Bezwaren tegen vinkelcentrum in lorpskern worden ellicht ingetrokken Nacht van Ter Aar in 'De Schakel' Leimuiden wijst glastuinbouw in Vriezekoopse polder af „Delrose" in Midas :GIO OETERWOUDE STATENLID SMIT ZIET IENING DIT JAAR NOG ALS WOONERF VESTIGING IS LANDSCHAPPELIJK ONAANVAARDBAAR Veelzijdig cultureel programma in Alphen KORTWEG remeente Belangen Hazerswoude ™ult zich nog in nevelen LEIDSE COURANT WOENSDAG 5 MAART 1980 PAGINA 7 ITERWOUDE „Als er kelijk geïnteresseerde ikeliers zijn voor een •sihkelcentrum in de dorps- ;n en de gemeente draagt g voor een ietwat speelse 'set van dit winkelcen- :m dan hebben wij, als in- ners van een bezwaar- irift, geen behoefte om - - 'der moeilijk te doen". ~-Hs alles meezit kan de "fcning vóór het einde van 0 een woonerf zijn". Twee rallende uitspraken van a Smit, die naast zijn acti- eiten in de dorpspolitiek t lid is van Provinciale iten voor D'66. ri te beginnen het winkel- _;trum", vervolgt hij. „Dat er jj zestal Zoeterwoudse win ners inderdaad zitten te ijngen om nieuwe winkel- ite is voor ons een nieuw ;ven. Dat bleek pas bij de Isvergadering van afgelo- donderdag. En als de 900 bedrijfsvloeroppervlakte dan beschikbaar komt in- daad nagenoeg helemaal ir al bestaande Zoeterwoud- iedrijven opgevuld zal gaan rden, zullen wij de door- jg van het winkelcentrum n strobreed in de weg leg- i. Volgende week zullen dat zijn de acht indieners 1 het bezwaarschrift, een prek met de betreffende ikeliers hebben en ik geloof we er dan wel uit zullen nen". Positieve geluiden |r de Zoeterwoudse mid- die echt voor- [ïders van de realisering het winkelcentrum tegen- -*"-"ir de N.H. kerk aan de gemrpsstraat zijn. ebreleen reactie direct na de ids ^vergadering deden zij al nfl' ^beroep op de acht onderte- pars, die allen uit de pro- fc—^ssieve hoek afkomstig zijn, jSjjll niet met hun bezwaar- 'ift in beroep te gaan. Een gelijke stap zou een vertra- van enkele jaren tot ge- hebben. In het gesprek volgende week, dat op :oek van de winkeliers its zal hebben, zal o.a. dui- jk moeten worden wat er Ton Smit: wellicht straks naar de Tweede Kamer. met de oude winkels gaat ge beuren. Worden dit woonhui zen of komen er andere win keliers, is een van de vragen van Smit. „Toch bestrijd ik ten zeerste dat het bezwaarschrift overbodig was, zoals VVD raadslid Michielsen ons ver weet", stelt Smit. „Om te be ginnen was oorspronkelijk geen verantwoording over de financiële haalbaarheid in het bestemmingsplan opgenomen. Verder moet het gemeentebe stuur de bevolking zo veel mo gelijk betrekken bij- bestem mingsplannen volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening en dat is nauwelijks gebeurd. De plannen zoals die nu ter tafel werden gebracht weken toch aanzienlijk af van eerdere plannen en een inspraakavond of hearing was dan ook zonder meer terecht geweest. Men had tenminste aan ons kunnen vragen om onze bezwaren eens nader toe te lichten". Miening Als lid van Provinciale Staten en bovendien lid van de com missie verkeer in het provin ciebestuur heeft Ton Smit, die naast deze bezigheden werk zaam is als jurist op het depar tement van Verkeer en Wa terstaat, zich de laatste maan den erg verdiept in de proble matiek rondom de Miening. „In het begin speelden de pro vincie en de gemeente elkaar de bal toe. Na een vergadering van de commissie verkeer, waarin naast zijn eigen partij D'66 ook de VVD en de PvdA zich uitspraken voor een „dit kan eigenlijk niet", beloofde de gedeputeerde, als lid van het dagelijkse provinciebes tuur, een notitie te maken. In deze notitie bleek dat het moeilijk was om een fietspad aan te leggen, een inhaalver- bod was moeilijk, kortom niets was mogelijk. De Mieningbe- woners moesten maar afwach ten tot de omleidingsweg ge reed zou zijn. Ik heb toen de vloer aangeveegd met die noti tie en de gedeputeerde uitge nodigd zichzelf eens op de hoogte te gaan stellen van de situatie op de Miening. In de vergadering van 8 febru ari legde de gedeputeerde ver antwoording af van zijn be zoek aan de Miening. Hij gaf te kennen „dat ze daar inder daad