Parker plaatst zich voor finale Geen hoop meer voor Gemini NN SONAR TWEEMAAL VERSLAGEN LEIDERDORP GESTRUIKELD WEER NEDERLAAG LEYTHON Echtpaar Van Balgooy op dr| Hein den Eisen kampioe doelsaldo op SPORT LEIDSE COURANT MAANDAG 24 MAART 1980 PAGIN/ LEIDEN En zo verliep alles zoals dat mocht worden ver wacht. Play-offs of geen play offs: Parker Leiden had op nieuw geen echte problemen met Nationale Nederlanden Donar. Klopte de Groningers eerst zaterdag in de eigen stampvolle Vijf Meihal met 94-83 en bleef de ploeg van interim-coach Jan Kamman zonder zelf een grootse vorm te etaleren vervolgens een dag later in de Groningse Evenementenhal weer de baas. Met 87-102 dit keer. En dan mochten beide uitslagen verschillen, beide wedstrijden niet echt op elkaar lijken: één ding was wel zeker. Evenals in de twaalf (I) direct voor gaande duels tussen beide teams, was Parker Leiden ook dit weekeinde gewoon twee maal beter dan Donar. En vooral die hernieuwde weten schap moet de toch al met een Parker-complex rondlo pende Groningers de afgelo pen dagen veel pijn hebben gedaan. Parker Leiden verdeelde het zware werk dit weekeinde overigens goed. Waar Ameri kanen Ervin Giddings en John Washington in de Vijf Meihal de hoofdrollen voor zich opeis ten, waren dat in het tweede treffen Mitchell Plaat en weer erg constante, maar in Gronin gen wèl scorende, Jimmy Woudstra. Dat beslissende duel ging na een eerste demarrage van Par ker tot 28-28 gelijk op. Even nam Donar, onder aanvoering van Dijkstra en Jemlson ver volgens afstand, maar een vlak voor de pauze door Blom inge laste zone leverde Leiden een al 'winnende' ruststand op: 41- 45. Hoewel Washington en Kip na rust spoedig in de fouten-pro- blemen kwamen, zou Parker als ploeg die problemen nau welijks meer ontmoeten. Ook al omdat Franken met een en kelblessure uit de wedstrijd was verdwenen en tweede guard Dijkstra in het tweede part vrij snel vier fouten achter zijn naam kreeg. De goed schietende Plaat en Bruinsma tilden Leiden naar 52-69 en hoewel een te laat ontketende Schulz Donar persoonlijk nog tot 76-85 terugbracht, kwam de beslissende zege niet meer in gevaar. De dertiende... In het eerste duel slaagde Parker er eveneens pas be trekkelijk laat in voor de der tiende maal op rij definitief afstand te nemen van de Gro ningse tegenstander. Diverse BASKETBAL demarrages waren al mislukt toen Woudstra en Plaat in de achtste minuut van het twee de gedeelte het startsein ga ven voor een derde poging. De zaterdag goed scorende Giddings en (even) Kruidhof volgden en bij 74-63 was het gat van elf punten geslagen. Was de kloof definitief een feit. Via 80-69 en 86-77 droeg de Leidse formatie deze winnende marge in een overigens uiterst matige slotfase van het treffen eenvoudig over de finish: 94- 83. Tot op het moment van die be slissende afscheiding vermocht de équipe van coach Blom trouwens niet te imponeren in dat eerste duel van de play offs. Vooral omdat Sid Bruins ma, Woudstra em Kruidhof niet echt op schot waren, kon den de Leidenaars de echte klap niet uitdelen. Steeds weer zetten Mitchell Plaat, Woudstra en het goed spelende Ameri kaanse duo Washington en Giddings aan voor de beslis sende tempoversnelling, maar steeds weer kon dat verhoog de tempo niet lang genoeg worden vastgehouden. En, hoewel ook Donar zeker niet grandioos opereerde, profi teerden de Groningers via de geroutineerde Franken, Jeml son en (na rust) Dijkstra wèl goed van die Leidse terugval len. Zoals overigens ook Schulz tegen Washington goed overeind bleef. In scorend op zicht mocht de Groningse Amerikaan, mede door het werk van Washington, mis schien een mindere inbreng hebben, hij was wel degelijk