Parker al bezig met volgende EuropaCup &nton Mulders iltijd ivinnaar. Orion ontsnapt aan puntverlies LANDSKAMPIOENSCHAP NU EERSTE ZORG Eerste verliesvoor schakers VTL2 123ORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 MAART 1980 PAGINA 13 «ifAfr/e Kip. Was met name „fysiek" weer helemaal aanwezig tegen Varese. LEIDEN Over de krappe, maar toch veelbeduidende nederlaag van Parker Lei den tegen de Italiaanse top- formatie Emerson Varese is al honderden zoniet duizen den malen de opmerking .jammer" gemaakt. Het Eu ropacup-avontuur van de Leidse formatie is inder daad nog slechts één wed strijd lang. Tenzij in Varese voor een wonder wordt ge zorgd. En dat zit er in het Italiaanse basketbalpaleis met nog veel meer en nog veel uitzinnigere toeschou wers eigenlijk niet in. Par ker (met name ook de spon sor) bezint zich al duidelijk over de editie '80/'81 van de Europacup. Of dat nu - na een eventuele nationale titel - de eerste editie van dat ge beuren wordt of zoals nu de Europacup II. Want jammer is het natuurlijk wel, maar vreemd is het niet dat Par ker tegen teams als Varese te licht blijkt. Leuk basket ballen in Nederland is nog heel wat anders dan het ge haaide Europese topwerk. Trainen op dat zware werk is nog iets anders dan het op het juiste moment uitvoe ren. En waarschijnlijk is het met de huidige bezetting zelfs onmogelijk. Dat de Amerikanen Washington en Giddings in de 'gooi naar de top' zullen moeten wijken voor in alle opzichten dege lijkere spelers staat hoewel niemand het keihard zegt - als een paal boven water. Dat een speler als Harry Kip zich ondanks zijn beperkte at letische vermogens volkomen waar maakte tegen een oude •rot als Varese-center Dino Me- neghin mag als een blije ver rassing worden beschouwd. Tenslotte was Kip de laatste tijd een vergeten neld van de Parker-supporters. De spreek koren „Harry, Harry" waren opgeborgen. Ten onrechte. Kip John Washington weet zich onder de Leidse jeugd ma teloos populair. Toch is het de vraag of de Amerikaanse center erbij zal zijn als Parker volgend seizoen opnieuw de sprong naar de Europese top waagt... was er ondanks een pas kort bedwongen enkelblessure weer helemaal toen het nodig bleek. Terwijl Washington aanvallend nauwelijks gevaar kon stichten moest hij vooral verdedigend een stap terug doen. Die stap terug -in de let terlijke zin - deed Kip nu juist niet. Meneer Meneghin mag dan nog steeds bij de Europese top behoren, als hij fysiek ge weld inzet is Harry Kip niet te beroerd om op een bekeken manier met gelijke munt terug te betalen. Terwijl Washing ton, en nog veel meer Gid dings, in dergelijke situaties met fraaie acties alleen maar persoonlijke fouten bij elkaar sprokkelen of zich weg laten spelen. Het is de stijl van de beide Amerikanen niet om zich schrap te zetten en wat porren en duwen voor lief te nemen, ze hebben er ook niet genoeg oog voor om zoiets ef fectief uit te voeren. Waarmee niets ten nadele van hen bei den wordt gezegd, maar waar mee hun definitieve retourtic ket desalniettemin lijkt klaar te liggen. Amerikanen moeten bij clubs als Parker immers voortdurend een ijzersterke inbreng hebben, het is niet voldoende bij vlagen de ster ren van de hemel te spelen. Met het nauwelijks ont- koombare einde van het Eu ropese basketbal is voor Parker de koek nog niet op voor dit seizoen. De ontkno ping van de Nederlandse competitie is immers in aan tocht. Over twee weken be ginnen de play-offs. Tegen stander in de eerste ronde van die knock-out-serie is het Groningse Nationale Ne derlanden Donar. De grote titel-concurrent Nashua Den Bosch treft tegelijkertijd Amstelveen. Parker mag te gen Donar in feite niet sneu velen. Daarvoor moet het klasseverschil dit jaar te groot worden geacht. Am stelveen kan het Den Bosch daarentegen zeker lastig ma ken. De vierde positie in de norma le competitie geeft Donar recht op de play-offs bij ge brek aan beter. Hoe zeer ook een uiterst spannende