Ter Aar schoorvoetend akkoord met renovatie gemeentehuis Camping „Mimosa' krijgt opknapbeurt H.U.N.I. zoekt gastgezinnen voor Ierse kinderen GOUD ZILVER "°"»«nCe°P poggenpohl 3B391 Keukens van klasse. Zangkoor „Looft de Heer 99 brengt goed toneelspel PTT is krakers beu CAPACITEIT WORDT VERDUBBELD f Zevenhovense veiling voor voetbalvereniging Petra-jeugdkoor in Woubrugge REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 MAART 1980 PAGINA De Kaag Met het brengen van de klucht „Boerenbedrog" van Emiel Claus heeft gistera vond het Chr. gemengd koor „Looft de Heer in de Jeugd herbergzaal weer blijk gege ven, dat het koor niet alleen prestaties op vocaal gebied kan brengen, maar ook dat het acteren de zangers goed afgaat Het stuk dat zich afspeelt in de keuken van een boerderij, werd al direct gekenmerkt door een heel goede sfeer, waaraan ook meewerkte het zeer goed verzorgde décor, en het volop koeren van de koe- keroe. De rolbeheersing was over het algemeen goed te noemen, zodat de soufleuse Cobie Biemond haast geen werk had. Het publiek in de stampvolle zaal, w.o. burge meester Bolten van Alkemade, vermaakte zich kostelijk om de dolkomiche situaties, die zich voordeden, en die veel hi lariteit veroorzaakten. Leen v.d. Lee, was als boe renknecht echt in z'n element, en kreeg van Bep v.d. Lee pri ma tegenspel. Beiden behoor den tot de uitblinkers van de avond. Joke van Biemond als boerin, en Inge van Ruiten als boerendochter leverden bei den ook prima spel. Jozef van Rijssel was in het begin niet zo sterk, maar kwam later toch heel goed in vorm als boer Wever. Piet Loogman als veldwachter speelde eerst wat overdreven, maar herstelde dit spoedig. Wim Salman en Teun Biemond hadden leuke bijrol len die vrij behoorlijk werden vertolkt. Een bijrol had ook Jan v. Nieuwkoop als huisarts, maar deze werd weer steen goed gespeeld zoals men dat van „Ome Jan" gewend is. want het acteren gaat hem nog steeds eminent af, en is een genoegen apart het te kunnen meemaken, ondanks z'n ge vorderde leeftijd. Voordat de toneelvoorstelling een aanvang nam, werd door „Ome Jan" van Nieuwkoop op rijm uitgebreid verslag uitge bracht van de activiteiten van „Looft den Heer", waarin hij onder meer opmerkte dat de vereniging 388 donateurs heeft, wat zich nog steeds in stijgende lijn beweegt, want vorig jaar waren het er 373. Het koor dat 30 leden telt, kan nog steeds nieuwe leden heb ben, zowel voor de koorzang als voor de toneelgroep. Hoge prijzen voor Particulieren kunnen nu bij ons gouden en zilveren voorwerpen, zoals sieraden, bestek, munten enz. inleveren. TEGEN KONTANTE BETALING! Te Voorschoten: Te Zeist: maandag en woensdag dinsdag en donderdag 10 - 1L30 uur en 14 -15.30 uur 10 X 11.30 uur en 14 -15.30 uur zaterdag 10-12 uur Nederlands oudste edelmetaal verwèrkende industrie met eigen sitielterij. KONINKLIJKE Wijhebbe 'tosten vergoed nn basis Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken. Met veel praktische snufjes. Met vele verborgen kwaliteiten. Kom eens langs. Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt. b.v. Cebr. Rolff s Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-Rijndijk Tel. 071-899206 HAZERSWOUDE De werkgroep Hulp Noord-Ier- land (HUNI) uit Hazerswoude is op zoek naar veer-' tien gastgezinnen die in de periode van 24 juli tot 14 augustus onderdak willen bieden aan kinderen uit het geteisterde Belfast. Het is de bedoeling dat ieder gast gezin zowel aan een rooms-katholiek als een protes tants kind huisvesting zal bieden. Alleen op zondag zullen zij overdag bij het gastgezin blijven. Voor de overige dagen wordt er een programma opgesteld. Om het project financieel rond te krijgen worden er'de ko mende maanden diverse acties op touw gezet door de HUNI-werkgroep. Zo start 12 april de verkoop van twintig duizend loten van één gulden per stuk. De trekking van deze verloting vindt op 31 mei plaats, tijdens de fancy fair in het Michelshuis. De Hazerswoudse en Koudekerkse basisscholen en mavo's zijn op het ogenblik bezig met een informatie-actie. De leerlingen nemen deel aan diverse wedstrijden zoals teke nen en opstellen schrijven met als thema