rumband Oegstgeest er 1 maart opgeheven Warmondse smederij op NOS-tele visie Geen overeenstemming over bezwarenschriften bouwplan Wiegman weg Overleg over emancipatie in Katwijk VOORHOUTSE RAAD PRAAT OVER WONINGBOUW IN 'SPOORLAAN11' rBREKENDE OEFENRUIMTE DOET LEDENTAL LBERT DRUMMERS" KELDEREN [LBEURS IN iRPSHUIS "D/REGIO LEIDSE COURANT DINSDAG 19 FEBRUARI 1980 PAGINA 7 JEEST Vandaag nog maar geleden was er geen vuiltje lucht toen de Oegstgeester id „De Wilbert Drummers" aan de grote carnavalsoptocht rg. Het majorettepeloton was uitgebreid met een aantal pom- Is die het alleraardigst „deden" in Oegstgeester kleuren uitge- eel-oranje pom-poens. het patronaatsgebouw, het ran de band was reeds afgestoten as een zalencomplex ,,'t Cam- oor in de plaats gekomen. Sinds er voor de tamboers en trompet- behoorlijke oefenplaats meer be- geweest. De kans dat men >u krijgen in het geleidelijk leeg- complex waarin de Mariaschool was, hield de leden echter nog •en. Maar het duurde lang en de gon te dalen. Met de viering van enjarig bestaan in het verschiet ïeens het bericht van het rk ituur dat toewijzing van ruimte kon gaan en toen zag niemand zo zitten. Het aantal tamboers en sten kelderde nog verder. hun aantal zo gering dat van eden naar buiten geen sprake zijn, waardoor de stemming en motivatie onderling zal worden beïn vloed", schrijft het bestuur aan de ouders van de leden en de leden van de band. „In verband daarmee hebben wij helaas moe ten besluiten per 1 maart 1980 de „Wilbert Drummers" na een bestaan van 15 jaar op te heffen". Vijftien jaar lang hebben de leden van de Oegstgeester Drumband naar hartelust ge musiceerd en traden zij bij alle bijzondere gelegenheden naar buiten. Met enthousi asme en met veel muzikaal plezier. Vooral in de beginjaren werd er hard gewerkt onder leiding van de instructeur W. Driessen. Ook diens echtgenote droeg zeer veel bij tot de aankleding van de band en de oprichting van een majorettepeloton. Bekend is nog steeds de geste van een Buitenlustbewoner die spontaan een kost baar vaandel schonk. In de jeugdafdeling werden de nodige eerste prijzen gehaald zoals tijdens concours te Medemblik en op de Grote Markt te Delft. Dankzij de me dewerking van muziekminnende Oegs- tgeestenaren trad de band o.m. op in de befaamde hinkstap-processie te Echter- nach waarmee Oegstgeest dank zij Willi- brord bijzondere banden heeft. Het instru mentarium werd in de loop der jaren aan zienlijk uitgebreid met jachthoorns en trompetten. Voordien beschikte men over een sectie lyrabespeelsters. Sinds een aan tal jaren is de band oorspronkelijk als af deling van de Katholieke Jeugd- en Jon- terencommissie, ondergebracht bij de JJO (Stichting Jeugd en Jongerenwerk te Oegstgeest.) Hard aangekomen De opheffing is hard aangekomen. Er is naarstig gezocht naar passende speelruim te, ook door de gemeente. Maar in feite was men het beste gebaat met ruimte op de „geboortegrond" van de band, het Ker- kerf aan de Rhijngeesterstraatweg. Gedu rende geruime tijd oefenden de majorettes in de gymzaal aan de Apollolaan maar het waren de tamboers en trompettisten die een eigen onderkomen misten en waar ook gelegenheid bestond in verenigings verband na te kaarten. Ook ontbrak er veel aan de opslag van instrumenten. Wellicht heeft men tevéél gehoopt op een lokaal in de oude Mariaschool. Het zou, voor wat