Kruidhof op dreef bij Parker Marianne Buijs leidtLeython2 naarzege Dames Parker boeken recordzege Fortuinlijke winst Leiden SPORTTRIBUIME Overwinning Roomburg Fides Pacta in beroep Goede tijd Righolt LEIDEN Het eerste heren team van Leiden ontmoette dit weekeinde Union. In theo rie kan Leiden nog promove ren door alle wedstrijden in winst om te zetten. Een waar schijnlijk onhaalbare kaart. Het begin is echter vandaag gemaakt. Er werd in een ma tige maar spannende wed strijd was onfortuinlijk ge wonnen van Union met 3—2. In de winterstop zijn er enige veranderingen in de samen stelling van het elftal aange bracht i.v.m. studieredenen zijn Henk van Veen en Chris Fonteyn weer van „stal" ge haald. Wie de moeite had genomen om te komen kijken zag twee fel strijdende ploegen aan het werk die keihard knokten voor de nu zo belangrijke punten. Frits Verhey startte de wed strijd met een fraaie openings treffer in de eerste minuut. Hij soleerde enkele tientallen me ters en doordat de keeper ver zuimde uit te lopen kon hij van dichtbij zijn ploeg op voor sprong zetten. In de eerste helft golfde het spel wat heen en weer en beide ploegen hiel den elkaar goed in evenwicht. Vlak voor rust moest Leiden het eerste tegendoelpunt in casseren. Er werd slordig uit verdedigd waardoor Silvester Jenniskens de kans kreeg eens een gokje te wagen; na drie (I) keer proberen legde hij de bal maar in het doel: 1 1 was de ruststand. Na rust was Leiden iets sterker dan Union. Beide ploegen kregen nog genoeg kansen om de overwinning te grijpen. Wouter van de Berg was de eerste die scoorde; hij zette Leiden opnieuw op voor sprong door het verzilveren van een strafcorner. Union hield de spanning erin, het be machtigde ook een strafcor ner, die in tweede instantie werd vercljferd door Maarten Strijbosch. Dit was dus 2—2. Het zag ernaar uit dat deze stand op het bord gehand haafd zou blijven maar Leiden dacht daar anders over. Met het aantal te behalen winst punten in het achterhoofd maakte Alexander de Mol van Otterloo er 3—2 van. Dit ge beurde een kleine tien minuten voor tijd. Het was wel een zeer gelukkig doelpunt want keeper Joost van Maanen liet het niet zo best gemikte schot tussen z'n benen doorgaan... LEIDSE COURANT MAANDAG 10 MAART 1980 PAGINA LEIDEN De tijd van de verrassingen is voorbij in de lopende competitie van de Nederlandse eredivisie basketbal. De kaar- 'ten zijn geschud, de degradanten en play-off-ploegen zijn be kend en iedereen vindt het wel genoeg zo. Zo ook Delta Lloyd, de ploeg die Parker toch eerder in het soizoen van zijn onge slagen status afhielp. Toen had Pete Harris er zin in en was de ster van de avond. Nu maakten de Amerikanen van Delta Lloyd, Harris en meer nog Hank Smith, een uitgebluste indruk en met dat gegeven is er geen houden aan tegen Parker. Bij Parker bleek Ron Kruidhof weer eens ouderwets op dreef, voor het eerst na zijn blessure, terwijl ook Bruinsma en Leys- ner zich gretig toonden. Na een 59-36 ruststand werd Delta Lloyd met liefst 121-78 naar huis gestuurd. Het scoreverloop was uiterst regelmatig en het was duidelijk dat zelfs de nestor van het scheidsrechterkorps, Piet Leegwater, er niet veel lol in had. Waar Leegwater er in vergelijkbare duels met een vrolijk gezicht bijloopt en er met de spelers een leuke pot van tracht