Parker laat Stars nu kansloos: 96-132 Rinie Kuyf blijft zonder puntenverlies DI0K stunt tegen AAC Nijssen Trotters alleen lijstaanvoerder Beslissingsduel voor De Algemene Pernix verrassend kampioen NOVO sterk in bekerstrijd DEGRADATIE FIDES PACTA SWIFTRENNERS GEVEN VISITEKAARTJE AF SPORTTRIBUME LEIDSE COURANT MAANDAG 25 FEBRUARI 1960 HAARLEM Dat Parker nM iedere keer een „kanerijke" tegenstander Is, maakte de Leidae ploeg zaterdagavond in een bomvolle Bay neshal duidelijk aan het Haarlemse Stars. In tegenstelling tot het eerste troffen in Haarlem (toen bleef Stars lang in de race en werden de Haarlem mers uiteindelijk slechts met een minieme 90-92 nederlaag aan de kant gezet) was Par ker nu heer en meester in van 42-68 finishten de Leide- naars met een overtuigende 96-132 zege. Zoals ook in dat eerste thuls- treffen, startte Stars direct met een risicovol alles of niets spel letje. Een tactiek die dit keer volledig faalde. Waar de Haar lemmers In die eerste partij wel de meest waanzinnige scores lieten aantekenen, was het schot nu stukken minder. Om dat het geconcentreerde Par ker (zonder geblesseerden Kip en Leysner aantredend) ook onder de borden heerste via Washington, Woudstra en Brufnsma, was er voor de Haarlemmers al spoedig geen eer meer aan de wedstrijd te behalen. Tony Parker verviel steeds meer tot individualis tisch spel en verre schoten en de voor het eerst na zijn schor sing weer actieve Armstrong kwam ook al niet echt in de wedstrijd. Parker daarentegen was er wel helemaal. Met name In aanval lend opzicht toonden de Leide- naars de stijgende vorm van de laatste weken. Met Ervin Giddlngs als nipte topscorer en Woudstra, Mitchell Plaat, Bruinsma en Kruidhof als goe de volgers werd een schotper centage van 69 procent opge bouwd. Overigens mede be reikt door de 100 procent van de vijftien punten verzamelen de Washington. Scores Parker. Giddlngs 24, BASKETBAL WowMra 23,11. Maat, Brulra- ma «i Kruidhof 21, Wuhing- lon 15, C. Plaat 7. Standen Eradhrtaie heren: Lelden 35- 64; EBBC 35-58; Amstelveen 37-56; Donar 36-42; Punch 36- 38; Stère 37-38; Rowlc 34-34; BOB 34-26; Landlust 36-22; Rotterdam-Zuid 34-8: Gronin gen 36-4. Eradhrtaie dames: Landlust 29-52; BOB 25-46: Rotterdam- Zuid 28-46; Blue Stars 27-36; Stars 26-30; Jolly Jumpers 27- 22; Voorburg 29-20; Flash 26- 12; Boxtel 27-8; DAS 26-2. DAMES PARKER ZETTEN CONCURRENT JUVENTUS WEER OPZM LEIDEN Tegen JRC Boxtel heelde Nijssen Trotters zich veel meer moeilijk heden op de hals dan gezien de kloof op de competitie-ladder aanvaardbaar was. Dankzij een 76-70 zege liet de Leidae ploeg wél SOV Berniaae achter zich. Do grootste concurrent verloor in Den Haag immers kansloos van een allerminst sterk draaiend Jumpers: 92-62. Het lange tijd ongenaakbare Bemisse is na dszs derde nederlaag op rij achterhaald door Jumpers en moet gezien het uiterst be denkelijke spelpeil van de laatste weken vrezen dat het de atrijd met Jumpers om de belangrijke tweede plaats gaat verlie zen. De dames van Parker wonnen de topper tegen Juventua in de slotfase. Door de 45-55 overwinning heeft de ploeg van Rob de Vries wodarom alleen de leiding en ie daarmee verreweg de grootste kandidaat voor promotie naar de eredivisie. Het team van Nijssen Trotters trainde vrij dag niet, maar bezocht de wedstrijd Jum- pers-Bernisse. Misschien ook door de gunstige uitslag van dat duel (een mon sterzege voor Jumpers) kwamen de Trot ters niet optimaal