Avanti redt het niet tegen Midstars: 4-6 Degradatie i dreigt voor heren Gemini hervat veldcompetitie met gelijkspel DIOK moeiteloos langs Thor: 50-3 Njord-twee Bakker/ Duterloo sterk SPOFTTTRIBUNE DONAR VERSPEELT PUNT LEIDSE COURANT MAANDAG 3 MAART 1980 PAGINA 21 twee LEIDEN Aan het dub bele programma voor de hoogste twee klassen dit weekeinde zullen niet alle clubs met onvefr- f deeld genoegen terug J&£ denken. Scylla, dat ver- W zwakt aan moest treden, ondervond hier geen hin der van, en ook Docos behaalde tweemaal de volle buit. Avanti moest nu vechten voor lijfsbe houd, doch ging ten on der met nipte cijfers te gen Midstars, terwijl ook de Hazerswoudse dames de aansluiting verloren met de kop door van Tempo Team te verlie zen. Avanti dat zaterdag Tempo Team goed partij gaf met 3— 7, John van Strien, Bettine Vriesekoop en het dubbel, trokken ieder eenmaal aan het langste eind, begon gisteren dan ook tamelijk optimistisch aan het degradatieduel tegen het Groningse Midstars. Dit had echter tot gevolg dat Be ttine Vriesekoop in haar ope ningspartij Ton Pitstra, de der- (LZ'86 de man van de te9enpartij, da- n'9 onderschatte. Na een sim- jer 16 pe'e winst in de eerste game, 21—-11, rommelde Pitstra met jes on 16—21 en 8—21 de overige 6 (A-litwee 9ames en de wedstrijd bij elkaar. Vriesekoop herstelde onder zich ,ater n°9 we' door Jan en eboon Anne Vlie9 de baas te blijven, doch kon niet verhinderen dat het 4—6 werd. In het dubbel hoe kwam laatstgenoemde niet aan (LZ'ee 0'9 kak" En omdat John van Ylichae TAFELTENNIS Strien alleen Pitstra wist te kloppen was daarmee het lot van Avanti bestempeld. De al lerlaatste wedstrijd moet nu de beslissing brengen, tenminste als Midstars in de tussentijd niet nog punten vergaart. Eèn klasse lager hielden Scylla en Docos beide de race goed vol. Docos verschalkte eerst het lastige Shot met 73 on der leiding van een weer onge slagen Ed van der Berg. Ed Fallaux en Laddy Prorok de den het ieder respectievelijk eenmaal minder, terwijl ook het dubbel een Leidse aange legenheid was. Een dag later was NMB/VDO met twee inval lers nog minder dan een aardi ge trainingspartner: 10—0. Scylla zag zich geplaatst voor een dilemma. Patrick Swier was ziek en kon derhalve niet meespelen. En omdat ook team twee diende te winnen om zich te handhaven moest er min of meer gegokt worden( met de juiste opstelling. Frits Kantebeen speelde mee bij team één tegen NMB/VDO za terdag. Achteraf een juiste be slissing, omdat de Amstelve- ners altijd sterk zijn tegen ver dedigers en Wibo van Gennip tweemaal inpakten. Als nu Theo Bakker in was gevallen was het zeker 5—5 geworden, maar nu „redde" Frits Kante been Scylla met een simpele hattrick, die overigens zonder al te veel moeite door Sjoerd Meyer werd geëvenaard, 8—2 dus. Eenzelfde resultaat werd tegen het mentaal niet zeer sterke Wilno behaald. Van Ge nnip liet hier samen met het dubbel de enige veertjes, ter wijl Meyer en Kantebeen we derom niet te kloppen waren. Theo Bakker, die nu in het tweede inviel, behaalde net het noodzakelijke vijfde punt in de wedstrijd tegen Phoenix 2. Eerder had Sjaak van Veen driemaal afgerekend met zijn tegenstanders en had ook het dubbel een Leidse winnaar op geleverd. Peter van Schie kon het geen enkele keer bolwer ken, zodat er niet meer dan een puntendeling inzat. Scylla 3 bleef ook tegen Phoe nix 1 zonder punten. Hans de Roode (2x), Johan Wessels (1x) en Onno Azier speelden welis waar een erg goede wedstrijd, maar kwamen niet verder dan 4-6. In