te maken, daar bleef ook hij nu overwegend triest en vermoeid kijken. Gelukkig werd de desinteresse bij de Amerika nen van Delta Lloyd nog wat goed gemaakt door Ronald Schilp, één van de weinige naar Nederlands topniveau doorbrekende spelers, en Ron Richel. Bij Parker was er weinig nieuws onder de zon, Delta Lloyd werd eenvoudig opgerold, 25-10 na tien minuten werd 59-36 bij rust. Leysner kreeg weer eens ruim speeltijd en deed dat weer eens met veel verve. Bruinsma en vooral Kruidhof ploften naar hartelust, van veraf of van dichtbij, sneden de buc ket in. Ook Mitchell Plaat, Giddings (weer veel te gemakkelijk naar 5 p's, dat ook) en Woudstra deden een balletje in het netje, totdat het eind kwam bii 121-78. Mitchell Plaat werd overigens door de Leidse lezers van het bas ketbalblad Play-Off tot beste speler van Parker verkozen. Scores Parker: Kruidhof 24, Bruinsma 22, M. Plaat en Giddings 18, Woudstra 17, Washington 10, Leysner 6, Chr. Plaat 4, Corne- lissens 2. Scores Delta Lloyd: Schilp en Smith 16, Richel 15, Harris 12, vd Hart en Liesdek 6, vd Lagemaat 4, Pieterse 3. Fopma Amstelveen trad zonder Everett Fopma tegen BOB aan. Fop ma liep vorige week tegen EBBC een blessure op, die bij na der onderzoek een gebroken middenvoetsbeentje bleek te zijn. De Amstelvener is hierdoor voorlopig uitgeschakeld en coach Theo Kinsbergen zal moeten afwachten, of Fopma In de play-offs kan uitkomen. Lukt dit niet, dan start Amstelveen duidelijk ge handicapt aan de nacompetitie. Desondanks won Amstelveen vrij makkelijk met 90-83. Punch vormde geen partij voor EBBC, dat in de Vinkenkamp snel een voorsprong van acht punten verover de. Het verschil werd op regelmatige wijze vergroot en bij de rust leidde EBBC met 46-33. Het einde kwam bij 100-71. Door het verlies van Landlust tegen Leiden heeft BOB aan twee punten genoeg om een eventuele derde degradatieplaats te ont lopen, indien de eredivisie het komend seizoen naar tien ploegen wordt teruggebracht. Landlust is in dat geval het kind van de re kening. Nationale Nederlanden/Donar won met 116-59 de 'derby' tegen Groningen en Stars versloeg Rotterdam-Zuid met 107-98. Erediviai» heren: Leiden 39-72; EBBC 39-66; Amstelveen 40-60; Donar 39-46; Stars 40-44; Punch 40-42; Ro- wic 37-34; BOB 37-26; Landlust 40-26; Rotterdam-Zuid 39-10; Groningen 40-4. LEJO BUCK jdat LEIDEN Dit weekeinde v len vier overwinningen te r toren, twee bij de heren, Roomburg en Hisalis en Awj bij de dames, van Forel* en Alecto. Roomburg versloeg in di tweede klasse Spirit met 2-0 In de eerste helft nam Room J® burg via Kees Wendt een voor r sprong. Na rust werd dej door een verzilverde strafba geforceerd dooor Frank Mon tanus, van Paul van de Logt t( :'G 2-0 vergroot. Spirit kwam hle na nog wel opzetten, maar d J® Leidse ploeg hield de defens ®UI bekwaam gesloten. goi Derdeklasser Foreacata kree» het vier punten onder zich o de tweede plaats staande Rin n Pass op bezoek. Het bleef g Voorschoten 0-0. Vlak voor tij miste Forescate met een stra 1 bal nog de kans op de vol I twee punten. Noordwijk ve loor op een slecht veld met 1 van Fletiomare. Het beslisse u de doelpunt viel tien minute voor rust. Hisalis (4e klass )ar won met 5-3 van Berkel FK denrijs. Voor rust scoorde Pa van Kerkum tweemaal en i de rust Fred Oprei (2) en Pa Brouwer. In