geconcentreerd in het veld. Voeg daarbij het feit dat coach Ben van Cleef snotterend langs de lijn zat en daardoor naliet zijn ploeg op het goede spoor te zetten, en daarmee zijn voldoen de excuses voor de matige prestatie tegen Boxtel aangevoerd. Gelukkig was het niet fataal. Na een vlotte 19-6 voorsprong werd een redelijke 39-28 ruststand bereikt. Na 48-36 werd het echter 48-47. Na 72-58 kwam Boxtel nogmaals nabij terwijl het spel van de Trotters aan alle kanten ram melde. Verder dan tot op zes punten kwam Boxtel niet: eindstand 76-70. Ben van Cleef gaf grif toe dat hij slecht had ge- coached, maar voegde daaraan toe dat het geen tweede keer zou voorkomen. De Parker dames herstelden zich voortref felijk van de nederlaag tegen Cangeroes. Voor de derde keer werd de enige concur rent, het Schledamse Juventus, middels goed teamwerk verslagen. Na een achter stand van 41-38 halverwege de tweede rondgang liep Parker definitief weg van de thuisploeg. Ondanks het uitvallen van Els Vijfvinkei (ernstige enkelblessure) werd de eindstand bepaald op 45-55. Scores Par ker: Miriam van Schalk 16, Ria de Wit 15. Het Leidse Luba behaalde de eerste over winning in de 'gevreesde thuishal' Broek plein. Na een aarzelende start was al bij rust afstand genomen van Binnenland (Ba- rendrecht): 45-29. Onder meer door de met de week 'groeiende' Rolf van Oort kwam Binnenland nog slechts één maal naderbij (69-61). Daarna haalde Luba be slissend uit en kwam vla 83-61 tot een 87- 66 zege. Scores Luba: René Kallenberg 17, Rolf van Oort 16. Tegen de sterke koploper Goba uit Gorin- chem Is het Noordwijkse Sedelaar MSV er niet aan te pas gekomen. Zonder coach Frans Hendriks en eerste spelverdeler Evert van der Plas viel de schade na een 32-54 ruststand nog mee. Playing coach Ton Schlagwein liet ledereen minuten ma ken in dit duel waarin de Goba-break voor MSV te machtig was. Eindstand: 82-108. in de tweede klasse leed Blitz zijn vijfde nederlaag in zes wedstrijden. De tweede plaats lijkt daarmee voorgoed vergooid. Na een 30-38 ruststand werd van het Goudse Springers met 73-92 verloren. Pe ter de Weijs en Meindert van der Kaay speelden nog enigszins aanvaardbaar en scoorden elk 16 punten. De uitblinkende Gouwenaar Boere stelde daar in zijn een tje 30 punten tegenover. Ondanks een achterstand van zeven pun ten in de tweede helft won BVO in Alphen na een 33-31 ruststand met 73-66 van het Utrechtse Taveno. Dit resultaat werd be reikt door een goed sluitende man-to-man verdediging. Arno Filippo, Jan Rombouts en Ab Roepman onderscheidden zich door fraaie intercepties en scores. Filippo pakte ook nog eens 16 rebounds. Scores BVO: Filippo 24, Rombouts, Roepman en Ponsi- oen 10. In Leldschendam wist Gymnova tien minu ten op gelijke hoogte te blijven met een moeizaam op gang komend Leiderdorp. Van 20-20 werd het vervolgens vla een re gelmatig scoreverloop 42-52 bij rust en 78-101 bij het eind. Bij Leiderdorp werd een collectief sterke prestatie geleverd waarbij ook de scores verdeeld werden. Toch verdient Rob Wallaart speciale ver melding. Ondanks (of dankzij) zijn dertig ste verjaardag speelde hij een prima partij. De elfde achtereenvolgende overwinning van Leiderdorp is een feit. De nu bereikte tweede plaats schijnt promotie te beteke nen. Maar dat kan volgende week weer veranderd zijn. LEJO BUCK NA DERBY-OVERWINNING OP ZUIDERKWARTIER Gehinderd door Janette van Waarde van Zui derkwartier gaat