Leiden houdt tweede banenmarkt' in Groenoordhal ^tremmmg La(üng gezonken beurtschip «on voorlopig niet boven water estival Jongereneenheid'80 begin van unieke samenwerking BEIDSBUREAU WEIGERT MEDEWERKING AAN ORGANISATIE: Jo de Meyere en Simone Rooskens in „Uit pure liefde". Kindertheater De kindertheatergroep „Kan dat Zo" brengt zondag 24 fe bruari de kindervoorstelling Zielig is lief en zwak heeft gelijk" in het LAK-theater aan het Levendaal 150. De the atergroep probeert de kinderen het verschil tussen echt en onecht te laten voelen. In het toneelstuk wordt de gewoon te om mensen die lichamelijk niet zo goed meekomen in de maatschappij zielig en lief te noemen en zich er verder niet mee te bemoeien, aan de kaak gesteld. De voorstelling be gint om drie uur. Verhuizing Makelaardij b.v. i.o. Zaalberg Ruijgrok is verhuisd naar een pand aan het Havenplein 2. Ter gelegenheid van de verhuizing wordt morgen open huis gehouden in het nieuwe onderkomen van vier tot acht uur. Het bedrijf houdt zich bezig met aankoop, verkoop, taxa ties, hypotheken en verzekeringen van onroerend goed. Beatles-happening Jongerenvereniging „Augustinus" houdt zaterdag 23 febru ari een grootse Beatles-happening in haar onderkomen aan het Rapenburg 24. Vanaf negen uur 's avonds wordt de te kenfilm „the yellow submarine" vertoond. Deze film, door kenners getypeerd als de beste muziekfilm aller tijden, is gemaakt op het toppunt van hun roem. Na afloop is er een disco met natuurlijk Beatles-muziek. Film voorstelling Volksuniversiteit K O vertoont dinsdag 26 februari in haar onderkomen aan de Oude Vest wederom een film. Ditmaal is de keus gevallen op de Franse film „La règle du jeu" uit 1939. De filmvoorstelling begint om acht uur. Inlichtingen zijn te krijgen bij het bureau van K O, Oude Vest 45, tel 141141. De toegangsprij zen zijn drie gulden vijfenzeventig voor K O-leden en vier gulden vijfenzeventig voor niet-leden. Informatie over opvang De Leidse Vrijwilligerscentrale houdt dinsdag 26 februari wederom een informatieavond over het bieden van opvang in haar pand aan de Langegracht 246a. De bijeenkomst be gint om acht uur. In Leiden en omgeving bestaat nog steeds een groot tekort aan adressen waar tijdelijk mensen ondergebracht kunnen worden die opvang nodig hebben. Het gaat om personen die geen onderdak hebben omdat zij in een crisissituatie verkeren of omdat zij van huis zijn weggelopen. Schriftelijke informatie over het verlenen van opvang is aan te vragen via telefoonnummer 071- 149064. Televisie-issue De werkgroep televisie-issue van de Leidse studente- nekklesia houdt maandag 25 februari een bijeenkomst in het pand van de studentenekklesia aan het Rapen burg 100/102. Vertoond wordt een Aktua-plus documen taire over Indonesië. De Tros beeft in Jokjakarta de vrijlating van de laatste groep gevangenen die na de mislukte communistische staatsgreep geïnterneerd wa ren. Centraal staat een interview met admiraal Soedo- mo, chef van de staatsveiligheidsdienst De bijeen komst begint om acht uur. De andere kan t De dansgroep „Beweging Dans" brengt zaterdag 23 februa ri de dansvoorstelling „De andere kant" in het LAK-thea ter aan het Levendaal 150. Karin Chen en Cees Brandt houden zich bezig met moderne dans, zowel solistisch als in duetten en maken gebruik van zeer oorspronkelijke mid delen. Deze frisse benadering levert een aangenaam schouwspel op. De voorstelling begint om half negen. Uit pure liefde In de Leidse Schouwburg wordt zaterdag 23 februari het toneelstuk „Uit pure liefde" van Sit Terence