Vog geen kabeltelevisie oor woonwagencentrum Leidschendam pakt langdurig parkeren van caravansaan Zeven Voorburgers maakten Leidse regio onveilig KORTWEG Noordwijk en Katwijk gezamenlijk naar Duitse toeristenbeurs Johannes Passion van Soli Deo Gloria idjudant Van der Plas koninklijk onderscheiden Voorhoutse commissie buigt zich over bouwplan in Kievitspark LEIDSE COURANT DONDERDAG 28 FEBRUARI 1980 PAGINA 7 DERDORP Het woonwagencen- jj, i aan de Persant Snoepweg zal niet ienteel op de kabel-TV worden ir esloten. De commissie van Beheer girale Antenne Inrichting Leider- pi (CAZ) vond gisteravond dat dit los mag worden gezien van de aan- ing van de overige zogenaamde on- labele gebieden. Begin 1978 had de eenteraad besloten de Leidse Dreef, het industriegebied de Baande- rij, delen van de Zijldijk, Hoogmadese- weg en Achthovenerweg vanwege de schaarse bebouwing buiten het machti- gingsgebied te laten. De voorzitter van de commissie burge meester M. A. van der Have stelde dat er alle aanleiding was om het raads besluit te herzien, maar of de bereid heid daartoe ook aanwezig zou zijn, werd door de meeste commissieleden betwijfeld. Het aannemingsbedrijf Van den Berg B.V. te Zwammerdam werd opgedragen een indicatie van de kosten te maken. De flats aan de Brittenburg, Julianas- traat en Splinterlaan zullen voorlopig niet op de kabel-TV aangesloten wor den. De commissie wenste niet in te gaan op verzoeken van individuele be woners, zolang de eigenaars van de flat geen toestemming willen verlenen. De commissie wilde niet het risico lopen aansprakelijk te worden gesteld voor storingen op de bestaande gemeen schappelijke antenne-inrichting. Burge meester Van der Have veronderstelde dat enige aandrang van de bewoners wel zou helpen, die hier een taak voor een protestgroep zag weggelegd. NOORDWIJK De VW's van Noord wijk en Katwijk nemen gezamenlijk deel aan de Internationale Tourismes Börse (ITB) Berlin, de groot ste toeristische vakbeurs ter wereld. Vorig jaar was de VW Leiden de partner van Noordwijk. Leiden zag dit jaar van deelname af en door de VVV Noordwijk werd toen contact gezocht met de VVV uit de buurbadplaats om geza menlijk de twee belangrijke badplaatsen aan de Noordzee kust op de ITB te presenteren. Het idee werd in Katwijk met enthousiasmeontvangenenzo is voor het eerst een unieke samenwerking op het gebied van de promotie tot stand ge komen. De ITB wordt van 1 tot en met 7 maart in Berlijn gehouden. Op bijna 26.000 vierkante me ter presenteren zich duizend toeristische organisaties uit meer dan tachtig landen. Er worden dit jaar zon elfdui zend vakbezoekers uit ruim honderd landen verwacht, ter wijl ook nog eens honderddui zend consumentenbezoekers een bezoek aan de beurs zullen brengen. Het nationaal Bureau voor Toerisme verzorgt met een Holland-paviljoen van on geveer vijfhonderd vierkante meter, samen met de KLM de presentatie van Nederland. Behalve de VW's van Noord wijk en Katwijk, permanent vertegenwoordigd door haar beide directeuren Rovers en Verplancke, vindt men er ook de VW's van Amsterdam, Den Haag, Rotterdam, enkele regionale VW's, hotelgroe- pen, reisbureau's, en andere belanghebbenden bij het toe risme. NOORWIJK De Chr. Zang en Oratoriumvereniging „SoLi Deo Gloria" geeft op dinsdag 11 maart in de Grote Kerk van Noordwijk-Binnen een ju bileum uitvoering van de .Jo hannes Passion" van Johann Seb. Bach. Behalve het Noordwijkse koor werken als solisten aan de uit voering mee: Lotti Zwarts, so praan: Map van Baks, alt; Ad van Baasbank, tenor, Cor Niessen, bas; Hans Zomer, bas, en Margriet den Hartog aan het orgel-positief. De algehele leiding berust bij dirigent Ste- Êhen Kavelaar. Ie toegangsprijs bedraag 10,- per persoon. Voor jongeren tot en met 16 jaar, houders van een cultureel jeugdDasooort, 65-plussers en donateurs is de entree vastgesteld op ƒ5,-. Kaarten zijn te verkrijgen bij de bestuursleden en op de avond van de uitvoering in het portaal van de e uit voering begint om acht uur. luisbroei van Ireneschool maanden van huisvlijt en afwachten was het termiddag voor de kinderen van de Jrene- iool" in Noordwijkerhout zover, dat het resul- beoordeeld zou worden. Enkele beoordeel- 5 van de Koninklijke