De Algemene-epeelster Janny van Itterson scoren. (Van onze korfbalmedewer ker) LEIDEN De kater voor De Algemene bleef uit. Alleen de 1411 overwinning op stadgenoot Zuiderkwartier was niet voldoende voor lijfsbehoud. Dan nog kon immers concurrent Kwiek middels een overwinning de Leidenaars naar de tweede klasse verwijzen. Maar Kwiek won niet van Quick doch kwam slechts tot een 7—7 gelijkspel. Waardoor De Algemene en Kwiek de competitie met een gelijk puntenaantal beëindigden en een beslissingsduel de degradant moet aanwijzen. Voor de tweede maal werd Zuiderkwartier het slachtoffer van De Algemene's inzet en werklust. Een alles behalve gewillig slachtoffer overigens. Want de ploeg van Co de Haas vocht voor de revanche van de beschamende 18—9 uit het eerste treffen. Qua combinatiespel was Zuider kwartier ook wel de betere ploeg. Daar bleef het echter bij omdat de afwerking veel te wensen overliet. Alleen het eerste aanvalsvak, waar Toos van Dam een spelbepalende rol vervulde, was bij vlagen echt gevaarlijk. Het spel van De Algemene stond hier lijn recht tegenover. Zonder veel lijn in het spel, soms zelfs chaotisch, werd de Zuider- kwartier-korf belaagd. Erg effectief evenwel, met naast de gebroeders Van Vliet ook Bert Molloy in een scorende hoofdrol. Na 1 1 liep De Al gemene weg naar 5—1. Na de hervatting (ruststand 6— 2) werd snel duidelijk dat dit de beslissende klap was ge weest. Pas halverwege de tweede helft kwam er veran dering in de marge van vijf, zes doelpunten. Van 11—5 werd het vijf minuten voor tijd 12—10. Het direkte ge volg was dat De Algemene angstiger ging spelen en de bal wat langer in de ploeg trachtte te houden. De der tiende treffer van De Algeme ne volgde echter snel, waar na de wedstrijd haar span ning geleidelijk weer verloor. De laatste treffers hadden al leen maar statisch betekenis: 14—11. Doelpunten De Algemene: Bert Molloy (4), Martin Filippo (3), Wim- (3) en Ruud (2) van Vliet, Sannie Rusman en Janny van Itterson. Doelpunten Zuiderkwartier: Eric van Luntere.n (4), Wii de Wit (3), Janette van Waarde (2), Toos van Dam en Els Lar- des. BRAM VAN GENT LEIDEN De horen van het Noordwijkse NOVO speelden een zeer sterke bekerwed strijd tegen eerste divisie pleeg The Smash. Het klasse- verschil tussen beide ploegen kwam eigenlijk alleen in de stand (0-3) tot uitdrukking, op het veld viel daar nauwelijks iets van te merken. De Ley thon ladies verloren vrij kans loos van eerste diviaieploeg SVV. Voor de competitie slechts één duel: DAC kwam weer aan kop in de promo tieklasse na winat bij Gemini 3. NOVO heeft tegen het Castri- cumse The Smash goede kans gehad op de zege. De eerste set namen de Noordwijkers - zonder hoofdaanvalier Jan Pley - brutaalweg een 10-6 voorsprong, die door enige slordigheden even gemakkelijk weer uit handen gegeven werd. De tweede set kon NOVO al evenmin een voorsprong vast houden. Na 14-13, bereikt via 8-13 (I), beschikten de Castri- cummers opnieuw over de langste adem: 14-16. De laatse reeks was NOVO uitgespeeld, The Smasch won die set met 9-15. Dat Leython het beker duel van SW verloor, lag ze ker niet aan de aanval. De Lei- derdorpse aanval was met Boukje Wiebes en Ariane Re- naud, voortreffelijk In stelling gebracht door Henriëtte King- mans en Femmy Laagerwaard, eigenlijk wel sterker dan die van de Soester eerste divisie- ploeg. Waar het dan wel aan lag was de door esn sterkere VOLLEYBAL stop solidere aanvalsopbouw