vindt neergeschoten loco-burgemeester ,W eekendrecreant Van der Aart wint huisbroei- wedstrijd Reddingspost Langevelderslag in de as gelegft <2X)' Uitvoering „Door Gunst Verkregen" trekt volle zaal REGIO IEIDSE COURANT MAANDAG 25 FEBRUARI 1980 PAW WOUBRUGGE/HOOGMADE Als de 54-jarige pompbediende/wethouder G.W. van der Laan de schietpartij van het afgelopen weekeinde overleeft, dan heeft hij zijn leven te danken aan de weekend-recreant die hem zaterdag nacht vlakbij zijn woonboot aan de Oude Kerkweg badend in het bloed aantrof. Op het slachtoffer was kort daarvoor één schot afgevuurd door een of twee roofovervallers die het kenne lijk om de dagopbrengst van het pomp station aan de rijksweg 4 te doen was. Het slachtoffer dat overigens geen geld bij zich had, was nadat de rovers zich uit de voeten hadden gemaakt niet bij machte om hulp te roepen of dit zelf te zoeken. Een late weekend-recreant op weg naar zijn woonboot trof hem om ongeveer kwart voor één ernstig ge wond aan. In het Elisabeth Ziekenhuis onderging de Woubrugse wethouder 's nachts nog een spoedoperatie om de kogel uit zijn longen te halen. Hij ver keerde gisteren en vandaag nog in le vensgevaar. Evenals zovele zaterdagavonden sloot de 54-jarige Van der Laan. vader van zeven kinderen, om 12 uur de benzinepomp aan de rijksweg af en vertrok met een plastic tasje met persoonlijke bezittingen naar huis. Daar parkeerde hij zijn auto aan de Oude Kerkweg om met een pontje over te varen naar het 'Van der Laaneiland', het Hoogmadese eiland waar vroeger het agrarische bedrijf van de familie Van der De heer G.W. van der Laan. Laan gevestigd was en dat nu is omgeto verd tot een recreatieve pleisterplaats. Afgelopen zaterdagavond werd de wet houder opgewacht door één of meer man nen die hem het plastic tasje uit de han den gristen en onmiddellijk van dichtbij een schot op de pompbediende afvuurden Terwijl de overvallers zich uit de voeten maakten, heeft het slachtoffer enige tijd langs de waterkant van de Oude Aa gele gen om een half uur later gevonden te worden door de bewoner van een woon boot. De heer Van der Laan is eigenaar van het 'Van der Laaneiland' en combineert de functie van wethouder Welzijnszaken/lo co-burgemeester met een baan bij de Shell-benzinepomp aan de rijksweg f. De heer Van der Laan kwam in 1966 in de gemeenteraad van Woubrugge voor het CDA, werd in 1970 wethouder en heeft tot nu toe zitting in het college van burge meester en wethouders. Burgemeester Brouwer de Koning van Woubrugge- /Hoogmade reageerde vanmorgen ge schokt op het nieuws dat wethouder Van der Laan voor zijn woning was neerge schoten. ..Het is een diep tragische zaak en het overvalt ons natuurlijk, net zoals het noodlot de heer Van der Laan heeft overvallen. Ik heb echter goede hoop dat hij weer herstelt". Vrijwel onmiddellijk na de schietpartij is de recherche van de rijkspolitie in het dis trict Den Haag in actie gekomen. Op de plaats van handeling is volgens majoor Bordewijk van de districtsrecherche wei nig aangetroffen dat de politie op het spoor van de daders kan zetten. Zondag is het nabijgelegen water dat dienst doet als afwatering van de molen naar de Oude Aa, nauwkeurig uitgedregd op zoek naar hulzen of eventueel het vuurwapen. Zon der resultaat, evenwel. Gisteren werd ook een kort buurtonderzoek gehouden. Van daag wordt nog in samenwerking met 25 man van het Haagse recherche-bijstand steam een uitgebreide enquete in Hoog- made en Woubrugge gehouden. De zwaar gewonde wethouder is niet in conditie om door de politie verhoord te worden. Hij kan dan ook geen identiteit of signale ment van de daders verschaffen. Wel heeft de districtsrecherche uit zijn korte verwarde verklaring kunnen reconstrue ren hoe de schietpartij