NAC-Feyenoord toch met publiek DS'79 kiest voor toekomst Eerst naar WnderMeer mm Boksavond zonder geur of smaak RESTANT COMPETITIEDUEL WEER UITGESTELD LEIDSE COURANT DINSDAG 5 FEBRUARI 1980 PAGINA 13 UTRECHT NAC mag de resterende 22 minuten van de gestaakte wed strijd tegen Feyenoord toch met pu bliek uitspelen. Dit heeft de president van de Utrechtse rechtbank prof. mr. V. J. A. van Dijk gisteren bepaald in lijn uitspraak in het kort geding dat NAC tegen de KNVB had aangespan nen. De voetbalbond had NAC gestraft tot het uitspelen zonder publiek, nadat de wed strijd op 6 oktober 1979 bij de stand 22 was gestaakt. De scheidsrechter stopte de partij nadat een grensrechter door een asbak, gegooid uit het publiek, was ge raakt. Volgens de KNVB had NAC niet genoeg gedaan om de ordeverstoringen, voornamelijk veroorzaakt door Feye- noord-aanhangers, te voorkomen. Vol gens prof. Van Dijk is echter niet aange toond dat het bestuur van NAC „ernstig verwijtbaar gedrag" kan worden verwe ten. Ook op andere punten stelt de president de KNVB in het ongelijk. Hij vindt het onredelijk van de voetbalbond om van het NAC-bestuur te verwachten dat het zijn spelers in de rust tot kalmer speler maant, of om te verlangen dat het be stuur aan de scheidsrechter vraagt om de wedstrijd te staken. Beide zaken behoren niet direct tot de invloedssfeer van het bestuur van een voetbalclub, zo blijkt uit de uitspraak. „Een vingerwijzing naar de KNVB om eens duidelijkheid te brengen in de nor men, die een club moet volgen bij de vei ligheid van het stadion" zo betitelde NAC-advocaat Mr. E. Wagemakers de uitspraak van prof. van Dijk. .Jan Huybregts, competitieleider betaald voetbal en secretaris van die sectie, heeft besloten dat het restant van NAC-Feye- noord niet, zoals aanvankelijk was vast gesteld, morgenmiddag zal worden uitge speeld. Direct na de uitspraak had NAC de Rotterdamse club toestemming ge vraagd voor uitstel om zodoende de tijd te hebben de kaartverkoop op gang te brengen. Het bestuur betaald voetbal zal in zijn vergadering van donderdag zich erover beraden wat er dient te gebeuren. IfiÈüWE, 3BTAALD ffOETBAL 10RDRECHÏ Van onze correspondent) )RDRECHT - Aan t woord is Gerard uwer, samen met co de Vries ver- twoordelijk voor opleving van het aaide voetbal in rdrecht: „Ons Dotste probleem is hoe houden we opgaande lijn st. Met deze suc- ssen zijn we na- urlijk dolblij, iar we moeten rder kijken. Het ibliek verwacht iets van ons en mogen de men uet teleurstel- ird Bouwer, ooit voetbal bij FC Dordrecht en daar- vooral gegrepen door de tuurlijke kant van het'be lde voetbal, heeft zich de elopen maanden voortdu- d moeten voorhouden toch iral realist te blijven. Het verhaal van DS'79, de eerste- divisieclub uit Dordrecht, is zo langzamerhand genoegzaam bekend. Aan het eind van de vorige competitie leek betaald voetbal voor de historische stad aan de Merwede niet lan ger haalbaar. FC Dordrecht bungelde traditiegetrouw on deraan de ranglijst in de eerste divisie, de schuldenlast was opgelopen tot meer dan een miljoen en het bestuur onder leiding van NCRV-babbelaar Dick Passchier zag er geen gat meer in. Een faillissement leek nabij, maar toep grepen Ge rard Bouwer en zakenman Nico de Vries in. Bouwer, ooit twee jaar bestuurslid bij FC Dordrecht, maar na ruzie met Passchier wat rancuneus ver trokken, en De Vries, succes vol zakenman en als sponsor niet onbekend in de wieler sport en de basketbalwereld, slaagden waar Passchier en zijn aanhang faalden. Via een gedurfd plan en met behulp van het door De Vries aange spoorde bedrijfsleven werd de schuldenlast gedelgd, FC Dordrecht omgedoopt in DS'79, en kreeg het betaalde voetbal in Dordt een heel nieuwe start. DS'79 heeft de tradititioneel laatste plaats van FC Dordrecht ingeruild voor een plaats in de subtop, het handjevol toeschouwers van destijds heeft gezelschap ge kregen van een forse schare nieuw publiek, zodat de Dordtse club met bijna 7000 toeschouwers per competitie wedstrijd sommige