Nieuwe Auto? 'ntbrekende beoordeling ambtenaren eelt wethouder Heemskerk parten Gele kaart voor Katwijkse wethouder J. J. van Oosten Iarmond vordert met idustrieplan Zuid Seageerd Itaee exclusieve Kroningsdukaten van 't meest zuivere Goud of Zilver ter wereld Rijnsburg bestelt 'deken' voor openluchtzwembad ouwenraad Sassenheim Brandweerkazerne aan Visserijkade CFÏ?i LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 FEBRUARI 1980 PAGINA 7 feR IN NOORDWIJKERHOUTS RAADHUIS „BEDORVEN' t >WIJKERHOUT Tijdens de rgadering van gisteravond gaf tgemeester Heemskerk toe dat er jemeentehuis in het verleden geen roord beoordelingssysteem (en verantwoorde promotieregeling) iyJiteerd. Deze uitspraak was een XJsel van de constatering van de Kuyper (PvdA), dat er sprake is I bedorven sfeer onder de ambte- ^Jtanwege het wel of niet terecht leren van ambtenaren, ile problematiek rond de bevorde- ndocedure is vooral naar voren ge komen door het feit, dat Noordwijker- hout vorig jaar de grens van viertiendui- zend inwoners is gepasseerd. Volgens bepaalde ambtenaren hield deze grensoverschrijding een promotie in, daar er sprake zou zijn van een functieverzwaring. Het college stelde echter voor alleen de hoofden van dienst te promoveren en voor de andere gegadigden zogenaamde garantie schalen in te voeren, zodat zij er in salaris niet op achteruit zouden gaan. „Dat de gren soverschrijding automatisch promotie zou inhouden, heeft het college nooit g< reerd", zo stelde de heer Heemskerk De heer Kuyper (PvdA) meende dat ook nooit het tegenovergestelde door het college was beweerd en kraakte en passant ook het gehanteerde beoordelingssysteem. Hij liet zelfs doorschemeren niet te geloven dat er ooit een bepaald beoordelingssysteem was gehanteerd. De heer Heemskerk liet weten dat er wel beoordelingsstaten aanwezig wa ren. Op de vraag van de heer Van Koning sveld (PvdA) of de betrokken staten ook met de betrokken ambtenaren waren door gesproken en door deze ondertekend waren, moest hij ontkennend antwoorden. Op dat moment liet hij ook weten, dat er in het verleden geen verantwoord beoordelingssy steem was geweest, maar datje er één keer aan moest beginnen". Van Koningsveld liet blijken dat het college daarvoor het ver keerde moment had uitgekozen. „Veel amb tenaren zagen in de grensoverschrijding een automatische promotie, maar U grijpt deze unieke situatie aan om dan juist met een be oordelingssysteem op de proppen te ko men", verklaarde hij. Verder werd gewezen op het feit dat de ambtenarenbonden ook hadden laten weten tegen het beleid van het college te zijn. De heer Heemskerk raakte dermate geïrriteerd door de gang van zaken dat hij een uitspraak deed die waarschijnlijk door de ambtenaren niet in dank zal wor den afgenomen. „Die garantieschalen moeten wel aangeno men worden, want als er werkelijk beoor deeld zou zijn geweest, dan zouden sommige ambtenaren misschien wel gedegradeerd moeten worden", liet hij zich ontvallen. Het voorstel van de PvdA geen garantieschalen in te voeren en dus alle betrokken ambtena ren te promoveren werd door de andere partijén in de raad niet overgenomen. Het beleid van het college kreeg dus de steun van de meerderheid van de raad. lïjRAAG 'Heien' inde Hoofdstraat Bij de aanleg van de fun dering voor vier winkelpan den met 7 bovenwoningen aan de Sassenheimse Hoofdstraat wordt gebruik gemaakt van een niet alle daagse hei-methode. De heipalen die meestal in de grond worden geslagen, worden nu 'gegoten' met een 20 meter hoge 'schroefpalenstelling'. Voor deze hei-methode is gekozen in verband met eventueel instortingsge vaar voor de nabijgelegen oude panden. Op deze wij ze kunnen de trillingen van de conventionele methode, worden vermeden. De hei machine bestaat uit een boor van 20 meter die een gat boort tot de vaste grondslag die in dit gebied variëert van 14 tot 16 me ter. Door de boor die van binnen hol is, wordt dan het beton gestort. »n ÏJK De Katwijkse ge- s lraad heeft tijdens haar verga- wil