Bennekom neemt punten mee uit Katwijk: 1 >2 ONFORTUINLIJKE NEDERLAGE LISSER BOYS EN TER LEEDE Rijnsburgse Boys to gebrek aan karakter RCL gehavend ten onder bij Kozakken Boys: 1-0 Positief De Sleutels toch ten onder bij Lisse: 2-1 n'HinmlB Katwijk houdt Die Haghe op 0- QUICK BOYS VAN SLAG AF SPORTTRIBUIME EERSTE /KLASSE »iïi»h^ LEIDEN Beid* twMdeklanera uil du Ltiduu ra- gio zagen hun zaterdagse wedstrijd verloren gaan met 1-0. Lisser Boys kreeg klop van het laaggeklas seerde Be Fair en kan de kampioenskansen nu wel vergeten. Ter Leede verdween door de nederlaag tegen DOSC van de koppositie en zal het in de ti telstrijd eveneens erg moeilijk krijgen. Lisser Boys verzuimde in de eerste 45 minuten een voorsprong te nemen. De uit het Lisser overwicht ontsproten mogelijkheden werden door Hans van Aanholt, Gerard Nijkamp en Peter Schalk niet benut. De bal werd lustig over en naast het doei gedepo neerd. Na de pauze had de thuisploeg het wel beko- ken. Een fors offensief kon bijna de hele periode wor den opgevangen. Tot In de blessuretijd hield Nico Groeneweg, de goalie van de Boys, zijn hok schoon. Juist hij was het, die in de 93e minuut de muur ver keerd neerzette, toen de tegenpartij een vrije trap mocht nemen. De Be Fair-aanvaller Wim Bron schoot fraai om het rijtje spelers heen in het doel: 1-0. In Den Dolder trad Ter Leede aan tegen DOSC. Er werd een gelijkopgaande strijd ten beste gegeven met in de eerste helft twee goede kansen. Piet van der Plas raakte het leer net niet goed genoeg, toen de bal voorlangs rolde en vervolgens over de achter lijn naast het goal verdween. De Sassenheimse doel man Wim van Harskamp keerde de inzet van Rob Koudljs, die alleen op het Ter Leede-doel afkwam. De thuisploeg was op een positieve wijze verdedig! gesteld en had een zeer gevaarlijke counter li Nico Rade, Nico van der Fange, Nanne Sluyr Michiel Krop kregen soms zelfs droomkansen, woon niet werden omgezet in doelpunten. Twa nuten voor tijd had van Harskamp geen schl kans, toen Wim Verkerk van DOSC een voorz Evenals bij de treffer van Wim Kosters vorige verdween de bal, ditmaal via de rug van Joha loop, in het Sassenheimse net. De 1-0 stand bl het einde. Piet van der Heiden moest nog wor< gevoerd naar een ziekenhuis, waar een vermo gescheurde knieband werd geconstateerd. Wiru-TM fase van de wedstrijd was er een duidelijke Alphense over heersing op het Haagse spel te bemerken. Na 25 minuten scoorde Jan Leunk derhalve uit een assist van Ton de Jong. Pas na de onderbreking kon het geroutineerde JAC wat te rugdoen. De thuisploeg werd enigszins onder druk gezet, waardoor tevens in de JAC- achterhoede gaten vielen. Dick Boesveld gaf de bal goed aan wederom Leunk, die er 2-0 van maakte. Vijf minuten later bracht Frits de Jong de marge terug tot 2-1. "Hoewel het Haagse overwicht aanhield werd i.p.v. 2-2 de stand zelfs 3-1. Ton de Jong werd name lijk een kwartier voor tijd on deruit gehaald. Hennie van Duin verzilverde de strafschop en bepaalde zo de eindstand. SIZO haalde bakzeil tegen het Edamse EVC. Dankzij een enorme matheid, die heerste in genoemde wedstrijd was voor al voor het spaarzame aantal toeschouwers deze partij een vervelende ervaring. Binnen 28 minuten stond de bezoekende ARC WINT SIMPELVANJAC LEIDSE COURANT MAANDAG 25 FtbRUAKl lyöü HAü KATWIJK Sinds 1 februari is Quick Boys zestig jaar. Wie mocht denken dat de hoofd macht van de Katwijkse vere niging daaruit inspiratie put en door sportieve successen