ransen overtuigd zege Ajax FC Den Haag - PEC Zwolle. Wie wint? uffermans lijdt onverdiende nederlaag tegen koploper VI: 5-4 Bettine Vriesekoop loot gunstig Henk vd Tak ontkracht wapen van Eric Doorn Strafzaak Krol niet mondeling Tienduizend tolken bijSpelen in Moskou Uniek aanbod Arnold Mühren Kila niet terug naar FC Den Haag Speel mee in de Toto Tips voor Duindigt 198f PORT LEIDSE COURANT DINSDAG 4 MAART 1980 PAGINA 13 [OTTERDAM/KATWIJK Juffermans de Engel heeft koosjardin niet kunnen helpen. In de Rotterdamse Alexan- jer sporthal leed de Lisser ploeg een kleine (onverdiende) r4 nederlaag tegen koploper Voetbal International. Glas- Iergen de Best gaf vlak voor tijd een 3-2 voorsprong uit anden in het duel met Rotterdamse Studenten en behaalde en 3-3 gelijkspel. In de Leidse hoofdklasse troffen Van der (las BMW en Fer van Duuren elkaar. Ook hier was een ge- jjkspel (2-2) het resultaat. uffermans de Engel speelde een prima partij zaalvoetbal te en Voetbal International. De Lisser ploeg, met doelman Leo fols als absolute uitblinker, nam tot drie maal toe een voor- irong. Eerst was het Frans van der Laan die met een verwoes- [nd schot voor 0-1 zorgde. Arie Damsma scoorde'de gelijkma- èr. Een combinatie tussen René Griffioen en Theo Godyla Jerd door Van der Laan vertaald in een tweede treffer voor |§|||uffermans. Nog voor rust kwam VI op gelijke hoogte, opnieuw *®^1ras het Damsma die doel trof. Na amper één minuut spelen in e tweede helft was Damsma voor de derde keer succesvol. Treffers van Godvl.i .i V:n der Laan bogen de opgelopen 3-2 achterstand om in i voorsprong. Via de hiel van een Juf- fermans-verdediger rolde de bal langs doelman Dols: 4-4. In de vijftiende minuut bezorgde Damsma VI andermaal een voor sprong. VI vond het daarna welletjes en trachtte via het einde loos rondspelen van de bal die 5-4 te handhaven. Een speelwijze die door het eigen publiek met langzaam handgeklap werd bege leid. Scheidsrechter Roetman weigerde een handsbal van verde diger Hans Venneker en een sliding van doelman Hans Sint-Ni- colaas te bestraffen met een strafschop. Glasbergen de Best kwam in sporthal Cleijn Duin niet verder dan een 3-3 gelijkspel tegen Rotterdamse Studenten. Bij rust leidde de Rijnsburgse ploeg nog met 2-1. Wil Groenendijk en Anne Ouwersloot verzorgden deze produktie. Die voorsprong werd in de tweede helft door Gé Perfors vergroot. Perfors schoot schitterend raak. In die fase van de strijd verzuimden de Rijnsburgers echter door te drukken en gaven de tegenstander zo de kans terug te komen. 3-2 werd het middels een strafschop (Lijs van Egmond was de veroorzaker) en 3-3 werd het dertig seconden voor tijd. Evenals vorige week tegen Koosjardin speel de Rotterdamse Studenten in de slotminuten met een extra spe ler de doelman werd naar de kant gehaald). Tegen Koosjardin leverde dat net geen resultaat op, tegen Glasbergen slaagden de Rotterdammers wel in hun opzet. Glasbergen-speler Cor Vreugdenhil gaat de Rijnsburgse zaal voetbalvereniging voorgoed verlaten. Voor de Leidse hoofdklasse speelden Van der Plas BMW en Fer van Duuren tegen elkaar. Het duel eindigde in een 2-2 ge lijkspel. Fred van Haarlem kwam eindelijk weer eens tót scoren. De aanvoerder van de topscorerslijst zette Van Duuren op een 0- 1 voorsprong. De topscorer van Van der Plas, Mart van der Plas is de laatste