de promotie-hoofdklasse was het feest voor de Avanti teams. Het tweede behaalde een knappe zege op koploper Luto, door een niet onbelang rijke hattrick van Robert de Groot. Broer Peter en het dub bel maakten de zes vol, zodat de nul van Aljè Kamphuis geen nadelige gevolgen had. Hier door namen de Hazerswoudse reserves de koppositie over en hebben ze goede uitzichten op promotie. Goede uitzichten die MIZU nu wel helemaal kan ver geten. Zo wisselvallig als het weer de laatste tijd is, is ook het spel van de Oegstgeeste- naren. En Avanti 3, dat zich helemaal leeg vocht, kon daar van profiteren, en zo nog op behoud gaan hopen. Leon van der Werff bleef knap ongesla gen, terwijl René van Wetten met het dubbel de zes vol maakte. Bij MIZU behaalde al leen Friso Reitsma met twee partijen een voldoende. Bij de overgangsklassers was Koos van Beek de grote man bij de Treffers. Met zijn onge slagen status leidde hij de Ve- ners naar een 7—3 zege op Iduna. Ook het tweede van MIZU won, en wel met 6—4 van Middelburg Zuid 2 na vijf (I) uur strijd te hebben gele verd. Minder goed verging het Otto Verkerk, Wim Eussen en Michel van der Oordt, oftewel MIZU 3 dat nog uitzicht had op een eerste plaats. ZTTV uit Zeist was maar liefst tienmaal niet te kloppen. Dergelijke uit slagen troffen ook Scylla 5 en 6, respectievelijk tegen Vrien denschaar en TYBB. Het vier de daarentegen zette zijn weg naar de promotie hoofdklasse voort met een simpele 8—2 te gen NMB/VDO 2. Karei van Schie en Erik Noest maakten de enige vergissingen, iets waar Hein Chrispijn niet voor te vinden was. Overige uitslagen: Treffers 2 Evro Salamanders 2 8—2; Do cos 2Diveko 8—2; Docos 3—Vriendenschaar 3 7—3. DAMES Behaalde Avanti bij de heren al niet al te succesvolle resul taten, ook bij de dames hield het niet over. St. Aloysius was met 7—3 een makkelijke prooi, waarbij vooral de zeges van Brigitte Kooter en Jolanda Noordam op Vivian Blanckeart opvielen, maar Tempo Team bleek een onoverkomelijke hin dernis. Noordam kwam wel tweemaal aan de positieve zij de van de score, maar dat was te weinig omdat Brigitte Kooter alleen Ine Willems de baas bleef. Het dubbel werd ook wel Sophia Vaalburg van Scylla (rechts) in actie tegen Conny van Moorst van Amsterdam '78. Scylla won met 8—2. in winst omgezet, maar omdat Monique Kooter er op dit ni veau gewoon (nog) niet aan te pas komt, was het eindresul taat 46 en verlies van aan sluiting met Tempo Team en Scylla, dat wel vier wedstrijd- punten vergaarde. St. Aloysius ging eveneens met 7—3 de boot in tegen het Leidse ge weld, terwijl één dag later Am sterdam '78 er met 8—2 aan moest geloven. Scylla blijft hierdoor op een punt achter Tempo Team staan, en heeft met de thuiswedstrijd nog te spelen zeker goede hoop op het landskampioenschap. De reserves van Scylla kun nen evenals hun eerste terug zien op een geslaagd weekein de. Marjan Zoetemelk, Nora Bakker en Monique Blom ver sloegen namelijk het sterke Vice-Versa en deelden de pun ten met 't Hooge Huys, zodat nog steeds kans is op een tweede of eerste plaats in de op één na hoogste klasse van Nederland. Overige uitslagen: Be Quick— Avanti 2 4—6; Play Fair—Evro Salamanders 5—5. uitge ttional' oor in op 11 den zs o| Alge gsdu et 74 g di ■klas in di t wa VOLLEYBAL V ld va zorgc LEIDEN Het begint er donker uit te zien ïmen voor <j0 herenequipe van Gemini/Kangeroes. on Tegen Ariston - iets hoger op de ranglijst dan it de Voor®cholenaren - w®rd trieste 3-1 ne- uono derlaag geleden. De dames van Gemini