onophoudelijk maar, omdat hij een te open verdediging heeft, moest hij nogal wat nemen, wat hem niet leek te deren. Ook hier was de uitslag 4-1 in het voordeel van Van Agtmaal gro ter dan men in de met duizend man gevul de zaal had verwacht. Het drama van de avond speelde zich af in het lichtgewicht. Daar troffen de „oude" tegenstanders Anton Verrips (Jutfaas) en Wim Dieckmann (Breda) elkaar. Verrips liet zich te zeer verleiden door zijn tempe rament, kreeg zowel in de eerste als tw de ronde een openbare waarschuwing gens nastoten en dat kostte hem net punten die hem de zege ontnamen. Tej Prozee (ook Jutfaas) zal Dieckmann in finale moeten rekenen op het nemen „wraak". De partijen in de zware klassen toorKZ~ een opvallend gebrek aan kracht. I t mannen omtrent de tachtig kilo mag m jjet worden verwacht dan de slappe stoten werden geproduceerd. De nog niet in vorm zijnde regerend kampioen RubeE* Cruz (Den Haag) miste de felheid waan hij vorig jaar de titel veroverde maar i ,WOu toch veruit de baas over Richard Sl< l5ja£ van de Arnhemse school Muscular goed in de halfzwaargewichten blijkt te ten. De rechtsvoorstaande Voorn (AmS dam) mag voor La Cruz in de eindst geen obstakel van al te grote betekt zijn. En het staat vast dat Nederland in zwaargewicht een slechte kampioen la Zowel Gerard Kramer (Schiedam) die R Snijders (Maastricht) overwon als I Krol (Jutfaas) die Gerrie van Haen (W stergeleen) versloeg, is een zwaargew die het straks, als er een landenpl moet worden geformeerd, geen „gef zal zijn. HERMAN VAN BEfH «r 1: LEIDSE COURANT MAANDAG 24 MAART 1980 PAGINA 22 DEN HAAG Ondanks de voort durende roep om kunstgras bleek gistermiddag aan de Klatteweg dat hockey ook best aardig kan zijn op natuurgras. Klein Zwitserland en HGC maakten er in ieder geval een zinderende topper van (3—3). In die bewoordingen drukte coach Joost Bellaart van KZ, zich na al- loop enthousiast uit. „We hebben doelpunten gezien, mooie momen ten, drie gele kaarten, alles was aanwezig", aldus Bellaart. Hij had gelijk. Het tweeduizendkoppige publiek moet met volle teugen ge noten hebben. Van het sterke be gin van HGC, van het knappe her stel van de landskampioen en van individuele staaltjes techniek van spelers als Hans Kruize, Maarten van Grimbergen (beiden KZ), maar ook van Wouter Leefers, de spel maker van HGC. Desondanks konden er na afloop toch wel enige teleurgestelde uitspraken uit de monden van diverse spelers worden opge tekend. Zo was het voor Klein Zwitserland uiterst onplezierig dat de voorsprong van 32 twee minuten voor tijd uit handen werd gegeven, maar ook HGC kon niet werkelijk blij zijn. Een gelijkspel was na tuurlijk aardig, maar de achterstand van twee punten op KZ bleef op deze manier wel gehandhaafd. Wouter Leefers na af loop: „Het was wellicht leuker geweest als er een winnaar uit de bus was gekomen. Ik vond dat Klein Zwitserland over geluk niet te klagen had. De strafbal. die tot hun tweede treffer leidde, was duidelijk onte recht". Twee spitsen Joost Bellaart zag het voor de wedstrijd allemaal best zitten. Hij ging er onder meer van uit dat HGC met twee spitsen zou spelen, reden ook waarom hij slechts drie verdedigers liet starten. Bel laart zal zeker verrast zijn door de hou ding van HGC. Ten eerste speelden zo wel Piet Gunning, Robert van Maasakker en Roderik Bouwman in de voorhoede, bovendien kwam Theo Hillen uiterst ge vaarlijk op aan de rechterkant. Dank zij hem kwam ook de openingstreffer tot stand. Een pass vlak voor de achterlijn werd door Wouter Leefers in combinatie met doelman Joost Claushuis van Klein Zwitserland in het doel gewerkt. Dezelfde situatie diende zich vijf minuten later aan bij het andere doel. Ditmaal