Doek valt definitief over uitstekend pand in Koudekerkse Dorpsstraat Opening in conflict Schakenbosch Boete voor onwillige schoonmaker Twee honden gestorven - Ducky en Blackie zijn de grootste maatjes Leidenaa ging er vandoor met een vogelkoo Gemeente Nieuwveel krijgt muziekzaal Kaz Lux in Lindehoeve REGIO LEIDSE COURANT ALPHEN/DEN HAAG Het was voor een 32-jarige schoonmaker uit Alphen aan de Rijn alles of niks, dat wil zeggen, hij eiste uitbetaling van honderd gulden door de so ciale dienst, waar men na veel moeilijkheden bereid bleek hem vijftig gulden uit te keren. Daar ging de schoonmaker niet mee accoord en hij weigerde vervolgens het lokaal van de dienst te verlaten. Voor dat feit had hij zich voor de Haagse politierechter te ver antwoorden waar de officier van justitie 150 gulden boete en voorwaardelijk een week gevangenisstraf eiste. De rechter ver oordeelde tot honderd gulden boete. „Die zal wel door de sociale dienst worden betaald", concludeerde verdachte. Verdachte had een sociale uitkering van 1400 gulden, maar had om bepaalde redenen de honderd gulden nodig. Hij nam in het lokaal plaats op een stoel en constateerde: „Ze zullen me uit het lokaal moeten dragen". Hetgeen de politie deed. „Ik had het best naar mijn zin in dat lokaal", zo deelde verdachte mee. „Maar u pleegde wel een strafbaar feit", stelde de rechter vast. HAZERSWOUDE Het Ne derlands Pianokwartet speelt op vrijdag 22 februari in zaal 'Het Anker' in Hazerswoude. Het kwartet bestaat uit Ina Overkamp, Daniël Otten, Klaas Boon en Fred Pot. Het werd in 1969 opgericht en heeft zich inmiddels een plaats veroverd aan de top van de in ternationale kwartetten. Op het programma staan werken van Beethoven, Dvorak en Schumann. Het concert begint om 20.15 uur. De toegangsprijs bedraagt 7.50 gulden en 5.00 gulden voor 65 plussers, CJP houders en leden van K&O. WASSENAAR In het jon gerencentrum Nieuw NijevelJ in Wassenaar treedt vrijdag 22 februari de uit Wassenaar af komstige formatie 'De Rulers' op. Het concert begint om 21.00 uur. Het jongerencen trum ligt aan de Van Zuylen Nijeveltstraat 206 en de ingang van de sociëteit is achterom. RIJNSBURG Het Genoot schap Oud Rijnsburg houdt dinsdag 26 februari een alge mene ledenvergadering in 'De Voorhof' aan de Rijnsburgse Vliet NZ. Op de agenda staat onder meer een bestuursver kiezing en een vertoning van de film 'Broei, Groei en Bloei'. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Leidschendam koopt tuinderij voor 2,2 miljoen LEIDSCHENDAM Na de drie percelen grond die de gemeente Leidschendam de afgelopen jaren ten bate van woningbouw in 't Lien heeft aangekocht zal de gemeente raad binnenkort worden voorgesteld een vierde per ceel, groot bijna 2.22 hectare, aan te kopen van de heren J. Th. en F. P. Hendriks. De volgens burgemeester en wethouders „alleszins aan vaardbare" prijs die na een taxatierapport is overeenge komen bedraagt, inclusief opstallen en opstanden, ruim 2.2 miljoen gulden. De heren Hendriks zullen de grond uiterlijk per 1 april 1981 ter beschikking van het ge meentebestuur stellen. In te genstelling tot vorige aanko pen wordt alles inclusief in stallaties en apparatuur opge leverd. Verwacht wordt dat de sloopkosten lager zullen zijn dan de opbrengst. Ledenvergadering dorpsraad De Kaag DE KAAG De Dorpsraad van de Kaag houdt 7 maart een algemene ledenvergade ring in het „Kompas". De avond zal zijn hoogtepunt krijgen in de uitvoering van het toneelstuk „Stee", dat handelt over het verleden en het heden van het platte landsleven. De problemen van cafébaas Vledder uit het dorpje „Stee" met de vernieuwingen in het dorp worden gevolgd. Dit ver oorzaakt een aantal komische en verwarde situaties. Een en ander