1400woningen nodig Lisse neemt verkeerssituatie rond scholen onder de loep" egstgeest heeft Leerlingen tonen hun werk Beveiliging fietspad langs Julianalaan Afgeladen zaal voor musicerende bejaarden Verkoop premiekoopwoningen aan banden Bollenbad wordt voor vier ton opgeknapt Nachtconcert in Lindehoeve BETERE BEGELEIDING VOOR VERKEERSBRIGADIERS Lisses muziek gezelschap gaat operette uitvoeren IAASWIJK DE ENIGE MOGELIJKHEID remeente Oegstgeï\ |tan gaan bouwen "-tUTWIJK Het fietspad av de Koningin Julianalaan I iiKatwijk zal binnenkort in- /rijpende veranderingen on dergaan. De voor fietsers en komfietsern gevaarlijke situ atie langs de verbindingsweg lissen de Hoornes en het oude dorp zal dusdanig verbeterd vorden, dat zowel oversteken als het door rukwinden op de ijweg belanden niet meer mo- lelijk is. Voor het oversteken al een tunnel aangelegd wor- en, die een verbinding tussen Van Lierestraat en de Iroen van Prinstererweg tot tand brengt. Ter beveiliging il tussen het fietspad en de Ijweg een groenstrook aange- egd worden. De totale kosten oor deze verbeteringen zijn lopig op een miljoen gul- geschat, maar uit de sub- Idiepot van het rijk is hier- oor acht ton toegezegd, lirecteur Van der Griendt an Openbare Werken heeft ar aanleiding van het ver- ik van het Katwijkse college mogelijkheden bekeken om at probleem van de overste- ende fietsers nabij de Konin- in Julianabrug op te lossen. Iver dit voorstel van de dienst [penbare Werken boog zich istermiddag de commissie oor stadsontwikkeling onder oorzitterschap van de (voor tze commissie) invallende 'ethouder J. van Dijk (SGP). Ie Koningin Julianalaan ormt voor (brom-)fietsers en Jto's de belangrijkste hoofd- erbinding tussen de wijken oornes, Rijnsoever, 't Heen d Katwijk dorp plus zee. De eiligheid van fietsers en romfietsers die van deze rou- gebruik maken laat nogal 'at te wensen over. Het komt imelijk regelmatig voor dat ebruikers van het fietspad op e rijbaan geraken. Dit is dan et gevolu van de bijna altijd eersende en veelal krachtige westelijke wind, die het nood zakelijk evenwicht van fiet sers regelmatig ondermijnt. Vandaar dat de dienst Open bare Werken voorstelt, en de commissie stemde daarmee in, om tussen .het fietspad en de rijbaan een berm aan te leggen van ongeveer anderhalve me ter. Een ander probleem vormt de Koningin Julianabrug zelf. Het vormt een barrière tusen de westelijke en oostelijke wij ken van Katwijk. Vandaar dat veel fietsers en bromfietsers op ongeoorloofde wijze de rij baan oversteken. Om dit nu te ondervangen is besloten een tunnel te graven door de oprit van de Julianabrug, zodat het langzame verkeer tussen de Van Lierestraat en de Groen van Prinstererweg ongestoord zijn weg kan vervolgen. De in Huize Callo gehuisveste stichting voor maatschappelij ke dienstverlening De Duin streek krijgt toestemming om op kosten van de gemeente een aantal noodzakelijke ver bouwingen te realiseren. Zo komen er onder andere een spreekkamer en administratie ruimte bij. De totale kosten voor de verbouwing bedragen ongeveer zestigduizend gul den, welk bedrag door de com missie toegezegd werd. Wel heeft het een en ander conse quenties voor de huuraanpas- sing. De commissie voor stadsont wikkeling stemde na ruim drie jaar overwegen en over leg plegen in met de aanleg van een dorpsplein aan de Zonnebloemstraat in Katwijk Rijn. Voor de aanleg en aan kleding werd twee ton be schikbaar gesteld. De grote zaal van dienstencentrum „Ei- brachten een uitvoering, die klonk als kest uit Alkmaar, dat 25 leden telt, liet kenhorst" In Lisse was gisteren afgela- een klok. Onafhankelijk van elkaar heb- zich niet onbetuigd. Koor en orkest den vol toen daar het Lissese bejaar- ben de groepen de samen te brengen brachten „Ave Verum", „Avondlied" en denkoor „Zanglust" optrad met het Alk- liederen ingestudeerd. „Zanglust" deed „We gaan naar buiten" ten gehore, maars Bejaardenorkest. De bejaarden <je naam alle eer aan, maar ook het or- WARMOND De verkoop van premiekoopwoningen in Warmond zal binnenkort aan een aantal stringente voor waarden worden verbonden. De raadscommissie financiën vond in meerderheid evenwel