voor extra vreugde zorgt komt bedrogen uit. Na de vroegtijdige uitschakeling voor de beker vorige week ging het nu ook in competi tieverband goed mis. Op het eigen Nieuw-Zuid werden de punten aan Bennekom gela ten, een ploeg die tot nu toe de grootste moeite had om uit de degradatiezone te blij ven. Het ook nu niet impone rende Bennekom versloeg Quick Boys met 1-2. De oorzaken van dit verlies moet de ploeg van Arie Lagen dijk bij zich zelf zoeken. Een veldoverwicht gedurende lange perioden leidde door te veel onnauwkeurigheden tot weinig gevaar voor de Bennekom-ver- dediging. Terwijl die verdedi ging toch alleen in doelman Gerard Drost een klasse-speler bezat. In het eerste kwartier drong Quick Boys, zij het zonder overtuiging, aan. Dat die over tuiging ontbrak en ook de strijdlust niet overmatig was werd geïllustreerd door een onwaarschijnlijk grote serie te rugspeelballen op doelman Theo Guyt. Toen Nico Kuyt met een vrije trap Arie Haas noot bereikte leek toch de goede weg te worden ingesla gen. Haasnoot kopte echter huizenhoog over. Eén van de spaarzame Bennekom-uitvallen strandde nabij de hoekvlag door een Katwijkse overtre ding. Rechterspits Henk van Zwan legde de bal uit de ver volgens toegekende 'korte cor ner' op het hoofd van Alex van der Klift die als een vogeltje zo vrij hard in de rechter bene denhoek knikte: 0-1. Quick Boys reageerde met een lichte verhoging van de 'pres sie'. Kees van Rooyen was ge vaarlijk via een hard schot en een fraaie voorzet op Jaap van Duyn, maar het leverde niets op. Terwijl Van der Klift vlak voor rust met een ziedend schot uit een moeilijke hoek bijna voor de tweede tegen treffer zorgde. Quick Boys leek wakker en kwam met het publiek op gang in de tweede helft. Vooral toer* Arie Haasnoot met een beke ken kopbal op een lange voor zet van Nico Kuyt doelman 'Drost na een kwartier ver schalkte: 1-1. Quick Boys mis te echter het raffinement om het karwei af te maken, terwijl Bennekom zich via snelle uit vallen over de vleugelspitsen aan de druk ontworstelde. Zo'n uitval werd door Fred Eijsberg onderschept waarna hij de bal verspeelde aan de jagende Jaap Hiensch. Die schoof net voorlangs, maar Henk van Zwan gleed de bal nog net in de uiterste rechter hoek: 1-2. Een kopbal van Mart van der Plas en een fraai schot van Freek Rienks moch ten Quick Boys niet meer ba ten. Wim van Zwan was aan Bennekom-zijde zelfs twee maal dichter bij een treffer. Quick Boys: Guyt, W. vd Plas, Den Hollander, Haasnoot, Van Tricht (T. vd Plas), Eijsberg, Kuyt, Rienks, Van Rooyen, M. vd Plas, Van Duyn. Scoreverloop: 20 vd Klift 0-1, 58 Haasnoot 1-1, 75 H. van Zwan 1-2. LEJO BUCK Mst een sprong tracht Martin Toet van Rijnsburgse Boys eerder bij de bal te k< kenisse-verdediger Aren Buvens. GEUJKSPEL TEGEN SPIJKENISSE een vroeg stadium een aantal rake klappen uit te delen. Rijnsburgse Boys greep die mogelijkheid dan ook met bei de handen aan, schiep zich drie fraaie kansen maar faalde (Van der Zwan en Ruud van der Voort) in de afwerking. Na een kwartier spelen herstel de Spijkenisse zich, consta teerde verheugd dat de schade tot slechts een doelpunt be perkt was gebleven en reorga niseerde de verdediging. In de veertigste minuut nam dat her stel definitieve vormen aan. Rijnsburgse Boys-verdediger Gerrit van Egmond schoof de bal in de voeten van Spijkenis- se-speler Daan van der Meer die de supersnelle vleugelspits Kees Vlug de diepte in stuur de. Na een sprint van vijftig meter rondde Vlug