tijd wat van slag af. Gert Zwaan zorgde voor een 1-1 ruststand. Huug Aandewiel voegde daar in de tweede helft nog een Katwijks doelpunt aan toe. Steef Pattiapon was verantwoor delijk voor de 2-2 eindstand. Bij die gelijke stand miste Wim van der Plas van Van der Plas een strafschop. Van der Plas schoot de bal tegen de paal. Uitslagen Interregionale hoofdklasse: De Rozet - Koosjardin 1-2; Glasbergen de Best - Rotterdamse Studenten 3-3; Voetbal International - Juffermans de Engel 5-4; Huug van Es - Concor dia 4-3; FV Snoekie - Benco 2-2. interregionale hoofdklasse: Voetbal International Koosjardin De Rozet Poelshop Juffermans de Engel Glasbergen de Best Sporthuis de Bron Huug van Es FV Snoekie Rotterdamse Studenten Uitzendbureau Benco Concordia Chess Z'75 Topscorers: 1 Koos Bekooy (Koosjardin) +1 29; 2 Theo Godyla (Juffermans) +1 25; 3 Gé Perfors (Glasbergen) +1 22; 4 Ger Nag- tegeller (Koosjardin) +1 21; 5 Cees de Roode (Koosjardin) 19; 6 Bart Van der Weyden (Koosjardin) en Wil Groenendijk (Glas bergen) 1 beiden 18; 8 Cor Vreugdenhil (Glasbergen) 16; 9 Frans van der Laan (Juffermans) +3 15. (R) 20 16 3 1 35 166- 47 (L) 20 17 0 3 34 112- 57 (R) 19 14 3 2 31 98- 49 (L) 20 13 2 5 28 82- 54 (L) 20 9 3 8 21 98- 87 (G) 18 8 2 8 18 69- 68 (G) 18 7 3 8 17 61- 88 (H) 19 7 1 11 15 56- 78 (R) 20 4 6 10 14 47- 69 (G) 19 4 1 15 9 68-117 (H) 20 4 1 15 9 61- 96 (H) 19 0 1 18 1 42-147 TRAATSBURG Leo teenhakker is niet hele- ïaal gerust. De oefenmees- ;r van Ajax waakt met zijn echterhand Bobby Haarms oor het gevaar van onder- chatting binnen de spelers- roep aan de vooravond van e eerste wedstrijd in de wartfinales van de Europa tip I tegen Racing Club trasbourg. ie mogelijke lichtvaardigheid wordt in- tgeven door het randgebeuren. Zo lopen binnen de begeleiding van het Amster- imse gezelschap mensen rond die met an gedachten al twee bedrijven verder jn en Ajax een plaats in de finale, die edio mei in Madrid wordt afgewerkt, gedichten. Daarnaast vreest het Amster- Imse technische duo de te optimistische Iluiden die de spelers in de diverse me- na opvangen. let name de Franse pers maakt zich laraan schuldig. Niet zo vreemd, want Irasbourg presteert momenteel ver bene- "n niveau. Dat Ajax wint staat vast vol- ":ns de Fransen. Zij zijn veel meer geïnte- sseerd in hoeveel doelpunten Ajax inkt te maken. Gelukkig zijn er twee mensen bijzonder Richter", stelt Beenhakker, die daarmee STRASSBOURG De poging van het Ajaxbestuur om de strafzaak te gen Ruud Krol naar aanleiding van zijn drie gele kaarten donderdag mondeling te behandelen, is op niets uitgelopen. Voorzitter Ton Harmsen heeft daarom een brief geschreven aan de tuchtcom- missie, waarin hij stelt dat de aard van Krols overtredingen en zijn bijna brandschone straflijst geen aanleiding zijn Krol voor een of meer wedstrijden uit te sluiten. Haarms en zichzelf bedoelt. „We hameren er ook steeds op, dat we op dit moment nog niets tastbaars in onze handen heb ben. Incidenteel merk je bij enkele spelers een stukje onderschatting, maar het is ze ker geen groepsprobleem. De spelers be seffen echt terdege dat ze er nog lang niet zijn". Fanatisme Lichamelijk kan Ajax deze zware peri ode best aan, vindt Beenhakker. „Moei lijker wordt het wanneer we praten over de mentale conditie. In een zeer kort tijdsbestek moeten er belangrijke prestaties worden