#DATSUN De nieuwe Datsun Silvia: een openbaring voor de sportieve rijder. ,In Nederland nog geen doorbraak'' Nieuw. Datsun Silvia sportcoupé 21.300,-. assssu,*.. Juliana - boek dat\ als j documert zal geldei l Raymond van het Groenewoud KUNST LEIDSE COURANT VRIJDAG 29 FEBRUARI 1980 PAGl Top- klassering Van der Torre DEN HAAG De Ne- derlandse kampioene Marianna van der Torre heeft het internationale tennisseizoen 1979 afge sloten als vierde jeugd- speelster ter wereld. Na nette Schutte eindigde als tiende. De Nederlandse meisjes hebben hun hoge klasse ring voor een deel te dan ken aan de halve finale plaats, die zij bereikten bij het toernooi om de Conti nental Players Cup in West Palm Beach, half de cember van het vorig jaar. Marianne van der Torre, die van de zomer Europees jeugdkampioene werd, be reikte voorts de finale van het toernooi in Port Was hington van eind decem ber. De eerste plaats op de jeugdwereldranglijst van 1979 wordt bezet door de Amerikaanse Mary Lou Piatek. Datsun's jongste creatie: de nieuwe Silvia. Als liefhebber van klasse-auto mobielen neemt u met bewondering de snelle, Europese lijn in u op. U loopt om de sportcoupé heen en registreert goedkeurend de uiterlijke kenmerken. De brede 185/14 banden. De voorspoiler. De scherp hellen de voorruit. De bumpers met rubber inleg. De bescherm- strips langs de flanken. De verzonken ruitewissers. De wisser en sproeier op de achterruit. De zwarte grille. De vier rechthoekige halogeen koplampen. Dan neemt u plaats achter het stuur. Alwaar uw bewonde ring omslaat in puur enthou siasme. Wat een oogstrelende luxe. Wat een weldadig com fort. En vooral... hoe verras send compleet. Geïmponeerd noteert u vele extra's. De radio met elektrische antenne. De hendeltjes om van binnenuit de benzine- tankklep en de derde deur te openen. De voorruit van gelaagd glas. Het getinte veiligheidsglas rondom. De aanja ger met liefst vier snelheden. De verlich te meterwijzers. Nu constateert u dat de gerieflijke stoelen in alle standen verstelbaar zijn. En Ook de vijf versnellingen, de elek tronische brandstofinspuiting en de vier schijfremmen vertellen u dat u hier met een echte sportcoupé heeft te maken. Inderdaad, de nieuwe Datsun Silvia is een openbaring. DATSUN SILVIA SPORTCOUPÉ IN VOGELVLUCHT halogeen koplampen 1561,- per jaar bij 90 km/u coi 6,7 Itr100 km (l op 14,9 km) standaard prijs grote beurt f 155,82 (incLBTW) excl. onderdelen Een wagen die zich onder scheidt qua presentatie én pres taties. Als u de prijs hoort f 21.300,-) besluit u zonder dralen tot een proefrit. Datsun is de meest ge kochte Japanse auto in Europa. Van Dublin tot Lissabon, van Helsinki tot Athene - overal vindt u toege- wijde Datsun if Qjj dealers. Een plezierig^ idee als u straks met uw Silvia op vakantie bent. REKEN OP DATSUN dat het karpet doorloopt tot in de (ver lichte) bagageruimte. draait de con tactsleutel om: het uitdagende geluid van een 1800 cm5 motor! Datsun Nederland B.V., Vennestraat 13*15, 2161LE Lissc. Tel. 02521-19020*. Vraag een dealerüjst aan. Er zullen in de komends ken ongetwijfeld een aa. boekwerken over konij Juliana en haar dochten kroonprinses verschij Het zal de vraag zijn ol „Juliana, een mensenlef dat vandaag uitgekome^ op enigerlei wijze evena Want wat Loek Kesseli mengesteld heeft voor uitgeverij Media 2000 BL een ware biografie vaq| scheidende koningin haar leven van jaar tot i van 1909 tot op hedeül woord en beeld laat volf Er zijn twee bladzijden 1. één jaar besteed die de Itr; stap voor stap, haar ontwil ling van baby tot jonge vria van prinses tot vorstin li t zien, met al het wél en fe daaraan verbonden. Juli 3 als mens, als koningin, ita vooral als mens en dit metnj objectiviteit welke men i soorgelijke biografieën tep geefs aantreft. De samenstOi is er zich blijkbaar vollfti van bewust wat het zeggerf te schrijven over iemands het democratische korfzt schap bekleedt: een leidhi van de natie wier particip leven nooit helemaal veitit gen kan blijven in een i__ waarin iedereen alles will ten.... Juliana als vorstin jy bonden met het wel en j van ons volksbestaan, onze natie, maar tegelijk moeder Juliana die zo het? en ander heeft meegemj met haar dochters, net al: dere andere Nederlandse i der en die ook met haar jj te stellen heeft gehad, nee® zélf haar zwakke momeA kende (kwestie Greet k mans) maar die tóch staand gebleven omdat zij 'n en; verantwoordelijkheidsbesef., heeft en.... 