Vereniging voor bloem- illencultuur (afdeling Noordwijkerhout) hadden iel moeite het juiste resultaat van de kweek- van de kinderen te bepalen. Eind november g jaar had elk kind van de „Ireneschool" n pakket bloembollen (narcissen, tulpen en facinten) gekregen. Met begeleiding van de erkrachten werd getracht deze bloembollen te ten uitgroeien tot een stel prachtige bloemen, ngeveer vijftig kinderen waren daar volledig in BSlaagd. De vrucht van hun zorg stond dan ook gistermiddag in volle glorie te pronken in de aula van de school. De taak van de jury was voor elk leerjaar de beste uit te zoeken, maar ook de beste van de gehele school aan te wij zen. Na veel dubben werd de derde klasser Wil lem-Jan v.d. Sleet uitgeroepen tot de beste van de school. Hij kreeg de wisselbeker, die werd aangeboden door de vereniging. De prijswin naars van de diverse klassen waren Erwin Bijle- meer (1e klas), Esther Laros (2e klas), Luc Kerk vliet (4e klas), Astrid v.d. Niet (5e klas) en Rik van Zoeren (6e klas). Het is de bedoeling van deze gebeurtenis een jaarlijks terugkerend eve nement te maken. 0ORDW1JK - Adjudant M. van der Plas is stermiddag onderscheiden met koninklijk >ud. Dit gebeurde tijdens een druk bezoch- afscheidsreceptie in „De Rank". adjudant heeft er bijna vijfendertig jaar po- tiedienst opzitten. Per 1 maart houdt hij het >r gezien. „Vadertje tijd heeft je te pakken", z'n collega Huijbers op de receptie en daar- e wilde hij zeggen, dat Van der Plas de leef- had bereikt om van een welverdiende rust gaan genieten. en rij sprekers, met burgemeester mr. Bonni- b aan het hoofd, luidden de adjudant uit. In Jjn toespraak deelde de burgemeester mede, it aan de heer Van der Plas de eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, was toegekend. Onder daverend applaus van de schare receptiegangers speldde mr. Bonnike hem de onderscheiding op. Brigadier Smilde schetste op rijm de verdiensten van de schei dende functionaris voor de Noordwijkse Poli- tiesportvereniging. „Jammer dat ik u moet mis sen", zei korpschef Van den Bout, die de adju dant slechts enkele maanden had meegemaakt. ,,U was voor de dienst en het personeel veel waard." Voorzitter Ben Bon van de afdeling Katwijk-Noordwijk van de Nederlandse Poli tiebond liet de wederwaardigheden van het bondswerk de revue passeren. Ook hij wenste de heer en mevrouw Van der Plas een goede tijd toe. OEGSTGEEST In galerie Pulchri Studio wordt morgen een tentoonstelling geopend van aquarellen van Margaret Van Boetzelaer. De tentoon stelling, die tot stand is geko men in samenwerking met de Jacob-Marisstichting. is tot en met 20 maart te dagelijks be zichtigen. De Galerie Pulchri Studio, Passage 10 in Oegst- geest is, met uitzondering van zondag, dagelijks geopend van 10.00 tot 16.00 uur. De opening vindt plaats om 17.00 uur. LISSERBROEK Leerlin gen van de basisscholen 'F Zilvermeeuw' en 'De Ba-'-ie ten' in Lisserbroek houden op maandag 3 maart een expositie onder de titel 'Ontwikkelings landen'. De tentoonstelling in het schoolgebouw aan de Azol- lastraat is het resultaat van een schoolproject naa ding van de adoptie van een meisje uit Boven-Volta. De ex positie waarop een derde we reldwinkel niet ontbreekt, van van 18.30 tot 19.30 uur te be zichtigen. LISSE In de Gereformeer de Kerk aan de Lissese weg is vrijdag 7 maart een oe- comenische bijeenkomst in het kader van de jaarlijkse We reldgebedsdag. Leiding van de gebedsdienst die om half acht begint, heeft de theojogi .u dente mevrouw Marion van Vliet-Bruyn. De Wereldge bedsdag is oorspronkelijk een Vrouwengebedsdag en daarom wordt de liturgie nog jaarlijks samengesteld door vrouwen. Dit jaar heeft een vrouwenco mité uit Thailand gekozen voor het thema 'Vrijheid in verantwoordelijkheid'. Tijdens de gebedsdienst die wordt ge organiseerd door de plaatselij ke Raad van Kerken. VOORSCHOTEN Öe _rac- ties uit de Voorschotense meenteraad houden deze maand weer hun openbare fractievergaderingen. De VVD-raadsfractie doet dat op maandag 3 maart in het ge meentehuis. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Het CDA en de PvdA/PPR vergaderen beiden op dinsdag 25 maart in het gemeentehuis. Deze twee vergaderingen beginnen om 20.30 uur. De D'66 raadsfractie tenslotte komt op woensdag 26 maart in het gemeeift bijeen. Deze vergadering be gint om 20.00 uur. VOORBURG In samenwerking met de Koninklijke Marechaussee heeft de Voorburgse politie aan het begin van deze week vijf jongelui in de leeftijd tussen 19 en 23 aangehouden, die de af gelopen twee maanden betrokken zijn geweest bij berovingen, joy-riding, diefstallen en vernielingen in plaatsen rond Den Haag en in Leiden. De politie kwam de daders op het spoor, nadat zij vorige week vrijdagnacht een tweetal knapen op heterdaad had betrapt bij een poging een auto open te breken. Drie van de zeven verdachten zijn gis teren voorgeleid voor de officier van Justitie. De overigen zijn na verhoor op vrije voeten gesteld. Ondanks het respectabele aantal berovin gen, diefstallen en vernielingen, waarbij volgens de politie op hardhandige wijze en met bruut geweld werd opgetreden, was de buit zeer gering: vijfhonderd gul den contant geld en gereedschap ter waar de van ongeveer duizend gulden. De toe gebrachte schade aan auto's loopt echter in de duizenden guldens. Het zevental, al len afkomstig uit Voorburg, kwamen veelal tot hun daden na cafébezoek. Enig gereedschap is teruggevonden, maar de politie vermoedt dat ae rest in de Vliet is gegooid. Bij verhoor bekenden de knapen zeker 23 gevallen van joy-riding, berovingen, zwa re vernielingen aan auto's en diefstallen daaruit te hebben gepleegd. Zo kwam aan het licht, dat een vijftal berovingen al dan niet gezamenlijk werd gepleegd. Twee wandelaars werden in Voorburg overval len, van wie één zich later onder dokters behandeling moest stellen. In Voorschoten werden een jongen en een meisje op een fiets overvallen, waarbij getracht werd ammoniak in hun gezichten te gooien. In Leiden werd een fietser van zijn geld be roofd. De Koninklijke Marechaussee was bij de opsporing betrokken, omdat één van de daders een dienstplichtig soldaat was. Hiidseweg- Dord J3erin êjbruik |j /oorschotense ïouder van nbare Werken, /eleens, verricht op laart, de nationale - implantdag, de :iële opening van de econstrueerde Iseweg-Noord. Na planten van een ste boom door de houder zullen de eren van de seweg-Noord nog een dertigtal en in de grond en. Wethouder Van n van Financiën hierna de teerslichten op het spunt Leidseweg- Heynlaan (zie foto) lerking. De instructie van de Iseweg-Noord heeft a twee jaar in beslag omen. Langs deze I zullen 118 bomen den geplant. VOORHOUT Door de leden van de commis sie ruimtelijke ordening zal vanavond de bou- waanvraag van de heer T. Riemers behandeld worden. Deze heeft een bouwplan ingediend tot het vergroten van zijn woning aan het Kiesvit- spark 42. Het bouwplan is echter in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan, om dat naast de woning slechts een garage/berging mag worden gebouwd van maximaal 30 m2. Het bouwplan voorziet in de bouw van een zit kamer/berging met een totale oppervlakte van ongeveer 44 m2. De" heer Riemers heeft destijds een bezwaar schrift indiend bij de raad, waarin hij verzocht de bebouwingsmogelijkheden in Kievitspark te heroverwegen en de bewoners meer uitbrei dingsmogelijkheden te verlenen, hierbij vooral doelend op ruimere bouwmogelijkheden aan de voorzijde. Met uitzondering van het bezwaar dat betrek king had op de nokhoogte van de tussen de wo ningen gelegen bebouwing, verklaarde de raad het bezwaarschrift ongegrond. De argumenten waren, dat bij verbouwing zowel het karakter van de straat als de hoofdvorm steeds moeilij ker te herkennen is. Daarom is het gewenst het vooraangezicht zoveel mogelijk te handhaven met als gevolg dat de uitbreidingsmogelijkhe den voornamelijk aan de achterzijde gezocht moeten worden. Tegen het door de raad ge creëerde bestemmingsplan heeft de heer Rie mers een bezwaarschrift ingediend bij Gedepu teerde Staten. Ook zullen er die avond nog twee andere aan vragen worden behandeld. De ene is van de heer Schlemper die in zijn tuin aan de Rijns- burgerweg een (houten) ruimte (ongeveer 7x16 m.) ten behoeve van zijn psychiatrische prak tijk wil realiseren. De andere is van een archi tectenbureau te Noordwijk namens de heer Van Leeuwen voor de bouw van een bedrijfs woning ten behoeve van zijn café/slijterij aan de Jacoba van Beierenweg. 