geleverd. Dat pro bleem vangt de groep erg goed op. Tij dens de training nog bemerkte ik weer hoe enkele spelers met hun fanatisme de anderen oppepten. Ook het uitblij ven van tegenvallende prestaties maakt het gemakkelijker de mentale accu probleemloos op te laden". Beenhakker kampt met enkele problemen in zijn selectie. Tscheu-la Ling, die afgelo pen zondag tegen Utrecht rust kreeg om zijn achillespeesblessure te laten helen en bij te komen van een bronchitusaanval, is nog niet honderd procent fit eh ook Dick Schoenaker vertoeft in de lappenmand. De „dieselmotor" op het Amsterdamse middenveld kreeg tegen Utrecht enkele aanslagen van Wim van Hanegem te ver duren op zijn benen en verdraaide bij een van die momenten zijn knie. „Toch ben ik vrij optimistisch", vertelde Schoenaker gisteravond. „Ik heb nog wel last en moet van dokter Rolink met een bandage lopen. Dat is voor de eerste keer in m'n carrière en is me zeker niet beval len. De dokter was trouwens niet ontevre den. Ik wil graag spelen, maar wanneer het medisch onverantwoord is, liever niet. Foutjes in zo'n wedstrijd kunnen te kost baar zijn". Beenhakker is minder optimitisch over de kansen op herstel van Schoenaker. „Zoals ik hem zag trainen vandaag heb ik wat minder vertrouwen in de goede afloop". Of Cees Swamborn dan wel Pim van Dort als voorstopper wordt opgesteld, wenste Beenhakker niet bekend te maken. ERIK VISSER i-la Ling, rechts in actie, is nog niet voor 100 pro- Schaatsploeg ïeeft geld voor recordjacht BEN HAAG Wereld- kampioen Hilbert van Üer Duim en de overige peden van de kernploeg uilen toch deelnemen an de wedstrijden om pe Gouden Schaats in In- eell. De sponsor van de kern- ploeg, die in het afgelopen jaar reeds met 140.000 gul den de schaatssport onder steunde, heeft thans nog eens 5.000 gulden extra uitgetrokken om de Oran jerijders aan de laatste in ternationale wedstrijd van Sit seizoen te kunnen la ten deelnemen. Een schandaal99 Aoorse pers ritiseert zhaatstoernooi 5LO - De Noorse pers heeft :h uiterst kritisch uitgela- over de manier waarop MARieelopen weekeinde het Kbesfemooi om de wereldtitel |l'"litiaatsen werd afgewerkt waarbij Hilbert van der lim verrasend wereldkam- geteOen werd voor Eric Hei- in tan n. „De ijsmachine, het <aas.}er, de wind en een partij- lenulf® hoofdscheidsrechter ^oiDben er toe bijgedragen n kimt Eric Heidens laatste op- odu^den een parodie is gewor- n", schreef gisteren het gblad Verdens Gang in jlo. naalet was niemand duidelijk Karom er opdracht werd ge sven het ijs te dweilen voor 3n der Duim zaterdag zijn meter ging rijden. Dat rensfft hem geholpen de titel te 3202hnen. Heiden was de beste ïaatser, maar hij is het en chtoffer geworden van on- 4ijke voorwaarden", aldus gffdens, dat het voorts semd vond dat er vóór Hei- fmesr» zondag zijn 1500 meter i mlng rijden zo veel water werd nrM>ruikt bij het dweilen. Met 00 "tiere kranten in Noorwegen Jid Verdens dat hoofd- leidsrechter Jan Charisius regels had geschonden door ■™"Jde 5000 meter na de elfde 3ka3plats van de afgesproken n ar^alfde rit te dweilen, ipgettonposten schreef: „Her- tigd.iide malen heben we moe- constateren dat de omstan- Jheden ongelijk waren voor 3 00l deelnemers. Als alles nor- in mijal zou zijn verlopen zou aid. ic Heiden wereldkampioen 1 geworden". PARIJSBij de Olympische Zomerspelen in