her- Wir stelden zich van een zwakke periode door klein nummer vier van de ranglijst, SW, met een 3- uit <di 1 nederlaag naar huis te sturen. In de promo- ruim tieklas8e verspeelde Donar een punt aan jingei NOVO. Omdat LUSV geen fout maakte tegei\ 3 aan Orion, werd de koppositie van de studenten 1 vJj€weer iets comfortabeler. Leython worstelde n°di{ xich uit degradatiegevaar door eqn overtui- zeke,gende zege bij Tornado 2. Bij de dames wordt 3r de positie van Leython 2 precair na verlies bij □n a Tornado: 3-2. p hei Het leek wel of Gemini er zelf niet in geloofde achts tpgen Ariston. De Voorschotenaren, die de pun- 6 ten zo goed kunnen gebruiken, speelden zonder ook maar een greintje zelfvertrouwen en leden p Al daardoor een toch wel onnodige nederlaag. Al- dukti,een de eerste set was v00ral het Voorschoten- sn mi door Adriaan Timmer van Donar (achter het net) en Pleter Bas van Duivenvoorde van NOVO (10) In duel om de bal. Donar won met 3-2. se blok te sterk voor Ariston. Daarna kwam Ge- mini nauwelijks meer in het stuk voor: 7-15, 15- 13, 15-11, 15-13. De herenreserves zorgden bij na voor een verrassing tegen koploper Kallnko. Een goede diepe service op de penetratieplaat sen resulteerde in 11-15 setwinst en een 8-13 voorsprong. Door een tekort aan blok bij Gemi ni 2 tegen de lange Kalinko-aanval ging die set nog met 16-14 naar de thuisploeg. Daarna was Gemini 2 uitgespeeld, vooral aan het net kwam de ploeg lengte tekort: 15-6 15-4. In de derde divisie dames leed Leython de ver wachte nederlaag tegen kopploeg Krimpen. Toch deden de Leython-ladies het best aardig in Krimpen. Het blok (Maria de Groot en Heieen Bos) was goed georganiseerd en ook aanval lend werd er regelmatig gescoord (Boukje Wie bes). De setstanden: 15-8, 15-11, 11-15, 15-4. Gemini 2 ging onnodig ten onder tegen Jodan Boys. De eenheid is verre te zoeken bij de da mesreserves en wellicht dat ook de druk om te moeten winnen - tot voor dit weekeinde waren er nog promotiekansen - te groot werd: 8-15, 9- 15, 11-15. NOVO won met 2-3 van KDS na een 0-2 voorsprong. Omdat de stop gedurende de derde en vierde set erg slecht was, was NOVO dat speldeel kansloos: 7-15, 14-16, 15-12, 15-9, 6-15. Promotieklasse De heren van NOVO leverden goed werk af door Donar een punt afhandig te maken. De Noordwijkers overtuigden vooral de derde reeks, na de eerste en tweede set goede kan sen op winst van minimaal één van die sets te hebben laten liggen. Die derde set nam NOVO een 0-13 voorsprong om vervolgens met 3-15 te winnen. Het volgende spelgedeelte ging NOVO door: 11-15 (na 0-9 en 8-12). De vijfde set wa ren de Noordwijkers vermoeid. Vooral de hoof daanvallers Jan Pley en Lieuwe Vermeulen kwa men niet meer langs het Donar-blok: 15-12, 15- 12, 3-15, 11-15, 15-6. LUSV liep weer een punt uit door een overwinning op Orion. Omdat de studenten de tweede set de aanval te krap op zetten en het zwakke Orion-blok daarmee in de kaart speelden, ging het tweede bedrijf naar Orion. De 2.02 meter lange Rob van de Bosch stelde vervolgens blokkerend en aanvallend orde op zaken en Orion was kansloos: 3-15, 15- 10, 9-15, 2-15. Leython werkte zich uit de de gradatiezone door een knappe zege op Tornado 2. In de derde set viel het goede serveren van Jan Dingemanse op: 9-15, 11-15. 