Leidsenhage vlakbij: Alphen werkt hard aan plan voor nieuw raadhuis Basketballveld bij Hazerswoudse mavo Verwijten over en weer in' Alphense huisartsenzaak Emancipatie in Sassenheim DR. PLATTESCHOR DRUK MET VERDEDIGING- Tenniskooi Hazerswoude Gouden trouw in Leimuiden BEELDEN VAN RENé SMITS IN ST. AGATHAKERK 4 3 D'66 stapt uit Alphense Progressieve Combinatie REGIO LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 FEBRUARI 1980 PAGII Het te kleine Alphense raadhuis ALPHEN AD. RIJN Tot voor kort werd als het ruimte gebrek op het Alphense raad huis ter sprake kwam, ge dacht in termen van verbou wing en uitbreiding. Tekenin gen en bedragen waren reeds bekend. Verhuizing van de scholengemeenschap Albania- nae en Ichtusmavo opende heel andere perspectieven. Aan de plannen voor nieuw bouw wordt nu hard gewerkt Het oude raadhuis het staat er al vier decennia is door het groter aantal inwoners met het daarmee verband houden de groter aantal ambtenaren te klein geworden. Ook de uit breiding van de gemeentelijke taken speelt in dit verband een rol. Er werd gedacht aan verbouwing en uitbreiding. De plannen waren in een verge vorderd stadium. Dertien mil joen zouden de kosten zijn van de verbouwing, die vooral aan zij- en achterkant van het hui dige raadhuis gestalte zou krij gen. Over een paar maanden zou men beginnen. Intussen diende zich een nieuw gegeven aan. De beide in de buurt van het raadhuis gelegen scholen (scholenge meenschap Albanianae en Ich tusmavo) kunnen op vrij korte termijn naar een nieuwe ac commodatie vertrekken en daardoor komt na sloop van de betrokken gebouwen ruimte vrij. Dit veranderde de situatie dermate, dat de zaak weer in studie werd genomen. Men kwam al gauw tot de konklu- sie, dat nieuwbouw een betere oplossing was, temeer daar Het schoolgebouw Albanianae, dat wordt gesloopt om ruimte te maken voor nieuwbouw. verbouwing en aanbouw naar verbouwing dure aanbestedin gen zijn. Het nieuwe plan be staat hieruit, dat op de plaats van de scholen een gebouw zou verrijzen, waar bestuur en sekretarie en mogelijk zelfs de sociale dienst kunnen worden ondergebracht. Rekening is gehouden met Alphen als groeiende gemeente met een steeds groeiend aantal ambte naren. Het terrein dat vrij komt biedt overigens nog meer mogelijkheden. Er wordt reeds gedacht aan onderko mens voor bibliotheek, arto theek en GGD. Hoeveel het allemaal gaat kos ten is nog niet bekend. Voorlo pig is men bezig met de inven tarisatie van de wensen. Een werkgroep zal deze met de ar chitect bezien. Ook een bege leidingscommissie uit de raad zal haar licht nog over de zaak laten schijnen. Intussen is al wel gespaard. In de meerja renplanning is een post van ruim vijftien miljoen gereser veerd. Dat zal wel niet vol doende zijn. Alphen heeft ech ter in overleg met Gedepu teerde Staten voor elkaar ge kregen, dat het 6,6 miljoen uit de saldireserve mag gebrui ken. Wellicht liggen daar mo gelijkheden. Het oude raadhuis zal niet worden gesloopt. Daar is het ook te fraai voor. Bij officiële gelegenheden zal het een rol gaan spelen. Voor de rest moet er natuurlijk nog over worden nagedacht. HAZERSWOUDE Het kost de gemeente Ha- zerswoude een bedrag van 12.100,-, wanneer het plein van de r.k. mavo „Christus Koning" aan het Helene Swarth- plantsoen opnieuw wordt betegeld en het te gelijkertijd wordt inge richt als basketballveld. Ook wordt er een tweede ingang geconstrueerd, worden beide ingangen voorzien van een sluis (de school draait op voor de kosten van één hiervan) en de beplan ting wordt aan de nieu we situatie aangepast. In hun preadvies aan der ge meenteraad delen B en W mee dat omwonenden klachten hebben ingediend naar aanlei ding- van de huidige situatie. Een gesprek met het school bestuur