Noord-Ierland en/of ons samenlevingsproject. De gastgezinnen kunnen zich opgeven bij Fia Pels onder het telefoonnummer 01728-8368 of bij Ineke Starreveld die onder het nummer 01714-3752 bereikbaar is. KATWIJK Jongerencen trum ,,'t Mallegat" heeft vana vond disco. In de loop van de avond zal de best geklede en best dansende „rocker" wor den gekozen. Morgenavond is er in het centrum een optre den van muziekgroep „The Darlenes". Zondagmiddag wordt in het theehuis van het jongerencentrum een spannen de film over drugshandel in Amerika vertoond vanaf acht uur. WARMOND Muziekvere niging „St. Matthias" verzorgt morgen het tweede wintercon- cert. Onder het motto „Music all inn" wordt een gevarieerd programma geboden door har monie, drumband, majorettes en minirettes. De uitvoering, die om acht uur begint, heeft plaats in sporthal „Klim Op" aan de Endepoellaan. De toe gangsprijs bedraagt drie gul den vijftig. LEIDSCHENDAM Carna valsvereniging „De Damzwab- bers" houdt morgenavond een halfvastenfeest in „De Witte Kaketoe" aan de Damlaan. Aan dit feest werkt een Zuida merikaans orkest mee. Het feest begint om acht uur. LEIDSCHENDAM Toer club „De Tol" start zondag 16 maart de eerste ritten over 25 en 50 kilometer. De toerclub organiseert elke zondag fiets ritten en eenmaal in de maand wordt een tocht van 100 kilo meter gemaakt Een scène uit „Boerenbedrog" VOORSCHOTEN De PTT gaat de postzegelautomaat aan de Mulderlaan in de Voorschotense wijk Bosc hgeest verwijderen. In vrij korte tijd is deze automaat- twee keer gekraakt. De schade aan de automaat zelf bedroeg beide keren rond de tweeduizend gulden, het gestolen geld en de zegels niet meegerekend. De PTT acht het niet verantwoord om de automaat wéér te herstellen. Voorjaars concert van 'Crescendo' NIEUWVEEN De muziek- vereniging 'Crescendo' geeft vrijdag 21 maart een voor jaarsconcert in de sportzaal 'De Ringkant' aan de Hazen- weg 1 in Nieuwveen. De mu ziekuitvoering begint om acht uur. Na afloop van het concert is er een gezellig samenzijn met de muzikale medewerking van de 'Green River Jazz band' uit Rotterdam. LANGERAAR Vader en zoon Teun en Dirk den Haan beschikken binnen afzienba re tijd aan de Langeraarse Plassen over een moderne en aan alle eisen des tijds voldoe- nende camping. De gemeenteraad van Ter Aar stond gisteravond unaniem achter het voorstel van b en w om met de heren Den Haan een exploitatie-overeenkomst aan te gaan. Het besluit van de Ter Aarse raad - een besluit wat overigens nog goedgekeurd moet worden door G.S. houdt in dat de camping „Mimosa", die al zo'n vijftien jaar noodgedwongen door de heer Den Haan werd geëxploiteerd, straks een ongeveer tweemaal zo grote capaciteit als nu krijgt. Kunnen er nu ongeveer vijfentwintig cara vans tussen de witlofkassen een plaatsje vinden, straks is er ruimte voor vijftig van deze voertuigen. De witlofkwekerij ter plaatse zal dan elders worden ingericht, want zoals het nu ging is dat onmogelijk langer vol te houden. Bij de woning van Dirk den Haan zal straks een moderne wit lofkwekerij worden ingericht. Het college heeft overigens wel een paar voor waarden verbonden aan de nieuwe camping. Zo zag de gemeente Ter Aar graag dat er een plaats wordt ingeruimd voor de zeilvereniging „De Hooge Veenen", terwijl ook de Ter Aarse surfsportvereniging hier haar thuishavei krijgt. Deze vereniging zat er al, maar hai verblijf op „Mimosa" krijgt nut een legaal I rakter. Met de modernisering komt er ook een kamp! winkel op het terrein te staan. Deze winkel krijgt een oppervlakte van zestig vierkante me ter. Bij het wensenpakket van de gemeente Tei Aar behoort ook de verbreding van de Geer^ weg. Vader en zoon Den Haan moeten daar- l voor stukjes grond afstaan of verkopen, terwij zij ook een bijdrage in de planologische koste» te betalen krijgen. Ook in verband met d< plaatselijke exploitatieverordening bouwgroiv den dient een bedrag van 25.