'n koppige Or?'" is, iemand die doorzet: vrouw uit velen en toch MT heel bijzondere vrouw dief" zullen missen.... Haar leven is verteld doo mand die een grote waa ijg ring voor haar heeft en de is van duizenden, maar d steeds op uit was de waar »r niet" te verdraaien wan deze ergens hard aankvf" Dit boek, dat 'n zeer gesla. combinatie is van een fotoW met bijschriften èn een pdP laire biografie met overvlo ^.s ge en beste illustraties, za later jaren als een echt Ora document gelden. Loek Wessels: „Juliana, 1 mensenleven". Uitgevè.w Media 2000 BV, Amsterd/T Prijs 12,50. i 'O Voorhoutse psychiater j« mag geen eni praktijkruimte 'ov ub bouwen VOORHOUT De V fep houtse psychiater Schlera ten mag voor de uitoefening iren zijn praktijk geen hot jm werkruimte van 7 bij 16 isie ter in zijn tuin bouwen. Hn die conclusie kwam gistf 0p vond de raadscommii e ei Ruimtelijke Ordening op sis van de bestaande vo schriften. De heer Schlemper lichtte, a bruik makend van het spi 1 krecht in de commissie, i I verzoek mondeling toe. Hij I voor zijn werk een ruil I hebben waarin groepsthera J kan worden uitgevoerd. Te de bouwvoorschriften t weerde hij zich door te stel dat 'het gebouwtje van de v af beslist niet te zien zou zi De raadsleden vreesden ter, dat nu toegeven andi Voorhouters zou kunnen spireren met dezelfde menten een bouwaanvr te dienen. Eenzelfde lot de Voorhouter Van Leeu beschoren. ALPHEN AAN DEN Ds. J.J. van der He Hervormd predikant, aanstaande zondag de dienst in de oekume dienst in de Bonifati aan de Paradijslaan. De mentsbediening is in han van pastoor J. Velthuyse. dienst begint om 11.30 uur. Tweede expositie in Van Hemessen- museum WOUBRUGGE In de in december van vorig jaar door burgemeester Brouwer de Koning geopende exposi tieruimte van het Van He- messenmuseum in Woubrug- ge organiseert de Culturele Raad van deze gemeente al weer de tweede tentoonstel ling. Deze keer zijn de Woubrugge- naren zelf aan de beurt. Vijf inwoners van deze gemeente tonen hun prestaties op artis tiek gebied. Etsen, tekeningen, droogbloemen, aquarellen en houtsnijwerk is te zien. De ex posanten hebben deze week hard gewerkt om de tentoon stelling een aardig aanzien te geven. Het niveau van het ge ëxposeerde werk is verrassend hoog.. Twee kunstenaars springen er bovenuit. Het zijn Nico van der Putten met voor al tekeningen van Hoogmade en Theo Swarts met tekenin gen en houtsnijwerk. Ope ningstijden zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag 13.00 tot 17.00 uur. Dinsdag t/m vrijdag van 20.00 tot 22.00 uur. Wederom looddiefstal van bouwterrein LEIDEN Voor drieduizend gulden aan lood en handge reedschappen is vanaf een bouwterrein aan de Morsweg gestolen. Een firma uit Papen- drecht deed gisteren bij de po litie aangifte van de diefstal. De laatste weken is het bouw terrein aan de Morsweg ver scheidene malen het slachtof fer van looddieven geweest. Aan het Levendaal 139 is „Van der Steen en Mentink, licht en geluid", kleinhandel en verhuur van geluids- en lichtinstallaties, gevestigd. Aan de Diamantlaan 84 is I. Vermeer, timmerwerken van niet bouwkundige aard, geves tigd. Aan de Marislaan 31 is J. A. Zwetsloot, uitvoerder van tim merwerken van niet bouw kundige aard, gevestigd. Aan de Rijn en Schiekade 3 is H. C. v.d. Laken, bouwtech nisch adviesbureau, gevestigd. De Belgische liedjeskunstenaar Raymond van het Groenewoud heeft zijn doorbraak als platenar- tiest, die hit na hit scoort, in Ne derland nog niet beleefd. Zijn concerten worden echter wel druk bezocht en zijn vijf van de zes keer een succes. „Bij een eer ste kennismaking staat het pu bliek het eerste deel van de show meestal wat raar te kijken en heeft er moeite mee. Na de pauze worden de mensen enthousiast Dat betekent vaak, dat we (Ray mond en zijn band The Centime ters) in het „bis-gedeelte" weer van voren af aan kunnen begin nen. We voelen ons dan wel onno zel, maar het publiek vraagt erom". In tegenstelling tot Nederland is het succes in België nauwelijks te be schrijven. De twee gouden platen voor zijn laatste elpee „Ethisch Re veil", die nonchalant op de grond tegen de muur van zijn slaapkamer staan, herinneren eraan. Zijn agen da staat vol met concert-afspraken en er zijn aanbiedingen uit Duits land en Engeland gekomen, of hij zijn teksten alsjeblieft wil vertalen. Alleen in Nederland lukt het alle maal niet zo best. Zijn reputatie als