gisteravond symbolisch een vrèart aan wethouder J. J. van i II uitgedeeld. Hem werd een te ;n teleid verweten. Aanleiding Ju) was de meer dan een jaar ge- ingediende aanvraag van de letng Begeleiding Christelijk en en Jongerenwerk Katwijk, tep nog steeds geen duidelijk ïstyrd is gegeven, olljtie van de CDA, bij monde van ;eir J. Vink, was, zoals hij uitdruk- nds over de trage afwerking van oifzoek van de Stichting Begelei- ei&ristelijk Jeugd- en Jongeren- icCedurende een jaar attendeert 'editing, via aan het college en de raad gerichte brieven, op de aanvraag die zij hebben ingediend om een twee stichting aan het lijntje gehouden door steeds beloften te doen, maar deze niet na te komen. Ook alle andere fracties spraken hun bezorgdheid uit over de trage gang van zaken wat betreft het afwikkelen van brieven en het opstel len van een daarbij horende subsidie nota voor heel het Jeugd- en Jongeren werk. De wethouder verdedigde zich door te stellen dat de drukte rondom het wel- zijnsplan de oorzaak voor hem en zijn ambtelijke staf is dat eerder gedane toezeggingen niet binnen de beloofde tijd in de raad komen. Hij gaf daarbij toe dat zijn geloofwaardigheid daarbij in het geding komt. In overeenstem ming met de fracties werd besloten dat de zaak binnen twee maanden rond moet zijn. Het bestemmingsplan Katwijk aan den Rijn is door de Katwijkse gemeente raad nagenoeg in de door burgemeester en wethouders voorgestelde vorm goedgekeurd. De fractie van de PvdA/PPR probeerde in het bestem mingsplan de geschrapte openbare ba sisschool opnieuw een bouwlokatie te geven. Ria de la Haye toonde met har de cijfers aan dat de opvatting van het college, en met name van de wethouder van onderwijs N. Parlevliet (CDA), dat een openbare school in Katwijk aan den Rijn niet nodig is, onjuist is. In een, wat hij zelf achteraf „te geëmotioneer de" en felle reactie noemde bestreed de wethouder de wens van de PvdA/PPR om op het oude gebied van „De Hoop" een geïntegreerde openbare basisschool te bouwen. Volgens de wethouder zou realisering van de bouw acht jaar du ren, terwijl op dat zelfde terrein dit jaar nog aan de bouw van 24 woningen be gonnen kon worden. Wethouder J. Bergman bracht voor alle partijen een acceptabele oplossing door de mogelijkheid voor de bouw van een openbare school op de Zanderij Wester- baan open te houden. ei oA ïl jjlOND De exploitatie-opzet voor ustriegebied in plan Zuid is rond. De gde bedrijven hebben hun goedkeu- i€ thecht aan het plan en htm bijdrage ontsluiting en inrichting. Om het in- 0 terrein bereikbaar te maken is een brug over de Leede nodig, waarvan J ften op bijna 3 miljoen worden ge- j De bestaande bedrijven leveren hun r pe hieraan en in de grondprijs voor de te vestigen bedrijven zijn de kosten v ntsluiting doorberekend. jj ig was aanvankelijk zonder fietspaden 3, d maar met GS en Rijkswaterstaat is |0 nstemming bereikt dat de brug een fiets- a ijgt van 3 meter en een tussenberm van lülr. Voor deze extra's is een subsidie van 00,- toegezegd hetgeen ook het bedrag is brug meer zal gaan kosten. De KWV de i eveneens akkoord gegaan met de voor- waarbij de Kaag uitbreidingsmogelijkhe- ijgt en de gemeente het benodigde water voor de bouw van de brug. Het watermolentje wat bij de realisering van het industrieterrein nauwelijks meer zichtbaar zal zijn wordt verplaatst naar een nader te be palen plaats waar net meer tot zijn recht zal ko men. Padox-Panagro wil de molen „om niet" aan de gemeente overdoen als het in een pas sende omgeving wordt neergezet. De eerste grond van het nieuwe industrieter rein heeft al een bestemming. De raad besliste gisteren al over de eerste transactie met Dek ker-Hout Vastgoed B.V. Dit bedrijf (voorheen v.d. Willik) verplaatst zich vanuit de dorpskern naar de overkant van de Leede. Op die manier komt grond vrij voor sociale woningbouw in het plan Ter Leede. Dekker-Hout Vastgoed BV heeft een perceel grond gekocht en de optie op een tweede perceel. Dekker gaat daar o.m. twee