van het twee niveaus hoger dan Leython acterende SVV. De Leiderdorpse dames kwa men niet tot setwinst, maar be reikten wel de min of meer ma gische 20 punten grens: 15-10, 15-5, 15-8. In de promotieklasse dames kwam DAC weer aan kop door een 1-3 zege in de inhaalwed strijd tegen Gemini 3. De Al- phense dames - met Xandri Hlllebrandt en Margy Kamp huis als uitblinksters - hadden alle moeite in de vierde set een 14-11 achterstand weg te wer ken. Setstanden: 3-15, 15-13, 6-15, 14-16. kor) LEIDEN De microkorfbal- competitie hooft in hot laatste weekeinde nog een grote ver rassing opgeleverd. Vanaf eon vrijwel kansloze poeitie deed Pernix oen succesvolle greep near da titel in IA. Dit werd mogelijk doordat TOP koploper Excelsior klopte (6—7) an VE8 TJoba. Do Lei denaars wonnen zelf mot 7 10 van Kinderdijk. De Leidse Houtbewoners nemen de pleats in de overgangsklasse over van Fides Pacta dat na een 19—9 nederlaag bij Rapi- dttas gedoemd is te degrade- ren. tèidens tweede over gangsklasse De Danaïden verloor ven het reede gede gradeerde Het Zuiden (12— De degradatie van Fldee Pacta had naar het idee van coach Jan Hen sen al een week eer der plaatsgevonden. „Je kan je wel illusies maken, maar aan de andere kant weet je dat het niet meer kan. Daarvoor schat te ik Rapiditas te hoog In" was zijn commentaar na afloop. Rapiditas was de betere ploeg in zowel aanvallend ais verde digend opzicht. Geen moment heeft Fides Pacta uitzicht ge had op een overwinning. Wel bleef de Leidse ploeg lange tijd bij, maar na 3—3 was ook dat afgelopen. Via 5—4 was de achterstand bij rust al 9—4. De marge was te groot, ook al kwam Fides Pacta nog enigs zins terug. Maar de opleiding was van te korte duur en na 9—6 werd het verschil weer groter tot maximaal zeven bij 13—6. De slotfase was voor Fides Pacta waar inmiddels Robin Sommeiing in de ploeg was gekomen voor Wim Piket. De 13—9 eindstand had als consequentie degradatie naar de eerste klasse. Maar ook een overwinning had het nood lot niet af kunnen wenden doordat Trekvogels won van DOS en zichzelf veilig stelde. De Leidse treffers kwamen op naam van Dik Onderwater (4), Nico Pikaar (2), Janneke Ver tind, Jacquelien Velthuyzen en Ronald van de Velde. Het opmerkelijkste feit bij Het Zuiden—De Danaïden was nog dat coach Gerard Bos startte met drie niet-basisspe- lers. Deze invallers, llonka van der Steen, Simon Boot en Erik Peters, speelden een verdien stelijke wedstrijd en hadden tevens een aandeel in de sco re. Het duel op zich was hoe wel onbelangrijk niet onaan trekkelijk. De gehele wedstrijd stond De Danaïden met een of twee treffers achter. Na een 8—6 ruststand werd het 12— 11 met Leidse treffers van Si mon Boot (3), Erik Peters (3), Leon Brouwers (2), Hennie De- Hat faam van Pamix dé raasand kampioen ward eerste vilee (2) en llonka van der Steen. Laatstgenoemde werd tien minuten voor tijd nog ver vangen door Joke van Nood. „Dat Tjoba van VES zou verlie zen had ik wel verwacht Maar dat TOP Excelsior zou ver slaan Pernix-coach Flip van der Kooy kon na afloop van TOP—Excelsior nog maar moeilijk wennen aan het idee dat Pernix als debutant in de eerste klasse de titel had veroverd. Het succes was de Leidenaars gewoonweg in de schoot geworpen. Zelf had Pernix in Kinderdijk een een voudige tegenstander, hoewel dit pas halverwege de eerste helft duidelijk werd. Kinderdijk nam een 3—0 voorsprong die voor rust (4—4) al weer was weggewerkt- Na