zich moet hebben voltrokken. ERNSTIG GEWONDE NA SCHIETPARTIJ IN HOOGMADE Handtekeningen tegen sluiting oud zwembad VOORSCHOTEN Wethou der L. Marselis kreeg zater dagmorgen tijdens zijn weke lijkse spreekuur een lijst met bijna tweehonderd handteke ningen aangeboden van zwem mers, die op de een of andere wijze een handicap hebben en die bij de totstandkoming van ihet nieuwe zwembad en de daarmee verband houdende sluiting van het oude zwem- jbad in Voorschoten niet meer kunnen zwemmen. De dames C. Politiek en H. W. Aalbertsen vroegen de wet houder om toch ook in het nieuwe zwembad een voorzie ning te maken waardoor de watertemperatuur opgevoerd zou kunnen worden tot 33 gra den Celsius of eventueel het oude instruktiebad in stand te houden. Wethouder Marselis deelde de dames mee dat het gemeente bestuur vol begrip is voor de komende moeilijkheden, maar verzocht de betrokkenen om ook begrip te kunnen opbren gen voor de moeilijkheden van de gemeente. Verwarming tot 33 graden Celcius is wel moge lijk in het oude kleine en to taal versleten instruktiebad. Het nieuwe bad is te groot. Omdat het aantal gehandicap te zwemmers relatief gering is, zal ook moeten worden ge zocht naar een oplossing in de regio. Ook het zwembad in Wasse naar is niet optimaal te gebrui ken omdat het beschikbare kleine bad voorzien is van hoge randen. De vereniging Gezondheidszorg Voorschoten, welke vereniging het zwem men voor gehandicapten ver zorgt, is te laat gekomen met de aanvrage voor een dergelij ke voorziening. Het nieuwe zwembad kan wel een water temperatuur van dertig graden Celcius krijgen en is daarom wel degelijk geschikt voor be jaarden e.d., alleen voor de zware rheumapatiënten moet een andere voorziening getrof fen worden. Met de verzekering van de wethouder dat het gemeente bestuur snel overleg zal plegen met de omliggende gemeenten moesten de twee dames het za- terdagmorgen doen. Door ver traging in de werkzaamheden komt het nieuwe zwembad niet eerder gereed dan juli van dit jaar. Tot zo lang blijft het instruktiebad geopend. Konijn steekt over: auto in sloot LEIMUIDEN Een perso nenauto bestuurd door een* 22-jarige student uit Gouda is in de nacht van vrijdag op zaterdag van de provinciale weg 7 ter hoogte van Lei- muiden geraakt. De bestuurder verklaarde, dat hij in een slip raakte toen hij een overstekend konijn wilde ontwijken. De auto raakte van de weg en kwam tot stilstand in de langs de weg gelegen sloot. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De restanten van de Reddingspost aan het Langevelderslag. NOORDWLJK De strandpost van de Noordwijkse Reddingsbrigade aan het Noordwijkse Langevelderslag is in de nacht van zaterdag op zondag volledig afgebrand. De brand is om 2 uur aange stoken vermoedelijk door jongeren die ook vernielingen hebben gepleegd op het parkeerterrein voor de strandaf- gang. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de daders. Afgezien van lesmateriaal en huishoude lijke apparaten waren er in de strandpost geen waardevolle zaken aanwezig. De zo- eens aangestoken. Bij de komst vanjoi genaamde „zomeruitrusting" wordt door ^he en brandweer stond het hou» de Reddingsbrigade 's winters altijd in bouwtje al in lichterlaaie. De Noor® veiligheid gebracht. Dit dan niet in de brandweer kon dan ook niets andfr^ laatste plaats omdat er aan het Langevel- richten dan de restanten te blusse.. derslag al meer moeilijkheden zijn ge- zoekactie naar de daders in de orrP weest met vernielzuchtige jongeren. van het Langevelderslag leverde nSl' Het „feest" is begonnen met het aanrich- Deskundigen pogen op dit momd ten van een kampvuur dat later, bij ge- juiste schadebedrag vast te stellen, brek aan ander hout, werd aangehouden meente Noordwijk die