^Favoriet Gene Mayer: „Mannen 41s Connors maken sport kapot" BBI komt met interim-rapport Nederland neemt deel aan conferentie over compensatiespelen99 in Genève REAL MADRID GUNT EBBCDE OVERWINNING LENTE-LOTTO OPTENNISSERS MOETEN IN DE WATTEN WORDEN GELEGD Hartklachten Arthur Ashe Ilie Nastase gewaarschuwd )eki loekema F _p ijge- roken DEZE WEEK INLEVEREN Jan Raas in beroep Suriname verliest Sportwereld J! IPORT LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 MAART 1980 PAGINA 17 ROTTERDAM De Amerikaanse ex-tennisprof. Arthur Ashe, die reeds twee keer aan zijn hart is ge opereerd, is opnieuw met hart klachten naar de Verenigde Staten vertrokken. Ashe, die niet meer in wedstrijden uitkomt, zou in Rotterdam, tijdens het internationale indoortoernooi, optreden als vertegenwoordiger voor een firma in sportartikelen. ~*Zeer kort verbleef hij in Rotter dam, slechts één dag. Gisteren is hij teruggekeerd naar de Verenigde Staten om zich daar opnieuw te la ten onderzoeken. ROTTERDAM Ilie Nastase heeft er gisteren voor gezorgd, dat de vierde dag van het proftennis toernooi in Rotterdam toch nog de nodige opwinding kende. ^De inmiddels op de wereldranglijst naar een 61e plaats afgezakte Roe peen maakte er in zijn duel tegen de Belg Bernard Boileau een amu sante vertoning van die hem niet alleen de winst, maar ook twee of ficiële waarschuwingen van de 'scheidsrechter opleverde. Die kon den hem er echter niet van weer houden de partij met 6-3 in de der- set naar zich toe te trekken, nee hij behoort bij de laatste lacht van het toernooi. Waarbij zich [verder kwalificeerden: Gene flayer, Chris Delaney, Paul McNa- nee, Vijay Amritraj, Ivan Lendl, iHeinz Günthardt en John Sadri. ROTTERDAM Een onmiddellij ke verplaatsing van het evenement naar een zonnig oord zou de proble men van de organisatoren van het proftennistoernooi in Rotterdam met het verkrijgen van een aan trekkelijk deelnemersveld vrijwel in één klap uit de wereld helpen. Dat is althans de oprechte mening van Gene Mayer, deze week als eer ste geplaatst in Ahoy' en grootste gegadigde voor de hoofdprijs van ruim zestigduizend gulden. Na af loop van zijn partij gisteravond te gen landgenoot Brian Teacher, waarin Mayer zich via 6-2, 6-4 plaatste voor de kwartfinales, leg de de 33-jarige welbespraakte Ame rikaan in een hokje ergens in de ca tacomben van het sportpaleis die opmerking verder uit. tuigend klinkend stemgeluid bediendende Mayer, „neem nu eens dit kamertje waar we inzitten. Er staat niet eens een gemakkelijke stoel. En dat is typerend voor de manier waarop de organisatie zich hier opstelt te genover de spelers. Als je tegenwoordig een aantal topmensen in je toernooi wilt krijgen, moet je wel iets te bieden hebben. En dan praat ik nog niet eens over een garantiesom die op tafel zou moeten komen. Nee, het gaat om allerlei kleinigheden, waar de spe lers gevoelig voor zijn' Dat een toernooidirectie de weergoden niet naar zijn hand kan zetten, is ook voor Gene Mayer een duidelijke zaak. „Maar het re gent in Rotterdam altijd", aldus de Ameri kaan die al enige keren in ons land is ge weest om dat aan den lijve te kunnen heb ben ondervonden. „Bovendien is er in deze stad niet voldoende te doen. De omgeving van het Hilton Hotel noodt nu niet direct tot een wandelingetje en trouwens, het is hier ontzettend duur. Dat zijn factoren die spe lers afschrikken om hier te komen. Als ze de keus hebben tussen Rotterdam en, om maar wat te noemen Hawaii, is het niet zo moeilijk om te bepalen waar je heen gaat". Spelersruimte Gene Mayer hier in actie tijdens het proftennistoernooi te Rotterdam van vorig jaar toen de Amerikaan in de eerste ronde korte metten maakte met Tom Okker. Uit de woorden van Gene Mayer, inmiddels