strijd werd verwacht tussen Donar, Punch, E&A Stars en mis schien ook Frisol, het is er nooit echt van gekomen. Geen van de teams groeide naar een topvorm, geen van de teams bleek een degelijke punten- verzamelaar. Uiteindelijk dus toch maar Donar, dat de klas sering bij voorbaat al kreeg toebedacht maar er nooit flin ke aanspraak op maakte. Ook nu nog niet', nu de coach-peri- kelen al lang tot het verleden behoren en spelmaker John Franken hersteld is weerge keerd. Amstelveen begon deze competitie niet veel beter dan Donar, maar is wel tot een ploeg van formaat gegroeid. De laatste ontmoeting met Den Bosch werd nog maar nipt verloren. Dat Donar de eindstrijd haalt geloven alleen enkele supporters in de Gro ningse Evenementenhal. Dat Nashua het wèl haalt mag men niet zonder meer aannemen, hoewel de Bosschenaren zon der meer favoriet zijn voor de eerste play-off-ontmoetingen. Zodat de verrassing wel eens zou kunnen bestaan uit de fi nale Parker-Amstelveen. LEJO BUCK IJ MICRO-FINALE USSEN DEETOS EN PKC: r.oi kt ia1 0] )r 1DEN Nog voordat de "rêê crokorfbaltitel is vergeven li een conclusie te trekken, hegemonie van de Amster- ploegen, met zes fina- kJf.n in de laatste drie jaar titels voor Allen Weerbaar Blauw Wit, behoort tot het "w, leden. Deetos uit Dord- |V( ht en PKC uit Papendrecht dit seizoen finalist in de d om het kampioenschap Nederland. De beslissing :e van de Drechtsteden de jujoon van Amsterdam zal scj, rnemen valt vanavond in scel iden. De Greonoordhal, met 0 bezoekers volledig uitver- cht, vormt het strijdperk. e de uitslag ook zal luiden tjs zekere zin zal Anton Mul- ;q0 s altijd wel iets van een q twinning voelen. Hoewel nu een jaar als trainer van os werkzaam is, was hij de man achter het succes PKC in de zeventiger ja- Was PKC als oud CKB eI Jfdklasser naar de fusie tot n g IKV uit de Nederlandse top a 0f -ggevallen, onder Mulders >n lielende leiding braken de 'jg lendrechters definitief r. Technische vaardighe- jjc i en spelinzicht werken ge- "eld aan de al aanwezige xacht en prestatiegericht- Het lukte op het veld, nu eenmaal meer kracht heil eist is natuurlijk beter. In g werd de eerste veldtitel ■eer nengesleept. De aansluiting q I de microtop, een louter Rsterdams gezelschap, heeft langer op zich later wach- k al traint hij nu Deetos. ''ders komt er ronduit voor dat hij deze finaleplaats als een verlate bekroning ilïu 1 ajn werk. Toch vergeet ,t j, zijn opvolger Ron Wester- fort niet in zijn lofuitingen. te heeft er zelf duidelijk vc ffe mee te spreken over l a Mulders erfenis. Beider opvat tingen over het korfbalspel verschillen nogal. „Ik hou meer van het spelelement", vertelt Ron Westerkamp. „Niet zo snel mogelijk naar de korf en een goal maken. Speel je tegenstander maar een keer uit. De ontwikkeling van het korfbalspel vraagt ook om een andere aanpak. Je kan nu niet meer de paal direkt bezetten. Er wordt erg veel voorverde- digd. Je moet veel meer rond gaan spelen en de tegenstan der in slaap sussen. Dan kan je verrassend naar de korf trek ken". Westerkamp bemerkte dat de ploeg na zes jaar Anton Mulders zijn opvatting maar moeizaam opneemt. Tot Wes- terkamp's verbazing bleek dit hinken op twee spelsystemen geen beletsel voor een toppos- tie. Er was dit seizoen in de hoofdklasse B meer nodig dan alleen klasse vindt Wester kamp. Degelijkheid met name en het zich weer op kunnen laden na een nederlaag. Daar door kon PKC ondanks negen verliespunten met de titel gaan strijken. Deetos had het in de hoofd klasse A veel eenvoudiger. Met veel machtsvertoon, ge middeld dertien treffers per duel, werd Deetos winnaar van de afdeling. Op zes punten afstand gevolgd door Allen Weerbaar en Luto. PKC coach Westerkamp ziet de finale dan ook met enige pessimisme te gemoet, maar Deetos collega Mulders voorspelt, een open wedstrijd. „De relatieve sterk te van PKC ligt bij de dames en van Deetos bij de heren", meent hij. „Maar omdat PKC een zaterdag- en