mededelingen gemeentebestuur Ieiden17 tlm 21 mrt. '80 m leiden Wanneer wordt U door Bureau Huisvesting geholpen? f§ PAGINA 18 LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 MAART Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadert op maandag 17 maart a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Ontheffing en benoeming van een lid van de Com missie Huisvesting Migranten Leiden. Treffen van voorzieningen aan gemeentelijke scho len/schoolgebouwen. Aankoop panden Levendaal 52 en St. Jorissteeg 6-8. Verzoeken van schoolbesturen om medewerking. Verhoging krediet voor de stichting van het scho lencomplex voor openbaar en bijzonder kleuter- en lager onderwijs aan het Broekplein 1-11 voor het treffen van aanvullende voorzieningen en beschik baarstelling van een krediet voor het veranderen van het dak van dit scholencomplex. Wijziging gemeenschappelijke regeling Regionale Woonwagencentra rayon Leiden. Aankoop garage aan de Oranjestraat. Verlening van de bevoegdheid aan Burgemeester en Wethouders tot aankoop van percelen in het ge bied Mardedorp-Oost. Nieuwbouw Rekencentrum op een terrein aan de Langegracht. Vaststelling wijziging van de Algemene plaatselijke verordening voor de gemeente Leiden (Drankr en Horecaproblematiek). Commissie vergaderingen Commissie voor de Beroepschriften. Maandag 17 maart a.s. in de raadzaal van het stad huis. Agenda: 9.15 uur: AROB-bezwaarschrift tegen verlening van een bouwvergunning voor een show room voor de L.A.G. aan de Van Olden- barneveltstraat. 10.00 uur: Bezwaarschrift tegen de herinrichting van de Witte Rozenstraat. Projectgroep Academiewijk/Levendaal-West. Maandag 17 maart a.s. om 15.30 uur in kamer 115a van het stadhuis. Agenda: Opstellen van een verbeteringsplan. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Maandag 17 maart a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. Agenda: Aankoop van de Barbaraschool (gemeenschappelijk met de Commissie voor Finan ciën). Belanghebbenden, die naar aanleiding van bovenge noemd punt het woord willen voeren, wordt aange raden dit uiterlijk één dag voor de vergadering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Projectgroep Maredorp. Dinsdag 18 maart a.s. om 14.00 uur in de Pancrat, Ir. Driessenplein. Agenda: Verslag informatie-avond woningbouw (v.m. Over dekte en Mirakelsteeg). Stand van zaken m.b.t. de kredieten (Gedeputeer de Staten) Straatverbetering Grevenstraat en Druckerstraat. Stand van zaken m.b.t. de bouw van woningen, locatie "de Overdekte". Stand van zaken m.b.t. de bouw van woningen, locatie Mirakelsteeg (grondaankopen). Commissie voor Volkshuisvesting Dinsdag 18 maart a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Informatie over te houden cursus volkshuisvesting. Nota woonbotenbeleid: Renovatie 112 woningen (Lindestraat e.o. en Rese dastraat e.o.). Renovatie 27 woningen (Marnixstraat e.o.). Aankoop panden van adspirant-kopers van een woning op 't Spoortje. Aankoop panden Haverstraat 79/79a en 85 en ont trekking aan de woonbestemming t.b.v. sloop. Brief inzake onttrekking t.b.v. sloop pand Medusa straat 28. Werkgroep totstandkoming Milieunota. Donderdag 20 maart a.s. om 16.30 uur tot 18.00 uur in de B en W kamer van het stadhuis. Agenda: Bespreking hoofdstuk "Bodem". Bestuurscommissie voor de scholen "de Duk dalf" en "de Loopplank" Donderdag 20 maart a.s. om 20.00 uur in het schoolgebouw. Regenboogpad 3. Agenda: Periodieke bespreking met de wethouder van on derwijs over de huisvesting van de scholen voor het schooljaar '80 - '81 Evaluatie van het experiment bestuurscommissie. Problematiek schoolzwemmen 3e klassen. Voorbereiding periodiek overleg met de oudercom missies. Voorstel van de werkgroep personeelsbeleid. Voortgang van andere werkgroepen, schoolwerk plan, integratie. Bespreking informatiebulletin Jenaplan. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Het aantal geregistreerde woningzoekenden is zo groot, dat het helaas niet mogelijk is, dat het Bureau Huisvesting op korte termijn bemiddelt bij een huiseigenaar of woningbouwvereniging nadat iemand geregistreerd is als woningzoekende. Er zal integendeel met aanzienlijke wachttijden rekening gehou den moeten worden voordat zo'n bemiddeling mogelijk is. Daarbij wordt het volgende systeem toege past. Van iedere woningzoekende wordt bij zijn registratie op Bureau Huisvesting een kaart gemaakt, waarop staat voor welk type woning (grootte, boven/beneden, huurprijs) hij genoteerd is plus de begindatum van de registratie. Deze kaarten staan gesorteerd op soort woning en als nu een woning leegkomt waarvoor Bureau Huisvesting een kandidaat mag voordragen, dan wordt in het bijbehorende stapeltje kaarten ge keken naar degene, die het langst geregistreerd staat voor zo'n woning. In de praktijk gaat dat wat moeilijker, omdat ook zaken als buurtvoorkeur, de kwaliteit en het onder houd van de woning enzovoorts een rol spelen. Daarom worden telkens de kaarten apart gezet van een aantal van de langst geregistreerden. Die aparte kaarten van de voor een bepaald type woning langst geregistreerden heet de koppelbak. Wie zijn er nu aan de beurt? type woningen van een woningbouwvereniging of de Leidse Woningstichting met een bruto huur tot f 350.— per maand. 1,2 en 3 kamer beneden woning. 2, 3 en 4 kamer beneden- of eengezinswoningen. 5 kamer beneden- of eenge zinswoningen. 6 kamer beneden- of eenge zinswoningen 12 en 3 kamer boven- en flat woningen. Houders van een registra tiebewijs die voor bijbeho rende woningen in aanmer king komen. alleenstaanden vanaf 65 jaar of alleenstaanden in het bezit van een passende medische indicatie. a. echtparen en tweeper soonshuishoudens vanaf 65 jaar of echtparen en tweepersoonshuishoudens in het bezit van een passen de medische indicatie. b. echtparen vanaf 65 jaar met 1 kind of echtparen met 1 kind in het bezit van een passende medische in dicatie. c. echtparen vanaf 65 jaar met 2 kinderen of echtpa ren met 2 kinderen in het bezit van een passende me dische indicatie. echtparen met 3 kinderen in het bezit van een passende medische indicatie of echtpa ren met 4 kinderen. alleenstaanden echtparen, echtparen met 1 kind en tweepersoonshuis houdens. december 1977 Tenslotte Wanneer U in het bezit bent van een geldig registratiebewijs en Uw inkomen is hoger dan f 2.450, bruto per maand dan kunt U, als enige mogelijkheid, het Bureau Huisvesting vragen, te bemiddelen bij het verkrijgen van een duurdere flatwoning in de Merenwijk of het Morskwartier. Aangezien het hier gaat om 4 en 5 kamerwoningen is het voor alleenstaanden onnodig te reflecteren. De wachttijd voor dergelijke woningen is ongeveer gelijk aan die voor een goedkope 3 of 4 kamer bo ven- of flatwoning. Gezinnen met 2 of 3 kinderen, die in het bezit zijn van een geldig registratiebewijs van vóór maart 1978 kunnen eerder worden geholpen dan de wachttijd, zoals hierboven vermeld, aangeeft, wanneer zij be reid zijn een 4 of 5 kamerflat of maisonnette in de Merenwijk te accepteren. Een verzoek hiertoe kan schriftelijk bij Bureau Huisvesting worden ingediend. Een bezoek aan Bureau Huisvesting Langegracht 74, is uitsluitend mogelijk na telefonische of schrifte lijke afspraak. Voor telefonische informatie is het Bureau bereikbaar tussen 9.00 en 12.00 uur alsmede tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefoonnummer 123845, toestel 