bedrijfshallen bouwen waarvan er een zal wor den ingericht als sporthal (tennis en squash). Overleg zal worden gevoerd of Warmondse verenigingen voorrang kunnen krijgen bij het gebruik van de sporthal. Regionale hulpverlening in Voorschoten werkt uitstekend VOORSCHOTEN Een proefneming om na te gaan of bij ernstige ram pen de regionale hulpverle ning voldoende zou functi oneren, werd gisteravond genomen in en rondom het bejaardentehuis 'Forscha- te' in Voorschoten. Een fel le brand met ontploffingen en talrijke gewonden deed ploegen van de regionale brandweer naar de vuur haard snellen. Binnen vijftien minuten wa ren ook de hulpploegen van het Rode Kruis en de EHBO ter plaatse. Om het verkeer in goede banen te leiden was een beroep gedaan op de reserve- politiemannen uit de regio. Voor het talrijke publiek werd deze proefneming een aan trekkelijk schouwspel met spectuculaire hoogpunten, zoals de redding van de ge wonden vanaf het dak van het bejaardencentrum door middel van de hoogwerker van de Leidse brandweer. Erepenning voor C.van Garderen De scheidende chef van de afdeling Sociale Zaken en Hulsves ting, de heer C.van Garderen, ontving gisteren uit handen van burgemeester M.A.van der Have de erepenning van de gemeente Leiderdorp. De heer van Garderen is 19 jaar in dienst geweest van de gemeente Leiderdorp. In deze tijd was hij lid van een groot aantal commissies en werkgroepen waaronder de Commis sie Huisvesting Migranten en de Werkgroep Begeleiding Buiten landse Werknemers. Met Ingang van 1 maart verlaat hij de ge meentedienst met gebruikmaking van de VUT-regeling. De heer van Garderen wordt opgevolgd door de 'tweede man' op de af deling, de heer L.Q. van der Ham. RIJNSBURG In het kader van de subsidie-rege ling van 20 tot 25 procent op 'non-profit' instellin gen die in maart van kracht wordt, wil de gemeente Rijnsburg een energiebesparende 'Laraellendeken' aanschaffen voor de openluchtbaden die op dit mo ment bij het zwembad Waterbos worden aangelegd. De gemeenteraad stelde gisteravond een krediet van 155.000 gulden beschikbaar voor de deken die de openlucht-zwemba den moet overdekken. Met de aanschaf van de deken zal ge wacht worden totdat de definitieve toezegging op rijkssubsi die binnen is. Argumenten voor de raad vormden niet alleen de mogelijkheid op subsidie, maar ook de gelegenheid om als gemeente zo een energiebeleid te ontwikkelen. Bij de inge bruikname van het zwembad, deze zomer, zal in afwachting van de energiebesparende deken, gebruik gemaakt worden van landbouwfolie. 1NHEIM De vrou- iperingen willen in heim een Vrouwen- oprichten. Dit bleek avond uit een gehou- iscussie tussen de ver ende vrouwenvereni- n en het gemeentebe- over de aanvraag van ubsidie voor emanci- ctiviteiten. ouwen zijn van mening n eventuele raad als een bepeld orgaan kan gaan ten van de verschillende enorganisaties die Sas- im telt. Zij zijn tot de isie gekomen dat de doe- an verschillende organi- «p het gebied van eman- e en op andere gebieden niet ver uiteen lopen zodat sa menwerking veel goed zou kunnen doen. Aan deze fede ratie van vrouwenorganisaties kunnen politieke- en niet-poli- tieke groeperingen, kerkelijk- en niet-kerkelijke groeperin-. gen deelnemen. Mevrouw Hauwert van de vereniging „Vrouwen in de VVD" stelde voor om op te treden als contactpersoon voor de vrouwenorganisatie die ak koord gaat met deze Vrouwen raad. De aanvraag voor de subsidie voor emancipatieaktiviteiten zijn door enkele vrouwenorga nisaties ingediend en zullen behandeld worden door burge meester en wethouders. advertentie Autonieuws, verder in dit blad. I Plus: Nieuws over de unieke waarborg op onderhoudskostea Voorhouts SEC bijna klaar Halverwege de volgende maand kan de gemeente Voorhout het nieu we Sociaal Educa tieve Centrum (SEC) openen, dat op dit moment naast de pasgeo- pende sporthal 'De Gaasbak' wordt gebouwd. Er wordt hard gewerkt om het centrum bin nen enkele weken op te kunnen leve ren. Het Is de be doeling dat het SEC