eredivisie clubs zelfs jaloers maakt. Meerjarenplan Voor de lange termijn stelde het duo Bouwer-De Vries een meerjarenplan op. Cen traal daarin staan de kwali tatieve uitbouw van de hui dige selectie, de vernieuwing van de verouderde accomo date en het opleiden van ei gen, jong talent in een voet- balschool. Via uitleenove reenkomsten met Sparta en FC Utrecht trok DS'79 aan het begin van deze competi tie een handvol nieuwe spe lers aan. Later kwam daar ook de van AZ geleende Huub Smeets bij en vorige week Strikten Bouwer en De Vries ook nog de 34-jarige Epi Drost, die met zijn routi ne leiding moet geven aan het grote aantal jongeren in het elftal. Bouwer: „Onze politiek is dui delijk. We willen het elftal kwalitatief versterken, maar zonder onverantwoorde uitga ven te doen. Dat blijkt toch mogelijk, zelfs in deze tijd. La ter moeten we de vruchten gaan plukken van onze voet- balschool,waarvan Frans de Munck de leiding heeft. Mis schien zijn wje dit seizoen met iets te jonge spelers begonnen, zo tussen de 16 en 18 jaar. Ons C-team heeft het daardoor moeilijk. Als je nogal eens vaak verliest, is dat deprime rend, maar ik ben er heilig van overtuigd dat die voetbal- school straks inderdaad resul taten gaat afwerpen." Als nieuwe trainer voor DS'79 koos het tweetal Bouwer-De Vries voor Ajax' ex-jeugdtrai ner Jan van Daal. Bouwer: „Zomaar een gouden greep. Vooral De Vries zag het direkt in Van Daal zitten, vooral vanwege zijn menselijke kwa liteiten. Het gaat ons niet om gevestigde namen. Wij vinden dat een trainer vooral met mensen om moet kunnen gaan. Uit ons spelersmateriaal heeft Van Daal, volgens ons, gehaald wat er in zit. Dat be wijst, dat onze keus goed is ge weest." Deze week trok DS'79 ook nog de bij Sparta wegge- bonjourde Mircea Petescu als scout aan. Bouwer: „Je zou wel gek zijn als je niet van de ge weldige ervaring van die man gebruik zou maken. Petescu is Gerard Bouwer: „Het publiek verwacht nu iets van DS'79 en we mogen de mensen niet teleurstellen". tenslotte veelvoudig Roemeens international. Wij geloven dat hij voor oris zeer waardevol kan zijn." Voorlopig zijn de doelstel lingen voor dit jaar gehaald, meer dan dat zelfs, hoe het seizoen verder ook verloopt. Bouwer: „We verloren de af gelopen twee wedstrijden te gen VVV uit en Heracles thuis, maar toch zaten er af gelopen zondag tegen Fortu- na weer 7500 mensen op de tribune. Dat betekent dat we vertrouwen hebben ge kweekt." Is het succes van DS'79 als blauwdruk te gebruiken voor andere betaalde clubs die het nu moeilijk hebben? Gerard Bouwer gelooft dat er inder daad algemene richtlijnen zijn, die voor iedere betaald-voet balorganisatie gelden. Bouwer, zes jaar geleden korte tijd se cretaris van de FBO: „Je" zült consequent je beleidslijnen voor de toekomst moeten blij ven volgen. Het is zo verleide lijk onj meer te willen als het goed gaat. maar blijf binnen je budget. Laat je niet tot onver antwoorde stappen verleiden. En sportief-technisch gezien: zorg dat je spelers, afgezien van ,hun kwaliteit, optimaal presteren. Laat ze met overga ve werken, dan is verlies niet zo erg. Het publiek wil dat de spelers voor hun geld werken, en dat heb je zelf in de hand". "Ik hou van mooie dingen om me heen. Ik hou van sierlijk. Ik hou van echt Daarom ga ik eerst naar VanderMeer. En omdat ik hou van lekker kiezen. Watje er niet allemaal ziet bij de zitgroepen bijvoor beeld! Leuke tweezitsjes in Chesterfield-stijl. Effen bankjes met 'n mooie ronde rug. Hele ziteilanden met leuke poefs erbij. En ze laten je altijd allerlei stofjes zien. Ze vertellen je op hoeveel manieren 't kan. En dat vind ik erg belangrijk, want ik bepaal graag zelf hoe m'n wereldje er uitziet Deze bloemenbankjes, dat is nou precies zoals ik 't hebben wil, ja." Twee- eh driezitsbank uit VanderMeer's eigen meubelfabriek met kussens opge hangen aan blank grenen spijlen: Utrecht Rijksweg Oudenrijn-Arnhem, afrit Utrecht. Rotterdam: Groothandelsgebouw. Weena 737. Den Haag: Spui hoek