aanwezig voor het zo belangrij ke reboundwerk. Dunks De eerste uitval van Parker kon zaterdag in de overvolle Vijf Meihal na zes minuten worden genoteerd. Een block van Washington vormde de inleiding, dunks van Giddings en Woudstra het sterke ver volg. Bij 28-14 (tiende minuut) mocht Donar zich een gesla gen ploeg achten. De nu be proefde Groningse 3-2-zone wilde echter anders. Parker slaagde twee minuten lang niet te scoren en via 28-23 en 36-31 kwamen Zwiers c.s. nog voor de pauze bij: 44-41. Direct na de basketwisseling zou Donar via Dijkstra en Schulz zelfs even de leiding ne men (46-47), voordat Leiden weer versnelde. Dit keer nam John Washington de meeste scores voor z'n rekening (57- 49), maar ook dit keer ant woordde Donar. De even voor Schulz ingezette Limmen be wees z'n nut en schoot de Gro ningers bij 65-63 weer in de di recte nabijheid van de Leidse ploeg. Het zou direct de laatste keer zijn dat Donar zich in de omgeving van Leiden wist. Jimmy Woudstra en Mitchell Plaat gaven het sein voor de derde tempoversnelling en dit keer moest Donar, dat in die fase Renso Zwiers met 5 p's verloor, wel achterblijven. Waarmee de eerste, niet over dreven eenvoudig, maar ook zeker niet verschrikkelijk moei lijk behaalde zege op Donar een feit was. De dertiende Leidse overwinning (na de re guliere competitie van twee jaar geleden kon Donar niet meer van Parker winnen) was een feit. En Leiden stond op dat moment al, zoals verwacht, met één been in de grote fina le.... Scores eerste wedstrijd: Par ker: Giddings 31, M. Plaat 22, Washington 16, Woudstra 10, Kruidhof 9, Bruinsma 6. Donar: Franken 18, Jemison 17, Dijkstra 16, Schulz 14, Limmen 10, Zwiers 8. Scores tweede duel: Parken Plaat 21, Woudstra 20 en Gid dings 10. Donar: Jemison 26, Schulz 20, Dijkstra 13 en Lim- man 12. BASKETBAL WATERPOLO LEIDEN Afgaande op geruchten, ver moedens en foutieve berichten was Nijs- sen Trotters zo goed als kansloos voor kwalificatie voor de play-offs. Slechts een nieuwe nederlaag van SOV Bernisse zou uitkomst bieden. Inmiddels blijkt de situa tie volledig omgekeerd te zijn: alleen door een nederlaag van de Trotters kan Bernis se het nog redden. Beslissend is namelijk niet het resultaat van de onderlinge ont moetingen maar het scoresaldo. En wat dat betreft staat het na dit weekend 339- 217 in het voordeel van de Trotters. Bernis se en Nijssen Trotters hebben elk nog één lastige uitwedstrijd te gaan, tegen respec tievelijk JRC Boxtel en het hoofdstedelijke De Germaan. Er is dus nog niets zeker, Tegen het Maastrichtse Kimbria startten de Trotters met een matig sluitende verdedi ging. Door individueel spel met een mini mum aan overleg was met name het uitblok- ken bij de rebound zwak. Zo was een toch nog snel opgebouwde 26-13 voorsprong bij rust al goeddeels verspeeld: 48-42. Ook di rect na rust werd er nog niet stevig gede marreerd. Dat gebeurde vreemd genoeg wèl nadat halverwege de tweede periode voor een noodopstelling moest worden gekozen (Peter Kop had een rugblessure, Will Moerer ging in de rust door zijn enkel en Peter Pau- lides liep 5 p's op). Rein Paulides, Benjamin Ruijsenaars, 'Beer' Berendsen, Hans Pley en Tony Lamping klaarden het kanwei voortref felijk. Een fikse inzet, attenter verdedigen, en nauwkeurig passen tilden de Trotters van 72-60 naar een 103-75 zege. Scores Trotters: R. Paulides 25, Ruijsenaars 1S, Moerer 16, Lamping en P. Paulides 14, Berendsen 13, Pley 2. Rayon Tegen het in degradatienood verkerende Utrechtse OSG heeft Sedelaar MSV een krappe 71-70 overwinning behaald en blijft daarmee in de race voor de derde plaats. Ruim experimenteren met gebruikmaking van alle spelers werd in de slotfase nog