behorend tot de elite in de tenniswereld met zijn achtste plaats op de wereldranglijst, kan worden afgeleid dat je het de beoefenaars van het edele tennisspel zeer naar de zin moet maken om je in de gunst van de heren te kunnen verheugen. Je moet hen in de watten leggen, tenzij je een evenement orga niseert als Wimbledon, Flushing Meadow of Roland Garros. Daar kunnen de omstandig heden nog zo beroerd zijn, de spelers komen er toch naar toe omdat de allure van het toernooi zo groot is dat dit op zich al de top pers naar zich toe zuigt. Maar moet je, zoals Rotterdam, concurreren met talloze andere plaatsen, dan dien je tenminste voor gelijk waardige faciliteiten te zorgen als tegen woordig gebruikelijk is in dit metier. Daar kan Gene Mayer een boekje over open doen. En dan praat de Amerikaan nog niet eens uitgebreid over de naar zijn oordeel verre van ideale speelom- standigheden, zoals het slechte licht en het feit dat de toeschouwers in het Rot terdamse sportpaleis erg ver van de baan af zitten. „Ik weet dat een aantal spelers dit toernooi links laat liggen omdat het niet voldoende voor hen is geregeld. Er is hier bijvoorbeeld geen behoorlijke spe lersruimte, waar je rustig kimt zitten en iets kunnen eten en drinken. Bovendien ken ik een paar spelers die hun vrouw niet mee hebben genomen, omdat er geen mogelijkheden zijn om je ergens rustig te verpozen. Andere toernooien, sommige wat prijzengeld betreft kleiner dan hier in Rotterdam, bieden bijvoorbeeld ook beter vervoer, soms zelfs een eigen auto voor elke speler. Dat zijn allemaal facto ren die een speler er toe bewegen, ergens uit te komen". Het is dus duidelijk dat je er tegenwoordig niet meer komt met een stevige geldbuidel in de professionele tenniswereld. Nu de top- spelers vaak op zo'n eenvoudige wijze hun bankrekening kunnen spekken, waarbij ook sponsorcontracten een niet onbelangrijke bron van inkomsten betekenen, dien je de heren met fluwelen handschoenen aan te pakken. Waarbij de toernooidirecties ook steeds meer concurrentie ondervinden van de vier- en achtmanstoernooien die meestal niet meer om het lijf hebben dan een exhi bition. Dat probleem onderkent ook Gene Mayer en hij neemt het zijn duurbetaalde collega's kwalijk, dat ze zich te weinig gele gen laten liggen aan de toekomst van de sport, die, als de huidige ontwikkeling zich voortzet, wel eens over een jaar of vijf op zijn achterste kan liggen. Belang „Op zich is het helemaal niet zo slecht als er dit soort demonstraties worden ge houden", oordeelt Mayer. „Maar het moet niet ten koste gaan van de normale wed strijdkalender. Als ik de mogelijkheid kreeg exhibitions te spelen, zou ik dat niet laten, maar wel mijn normale toer nooien blijven spelen. Je moet tenslotte wel denken aan het belang van de sport in het algemeen. Maar mannen als Con nors, McEnroe, Vilas en Gerulaitis den ken alleen aan zichzelf. Die willen op de gemakkelijkste manier snel geld verdie nen, maar stellen daarmee wel de toe komst van de spórt in de waagschaal. Voor Borg wil ik een uitzondering ma ken. Zolang die Wimbledon blijft win nen heeft hij wat meer krediet, heeft zijn optreden toch een goede uitwerking op de jongere spelers én op de sport. Dat geldt voor die andere vier zeker niet. Die zijn puur egoïstisch bezig". Deze opmerkingen zullen Gene Mayer door ziin bedoelde collega's niet in dank worden afgenomen, maar de zelfbewuste Ameri kaan maakt zich daarover niet druk. Hij heeft de laatste jaren een gestage vooruit gang geboekt en met zijn reusachtige racket onderstreept hij die vorderingen vrijwel voortdurend op de baan. Wat anderen van hem vinden, laat hem Siberisch. Een kri tisch woord richt hij nog wel aan de toer nooidirecties, die indien nodig, wel met boe tes