9-15. Bij de dames Is de stand onderaan de ranglijst erg spannend. Zeker zeven ploegen moeten zich zien los te worstelen van de 3 degradatieplaat sen. LUSV, Leython 2 en Gemini 3 zijn de 'Leidse' ploegen die tegen het degradatiespook vechten. Tekenend voor de spanning waren de resultaten van dit weekeinde: LUSV verloor van het onderaanstaande VOY: 2-3. Leython 2 leed een nederlaag tegen staartploeg Tornado 2: 3- 2. Gemini 3 won met 3-2 van de één na onder ste, Thor. irbite Mar i Vlie s. LEIDEN In het eerste veld- e we competitie weekeinde na de >n ze winterstop deelde Leiden de lope: punten met Pinoké, 1-1. Ver- at d der waren er bij de heren in na overwinningen voor Foresca- oete te, Noordwijk en Hisalis. Bij chen de dames behaalde alleen e eei Alecto twee punten. Leiden startte zijn eerste duel 'n d' na de winterstop wat onzeker. d- Min een gelljkopgaande eerste f® ul helft werd de ploeg tien minu ten voor rust door de Pinokè- rechtsbuiten op een 1-0 ach terstand gezet. In de tweede helft benutte Sybrand Roëll al na drie minuten een strafcor- ner, 1-1. De rest van de wed strijd speelde Leiden beter dan zijn tegenstander, met name de weer teruggekeerde Henk van Veen wist goed lijn te brengen In het Leidse aanval- spel. Mede echter omdat Lei den enkele uitgespeelde kan sen miste veranderde er niets meer aan de stand. Roomburg deelde in de twee de klasse de punten met HBS, 1-1. Al na vijf minuten benutte Paul van de Logt een strafbal. Nog voor rust echter werd uit een strafcorner de eindstand op 1-1 bepaald. Derde klasser Forescate versloeg via een doelpunt van Sjoerd Zwanen burg in de negende minuuut Capelle met 1-0. Alecto speel de tegen Waddlnxveen met 0-0 gelijk. Het duel van redelijk ni veau speelde zich voornamelijk op het middenveld af. Noord- wijk won verdiend met 4-0 van Weesp. De doelpuntenmakers John Asselbergs, Ed Luyckx, Hugo van de Berg en Joost Cox scoorden allen in de eer ste helft. Hisalis (4e klasse) behaalde een 3-0 overwinning op Nieuwkoop. Voor rust zorg de Hendrik-Jan Kaptein voor twee doelpunten en na rust voegde Paul Brouwer er daar nog een aan toe. Dames Tweede klasser Leiden ver speelde een punt tegen La ren, 1-1. Een beter spelend Lei den kwam halverwege de eer ste helft door een strafcorner op achterstand. In de tweede strafcorner na rust bracht Charlotte Bouvé Leiden weer op gelijke hoogte. Ondanks het Leidse overwicht bleef het hierbij. in de derde klasse kwam Roomburg in matige wedstrijd niet verder dan een 0-0 gelijk spel tegen Craeyenhout. Noordwijk deelde de punten' met Myra. De Noordwijkse ploeg nam via Christine de Man en Alexandra van Kan tweemaal een voorsprong, maar Myra kwam tweemaal langszij. Alecto versloeg in de vierde klasse Reeuwijk met 6- 0. De doelpuntenmaaksters waren Trudy van Boxtel(2), Ca- trlen Nitzsche(2), Marion Kes- teloo en Paulien de Jong. Leiden Op voorhand was het al duidelijk dat de rugby club Thor uit Delft gisteren geen vuist tegen DIOK zou kunnen maken. Daarvoor was het spel van de degraderende Delftenaren te ongeorgani seerd en verzandden hun spaarzame aanvallen steeds weer in machteloosheid. De Leidenaren hadden dan ook volstrekt geen moeite om de Delftse studenten met een 50- 3 nederlaag terug naar huis te sturen. Toch duurde het zeker nog 15 minuten voordat DIOK zijn ner veuze aanvalsdrift voor het eerst in goals kon gaan omzet ten door Cees Ahsman die een uit het losse werk verkregen bal achter de doellijn drukte: 4-0. En toen daarna Kees Koe mans, Dick Altink en Ab Huis man scoorden, waar tegenover Thor slechts een penalty-goal door Ad Winkels liet aanteke nen, was het met de rust reeds 16-3 voor de geelblauwen. In de tweede helft waren voor al good old William van der Heyden en international