bijna noodlottig. Luba heeft het Hilversumse Dunckers dank zij sterke openingen in beide speelhelften volledig van het veld geveegd. Dunckers kwam voor rust nog aardig bij (49-42) maar werd via een enorme spurt pal na de pauze naar 67-44 en vervolgens naar een 103-65 nederlaag gespeeld. Lodewijk Devilee speel de verdedigend sterk en bracht ook nog eens 26 punten op zijn naam. In de tweede klasse was Blitz in Amersfoort veel te sterk voor Crackerjacks. Blitz buitte het lengte-overwicht goed uit en maakte de tegenstander door eén box-and-one verde diging (uitschakelen van de gevaarlijke spel verdeler) machteloos. Na een 41-47 rust stand werd het 79-103. Scores Blitz: De Weijs 28, Hakker 26, Koenen 14. Orfdanks het nogmaals opvallend van de jeugdige Jan Rombouts ten onder tegen het sterke 28-37, eind 69-85). In de aanval problemen houden, terwijl het steeds aardig lukt. Arno Filippo vefw vroeg in dè wedstrijd na onenighsei coach Kallenberg. Scores BVO: Rombouts 16, vd Wertt Leiderdorp is na dertien rij verslagen bij en door 82. De thuisclub speelde beslist dig en dankte de overwinning i dat Leiderdorp in de slotminuten niet voldoende wist af te ronden. Gréfli gles sloeg pas toen het beslissende I slist gelile ig aan m iuten de) l e e i LEIDEN De dames van Ge- mini kunnen de promotie naar de eredivisie na de ne derlaag tegen VCH/Van Hou ten 2 wel vergeten. In Heerlen kon de Voorschotense ploeg alleen de eerste set impone ren: 1-3. De Gemini-heren zijn goed van slag, slechts een wonder kan de ploeg nog voor degradatie naar de der de divisie behoeden. In de derde divisie dames hield Leython niet meer Öan een punt over aan het duel tegen Be Fair. In de promotieklasse heren is LUSV zo goed als ze ker van de titel na een uiterst overtuigende overwinning bij het Schoonhovense DOS: 1-3. Donar is definitief tweede, omdat de Leidse ploeg zelf van GVC won en DOS dus punten verspeelde. Bij de da mes had Leython 2 erg veel pech tegen Velo. Twee speel sters raakten geblesseerd, waarvan één, Alie Oudshoorn, de gehele wedstrijd nog mee hinkelde om de regelementai- re nederlaag te voorkomen. Ook na dit weekeinde is de strijd tegen degradatie voor LUSV, Leython 2 en Gemini 3 nog niet afgelopen. In Heerlen vocht Gemini voor de laatste kans op promotie naar de eredivisie. VCH/Van Houten werd de eerste set door een sterke service en goed aanvalsspel van Marieke Bertels goed onder druk ge houden. Dit leverde 12-15 set winst op, waarna Gemini ook in de tweede set de koploper goed bijhield. Bij 10-10 scha kelde de Heerlense ploeg over op wat taktischer aanvalsspel en had de Voorschotense ploeg geen verweer tegen dé afwisselend zachte en harde aanval waarmee de Gemini-de- fensie bestookt werd. Ook de derde en vierde set was VCH VOLLEYBAL superieur en hield de drie pun ten in Heerlen: 12-15, 15-12, 15-13, 15-9. De Gemini-heren missen zelf vertrouwen en dat is in deze fase van de competitie, waarin de ploeg tegen degradatie strijdt, funest. Ook tegen Phoenix was het bar slecht. Al leen Wim Martijn en Hans de Jong haalden een voldoende: 7-15, 6-15, 13-15. De herenre serves zijn sinds hun degrada tie een feit werd steeds beter gaan spelen. Tegen Tonegido werd onder aanvoering van een sterk aanvallende en blok kerende Hans Hullegie een verdienstelijke 2-3 nederlaag geleden. Vooral de vijfde set was spannend en sensationeel, toen bij de stand 13-14 één der Voorschotenaren wegens beledigende gebaren jegens de scheidstechter het veld moest verlaten: 7-15, 15-22, 15-11, 12-15, 13-15. In de derde divisie dames vecht Leython tegen degrada tie. Tegen Be Fair werd door veel inzet een punt uit het vuur gesleept. Wanneer de pass iets beter