betreft de geluidsoverlast, de beste oplossing zijn geweest. Maar, zoals reeds gezegd, het schoolbestuur wees het verzoek af: men kon geen toezegging doen. ANTOON KOCH ngstelling -r vvplannen lenstand tDORP De eerste itieavond over het in van de midden- op de plaats van e raadhuis, is druk Vele bewoners in de ladhuisbuurt waren et Dorpshuis geko- n de maquette van ekomstige midden enhuis te bekij- aanwezige gemeente- >n werd voorlichting over de afwerking aonomgeving, de ver- ikkeling, parkeermo- ïn e.d. Gemeente- ïr Oscar Reijers liet p optimistisch weten sprekken met de om- de indruk te heb- ïen in het algemeen ïgenover de plannen week dinsdag 26 fe- tijdens de openbare ng in" een gezamen- rgadering van de missies voor ruimte- lening en openbare jen economische aan- eden pas werkelijk ]oe de bevolking over in denkt. Het raadslid venberg (VVD) wilde dat hij zich voor ^tring van de plannen Vanavond wordt p.00 en 21.00 uur de "n laatste informatiea- ouden. ivijkse Vvakker eld hfK Een 29-jarige bouwvakker is dag met inwendig x het Leidse Aca- Ziekenhuis overge- 'dat hij bij grond- iheden bekneld vas met anderen be-, Rioleringswerk op de der Vechtstraat/Re- bouwvakker en werkput toen hij •aakte tussen de rand jit en een graafmachi- atwijkse politie stelt onderzoek in naar de Ran het ongeval. Warmond Bij smederij De Nie aan de Dorpsstraat in Warmond werden gisteren op namen gemaakt voor het tv- programma „Van gewest tot gewest" van de NOS. De heer L. de Nie maakt al 27 jaar de stalen geraamten voor de praalwagens van het bloe mencorso. Van de acht smeden die dat voorheen deden, is hij de enige die dit ambacht nog uitoefent. Reden voor de NOS om daar aandacht aan te beste den en terecht. De heer De Nie begint al in ja nuari aan het lassen van de geraamten van betonijzer. Het getekende model wordt op ware grootte gelast in hokjes van 20x20 cm. Op dat geraam te wordt later het stro ge vlochten waarop de bloemen kunnen worden gestoken. Als de wagen in volle glorie door de Bollenstreek trekt ziet nie mand het werk dat onder de bloemen schuil gaat. In een' wagen worden kilometers be tonijzer verwerkt en per wa gen wordt er 40 tot 90 uur ge last. Aan de wand in de smederij hangt nog de tekening van de grootste praalwagen die de heer De Nie ooit heeft ge maakt. Voor G. B. de Vroo- men maakte hij 25 jaar gele den een wagen van 19 meter lang waarin 9000 meter beto nijzer werd verwerkt en waar aan onder meer 13.000 mtr. ge regen hyacinthen werden be vestigd. In de gloriedagen van de bloembollenkwekers had bijna iedere grote kweker zijn eigen corsowagen. Dat is te genwoordig onbetaalbaar. Nu worden de wagens betaald door kombinaties van kwe kers, door VVV's en grote be drijven die niets met bloem bollen te maken hebben. Maar De Nie heeft er nog werk ge noeg aan. Dit jaar maakt hij de geraamten voor 10 wagens met als thema Wonderland. Op 27 februari kunnen de Warmon- ders hun dorpsgenoot in de ru- biek „Van gewest tot gewest" aan het werk zien en afhanke lijk van het weer, zal waar schijnlijk op 26 april het bloe mencorso door de bollenstreek rijden. Afscheid van wethouder Caron De gemeenteraad van Wasse naar liet zich gisteravond bij monde van de CDA-fractie- voorzitter mr. H.J. Otte bijzon der lovend uit over de schei dende VVD-wethouder van fi nanciën drs. A.W.J. Caron. De andere sprekers lieten