Ratti- gan opgevoerd met in de hoofdrollen Luc Lutz, Simone Rooskens, Jo de Meyere en Evert Holtzer. Het stuk gaat over een vrouw die nog maar enkele maanden beeft te leven. Haar egocentrische echtgenoot, haar zoon en haar toegewijde minnaar doen alsof zij het voor elkaar niet weten. De voorstelling begint om kwart over acht LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 FEBRUARI 1980 PAGINA 3 DEN De gemeente Leiden houdt 24, 25 6 april in de Groenoordhallen een twee- anenmarkt voor de Leidse regio onder aam „Werken in het hart van Holland". ifl irganisatie is door de gemeente ter hand in tld aan Luba Consulting, een adviesbu- voor personeelsmanagement en bedrijf- anisatie. Het Gewestelijk Arbeidsbureau en (GAB) doet niet mee aan de organi- GAB-directeur J.G. Schumacher: „Van boeft zo'n banenmarkt niet meer. De re- 5 aten van de eerste Banenmarkt in de o sgehoorzaal zijn te mager geweest. Op i enkele manier waren die resultaten in eenstemming te brengen met de door gepleegde inspanningen". Wethouder rouw J.G. Fase van Economische- en J onele Zaken van de gemeente Leiden: mensen die van de eerste banenmarkt enorme stimulans in de bestrijding van rerkloosheid hadden verwacht, zijn in- aad teleurgesteld. Organisatorisch was echter een groot succes. Als we nu dan manifestatie gaan houden waarin de ac- en wat zijn verschoven door meer aan- it aan scholings- en opleidingsmogelijk- n te schenken en meer voorlichting de bedrijven zelf te geven, dan kunnen veel verwachten van „Werken in het van Holland". de manifestatie in de Groenoordhallen meer dan 1500 bedrijven en instellingen jnodigd voor deelname. De organisatoren jachten overigens niet, dat alle benaderde ijven en instellingen komen opdagen. In de tijk zou dat ook onmogelijk zijn, want de enoordhallen kunnen niet meer dan twee- lerd deelnemers herbergen. Het gebeuren Groenoordhallen belooft meer te worden dan louter een tweede banenmarkt. Het uitge stuurde persbericht meldt: „De deelnemers krijgen volop ruimte voor het geven van voor lichting. De deelnemende bedrijven en instel lingen kunnen hun maatschappelijke rol in de regionale samenleving aan een groot publiek presenteren. Dit is daarom zo belangrijk, omdat moderne inzichten en onderzoekingen rond de werving en selectie van personeel aangeven dat het irpago van de wervende instelling bij het publiek, van groot belang is voor de sollicitatie beslissing. Op ruime schaal zal daarnaast aan dacht worden gegeven aan beroeps- en scho lingsmogelijkheden, schoolverlaters en banen voor vrouwen." De gekozen vorm maakt „Wer ken in het hart van Holland", volgens de orga nisatoren in het persbericht althans, ook inter essant voor hen die zich een beeld willen vor men van de bedrijven en instellingen in en om Leiden. Werkloosheid De eerste Banenmarkt in Leiden werd gehou den op 27 september in de Stadsgehoorzaal. De markt werd mogelijk gemaakt door een stevige financiële bijdrage van het ministerie van Soci ale Zaken. De organisatie was in handen van drie instanties: Het GAB Leiden, de gemeente en de Leidse Vereniging voor Industrie (LVI). De LVI liet haar aandeel in de organisatie uit voeren door een van haar aangesloten leden: Luba Consulting bv., met goedvinden overigens van de beide andere partners in de organisatie.