de voorwaarden, zoals ze door het college van b en w waren opgesteld, te streng. Onder meer wordt in het pre-advies gesteld dat de woningen al leen tegen koopprijs plus index plus verbeteringskosten aan een woningzoekende of aan de gemeente kunnen worden verkocht. De heer Vreeken noemde „levenslang" onaanvaardbvaar, een termijn van tien jaar achtte hij redelijker. Bovendien zou de mo gelijkheid voor het toestaan van uitzonderingen open moeten worden gelaten. De heren Corijn en Raming stelden voor de verdere behande ling van de voorwaarden uit te stellen. Hier stemden alleen de heren Slingerland en Stol tegen. Zij vinden dat stringente voor waarden de enige garantie zijn dat premiekoopwoningen voor Warmonders beschikbaar blijven, zoals in het collegeprogramma staat. loordwijkse lat gekraakt iOORDWIJK De Noord- rijkse politie heeft in de acht van dinsdag op woens- twee Noordwijkers van 1 en 26 jaar op heterdaad ifeNrapt bij een kraakactie in ■*€n flatgebouw aan de He- w enweg. Tegen de twee jon- f tens die via balcons een wo ning op de tweede verdie- 'Ing bereikten, is in ver and met vernieling proces verbaal opgemaakt. Diezelfde nacht is een kraak te in hetzelfde flatgebouw gelukt. Het ging hier om ^n andere leegstaande wo- j*jng in het 3 woonlagen tel ende flatgebouw dat in parti- üliere handen is. De Noord- "ijkse politie kreeg dit te ho- ^n. toen ingrijpen wettelijk niet meer mogelijk bleek te ftn. NOORDWIJK Het Bollenbad heeft een onverwachte meevaller van vier ton. Toen het bad gebouwd werd, ver zócht de raad van beheer aan het ministerie van CRM om een investeringssubsidie. Men kreeg toen echter nul op re quest, omdat het departement wel over een regeling be schikte, maar niet over geld. De aanvraag blijkt echter niet in het vergeetboek te zijn geraakt, want een dezer dagen kreeg de raad van beheer bericht, dat alsnog een investe ringssubsidie van 400.000,- was toegekend. Met het bedrag wordt een deel van de destijds afgesloten lenin gen vervroegd afgelost en daardoor dalen de kapitaalslasten van de exploitatie-rekening jaarlijks met circa 40.000,-. De raad van beheer van het Bollenbad wil deze gunstige ontwikkeling benutten om een aantal wensen te realiseren, waarmee zowel de recreatie als de energiebesparing en de bedrijfsvoering zijn ge diend. Op dit verlanglijstje komen onder meer voor de isolering van de daken, het aanbrengen van zonnecollectoren voor de re- creatiebaden - het Bollenbad was destijds het eerste zwembad in Europa, dat zonnecollectoren aanwendde voor energiewinning!, de warmteterugwinning uit rookgassen, de bouw van een werk plaats, extra luidsprekers voor de zwemzaal en een uitbreiding van het parkeerterrein. Wat de recreatieve voorzieningen betreft denkt men aan een toezichttoren voor de buitenaccommodatie, uitbreiding van de speeltoestellen, een polyester glijbaan, speelmateriaal voor het binnenbad, het maken van een peuterbadie in het binnenbad, uitbreiding van het aantal terrasstoelen en het plaatsen van bas- ketbalpalen. In totaal is daarmee een bedrag van 220.000,- gemoeid. De Raad van Beheer van het Bollenbad heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om dit bedrag ter beschikking te stellen. Het Bollenbad staat model voor een uitstekend finanicel beheer, waarbij niet alleen op de kleintjes, maar ook op het energiege bruik wordt gelet. Een voorbeeld hiervan is de besteding van f 230.000,-, dat na de ingebruikneming van het zwembad over bleef van het bouwkrediet. Men gebruikte dit bedrag onder meer voor een warmteterugwinningsinstallatie, een optimalise ringsinstallatie en het aanbrengen van de reeds genoemde zon necollectoren. Tezamen waren deze voorzieningen goed voor een jaarlijkse besparing van 200.000 kubieke meter aardgas. VOORSCHOTEN In jon gerencentrum 'De Lindehoe ve' in Voorschoten treedt morgennacht de gitarist Tom Hoy op. Het optreden begint om half twee. De toe gangsprijs bedraagt twee gulden vijftig. Tom Hoy speelt gitaar, mando line, mondharmonika en piano LISSE De gemeente Lisse neemt op kor- te termijn een groot aantal maatregelen om het deelnemen aan het verkeer door de schooljeugd veiliger