Sociale pionier Nell-Breuning (90) beveelt kerken dringend cao aan Bani-Sadr betreurt houding van „studenten" Nederlands schip aan kop Specerijenrace Aantal generaals rijst de pan uit Spanningen in Belgische Voerstreek bedreigen bestaan kabinet-Martens BINNENLAND/BUITENLAND Voorlopig nog geen stopkogel „Blinden hebben r ook recht op baan' Open Kerk Zuid-Holland bezint zich op het ambt Zestig jaar hulp aan priester kandidaten in derde wereld LEIDSE COURANT WOENSDAG 12 MAART 1980 PAGINA 6 V. CYCLOON MOGELIJK BEDREIGING ZEEZEILERS Van onze spoeciale verslaggever Marinus de Boer) JAKARTA De NedLloyd zeilmarathon over 22.000 km is begonnen. De start in de haven van Tanjung Priok van Jakarta leverde een fraai schouwspel op, met als decor het opleidingsschip van de Indonesische marine. Bij de eerste boei nabij Damar Besar - acht mijl ten noorden van de startlijn - lag de Flying Wilma op kop. De Gauloises volg de op acht minuten. Dirk Nauta met zijn schip Prodent rondde als derde de boei. Hij lag ongeveer tien minuten achter op Gerard Dijkstra's Flying Wilma. De Kaleo zat de Fries op de spiegel. Gevolgd op iets grotere afstand door Lexington van Adriaan van Stolk en Batavier van de gebr. Maasakkers. Gipsy Moth en de Vetus dobberden als aller- laatsten nog richting boei toen de anderen al achter de ho rizon waren verdwenen. Gisteravond werd bekend dat de Amerikaanse weerrap- porten uitwijzen, dat er een cycloon op komst is. Deze cy cloon zal zich binnen vier dagen vormen en vervolgens in westelijke richting gaan vanaf de zuidkust van Java via de Cocos-eilanden en Madagaskar richting Mauritius. De snel heid waarmee de cycloon zich verplaatst bedraagt zes mijl per uur. Er is daarom alle kans, dat de acht jachten in dit ruige weer belanden. Volgens Gerard Dijkstra, die hierover vanuit Amerika een telex binnenkreeg, zijn deze rapporten meestal erg be trouwbaar. Hij besloot in elk geval het wedstrijd-comité van een en ander op de hoogte te brengen. Men vond het wel zo belangrijk, dat alle schippers van deze verwachting op de hoogte zijn gesteld. Niemand heeft -er echter conclu sies uitgetrokken. Ook het wedstrijd-comité niet. Peter van den Broecke van Nedlloyd zegt: „De schipper - en alleen hij - is verantwoordelijk voor zijn schip en niet het wed strijdcomité". Het betekent in elk geval, dat de schepen stevige wind kunnen verwachten en dat is voor de grote schepen erg interessant Voor kleine schepen als Prodent, Kaleo en Vetus kan de storm betekenen dat men in ge vaarlijke situaties verzeild raakt en dat men uren achter raakt op de anderen. Wellicht stippelen de kleine schepen nog een iets ruimere route uit Het is nog afwachten. De kans dat er een cycloon komt in deze tijd van het jaar in dit gebied is ongeveer één op vijf. Hier in Jakarta heeft de cycloon,al de naam „Gerard" meegekregen, genoemd naar de schipper van de Flying Wilma. De officiële papperassen voor de start vanmorgen kwamen overigens nog maar net op het nippertje binnen. Iedereen had tot op de dag van vandaag geen papierenPaspoor ten en scheepspapieren ontbraken nog. Pas om acht uur kwam een heel vriendelijke meneer de papieren brengen in een keurig aktetasje. Ewald Nijenhoff van de Vetus had al gezegd: „Als er geen papieren zijn start ik wel, maar ga daarna direct de Dewa Ruchi enteren om van Sultan Ha- mengko Buwono de Negende hoogstpersoonlijk de papie ren te ontvangen. Mensen die Ewald kennen weten dat hij het ook gedaan zou hebben. Gistermorgen was de gebruikelijke briefing, ook wel pola- ver genoemd, en het leverde voor de deelnemers nog een aangename verrassing op. Er zal geen tijdlimiet gelden voor de aankomst in Kaapstad of Rotterdam. Vooral de kleinere schepen - en met name de Vetus - was tegen een dergelijke bepaling, want het zou hen bij voorbaat al een diskwalificatie opleveren. Jongste deelnemer De jongste schipper van de acht deelnemers is Jos Maasak kers met