zich evenmin onbetuigd. Op de foto burgemeester mr. K. Staab, die de scheidende wethouder de hand schudt ter gelegen heid van zijn vertrek als wet houder van financiën. Wassenaars college: geduld is op WASSENAAR De gemeente is er niet in geslaagd met de indieners van de bezwaarschriften tegen de bouw van woningen in de sociale sector aan de Wiegman weg, tot overeenstemming te komen. De uitvoering van de plannen voor de bouw van deze 91 woningen (26 drtekamer-, 59 tweekamer- en 6 éénka merwoningen, waarvan 16 premiekoop woningen A voor inkomens onder 30.000,-), een al jaren slepende proce dure, wordt nu nog steeds opgehouden door een aantal bewoners van de Adri- aan Paauwstraat, de Van Zuylen van Nijeveltstraat en de Wiegmanweg, die zich zorgen maken over de achteruit gang van de buurt. De bezwaren richten zich onder meer op de architectonische achteruitgang en de vermeende onjuistheid van de bouw, die in strijd zou zijn met het bestemmings plan. Ook de drainage bij de bouw zou niet zonder gevaar zijn en mogelijke ver zakkingen veroorzaken bij de bestaande woningen. De hele raad kon maar weinig waardering opbrengen voor het aanhouden van de be zwaarschriften en sprak daarom bij mon de van de fractievoorzitters haar afkeu ring uit over de situatie. Wel werd het raadsvoorstel goedgekeurd, terwijl wet houder drs. J.K. van Dingstee de raad verzekerde, dat hoewel hij vond dat de grens van de tolerantie bereikt was, hij toch andermaal zou proberen de proble men uit te praten. Afgelopen donderdag had de wethouder nog een gesprek gehad met de indieners van het bezwaarschrift, die hem toen hadden verzekerd hun be zwaarschrift in te trekken, aldus de wet houder. De volgende morgen bleken de bezwaarden toch op hun de vorige avond genomen besluit te zijn teruggekomen. Een tweede poging werd gisteravond rond etenstijd aangevangen. Ook deze keer bleek succes onbereikbaar. De bewoners bleven volharden in hun bezwaren. De Artikel-19 procedure (aanvraag bij GS om verklaring 'geen bezwaar') zal evenwel toch in werking worden gezet, teneinde de bouw niet nog meer te vertragen, ter wijl de wethouder in de tussentijd nog maals met de 'hinderpalen' gaat praten. Laswerk voor het corso bij de Warmondse smederij De Nie. Warmond wil huisvuil gescheiden pphalen Warmond Gisteravond sprak de commissie openba re werken uitsluitend over huisvuilproblemen. Met name de problemen die regi onaal opgelost dienen te worden, kwamen aan de orde omdat vanavond de al gemene raad van de gemeen schappelijke regeling Vuil verwerking vergadert en daar ook vertegenwoordi gers van Warmond ideeën op tafel kunnen leggen. Alle commissieleden waren het er over eens dat er naar gestreefd moet worden zoveel mogelijk bruikbare kompo- nenten uit het huisvuil te ha len en gescheiden in te zame len. Alles ineens zal niet mo gelijk blijken maar glas en pa pier zullen in de praktijk niet zoveel problemen opleveren. De heer Van Leeuwen voelde veel voor het plaatselijk kom posteren van natuurlijk afval. In enkele gemeenten heeft men proeven gedaan met het uitreiken van kompostbakken aan particulieren, maar dat bleek in de praktijk nogal veel problemen (stank)-op te leve ren. Naar de mening van bur gemeester De Vreeze zou er wel gezocht kunnen worden naar een regionale oplossing, die wellicht niet helemaal eco nomisch voordelig zal ziin. De