podium-artiest („Dat ben ik op de eerste plaats") slaat niet over op het platenkopend publiek. Om daar iets aan te doen, heeft hij speciaal voor ons land een single geschreven „Leidse Plein", die echter door zijn Nederlandse platenmaatschappij is geweigerd, waardoor er een con flict-situatie is ontstaan. Scheidsrechter Op een zonnige dag in het park van zijn woonplaats Meise (vlak bij Brussel) zegt hij: „Het is altijd een handicap geweest om de platen, die wij hier uitbrengen ook in Neder land te verkopen, omdat er meestal een Vlaams-tintje aanzit. Aangezien ik in Nederland niet als een folklo ristisch figuur wil worden verkocht, heb ik speciaal voor jullie een liedje geschreven, dat uitgerekend door E.M.I-Nederland wordt geweigerd onder de noemer: we denken dat we Raymond er geen goed mee doen om deze single uit te brengen. Maar het is niet aan de platenmaat schappij om scheidsrechter te spe len. De enige taak, die zij heeft is te fungeren als promotie-bureau. Co- mité's (de platenbazen en pluggers) zitten te vergaderen en komen dan tot de conclusie, dat het mij geen goed zal doen, maar het is gewoon een Piet Nietsnut, die mijn plaat niet goed vindt en het daarom niet ziet zitten het onder de aandacht van het publiek te brengen. Het is lachwekkend. Ik ken die hele pro- motie-business. Als plugger moet je naar al die radio- en televisietypen gaan en zeggen: Nou heb ik wat, dat is toch geweldig. Daar moet je eens naar luisteren. Het is altijd hetzelf de. Het spijt me voor hun, als ik het wat denegerend zeg, maar mijn va der, die ook in de muziek zit, zei vroeger al, het blijft zeep en tand pasta verkopen". Leidse Plein „Ik had eigenlijk helemaal geen zin om een liedje op te nemen. Ik was pas weer de studio ingegaan, als ik voor mijn lol nummers had geschre ven en die op het publiek had uitge probeerd. Op die manier krijg je een natuurlijke selectie". „Leidse Plein" wordt nu de achter zijde van de nieuwe single „Zij is mijn prinses", een nummer afkom stig van de langspeler „Ethisch Re veil". Die single dient ter ondersteu ning van de inmiddels derde serie Nederlandse concerten, die hij deze maand geeft. Vanavond speelt hij in het Haagse Paard van Troje. Raymond heeft er een hekel aan betutteld te worden „zoals pastoors en schoolmeesters doen" en de ma nier waarop zijn platenmaatschappij heeft gehandeld, zit hem dan ook dwars. Hij is nog niet echt op zoek naar een nieuwe firma, maar wan neer het contract eind dit iaar af loopt, zal hij het waarschijnlijk niet vernieuwen. „Ik ben al door andere maatschappijen benaderd, die me heel graag willen hebben. Veel moeite zal ik voor E.M.I. niet meer doen". Raymond heeft zijn twijfels over Nederland. „In Vlaanderen moest ik doorbreken om van muziek te kunnen leven, maar Nederland.... ik heb me al meerdere keren afge vraagd: wil ik nu wel echt doorbre ken. Het heeft niets te maken met een moeizame erkenning, want in Vlaanderen heb ik ook hard moeten knokken voor het zover was. Nu ik voor uitverkochte zalen in België speel, krijg ik aanbiedingen uit het buitenland. Eerst heb je niets te doen en dan wordt het stress-ver- wekkend. Voor mijn uitgeverij heb ik bijvoorbeeld „Brussels by night" in het Engels gezongen, omdat zij het op het Midem-festival wilde la ten horen. Ik heb kort geleden een brief uit Engeland gekregen, waarin ze zeiden, dat ze het nummer graag willen opnemen. Ik moet alleen de twee vieze woorden eruit halen. Of ik het zelf zing, weet ik nog niet. Waarschijnlijk niet, want ik vind mijn Engelse uitspraak niet goed. Ik laat het maar over aan een Engels man of Amerikaan. Kon Jim Morri son (overleden zanger van de Doors) het maar zingen". Raymond van het Groenewoud staat op en zegt Ik wil niet meer over E.M.I. praten in volgende ge sprekken komen alleen leuke din gen aan de orde" De Belgische Raymond van het Groenewoud met op de achter grond zijn gitarist, co-producer en schrijver Jean Blaute. Alphen aan de Rijn, Autobedrijf Van Leijden B.V., Fredenk Hendrikstraat 2, tel. 01720-91344. Leiden, Auto Heemskerk B.V., Herengracht 79, tel. 071-133861/120987. Usse, Autobedrijf Broertjes B.V., Oranjelaan 74, tel. 02521-14616. Noordwijk, Garage Abswoude B.V., Nieuwe Offemweg 2, tel. 01719-13150. Roelofarendsveen, Auto Heemskerk, Alkemadelaan 1, tel. 01713-2866. Sassenheim, Autobedrijf Broertjes B.V.,Hoofdstraatl58, tel. 02522-12921/1004L- -

Leidse Courant | 1980 | | pagina 6