zijn 32 jaar. Hij en twee broers, bemannen met nog eens acht Australiërs de Batavier. Zij varen onder Australische vlag. De kits getuigde schoener, gemaakt naar een middeleeuws model, is geheel van metaal. Het drietal werkte tien jaar geleden nog in de drukkerij van hun va der in Eindhoven. Zij emigreerden, maar hun moeder woont nog in Eindhoven. En die gaan ze natuurlijk bezoe ken. Twee maanden geleden vertrokken ze al uit Austra lië. Een week geleden arriveerden ze in Jakarta, na zoveel zwaar weer, dat ze nogal wat averij opliepen. „Nee, we hebben geen sponsor. We betalen alles zelfzegt de sym pathieke Jos. Intussen is ook de officiële rating bekend gemaakt Het be tekent dat de Prodent over de afstand tot Kaapstad 105 uur langer mag zeilen dan de Flying Wilma. De Gauloises moet weer minstens 7 uur eerder in Kaapstad zijn, wil men win nen van de favoriete Rotterdammer. Er is in Rotterdam een prijs voor de eerst aankomende, maar wie wint op handicap, die is dus winnaar van deze Nederlandse aller eerste echte zeilrace over de Oceanen. MARINUS DE BOER EERSTE KAMERLID NAGEL (PVDA): DEN HAAG Het lid van de Eerste Kamer Nagel (PvdA) meent dat er een eind moet komen aan de „wildgroei" in de hoogste rangen van de krijgsmacht. Bij de behandeling van de defensiebegroting, gisteren. zei Mj:„ Het mes moet erin". Nagel wil het aantal hogere functies in de krijgsmacht „drastisch inperken". Hij verweet de defensieleidng dat zij het aantal topfuncties uit de hand heeft laten lopen. In 1960 waren er nog maar 76 (brigade)-generaals, in 1979 al 109. In dezelfde perio de steeg het aantal kolonels bij de landmacht van 150 naar 174, bij de marine van 75 tot 108 en bij de lucht macht van 34 tot 75. Dit zijn dan militairen die bij een maximaal aantal dienstjaren inkomens hebben die varië ren van 125.000 tot 175.000 gulden. Deze wildgroei wordt nog duidelijker, aldus Nagel, als men bekijkt dat het aantal militairen in de periode 1960- 1979 met twinti'g procent is gedaald, en dat het aantal ge neraals in dezelfde tijd toe nam met 45 procent. „In een tijd waarin iedereen de broekriem moet aanhalen, zijn deze cijfers verbijsterend, aldus Nagel. Zeemansmode In een uiterst uitgelaten stemming hebben gisteren in Londen twee modellen kos tuums in zeemanstijl geshowd. De man draagt een matrozenpak en de vrouw een zeven-achtste jas van witte wol en een vest van Chinese zijde. Ultra-links helpt moordploeg IRA in West- Duitsland BELFAST Een in West-Duitsland ope rerende moordploeg van het Ierse Repu blikeinse Leger (IRA) wordt in de Bondsrepubliek ge holpen door uiterst linkse studenten en militante arbeider sorganisaties. Dit is gisteren van de zijde van de IRA in Bel fast vernomen. De Duitsers zouden de IRA-leden voor zien van veilig onder dak, vervalste docu menten en zorg dra gen voor het vervoer van wapens en muni tie. De uit ongeveer vijf mensen bestaande moordploeg van de IRA heeft de afgelo pen weken verschil lende aanslagen ge pleegd op Britse mili tairen in West-Duits land. Ook de afgelo pen dagen werden Engelse soldaten van het Rijnleger door de IRA beschoten. Prijzig telefoontje CLEVELAND Een telefoontje dat Ronald Colonna vanuit een spoorwegstation met zijn vrouw pleegde, kost de Bell Telephone Com pany van Ohio 30.000 dollar. Toen Colonna het nummer had gedraaid, kwam het apparaat uit de muur zetten. Colon na kon door de verwondingen aan zijn rug, hoofd en nek drip maanden niet werken. De te lefoonmaatschappij weigert echter de aanspra kelijkheid en gaat in hoger beroep tegen de uit spraak van de gerechtelijke jury. J uwelendief stal „van de eeuw" MIAMI Inbrekers hebben het afgelopen weekeinde waarschijnlijk Amerika's dief stal van de eeuw gepleegd. In een juweliers- winkel maakten zij sieraden en goud buit ter waarde van een kleine acht miljoen dol lar. Volgens een voorlopige schatting legden de die ven de hand op 370 kilo goud en enkele duizen