eigenares met materiaal van de reddingspost. De reddingspost is zal deze moeten hj restanten van het huisje zijn toen even- wen voor het begin van het zomerst^ Kluis gestoli,, uit Voorhoc autobedrijf fe VOORHOUT De cot kluis van het auto£t aan de Voorhoutse L van Beierenweg is dty einde gestolen. De dri werd vanmorgen ontd]a In de kluis bevonden zif^ en waardepapieren. Dy. waarde is nog niet tj Ook is nog niet bekend,|g inbrekers het bedrijf nengekomen. De kluij ongeopend meegenomey Inbraken ir£s Roelof- p arendsveer!1 ROELOFARENDSVEI* Vermoedelijk in de van vrijdag op zaterdf1 vier inbraken gepleff] woningen in Roelof sveen. De totale bu staande uit sieraden, gl stereo-apparatuur b enkele duizenden guldn De inbraken werden g£ in woningen waarvan li woners met vakantie g Aan de achterzijde van d zen werden ramen ingtf of werd de deur opeijl ken. De inbraken wero pleegd in woningen ia Chrysantsingel, Spiré en Rembrandt van Rijd Arrestatie f' loopt uit l de hand k NOORDWIJK j Noordwijkse politieaji raakten gisteravond j gewond tijdens de arfl van vier RijnsburgeL politiewagen werd zwi schadigd. De Noordwijkse politiel teerde gisteravond eel keersovertreding in dl plaats en wilde de autoij aanhouden. Deze sloeg vlucht. De achten bracht de politie naar burg. Bij het zien van i veillancewagen reed dé1 burger plotseling met zi op de politiewagen in. "J twee agenten hem ver! wilden arresteren, verzl zich hevig. Een zwal twee echtgenotes kl hem te hulp, alsmede! omwonenden. Nadat dé van diverse corpsen assi kreeg, konden vier p« worden aangehouden, j Inbraak in Katwijk KATWIJK De Ka^ politie heeft in de natj zaterdag op zondag ee rige Amsterdammer terdaad betrapt bij t braak in een winkel i| trische apparatuur a Van Houtenstraat ii wijk. De drie kan^ van de Amsterdammj ten te ontvluchten. In de auto van de inl werd een grote hoeV geluidsapparatuur aal ten alsmede een vuurv NIEUWE WETERING Muziekvereniging „Door Gunst Verkregen", hield dit weekeinde weer haar jaarlijkse uit voering, in het Cultureel Centrum in Nieuwe Wetering. De uitvoering trok ook nu weer, zoals alle jaren, een volle zaal, waaronder burgemeester Bolten en diens echtgenote. De fanfare is in 1913 opgericht. Een van de weinige nog in leven zijnde oprichters is de heer H. Bouwmeester. De laatste paar jaar speelt hij niet meer mee, maar hij is ruim 75 jaar als aktief lid aan de vereniging verbonden geweest. Men is begonnen met 12 leden, later kwam de drumband de gelederen versterken en mo menteel heeft men de beschikking over 34 spelende leden, waarvan er verschillende zijn die al meer dan 25 iaar hun beste krachten aan de vereniging wijden. De eerste officiële pakken waren tweedehands kostuums van de JLM. Sinds een paar jaar heeft men de beschikking over prachtige uniformen, die ge kocht zijn uit de opbrengst van akties en collectes. Sinds een half jaar speelt de fanfare onder leiding van dirigent Koningsveld. Hij volgde als zodanig de heer Baard op, die na ruim 27 jaar om gezondheidsredenen zijn funktie heeft moeten neerleggen. De fanfare bracht stukken ten gehore van F. Schubert, Moss, Vlak en Oertel. Dit optreden werd afgewisseld met een optreden van de drumband, onder leiding van de heer Van Echmond. De band speelde de Frenkimars, De lichte voet, Mars vaardig en Goote step. Vervolgens werd een toneelstukje over het verhaal van Sneeuwwitje opgevoerd door de kleintjes van de vereniging. Tot besluit werd een klucht in twee bedrijven gespeeld, door de leden van het muziekkorps, waarmee zij lieten blijken, dat zij ook op ander gebied hun mannetje staan. Al met al éen zeer ge slaagde avond. De fanfare in actie Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur nummer 071-122248 en per speciale koerier