had tot gevolg dat het bereid was de speelplaats voor de spelende jeugd uit de wijk open te stellen. Onder de voor waarde dat nadere voorzienin gen worden getroffen. Volgens het college wordt met het plan dat er nu ligt, de overlast voor de omwonenden tot een minimum beperkt. Ook wordt een speelvoorziening in de wijk Rhynenburch ge creëerd waar de gemeente an ders naar andere beschikbare terreinen had moeten uitwij ken. Het onderhoud komt de eerste tien jaren voor rekening van de school. Daarna is het wat dit betreft de beurt aan de gemeente. Herbetegeling van de pleinen van kleuterschool 't Kwetter- nest 7000,-), basisschool De Springplank (f 4000,-), basis school J. P. F. Steijaert 10.000,-), basisschool De Rhynenburch 15.000,-) en basisschool Johannes Post(/" 33.500,-) staat eveneens op het programma. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat v agrariërs, die de reeds geboden kansen gemist hebben, gelegenheid bestaat om alsnog een afspraak te maken o hun wensen kenbaar te maken ten aanzien van de in het ontwerp-bestemmingsplan voor het buitengebied van Noordwijkerhout in te tekënen bouwblokken. Hierover kan contact opgenomen worden met de heer J.H. Jacobs ter gemeentesecretarie, tel. 02523 4981, toestel 25. Noordwijkerhout, 21 februari 1980. Burgemeester en wethouders voornoemd. De secretaris. De loco-burgemeester, Adriaanse. Heemskerk. ^Gemeente Noordwijkerhout^ ALPHEN De onenigheid tussen de Alphense huisarts Dr. Platteschor en zijn patiëntenvereniging enerzijds en de huisartsencombinatie en het Al phens Ziekenfonds anderzijds wordt zo langzamerhand een mistig geheel. Over en weer worden beschuldigingen tegen gesproken en verwijten gemaakt. De patiëntenvereniging van Dr. Platte schor beschuldigt de Alphense huisart sen ervan de patiënten van Dr. Platte schor over te willen nemen wat echter wordt tegengesproken door de plaatse lijke huisartsencombinatie. Dr. Platte schor zelf zegt van de huisartsen de mededeling te hebben ontvangen dat zij na 15 maart zijn patiënten niet meer willen behandelen. Ook dit wordt door de huisartsencombinatie ontkent. Oor zaak van alles is de beslissing van het Ziekenfonds Alphen e.o. om Dr. Platte schor uit haar Ziekenfonds te zetten, een besluit dat later door de rechtbank werd bekrachtigd. Het hoger beroep dat Dr. Platteschor tegen deze beslis sing heeft aangetekend wordt op 6 maart door de rechter in behandeling genomen. De patiëntenvereniging van Dr. Platte schor kwam eerder deze week in het nieuws toen haar voorzitter, Mevrouw Pauline Breedveld, verklaarde dat de Al phense huisartsen probeerden de patiën ten van Dr. Platteschor over te nemen. Van twee mensen is bekend dat zij bij een visite aan één van de andere artsen wer den verzocht een briefje te ondertekenen waarin zij de arts toestemming gaven hun dossier bij Dr. Platteschor op te vragen. „Zo wordt diens praktijk nog onverkoop baar ook", aldus mevrouw Breedveld. Dr. Platteschor zegt de verhalen wel te heb ben gehoord maar nog geen verzoeken om dossiers te hebben ontvangen. Drukte Ik ben ook helemaal niet van plan die dossiers uit handen te geven. Wanneer dat nodig is kunnen de artsen natuurlijk een copie krijgen, want de gezondheid van de patiënt gaat mij voor alles. Ik heb niet het idee dat de artsen op deze wijze mijn •praktijk proberen leeg halen." Dr. Platte schor is druk bezig zijn verdediging voor het hoger beroep voor te bereiden. De drukte in de praktijk liet hem hiervoor echter te weinig tijd over. Onlangs heeft hij de hulp gekregen van de Rotterdamse huisarts Dr. K.F.Gunning. Samen berei den zij het hoger beroep voor en samen verzorgen zij de praktijk. Dr. Gunning is president van de wereldfederatie van Pro-Life Doctors. Dr. Platteschor heeft zitting