den ringen, kettingen en armbanden. Zij moe ten geweten hebben dat de juwelierszaak voor het eerst sinds jaren in het weekeinde gesloten zou zijn. TEHERAN President Bani-Sadr van Iran heeft gisteren in een interview met het Franse dagblad Le Monde ver klaard de houding te betreuren van de islamitische „studen ten" die uiteindelijk geweigerd hebben de Amerikaanse gij zelaars aan de Iraanse overheid over te dragen. „Het vast houden van de gijzelaars is niet een manier om het imperia lisme te bestrijden", aldus Bani-Sadr. Bani-Sadr meende dat de bezetters van de ambassade zich soms laten beïnvloeden door politieke groeperingen die Russisch ge zind zijn, zoals bijvoorbeeld de Tudeh, de Iraanse communisti sche partij. Deze groeperingen hebben er belang bij Iran inter nationaal te isoleren. De goede trouw van de bezetters trok hij echter niet in twijfel. De Iraanse president betreurde het eveneens dat de VN-com- missie die een onderzoek instelde naar de vermeende misdaden van de sjah en waarvan de vrijlating van de Amerikaanse gijze laars zou afhangen, haar taak niet tot een goed einde heeft we ten te brengen. De vrijlating van de gijzelaars waarover het deze week te kiezen Iraanse parlement een besluit zal moeten nemen, kan op zijn vroegst half mei plaats vinden, aldus Bani-Sadr. De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Cyrus Vance zal zo spoedig mogelijk met de uit Iran teruggekeerde VN -com missie bespreken welke stappen nu genomen moeten worden. Vance wil met name van de commissie weten hoe zij haar toe komstperspectieven ziet. De woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken Hodding Carter wilde niet uitsluiten dat de Verenigde Staten eenzijdig actie zullen onder nemen. Een militaire actie, zoals een blokkade van de Iraanse havens wordt evenwel niet overwogen. VN-Secretaris-generaal Kurt Waldheim die het initiatief geno men heeft tot de instelling van de commissie, voorspelde giste ren dat de Amerikaans-Iraanse crisis op een bevredigende wijze zou worden opgelost. Waldheim zei dat het rapport van de com missie niet kan worden uitgegeven of geproduceerd voordat het gijzelingsprobleem is opgelost. BRUSSEL De spanningen in de Belgische Voerstreek tussen Vlaams- en Waalsge- zinden zijn gisteren overge slagen naar de landelijke politiek in Brussel en heb ben daar het voortbestaan van het kabinet-Martens weer eens op het spel gezet. De partijen die het rooms-ro- de coalitiekabinet vormen zijn slaags geraakt over de maatregelen om de rust in de Voerstreek voorgoed te doen terugkeren. De politie ke botsing doet zich op nieuw feilloos langs de taal grens voor: katholieke (CVP) en socialistische Vla mingen (SP) aan de ene kant, katholieke (PSC) en socialistische Walen (PS) aan de andere. De Franstalige socialisten- -voorzitter André Cools maak te zich tot woordvoerder van alle francofone partijen, de op positie incluis en eiste, dat de Voerstreek een nieuwe be stuursvorm (statuut) krijgt om tegemoet te komen aan de ei sen van de Waalsgezinde meerderheid in het bij Vlaan deren ingedeelde Voeren. Ook de Vlaamse partijvoorzit ters Tindemans van de CVP, Van Miert van de SP en de liberale oppositieleider Willy De Clercq vormden toen ogenblikkelijk een front en verklaarden, dat de franco fone eis strijdig is met het re- geerakkoord-Martens en dat er op geen enkele wijze meer te tornen valt aan de taalgren zen die in 1963 in België defi nitief getrokken zijn. De Voer streek ging toen over van Wallonië naar Vlaanderen. Cools ging niet in op de aard van het geëiste speciale statuut voor de Voerstreek, maar eer dere Waalse verlangens gin gen altijd uit naar een officiële tweetaligheid in het gebied, zoals in de hoofdstad Brussel bestaat. In 1972 is een poging om dat in Voeren te bereiken uitgelopen op de val van het toen ook rooms-rode kabine- t-Eyskens. Andere eisen van de Fransta lige partijen die Vlaanderen kennelijk