leidt tenslotte tot de conclusie: Als we er in ons dorp iets van willen maken, zullen we het gezamenlijk moeten doen. De vergadering is openbaar en de toegang is gratis. Culturele dagen Veurs College LEIDSCHENDAM In plaats van de traditionele culturele week die het Veurs College in Leidschendam jaarlijks houdt worden dit jaar slechts twee culturele dagen, morgen en donderdag gehouden. De jaarlijkse fancy fair op vrijdag gaat niet door wegens te weinig belangstelling van de kant van de leerlingen. Op het programma staat weer een flink aantal binnen- en buitenschoolse aktiviteiten met cursussen, films, lezingen en quizzes. De excursies gaan naar het Geuldal, Panorama Mesdag, een krantenbedrijf in de Plaspoelpolder, de Staats drukkerij, de Koninklijke Schouwburg in Den Haag en het vliegveld Valkenburg. In de aula op het Fluitpolderplein worden theatervoorstellingen gegeven met play-back, dan sen en schoolliedjes. De Nieu we Komedie komt met de voorstelling "De Tegenvoe ters" en in de sporthal De Fluit geeft de toneelgroep Pro loog nog een voorstelling. Binnenkort in de aanbieding: twee Koudekerkse brandweerwagens KOUDEKERK AAN DEN RIJN Na maanden van discussies, vele misverstan den en besloten raadsvergaderingen, besloot de Koudekerkse gemeenteraad gisteravond om tot sloop van het uitstekende pand Dorpsstraat 63 over te gaan. Nu kan men met voortvarendheid de reconstructie van de Dorpsstraat laten doorgaan. De gemeenteraadsleden zijn het er overi gens nog niet met elkaar over eens wat er met het vrijkomende terrein moet gebeuren, maar dit onderwerp was ook nog niet aan de orde. Gesloopt gaat er worden, de discus sies over aanleggen van een parkeerterrein of het bouwen van woonruimte komen nog. De tarieven voor het Prins Willem Alexander- bad worden het komende seizoen verhoogd met 3 1/2%. Een gezinsabonnement (tot 18 jaar) gaat b.v. van 96,- naar 99,50. De korting bij voorverkoop blijft gehandhaafd op 10 zodat bij voorverkoop van een gezinsabonnement een korting van 10.50 wordt gegeven. Naar aanleiding van de vaststelling van deze prijzen kwam het openstellen van het zwembad op zondagochtend toch weer ter sprake. Tijdens de commissievergadering Welzijnszaken, voor afgaande aan de raadsvergadering was het op enstellen van het zwembad op zondagochtend genoemd als een suggestie ter popularisering van het bad. Ook werd de openstelling van het bad op zondagochtenden al genoemd tijdens de behandeling van de beleidsnota. De fractiele den van het CDA kwamen nu met het voorstel een besluit van de gemeenteraad hierover te willen nemen. Ook de leden van het Algemeen Belang Koudekerk vonden dat men hierover een raadsbesluit dient te nemen. Destijds is er in Koudekerk aan den Rijn ook een raadsbesluit genomen over het openstellen van de tennisbanen op zondagochtend. Hoewel de raadsleden een bedrag van LEIDSCHENDAM Vijf van de acht leden van de Ondernemingsraad van het psychiatrisch cen trum Schakenbosch aan de Veursestraatweg in Leidschendam hebben vandaag in een verklaring aan het 450 leden tellende personeel meegedeeld dat van hun kant geen bezwaar bestaat tegen eventuele voorstellen om tot overleg met de di rectie te komen. De vijf OR-leden waarvan drie lid zijn van de NCBO en twee ongeorganiseerd, hebben gistermiddag een gesprek gehad met NCBO-hoofdbestuurder J. H. van der Jagt en en kele bestuursleden van de Leidschendamse afde ling van de NCBO. „We hebben de zaken eens op een rijtje gezet", aldus hoofdbestuurslid van der Jagt en de vijf leden zijn nog steeds van mening dat het overleg met de direc tie niet moet worden opgeschort". Weliswaar zijn ook deze leden van mening dat eerder en beter in formatie moet worden verstrekt, maar dat moet