samen met de sporthal en In- rijlaan De Gaas- bak gaat heten. Daarna kan het door de gebrui kers, onder meer de Volksuniversi teit en 'Kontakt' in gebruik worden genomen. KATWIJK De nieuwe vestigingsplaats voor de Katwijkse brandweerkazerne wordt definitief aan de Visserijkade. Dit heeft de gemeenteraad in Katwijk gisteravond na veel vijven en zessen beslist. Ondanks alle bezwaren tegen het gebied .blijft een meer derheid van de raad van mening dat deze plek de beste keuze is. Het grootste bezwaar van de tegenstanders voor vestiging aan de Visserijkade blijft de moeilijke verkeerssi tuatie. Een situatie waarin, volgens burge meester C. A. Bos, door middel van sanering in die wijk verbetering wordt aangebracht ne aan de Visserijkade te bouwen, was de frac tie van D'66-Gemeentebelangen, en een klein deel van het CDA. Zij blijven van mening, dat door de moeilijke uitvalsmogelijkheden voor de brandweerauto's een verkeerde plek gekozen is. Daarbij komt, aldus drs. H. van Mierlo (D'66), dat er nooit een rapport verschenen is, waarin de factoren die voor het gebied pleiten in vermeldt staan. Afwegen tussen deze lokatie en anderen is daardoor des te moeilijker. Toch deed de meerderheid van de gemeente raad, op aandringen van burgemeester Bos en wethouder Bergman, een keuze ten gunste van het gebied aan de Visserijkade. Binnen niet al te lange tijd zal daar met de bouw van de ka zerne gestart worden. Uniek in de Nederlandse Geschiedenis 30 April 1980 wordt Prinses Beatrix koningin. Ter gelegen heid hiervan hebben wij de Zil versmeden Gerritsen te Zeist be reid gevonden hun medewerking te verlenen tot het leveren van 24 Karaats Gouden en 100% Zuiver Zilveren Kroningsdukaten. Uit muntender nog van gehalte dan bijvoorbeeld de wereldberoemde 'Krugerrand' of het U bekende 'Gouden Tientje' (dus zonder le gering met andere metalen maar wel me' dezelfde 'hardheid'). 100% Goud of Zilver: op het onge ëvenaarde procédé is octrooi aan gevraagd. Gelimiteerde oplage Van de Zilveren Kroningsdu katen zullen éénmalig 25.000 exemplaren worden geslagen en van de Gouden Kroningsdukaten slechts 5.000 stuks. Daarna wor- den de stempels onder notarieel toezicht vernietigd en elk exem- I plaar, voorzien van het teken 999.9 of 999 wordt gegarandeerd, geregistreerd en gecontroleerd. De prijs van de Gouden Kronings- dukaat bedraagt 995,inclusief lederen cassette en genummerd Certificaat van Echtheid. De prijs van de Zilveren Kroningsdukaat bedraagt 195,-— inclusief luxe cassette en nummerd Certificaat van Echt heid (prijzen incl. 18% BTW). Het tijdstip van Uw betaling be paalt de volgorde van Uw nummer van het Certificaat van Echtheid. Telefonische reservering is moge lijk. De beperkte oplage van de Kro ningsdukaten, die zelfs bij grotere vraag niet wordt verhoogd, waar borgt exclusiviteit. Een zeldzaam- bezit, zowel voor de ware verza melaar, als voor degenen die van de waardevolle Kroningsdukaat (met de originele afbeelding van de Kroon van het Rijksvaandel) bij voorbeeld bij de Juwelier een op vallend mooi sieraad willen laten vervaardigen. De vermelde prijzen worden tot 30 j april 1980 gegarandeerd, al zou de internationale zilver- of goudprijs nog verder stijgen. Betalingen die binnenkomen na het tijdstip waar- op de series zijn uitverkoent, zul- len onmiddellijk weer worden te- ruggestort. Hoe te bestellen U kunt per giro, bank of per; aangetekende brief het bedrag van 195,— of 995.— (zilver of; goud) per exemplaar overmaken. U ontvangt dan de bevestiging van Uw geregistreerde nummer èn het tijdstip waarop de zending u aan getekend wordt toegezonden. In dien gewenkt kunnen wij zorgdra gen voor toezending naar verschil lende adressen ook in het buiten land, mits duidelijk vermeld. OFIR EXPORT Backershagcn 89, 1082 GS Amsterdam TEL. van 9.00 tot 19.30 uur: 020-44.16.91 en 020-46.28.40 t.g.v. OFIR AMSTERDAM. Bij bankstorting via telefoon s.v.p. volledige vermelding van naam en adres.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7