willen laten boeten voor de ontaarde „wandeling" van tweeduizend Nederland- staligen afgelopen zondag door de Voerstreek zijn: De rijks wacht die ter plaatse de orde handhaaft dient tweetalig te worden samengesteld en de privé-milities( zoals de Vlaam se Militanten Orde van de ne o-fascist Eriksson) dienen ogenblikkelijk te worden ont bonden. Wat de poging tot ontvoering van oud-premier Tindemans betreft, heeft het Parket van Brussel verzekerd, dat daaraan geen politieke motieven ten grondslag lagen. De twee be trokken mannen waren slechts op veel geld uit. Zij werden aangehouden, omdat zij de nummerplaten van hun auto aan het verwisselen wa ren. Bij onderzoek werden toen in de auto wapens, mas kers en handboeien aangetrof fen. DEN HAAG Rijks- cn meentepolitie zullen, thans voorlopig, gebru moeten blijven maken va de munitie waarmee ze i werken. De ministers 1 Ruiter (justitie) en Wieg, (binnenlandse zaken) he ben in antwoord op kamq vragen gezegd „grote aan ling" te hebben over de voering van de stopkogeL In hun antwoord hebben bewindslieden een nader dU derzoek naar de vraag welf munitie voor het nieuwe pen voor de politie moet wq den gekozen, afgewezen. Vc gens hen biedt zo'n onderzot! waarom de PvdA had g vraagd, weinig perspectievqj[ Men zal vooralsnog echtjp< moeten kiezen tussen de st»r kogel en de huidige munitfei omdat er op het ogenblik ge^i alternatieven voorhanden zij Het antwoord van de minister gaat vergezeld van een uitpifce tend overzicht van de voor- £t nadelen van beide soorten mlR "nitie. In dat overzicht is o|n het onderzoek van dr. J. Z^j denrust vervat naar de aafe. van de verwondingen die stopkogel kan veroorzaken, ir cl (Van een onzer verslaggei sters) DEN HAAG De schappij zal meer moeten kennen dat blinden en slecht zienden, net zoals I dereen recht hebben op we[ als zij dat willen. Maar c~ zal de visueel gehandicarï ook de gelegenheid moeu krijgen dit werk te verrit, ten. Dit stellen de ouderveu gezamenlijk zijn gekon tot de opstelling van rapport „Blinde en slecP ziende kinderen in de jaren". Door hun handicap zal de 1! gankelijkheid van het werkj allerlei opzichten verbed moeten worden. Er zal geril te hulp moeten worden ge#, den, de opleidingsmogelijkH. den dienen te worden ver# terd en dit alles opdat de bil de zich ook in zijn werk kj ontplooien en gelukkig voeld Om de kansen op werk te vi groten moeten er speciale va en beroepsopleidingen wora ontwikkeld, aldus de oude} Ten aanzien van de schoold leiding van blinde kindeif volgen de oudervereniging in grote lijnen de onlangs vt schenen nota „Nieuwe weg voor blinden en zeer sleci zienden", die werd opgesw door het Koninklijk Institii tot Onderwijs van Blinden Huizen. De bekende en blijkbaar onverwoestbare professor in de christelijke sociale wetenschappen, prof. dr. Oswald von Nell-Breuning sj, die zaterdag zijn negen tigste verjaardag heeft ge vierd, heeft bij gelegenheid van die dag een artikel ge publiceerd, waarin hij aan dacht besteed aan de posi tie van de kerken ten op zichte van hun medewer kers en de kerken wijst op „de grote voortreffelijkhe den van het systeem der collectieve arbeidsovereen komsten". Zijn vurige wens is, dat ook bij de ker ken dit inzicht zegevierend door zal breken. Prof. Von Nell-Breuning is niet de eerste de beste. Hij is in zoverre legendarisch, dat hij kan bogen op een aandeel in de totstandkoming van de sociale encycliek „Quadrage- simo Anno" en hij geniet on danks zijn leeftijd nog een grote reputatie. Zo heeft de zer dagen bondskanselier Schmidt en met hem Willy Brandt en vele anderen bij gelegenheid van de negentig ste verjaardag van de profes sor de loftrompet gestoken. Zo vertelt Helmuth Schmidt in een artikel in de „Rheini- scher Merkur" dat tijdens een sociaal-politiek gesprék, dat hij had met paus Johan nes Paulus II de naam van Von Nell-Breuning viel, waarbij de paus had gezegd: „Ja, dat is een héle grote". In