Deetos een zondagvereniging is zien de spelers elkaar dikwijls spelen. Iedereen weet wat hij aan zijn of haar tegenstander heeft". Finales „Hierbij doen wij u de toe gangsbewijzen om het kam pioenschap van Nederland toekomen. Op de achterzijde van deze brief vindt u aange geven hoe u de Groenoordhal kunt bereiken. Wij hopen dat u getuige zult zijn van span nende en sportieve wedstrij den en wensen u een prettige avond toe." Over die prettige avond in de, ons overigens bekende Groe- noordhallen, volgende week zaterdag verder. Een korf bal leek bij een microfinale. Bij voorbaat een Hutspo(r)tje waard.... Tijd Overtuigend oogt het alle maal wel. Misschien zelfs wel overdreven. Akkoord, als tijdwaarnemer bij een belangrijke zaalvoetbalwed strijd is het handig om een reserve-stopwatch dan wel een tweede horloge achter of in de hand te hebben. Maar om met in totaal twee wer kende stopwatches en drie lopende horloges de twee maal vijfentwintig minuten te volgen, dat vinden wij wat overdreven. Al bewonderen wij de plichtsbetrachting van ge noemde waarnemer. Tóeschouwers Het zal wel moeilijk wor den om bij de Rozet te winnen. Niet alleen is het een sterke ploeg, maar ook schijnen daar bij toppers zo'n tweeduizend supporters aan de kant te zit ten. De strekking van het betoog zoals Koosjardin-doelverdedi- ger Wim Visser dat vorige week in onze krant hield naar aanleiding van de tot op dat (en ditmoment ook voor de Leidse kampioen zo geslaagde eerste interregionale zaalvoet balcompetitie. Hij had gelijk waar het zijn mededeling dat het 'moeilijk zou worden' betrof: een pas twee minuten voor tijd bereik te 1-2 overwinning kan moei lijk gemakkelijk worden ge noemd. Wim Visser zat er echter fors naast waar het om die 2000 man ging. Net 200 toeschou wers waren er afgelopen maandag aanwezig. Waarmee we maar willen zeg gen dat de interregionale zaal voetbalcompetitie op z'n minst 'avontuurlijk' kan worden ge noemd. Ook de meeste deelne- Theo Theo van Seggelen gaat naar RVC, de huidige lijst aanvoerder van de zondagse hoofdklasse A. En nu al zien velen bij voorbaat genietend uit naar de confrontatie tus sen RVC mét Van Seggelen en UVS zónder Van Segge len. Een ontmoeting die pas volgend seizoen zal kunnen plaatsvinden. Al moet daar- „Tijd..." voor wel aan een tweetal ei sen worden voldaan. Ten eerste dient UVS ook volgend seizoen hoofdklas ser te zijn (de club heeft er nu in ieder geval weer een argument bij om persé op het hoogste niveau te blij ven) en daarbij moet Theo zijn overschrijving naar RVC ook inderdaad rondma ken. Per slot van rekening lonkt ook ASC nog. Over beide zaken zullen we u ook in toekomstige Hut- spo(r)ten blijven informe- Europees Parker Leiden is na zaterdag zeker van seizoen Europees basketbal. De overwinning op Rotterdam Zuid maakte de Leidenaars in de gewone competitie onbe reikbaar voor de verzamelde concurrentie. En als nummer één van vóór de play-offs ben je dan zeker van een plek in de Europa Cup 2, dit bij ge brek aan een normale beker competitie. rond dat duel met Rotterdam Zuid. En nu we het toch over die niet bestaande landelijke bekercompetitie hebben: kan die niet gewoon toch worden georganiseerdMocht zo'n be kerstrijd dan de „gewone com petitie in het nauw doen ko men, ach, dan schrappen we (tegen clubs als Rotterdam Zuid) toch wat competitiedu els. Of doen we die gewoon schriftelijk af. Want vooral zo tegen het ein de van een toch al te lange competitie, gaat dit soort wed strijden wel erg vervelen... VOLLEYBAL LEIDEN In de eerste klasse da mes is Leython 4 weer van de eerste plaats verdrongen. De Leiderdorpse ploeg verloor van NOVO 3, terwijl tegenstrever Orion wel beide punten pakte door een zwaar bevochten zege op DAC 2. Onderin bracht Leython 5 zich in veiligheid door van VCO te winnen. Bij de heren legde Gemini 3 koploper DAC gëen strobreed in de weg en besliste het Wassenaarse WW de strijd om de tweede plaats in haar voordeel door van