Kees Koemans de inspirerende mo toren van het Leidse voor- waartsenpack dat de ploeg uit Delft constant onder pressie hield. Zij zelf en de spelers del Prado, Dreef en Berendsen konden dan ook, voordat de goed leidende referee J. Zöll- ner liet inpakken, met aantrek kelijke acties de score op 50-3 brengen, waarmee het vonnis over het gedwongen vertrek van Thor uit de ere-klasse defi nitief is gevallen. The Bassets. Ook ditmaal heeft de rugby club The Bassets uit Sassen- heim weer een tegenstander aan zijn zegekar gebonden. Nu werd het toch wel technisch sterke Thor 3 uit Delft met maar liefst 56-0 verslagen in een aantrekkelijke wedstrijd. De Sassenheimers gaven voor al door hun enthousiasme en snelheid de Delftse studenten geen enkele kans. DELFT De Kurk-Winter- wed8trijden zijn dit jaar uitge groeid tot een volwaardige nationale wedstrijd. Deze zes kilometerrace, georganiseerd door de Delftse roeivereni ging Proteus Erete8, voorziet in een duidelijke behoefte. De belangstelling was dit jaar dan ook enorm. Naast vele Nederlandse deelnemers wa ren ook enkele buitenlandse ploegen van de partij. Onder de wedstrijdroeiers bevonden zich ook een aantal Leidse af gevaardigden. Evenals in andere takken van sport kent men tegenwoordig ook in de roeisport de tendens om het wedstrijdseizoen steeds langer te maken. Liep het echte wedstrijdseizoen vroeger van eind maart tot be gin juli, tegenwoordigd begin nen de eerste roeiontmoetin- gen al eind februari. Daarom worden in dit vroege stadium alleen maar lange-afstand- swedstrijden georganiseerd. Deze passen immers uitste kend in het trainingsschema, dat in deze periode voorname lijk is gericht op het opbouwen van de hart-longconditie. Lan- ge-afstandswedstrijden zijn hiervoor uitstekend geschikt. Dat dacht blijkbaar ook de TAC (Technische Advies Com missie) van de Koninklijke Ne derlandse Roeibond, die deel name aan deze wedstrijden voor een groot deel van de na tionale selectie verplicht had gesteld. Daardoor verschenen de complete top van de lichte roeiers en de subtop van de zware roeiers zondag aan de start. Bij de zware roeiers vormen de Denen Christiansen en Jessen en de Rotterdamse Skadi- roeiers Bouvée en Oosterloo een klasse aparte. Zij eindig den als eerste en tweede met een ruime voorsprong op de overige ploegen. Een zeer goe de prestatie leverden de Leid se roeiers Martin Bakker en Louis Duterloo (Njord) die als derde finishten. Het was vooral de grote lichaamskracht van deze ploeg die hen hiertoe in staat stelde. Zij bleken goed opgewassen tegen de sterke wind die de roeiers pal tege moet kwam. Van de overige Leidse zware roeiers verdienen verder Henk Zomer en Ton Bos (Asopos de Vliet) nog een vermelding. In de overgangs klasse eindigden zij op de tweede plaats. Bij de lichte roeiers waren bij na alle Nederlandse topploe- gen aanwezig. Het snelste was ook hier het Rotterdamse Ska- di (Lyklama/Povel). Van de Leidse verenigingen was alleen Asopos de Vliet met twee ploe gen vertegenwoordigd, maar deze wisten temidden van het nationale geweld niet in de voorste gelederen te eindigen. Wat minder druk was het bij de skiffeurs, waar de Leidse veteraan Rob Robbers op een verdienstelijke derde plaats eindigde, achter winnaar Frans Göbel van De Hoop en de Deen Espersen. Ook zijn club genote Liesbeth van der Veld roeide een zeer geslaagde wedstrijd. In het nummer da mes skiff hoef.Se zij alleen de Deense Nielssen voor te laten gaan.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 21