zijn bijdrage, verschenen in het te Stuttgart uitgegeven blad „OTV-Magazin", stelt prof. Nell-Breuning, dat het de kerken vrij staat in hun- relatie tot het personeel een „bijzondere verhouding" te zien, die zich onderscheidt van de andere arbeidsver houdingen. Zij zouden zich echter moeten afvragen in hoeverre degenen, die bij haar in dienst zijn deze ziens wijze delen. „De kerk ziet zichzelf uiteindelijk als een godsdienstig bepaalde ge meenschapsrelatie. De grote meerderheid van degenen, die bij haar in dienst zijn daarentegen ziet het en wil het als een arbeidsverhou ding, die valt onder de nor men van het individuele en collectieve arbeidsrecht. Hij raadt de kerken aan ertoe te besluiten de betrekkingen met degenen, die bij hen in dienst zijn eenvoudigweg te .baseren op het burgerlijke arbeidsrecht. Naar zijn over tuiging zullen zij dan niet al leen meer voldoen aan de verwachtingen van hen, die bij haar werk zoeken, maar ook meer echt, van binnenuit komend dienstbetoon berei ken, meer eensgezind samen werken van allen, die bij het gemeenschappelijk werk be trokken zijn. Weliswaar zijn er lovende opmerkingen van de kant van de kerken voor het werk van de vakbonden, maar op eigen terrein wijst de kerk de vakvereniging voor haar medewerkers van de hand, zeggend, dat er bij haar geen tegenstelling tussen kapitaal en arbeid bestaat. Veeleer is er de gemeenschappelijke ar beid voor dezelfde belangen, reden waarom noodzaak noch mogelijkheid zou be staan belangentegenstellin gen via onderhandelingen of zelfs via een arbeidsconflict op te heffen. Nell-Breuning roept de ker ken op gebruik te maken van de collectieve arbeidsover eenkomst als een door het staatkundig recht geboden mogelijkheid tot handhaving en bevordering van de ar beidsvoorwaarden. Zij zou den daardoor in brede lagen van de arbeidende bevolking grote winst kunnen boeken in aanzien en vertrouwen. „Open Kerk Beweging" Regio Zuid-Holland belegt op za terdag 22 maart een ontmoetingsdag in de pedagogische aca demie „Thomas More" aan de Stationssingel 80 te Rotter dam. Het thema van deze dag, die om tien uur begint, is: „Het ambt, wat is dat?" Inleider op deze dag is prof. dr. Jan Kerkhofs uit Leuven, hoogleraar in de dogmatiek en directeur van het internatio nale instituut voor sociaal-kerkelijk onderzoek „Pro Mundi Vita". Vanuit zijn ervaring en contacten over de hele wereld zal hij spreken over het onderwerp „Ontwikkeling van het ambt in de kerk van morgen". Zijn visie op de kerk van morgen vat hij samen in drie pun ten: evangelische levensstijl, aandacht voor maatschappelijke problemen en schaalverkleining, nadruk dus op de plaatselij ke kerk. Hieruit concludeert prof. Kerkhofs, dat de lokale kerk zelf verantwoordelijk moet zijn voor haar voorgangers, dat ambt en wijding niet per se samen gaan. De kerk moet voorts aandacht hebben voor de sociale en poli tieke stromingen. Maatschappelijke bevrijding en verlossing zijn niet los van elkaar te denken. Het gezicht van de kerk wordt bepaald door verregaande inschakeling van lekeleiders en vrouwen. Prof. Kerkhofs zal deze visie toetsen aan de be sluiten van de particuliere synode van de Nederlandse bis schoppen. Een nieuwe Amerikaanse, twee uur durende, speel film over het leven van Je zus is na een tweejarige werkzaamheid in Israël voltooid. Hij zal binnen kort ook in bioscopen bui ten de Verenigde Staten on der de titel „Jezus" worden vertoond. Producent John Heyman beschouwt de film als authentieker dan alle tot nu toe gemaakte films over dit onderwerp. Hij heeft zich bij het vervaar digen aan de Heilige Schrift gehouden en het evangelie volgens Lucas geciteerd. De rol van Je?us wordt gespeeld door Brian Deacon. Meer dan vijfdui zend Israëlis en Arabieren hebben meegewerkt aan de film, die ongeveer dertien miljoen gulden heeft ge- Korte metten kost. Nadat hij in 1978 en 1979 al de drie middelste ramen in het koor van de St.