Dames Vh Leiden verloor thuis met 3 nn van Voordaan. Leiden dat u geschakeld Is voor een prom De tie- of degradatie plaats vei speelde niet geconcentree da genoeg om het Voordaan ec Qu moeilijk te maken. m Noordwijk moest de punti delen met FIT. 0-0. De Noor J® wijkse ploeg die 20 strafco ,p ners te nemen kreeg was nl in staat zijn enorme overwip in doelpunten uit drukken, rescate won met 2-0 van v-r touche, deze stand was do ,e treffers van Karin Wassink 1 Evelien Kimman al bij de ru bereikt. Het verschil had groter kunnen zijn, maai tweede helft sprong de schotense ploeg niet omzichl genoeg met zijn kansen oi Roomburg speelde met gelijk tegen Myra. De Leid ploeg werd al na 10 mil door een strafbal op ac stand gezet en door een ven verde strafcorner vlak na ru kwam ze zelfs met 2-0 achtf L Roomburg herstelde zich J ter prima en kwamen vla I' J fers van Lilian Mentink en M jj leen van Schaik langszij. V J der dan nog twee afgekeuf J doelpunten kwam de Leid H ploeg echter niet meer. Vierde klasser Alecto vers» J de Reigers gemakkelijk mei 0. De Leiderdorpse treft 1 werden door Manja Bos (2) Marion Kesteloo. Hin moest beide punten Inleve bij Sarto. In Amsterdam verdiend met 2-0 verloren de dames uit Lisse. ZEIST- Het beroep dat Trek vogels aangetekend heeft bij de wedstrijdcommissie van het KNKV is gehonoreerd. Hetgeen inhoudt dat de rege- lementaire straf van twee punten is ingetrokken, waar door Fides Pacta alsnog sa men met DOS uit de over gangsklasse degradeert. Het bestuur van het Enschedese DOS overweegt nu om even tueel met Fides Pacta in ho ger beroep te gaan bij het hoofdbestuur. Aanleiding voor deze affaire is het uitkomen van twee onge rechtigde Trekvogels-speel sters in de wedstrijd DOS - Trekvogels. Beide dames kon den na afloop van de wedstrijd geen spelerskaart aan de scheidsrechter tonen hetgeen door deze op het wedstrijdfor mulier vermeld werd. 's- Avonds echter toonden beide dames deze kaart wel (thuis) aan de scheidsrechter. Regle mentair gezien dienen evenwel de aanvoerders aanwezig te zijn bij het controleren van de spelerskaarten. Reden voor DOS om in hoger beroep te gaan. LEIDEN Enkele Bataven hebben redelijk goed meege draaid in een wegwedstrijd over twintig kilometer in Alphen. Hans Righolt liep deze afstand in 1.06.42, waarmee hij als zes tiende geklasseerd werd. Koos Verhoeven werd met 1.08.38 achtentwintigste. Ook Henk van Leeuwen bleef nog onder de 1.10. TELEURSTELLEND VERUES GEMINI-DAMES LEIDEN In de strijd om de tweede plaats in de eerste divisie liepen de da mes van Gemini/Kangeroes weer eens tegen een nederlaag op. De toekomst ziet er voor de Voorschotense dames met enige verre uitwedstrijden voor de boeg niet al te rooskleurig uit, daar de nederlaag tegen Sutherland/Maastricht voor een groot deel geweten werd aan de verre reis. Ook de overige drie teams van Gemini uitkomend in de nationale competitie hielden geen punt over aan de dit weekeinde verspeelde wedstrij den. De positie van het eerste herenteam wordt weer wat benarder na het verlies tegen SVC, terwijl de herenreaerves nu definitief gedegradeerd zijn. Van Santen- /Haag boorde de laatste promotieaspira ties van het tweede damesteam de grond in. In de promotieklasse dames behaalde Leython 2 onder aanvoering van Marianne Buijs een zeer nuttige overwinning op Zovoc: 3-1. Bij de heren boekte LUSV de verwachte overwinning op het altijd lastige Be Fair. De dames van Gemini hadden in Maas tricht de grootste moeite met de opslag van de thuisploeg. De matige pass maakte het de Voorschotense spelverdeelsters on mogelijk de aanval In stelling te brengen. Slechts de eerste set kon Gemini de te genstander enigzins bijhouden: 15-13, 15- 8. 