was geweest, had er on getwijfeld meer ingezeten: 11- 15, 12-15, 15-11, 15-2, 9-15. Gemini 2 trof in Broleco een te sterke tegnstander. Ondanks sterk spel van Sjaan de Wit werd geen enkele maal set winst bereikt: 15-8, 15-11, 15- 5. Promotieklasse LUSV herstelde zich van het zwakke optreden tegen GVC van vorige week door overtui gend van DOS te winnen. Goed blokkerend en sterk aan vallend (Frans Klumper en Roy de Roo) namen de studenten een 0-2 voorsprong. Toen in de derde set- de pass even Boukje Wiebes van Leython tracht blokkerend de Be Fair aanval af te stoppen. Het degradatieduel eindigde overigens in een 2-3 nederlaag voor de Leiderdorpse ploeg. wegviel» nam DOS een 11-5 voorsprong. Coach Groen pas te twee wissels toe, die bijzon der goed uitpakten. Erwin Zo mervrucht bracht meer lengte aan het net en Waldo Broeks- ma zorgde voor solidere ver- dediging. Bij de stand 11-14 liet de stop het weer even af weten en DOS profiteerde: 16- 14. De laatste reeks stelde LUSV orde op zaken: 10-15, 8- 15, 16-14, 9-15. Donar is zeker van het spelen van promotie wedstrijden na een 0-3 over winning in een matige wed strijd tegen GVC: 14-16, 5-15, 14-16. -Leython stelde de plaats in de promotieklasse ze ker door een goede zege op Orion: 15-4, 15-12, 15-8. Bij de dames verspeelde Ley thon 2 in de eerste set tegen Velo een 7-1 voorsprong, om dat Alie Oudshoorn met een kuitblessure het veld moest ruimen: 7-15. Toen Leython de schade had goedgemaakt, liup Mieke Budde een dusdanig ernstige knieblessure op, dat operatief ingrijpen noodzake lijk is. Met een hinkende Alie Oudshoorn ging de thuisp >eg eigenlijk met z'n vijfen vei Ier. Ondanks deze handicap was de Leiderdorpse ploeg nog dicht bij een overwinning: 7- 15, 15-6, 15-4, 14-16, 13-15. DAC handhaafde zich aan kop door winst op LUSV: 4-15, 15- 10, 8-15, 8-15. LEIDEN De heren van Lei den boekten een 2-0 overwin ning op Apeldoorn. Bij de da mes won Noordwijk van Fo- rescate. Leiden had in Apeldoorn min der moeite met de hekkesluiter van die naam dan de uitslag van 2-0 doet vermoeden. In de eerste helft bracht Edwin Dek ker Leiden op voorsprong, maar verder werd het over wicht niet in doelpunten uitge drukt. Ook na rust hielden de Roodwitten de wedstrijd prima onder controle, vooral Paul de Regt speelde een dominerende rol. Halverwege de tweede helft bracht Henk van Veen uit een doorgeschoven lange cor ner van Wouter van de Berg de eindstand óp 2-0. Roomburg deelde thuis de punten met Asvion; 1-1. Room burg speelde in de eerste helft een goede wedstrijd, waarin het team zes strafcorners kreeg te nemen, maar niet wist te scoren. Vlak na rust echter kwam Asvion op voorsprong. Niet lang daarna echter trok Floris van Straaten de score gelijk door uit een scrimmage in de cirkel te scoren. In de rest van de wedstrijd werd niet meer gescoord. Derdeklasser Forescate won met 4-0 makkelijk van Rijswijk. Voor rust verzilverd^" Mastenbroek twee strl en in de tweede helft v Sjoerd Zwanenburg en I Dekker daar nog twel I doelpunetn aan toe. Nof verloor uit met 1-0 val sen. Het enige doelpurpn een kwartier voor tijdsN strafbal. Alecto verslond omare met 1-0. In w» waarin de Leiderdorpini beter waren scoorde*®' Koeken vijf minuten uit de rebound van edi® corner het beslissend* I punt. [T- s l Dames r» In de derde klasse fra Noordwijk Forescate i*€ Na een rustige eerste !r met 0-0 werd afgesloien het na rust een stuk féB® rescate kwam via een van Evelien Kimman sprong, maar vlak "6* bracht Margot varfas Noordwijk uit de rebdan een strafcorner weer wa Zes minuten voor tijd}rai Janneke van Egm<fse Noordwijk verdiend ino zege schoot. i®n J'9' 5ch <-k LEIDEN Tijdens een badminton-toernooi