aan het adres van in overtreding zijnde spelers kunnen strooien, maar zelf niet op de korrel kunnen worden genomen. „Ook toernooidirecties kunnen fouten ma ken", aldus Mayer. „Maar daar wordt in de praktijk nooit tegen opgetreden. Dat moet ook eens veranderen. Wellicht dat de spe lersvakbond, waarvan de invloed groeiende is in het internationale tennis, daar iets aan kan doen". Ook na gisteren geldt Gene Mayer als favo riet voor het toernooi in Rotterdam. „Ik heb hier inderdaad een goede kans", oordeelt hij. „Ik denk dat ik Ivan Lendl in de finale zal ontmoeten". FRANK WERKMAN Uitslagen: Enkelspel: Delaney (Vst)-Panatta (Ita) 1-6, 6-3, 7-5; Lendl (Tsj)-Dibley (Aus) 6-2, 6-1; Mayer (Vst)-Tea- cher (Vst) 6-2, 6-4; Nastase (Roe)-Boileau (Bel) 6-3, 2- 6. 6-3. Dubbelspel: Kriek/Mc Millan (Zaf)-Gorter/Van Min (Ned) 6-2, 6-4; Amritraj/Smith (Ind/Vst)-Gullik- son/Pfister (Vst) 7-5, 4-6, 7-5; Panatta/Ocleppo (Ita)- McNamee/McNamara (Aus) 6-4, 6-2. iis: bvc 1ST - Oeki Hoekema, de ivoerder van SC Cam- is door de tuchtcom- ie van de KNVB niet ft Bij gebrek aan be- werd Hoekema vrij ge- ken. ekema werd zondag in de dstrijd VlaardingenCam- Ur door scheidsrechter De rdt uit het veld gestuurd, jat hij in dat duel een twee- gele kaart had opgelopen, afloop van de wedstrijd (beerden trainer Hans Dor- van FC Vlaardingen en |ler Herman den Haag jeidsrechter De Hondt er- te overtuigen dat zijn" ^rneming niet juist was ge est. De Hondt liet zich ech- niet vermurwen, ekema werd in de eerste ft bestraft voor een volgens (ïzelf lichte overtreding. In tweede helft meende De hdt dat Hoekema tegen- iider Den Haag een trap I gegeven. Daarop volgde 1 verwijdering. Wel heeft tuchtcommissie de eerste e kaart gehandhaafd, zodat ekema nu in het bezit is 1 tweemaal geel. lub Stevens van PSV is >r de tuchtcommissie van KNVB voor vier wed- Ijden aan de kant gezet, vens kreeg afgelopen za- dag in de wedstrijd tegen llem II zijn derde gele )rt van het seizoen na een overtreding tegen zijn I-clubgenoot Van Mierlo. straffen zijn: C. R. Hen- (DS'79, jeugdspeler): drie Istrijden schorsing en 125 len boete; H. van der Ven mond Sport): drie wed- len schorsing en 100 gul boete; H. Stevens (PSV) wedstrijden schorsing en gulden boete. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Nederland gaat deelnemen aan een inter nationale conferentie over de mogelijkheid van een sport toernooi ter compensatie voor atleten, die om politieke re den niet kunnen deelnemen aan de Olympische Spelen in Moskou. De bijeenkomst, die aanstaande maandag wordt gehouden in Genève, zal wor den bijgewoond door twaalf landen, waarvan de regerin gen hun nationale olympische comité's hebben gevraagd geen afvaardiging te sturen naar Moskou. Dit in verband met de inval van de Sovjet- Unie in Afghnaistan en de houding van de Russische au toriteiten jegens dissidenten. Het is de Australische minister Bob Ellicott (Binnenlandse Zaken) ge weest, momenteel in Washington verblijvend, dië het initiatief tot de conferentie heeft genomen. Het Amerikaanse ministerie van Buiten landse Zaken heeft inmiddels offi cieel verklaard dat de Verenigde Sta ten in Genève van de partij zullen •zijn. Ook Groot-Brittannië neemt deel, evenals een aantal landen uit Zuid-Amerika en Afrika. Een woord voerder van de Nederlandse regering legde uit, dat er op de bijeenkomst al leen nog maar „gebrainstormd" zal worden. Wel zou nu al vaststaan dat de twaalf landen niet alleen „com pensatiespelen" zullen houden. „Daar zijn meer landen voor nodig". De( woordvoerder wees op de mogelijk heid dat nog meer landen „Moskou" zullen boycotten als vaststaat dat een zeer belangrijk land als de Verenigde Staten aan zijn besluit vasthoudt. Robter Kane, voorzitter van het Amerikaans