commissieleden stelden dat het milieubelang' in principe zwaarder zou moeten wegen dan het financieel voordeel, maar niet ten koste van alles. VIJK De Noord- hereniging van Post- amelaars houdt op 23 februari in het De Kuip aan de een grote stree- Alle verzame- postzegels zijn tien tot vijf uur [Het entreegeld be- i gulden, voor kin- i 14 jaar een kwar- ffilatelisten uit de re- «n bij uitstek gunsti ge gelegenheid materiaal te bekomen tot aanvulling van de collecties. Behalve op de beurs, bestaat er steeds gelegenheid tot ruilen op de bijeenkomsten van de vereniging, elke derde maan dag van de maand in „De Kuip". Voor meer informatie, zowel over de streekruilbeurs als over de vereniging zelf, kan men terecht bij het secre tariaat, Weteringkade 44 te Noordwijk, telefoon 01719- 15290. BURGERLIJKE /STAND SASSENHEIM —Geboren: Maria J B. d.v. Jonker, J P M, en: Homan, JBD; Johannes A, z.v. Hoogervorst, A G J, en: van der Weiden, M C; Inge JMP, d.v. Niewold, J M, en: Koomen, P M T; Marloes S. d.v. de Smet. R H M, en: Koning, M J Florentina M M. d.v. Duinhoven, A J, en: van der Lans. M MAT. Gehuwd: van der Stel, J, en: Kappe, I G; Giesbergen, L G J, en: Lammerse, M A; Reijerkerk, A, en: Heemskerk, C P. Overleden: Verschuur, J A; Hoogen- boom, H; Hoogeveen, A; van Loon, C L; Natzijl, G; van Duijn, W; Geerlings, E P. KATWIJK Wethouder N. Parlevliet (CDA), onder meer belast met onderwijs, sociale zaken en welzijns planning en sinds kort met emancipatiezaken, heeft alle vrouwengroepen in Katwijk uitgenodigd voor een ge sprek op 27 februari. Onder werp van gesprek: wat doen de groepen op het gebied van vrouwenemancipatie of wat willen zij in de toe komst gaan doen. In totaal zijn er tien groepen benaderd: de politieke vrou wengroeperingen (CDA, VVD, PvdA, D'66, SGP), de Vrou wenraad, het Vrouwencafé, de werkgroep politieke scholing van de vrouw, de werkgroep V(rouwen) O(riënteren) zich in de S(amenleving) en de bond van Plattelandsvrouwen. Aan al deze groepen is ge vraagd vóór 25 februari een opgave te geven van de aktivi- teiten op dit gebied, die men ontplooit of wil gaan ontploo ien. Aanleiding hiertoe vormt de per 1 januari 1980 ingevoerde tijdelijke rijksbijdrageregeling emancipatie-activiteiten. Staatssecretaris mw. J. G. Kraaijeveld-Wouters, belast met emancipatiebeleid, zal vóór 1 augustus aan die ge meenten, die van de regeling gebruik willen maken, meede len of men op een rijksbijdra ge kan rekenen. Gemeenten kunnen een beroep doen op een bijdrage van 34 cent per inwoner. Voor Katwijk bete kent dit een toaal bedrag van f 12.974,74 38.161 x 34 ct.). Dit bedrag dient onder de ver schillende groepen te worden verdeèld. Ook de gemeenten kan een (aanvullend) bedrag toekennen. De wethouder wil in overleg met de vrouwen groepen een sleutel vinden voor verdeling van de subsi die. De wethouder stelt in zijn brief dat de regeling tijdelijk is. Zij zal in 1981 opgaan in de in het vooruitzicht gestelde rijksbijdrageregeling sociaal- culturele activiteiten. In het Katwijkse welzijnsplan, dat eind 1980 gereed zal zijn, zal ook de emancipatie een plaats krijgen. Vrouwengroepen, die nu gezien hun activiteiten een beroep doen op de tijdelijke regeling emancipatie-activitei ten, kunnen hieraan geen rechten ontlenen voor de toe komst. Evenmin zal het zó zijn dat vrouwengroepen, die thans geen emancipatorische