het karwei beheerst af. Een doelpunt dat de inleiding vormde tot een tu multueuze slotfase van de eer ste helft. Uit een vrije trap schoot Spijkenisse-aanvoerder Nico Hokke de bal buiten be reik van doelman Kees Star op de lat. Het laatste woord kwam van Rijnsburgse Boys, of beter gezegd van Spijkenise goalie Leijen. Een minuut voor rust bracht Haasnoot Van der Voort in eens zo Bert Bak haald. Anne de zich voor de Zijn 'rollertje' was een digë prooi voor Leijen. De wersloot zou niet meer te Zoals helft toond inderdaad werd wel aangevallen maar ve daden waren enige teit. De verdediging voor weinig impulsen maar die had dan ook den meer dan vol Spijkenisse-aanvaller, Vlug. Aan Wijnands de mende week wat chaos te scheppen, noodzakelijk in de schap dat de toppen IJsselim eervogels en 1 voor de deur staan. I noodzakelijk omdat burgse Boys anders ini tegorie van ploegen wi gedeeld waarvan je j moet winnen. Rijnsburgse \Boys: Sti wersloot (Van Delft), G dijk. Van Egmond, Cas Toet, Nico Zwaan. Vs Voort, Haasnoot, Zwan, Merbis. Scoreverloop: 2 Van de 1-0; 40 Vlug 1-1. KEES VAN H |i NOORDWIJK ZEGE ONTHOUDEN LEIDEN De Leiderdorpse eersteklasser RCL werd in Werkendam met 1-0 terugge wezen. Zwaar gehandicapt in het offensief door het gemis van Ben Heemskerk en Fred Pleyter kwam de Racing niet tot doelpunten. Het tegen doelpunt, een half uur voor tijd gescoord, werd dus de beslissende factor. Noordwijk kwam in Vriezenveen niet verder dan een 0-0 remise. Het meest vreemde van deze stand is, dat Jan Willem So gers een fraaie goal scoorde en het toch een doelpuntloos duel bleef. Arbiter Grobbe keurde de treffer op aange ven van zijn grensrechter af, zonder daar een goede moti vatie voor te kunnen geven. RCL speelde een partij tegen Kozakken Boys, waarin van krachtsverschil niet veel spra ke was. De Huguenin-elf pleeg de een iets te haastige manier van spelopbouw te hanteren, waardoor de effectiviteit wat minder was dan in wedstrijden, waarin de volle aanvalslinie pa raat is. Bovendien moest de van een schorsing terugge keerde Rob van der Zwan scherp letten op de gevaarlijke DETO-spits Jan van Vuuren, die meerdere malen verwarring in de RCL-defensie zaaide. De Leiderdorpse gelegenheid- spuntspeler Renè Kamminga (Heemskerk, Pleyter en van Duin zijn geblesseerd) was aan de andere zijde van het veld bovendien niet alert genoeg op de schoten, die Hugo Minder hout en Daaf Brandt op doel man Arie Ottevanger afvuur den. Ottevanger was namelijk niet erg klemvast, waardoor voor een attente aanvaller voortdurend mogelijkheden aanwezig waren. Het noodlot sloeg toe in de 102e minuut. Uit een hoekschop van Philip den Haan stuitte de bal via het schouderblad van Brandt hoog op en verdween in de uiterste hoek van het roodwitte doel: 1- 0. Ook Cees Ruis en Dick van der Bijl, die later de puntposi- tie bemanden, wierpen geen rendement af. Noordwijk was op bezoek bij DETO. De verdedigend inge stelde formatie uit Vriezenveen bleek wel degelijk in staat ge vaarlijke aanvallen vanuit de counter op te zetten. De kust- ploeg moest dus op de hoede blijven. Het goede niveau waarop werd gespeeld bevor derde de sfeer onder het talrij ke publiek. Voor de équipe van oefenmeester John Eelman werd het pas na de pauze echt interessanter. Er werd goed gecombineerd, waardoor een flinke stempel op het spel van de tegenstander werd gelegd. Een en ander resulteerde in een fraaie kans voor Sjoerd Boot, die enkele verdedigers en de keeper