in de raad van bestuur van dezef organisatie. „Door alle drukte in de prak tijk had ik nauwelijks tijd over om mijn verdediging voor te bereiden," verzucht hij „het ziekenfonds had drie-kwart jaar de tijd voor haar onderzoek maar ik moet het in twee weken doen." Dr. Platteschor is van plan verschillende doktori professoren bij zijn verdediging in te i kelen. „Zij kunnen mijn patiënten b i gen en onderzoeken, en zo hun con( trekken". Waarneming De heer Platteschor zegt gisteren I te hebben ontvangen van de overig sen in Alphen aan de Rijn, dat zijF^j maart zijn patiënten niet meer will&h handelen. Dr. Van Engelen, secretarf de Alphense Huisartsencombinatie, kend dit bericht. „Er is niets van vrj aldus de arts. Van de zijde van de Pl ciale Volksgezondheid werd overigeL twijfeld of een arts een dergelijk r zou kunnen nemen. Sinds de beslissing van het Alphen?1 kenfonds heeft de praktijk van Dr. schor zich alleen maar uitgebreid. R' riog geen patiënt weggegaan. Ik H wel verschillende bijgekregen. Der° die ik kriig is werkelijk geweldigr. ziekenfondspatiënten, die nu geen van het ziekenfonds ontvangen, kr' de geneesmiddelen tegen inkoopspr.* de plaatselijke apotheken krijgen, d specialisten werken mee. Nu we der tijk met z'n tweeën bemannen wil (a meer tijd vrij te maken voor mijn?® onderzoek. In de loop van de voir! maand hoop ik meer van mij te lat^' KORTWEG LISSE De Lissese Gymnas tiekvereniging FIT houdt maandag 25 februari een alge mene ledenvergadering in 'De Witte Zwaan' aan de Heere- weg in Lisse. De bijeenkomst begint om 20.30 uur. LISSE In gebouw Salvatori aan de Wagenstraat worden dinsdag 26 en woensdag 27 fe bruari examens afgenomen door de Koninklijke Neder landse EHBO-Vereniging. 27 Cursisten zijn voldoende thea- oretisch en praktisch ge schoold om door de examina toren Houtkooper en Oud aan de tand gevoeld te worden. LEIDSCHENDAM In de bijna gereed gekomen woon wijk Duivenvoorde in Leid- schendam zal vanaf eind van deze maand een tweemaande lijkse wijkkrant verschijnen. De Belangenvereniging Dui venvoorde, oorspronkelijk al leen opgericht om de belangen van de eigenaren van de nieu we woningen te behartigen door het verlenen van voor lichting over kredieten en der gelijke, is onlangs omgezet in een echte wijkvereniging. Een speciale belangencommissie zal echter de vroegere werk zaamheden van de vereniging voortzetten. Verder worden een aantal commissies opge richt voor andere doeleinden onder andere een redactiecom missie voor een wijkkrant. NEDERLANDSE HERVORMDE KERK: Aangenomen naar Garijp J.H. Hamoen, kandidaat te Utrecht, die bedankte voor Hoorn, bui tengewone wijkgemeente, en voor Leimuiden. HAZERSWOUDE De ge meenteraad van Hazerswoude wordt tijdens de openbare ver gadering van donderdag 28 fe bruari voorgesteld, om 7.250.- beschikbaar te stellen ten einde de toegangsdeur van de gymnastiekzaal aan de Ten Katestraat te verplaatsen. Hiermee hopen burgemeester en wethouders twèe vliegen in één klap te vangen: dat de Ha zerswoudse Tennis Club door die aanpassing van genoemd gebouw een tenniskooi kan re aliseren en dat er niet meer op het dak van de zaal wordt ge lopen om de tennisballen op te halen. De zijkant van het gymlokaal wordt al jéren gebruikt als tennismuur. En dit heeft vaak tot gevolg dat er ballen op het dak terecht komen. De Ha zerswoudse Tennis Club heeft bij b. en w. de wens kenbaar gemaakt dat ze ter plaatse graag een tenniskooi wil ver wezenlijken. Wil dit plan uit voerbaar zijn, dan moet in elk geval de toegangsdeur van de gymzaal worden verplaatst. De kosten hiervan zullen worden gedragen door de gemeente. De tennisclub draait op voor de kosten van de aanleg van de kooi en bijkomende voor zieningen. SASSENHEIM In het kader van de