ge zamenlijk worden besproken, de toezegging daarvoor is trouwens al binnen. De personeelsbegroting zal 'niet door de ondernemingsraad worden aanvaard omdat het tekort van 470.000 gulden niet is onder bouwd. Van de door de directie genoemde COZ-nor- men is de ondernemingsraad niets bekend, aldus de verklaring. Wat de verschuiving van de civiele sec tor naar de verpleegkundige sector betreft, daarvoor zijn zoals gemeld werkgroepen ingesteld. De vijf le den van de ondernemingsraad willen het resultaat van deze werkgroepen afwachten en zich daarna be raden of er sprke is van verder overleg. Het conflict tussen de ondernemingsraad en de di rectie van Schakenbosch brak vorige week donder dag uit toen de drie ABVA-leden in de OR verder overleg met de directie wegens gebrek aan informa tie opzegden. De ABV A was bovendien ontevreden over wat genoemd werd het schuiven met personeel. Tegen het eind van de middag zou mr. W. van Veen, voorzitter van het instellingsbestuur van Schaken bosch, samen met twee andere bestuursleden van daag een gesprek hebben met de uit 8 leden bestaan de ondernemingsraad. Omdat de raad door het op zeggen van vertrouwen van de drie ABVA-leden niet langer functioneert zijn de acht leden persoon lijk voor het gesprek uitgenodigd. De ABVA-leden hebben meegedeeld „hoop te hebben op een oplos sing" maar alleen naar het gesprek te gaan om te luisteren. WEER GIFSTROOIER IN ZEVENHOVEI ZEVENHOVEN Twee honden die in het afgelopen \J einde werden vergiftigd zijn gisteren gestorven. Een hond die met ernstige vergiftigingsverschijnselen bij de renarts was gebracht, is nog in leven en zal de reis ver delijk wel halen. Deze hond werd door zijn baas direct naar de dierenart bracht toen deze had gezien dat het dier iets van de grond en daarna ademhalingsmoeilijkheden kreeg. De plaatselijke renarts diende de hond onmiddellijk een braakmiddel toe. De drie hondenbezitters wonen in de omgeving van de Vi hoek. In deze buurt zijn de afgelopen vier jaar al vele ho vergiftigd. Alhoewel uit het onderzoek van het Haagse Ge telijk Laboratorium nog niet is gebleken dat het hier om sti nine-vergiftiging gaat, neemt de politie aan dat er in Zev< ven wederom een hondenhatende gifmenger aan het werl f 200.000,- een boel geld vonden voor de aan schaf van een nieuwe brandweerwagen, werd voor dit bedrag een krediet verleend. Men wil wanneer dit technisch en voor wat het de prijs betreft verantwoord is, de aanschaf van een wagen van Nederlands fabrikaat. Daar voor inruil van oude brandweerwagens geen mogelijkheid is, zal getracht worden de - oude brandweerwagens van het bouwjaar 1960 (hoge druk) en 1962 (lage druk) te verkopen. Het ophogen van de volkstuinen door grond op te brengen en daarna om te spitten blijkt geen succes te zijn. Met de bestuursleden van de volkstuinvereniging „Lutteke Rijn" is nu over eengekomen om een één meter brede sloot te graven, in het midden van het complex tuinen. Door afvoer naar de sloot aan de oostzijde hoopt men dan van de wateroverlast, die de volkstuinen de laatste weken het aanzicht gaf van een vriendelijk meertje, af te zijn. Op deze manier blijft men waarschijnlijk binnen het be drag van de geraamde kosten voor ophoging. GLAS Ook in Koudekerk aan den Rijn zijn twee grote gele glasbakken geplaatst. Eén op de Middenw- aard en één bij het gemeentehuis. Daar de glas bakken eerder zijn geplaatst dan men in het ge meentehuis verwachtte, is hierover nog geen voorlichting geweest. De glasbak is bedoeld voor „glas"! Dus niet voor keramiek, porselein, zoals stenen kruiken, koppen en schotels, bloempotten enz. Daar meer dan het achtste deel van het gezinsafval uit glas bestaat en glas een grondstof is die je eindeloos opnieuw