Olympisch Comité, heeft verklaard dat zijn organisatie het boycotbesluit van president Carter niet zal negeren. De Britse regering gaat maatregelen nemen om ervoor te zorgen dat bepaalde groepen eigen sportlieden niet naar Moskou kun nen. Atleten, die hetzij als burger hetzij als actief militair deel uit ma ken van de strijdkrachten zullen geen buitengewoon verlof kunnen opnemen om op de Spelen uit te ko men. Teams, die uit actieve soldaten bestaan, zoals de vijfkampploeg, zal verboden worden naar Moskou te reizen. Het Brits Olympisch Comité heeft herhaaldelijk laten weten dat het wel een afvaardiging naar Mos kou wil sturen, maar dat een defini tieve beslissing eerst later zal worden genomen. Het Nederlands Olympisch Comité beslist volgende maand of zij gehoor zal geven aan de oproep van de regering tot een boycot. Een groep prominente atleten, vere nigd in de Wereld Sportstichting (WSF), heeft president Carter ge- viaagd steun te verlenen aan het voorstel van de Britse minister van Buitenlandse Zaken, Lord Carring- ton, met betrekking tot Afghanistan. Carrington heeft geopperd dat als de Sovjet-Unie zich uit Afghanistan zou terugtrekken, het Westen de neutra liteit en onafhankelijkheid van dat land zou ipoeten garanderen. De WSF vindt dat de Sovjet-Unie zich op deze manier zou kunnen terug trekken zonder gezichtsverlies, waar na er geen reden meer zou zijn voor de Verenigde Staten de Olympische Spelen te boycotten. DEN HAAG Het BBI (budget bewa kingsinstituut) heeft gisteren aan de staats secretaris van CRM, de heer Wallis de Vries, en de besturen van de Stichting Nationale Sporttotalisator, de Vereniging van Neder landse gemeenten, de KNVB, de FBO en de VVCS een interimrapport aangeboden. In het rapport wordt een uitgebreide inventari satie gegeven van de doelstellingen, de regle mentering, de praktische toepassing, de effec ten en het argument voor handhaving respec tievelijk afschaffing van het vergoedingssy steem. Voorts wordt in dit rapport een aantal modellen gepresenteerd op basis waarvan de overgang van contractspelers mogelijk kan worden geregeld. Omdat het BBI pas half de cember de beschikking kreeg over een aantal deelstudies en een aantal oriënterende gesprek ken moest worden gevoerd met diverse des kundigen, kon het interimrapport pas nu wor den uitgebracht. Aanvankelijk lag het in de be doeling het rapport gereed te hebben voor de jaarwisseling. Ten aanzien van het tot stand komen van een definitief adviesrapport stelt het BBI zich de volgende procedure voor: de KNVB, FBO, VVCS en de externe geldgevers zullen in de periode maart-september hun commentaar aan het BBI doen toekomen: - het BBI zal, indien daartoe aanleiding bestaat, tot 1 oktober van dit jaar nader overleg voeren met de betrokken organisaties en instellingen; - het BBI zal omstreeks 1 december 1980 een definitief advies uitbrengen aan de KNVB, FBO, VVCS en externe geldgevers. Tijdens de parlementaire behandeling van het rapport „Gezonder Betaald Voetbal" dat in 1980 werd uitgebracht, is door de Tweede Kamer een motie aanvaard, waarin de beschikbaarstel ling van overheidsgelden voor de gezondma king van het betaalde voetbal werd gebonden aan een aantel voorwaarden. Een daarvan hield in, dat de staatssecretaris van CRM, na bekendmaking van het eerste rapport van het BBI, de Tweede Kamer voor 31 december 1979 op de hoogte zou stellen van de diverse conse quenties van een eventuele afschaffing van het vergoedingensysteem in het betaalde voetbal. Om het interimrapport te kunnen opstellen liet het BBI een drietal deelstudies uitvoeren: 1. een financieel-economische studie, waarbij is uitgegaan welke betekenis het vergoedingensy steem heeft voor het financieel functioneren van de