van het Rij^ Excelsior heeft het echtpaar Van Balgooy van de vel V( Veglo in de afdeling veteranen danig van zich doen sf. Bij het damesdubbel won het duo Van Balgooy/Van KU00* de finale tegen Bonnet/Daniëls in de cijfers 15-2, 15-2. Iii a' mengd dubbel werd het echtpaar Van Balgooy eerste, f pel De Jong/Van het Huil werd met 15-5, 15-2 verslage Bennink van Vlietwijk werd in de halve flanle dames r send uitgeschakeld door jeugdspeelster Carlolien I Maud Foessenek zorgde eveneens voor een verrassinc£ar de C-klasse de halve finale te bereiken. LEIDEN Hein den Eisen is wederom clubkampioen ge worden van NSL. In vier wed strijden bleef hij de concur renten duidelijk de baas. In de slotwedstrijd moest hij overigens Ben Hagen, vijfde in de eindrangschikking, voor la ten gaan. Jan Went werd in dit laatste treffen over zeven kilo meter derde, terwijl H werd in de eindrangji overigens met een zèr tentotaal als Victor Z<p Beste veteraan was f Wetten. Netty Honsï bij de dames. Ervin Giddings speelde in het thuistreffen tegen Donar een absolute hoofdrol, leen scoorde de Amerikaanse forward 31 punten, ook in het reboundwerk dings, zoals hier tegen Limmen, een klasse apart. LEIDEN In de tweede klas se speelde Katwijk zondag tegen Breda. Uitslag 97 voor Breda. In de derde klas se heeft Vivax de wedstrijd tegen Die Haghe gebruikt om het doelsaldo op te vijzelen. De Oegstgeestenaren wonnen met 13—2. Het in dezelfde klasse uitkomende DKD won in Ridderkerk met 12—6 van Poseidon. Door van meet af aan te pres sen ontregelde Vivax het voor- waartsenspel van Die Haghe. Hierdoor konden de Oegst geestenaren de in de eerste periode verkregen 41 voor sprong regelmatig uitbouwen tot de uiteindelijke 132 zege. De Haagse spelers die één keer een scoringskans kregen vonden bovendien een goed in vorm zijnde Henk de Mooy op hun weg. Jack Frauenfelder scoorde in de eerste periode een zuivere hattrick. Het col lectieve spel, wat coach Frits Welling voorstaat, kwam er in deze wedstrijd goed uit. Dit werd bovendien bevestigd door de Vivax-scores: Het ge hele team wist zaterdagavond te scoren. Behalve de hattrick van Jack Frauenfelder wist Hans Zandvliet eveneens drie maal het doel te treffen. Dat arbiters het wedstrijdbeeld kunnen beïnvloeden werd be wezen in de wedstrijd Posei donDKD. Bij de 37 stand in de vierde periode trok Zand vliet van Poseidon aan de cap van Frank Dreef. Volkomen te gen de sfeer van de wedstrijd bestrafte de referee Zandvliet met uitzending zonder vervan ging. Hiermee was in feite de wedstrijd afgelopen. Door de game verder uit te spelen en niet op de provocerende acties van de geïrriteerd geraakte Poseidonspelers in te gaan werd de stand uiteindelijk 6 12 voor de Doesspelers. Doel puntenmakers: Bob Wouters (vijfmaal), Harry van Hoven (driemaal), Ronald Dreef (twee maal), Ron Rietbroek en At van de Plas. De wedstrijd BredaKatwijk vertoonde een sterk wisselend scoreverloop. Belangrijk mo ment was bij het begin van de derde periode toen Katwijk een goede kans op de gelijk maker had. Een dubieuze be slissing van de scheidsrechter gaf Breda echter een marge van twee doelpunten. Katwijk wist zich daarvan niet tijdig ge noeg te hersjellen. Pas bij een stand van 84 in de vierde periode doorbraken de Zee- kanters hun zondagsrust. Een alles of niets offensief bracht met nog een minuut te spelen een stand van 87 op het scorebord. Ex-AZC-er Cees van de Broek beslechtte het pleit door tien seconden voor tijd vanaf de midvoorplaats 97 te scoren. Doelpunten makers: Arthur Jonker (twee maal) en Dirk van Leeuwen, Paul van de Putten, Hans en Arris Parlevliet en Hans Schaap.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 20