27. Hieronder treft U een overzicht aan, dat is verdeeld in 3 kolommen. In de eerste kolom staan gegevens over woningen van diverse grootte met een bruto huurprijs tot f 350,— per maand (woningbouwvereniging of Leidse Woningstichting). In de tweede kolom treft U de groepen woningzoekenden aan die voor bijbehorende typen woningen in aanmerking komen. Als maximum inkomen geldt f 2.450, bruto per maand. In de derde kolom staat vermeld tot en met welke datum van uitgifte van het registratiebewijs het Bureau Huisvesting bezig is passende woonruimte te vinden. Een ieder, die in het bezit is van een geldig registratiebewijs of urgentiebewijs, dat uitgegeven is tot en met de datum vermeld in de derde kolom, heeft reeds één of meer aanbiedingen van een woning ge kregen of kan die binnen korte tijd verwachten. Vooralle duidelijkheid: de wachttijd van B-kaarten wordt niet meegeteld. maand en jaar van uitgifte van het registratiebewijs waarvan de houders aan de beurt zijn te worden voorgedragen voor een hen passende woning. oktober 1977 4 kamer boven- en flatwonin gen. 5 kamer boven- en flatwonin gen. 6 kamer boven- en flatwonin gen. Verwacht wordt, dat de wachttijden over het algemeen zullen oplopen. Aanwijsbare oorzaken voor het langer worden van de wachttijden zijn: a) de grootschalige uitvoering van de stadsvernieuwing. 127 woningen van woningbouwvereniging Eensgezindheid (Zeeheldenbuurt) 2.) 100 woningen van woningbouwvereniging Tuinstadwijk (Tuinstadwijk) 3.) 164 woningen van woningbouwvereniging Werkmanswoningen (Transvaalbuurt)( 4.) 112 woningen van woningbouwvereniging Ons Doel (Tuinstadwijk) 5.) 200 woningen van de Leidse Woningstichting (Morswijk) 6.) 130 woningen van woningbouwvereniging de Eendracht (Kooi) 7.) 109 woningen van woningbouwvereniging Ons Belang (Noorderkwartier) Naar het zich laat aanzien zal op korte termijn nog voor een aantal andere complexen toestemming worden verleend. Voor een regelmatige voortgang van deze renovatiewerkzaamheden is het nood zakelijk dat t.b.v. herhuisvesting een groot aantal goede en goedkope woningen wordt beschikbaar gesteld. b) de grote toename van het aantal woningzoekenden per 1 mei 1978. c) de stagnerende verkoop op de woningmarkt, waardoor weinig mensen van een huurwoning naar een koopwoning verhuizen. d) oplevering van nieuwbouwwoningen heeft slechts in geringe mate plaatsgevonden. Wat zijn de verwachtingen op langere termijn m.b.t. de wachttijden? Het op grote schaal uitvoeren van stadsvernieuwings- en renovatieprojecten is een noodzakelijkheid voor onze stad. Aanpassen van woningen aan de huidige wooneisen en -wensen en vervanging van slechte woningen door nieuwbouw geeft echter ook een verstoring van de mogelijkheden bij de woonruimteverdeling aan woningzoekenden buiten de stadsvernieuwings- en renovatiegebieden. Voor een regelmatige voortgang van deze noodzakelijke renovatiewerkzaamheden moeten t.b.v. de de finitieve en tijdelijke herhuisvesting een groot aantal woningen worden onttrokken aan de normale woonruimteverdeling. Een en ander betekent, dat de wachttijden in de komende jaren (veel) langer zul len worden dan de thans geldende wachttijden. Ook zullen zij, die zich recent hebben laten registreren of zich in de toekomst laten registreren als wo ningzoekenden er rekening mee moeten houden, dat de groep geregistreerden met datum 1 mei 1978 of later een groot aantal is. Als dié groep aan de beurt is zal dit een verlenging van de wachttijden beteke nen. Het beschikbaar komen van goede en goedkope woningen voor de woningzoekenden zal zeer beperkt zijn, omdat voorrang gegeven wordt aan de behoefte van stadsvernieuwingsurgenten en door schuiving in het bestand van de corporaties. Het voordragen door de gemeente van gewone urgente woningzoekenden zal in het algemeen dus voornamelijk kunnen plaatsvinden voor duurdere en/of min der gewilde woningen. Bij het accepteren of weigeren van een woning moet men, naast de wachttijd, ook hiermee rekening houden. Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Machinale houtbewerking annex op slagruimte voor bouwmaterialen en stal ing bedrijfsauto's in het pand Flevo- wei 13. De aanvrage is afkomstig van Aannemersbedrijf J. Staal B.V., alhier, en betreft het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de machinale houtbewerking annex opslagruimte voor gereedschappen, hout, plaatmateriaal en stal ling bedrijfsauto's in het pand Flevoweg 13 (industrie gebied Merenwijk). Op woensdag 2 april 1980 zal om 14.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72, 1e verdieping. Uitbreiden en wijzigen van het patho logisch laboratorium in het pand Was- senaarseweg 62 De aanvrage is afkomstig van de directeur van de Rijksgebouwendienst, te Voorburg, en betreft het uitbreiden en wijzigen van door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van het pathologisch laboratorium in het pand Wassenaarseweg 62. Op woensdag 2 april 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72), 1e verdieping. Uitbreiden en wijzigen ven het hotel- restaurant in het pand Haagse Schouw- weg 10. De aanvrage is afkomstig van Hotelmaatschappij Lei den B.V. (Holiday Inn), alhier, en betreft een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ingevol ge de Hinderwet ten behoeve van de uitbreiding en wijziging van door elektromotoren gedreven installa ties ten behoeve van het restaurant, de airconditio ning, de centrale verwarming en filterinstallatie t.b.v. het zwembad, alsmede machines van bowling banen, een en ander in het pand Haagse Schouwweg 10. Op woensdag 2 april 1980 zal om 15.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, (Langegracht 72), 1e verdieping. Uitbreiden en wijzigen van tectyleerin- richting in het pand Haagweg 15. De aanvrage is afkomstig van Zweeds ML-Station Perquin, alhier, en betreft het uitbreiden en wijzigen van de werkplaats ten behoeve van het behandelen van automobielen met anti-roest in het pand Haag- weg 15. Op woensdag 2 april 1980 zal 15.30 uur een open bare hoorzitting worden gehouden in kamer 112 van het Stadsbouwhuis, (Langegracht 72), 1e verdie ping. Deze verzoeken liggen tot en met 11 april 1980 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter inzage in- kamer 104 van het Stadsbouwhuis (Langegracht 72). Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 11 april 19&. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzittin gen. De aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen. b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben in gediend. Diversen De vergadering begint om 15.30 uur en vindt plaats in kamer 240 van het stadsbouwhuis, Langegracht 72. Zaterdagse markt Nieuwstraat tijdelijk verplaatst naar Vismarkt Vanaf morgen, zaterdag 15 maart, vindt u de weke lijkse markt van de Nieuwstraat voorlopig langs de Vismarkt bij het Stadhuis. Vanwege de restauratie van een aantal panden is er in de Nieuwstraat tijdelijk geen plaats genoeg voor de marktkramen. Deze verplaatsing zal naar verwachting tot eind mei/begin juni duren. Zoals u ook vorige week vrijdag al heeft kunnen le zen, zullen er daarna nog een aantal veranderingen in de plaats van de markt volgen. Daarover zullen wij u via deze mededelingen steeds op de hoogte houden. N.B. Zolang er op de Vismarkt markt wordt gehou den is op de Aalmarkt op marktdagen twee- richtingverkeer