Kaagse middenstand gaat zelf eiland promoten Bouw „Nieuw Midas" opnieuw vertraagd Nieuw dierenhotel in Alphens polderlandschap MODERN VERBLIJF VOOR HOND EN KAT IN 'BEESTENSPUL' KORTWEG Zesde klas Nieuwveen wint kleurwedstrijd BEWONERS CONCERTWEG DIENEN BEZWAREN IN REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 20 MAART 1980 PAGINA Tien mille extra voor Oranjefeest HAZERSWOUDE Het Hazerswouds College stelt voor tien mille extra uit te trekken ten bate van de acti viteiten van de oranje-comi- té's. Het totaal bedrag voor de Oranje-viering, dit jaar extra groots opgezet mede door de abdicatie van H.M. Koniging Juliana, komt hiermee op vijftienduizend gulden. Het geld komt eveneens ten goede aan de herdenking van de bevrijding die dit jaar vijf endertig jaar geleden plaats vond. "Het ligt in de lijn der verwachting dat dit jaar de volksfeesten op extra uitbun dige wijze worden gevierd" al dus het college in haar voor stel. De raad vergadert op donderdag 27 maart Postkantoor R'veen op 31 maart open ROELOFARENDSVEEN Het nieuwe postkantoor aan de Sotaweg 134 in Roelof a- rendsveen wordt maandag 31 maart in gebruik genomen. De officiële opening zal op don derdag 27 maart om twee uur 's middags plaatsvinden Boete voor rijden onder invloed DEN HAAG/LEIMUIDEN De Haagse politierechter heeft gisteren een 38-jarige bedrijfsleider uit Leimuiden veroordeeld tot een boete van 2500 gulden en een voor waardelijke intrekking van het rijbewijs voor zes maan den. De man stond terecht omdat hij onder invloed van sterke drank achter het stuur van zijn auto had gezeten. Een bloedproef had een alcohol- promilage van 1,54 procent aangewezen. Weigeren bloedproef: 1200 gulden boete DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Een 29- jarige uitvoerder uit Alphen aan den Rijn is gisteren bij de Haagse politierechter veroordeeld tot een boete van 1200 gulden en een voor waardelijke intrekking van het rijbewijs voor zes maan den. De uitvoerder werd enige tijd geleden door de Haagse politie aangehouden omdat hij door rood licht was gereden en zijn rijgedrag aanleiding was te ge loven dat hij onder invloed van sterke drank de auto be stuurde. De man weigerde echter een bloedproef maar gaf toe wel wat gedronken te hebben. ZOETERWOUDE De kaartcompetitie van de KPJ zal vrijdagavond beëindigd worden met uiteraard een kla verjas- en een kruisjaswed- strijd. Na afloop zullen de beste kaarters over het seizoen hun prestatie in een leuke prijs uitgedrukt zien. De aanvang is 8 uur in het Don Bosco aan de Zuidbuurtseweg. ALPHEN AAN DEN RIJN Het personeel van het Alp- hense raadshuis gaat over op S.O.S.-koffie. Deze koffie is af komstig uit onder meer Guate mala. De pakken koffie, een wereldwinkel-produkt, kosten ALPHEN AAN DEN RIJN Volledige verzorgings service voor honden en kat ten is sinds kort mogelijk in het dierenhotel 'Beesten spul' aan het Rietveldse- pad 11 in Alphen. Een luxe trim-salon, verwarmde en air-conditioned kennels tot een speciale dieet-keuken is er aanwezig om het de huisdieren naar de zin te maken. Initiatiefnemers van dit diervriendelijke project midden in het pol derland zijn Ria en Peter Broekhof. „Ons voornaam ste doel is om het de dieren en hun bezitters naar de zin te maken. Het moet voor de eigenaren toch een heerlijk idee zijn om hun huisdier in vertrouwde handen achter te laten als ze bijvoorbeeld op vakan tie gaan? Om te weten dat hun hond of kat niet in een hokje wordt opgesloten en onder de vlooien terug komt? Wel nu, dat is een deel van de service die wij onze klanten gaan bieden" aldus enthousiaste Peter Nog niet zo