Moskou zal een legertje van iets meer dan tienduizend tolken sportlie den en officials ter zijde staan. Naast Duits, Engels, Frans, Spaans en Russisch zijn tolken bedreven in het Amharisch, Lao, Bengali, Oerdoe... in to taal 43 talen. Nu ook Israël een officiële uit nodiging heeft gekregen deel te nemen aan de Olympische Zomerspelen is in Jeruzalem de vraag actueel geworden of de Israëlische regering gehoor zal geven aan de boycot-op- roep van de Amerikaanse pre sident Carter. Premier Begin heeft bevestigend geantwoord, waarbij hij er evenwel aan toevoegde dat de uiteindelijke beslissing van het Israëlische Olympische Comité moet ko men. Volgend op een verklaring van Tien Britse Olympische- medaillewinnaars, die zich uit spraken tegen een boycot van Groot-Brittannië van de Olympische Spelen hebben 78 Britse sportlieden een brief aan de premier, Margareth Thatcher, ondertekend om daarmee te bevestigen dat ze zullen deelnemen aan de Spe len. IPSWICH Ipswich Town heeft Arnold Mühren een uniek aanbod gedaan. De Engelse club wil Mühren, wiens tweejarig contract aaii het einde van dit sei zoen afloopt, komend sei- De scheidsrechterscommissie van de FIFA overweegt op korte termijn een wijziging in de voetbalspelregels aan te" brengen. In het voorstel staat o.m. dat de doelman bij het ne men van een strafschop zich vrij op de doellijn, niet ervoor, mag bewegen. Na de forse nederlaag (5—1) in en tegen Frankrijk heeft de Griekse trainer Alketas Pana- gulios, Koudas en Domasos, twee veteranen, in zijn voorlo pige selectie voor Rome opge nomen. ENSCHEDE Aad Kila blijft zich na een gisteren gevoerde gesprek met trai ner Hennie Hollink van FC Twente op het standpunt stellen, dat hij er goed aan doet van werkgever te ver anderen. Volgens de Haagse middenvelder, die bij de En- schedese club eigenlijk nog tweeëneenhalf jaar te gaan heeft, leverde het onderhoud met de oefenmeester geen nieuwe gezichtspunten op, die voor hem de toekomst bij FC Twente wat zonniger zouden kunnen maken. Aad Kila keert in ieder geval niet terug naar FC Den Haag. Het is coördinator Eddy Hart man in een gesprek met Twentes manager Ton van Dalen gebleken, dat Kila niet te huur of te leen is. Bij even tuele koop moet het meerjari ge contract worden afgekocht en dat is niet haalbaar. Over andere versterking wordt niet gedacht, zodat FC Den Haag Aad Kila wil in ieder geval van werkgever verande ren. de transferperiode, die vrijd om 24.00 uur sluit, rustig laten verstrijken. DEN HAAG De als vijfde geplaatste Bettine Vriesekoop heeft aan trekkelijke tegenstand sters geloot in de ko mende Europese tafel tenniskampioenschap pen, die van 5 tot en met 14 april in Bern worden gehouden. De tweevoudi ge Europese jeugdkam pioene ontmoet in de eerste ronde van het en kelspel de Zweedse Eva Strömvall. Bij de winst stuit zij op de Ier se Walker, de Tsjechische Blanka Silhanova, de Zweedse Ann-Christin Hellman en daarna de Europese titelhoud- ster Judith Magos uit Honga rije of Jill Hammersley uit En geland. In het voorafgaande landen- kampioenschap komt het da mesteam uit tegen zwakkere landen als Spanje, Finland, Schotland, Denemarken, Wa les, Noorwegen, Malta en Gu ernsey. De heren spelen in de tweede categorie tegen Oostenrijk, Griekenland, Turkije, Schot land, Ierland, België, Portugal, Malta en IJsland. Bettine Vriesekoop moet het damesteam in Bern helpen promoveren naar de hoogste categorie. AANSTAAND WEEKEND Met die uitslag hebt u uiteraard geen moeite. Die hebt u dus alvast goed. En die andere twaalf wedstrijden, daar komt u ook wel uit Wie niet meespeelt wint nooit. En pak ook uw kans in de Toto-Gelijk (Van onze sportredactie) NOOTDORP Op de dra- versbaan van Nootdorp staan elf draverijen op het programma. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips luiden: IMPORTEUR PRIJS: Sovereign, Si mon Marijke en Star Nearness. IRMAN BUITENZORGPRIJS: Ri- cardo Nora, Scylla Hage en Sylvia Axkit. IDASPRIJS (eerste afdeling): Tippy Vorst, Sergio Kandia en Sapin du IDO HANOVERPRIJS: Sweety, Rinsky Tefka en O Marie. LEERLINGENKAMPIOENSCHAP 1: O Leendert, Rosella W en Rodney Fortuna. IRMAN BUITENZORGPRIJS (twee de afdeling): Tivoli Hazelaar, Rand- ver en Reus S. IRONIEPRIJS: Pearl Olivier, Peter Dartel en Parodie. INO VICTORIAPRTIJS: Rietje P. Speed Buitenzorg en Oscar van Duke. INDIENPRIJS: Nerva. Kamiel en Lambert Bakker. IVONNE MACPRUS: Remember Renate, Romaje E en Petite Gerda. IDASPRIJS (tweede afdeling): Titia Pride, Tacaud Hazelaar en T AlkesUs CHRIS LANTROK IN BURGER BU STRUD OM BOKSTITEL DEN HAAG Temidden van de successen, die vooral Rotterdamse boksers in de Zuid hollandse titelstrijd behalen, kwamen de Hagenaars gisteren op de zesde maandag avond in successie goed voor de dag. Holle man werd kampioen, De Raat haalde de fi nales die volgende week weer in Amicitia als de slotavond van de reeks is worden gebokst en Henk van der Tak bereikte het zelfde. Voor de Leidse zwaarwelter Chris Lantrok was het een verloren avond. Zijn tegenstander, Knoop van Arvos (Dord recht) was afgekeurd. Een merkwaardig geval met die Dordtenaar. Hij kreeg eensklaps zo veel last van zijn gebit, dat hem dringend werd aanbevolen alles maar te laten trekken. Dat gebeurde, maar de medi sche commissie achtte het niet verantwoord hem gisteravond te laten boksen. Lantrok: „Dat is toch een handicap voor mij want ik heb ge ruime tijd niet in de ring gestaan en, hoewel ik niet bij voorbaat kan zeggen dat ik zou hebben gewonnen, had ik wat ritme kunnen opdoen. Nu kom ik ineens tegen John Smit in de fina le". John Smit, die vroeger bij de Rotterdamse ver eniging Crooswijk bokste en thans bij Oorschot, had in de andere halve finale zwaarwelterge- wicht A-klasse de handen vol aan Langeveld (Kristalijn, Den Haag). Niet omdat de Hagenaar zo'n goede bokser is, verre van dat, maar omdat hij zich op zeer onreglementaire wijze gedroeg. De technisch superieure Smit past* zich daarbij, wat niet slim was, min of meer aan zodat hij slordig en daardoor onzuiver ging stoten. Intus sen kon Langeveld toch maar alleen achteruit boksen. In de derde ronde pas gaf scheidsrech ter Klijnoot een openbare waarschuwing aan Langeveld voor te laag inkomen. Pal daarop volgde de tweede waarschuwing en bij de derde werd Langeveld gediskwalificeerd. Dat kan ge beuren maar wat daarna volgde kan niet door de beugel. Langeveld verliet de ring zonder de scheidsrechter een hand te geven en dat is een kwestie van onbeleefd optreden en tijdens het bekend maken van de uitslag voegde hij de veruit betere bokser Smit toe: „Ik wou dat hij een betere bokser was". Als het niet om te la chen was, zou er om zijn wangedrag gehuild moeten worden. Vijftig procent