omspeelde, waarna hij beheerst vanaf zo'n 15 meter inschoot. Een mee- hollende DETO-man wist het leer echter precies op de lijn te stoppen en uit het doel te hou den. Enkele minuten later (82e minuut) scoorde Jan Willem Bogers een heerlijke goal. De bal belandde uit een laag en beheerst schot juist op de bin nenkant van de paal en rolde vervolgens in het Vriezenveen- se net. Vriend en vijand verba zend keurde scheidsrechter Grobbe de treffer, na al naar de middenstip te hebben ge wezen, maar op aangeven van zijn grensrechter, af. Zowel de grens- als scheidsrechter wa ren niet in staat een geloof waardige verklaring uit te ge ven. RIJNSBURG „Rijnsburgse Boys miste karakter", was een van de conclusies van oefenmeester Herman Wij nands na de wedstrijd tegen Spijkenisse. Een duel dat ein digde in een voor Wijnands onbevredigende 1-1 eind stand. Onbevredigend vol gens Wijnands omdat: „Je van een ploeg als Spijkenisse gewoon moet winnen". Dat gebrek aan karakter toonde Rijnsburgse Boys na een vlak voor rust gemiste strafschop van Anne Ouwersloot. De ploeg kon zich in de tweede helft blijkbaar niet over die teleurstelling heen zetten en voetbalde in die periode voor namelijk tegen zichzelf. Toch leek de Rijnsburgse za terdag-eersteklasser in de be ginfase van dit duel het bewijs te willen leveren dat je van een ploeg als Spijkenisse inder daad 'gewoon' wint. Een be wijs middels een uiterst snelle start. Piet Haasnoot gaf de gave voorzet van rechts en Henk van der Zwan verzorgde de knalharde schitterende kopbal. Spijkenisse-doelman Hans Leijen kon alleen nog maar voor de vorm naar de rechterbovenhoek van zijn doel: 1-0, na twee minuten. De reactie van Spijkenisse was er een van verwarring, de ploeg zat na die treffer verdedigend erg slecht in elkaar en liet met name op de rechtervleugel enorme gaten vallen. Dé kans voor de Rijnsburgers om in LEIDEN De wedstrijd tus sen de regiogenoten Sport club Lisse en De Sleutels ein digde in het voordeel van de thuisclub. De Sportclub won met 2-1. Hazerswoudse Boys en DORR, die beide in de middenmoot verkeren, deel den in het directe duel ook de punten: 2-2. Oegstgeest kwam tegen het negatief ver dedigend DEVJO niet tot doelpunten: 0-0. Sportclub Lisse startte ener giek in het treffen met De Sleutels. Ruim een kwartier lang zette de Lisser elf de Leidse ploeg onder druk, die daarna een evenwaardige op ponent bleek. Na 25 minuten was het zelfs Wim Schroder, die voor de hardwerkende Lei- denaars kon scoren. Uit een corner van Joop de Boer glipte de bal uit de handen van de Lisser doelman, waarna Schro der het leer voor het intikken had: 0-1. Deze stand tevens de ruststand zou zijn. Jan Groe neweg en Fred van Huis kwa men in toch goede posities voor het Lisser doel niet tot scoren. Het thuisteam toonde na de thee duidelijk aanvallen der aspiraties. De Sleutels werd flink onder druk gezet. Na 16 minuten ontstond een botsing tussen Sleutelsspelers Peter Vlasveld en Jan Groene weg. René Griffioen en Rob Faas maakten gebruik van de Leidse consternatie en depo neerden de bal bij Jos van der Veek, die geen fout maakte: 1- 1. Nog geen minuut later on derschepte René Griffioen de bal na slecht wegwerken van de Leidse defensie en schoof door naar Aad van. der Poel. De Lissenaar lobde het leer over Sleutels-goalie Bram Le pelaar en bepaalde zo de uit slag op 2-1. Binnen 20 minuten kwam Ha zerswoudse Boys via een ge weldig afstandschot achter te staan tegen DORR. De kansen waren