profclubs; 2. een juridische studie, waarin een inzicht wordt gegeven in de verhouding van het ver goedingensysteem met het Nederlands en Euro pees recht; 3. een studie, waarbij is nagegaan wat in de be leving van de verschillende publieksgroepen het vergoedingensysteem betekent. Ook ligt het in de bedoeling, dat op 24 maart aanstaande tijdens een openbare commissiever gadering van de Tweede Kamer der Staten Ge neraal het onderwerp betaald voetbal aan de orde zal komen. De staatssecretaris van CRM heeft inmiddels alle stukken, die betrekking, hebben op het vergoedingensysteem in het be taalde voetbal, verzonden aan de leden van de vaste commissie voor Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk van de Tweede Kamer. IJshockey- scheidsrechter Nico Toemen bedankt TILBURG De internatio nale ijshockeyscheidsrechter Nico Toemen is gestopt. Hij heeft de Nederlandse IJshoc key Bond verzocht hem van de scheids rechterslijst af te voeren. Oorzaak van het ge beuren is volgens de NIJB het fcft dat Nico Toemen het niet eens is met het huidige beleid van de scheidsrech- terscommissie. Tijdens de Olympische Spelen heeft Toemen zich nogal fel uitgelaten tegenover een ver slaggever van het Nieuwsblad van Het Zuiden over het scheidsrechterswezen in Ne derland. Bij terugkeer moest hij op het matje komen bij de bond. Nico Toemen nam niets van zijn uitlatingen terug en bedankte direct als scheids rechter. De Brabander was voor commentaar niet bereik baar. De Nederlandse top- scheidsrechter is op vakantie. DEN BOSCH EBBC heeft gisteravond met een over winning op de al zekere fi nalist Real Madrid afscheid genomen van het toernooi om de Europese basketbal beker voor landskampioe nen. De Bossche ploeg won met 79-75 na een ruststand van 43-40. De Spaanse gasten hadden zich reeds geplaatst voor de eindstrijd, waarvoor op 27 maart in West Berlijn wordt uitgekomen tegen Maccabi Tel Aviv. Dat was vooral te mer ken aan de wisseltechniek van coach Manuel Sainz. Het be langrijkste deel van de tweede helft speelde hij met zijn twee de keus en liet slechts de oude Wayne Brabender van de „echte" kampioensploeg voort durend staan. Scores EBBC: Akerboom 30, Kirkland 15, Faber 13, Lister 12, Kropman 2, Dekker 2. Sco res Real Madrid: Czczorbiak 24, Brabender 22, Corbalan 6, Meister 6, Romay 6, Queriejeta 5, Ruallan 4, Iturriaga 2. Maccabi Tél Aviv plaatste zich voor de finale door de uitwed strijd tegen Partizan Belgrado met 95-91 te winnen. Bosna Serajewo versloeg Sinudyne Bologna met 89-85. Eindstand finalepoule: 1. Mac cabi Tel Aviv 17; 2. Real Ma drid 17; 3. Bosna Serajewo 16; 4. Sinudyne Bologna 15; 5. EBBC 14; 6. Partizan Belgrado 11. Onderspit Abusievelijk verschijnt in de omroepbladen van volgende week een advertentie voor de lente lotto. De inlevering voor deze extra trekking sluit echter reeds deze week. DE TREKKING IS WOENSDAGAVOND 19 MAART TIJDENS STUDIO SPORT BOB heeft in Turijn de tweede wedstrijd in de halve finales van de strijd om de Europa Cup voor landskam pioenen dames tegen het Ita liaanse Fiat met 74-58 verlo ren. In Oud-Beijerland had de Nederlandse titelhouder al met 78-76 het onderspit moeten delven. Scores BOB: Maarschalkerweerd 20, Van der Meijs 10, Blangé 10, De Liefde 10. De Vroet 8. In Pernik eindigde de wed strijd tussen het Bulgaarse Mi neur en Rode Ster Belgrado in een overwinning voor de thuisclub (82-75), die zich hier mee plaatste zich voor de fina le. DEN HAAG Wereldkam pioen Jan Raas kan zondag toch starten in de wieler klassieker MilaanSan Remo. Aangezien hij beroep heeft aangetekend, is zijn straf van twee weken, opgelegd door de Franse wielerbond, opge schort. Raas werd woensdag geschorst omdat hij tijdens de etappe wedstrijd ParijsNice op een gegeven