lang geleden, ok tober vorig jaar, lieten Peter en Ria hun oog vallen op de vervallen boerderij. De boer derij stond toen al anderhalf 90 cent per pak meer. HAZERSWOUDE Het Christen Democratisch Appel te Hazerswoude wil een Vrou- wenberaad oprichten. Op maandag 24 maart wordt in restaurant De Hazershof aan de Rijndijk een bijeenkomst belegd waar men zal trachten dit beraad in het leven te roe pen. Op de bijeenkomst, waar eenieder welkom is, zal E. van Elderen, gemeenteraadslid, aandacht besteden aan: het ge zin, samenleven in verant woordelijkheid. Daarnaast zul len specifiek Hazerswoudse aangelegenheden worden aan gekaart. jaar te koop. Voor hen was het echter ideaal. Niet te ver van de 'bewoonde' wereld en, voor een dierenhotel zeer wenselijk, geen overlast voor de buren. Hier kon hun wens, een dierenhotel, wor den verwezenlijkt. Binnen korte tijd werd het dieren verblijf met behulp van een aannemer en niet te vergeten de grote inzet van familie op poten gezet. Schuren werden verbouwd tot luxe 'hok-ap- partementen' waar het met' het oog op de verzorging effi cient werken is en ook het woonhuis kreeg een flinke beurt. Onder meer werd.er een zeer ruime leefkamer ge schapen in wat eens een koeienstal was. Ook de twee kinderen, Joyce en Sander, hebben het hier prima naar hun zin. Wat wil je ook met een zee van ruimte en twee schommels in de kamer! Ria zit al lang in de dieren- verzorging. Jarenlang heeft zij als honden-trimster haar klantenkring in Hazerswou- de-dorp en omgeving be diend. Een bezigheid die zij met verve ook in Beestenspul voortzet. De trimsalon is dan ook een soort 'moeders trots' waar het voor de hond goed toeven is. Peter komt uit de horeca en tapt nog graag zo af en toe een pilsje. „Het is NIEUWVEEN De zesde klas van de Sint-Nicolaas- school te N ieu wveen heeft een prijs gewonnen in een kleur- wedstrijd uitgeschreven voor kleuter- en basisscholen en ge organiseerd door fa. Kortman Schulte in het kader van de aktie „De grote muziekpara- de", welke tot 1 maart van dit jaar liep. Deze firma heeft aan de hand van beoordelingskriteria zoals originaliteit, kleurgebruik, creativiteit, materiaalgebruik en met in acht neming van de gemiddelde leeftijd van de deelnemende groepen maan- door Ria dat het idee is ge groeid om een dierenhotel te beginnen. Door haar werk zag zij vele voorbeelden van 'hoe het niet moet' in dieren- pensions. Die leemte willen wij nu gaan opvullen" aldus Peter. Creche-service Een nieuwe service die het echtpaar Broekhof hun klan ten gaat bieden is de creche. Inspringend op de trend van de laatste jaren dat steeds meer huisvrouwen gaan wer ken en dus de hond of kat al* leen achterblijft, zorgt Bees tenspul voor de opvang. De dierenbezitters kunnen een verblijf afhuren en krijgen de sleutel hiervan mee naar huis. Op elk gewenst tijdstip kunnen zij dus de hond of poes brengen of afhalen en Peter en Ria zorgen voor het eten en de overige zaken die een verblijf aangenaam ma ken. Een oppascentrale voor dieren dus. „Er blijkt veel behoefte te bestaan aan der gelijke kortstondige opvang" aldus Ria. „Het is dan bij voorbeeld mogelijk om eens een week-endje uit te gaan zonder dat de hond of poes alleen in het huis moet ach terblijven". Speciaal voor de poezen is een zogenaamde 'cattery' in gericht. Uitgaand van de ge dachte dat een poes alleen ook maar alleen is, kunnen de katten hier met vriendjes en vriendinnetjes spelen in een gezamenlijk verblijf. Heeft de kat er niet zo'n be hoefte aan en uit dit door kwaadaardig gedrag dan is een verblijf voor hem of haar alleen beschikbaar. Ook voor de honden bestaat