te maken. De gemeen teraad ging gisteravond in grote lijnen ak koord met de door de progressieve fractie gedane voorstellen dienaangaande. Wel werden hier en daar wat kanttekeningen gemaakt. Zo ging de heer Prins (PvdA) in op het gebrek aan overleg met onder meer de verkeerscommissie over deze zaak. De PvdA- er was tevens gebleken dat de dienst openbare werken geen inzage wilde verstrekken in be paalde stukken, die voor het beoordelen van de zaak eigenlijk nodig waren. Ook het mee denken van de bewoners had volgens het PvdA-raadslid niet de volle aandacht gekre gen. De heer Prins drong aan op een meer en nader instrueren van de diverse klaar-overs. Hij pleitte voor snelheidsvertragende maatre gelen op de Ruishoornlaan en extra aandacht moet volgens hem worden besteed aan de pro blemen bij de Rembrandtschool en de scholen nabij de Van Ostadestraat. Mevrouw Michels (VVD) vond de voorstellen wel miniem. Haar fractiegenoot Robertus kon zich niet aan de indruk onttrekken dat er wat eenzijdig op de problematiek is ingegaan. De problematiek gaat echter veel verder dan al leen rond de scholen, aldus de heer Robertus, die vond dat her wat te ver gaat om alleen ou ders die hun kinderen naar school brengen verantwoordelijk te stellen voor de onveilige situaties rond de scholen. Mevrouw Betlem (D'66/PRR) merkte op dat er naar haar mening duidelijk is voorbijgegaan aan het menselijke aspect in het geheel. Ou ders geven het voorbeeld en kinderen volgen, doch ouders zondigen regelmatig tegen de re gels. De heer Aangeenbrug (SGP/GPV) deelde mee dat naar zijn mening het schoolbestuur van de gereformeerde school aan de Schoolstraat niet van plan is een stuk van het schoolplein af te staan voor parkeerruimte. Nu al botsen spelen de kinderen op het te kleine plein óp elkaar. De heer Smith (CDA) sprak waardering uit aan het adres van de progressieve collega's die zich met de materie hebben beziggehouden. De fractie gaat er nu vanuit dat er een start is ge maakt. Wel vond Smith dat men ervoor moet waken om schijnoplossingen te leveren. Wethouder De Kort stelde dat er zeker aan dacht zal worden besteed aan een betere bege leiding van de verkeersbrigaders. De plaatjes en plannen zullen op korte termijn in de ver keerscommissie worden doorgesproken. en zingt en schrijft zijn eigen songs. In 1974 richtte hij de groep 'Magna Carta' op die hij in 1979 verliet. Hij speelde eer der samen met Don Mclean, Dave Johnstone en Elton John. LISSE Het muziekgezel schap Kunst en Volharding uit Lisse gaat weer een serie uitvoeringen verzorgen. Dit maal is gekozen voor de ope rette „Die Blume von Ha- wai" van Paul Abraham. De opvoeringen vinden plaats in zaal Rehoboth in Lisse. „Die Blume von Hawai" speelt zich af op het eiland Hawai en in het Casino van Monte Car lo. Alle bekende aspekten van de operette zoals liefde, intri ges en verwarring komen in Die Blumè von Hawai naar voren. De opvoeringen vinden plaats op vrijdag 14 (bal na), donderdag 20 en vrijdag 21 maart. Aanvang van de voor stelling is 20.00 uur. Op zater dag 15 maart wordt er voor de leden van de Zonnebloem een extra voorstelling gegeven in het Fioretticollege in Lisse. 19fcrEGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 MAART 1980 PAGINA 7 IEGSTGEEST Plan Haas- rijk is voor de gemeente legstgeest de enige mogelijk- leid om in de verwachte wo- ingbehoefte te voorzien. Zo jotiveert de Kroon zijn be- luit om de tegen het plan to ediende bezwaarschriften on- egTond te verklaren. In de ïotivatie van dit besluit rordt niet bestreden dat door e realisatie van de nieuwe rijk de verkeersdruk in de angrenzende wijk zal toene ten. Omdat de verkeersbelas- log slechts geleidelijk zal oenemen werd ook dit be waar niet gegrond geacht, len toenemende vcrkeers- rukte op de Oegstgeestse we en en de bebouwing van een tuk cultuurgrond zonder dat aarvoor de noodzaak was angetoond bracht verschil- tnde Oegstgeestenaren ertoe un bezwaren bij de Kroon enbaar te maken. Nu deze be waren zijn afgewezen kan de ebouwing van Haaswijk be lonen. Ie zitting van de Raad van tate op 15 oktober vorig jaar ras de laatste mogelijkheid oor de Werkgroep