moment wei gerde verder te rijden toen een op hol geslagen paard zich op het parkoers bevond. SAN JOSE/BRESCIA Het elftal van Suriname heeft gisteren in San José met 3-2 verloren van Costa Rica. Het was de eerste ont moeting tussen beide landen in het voor-Olympisch voet baltoernooi. Suriname en Costa Rica zijn samen met de Verenigde Staten in één groep ingedeeld. In Brescia wonnen de Italiaan se amateurs met 5-0 van Tur kije. Italië had de eerste wed strijd in Turkije al met 2-0 ge wonnen. In deze groep heeft Italië de leiding voor Joegosla vië. Het resultaat van de wed strijd Italië-Joegoslavië, die 26 maart wordt gespeeld, is be slissend voor deelneming aan de spelen van Moskou. Tafeltennisploeg verslaat Italië ASCOLI PICERO - De Ne- derlandse tafeltennisploeg heeft de laatste wedstrijd in het toernooi om het Euro pees kampioeschap voor lan denteams (tweede divisie) gewonnen. In Ascolie Picero werd Italië gisteren met 43 verslagen. De gedetailleerde uitslagen: herenenkelspel: Constantini» Jaap van Spanje 2116, 21 15; Manoni-Han Gootzen 18 21, 2220, 2119. Damesen kel: Strieno-Sandra de Kruijff 2224, 15—21. Herendubbel spel: Constantini/Manoni- Gootzen/Van Spanje 1921, 15—21. Gemengd dubbel: Troi- lo/Strieno-Van Spanje/De Kruijff 11—21, 13—21. Heren- enkel: Constantini-Gootzen 2119, 2111; Manoni-Van Spanje 12—21, 21—10, 20-22. Hongarije heeft de Europese tafeltenniscompetitie gewon nen. Op de laatste speeldag versoegen de Hongaren Enge land in Tatabanja met 43. Hongarije bleef de gehele com petitie zonder puntverlies. In Hassloch verloor de Westduit- se tafeltennisploeg met 4—3 van Tsjechoslowakije. DEN HAAG Lotto nummer 10 van afgelopen zondag kent geen winnaar van de eerste prijs. Van het bedrag van de eerste prijs gaat een vijf de deel naar de jackpot van lotto 11. Het resterende viervijfde deel wordt gelijkelijk ver deeld over de tweede tot en met vijfde prijs. In de lotto en de toto van de afgelopen week vielen 37.785 prijzen. Uitslag lotto 10 van zondag 9 maart 1980 In deze lotto vielen in totaal 35.046 prijzen; prijzenbedrag 1.705.102,28; inleg 3.589.689.00; le prijs geen winnaars, van het bedrag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van week 11, het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs; 2e prijs 11 win naars, die elk bruto 26.351,50 ont vangen; 3e prijs 185 winnaars, die elk bruto 2.027,60 ontvangen; 4e prijs 9716 winnaars, die elk 47.30 ont vangen: 5e prijs 25.134 winnaars, die elk 18,30 ontvangen; jackpot be stemd voor week 11 119.357,16. Uitslag toto-nor- maal/systeem no. 10 In deze toto vielen in totaal 605 prij zen; prijzenbedrag 297.732,08; inleg 529.909,00; le prijs 4 winnaars, die elk bruto 36.677,00 ontvangen; 2e prijs 40 winnaars, die elk bruto 1..573.10 ontvangen; 3e prijs 581 winnaars, die elk 157,00 ontvangen. Uitslag toto-gelijk no. 10 In deze toto vielen in totaal 2.134 prijzen; prijzenbedrag 31.884,56; in leg 58.913,00; le prijs, geen win naar, van het bedrag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van week 11. Het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs; 2e prijs 1 winnaar, die bruto 3.998,30 ontvangt; 3e prys 28 winnaars, die elk 267,70 ontvan gen; 4e prijs 1.122 winnaars, die elk 8,50 ontvangen; 5e prijs 983 win naars, die elk 8,30 ontvangen; jack pot bestemd voor week 11 2.599,10. Fransesco Moser heeft de etap- pewedstrijd Dwars door Italië gewonnen. Hij eindigde in de vijfde en laatste etappe, een tijdrit over achttien kilometer, als tweede achter de Westduit ser Gregor Braun. Na afloop was er voor Moser in San Be nedetto del Tronto dan ook alle reden om, gewapend met een grote bos bloemen, zijn vele fans te bedanken.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17