- In totaal kwamen zo'n 7500 bezoekers, van wie ongeveer 4500 personen die al werk hadden en 3000 werklozen. Het adviesbureau voor perso neelsmanagement en bedrijfsorganisatie evalu- Wethouder mevrouw Fase: „Het bedrijfsleven krijgt nu de kans zich aan het publiek te presen teren". eerde de Banenmarkt. Uit die evaluatie bleek, dat één op elke 33 bezoekers in de Stadsgehoor zaal een nieuwe baan vond: in totaal 221 men sen. Maar deze mensen vonden vooral ónder werk. Het aantal werklozen dat aan emplooi kon worden geholpen, bedroeg slechts enkele, tientallen. De overigen wisselden op de Banen markt van job. GAB-directeur Schumacher:„Wij hebben die eerste Banenmarkt mede georganiseerd om een nieuwe aanzet te geven tot de bestrijding van de werkloosheid. Als we nu de resultaten bekij ken, dan blijkt dat een vervolg op die aanzet is uitgebleven. De veertig of vijftig werklozen die er werk hebben gevonden, hadden de Banen markt helemaal niet nodig. Jaarlijks vinden duizenden werkzoekenden een baan, dus zou den die veertig of vijftig ook zonder de Banen markt wel aan de slag zijn geraakt. Vandaar dat wij geen behoefte meer hebben om aan de organisatie van een Banenmarkt deel te nemen. Natuurlijk verwachten wij wel voor de ge meentelijke activiteit uitgenodigd te worden. Dan nemen we een stand in de Groenoordhal len en brengen er onze vacaturebank". Motie Het intitiatief voor de tweede banenmarkt is door de gemeente genomen op basis van een tij dens de recente begrotingsbehandelingen inge diende CDA-motie. De raadsleden Bleijie, Van der Waals en Kokxhoorn vroegen het college na de evaluatie van de eerste banenmarkt te onderzoeken in hoeverre de volgende banen markt in mei of juni zou kunnen plaatsvinden, opdat ook de schoolverlaters aan bod zouden kunnen komen. Voor de kosten van „Werken in het hart van Holland" is geen bedrag opge nomen. Wethouder mevr. Fase: „De standhou ders betalen voor hun standruimte. Het is de bedoeling dat deze manifestatie kostendekkend -is". Voorts meldt de Leidse wethouder, dat zo wel het bedrijfsleven als de vakorganisaties tij dens de eerste gesprekken de komende mani festatie als uitermate positief hebben ontvan gen. luurt I LEIDEN De stremming in de Zijl zal bijna zeker niet voor vrijdag opgelost worden. Met een luchthamer hebben de bergers uit Urk gisteren geprobeerd het hard geworden cement uit het gezonken beurtschip Stephan los te breken. De kraan, die de cementresten boven water moest halen, slaagde daar echter niet in. Het cement bleef hardnekkig onder het wateroppervlak, terwijl de grijper telkenmale met niets dan water omhoog werd gehaald. Tot gistermiddag verliepen de bergingsactiviteiten voorspoedig. Duikers, een sleepboot en een 50-tons drijvende kraan moesten eraan te pas komen om de gekapseisde dekschuit weer op nor male wijze in het water te leggen. Na een dag was dat karwei geklaard en anderhalve dag daarna waren de overboord gesla gen ijzeren damwanden weer boven water. „Dat is voortvarend verlopen. We hebben voor deze klus ingeschreven met het idee,, dat we het karwei binnen veertien dagen zouden klaren. Dit is pas de derde dag. Binnen een dag is het cement eruit, als het te gen zit binnen twee dagen," aldus M. Schothorst, de kapitein van de sleepboot van de duik- en berginsmaatschappij, die kort daarna verklaarde toen bleek dat het cement niet los te wrik ken was dat de Zijl tot zeker vrijdag gestremd zou blijven. Als het cement eenmaal gelost is, wordt het schip iets omhoog getakeld en daarna moeten de waterpompen het laatste werk verrichten. De romp van het schip is niet beschadigd, maar de salniettemin heeft de verzekeringsmaatschppij het schip total- loss verklaard. De waterschade in de machinekamer en het woongedeelte is aanzienlijk. De scheepvaart, die van de Zijl gebruik