de hervatting walste Pernix, waar Kees van der Kraan en Janko Breedveld ontbraken, over Kinderdijk heen. Zonder de inbreng van de twee topscorers werd het via 5—9 en 7—9 tenslotte 7— 10. Doelpuntenmakers waren Kees Hortensius (2), Kees Bro- kaar (2), Peter Kuipers (2), Ag nes de Rooij, Alice Tieleman en Daan Vreeken. Aan de basis van het Pernix- succes stond echter TOP. Hoe wel zelf al gedegradeerd wil- LEIDEN De Leidse rugby club DIOK heeft gisteren voor een enorme stunt gezorgd door de koploper AAC uit Amsterdam met 13—6 te ver slaan. En terecht mogen de geelblauwon veel waarde hechten aan deze behaalde triomf. Niet alleen de winst qua cijfers op het sterke Am sterdamse team is florissant maar vooral de overwinning die de Leidenaars op zichzelf behaalden ia uitstekend te noemen. De laatste maanden ging het niet zo heel best met de Mel- let-équipe. Liefst vijf van de twaalf wedstrijden werden tot dusver verloren; een wel erg schril resultaat voor een ploeg dat vorig seizoen aan de top van de ereklasse meedraaide. Maar afgelopen zondag heeft DIOK in een boeiend en voor treffelijk duet duidelijk laten zien dat de oude glorie weer terug is. In de tiende minuut wist Bob del Prado na uitgekiend aan geven van hooker Jan Dreef de score voor de Kikkerpolderbri- gade te openen met een fraaie try: 4—0. De Leidse voorwaartsen droe gen er constant toe bij dat dé bal in line-outs en scrummages werd veroverd, zodat de Am sterdamse driekwartlijn bijna geen kans kreeg in zijn ge vreesde open spel t6 komen. Een kleine onattentheid van de Leidse verdediging leidde er toe dat AAC één keer wel de lijn geheel kon uitspelen en het was dan ook meteen raak door 'Peter van Wel: 4—4. Terwijl Robert Moxon door de conver sie te benutten Amsterdam nog voor rust op 4—6 zette. Maar DIOK presenteerde zich direkt in de tweede helft weer op zijn best. Toen Kees Ah- sman de door Barry van Door- en in een scrum gewonnen bal handig achter de AAC-doellijn kon drukken: 8—6. Ab Huisman knalde de conver sie tussen de palen:, 10—6. De ploeg uit de hoofdstad verzette zich op alle mogelijke, maar vooral sportieve wijzen. En de vierhonderd toeschouwers konden derhalve van aan bei de kanten subliem gespeelde toprugby genieten. Waarbij vooral de geelblauwe derde rij- spelers Dick Altink Pley en Corver excelleerden door hun enorme inzet. In de slotfase werd het Leidse succes helemaal compleet toen Huisman met een penalty kick van maar liefst vijfenzestig meter afstand raak schoot (13—6) en DIOK daardoor niets meer kon gebeuren. Het Leidse Studenten Rugby Gezelschap heeft het in Apel- doorn tegen de onderaan de ranglijst van de promotie-klas se hangende Rams niet ge makkelijk gehad. De Apeldoorners beperkten zich voornamelijk tot zeer fa natiek verdedigend spel, waar door LSRG moeilijk zijn vele aanvallen met succes kon af ronden. Slordige balbehande ling van de Rams-spelers stel den de Leidenaars toch nog in staat vier tries te scoren. Ter wijl Apeldoorn door het benut ten van twee penalties, voor offside gegeven, de eindstand 6—18 een reëel aanzien ga ven. The Bassets De fier aan de top van de ranglijst vertoevende Bassets moeten hun kampioenaspira ties nog even op een laag pitje zetten. Onverwachts en voor de eerste maal in deze compe titie verloren de Assenheimers met 9—11 van een „versterkt" DIOK 4. The Bassets blijven nu met nog maar twee punten voorsprong op het Rotterdam se ARC leiden in hun