was Tim Steens de man die voorgaf en Tjeerd Borstlap de afmaker. Jaap Bonjer, die vo rige week zijn debuut maakte in het basis team van HGC (coach Ton van Gils: „Hij krijgt nu de voorkeur boven Van Holtz, vooral met het oog op de strafcorners. Bo vendien speelt hij in jong Oranje, hetgeen genoeg zegt over zijn kwaliteiten") was ditmaal kansloos. Dat was Bonjer drie minuten later opnieuw toen Van Asbeck een strafbal achter hem plaatste. Job van der Have, die iedere week vanuit Parijs overkomt om zijn wed strijd te spelen, pakte Peer van der Horst aan, die zich theatraal liet vallen en zo doende een onterechte staf versierde. Van der Have bracht In zijn opwinding binnen vijf minuten de partijen echter weer op ge lijke hoogte. Vlak voor de rust mocht Van der Horst van dichtbij raak schieten nadat Maarten van Grimbergen uiterst knap door de defensie van HGC was gesoleerd. Na de pauze ontaardde het duel in een harde strijd. Nadat Van Asbeck in de eer ste helft al geel kreeg, volgden Van der Horst en Borstlap zijn voorbeeld in de tweede helft. Toch bleef het voor het pu bliek allemaal aardig om te zien. DENNIS MULKENS HGC heeft de leiding genomen; 01. Wouter Leefers (links), Van Asbeck en doelman Claushuis zien de bal in het doel verdwijnen. Komen voor Caroline Linthuis de Olympische Spelen in de buurt. DEN HAAG „Wat was ik bang afgelopen donderdag in het zie kenhuis Leyenburg. M'n eerste gedachte was dat ik aan de in ternationale wedstrijden van Morgenstond niet mee kon doen. De dokter maakte nog een geintje ook door te zeggen: je kan het schoonspringen wel ver geten komend weekeinde al dus de veertienjarige Caroline Linthuis zaterdagavond in het zwembad Morgenstond, nadat ze zeven van de tien sprongen achter de rug had op de drieme terplank. Wat was het geval? Donderdag ging er tijdens de training iets mis bij de anderhal ve salto achterover. De kleine Caroline Linthuis kwam met haar hoofd tegen de plank aan en werd even later met een zie kenauto weg gebracht. Gelukkig viel het allemaal mee. Caroline had een behoorlijk gat in haar hoofd, hetgeen nog wel wat pijn deed, maar ze mocht springen. Als royale pleister op de wonde won Caroline Linthuis met een knap puntentotaal van 390,54 wèl de wedstrijd. De internationale schoonspringwedstrij- den van de Morgenstond zijn inmiddels een traditie geworden in Den Haag. Ita lië, Spanje, Hongarije en Tsjecho- Slo wakije waren met hun Olympische kan didaten te gast op dit sterk bezette toernooi. Het Nederlands Olympisch Comité, in de persoon van Bram Leeu wenhoek was zaterdag komen kijken naar de Nederlandse Olympische kans- hebster Caroline Linthuis. Ze deed het uitstekend, maar kwam vooral gisteren Daphne Jongejans met steun van Rob Voorbij kwam op de vierde plaats. bij haar laatste drie sprongen tot een grote vorm. Kon zaterdag Daphne Jon gejans nog dicht bij haar in de buurt blijven, gisteren raakte deze op een be hoorlijke achterstand. Bondcoach Rob Voorbij: „Ik hoop na tuurlijk dat Caroline Linthuis naar de Olympische Spelen gaat. Maar Daphne Jongejans heeft natuurlijk ook kansen. Het mooiste zou natuurlijk zijn als twee meisjes konden gaan Rob Voorbij, die naast bondscoach ook trainer is van de vereniging van Caroline Linthuis, Morgenstond leeft zoals bekend ai eni ge tijd, in onmin met Caroline die van hem geen training meer wil hebben. Niettemin stond hij afgelopen weekein de als bondstrainer en coach langs het water in Den Haag bij de nationale ploeg, waarvan Caroline Linthuis wel deel uit maakt. Hij coachte Caroline ook. Het leek er zelfs op of de moeilijk heden met Voorbij achter de rug waren. Niets is echter minder waar. Caroline Linthuis, met naast zich