de vouwen uit je broek rijden". De oplossing die door Smit naar voren werd ge bracht om gebruik te maken van het dijklichaam van de omleidingsweg en zo het ver keer via de Wapstraat naar de Noordbuurtseweg te leiden vond weerklank. Provinciale Waterstaat is momenteel met een onderzoek bezig over de mogelijkheid om het betref fende gedeelte versneld aan te leggen. In de vergadering van de commissie verkeer van de Provincie van 14 maart zal duidelijk worden hoe lang dit gedeelte nog moet inklinken. Daarna wordt met toestem ming van G.S., en hopelijk is dat al over drie maanden aldus Smit, begonnen met de aanleg van het eerste gedeelte van de omleidingsweg (provinciale weg nr. 17), opdat de Miening nog dit jaar van de verkeer slast verlost wordt. Een hoop vol perspectief voor de Mie- ningbewoners. Smit zelf, mis schien zal hij zijn stoel in het provinciebestuur verruilen voor een zetel in de Tweede Kamer bij de komende verkie zingen, noemt het dan ook een van de leukste ervaringen van zijn Staatslid maatschap totnog toe. Blik op de Vriezekoopsepolder, ter hoogte van de boerderij aan de Vriezekoopseweg 37. LEIMUIDEN - Het college van Leimuiden verleent geen medewerking aan de vestiging van glastuinbouw in de Vriezekoopse polder. De vestiging brengt, aldus het college in een voorstel dat volgende week in de raad aan de orde komt, ern stige bezwaren van land schappelijke aard met zich mee. Dit standpunt wordt ingenomen naar aanleiding van de vraag van Gedepu teerde Staten of de gemeente Leimuiden nu wel of niet be reid is mee te werken aan de vestiging van glastuinbouw in deze polder. Medewerking van de gemeente Leimuiden zou noodzakelijk zijn voor een snelle wijziging van de 'agrarische bestemming zon der bebouwing' die in het be stemmingsplan van Leimui den wordt genoemd voor de Vriezekoopse polder. De Vriezekoopse polder werd als vestigingsplaats voor glas tuinbouw naar voren gescho ven nadat bleek dat andere plaatsen in de Veen- en Rijn streek lang niet zoveel hectare bruikbare grond konden ople veren als nodig was voor een goede toekomst van de glas tuinbouw. Gedeputeerde Sta ten wil 170 hectare in de Vrie zekoopsepolder bestemmen voor glastuinbouw. Een onder zoek naar de bodemgesteld heid ter plekke is reeds ge start. Als blijkt dat de grond inderdaad geschikt is voor glastuinbouw dan zou Leimui den het bestemmingsplan ter plekke moeten wijzigen. Glas tuinbouw wordt immers in het huidige bestemmingsplan niet toegestaan. Het college van Leimuiden is tegenstander van de provin ciale plannen. Ter verduidelij king van het raadsvoorstel zegt burgemeester G.J. van der Kroft: „De polder heeft een zeer grote landschappelijk waarde die wij graag voor de gemeente willen behouden. Vandaar die motivering in het raadsvoorstel". "Stiveen", (Stichting tot ver betering van de agrarische structuur in de Aar en Veen- streek) heeft ingespeeld op het standpunt van Leimuiden door drie andere locaties voor te dragen. Een locatie in de drooggemaakte Veender- en Lijkerpolder, een locatie in de polder Vierambacht en één in de polder Zevenhoven. In het rapport "glastuinbouwlocaties Veen- en Rijnstreek" van Sti veen worden drie redenen ge noemd die vestiging in Vrieze koopse polder tegenhouden. Dit zijn: het ontbreken van medewerking, respectievelijk het bieden van alle mogelijke weerstand door het gemeente bestuur van Leimuiden; De te genwerking in de vorm van acties, bezwaren en beroep schriften tegen wijziging van het bestemmingsplan door on dermeer milieugroepen. Voorts vreest men de weer stand van de agrarische bevol king in de polder waardoor eventuele onteigeningprocedu res veel tijd in beslag zouden nemen. Al met al is er een te groot aantal jaren met vesti ging van glastuinbouw in de Vriezekoopse polder gemoeid, meent Stiveen. MET PLANKLIGGEN, PAALZITTEN, VOOR PAAL STAAN, VAN HET KASTJE NAAR DE MUUR LOPEN, ETC. 