afdeling en dat betekent dat de bollen streek-bewoners er opeens nog lang niet zijn. den de Sassenheimers met een stunt afscheid nemen van de eerste klasse. Excelsior, op de laatste benen naar de titel zwoegend, werd het slachtof fer. Al na tien minuten was het 3—0 zonder dat de Delftse ploeg echt aangeslagne leek. Onverstoorbaar van afstand schietend vocht Excelsior zich terug naar 5—5. Na rust (6—6) raakten de Delftenaren gelei delijk door de zenuwen over mand. Het schot verloor alle precisie en tot omschakeling naar een ander speltype kwam het niet. Ook niet toen TOP na een kwartier een 8—6 voor sprong nam. In plaats daarvan namen de irritaties de over hand, wat tot een chaotische slotfase leidde. TOP hield ech ter bekwaam combinerend de bal lang in de ploeg en maakte niet de fout te reageren. Het werd nu 8—7 met doelpunten van Jan Willem Slmmelink (3), Ilse Moolenaar, Annemieke Keuning, Ineke en Jacquelien Westerbeek en Peter Ciggaar. Na overwinningen op,DKV en DES heeft Crescendo ook te gen De Overkanters haar faam als kampioenendoder waarge maakt. Alleen een overwinning kon de Rotterdammers nog op gelijke hoogte met ONDO en DES brengen, maar daar is geen moment sprake van ge weest. Met een excellerende Louis Kok, goed voor zes goals, nam Crescendo ruim af stand. Na een 4—1 ruststand nam Crescendo gaf terug waarna het nog even spannend werd. Maar direkt na de makende (6—6) treffei Overkanters scoorde we< Louis Kok: 7—6. Wilfred nelisse scoorde het rests doelpunt. Het combinatiespel dat tegen Meervogeis ten spreidde was uitstekend zorgd. Het afmaken va kansen was echter bened maat. Via een 0—1 rust werd door treffers van Re Anholts (2) en Ab Knetsct 3—3 eindstand bereikt. Twee gemiste strafworpe ren een goede graad voor het minder gemotiv spel van Ons Eiland i Swift. De Leidenaars ni vla een 5—2 ruststand 7—3 voorsprong. Hierna de wedstrijd nog bijna uit den (8—8) gegeven, mai een spannende slotfase |i Ons Eiland alsnog de winst: 9—8. Doelpunten Wim Nijenhuis (4), Barrk Duin (2), Juliana Arnd Huib Hasselbach en P( Verra. Het treffen tussen Jodanj* en Fluks werd tegen de wachting in geen ontspfl partij korfbal. Fluks knotf1 vig voor de punten. Nan® een 2—3 voorsprong blf' maar moest die ter van een inzinking weer pr ven. De 6—3 achterstand nog opgehaald tot'65. fers,van Corrie Schelvis, vajf der Meuten, Jos van Rob Schelvis en Jan Verl POELDIJK De wielrenners van Swift hebben in het nog prille seizoen hun visitekaar tje op duidelijke wijze afgege ven. De clubontmoeting bij Weatland Wil Vooruit zag in alle categorieën Leidae ne men in de top van het klasse ment. Bij de nieuwelingen- en da meswedstrijd behaalde Ed ward Wijsman de derde plaats in de eindsprint. Jan Zandstra werd verrassend vierde. In de zelfde sprint eindigden Paul Bekooy op de zesde, Martin Overdevest op een keurige ze vende en Karei Knijnenburg op de achtste plaats. Cock van der Hulst zegevierde bij de lief hebbers en veteranen. Twee andere Swiftrenners eindigden pal achter hem; veteraan Kloosterman en llefhe Krüger. Henk Kern won d< lotonsspurt en werd zo ti< Piet Overdevest eindigde tiende. De wedstrijd voor junk amateurs en proffessit werd gewonnen door de -en zeer sterk rijdende- Leo van Vliet, die deze strijd als voorbereiding o openingsklassieker van het Volk reed. Swift-i teur Peter Post was de die in staat was hem vrij te volgen, zodat hij een ket tweede plaats behaalde, sterke