activi teiten ondernenem, straks bui ten het welzijnsplan zullen vallen. Peter Faber in dorpshuis De Kuip NOORDWIJK De acteur Peter Faber brengt zaterdag 23 februari zijn programma 'Maat 45' in het Noordwijkse Dorpshuis De Kuip onder auspiciën van de stichting Kulturele Aktiviteiten Noordwijk (KAN). De show 'Maat 45' is een stukje puur theater waarin Peter Fa ber het publiek de indruk wil geven in zijn schoenen te staan. Vandaar de speciale naam voor de show van de op grote voet levende acteur. Pe ter Faber wil in zijn eigen sug gestieve speelstijl toch strijd baar en geëngageerd bezig zijn. Niet met een gebalde vuist, maar met humor, fanta sie, echtheid en eenvoud. Kaarten voor 'Maat 45' zijn 15 gulden onder meer ver krijgbaar bij het Noordwijkse VVV-kantoor aan de Grent of telefonisch onder nummer 01719-11612. CJP-houders, KAN-donateurs en 65-plussers betalen 12,50 gulden voor het optreden dat om 2030 uur be gint. Ondanks onduidelijkheid over verkeersafwikkeling VOORHOUT De gemeen teraad van Voorhout praat in de vergadering van don derdag 21 februari over de bouw van 108 woningen in het plan 'Spoorlaan II' op grond van de firma J.M. van Dijk. Vorig jaar besloot de raad tot aankoop van de grond die nodig is om in af wachting van de ontwikke lingen in Oosthout, voor de meest urgente plaatselijke woningzoekenden te kunnen bouwen. De gemeenteraad wordt nu gevraagd in te stemmen met het ontwerp- bestemmingsplan dat op dit moment nog onduidelijk is over de ontsluiting van de toekomstige woonwijk. Het plan voorziet in de bouw van 108 woningen, onderver deeld in 33 woningwetwonin gen, 16 kleinere, gestapelde (woningwet)woningen, 32 pre miekoopwoningen en 27 vrije- sectorwoningen. 18 van deze vrije-sectorwoningen worden half-vrijstaand gebouwd langs de spoorlijn en vallen met de bouwprijs van 250.000 gulden nog binnen de normen voor gemeentegarantie. Geprobeerd wordt om deze huizen zoveel mogelijk aan inwoners van Voorhout te verkopen. De ko pers zullen dan waarschijnlijk ■wel een woning voor een Voorhoutse woningzoekende moeten achterlaten. In het ontwerp-bestemmings- plan was voor het langzaam verkeer een aparte fiets- en voetgangersverbinding naar Beukenrode geprojecteerd. Onder druk van omwonenden en diverse raadscommissies is besloten om het (brom)fiets- verkeer af te wikkelen via de Spoorlaan en alleen een trot toir naar Beukenrode aan te leggen. Wel vreest het Voor houtse college dat het voetpad in de toekomst ook door fiet sers en bromfietsers zal wor den gebruikt en dat er dan maatregelen moeten worden getroffen voor de veiligheid van voetgangers. Onduidelijkheid is er nog over de ontsluiting van het plan 'Spoorlaan II' voor autover keer. Zowel b en w, als de raadsleden geven de voorkeur aan een uitweg via de Beuken rode. Het is op korte termijn echter onmogelijk om hiervoor de benodigde grond aan te ko pen. B en w geven in verband met het belang van spoedige woningbouw, de raad in over weging om de procedure nu toch maar vast te starten. Dit dan met de toezegging dat het college alles in het werk zal stellen om de grond alsnog te kopen. In afwachting hiervan kan de toekomstige woonwijk dan voor autoverkeer bereik baar worden gemaakt via de Spoorlaan. Die weg is te smal en zal met de bouw in het plangebied verbreed moeten worden.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7