de LUSV reserves te winnen. SKC Üjkt veilig na de zege op NOVO 2. LUSV 2 is sinds het vertrek van spel verdeler Rob Mudde duidelijk zwak ker. Daarbij komt ook dat oe aanval niet volop draait nu Jan Heemskerk duidelijk uit vorm is. WW behaalde dan ook een afgetekende overwinning. Inzetloos werden de studenten, bij wie alleen Kees Lagerwaard een dikke vol doende haalde, naar de slachtbank ge voerd: 15-8, 15-7, 15-7. DAC behoefde niet tot de bodem van het kunnen te gaan om de beide punten van Gemini 3 te pakken. Vooral op het gebied van aanval en blok was de Alphense meer derheid erg groot: 8-15, 4-15, 7-15. Donar 2 leverde een goede prestatie door tegen WVC gelijk te spelen. De eerste twee sets gingen ondanks goed aanvalsspel van Hans Glasbergen nog wel verloren, maar daarna kwam de Leidse ploeg onweerstaanbaar terug. Collectief sterk en hard werkend wer den de volgende spelgedeeltes gewon nen: 15-8, 14-9, 11-15, 12-15. Leython 2 kende alleen de eerste se* problemen tegen hekkesluiter Gemini 4. De eerste reeks keek de Leiderdorpse ploeg al snel tegen een 8-13 achterstand aan, die door goed serveren echter snel weer werd goedgemaakt. Daarna bood Gemi ni 4 nauwelijks nog verset: 15-13, 15-9, Dames Zonder Nel van Elk moest Leython 4 in Noord wijk tegen NOVO 3 aantre den. De eerste set leek Leython 4 op een ruime overwinning af te stevenen. Die eerste reeks werd met maar liefst 4-15 gewonnen. Daarna kwam NOVO echter beter in het spel. De service en aanval gingen beter lopen, zodat Ley thon in grote problemen kwam. Ook omdat bij Leython coach John Nielsen ontbrak, leed de koploper een derlaag: 4-15, 15-8, 15-9, 15-12. Orion ontsnapte aan puntverlies bij DAC 2. Vooral de eerste set had de Ha- zerswoudse formatie het erg moeilijk. Enigzins overbluft door de gevaarlijke DAC opslag werd die set dan ook uit handen gegeven. Ook de tweede set had Orion problemen met de Alphense opslag. Na vele spannende ralleys trok Orion aan het langste eind. De volgen de speldelen overheerste de Hazers- woudse ploeg met haar gevaarlijkste wapen: de service: 15-13, 13-15, 15-7, 15-8. Onderin behaalde Leython 5 een zwaar bevochten zege op VCO: 13-15, 9-15, 16-18. Aarlanderveen is na de nederlaag tegen Leython 3 (15-17, 17- 15, 15-8) nu samen met VCO de voor naamste degradatiekandidaat Van onze schaakmedewerker LEIDEN De strijd in de derde klassen van de LSB- competitie blijft tot aan de laatste ronde spannend. In de derde klasse A en B delen drie teams de eerste positie. Leithen 2 is de koploper in de derde klasse C, maar Bodegra ven 2 blijft hier goed volgen. VTL 2 leed in de vijfde ronde van de derde klasse A een verrassende eerste nederlaag, waardoor de strijd weer geheel open is. Het laag genoteerde Noordwijk 3 zorgde voor dit opvallende resultaat: 6 1/2-3 1/2. Katwijk 2 en Voorhout, die een wedstrijd meer ge speeld hebben dan VTL 2 de len nu de koppositie met acht punten. Voorhout had totaal geen problemen met de reser ves van Sassenheim: 7 1/2-2 1/2. Katwijk 2 ondervond dui delijk meer tegenstand van LSG 5: 6-4. De drie koplopers in de derde klasse B zijn VTL, Leiderdorp 2 en Rijnsburg. VTL boekte deze keer de grootste zege. Leithen 3 werd met 8 1/2-1 1/2 teruggewezen. Leiderdorp 2 haalde uit tegen Alphen 4: 7- 3. Rijnsburg had het zwaar te gen Philidor 7: 6-4. Katwijk 3 en Valkenburg deelden de punten: 5-5. Leithen 2 heeft het de laatste tijd in de derde klasse C niet gemakkelijk. Tegen de achter volgers Boskoop 2 en Bodegra ven 2 werd nog net een gelijk spel bevochten. Bodegraven 2 dat verder nog won van Roe- lofarendsveen 2 (7 1/2-2 1/2) verkleinde dQ achterstand nu tot een matchpunt. Boskoop 2 kan nog naast Bodegraven 2 komen als de wedstrijd tegen Leidmuiden wordt gewonnen. Koudekerk won het eerst dit seizoen. Het slachtoffer was Nieuwkoop 2: 6 1/-3 1/2. Ook Aarlanderveen verraste met een minimale zege op Roelofa- rpndsveen 2.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13