-Stefans- kerk te Mainz heeft vervaar digd, heeft Marc Chagall nu de ontwerpen klaar voor de drie nog resterende vensters. Daarmee zal de eenheid tot stand komen van de zes ra men en een optimale harmo nie worden bereikt van licht, kleur en compositie. Naar het zich laat aanzien zal het ge heel in de herfst van 1981 voltooid zijn. De financiering geschiedt geheel uit particu liere giften. De Chinese autoriteiten hebben een nieuw spectacu lair gebaar gemaakt ten opzichte van de christelij ke godsdienst door toes temming te geven de bijbel weer in de Chinese taal uit te geven. Voor het laatst gebeurde dit in 1957. De mededeling komt op een moment, dat voor het eerst sinds 1949 weer een kardi naal, de aartsbisschop van Marseille Etchegaray, Chi na bezoekt. Dit bezoek heeft ook in de Chinese me dia een ongebruikelijke aandacht gekregen. In het nieuwe Poolse parle ment (Sejm), dat op 23 maart wordt gekozen, zullen naar alle waarschijnlijkheid de ka tholieke verenigingen met zeventien afgevaardigden vertegenwoorigd zijn. Tot nu toe waren het er dertien op een totaal van 460 zetels. Vijf afgevaardigden behoren tot de „Christelijke en Sociale Vereniging" en zes tot de be weging „Pax", die het regiem steunt. De eveneens sympa thiek tegenover de regering staande hulporganisatie „Ca ritas" krijgt één zetel. De met het episcopaat verwante be weging „ZNAK" krijgt vijf zetels. Een vertegenwoordi ger van de „ZNAK" heeft zijn teleurstelling uitgespro ken over de „zuiver symbo lische" vertegenwoordiging in het Poolse parlement. Te gelijkertijd wees hij de vor ming van een katholieke fractie van de hand. „Cultuur als christelijke taak vandaag" is het motto van de Salzburger Hoge- schoolweken, die dit jaar van 28 juli tot 9 augustus zullen worden gehouden. Ook dit jaar weer zullen wetenschappers uit talrij ke Europese en andere lan den deelnemen aan dit op internationaal niveau staand academisch gebeu ren, dat samenvalt met de „Salzburger Festwochen". Een belangrijk verschil met andere jaren is, dat nu geen cursussen worden ge- gegeven, waarbij slechts een beperkt aantal deelne mers kon worden toegela ten, maar lezingen worden gehouden met een afslui tend colloquium, waarbij geen beperking van het aantal toehoorders geldt. Enkele titels van voor drachten zijn: „Onbehagen over de cultuur", „Evange lie en cultuur", „Kerkelijk leerambt en cultuur" en „Grenzen aan de groei en kansen voor een nieuwe cultuur". PMP-Nederland, het pause lijk missiewerk der pries ters, zal dit jaar zestig jaar bestaan, aldus meldt „Mis sie Aktie", het blad van de Pauselijke Missiewerken. Als oprichtingsdag wordt gezien 3 juli 1920, toen Jan (Olav) Smit, professor aan het groot-seminarie Rijsen- burg door kardinaal Van Rossum werd benoemd tot eerste directeur van het „Sint Petrus Liefdewerk", zoals het PMP aanvanke lijk heette. Ter markering van het jubi leum denkt men op het Nati onaal Bureau in Den Haag aan een landelijke ontmoe tingsdag rondom enkele gas ten uit Afrika en Azië, die daar direct bij de theologi sche en pastorale opleidingen zijn betrokken. De dag is vooral bestemd voor de vele groepen, gezinnen en enke lingen in Nederland, die PMP-Nederland jaar na jaar in staat stellen tegen de dui zend studiebeurzen aan te bieden aan priesterkandida ten in de Derde Wereld. Voorts komt er een boekje van pater A. G. Baan, waarin «r de zestig jaren van het werkod voor de priesteropleidinj ft overzee in kort bestek wordfle beschreven. Daarnaast een boekje verschijnen waar li in de priesteropleiding in In donesië wordt gevolgd. Onfie der eindredactie van Jan var g Lin is al een derde boekj Iet verschenen, getiteld „Om 4eli te dienen". Het bevat berich lal ten en verhalen over nieuwi m vormen van priesteropiei toe ding in de derde wereld, mejtor daarnaast ter vergelijkinj etc enkele publikaties over dating priesteropleiding in Nedel

Leidse Courant | 1980 | | pagina 6