clubtrainer Frans van der Konijnenburg: Frans is er steeds bij. Ik wil echt niet zeggen dat ik nu ook met Voorbij naar buitenland se wedstrijden ga. Maar voor de rest wil ik er nu niet meer over praten". Na de eerste zeven sprongen had Hede Grecka uit Tsjecho- Slowakije met rui me voorsprong de leiding genomen. Met een puntentotaal van 265.53 begon ze gistermiddag in een bijna uitverkocht Morgenstondbad aan haar drie vrije sprongen. Met een puntentotaal van 382,17 punten moest ze evenwel ge noegen nemen met een tweede plaats. Ildiko Kelemen(Hongarije), die met 254.82 punten op de tweede plaats stond zakte door slechte sprongen naar de vijfde plaats met een totaal van 362.82. punten. Voor Daphne Jongejans, die zaterdag op de vierde plaats stond achter Caroli ne Linthuis met 251.19 punten tegen Caroline Linthuis 252.51 behoefde in de eindrangschikking geen plaats prijs te geven ert werd achter Laura Schermi(l- talie) die 375.35 punten vergaarde vier de met 370.14. Bij de heren was nationaal kampioen Joop Maréchal uit Den Bosch door een blessure niet van de partij en werd ver vangen door de zeer matige Heimen Westerveld van de vereniging Morgen stond. Internationaal hebben Wessel Zimmerman( met 389.85 punten op de dertiende plaats en Edwin Jonge- jans(380.79 punten en de veertiende plaats) een behoorlijke achterstand, maar ze zijn nog jong. Franco Cagnotto (Italië) won bij de heren met 546.87 punten. ARTHUR VAN RIJSWIJK v ZANDVOORT LanfSi afstandsraces worden de pits beslist, luidt stelling, die al jaar dag opgeld doet in auto- en motorrag port Verfijnd pitswi i b was er echter gister R beslist niet de vof5 naamste oorzaak dat Pieter Blauwboer Gary Green met hun S zuki winnaar zijn gewi den van een 500 kilorti1 e? ter motorrace op Zan m' voort. De Nederlands-Bril combinatie heerste tór het circuit in de duiift0 met grote overmacht reed als enige van de gestarte equipes de vc 118 ronden uit. Blau boer en Green wonn beide manches 249.3 kilometer. De ste zelfs met ruim ronde voorsprong. Overigens hebben ze lang nadat de finishvl was gevallen moei wachten voordat zege officieel was. De lianen Gianni del Cai en Angelo Laudati dk den protesten in tegen motoren van Blauwtx en Pendlebury, die tw de in de eindrangsch king werd. De maxim toelaatbare cilinderho zou zijn overschreden beide gevallen. In twee instantie werd geproti teerd tegen het uitga van een onjuist reg ment. De partijen vond elkaar uiteindelijk. Mi dat vergde wel zev kwartier. Een valpartij waarbij renners betrokken war bleef zonder ernstige volgen. Eddy Wohrmi brak zijn pols en Leo v der Nol liep verwont gen aan de armen op. Cor den Biggelaar bakkenist Cor van Bijl hebben zaterdag internationale zijsp cross op het circuit Heerkerberg in Mark beheerst. De twee C ren waren oppermacl en stonden de con< rentie geen manehw» toe. Jan Bakens enB, kenist Henk van Dw kom finishten in 1 eindklassement met ven punten als twetd nadat de Zwitsers R bert Grogg en Schscti in de tweede manche punten hadden most afstaan. De 12.000 toeschouw kregen waar voor geld. In het omlijsten programma, de 500 internationaal, maakte Suzukirijder Gerard R< er een geweldige sh van. Rond, die in de e ste en tweede mam zijn kwaliteiten getcx had en als een ware a heidsduivel over het i joeg, moest de eindzi toch aan Kees van Ven afstaan. De 21-jai Van der Ven, vorig vijfde in het wereldkan oenschap van de 250 klasse, reed erg consti Hij won op zijn Maico eerste manche en eini de in de tweede rit tweede achter Rond, in de elfde ronde van eerste manche door valpartij op achterst was gekomen. Gerrit Wolsink speeld Markelo geen rol van tekenis.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 22