In de halve finales middengewicht A-klasse scoorden de Hagenaars vijftig procent. Wim de Jonge (Hoogenband, Den Haag) moest tegen de technisch uitstekende John v.d. IJs sel (Crooswijk) vertrouwen op zijn kracht. Dat deed hij ook maar de ongemeen zuiver sto tende V.d. IJssel gaf hem met een rechtse, waarna nog twee linkse „tikken" volgden, in de eerste ronde al acht tellen rust. V.d. IJssel bleef scoren en deed De Jonge wankelen, waar op instructeur Arie Houwaart terecht en ver standig de handdoek wierp. In de finale zal V.d. IJssel net moeten opnemen tegen Henk van der Tak (Te Pas, Den Haag) die in een bekeken partij Eric Doorn (Arvos, Dordt) op punten versloeg. Van der Tak kent het wapen van de Dordtenaar, de linkse hoek. Door het initiatief te nemen en te houden ont krachtte V.d. Tak die stoot, terwijl hij ook op zijn hoede bleef voor de counter. In de tweede ronde moest Doorn acht tellen nemen op een serie op het lichaam en in de derde trachtte hij, zelfs door rechtsvoor te gaan staan, alsnog met zijn linkse hoek een beslissing te forceren. Knap ontweek of blokkeerde V.d. Tak die stoot en hij werd royaal (punten van de jury: 60-58, 60-57, 60-58) winnaar. Woedend En dan was er nog de woedende Leen Jan sen, instructeur van de vereniging Oorschot. Vorige week moest zijn bokser Gunning (middengewicht C-klasse) een urinemonster afstaan omdat het vermoeden bestond dat hem doping was toegediend. Gisteravond stond hij, omdat het onderzoek nog niet is afgesloten, in de finale tegen Paul Holleman (Kristalijn) die uiterst geconcen treerd te werk ging, de linkse van Gunning goed wegsloeg, keurig overnam en, behalve in de derde ronde toen hij last kreeg met zijn con ditie, de baas in de ring was. Holleman werd te recht kampioen middengewicht C-klasse, om dat hij twee ronden op zijn naam had. Het ont lokte Leen Jansen een schamper lachen. Maar hij was tevoren erg kwaad geworden omdat zijn bokser Bos na zijn gewonnen finale veder gewicht N-klasse tegen Prins (Kristalijn), die alleen in de derde ronde wat activiteit toonde, werd gesommeerd ook een urinemonster in te leveren. In de C-klasse bereikte De Raat (Hoogenband) door opgave in de eerste ronde van Kleij (Crooswijk) de finale halfzwaargewicht, waarin hij Bok (Arvos) ontmoet die veruit in de meer derheid was tegen de voor een halfzwaarge wicht te kleine V.d. Louw (Huizenaar, Rotter dam). De Westlandse ('s-Gravenzande) vereniging Verkade kreeg een kampioen in V.d. Weijden (zwaargewicht C-klasse) na een prestatiepartij tegen Lissenberg (Verbon, Utrecht) die welis waar won maar V.d. Weijden in een keurige partij de kans gaf te laten zien wat hij kan. Dat hoefde Rijnen (Verbon) niet te doen want Hi- wat (Huizenaar) bokste zijn prestatiepartii zwaargewicht Juniorenklasse op verbluffend knappe wijze. Een jonge pugilist die nu al tech nisch heel ver is. Helaas verdwijnen te velen, die in de J-klasse uitblinken, op dikwijls onver klaarbare wijze van het toneel. Overige uitslagen: finale C-klasse zwaarwelter René v.d. IJssel (Crooswijk) kampioen doordat Wageningen (Oorschot) werd afgekeurd; Looye (Crooswijk) kampioen B-klasse lichtwelter door puntenzege op Franken (De Haan, Schiedam); nalve finale zwaargewicht A-klasse: Kramer (De Haan) w.o.p. van Van Ham (Arvos). HERMAN VAN BERGEN

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13