maakt, is door de strem ming genoodzaakt via de Braassem de plaats van bestemming te bereiken. Het merendeel van de schepen, die van de Zijl ge bruik maken, dient echter voor zandtransport. Zij kunnen de problemen rond de voorlopige stremming oplossen door andere klanten (in Hazerswoude bijvoorbeeld) eerst van een grote voor raad te voorzien. Als de doorvaart weer vrij is, krijgen de 'geïso leerde' afnemers een extra lading, waarop zij dan een week of misschien wel langer hebben moeten wachten. Een duiker blaast uit uit op de walkant. Over enkele ogenblikken verdwijnt hij weer onder water om met een pneumatische hamer te trachten de lading van het gezonken binnenschip los te beu ken. Telkens kwam de grijper zonder cement boven water. DEN Het festival Jongereneen- '80 dat vrijdag en zaterdag in het Ise Volkshuis aan de Apothekersdijk rordt gehouden is de eerste stap op naar een voor Nederland uniek sa- werkingsverband tussen studenten verkende jongeren. 'erkende jongeren van het CNV, het Jonge- •ntact van de NW, de Leidse Studentenbond KWJ, de Beweging van Werkende Jongeren zullen trachten een vorm van permanente samen werking op te zetten om tot een gezamenlijke aan pak van de problemen van de jongeren te komen. De organisaties hebben het idee dat door een bun deling van de krachten acties voor bijvoorbeeld goedkope woningen voor jongeren veel meer effect zullen hebben, terwijl men in de huidige situatie vaak langs elkaar heenwerkt. De organisaties van werkende jongeren en studenten beijveren zich al lemaal voor verbetering van werk en inkomen, voor betere huisvesting, een goede rechtspositie en voor een goede opleiding. In het recente verleden werd bij bepaalde acties wel eens samengewerkt, maar die samenwerking hield gelijk op na beëindi ging van de actie. De Leidse Studentenbond werk te bijvoorbeeld een aantal jaren terug samen met de KWJ bij de bezetting van de Pelikaanflat. „We hebben na overleg gemerkt dat er weinig ver schil is tussen onze doelstellingen en de methodes die we gebruiken om ons doel te bereiken. Samen staan we veel sterker. Op die manier voorkomen we ook dat we door de instanties tegen elkaar wor den uitgespeeld", aldus een woordvoerder van de Leidse KWJ. Op vrijdagavond zullen een stuk of veertig verte genwoordigers van de betrokken organisaties dis cussiëren over de inkomenspositie van studenten en werkende jongeren. Er zal bekeken worden of er voorlopig voor alleen dit punt een gezamenlijke aanpak kan worden ontwikkeld. Het is de bedoe ling dat in een later stadium ook de werkloosheid, de huisvesting, het onderwijs van de jongeren en de positie van de vrouw onder de gemeenschappe lijke loep zullen worden genomen. Op zaterdaga vond zullen de resultaten van de discussie tijdens het feest bekend worden gemaakt. Het festival staat verder voornamelijk in "het teken van het aangepaste amusement dat de verschillende groe peringen van werkende jongeren en studenten dichter bij elkaar moet brengen. Op vrijdagavond treedt de punkgroep „The Dummies" op na de dis cussie over de inkomensproblematiek, op zaterdag middag treden het vrouwencabaret „Lipstick" en de muziek- en zanggroep „De Sirenes" op en op za terdagavond wordt het feest met Jan en Alleman en Niko Bil gehouden. Op zaterdagmiddag wordt er tevens een informatiemarkt gehouden waar veel van de instanties die directe bindingen heb ben met de vier deelnemende organisaties verte genwoordigd zijn, zoals de Rechtswinkel en de We tenschapswinkel.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 3