'Kontakt' kan sociëteit inrichten VOORHOUT De Voor houtse jeugdsociëteit 'Kon- takt' kan het nieuwe on derkomen in het binnen kort te openen Sociaal Educatief Centrum (SEC) aan de Jacoba van Beieren weg gaan inrichten. De o- pening van het SEC-ge- bouw is gepland voor half maart. Dat 'Kontakt' zo kort na de laatste raadsvergadering als tot de aanschaf van de vereiste inventaris kan overgaan, is op z'n minst opmerkelijk te noe men. Op die bewuste raads vergadering stelde het CDA zich negatief op ten aanzien van het verstrekken van een subsidiebedrag van 12.500 gul den voor aanschaf van de in ventaris. Deze fractie meende, dat de jongerènsociëteit door zelfwerkzaamheid een deel van de kosten kon wegwer ken. Burgemeester Van de Wouw kreeg het collegevoor stel er toch 'door', met dien verstande, dat tijdens een com missievergadering de kosten raming door 'Kontakt' zou worden toegelicht. Dit laatste gebeurde woensdagavond. Met als gevolg, dat ook het CDA instemde met de 12.500 gul den, vooral bestemd voor aap- schaf en plaatsing van bar en disco. Vrije Academie in Sassenheim Sassenheim is sinds gisteren officieel een Vrije Academie rijk. Wethouder Van der Plas (links) zorgde voor de officiële opening door een doek te verwijderen van een op een schildersezel geplaatst naambord. Hij sprak de hoop uit, dat de academie een blijvende plaats in Sassenheim zou innemen. De nieuwe vereniging telt al ruim zeven tig cursisten, van wie zo'n dertig procent van buiten Sassenheim. hdschendam - Dc «idschendamse politie mag innenkort op treden tegen Bt langdurig op straat laten aan van caravans en kamp- trwagens. In de commissie oor strafverordeningen heeft nrgemeester E. J. M. Kolf- hoten gezegd dat de politie, •oral in de zomermaanden, !ter soepel zal optreden, ormaal worden de wagens enkele dagen voor en na de vakantie voor in- en uitpak ken voor de deur gezet waarna ze in stallingen of garages ver dwijnen. Het langdurig laten staan en dan soms nog voor de deur van een ander kan erger nis opwekken en in de zomer maanden wordt de politie dan ook dikwijls gebeld omdat het uitzicht wordt belemmerd. De politie kan echter niet optre den anders dan door het wij zen op de precarioverordening waarmee rechten in rekening kunnen worden gebracht voor ingebruikneming van de open bare weg. Pas onlangs is de Wegenverkeerswet eenter zo danig gewijzigd dat aan het begrip „parkeerexces" een wij dere strekking dan voorheen kan worden gegeven. De Hoge Raad heeft uitgemaakt dat van een exces kan worden gespro ken als het gaat om buitenspo rig, uitzonderlijk gebruik van de weg, strijdig met de bestem ming. Op advies van de Vere niging van Nederlandse Ge meenten zullen geen extra-be palingen in de politieverorde ning worden opgenomen maar wordt een aparte Parkeerex- cessenverordening ingesteld. In de nieuwe verordening wordt het aan handelaren en garagebedrijven ook verboden drie of meer voertuigen en dan niet langer dan een uur, bij elkaar op de weg te parke ren. Voor de caravans wordt een termijn van drie achter eenvolgende dagen genoemd. Verder zijn bepalingen opge nomen over verkeersbeper kingen voor autowrakken en vrachtwagens. Geluidshinder Tegelijkertijd zal de boete voor „zwart rijden" in de tram, in navolging van omliggende ge meenten en volgens voor schrift van het rijk, van 15 op 25 gulden worden gebracht. Omdat de gemeentepolitie bo vendien regelmatig klachten van veehouders krijgt over loslopende honden die schapen en pluimvee aanvallen zullen gevaarlijk gebleken honden voortaan verplicht worden te zijn voorzien van een muil korfden andere wijziging van de politieverordening behelst het binnentreden van een wo ning tegen de wil van de be woner. Bij geluidshinder, voornamelijk aoor muziek, kon de politie totnutoe de overtreding wel constateren maar hieraan geen eind ma ken omdat de bevoegdheid tot binnentreden ontbrak. Even als onlangs in Voorburg zal dit voortaan ook in Leidschendam mogelijk worden gemaakt Tenslotte zullen ook in Leid schendam voortaan speciale borden routes voor het ver voer van gevaarlijke stoffen aangeven.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7