15-7. De heren van Gamini moesten voor het duel tegen SVC een beroep doen op coach André Hoving, omdat spelverde ler Simon Beurze onder s'lands wapenrok werd geroepen. Alleen de eerste set mochten de Voorschotenaren de hoop koesteren twee punten aan het duel over te houden. De overige spelgedeeltes kwam de ploeg vooral blok tekort tegen de lange aanval van de opponent: 18-16, 9-15, 10- 15, 8-15. Voor de herenreserves is het doek nu definitief gevallen na de neder laag tegen Libanon'50: 4-15, 15-13, 9-15, 12-15. In de derde divisie dames behaalde Ley thon een nuttige zege op AV140. Omdat de Leython-ladies erg wisselvallig speelden, namen de bezoekers nog een punt mee naar huis. Bij de Leiderdorpse ploeg exce- leerde Boukje Wiebes: 15-11, 14-16, 7-15, 16-14, 15-12. NOVO ging met 1-3 tenon- der tegen het als tweede genoteerde VCA uit Assendelft. Het grote verschil tussen beide ploegen lag in de aanval, die bij de bezoekende ploeg veel krachtiger was: 6- 15. 13-15, 15-12, 11-15. Gemini 2 duikelt verder op de ranglijst na het verlies tegen Van Santen/Haag. De Voorschotense op slag werkte alleen de eerste set, zodat die reeks las enige gewonnen kon worden: 6- 15, 15-5, 15-12, 15-11. Promotieklasse Bij de heren overtuigde LUSV door het al tijd lastige Be Fair met 3-0 naar huis te sturen. Peter Pauwels was goed op dreef en de 2.02 meter lange Rob van de Bosch zorgde met z'n blok voor vele punten. In de derde set raakte de thuisploeg even in de problemen, toen Be Fair een 3-7 voor sprong nam. De goede opslag van de stu denten trok de stand snel recht: 15-8, 15- 7, 15-8. Donar speelde een sterke wesd- trijd bij Karssen VSTS. De Bodegravers, die tot afgelopen weekeinde thuis slechts éénmaal verloren, werden met ruime cij fers aan de kant gezet: 11-15, 5-15, 5-15. Leython won van met 3-2 van NOVO dankzij goed aanvallen van Wim Schouten en Hennie van der Hulst. Bij de Noordwij- kers was Lleuwe Vermeulen de grote man. Setstanden: 15-6, 12-15, 11-15, 15-13, 15- 7. Bij de dames ging alle aandacht naar het degradatieduel tussen Leython 2 en Zo voc. De eerste set leken de Leiderdorpse dames op een debacel af te gaan: 3-15. Sterk aanvallen van Anette de Zwart en voortreffelijk spel van Marianne Buijs de den het tij keren: 15-3, 15-7, 15-2. LUSV behaalde een gelukkige zege op W v Zwol. Gelukkig, omdat bij de stand 2-1 en 6-0 de thuisploeg een opstellingsfout maakte en de set overnieuw begonnen moest wor den: 2-3. RW boekte gefiatteerde winst op Gemini 3: 15*13, 16-14, 15-1. LUSV'er Rob van de Bosch in actie bij één van de vele keren, dat hij het Be Fair blok passeert LEIDEN Het zal in de boeken moeten wor den nagezocht of de 132-32 overwinning van de Parker dames op Werkendam voor de eer ste divisie een record aller tijden is. Zeker is wel dat de beste prestatie voor dit seizoen (Juventus-Werkendam 119-39) ruimschoots is verbeterd. Coach Rob de Vries kon net als ie