- per vierkant» meter voor de kantine/kampwinkel op tafel ge legd te worden. In de onmiddellijke nabijheid van „Mimosa' dient ook een parkeerterrein te worden inge richt en wel zodanig dat er geen auto's meer gel j parkeerd behoeven te worden langs de Geer} weg. Het aantal parkeerplaatsen dient voori j groot genoeg te zijn voor de leden van de diver] se verenigingen die straks hun thuisbasis op di camping krijgen. Tenslotte zal „Mimosa" strakj moeten voldoen aan de normaal voor dergelijk] inrichtingen geldende eisen. Hierbij dient gel j dacht te worden aan sanitaire voorzieningeL alsmede waterafvoer. ZEVENHOVEN Voetbal vereniging Zevenhoven houdt dit jaar voor de vierde maal een veiling in de voet balkantine aan de Stations weg. De veiling is zowel morgen als volgende week zaterdag geopend. De vei lingmeester Willem Klijn zal de koopjes aan de man brengen. Door de leden van de vereni ging is onder de plaatselijke bevolking een inzamelingsak- tie van goederen gehouden. Nagenoeg alle Zevenhovena- ren hebben een steentje bijge dragen. De opgehaalde goede ren variëren van onder meer allerlei gebruiksvoorwerpen, levensmiddelen, drank en ook agrarische artikelen in de vorm van eieren, biest, aard appelen, konijnen en zelfs ba len hooi ontbreken niet. Op de eerste veilingavond zal zelfs een levend kalf worden ge veild. Geld is binnengekomen van de eigen middenstand en die van omliggende plaatsen, die advertenties hebben geplaats in de veilinggids. Van dit geld heeft het veilingcomité echt antiek gekocht, alsmede vel ponden paling, kwaliteits^ reedschap en speelgoed. De: artikelen zullen ook gevei' worden. Tijdens beide veilingavondi wordt een gratis verloting houden met als hoofdprijs „Gratis weekend voor tw< personen ergens in Nedi land". In elke veilinggids, huis aan huis is verspreid, vindt zich een lotnummer meedingt naar de hoofdprij Notaris mr. R. v.d. Berg Alphen aan de Rijn zal op willekeurig tijdstip een sei nummers trekken waar aantrekkelijke prijzen valk j Alleen degenen die aanwe: zijn met hun veilinggids, r" ken kans op een prijs. De opbrengst van de veili zal bestemd zijn voor het brengen van een vangnet sen beide voetbalvelden, h j opknappen van de kleedbp mers en wasgelegenh.._, het aanschaffen van buit& speelmateriaal voor de jeugd Langeraarseweg dat zich In zeer heden. Ook een ander gedeelte van de Lange raarseweg, het gedeelte van de rand van het dorp door de Vierambachtspol- der naar de driesprong wordt binnen afzienbare tijd onder handen genomen. Dit weggedeelte waarvan intensief door het verkeer gebruik wordt ge maakt is veel te smal en derhalve erg gevaarlijk voor fietsers. De recon structie van dit weggedeelte gaat bijna drie miljoen gulden kosten. Overige zaken die gisteravond aan de orde kwamen waren onder meer een subsidie van 16.000,voor de Oran jevereniging, die voor dat bedrag straks festiviteiten ter gelegenheid van de in huldiging van prinses Beatrix als nieu we koningin gaat organiseren en ook op 4 en 5 mei het een en ander wil doen. Ook in het kader van de troons wisseling had men een voorstel te be handelen. Het ging om een bedrag van 1500,waarvoor de Ter Aarse kun stenares Els van Foeken van brons een nieuw reliëf zal vervaardigen van de nieuwe koningin. Dit kunststuk zal be stemd worden voor de raadszaal. Voorjaars uitvoering 'St.Theodulfus' OUDE WETERING 1 neelvereniging 'St. Theodi fus' brengt 22, 28 en 29 mai de blijspelen 'Goeiemorgt i Veerman' en 'De Kerljl straat is een keurige stra ten tonele. De voorstelling n worden gegeven in de 'All v burcht' in Roelofarendsve en het doek zal om kwar voor acht open gaan. De eenacter 'Goeiemorgiv' Veerman' werd geschrev door Max Andrea en het spel in drie bedrijven 'De K ,r kestraat is een keurige stral door J. Hemmink-Kamp. afloop van de voorstellingen er de mogelijkheid om e° glaasje te drinken tijdens 1 'bal-na'. Kaarten voor de vo stellingen zijn morgen vt, krijgbaar van twee tot drie in de aula van de rooms-e tholieke basisschool 'St. Geqf,,- dus' aan de Meerkreuk Oude Wetering. di Valkenburgse verenigingen werken samen VALKENBURG J Valkenburgse vereniging hebben deze week krachtep gebundeld in 'verenigingsraad' die binnenkort onder meer g bezighouden met het gei zigde subsidiebeleid. De verenigingsraad stelt 0 verder ten doel 'slapende' '8 enigingen nieuw leven blazen. Ook wil men in deP® komst een maandelijks veir° gingsagenda opstellen. Uit verschillende vereni gen zijn negen bestuursle gekozen voor de raad oi 2 voorzitterschap van de het Bamhoorn. In eerste insta 0JJ zal de Verenigingsraad bezig moeten houden mei jj0 opknappen van het enigs verwaarloosde Dorpshuis, TER AAR De gemeenteraad van Ter Aar had gisteravond veel moeite met het voorstel om een bedrag van 315.000.