kunt gebruiken (dit vrij naar een uitgave van het Ministerie van Volksgezondheid en Milieuhy giëne), zullen de bewoners van Koudekerk aan den Rijn met ongeveer 300 andere gemeenten in Nederland meedoen aan het experiment om te bewijzen dat het zin heeft om glasbakken neer te zetten. Ze kunnen het in Sassenheim best met elkaar vinden, Ducky en Blackie. De eend en de hond werden bijna tegelijkertijd geboren en ze groei den samen op in het huis van de familie Smit aan de Vijf Mei weg 40. Elf jaar geleden was de nu 22-jarige Wils Smit er getuige van dat een moedereend en vijf kui kens door een auto werden overreden. Slechts één van de-kleintjes overleefde het maar hield er wel een gebroken vleugel en beschadigingen aan beide pootjes aan over. Wils nam het diertje mee naar huis en noemde hem Ducky. Het ging niet gemakkelijk de eerste zes weken. Het gewonde beestje werd verpleegd in een schoenendoos. Zijn diëet bestond aanvankelijk uit geweekt wittebrood, later uit gebroken mais. Na de zes weken intensieve verpleging werd voor hem een speciaal hokje in de schuur ingericht, daar was hij 's nachts veilig voor rondsluipende poezen. Overdag kon hij rond scharrelen in de speciaal voor hem afgezette tuin. De opkomende planten en bloemen heb ben in het voorjaar wel onder Ducky's eetlust te lijden gehad. Blackie is een even graag geziene gast in huize Smit. Hij is ook 11 jaar en is samen met Ducky opgegroeid. Blackie werpt zich regelmatig op als beschermer van zijn gehandicapte vriendje. Dat gebeurt regelmatig als dames-eenden op het mannelijke gekwaak van Ducky afkomen en een jaloerse echtgenoot zich meldt. ALPHEN/DEN HAAG Het was een rare geschiet waarin een 23-jarig( recabediende uit Le voor de Haagse po! rechter een rol spe< Die was er bij een stapje in Alphen aaib Rijn met een vogell die voor de etalage een winkel hing, door gegaan. Nee, echt de bedoe om die te stelen had dachte niet, zo verkl de hij. Het was een g 1 tje. „Maar het gaf de politie wel veel werk", stelde rechter vast. Tegen de p<m had de man gezegd dataj niets met de vogelkooi te c ken had, maar dat kwaï i later toch wel uit. E Hij was de winkelier zijn cuses gaan aanbieden, i n< proces-verbaal was er in^ geval opgemaakt want de >e keiier had aangifte gedaaief De officier vond het toch gewone diefstal waar hij gulden boete en voorwaae lijk een week gevangenis met een proeftijd van jaar voor eiste. Het vc werd tweehonderd gu boete plus de week voorw |e delijke gevangenisstraf. NIEUWVEEN De heer W.P.D.Esveld uit Nieuwveen is benoemd als onderdirecteur beheerstechnische zaken van de Coöperatieve Rabobank 'Ter Aar en Omstreken'. De heer Esveld trad in 1965 in dienst van de toenmalige Rai- feissenbank. Na de fusie in 1973 werd hij hoofd Interne Controle en Organisatie. Nieuwe Wetering De mu ziekvereniging „Door Gunst Verkregen", zal op vrijdag 22 februari om 8 uur haar jaar lijkse muziekuitvoering hou den in het Cultureel Centrum te Nieuwe Wetering. Tevens zal er na de pauze de klucht „Den Haag vergist zich niet" ten tonele worden ge bracht, uitgevoerd door de le den van het muziekkorps. NIEUWVEEN Het gemeentebestuur van Nieuwveen aan de bestaande sportzaal in het dorp een ruimte bout en die moet gaan functioneren als muziekzaal. In deze rui kunnen de muziekvereniging Crescendo, de Stichting IR terspeelzaal, het Mispagekoor en de muziekschool wolF gehuisvest De bouw van de zaal kost 475.000 gulden. Eerdere plannen van de gemeente om gebouw 'Kwiek' ten hoeve van de brandweer en verschillende plaatselijke ver gingen te verbouwen bleek door de hoge kosten niet te real jj,u ren. De brandweer kreeg onlangs de beschikking over een drijfspand doch voor de andere verenigingen werd nog