wordt de krant alsnog bezorgd ,De Eendracht" gaat weer malen Onder vakkundige bediening van mo lenaar Jan van der Beek en zijn assis tent Marcel Gor dijn zal de Alphen- se molen 'Eén- dracht' zijn oude taak weer op zich nemen. Met goede wind zullen de wie ken elke zaterdag draaien. Het meel dat de molen pro duceert, wordt af genomen door 6 bakkers uit de om geving van Alphen, die hiervan hun volkorenbrood zui len bakken. Burge meester Paats van Alphen gaf zater dagmiddag het sein voor aanvang van de produktie. LISSE B. van der Aart heeft de huisbroeiwedstrijd ge wonnen, die het afgelopen weekeinde in het verenigingsge bouw De Beekbrug werd gehouden. Tweede in de groep „to taal" werd W. van Noort en als derde eindigde P. Reef. In totaal waren er 28 inzendingen te bezichtigen in het vereni gingsgebouw. De kwaliteit was bijzonder verschillend. De moei lijkheden, die de hobbyisten hebben ondervonden van met name de warmte van de afgelopen periode heeft duidelijke spo ren achtergelaten. De deelname aan het bloemschikken was ge ring. Slechts zes bloemstukken sierden de tentoonstelling, die naar aanleiding van de wedstrijd werd gehouden, op. De meeste inzenders hadden weinig moeite gehad met de tulpen Henri Dunant en Lustige Witwe. White Dream, daarentegen, was voor veel huisbroeiers eerder een nachtmerrie geworden in plaats van een droom. Verder waren er Monte Carlo en Christ mas Marvel, die wederom minder moeilijkheden hebben gege ven. Van de narcissen Dutch Master en Professor Einstein wa ren er in de Engel sprieterige gewasjes tot complete bosschages te zien. Bij de hyacinten bleken veel huisbroeiers vooral moeite te hebben gehad met het geven van de juiste hoeveelheid water. Ook voor het bloemschikken waren prijzen beschikbaar gesteld. De eerste prijs ging naar K. Schoorl, tweede werd mevrouw Grimbergen en derde M. Ammerlaan. De eerste prijswinnaar kreeg tevens de prijs voor het origineelste werk. Steekpartij in Aarhof ALPHEN De 20-jarige Al- phenaar H.O. is zaterdaga vond ernstig gewond ge raakt bij een steekpartij in het café Le Bon Brasseur in het winkelcentrum De Aar hof in Alphen. De vermoede lijke dader is bij de politie bekend, maar kon nog niet worden achterhaald. De steekpartij zou zijn veroor zaakt door een ruzio over een meisje. Het slachtoffer is met messteken in buik, rug en arm opgenomen in het Rijnoord- 'ziekenhuis. Hij verkeert niet in levensgevaar. Politie achtervolgt motorrijders NIEUWKOOP De rijks politie Nieuwkoop heeft gis teren drie motorrijders ach tervolgd, die het verkeer in Ter Aar en Amstelveen on veilig maakten. Een motor rijder kon worden aange houden. De politie zette de achtervol ging in, toen het drietal door Ter Aar denderde. Ze passeer den links en rechts andere weggebruikers, reden over trottoirs en passeerden ook vluchtheuvels aan beide kan ten. Met een snelheid van meer dan 140 kilometer per uur ontvluchtte het drietal richting Amstelveen, waar een motorrijder werd aangehou den. De jongeman had geen rijbewijs. De overige twee konden niet meer worden ach terhaald. Inbreker op heteraad betrapt ALPHEN De Alphense politie heeft zondagmorgen om zeven uur een 26-jarige Alphenaar op heterdaad be trapt tijdens een inbraak in de groothandel in elektri sche apparatuur Ruppe van der Voort. In Alphen werden het afgelo pen weekeinde meerdere in braken gepleegd. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd het Jeugdcentrum Westerha ven bezocht. De buit bedroeg 110 gulden. Uit de Emmannu- el-mavo in Alphen werd dit weekeinde stereo-apparatuur uit het talenpracticum gestolen ter waarde van zeker driedui zend gulden. De apparatuur was kort geleden door de school aangeschaft.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4