deze ple zierige service. Zij hebben straks, als de afrastering van twee meter hoogte op zijn plaats staat, twee duizend vierkante meter speelweide met zand en ligging op het zuiden tot hun beschikking. Kortom een zorgeloos ver blijf voor de huisvriend. Gedurende de laatste twee weken van april wordt er een 'Open Huis' gehouden. Iedere dag, inclusief het weekeinde, staan dan Peter en Ria klaar van 's middags twee tot vier om informatie te verstrekken. Telefonisch is Beestenspul te bereiken on der het nummer 01728-8871. delijks vijf groepen tot win naar aangewezen. De prijs die de zesdeklassers van de Sint-Nicolaasschool is toegekend bestaat uit een vier uur durende „Drive-in Disco theek show" welke verzorgd wordt door het muziekblad „Muziek Parade". Naast uiter aard erg veel muziek bestaat het programma uit allerlei spelletjes en kwissen met een aantal aantrekkelijke prijzen zoals o.a. elpees, T-shirts en tassen. De datum van deze drive-in show is gesteld op zaterdag 22 maart en zal gehouden worden in de Stal van Huize Ursula. Peter en Ria Broekhof bij hun eigen Beestenpul. Middenstand van Kaageiland inS.O.K. KAAGEILAND De Kaagse midden stand heeft zich verenigd in de Stich ting Ontwikkeling Kaageiland (S.Ó.K.). Binnen twee weken is de stichting officieel een feit en is voor het eerst in de geschiedenis van het Kaageiland van een officiële gezamen lijke belangenbehartiging sprake. „De naam van de stichting zegt het al, het Kaageiland moet ontwikkeld worden. Meer activiteiten voor vakantiegan gers en meer bekendheid geven aan het bestaan van Kaageiland als water sport-eiland bij uitstek", aldus Eddy Vuyk, eigenaar van het restaurant De Bonte Koe. Het initiatief tot het oprichten van een ge zamenlijke belangenbehartiging werd ge nomen tijdens een bijeenkomst van de Kaagse middenstand tegen de verhoging van de ponttarieven. De vakantiegangers zouden volgens de middenstanders door het verhoogde tarief van het pontje (vijf en een halve gulden met de auto en gratis overtocht zonder wagen -red.) minder snel geneigd zijn om het eiland te bezoe ken. De SOK gaat er nu voor zorgen dat het meer dan de moeite waard blijft om het eiland tijdens de vakantie aan te doen. „Het Kaageiland is meer dan negen hon derd meter rijke historie. Het kan alles bieden wat een watersportgebied aantrek kelijk maakt. Vrije aanlegsteigers, genoeg eet- en uitgaansmogelijkheden, verhuur van zeil-, motor- en roeiboten, camping-, motel-, jeugdherberg-accomodatie enzo voort", aldus Eddy Vuyk. De gehele middenstand van de Kaag, van groenteboer tot de restauranthouders zijn vertegenwoordigd in de SOK. Samen met de Kaagse VVV gaan zij de schouders on der de promotie van Kaageiland zetten. Het VVV zorgt voor de landelijke promo tie via het verenigingblad en zelf zorgen zij voor de regionale bekendheid. Eddy Vuyk: „Het is toch te gek dat mensen in de omgeving niet eens weten wat voor een mooi eiland er hier ligt. Daar moet maar eens verandering in komen. De re gering wil dat we in eigen land op vakan tie gaan. Nou, hier kan dat". Windsurfen Een grote trekpleister op het Kaageiland is ondermeer de mogelijkheid tot wind surfen. Jaarlijkse windsurf-evenementen staan dan ook bovenaan het lijstje van ac tiviteiten. Het eerste resultaat hiervan wordt de seizoen-openings wedstrijd voor windsurfers op 30 maart. Dit evenement staat onder auspiciën van surfschool 'Al kemade'. Veel van de te ontwikkelen activiteite hangen overigens af van de houding va de gemeenten. In drie gemeenten (Alk* made, Warmond en Haarlemmermee moet een vergunning worden gevraag als de middenstand