deelnemersveld be de eerstejaars-junior Jan Straaten niet vijfde te wo uit een achtervolgend grex Aloys Goossen won de tonssprint. VERRASSENDE WINNAAR BM NOTEBOOMTOERNOOI LEIDEN Het Daniël Note- boomtoernooi heeft dit jaar een bijzonder verrassende winnaar gekregen. De Phili- dorspeler Rinie Kuyf bleef zes ronden lang zonder punten- verliee, een prestatie, die door geen van de aanwezige meesters geëvenaard werd. Hij bleef een half punt voor op Manouck (Frankrijk), Böhm en Lith. Titelfavorieten als De Bruycker (België), Bri- te (Brazilië), Enklaar en Agur (Israel) kwamen er in de slot fase niet meer aan te pas. Slechts twee ronden heeft het door LSG in samenwerking met 3M georganiseerde Note- boomtoernool een verwacht verloop gehad. Al In de derde ronde kwamen de eerste meesters in moeilijkheden. Enklaar was de eerste topspe- ler, die een nederlaag leed. De Belg Pergericht schakelde hem uit voor de hoofdprijzen. De meervoudig Braziliaans kam pioen Brito verloor van Groo- ten. De Belgische kampioen De Bruycker kwam tegen Fecht (Duitsland) niet verder dan re mise. In de vierde ronde was het Bruno Carlier, een van de spe lers in het komende Neder landse kampioenschap, die een nederlaag leed. Hij sloeg een remiseaanbod van Rinie Kuyf af, hetgeen hij beter niet had kunnen doen. Ook de Lei- denaren Leon Konings, Char les Kuijpers en Roel Piket vie len in deze ronde uit de top weg. Zes spelers brachten de eerste vier partijen tot winst. De vijfde ronde bracht de gro te klap. De Leidse favoriet, die eerder al moeite had gehad met Boll, werd in een span nend en lang duel geklopt door de Manouck, oud-studenten kampioen van Frankrijk. Böhm bewees tegen Agur wederom zijn geweldige eindspelkennis. Nadat Agur in een gelijkstaand toreneindspel een remiseaan bod had afgewezen ging Böhm er extra voor zitten om toch aan het langste eind te trek ken. Rinie Kuyf, die tot dan nog niet als serieuze titelkandi daat werd beschouwd, speelde zich in de kijker met een regel matig zege op Pergericht. De drie koplopers hadden als naaste concurrenten Fecht en Lith. De laatste ronde bracht als be langrijkste ontmoetingen Böhm - Manouck, Kuyf - Fecht en Pols - Lith. Böhm en Manouck gaven elkaar geen duimbreed toe. Remise was de juiste uit slag. Lith had weinig moeite met Pols. Het gevolg was wel dat Fecht moest winnen om een redelijke prijs in de wacht Je slepen. Dit werd een belang rijke factor. Kuyf bracht een torenoffer om eeuwig schaak te halen en zijn gedeelde eer ste plaats veilig te stellen. Fecht nam dit tegen beter we ten in niet aan, speelde alles of niets. Het werd tegen de zeer goed afspelende Rinie Kuyf niets. Daarmee had het Note- boomtoernooi een verrassende ontknoping gekregen. Rinie Kuyf was niet de enige Leidse speler, die zich mani festeerde. John van der Wiel herstelde zich tegen Grootten goed om met vijf punten ge deeld vijfde te worden. Met een half punt minder vielen Ds winnaar van hst Notsboomtoernooi Rinie Kuyf (Uf analyseert met Manouck, die na zijn zege op John van Wiel toch nog een half punt te kort kwam. ook De Graaff en Joop Bakker nog in de prijzen. Roel Piket won de eerste prijs voor spe lers met een rating lager dan 1700. Ik Oei deed hetzelfde bij de spelers met een rating be neden 2000. Eindstand I.Kuyf 6 uit 2.Böhm, Lith en Mano (Frankrijk) 5,5; 5.V.d.\l Boersma, Busch (Duitsla Weber (Duitsland) en Kava FOLKERT JAN GEERT!

Leidse Courant | 1980 | | pagina 18