toegestaan. Medewerking Leidse jongeren aan de 35-jarige herdenking van de bevrijding. Als herinnering aan het nederlandse verzet in de oor logsjaren vindt op vrijdag 6 juni a.s. in het Philips Ontspannings Centrum in Eindhoven een grote mani festatie plaats waarvoor jongeren uit alle provincies worden uitgenodigd. Uit Zuid-Holland worden 180 jongeren verwacht in de leeftijd van 15-20 jaar. Aan de locoburgemeester van Leiden is ge vraagd 2 jongeren uit zijn stad af te vaardigen. De kosten van de reis (per speciale trein), maaltijden en consumpties worden door de organisatie betaald. Vertrek uit Leiden om ongeveer 9 uur 's morgens; te rug om ongeveer 9 uur 's avonds. Zij die belangstel ling hebben om Leiden bij dit gebeuren te vertegen woordigen of nadere inlichtingen willen kunnen te- Verder organiseert het nationaal comité Viering Be vrijding 1980 in de middag van 5 mei a.s. in de Hout- rusthallen in Den Haag een grote bevrijdingsbijeen komst waar onder andere 500 jongeren uit heel Nederland kunnen deelnemen. Leiden mag naar deze bijeenkomst 1 vertegenwoordiger of -ster tussen de 10 en 20 jaar afvaardigen. Ook hier geldt, dat de kosten voor rekening van de organisatie zijn. Degenen die hiervoor in aanmerking willen ko men kunnen zich eveneens aanmelden bij Buro Voor lichting stadhuis. Woensdag a.s. is de laatste dag waarop ingeschreven kan worden voor beide bijeenkomsten. ae Ontwerp-bestemmingsplan 2,j Merenwijk. °a' Met ingang van 18 maart 1980 ligt voor een Teder ge- he durende één maand ter inzage het ontwerp-bestem- mingsplan Merenwijk, op kamer 213 van het Stads- bouwhuis, Langegracht 72 en in de openbare biblio- theek aan de Rosmolen. Het gebied waarvoor het i ontwerp-bestemmingsplan geldt, wordt globaal be- 1 grensd door de grens met de gemeente Warmond, de Pi Zijl, de Slaaghwijk of Stinksloot en de spoorbaan Leiden-Haarlem. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder T schriftelijk bij de Gemeenteraad bezwaren tegen het U ontwerp indienen. Naar aanleiding van de gevolgde inspraakprocedure, zijn de voorschriften, de toelichting en de plankaart op enkele punten aangepast. In de nota inzake het gevoerde overleg met de bevol- !*-l king zijn deze aanpassingen opgenomen; voorts is een nieuwe versie van de plankaart ontworpen. Van- f af 24 maart 1980 zijn bedoelde nota en de nieuwe plankaart tegen betaling van f2,— verkrijgbaar aan J de balie van het stadhuis en het Stadsbouwhuis en in de bibliotheek aan de Rosmolen. Op dezelfde adres- sen kan het verslag van de op 5 februari jl. gehouden gj-j inspraakavonden kosteloos worden verkregen. gc Pancras-Oost Op 17 maart vindt er een openbare vergadering plaats van de werkgroep Pancras-Oost. Aan de orde is dan het vervolg van de bespreking van het inspraaksche ma, dat is opgesteld naar aanleiding van twee in spraakavonden over het voorontwerp-bestemmings plan voor Pancras-Oost. Deze inspraakavonden zijn gehouden op 14 en 15 maart j.l. voor achtereenvol gens de bedrijven en de bewoners uit deze wijk. De vergadering begint om 15.30 uur en vindt plaats in de Pancrat, het informatiecentrum op het Ir. Dries senplein. Pancras-West Op 19 maart a.s. komt de projectgroep Pancras-West bij elkaar om te praten over het op te stellen verbete ringsplan voor deze wijk. Op de agenda staan o.a. uitgangspunten voor het verbeteringsplan, de toe komstige bestemming van de Kaasmarkt en die van de Remonstrantse kerk aan de Middelweg. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 17 en 19 maandag 17 maart Wijk 18 en 22 woensdag 19 maart Wijk 21 en 23 donderdag 20 maart Wijk 20 en 26 vrijdag>21 maart

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18