bijvoorbeeld een g luidswagen wil inzetten. Een verzoek d in het verleden niet altijd met gejuic door de gemeenten werd ontvangen. Oo plannen van de SOK om van de zomi bijvoorbeeld een paardenwagen op het land te laten rijden, staat of valt met h vergunningenbeleid van de gemeent SOK ziet de toekomst echter rooskleur tegemoet en heeft goede hoop dat hun ei thousiasme niet teveel zal worden g remd. Tot de activiteiten die het Kaageiland de zomer zullen overspoelen behoort oi der meer het regelmatig optreden, om veertien dagen, van de 'Mid Towns Jaz band' in het kader van het vijfentwinti jarig bestaan van de band. Hun eerste o treden zal plaats vinden op 8 juni op ee drijvend ponton. Verder staan gonde vaarten, een driedaags surf-evenemen etcetera op de omvangrijke activiteite; lijst van SOK. Voor de watersportliefhe bers even nog een ander plezierig berich Er zijn nog ligplaatsen vrij op het Kaage land. Informatie hierover bij de Kaag! VVV. De jarige poedel 'Devil' die onder handen wordt genomen in de trim-salon. ALPHEN AAN DEN RIJN Opnieuw is de bouw van het Alphense jongerencentrum Midas (thans gevestigd aan de Veldbloemweg) vertraagd. Dit reeds jarenlang op de eer ste plaats prijkende verlan gen van zowel de Gemeente raad als het Bestuur van de Jeugdsoos zelf, lijkt maar niet verwezenlijkt te kunnen wor den. Het huidige noodgebouw verkeert in een zeer slechte staat en vertoont zoveel gebre ken, dat het hier verantwoord lijkt om in dit gebouw verder te gaan met de jongeren-acti viteiten. Nadat jarenlang was aange drongen op vervanging van dit gebouw (dat overigens ook op een plaats staat waarmee de gemeente andere plannen heeft), leek het er op dat alle obstakels uit de weg waren ge ruimd. Bewoners van de Saf fierstraat (tegenover het Mi- dasgebouw) welke eerder be zwaren maakten en zelf slui ting eisten, trokken deze be zwaren in nadat het College van Burgemeester en Wethou ders hadden toegezegd dat het gebouw met spoed zou worden vervangen. Niet minder dan twintig potentiële plaatsen in en rond Alphen werden gewo gen en te licht bevonden door de Gemeente die vond dat een dergelijk onderkomen binnen de stadskern thuishoorde. Geen enkel bezwaar werd gehoord van de bewoners aan de Concertweg waar de bouw van Nieuw Midas nu is ge pland. Veel te laat echter ble ken deze bewoners toch nog grote bezwaren tegen Midas te De noodlokalen van Midas hebben. Hoewel formeel geen mogelijkheden tot bezwaar meer aanwezig waren (zelfs gedeputeerde staten had reeds goedkeuring verleend), werd alsnog hals over kop een be zwaar ingediend tegen de bouwvergunning. Gisteren bleek het actiecomité van be woners ook bezwaren te heb ben ingediend tegen het later besloten plan om een tweede laag boven het gebouw aan te brengen ten behoeve van Buurtcentrum Ridderveld. Tij dens een hoorzitting werd door aanvoerder van het be wonerscomité uitdrukkelijk verklaard dat er geen bezwa ren bestonden tegen het Buurtcentrum, doch men vreesde voor overlast van brommers, lawaai enz. Wethouder van Culturele Za ken, mevrouw H. Donker toonde zich gisteravond teleur gesteld. Hoewel formeel de bouw van Midas is goedge keurd, zullen de bezwaren ze ker een ruime vertraging tot gevolg hebben. Erg jammer, zo meende de wethouder, zeker nu het geld voor de bouw er is er zelfs nog een kleine lijkheid aanwezig was, dat bezwaren tevens de werking zouden het eerder goedgekeurd om met de bouw van Midas te beginnen. Zeker is dat er nu eerst een hoorzitting zal de Commissie van Ordening en ling en daarna eenzelfde ting bij gedeputeerde

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4