een schikt onderkomen gezocht. Het gemeentebestuur meent it aw bouw van een muziekschool een goede oplossing gevonden i hebben. De zaal is, met gebruikmaking van de kantine vat sportzaal, ook bruikbaar als vergaderzaal. De gemeenteraad handelt het voorstel van het college in haar vergadering vat k; februari. Thijs van Leer in dorpskerk Katw* Katwijk Thijs van Leer geeft vrijdag 22 februari eeif cert in de Dorpskerk in Katwijk aan de Rijn. Hij u hierbij begeleidt door Sander van Marion. Het concet. gint om 19.30 uur. 1 Naast Thiis van Leer treedt ook het pianoduo Marinus Flip1! Sitte Weber op. zij spelen werken van Beethoven, DvorT ozart. Thijs van Leer speelt behalve twee eigen compi' ook werken van Handel en Bach. De voorverkoop van plaatsbewijzen gebeurt op het bureaiS' K&O aan de Oude Vest in Leiden. In Katwijk kan menj' voor terecht bij het afdelingsbureau van K&O in gebouw Tr dia, Hoornesplein 155 en bij het bureau van het VVV ai boulevard. Telefonisch kan men reserveren via het nurf' 071-141141. I Resultaten actie „gasflessen" vallen tegen De Nederlandse zanger Kaz Lux treedt zaterdag 23 feb het Voorschotense jongerencentrum 'De Lindehoeve' op. treden begint 21.00 uur. Kaz Lux maakte in het begin van de jaren 70 als zanger de van de Nederlandse groep Brainbox. Brainbox, waarvan ooi Akkerman en Pierre van der Linden deel uitmaakten, scj grote hits als Down Man, Summertime en Dark Rose. In} gaat Kaz op de solotour en maakt een aantal L.P.'s. In 197$ ving hij een gouden plaat voor de L.P. Eli, die samen ma Akkerman was opgenomen. In zijn concerten begeleid hij zelf op de acoustische gitaar. Het optreden in de Lindef kost 3 gulden. ALKEMADE De gemeente Alkemade heeft in nauwe samenwerking met de plaat selijke vrijwillige brandweer, tussen 4 en 18 februari een inzamelingsaktie van gasfles sen gehouden. Door de overgang van flessengas op aardgas is het gebruik van gasflessen praktisch nihil ge worden. Er is echter gebleken dat vele mensen hun, meestal nog gedeeltelijk volle flessen, nooit ingeleverd hebben. Vaak staan deze fles sen gewoon onbeschermd opgeslagen in schu ren of garage's, en vormen zodoende een le vensgroot gevaar, vooral voor spelende kinde ren. Helaas zijn vele ouders zich niet bewust van deze gevaren, want de uiteindelijke opbrengst is beneden de verwachtingen gebleven. Jam mer voor de brandweer, die toch enkele avon den opgeofferd heeft om de gemeente weer een stukje veiliger te maken. De wel ingeleverde flessen zullen naar de Shellfabrieken worden teruggestuurd. Avanti bijna rond met sponsor HAZERSWOUDE Het moet niet uitgeslo ten worden geacht dat de Hazerswoudse ta feltennisvereniging Avanti met een sponsor in zee gaat. Niet onaantrekkelijk voor een eventuele geldschieter, want de door Aart- jan van der Poel geleide club weet twee teams in de hoogste (ere)klassen van de Ne derlandse Tafel Tennis Bond. Immers, de heren van Avanti komen uit in de hoogste klasse van de NTTB. Bettine Vriese- koop maakt, zoals bekend, deel uit van deze ,,heren"-formatie. Ook de dames, Brigitte en Monique Kooter en Jolanda Noordam, doen op competitieniveau mee op de hoogste ladder. Het bestuur van Avanti heeft intussen al een infor matieve bijeenkomst gehouden met de spelers en speelsters van de standaardteams. Verwacht wordt dat de onderhandelingen met een spon sor binnen zeer afzienbare tijd kunnen worden afgesloten. Een van de voorwaarden van het Avantibestuur is: dé geldschieter moet zich niet voor een kort tijdbestek binden aan de club. Een periode van meer dan drie jaar is bijvoor beeld een sterke eis van de club. Ducky en Blakie in een 'entre-nous' op de bank bij mevrouw Smit.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4