gelijk, want van een dui delijke overheerser kon niet worden gesproken. Jan Von deling onderschepte een ver keerde terugspeelbal en kopte de stand nog voor de onder breking gelijk. Voorstopper Dirk Smits en de ingevallen laatste man Rob de Roo be grepen elkaar even niet, waar door een DORR-aanvaller kon inschieten: 1-2. De Roo zelf kwam naar voren om de stand gelijk te trekken. Uit een hoek schop van uitblinker Sjaak van Dorp kopte de Roo op magni fieke wijze het leer in het Haagse net, waarmee de pun ten waren gedeeld (2-2). De ontmoeting tussen DEVJO en Oegstgsest was in de eer ste 45 minuten nog wel het aanzien waard, maar het peil zakte toen weg naar een zeer bedenkelijk niveau. De schuldi ge moet in Voorburg zelf wor den gezocht. Kregen Jan de Wekker en Ton Werner van de roodgelen voor de pauze nog enige aardige kansjes; na de rust was de irritante wijze van verdedigen, die de thuisclub hanteerde zo stringent, dat normaal voetballen onmogelijk was geworden. De bal achter uit spelen en dan zo hard mo gelijk naar voren schieten. Het ploeg voor met 0-2. Do dedigingsfouten van j Haan en keeper Co Berij kon EVC zo snel uitlopf de pauze schoot Jan W' op aangeven van Eltjo V stand naar 1-2, maar minuten later werd het v bering en Daan van B i maar liefst 1-4. Ed Do^ bepaalde 13 minuten val laatste fluitsignaal de sta' 2-4. Het duel tussen Koudek SC Voorne werd op eer] niveau uitgevochten. De ploeg was duidelijke de b maar in tien minuten tijdl zij een tegenslag verol Jan van Heusden speel rug op doelman Teun gunst, die niet meer bij kon en hem over de d zag rollen: 1-0. Gelukkid van Heusden maakte j Zweeris twintig minuter uit een combinatie met Deemoed de stand gelijk ker nog, Zweeris pakte z voorsprong door de schop van Jan Platteel ronden. Na een uur bracht de Voornespits remise op het bord, dat blijven. De beste kans Zweeris vlak voor tijd. Hi de de bal hard tegen d uit de rebound van een terugspeelbal, die al op was afgestuit. Lisse in do aanval in het tref fen met De Sleutels. Lisee- aanvoerder Frans van der Laan (rechts) ziet toe hoe Leidse doelman Lepelaar mistast. Is daarom niet verwonderlijk, vlak voor tijd was eigenlijk nog dat de pot in 0-0 eindigde. De de meest doelrijpe kans. Hij kopstoot van Jan Hogewoning werd echter niet benut. LEIDEN Katwijk hield Die Haghe goed op 0-0. Hoewel de kustploeg minder kreeg dan het verdiende, was er toch wel tevredenheid over het uit Den Haag meegeno men punt. ARC won met 3-1 van JAC. SIZO zag de strijd tegen EVC in een 2-4 uitslag eindigen. Koudekerk kwam in Brielle tegen SC Voorne niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Een hard werkend Katwijk ver diende meer dan de uiteindelij ke remise tegen het goed ge klasseerde Die Haghe. De pu pillen van trainer Frans van der Zeeuw vonden elkaar gemak kelijker en zetten betere com binaties op, hetgeen resulteer de in verschillende doelkansen. Wim Guyt 1 benutte de voorzet van Arnold Boers niet voor de pauze, terwijl dezelfde Boers maar net naast het Haghe-goal kopte. Na de thee was er een kort maar hevig overwicht van de thuisclub. Er werden riante scoringsmogelijkheden ge creëerd, maar Katwijk-keeper Rein Casius werkte goed en hield zijn doel schoon. De mooiste kans kwam in een weer rustiger periode. Wim Guyt 1 zag de bal na zijn inzet via de onderkant van de lat weer het veld instuiteren. Het bleef 0-0. Op eigen terrein overwon ARC het Haagse JAC. In de eerste

Leidse Courant | 1980 | | pagina 16