der ander moeilijk begrijpen dat zijn ploeg zo „waanzinnig goed" speelde zonder een mo ment van verslapping te tonen. In de rayonklassen versloeg MSV het Soestse Red Stars met 85-96 en ging Luba in Spaken burg met 83-73 ten onder tegen Anguilla. Lei derdorp won voor de dertiende maal op rij, nu was Blitz in Voorschoten met 69-77 het slacht offer. Het Alphense BVO ging met een*neder- laag tegen het Haagse Argus naar huis: 64-59. Voor de Parker-dames was de tachtlg-punten- overwinning van Juventus op Werkendam van meet af aan het te verbeteren resultaat. Wer kendam kwam te laat in de sporthal Broekplein en had derhalve een koude start: 30-0 achter na tien minuten. Daarna ontdooide de ploeg wel wat, maar tegen dit Parker was er geen houden aan. Vooral het schier onbeperkte loopvermo gen van Ineke van de Laken was een plaag voor het bezoekende team: zij was overal bij, bracht intercepties op haar naam, veroverde rebounds en was alleen te remmen doordat coach De Vries haar af en toe naar de bank haalde. Na een 63-10 ruststand werd min of meer op een onvermijdelijke terugval geregeld. Maar daar kwam niets van. Tot het laatste moment werd er in een enorm tempo doorgeraasd: 132-32. Sco res Parker: Miriam van Schaik 35, Ria de Wit 32, Ineke van de Laken 23, Mardet van Gennip 18, Mieke Zandbergen 12, Ingrid Goededebuu- re, Hanneke Vreeburg en Els Vijfvinkel 4. Rayon Via een snelle twaalf-punten-voorsprong besliirsct te Sedelaar MSV de wedstrijd tegen Red Sta kan al erg vroeg. Vooral de aanvalsafwerking bij Noordwijkers liep voortreffelijk. Na een 38-5 volk ruststand liep MSV tot op meer dan twintig pui hsef ten weg alvorens Red Stars nog een maal tot zes punten naderde. Daarna was het definiti gooi bekeken: eindstand 85-96. Scores MSV: vd Pljrsi' 22, De Winter, Goosen en Schlagwein 14. Luba kwam na een 48-34 achterstand tegdfcing Anguilla nog terug tot op vier punten, vier mini divit tijd (73-69). Die inhaalmanoeuvre biet haai te inspannend, zodat Anguilla nog duidelijk wir 15-5 nend kon afsluiten: 83-73. Scores Luba: To vos Kallenberg 26, Van Zandwijk 20. volg lanc In de tweede klasse gaat het Leiderdorp nc steeds enorm voor de wind. Het thuisspelem Blitz kon de runner-up echter lang bij bene l Een van beide zijden sterke eerste helft m met een eindsprintje van Leiderdorp beslote L8 van 33-31 naar 33-41. Een goede drie mlnutt 2® voor tijd was Blitz weer bij (63-63), maar veria de belangrijke lange man Peter de Weijs m vijf p's. Dat bleek de beslissende klap. Leide "jj dorp liep weer weg, nu naar de 69-77 eim l stand. Scores. Blitz: Van Ommen 22, De Wel 20, Hakker 16. Leiderdorp: Messemaker f Paulides 17, Uhlenbeck 12. Door een haperende aanval (balverlies 9ua4mo, en matig afstandschot) is BVO ten onder gaan tegen Argus. Luc Ettema was met Arno lippo aanvallend nog het best op dreef. T< het eind werd BVO echter weggeschoten, een achterstand van 30-32 bij rust werd het 59 voor Argus. LEJO BI Honald Messemaker (15) en Rob Wallaart (7) van Leiderdorp werken onder ruime be langstelling van omstanders de bal door de ring. Onder de 'toeschouwers' van Blitz- zijde Jacques Westrate (8), Peter de Weijs, Benito Chin Ten Fung (6) en Meindert van der Kaay (11) met daartussen de Leiderdorper Hazenberg.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18