rijksbijdrage-rege ling Emancipatiewerk is er donderdag 28 februari een bij eenkomst in de ontvangstzaal van het Sassenheimse raad huis. Het gemeentebestuur wil in overleg met vrouwenorga nisaties vaststellen welke aktiviteiten er in deze gemeente zijn op het gebied van emancipatie. Deze aktiviteiten kunnen namelijk in aanmerking komen voor een overheidssubsidie. Het gaat dan met name om de bevorde ring van leer- en bewustwordingsprocessen van de vrouw als in dividu of groep. Sassenheim kan voor de subsidie van emancipa tiewerk 34 cent per inwoner krijgen van de rijksoverheid totdat de nieuwe kaderwet Rijksbijdrageregeling Sociaal Cultureel Werk van kracht wordt. Het echtpaar H.G. Vanr Zwaan - Ves heeft het 5(r huwelijksfeest gevierd mr ven kinderen, 22 kleinkinr en één achterkleinkind Leimuidense café-rest^ De Keijzer. 's Morgens Ir burgemeester G.J. vane Kroft met zijn echtgenotP bezoek aan het gouden ln spaar (foto). De 76-jariger degom komt oorspronkef' Ter Aar. Alvorens in Leinf( te komen wonen ontmoe*^ in Roelofarendsveen zijp1 73-jarige bruid M.M. Vesr LISSE In de Sint Agathakerk in Lisse is van 24 februari tot en met 16 maart een tentoonstelling ingericht van hou ten beelden van de Roermondse kunstenaar René Smits. René werd in 1922 geboren en is autodidakt op verschillen de artistieke gebieden. Eén van zijn bekendste werken is een 180 vierkante meter glasbetonnen venster met 22 sym- ver de bei Westduitse Ober kunst. Dit werk is getiteld 'De man van Nazareth' en heeft het karakter van een beeld-meditatie. Tegen twee-meter hoge pane len staan beelden voorzien van ondertitel en tekst die telkens weer verrassend en nieuw aandoen. „Beelden kunnen meer zeg gen dan woorden", is de filosofie van René bij het maken van dit kunstwerk geweest, „wij leven in een tijd waarin de mens het meest beinvloed wordt door beelden." De tentoonstelling is iedere zondagmiddag geopend van twee tot vijf uur. Eerder trok zij vele bezoekers in Amsterdam, Maas tricht en Tegelen. Of je nou uit Den Haag komt, Scheveningen, Leiden, Zoetermeer, Wassenaar, Leidschendam, Voorschoten of Voorburg: Leidsenhagjï is altyd vlakbij I En je vindt er honderd-en-een winkels en 't is er oergezellig en er is volop gratis^"" parkeerruimte... Thessa Wanders in kwartfinale titelstrijd HAZERSWOUDE Thessa Wanders, lid van de Kt kerkse/Hazerswoudse turn- en gymnastiekvereniging J sia, heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van het nooi waarin jeugdturnsters van de A-categorie strijde) de nationale titel. i De wedstrijd wordt op 15 maart gehouden in het Noordhol se Opmeer, waar de kring West-Friesland van het KNC kent voor de organisatie. Thessa Wanders verdiende deze in Reeuwijk tijdens provinciale wedstrijden. Ze eindigde ij vierde plaats in een deelnemersveld van vierendertig mi. Haar totaalscore bedroeg: 31.5; vijf honderdste punt te vk voor de derde plek. De waarderingen: sprong 8.05; brugr balk 7.70; vrije oefening 8.35. fc WINKELCENTRUM LEIDSENHAGELEIDSCHENDAM ALPHEN Het politieke samenwerkingsverband tl meester die tot nu toe de fractie Progressieve Combi Alphen (PCA) vormden, zullen in de toekomst ali mansfracties optreden. 1 De breuk is tot stand gekomen doordat de ledenvergadering D'66 besloten heeft de samenwerking te beëindigen. Aanvf lijk bestond het plan om hiermee te wachten tot de gemi raadsverkiezingen in 1982. De PSP had al eerder te kennf geven niets meer in de progressieve coalitie te zien. P De Alphense Democraten voelen zich niet verwant aan de en weigerden dan ook categorisch om deel te nemen aan p( ke werkgroepen binnen de Progressieve Combinatie. In zal de D66 ledenvergadering officiéél moeten besluiten PCA te stappen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4