- te voteren voor herstel werkzaamheden aan het gemeente huis. Tien jaar na de oplevering van het gemeentelijk onderkomen is het gebouw hard aan een grondige op knapbeurt toe. Met name het dak Iaat veel te wensen over; bij zware regenval moeten op tal van plaatsen potten en pannen worden geplaatst om het hemelwater op te vangen. Ondanks het feit dat alle raadsleden van oordeel zijn dat er spoedig wat moet gebeuren, had men toch veel moeite met de kosten die één en ander met zich mee gaat brengen. Ook het feit dat men de architect die het ge bouw destijds ontwierp de heer J. van Stigt uit Amsterdam weer wil mee laten denken met de uit te voeren werkzaamheden viel bij de raad niet in zulke goede aarde. „Wél wanneer er aan de opzet van het gebouw wezenlij ke veranderingen zouden plaatsvinden. Ik heb geen bezwaren om juist specia listische adviseurs te laten bepalen wat er moet gebeuren", zei het PAK-raads- lid Van der Meulen. De VVD-fractie- leider Hoogervorst deelde de mening van Van der Meulen maar tekende er nog bij aan dat de Liberalen het hono rarium van de architect zijnde 30.000.- beslist te hoog achtten. Hoogervorst voelde meer voor een uur tarief. Het CDA ging nog verder en pleitte voor terugneming van het voor stel, een speciale commissie in het le ven roepen en dan na bevindingen van deze studiegroep met een nieuw voor stel komen. CDA-er Van der Vliet be greep de grote haast niet die het college wil betrachten in de renovatie van het gemeentehuis. „Er is vorig jaar al over gepraat, toen duurde het maanden voordat er van de zijde van de architect gereageerd werd en nu moet het ineens allemaal supersnel voor elkaar komen", was ?ijn verweer. Burgemeester Ver hoef pleitte er desondanks toch sterk voor dat de raad het college vrij man daat zou geven zodat voor de herfst de werkzaamheden afgesloten zullen kun nen worden. Hij voerde voorts aan dat de cijfers die in het raadsvoorstel wor- Het wegdek van de slechte staat bevindt. den genoemd verkregen waren na een zorgvuldige studie en niet volgens een offerte. Uiteindelijk werd besloten om vooralsnog 25.000.- beschikbaar te stellen voor nader advies bij terzake- kundigen. T.z.t. komt er dan een nieuw voorstel in behandeling. Fietspaden Minder moeite had de raad met voor stellen aangaande diverse wegverbete- ringen. Een al enkele jaren bestaand plan een fietspad tussen de Ringdijk en het gemeentehuis gaat er nu ko men. Daarmee is de verkeersveiligheid ter hoogte van de N.H. kerk zeer ge diend. Overigens komen de kosten daarvoor niet geheel voor rekening van Ter Aar. Driekwart vloeit terug in de gemeentekas door subsidies van de Provincie. Er komt ook een fietspad- langs de Langeraarseweg, van de kom van het dorp naar de Geerweg. Dat pad gaat 134.000,vergen. Er moeten voor de realisering van dit fietspad overigens nog twee grondaankopen hun beslag krijgen, maar daarmee voorziet men geen al te grote moeilijk- WOUBRUGGE Het bekende Leldse inter kerkelijk Petra-jeugdkoor is zondag te gast in Woubruge. Hier werkt het koor mee aan een speciale jongerenmis, waarin de „reli- musical" Gods Plan ten gehore wordt ge bracht. Pater Raymund van Sasse van IJs- selt, die voor deze musical alle teksten schreef, draagt de mis op, die om tien uur begint in de r.k. kerk van Woubrugge. Naar verwachting zal het Petra-jeugdkoor tot ongeveer september of oktober van dit jaar de reli-musical blijven presenteren. Er staan nog optredens in onder meer Amsterdam, Rotter dam, Den Haag en Harderwijk op het program ma. Het is de bedoeling dat in het najaar, tij dens het 10-jarig bestaan van het koor, wordt gestart met de repetities van een totaal nieuwe „reli-musical" rondom de evangelist Marcus. Het Petra-jeugdkoor.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4