'ER AAR Jonge- met e€n rondgang vormen de 'Schakel- Ter Aar' worden de invereniging 'De door de muziekvere- recordwedstrijden' recordpogingen ge- phakel' organiseert niging 'Arti et Reli- die bestaan uit plan- start. Omstreeks 15.00 t de nacht van 8 op gioni'. Het jongeren- kliggen, paalzitten, uur wordt een begin maart een aantal centrum is te vinden voor paal staan, van gemaakt met een \stiviteiten onder aan het Van Wasse- het kastje naar de touwtrekcompetitie p noemer 'De naerplein in Ter muur lopen, je oor te tussen de verschillen- »ron Aar. luister leggen en de de verenigingen uit boog gespannen hou- Ter Aar den. Na de opening De artiest Harry van 'De nacht van Alouette zal 's avonds om 20.00 uur in het het nachtelijk pro- gedraaid. Om- jongerencentrum op- gramma staat een streeks hetzelfde tijd- speelfilm van de be kende vechtkomie- noemer 'acht van Ter Aar'. Aar. <e manifestatie be- Int zaterdag 8 Een belangrijk deel \aart om 14.00 uur van het programma treden. Hij zal ver schillende acts opvoe ren waaronder mes sen werpen en scherp- schieten. Een knal lend vuurwerk wordt omstreeks 22.00 'uur het Ter Aarse lucht ruim ingeschoten. Op stip wordt er dan een partijtje 'spuitvoetbal' ken Bud Spencer en gespeeld met mede- Terence Hill. De film- werking van een voorstelling zal onge veer 2.00 uur begin nen. Zondagmorgen 9 maart wordt er om 11.00 uur een kinder tweetal bedrijfsbrand- uur tijdens de soos op zondag 9 maart. De 'Nacht van Ter Aar' wordt afgesloten met een dansavond. Hier aan wordt medewer king verleend door de weerkorpsen uit Ter discotheek 'Utah Su- Aar en omstreken. per Sound' met een De prijsuitreiking zal bekende Veronica- plaatsvinden om 14.30 platendraaier. ALPHEN AAN DEN RIJN De maand maart biedt in Alphen een keur aan uitgaansmogelijkheden waarbij zeker een ieder iets van zijn gading zal kunnen vinden. Morgen geeft de 33-jarige pianist Frédiric Meinders in de Mara- natha kerk een concert. Meinders, winnaar van het Nationale Cum Laude Concours en de Prix d'Excellence, volgde lessen bij Leon Orthel, Coor de Groot en Nikita Magaloff. Hij maakte tournees door Europa, Zuid-Amerika, Canada en het Midden Oosten. In zaal Nabij vindt dinsdag 11 maart de uitvoering plaats van het toneelstuk „De Meester en Margarita" van het Kartheater. Het stuk stoelt op een citaat uit het boek van Bulga kov: „iedere macht vertegenwoordigt een tegen de mensen ge richt geweld". Thema's als macht versus menselijk handelen, goed en kwaad, menselijke zwakte en de kracht van liefde ko men aan de orde in dit door vijf spelers gebrachte stuk. Zondag middag 23 maart, wordt in de Bron een koffieconcert gegeven door het Nederlands Harp Trio bestaande uit harpiste Joke Wil- ling-Brethouwer, violiste Joke Vermeulen en fluitist Pieter Ode. Het concert vangt om 12.30 uur aan. Wederom in zaal Nabij vindt dan op vrijdag 28 maart een hoogtepunt plaats: een jazzon- cert gebracht door het Dexter Gordon Quartet. De groep wordt als éen der beste jazz-groepen in de V.S. beschouwd en in de laatst gehouden Readers Poll gekozen als Jazz-man of the year. Naast Charlie Parker en Young is hij één van de voorgangers op de saxofoon in de jazzhistorie. Kaarten voor deze evenementen zijn verkrijgbaar bij de Kulturele Raad, Wilhelminalaan 12, Alp hen. HAZERSWOUDE Op vrij dag 14 en zaterdag 15 maart houdt het Tamboer en Trom petterkorps Hazerswoude in feu we partij doet erg geheimzinnig I KERSWOUDE „G.B.H., ^Aort er meer van". Op za- ag 16 februari jongstle- ir-v toen de carnavalsoptocht lr\de Blauwkousen door Ha- woude trok, kreeg het kij- ipubliek een strooibiljet in fien gedrukt met deze eu.it. In de vastenavondstoet cierl een personenwagen, rop een bord was beves- met dezelfde tekst, temid- van de feestvierders. Nu, Cle weken later, wordt in in Hazerswoude huis-aan- I verspreide weekblad iéts Ir onthuld van de geheim- •uwttgheid waarmee de drie madletters zijn omgeven, t G.B.H. staat, volgens de rtentie in genoemd blad, Gemeente-Belangen Ha- voude (in oprichting), een als u dat wilt", wordt ngezetenen van het dorp de Oude Rijn kenbaar ge- tin- tt. Ie eerste advertentie van i oprichting zijnde groepe- worden welzijn en milieu ekaart. Programmapun- lie worden opgesomd, zijn: sporthal aan de Rijndijk (dus naast de Landvliethal in het dorp); meer Van Dam-een- heden; windrecht voor de mo lenaar (men mag aannemen voor die van de in restauratie zijnde Rhynenburcher Molen); de nieuwbouw groener; het Rietveld als landschapspark. Of G.B.H. van de grond komt? Een van de initiatiefnemers tot de oprichting, die samen met zijn collega's nog anoniem wil blijven tot de oprichtings vergadering over enkele we ken, licht toe. Hij: „Alles in Hazerswoude is wat de poli tiek aangaat nogal landelijk gebonden. Het polariseren zit er erg in geworteld." In de ge meenteraad draaien nu CDA, VVD, PvdA, PPR en SGP/RPF mee in de zaal met de vijftien zetels. D'66 is sedert kort van de grond gekomen door de oprichting van de Ha- zerswouds-Koudekerkse afde ling. De Democraten '66, met ex-VVD'er Karei Dekker als een van de gangmakers, heb ben al duidelijk te kennen ge geven dat zij over twee jaar graag dingen naar een of meer stoelen in de raad van hun woonplaats. En nu ook nog G.B.H.? Erop staand dat de anonimiteit van de initiatiefnemers tot de eventuele oprichting wordt ge waarborgd, stelt de zegsman: „Dat zal moeten blijken, in de nabije toekomst. Let wel: we zijn nog druk aan het vergade ren, als kleine groep. Zeker is dat we de komende weken blijven adverteren en in die annonces onze programma punten omtrent bepaalde fa cetten van het maatschappelijk leven in ons dorp zullen publi ceren. Kom over een week of wat, vlak voor de oprichtings vergadering, maar eens terug. Dan hopen we alles aan de openbaarheid prijs te geven." In de carnavalsoptocht op za terdag 16 februari hingen aan de G.B.H.-auto kerstklokken. En er werd hierop gereageerd met: „Dat is een goed geluid". Voorlopig is G.B.H. nog te om schrijven als: Geheimzinnige Berichten (uit) Hazerswoude. In postbus 101 te Hazerswoude kan men vooralsnog de corres pondentie kwijt. Dus zo ge heimzinnig gaat de (nog) ano nieme groepering nu ook weer niet te werk.... Zaterdag treedt in het Alphense Jongerencentrum Midas, de Haagse popformatie „Delrose" op. De groep die in 1978 werd opgericht heeft inmiddels zo'n 130 optredens achter de rug. Delrose presenteert zich als een bühne-groep. Een groep dus die meer in live-optredens ziet dan in platenopnamen. Delro se is bezig haar stijl over een andere boeg te gooien. Lag de klemtoon eerst op de zg. „latin-rock", thans zijn de funk-rock invloeden het hevigst bij Delrose. De groep bestaat uit Bob Dessauvagie (fluit, mondorgel, zang), Bobby van den Bergh (piano, synthesizer), Elout Smit (slagwerk), Lando Milan (bas sist, zang), Bas Krumperman (gitarist) en Julio Wilson (per- cussiewerk en zanger). Het optreden begint om negen uur. het Michelshuis te Hazerswou- de-dorp een fancyfair. De ba ten vloeien voort naar de kas, waaruit het bestuur twee bas sen wil betalen. En als het met de opbrengst meezit, kan te vens nieuw materiaal worden aangeschaft voor het tamboer- korps, dat wat groei betreft in de lift zit. Het publiek kan van tevoren gaan zien welke prij zen te winnen zijn op de fancyfair. Ze worden n.l. uit gestald in een etalage aan de Dorpsstraat tegenover het Ambachtsplein. HAZERSWOUDE De pro cedure van het bestemmings plan te Hazerswoude-dorp waarin onder meer de aanleg van een (brom)fietspad over de Zuiddijk is gepland, loopt gewoon door. Dit heeft burge meester J. Ten Heuvelhof medegedeeld op de laatst ge houden vergadering van de commissie planologie en ruim telijke ordening. Degenen die zich met bezwaren tot de ge meente hadden gericht, heb ben schriftelijk bericht ont vangen dat ze zich bij de afde ling rechtspraak van de Raad van State moeten vervoegen. Ook is, aldus Ten Heuvelhof, door enkelen een verzoek om schorsing gedaan. De. voorzit ter van de afdeling recht spraak heeft de verzoekers niet-ontvankelijk verklaard. In het kader van de behande ling van de tegen het plan in gebrachte bezwaren heeft het college van b. en w. de bij Ge deputeerde Staten ingediende bezwaarschriften becommen tarieerd. Dit werd gedaan op verzoek van het provinciebes tuur.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7