Milieuzorg legstgeest, de bewoners van Ie Irislaan en de Kennedylaan en kweker C. J. de Haan om itbouwing van de Morsebel- polder tegen te houden. Al in 1977 tekenden zij tegen het ïlan Haaswijk beroep aan bij it gemeenteraad van Oegst- lest en bij Gedeputeerde Sta- fcn van Zuid-Holland. Slechts Je heer De Haan werd enigs- (SEZWAREN PLAN HAASWUK AFGEWf tf)GSTGEF.ST - Dc Kroon heeft »lle be- 1979 voor de Raad van Slate. Verschil cn tcecn woningbouw in het gebied woner* van de Kennedylaan cn dc wijk in Oegstgccst afgeweten en daar- spraken op dezelfde zitting hun ong het gemeentebestuur van Ocgstgeest de tut over net toenemende bouwverket te gegeven om met woningbouw te be- straten wanneer er in Haaswijk gebe \n. Gisteren ontving het gemeentebe- Eaan worden. De gemeente Oegstgee e 28 pagina's tellende beslissing van digde zich toen icj Vorige week al gaf het college door te beloven dal erde Staten een verklaring re route zou krijgen ,ar af voor de eerste 'vlek' Nu er niets meer it ren gebouwd gaan worden. Haaswijk nog tegen te houden. Een knipsel uit de LC van gisteren. zins tegemoet gekomen in zijn bezwaren, de protesten van de andere reclamanten werden alle afgewezen. Woningbehoefte In het Kroonbesluit wordt ge steld dat de tegemoetkoming van de gemeente Oegstgeest, om langs de kwekerij van De Haan een sloot aan te brengen, de kweker genoeg zal bescher men tegen de door hem ge vreesde overlast. De aanleg van deze sloot was in de oor spronkelijke plannen niet op genomen. De kweker was het verder niet eens met de breed te van de groenstrook langs deze sloot, hetgeen door de Kroon echter niet werd geho noreerd. Volgens door de pro vincie gemaakte berekeningen heeft de gemeente Oegstgeest tot 1990 behoefte aan 1390 wo ningen. Dit is voor een belang rijk gedeelte het gevolg van een teruglopende gemiddelde woningbezetting. Deze cijfers weerleggen de bezwaren van de Werkgroep Milieuzorg die stelde dat de behoefte aan massale woningbouw niet aan getoond was. Plan Haaswijk voorziet in de bouw van 1200 woningen die bedoeld zijn om de groei van de eigen bevol king op te vangen. In de be slissing van de Kroon wordt niet uitgesloten dat uitvoering van Plan Haaswijk een aan trekkelijk deel van de landelij ke omgeving van Oegstgeest zal aantasten. Haaswijk wordt echter het enige gebied ge noemd waar de 1200 woningen gebouwd kunnen worden. Verkeer De bezwaren van de bewoners van de Irislaan en de Ken nedylaan zijn niet gehono reerd omdat de ontsluitings- weg van Haaswijk die uitkomt op de Haarlemmerstraatweg, het grootste gedeelte van de verwachte verkeersstroom zal opvangen. Ook de verbreding van de Haarlemmertrekvaart- weg zal de verkeersoverlast in de aangrenzende wijk verm deren. Bovendien wordt ver wacht dat door de realisatie van een verkeerscirculatieplan tijdig maatregelen kunnen worden genomen als zich overlast zou voordoen. Alle bezwaren van verkeerstechni sche aard worden daarom on gegrond verklaard. Een beeld van de bollententoonstelling. VOORHOUT De leerlingen van de kleuterschool „De Bijenkorf" en de la gere Boerhaaveschool hebben gistera vond hun individueel en collectief ge maakte werkstukken tentoongesteld. Als rode draad door de gehele tentoon stelling liep de belangstelling voor het verkeer. Hele straten en woonwerven waren op miniatuur maquettes uitge beeld. Het grootste en meest in het oog lopende project was een in een van de lokalen opgebouwde onderwaterstad. Door middel van het door kleuters en la gere schoolkinderen gezamenlijk werken aan het project verkeer heeft men ge tracht de integratie van kleuter en lage- ronderwijs te vergemakkelijken. De kleu ters kunnen nu, als ze dat niet eerder ge daan hebben, de lagere school bezichtigen, zodat de overstap niet zo groot zal zijn. Behalve werkstukken die in het kader van het project waren vervaardigd, waren in „De Bijenkorf" gisteravond tevens hya cinthen, tulpen en narcissen te bezichti gen. Deze zijn de afgelopen tijd door de leerlingen zelf verzorgd. De mooiste exemplaren werden door een jury beloond met een wisselbeker en een herinnerings beker.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 9