Kalvermarkt. Den Haag: Winkelcentrum Waldeck, einde Laan van Meerdervoort Amsterdam- Stadhouderskade 74. Diemen (bij Amsterdam): Rijksweg Amsterdam- t Gooi. afrit De Sniep. Beverwyk: Rijksweg Haarlem-Alkmaar. Velser-tunnel, afrit Zaandam Eindhoven: Noord Brabantlaan bij de Rijksweg Tilburg-Maastricht, afrit vliegveld. Etteh-Lenr: Rijksweg Breda-Röosendaal. Waalwtfk: Tuinstraat 32. aan de weg Waalwijk-Tilburg. Heerlen: Spoorsingel 2 Enschede: Winkelcentrum De Klanderij. Almelo: Oranje straat 25. Arnhem: Rijksweg Arnhem-Nijmegen, afrit Elden. VanderMeer's Meeneem-MeubelMarkt vindt u in de toonzalen Utrecht, Waalwijk en Den Haag (Winkelcentrum Waldeck). r DORDRECHT Er zijn avonden waarop het amateorbok- sen een geweldige klap wordt toegediend. Zo een was er gis teren in het Arvos-boksencentrum in Dordrecht, welke vere niging de accommodatie voor de derde sessie van de Zuid hollandse titelstrijd had verhuurd aan het Rotterdamse Crooswijk omdat in de Maasstad geen behoorlijke zaal be schikbaar is. Het was een in alle opzichten abominabele avond. Er werd slechts gebokst en van de organisatie klopte niet veel. Het is triest dit te moeten constateren maar als men het boksen, dat bij velen in een kwade reuk staat, wil verheffen, moet aan sommige voorwaarden worden voldaan. Het „feestzaaltje" van Arvos mag niet boven de capaciteit worden bevolkt, dus niet te veel kaarten verkopen. Keiharde popmuziek in de pauze mis staat op een avond die enige allure wil uitstralen, veel te laat be ginnen is uit den boze, een loterij in de pauze houden getuigt van een feestavondsfeer. Dat alles gebeurde en met ook nog on dermaats boksen, werd het een avond zonder geur of smaak. Het systeem van de prestatiepartijen was ook nog niet uitge roeid. Er viel in elk geval te genieten van het boksen van B- klasser Hallie (Albert Cuyp) die Thijssen (Crooswijk, Rotterdam) een boksles gaf. De Rotterdamer werd de titel in de welterklasse toebedeeld, zoals dat na prestatieduels ook het geval was met Aleandro (DOS, Vlissingen) in de junior-B-klasse weltergewich- ten en Schildkamp (Crooswijk) in dezelfde klas zwaarwelterge- wicht. Enige partijen die boven de grauwe middelmaat uitkwamen: Amsterdam (Oorschot) bokste in de finale junior-C-klasse zwaarwelter een uitstekende partij tegen De Ruijter (De Haai), Schiedam) die onlangs in Den Haag nog een voortreffelijke prestatie leverde maar gisteravond totaal vast zat en te ingehou den bokste om Amsterdam van de titel af te kunnen houden. Bij de nieuwelingen werden halve finales gebokst in het lichtwel- tergewicht. Ott (DTS, Leiden) toonde pas in de derde ronde wat hij werkelijk kan maar dat was te laat om v.d. Ham (Crooswijk) de zege te ontnemen. Buzagdelad (Hoogeband, Den Haag) werd de andere finalist door in de eerste ronde Kok (Kristalijn, Den Haag) tot opgave te dwingen. Buzagdelad stoot zeer hard en met een linkse haalde hij Kok neer, waarna de handdoek werd neer gegooid. Buzagdelad wordt de nieuwe Zuidhollandse kampioen. Ook de B-klassers boksten onder de maat, die voor deze catego rie mag gelden. Jan Lefeber (Crooswijk) overwon in de halve fi nale zwaarwelter De Koning (Kristalijn) die h^t alleen moet hebben van zijn swings, die veelal onzuiver zijn en in de andere halve eindstrijd bedwong v.d. Herk (Huizenaar, Rotterdam) de woesteling Kortram (Crooswijk). Overige uitslagen: finale jqp. C. welter: Schlusselberg w.o.p. van Yenin (De Haan); finale jun. C. lichtgewicht: Roomer (De Haan) van w.o.p. Yazici (Te pas, Den Haag); nieuwelingen, halve finale lichtgewicht Billar (Huizenaar) wint door diskw. in de tweede ronde van Marabid (Kristalijn); halve finales middengewicht: v.d. Knaap (Westland) w.o.p. van Molenaar (Van 't Hof R'dam); kwartfinale' C-klasse weltergewicht: Barten (Oorschot, Rotterdam) walk over omdat Willemsen (Nicolaas, Rijswijk) niet aanwezig was. Op 18 februari wordt de titelstrijd in Amicitia te Den Haag voortgezet. HERMAN VAN BERGEM. Hersenschudding Hellström KAISERSLAUTERN Ronnie Hellström, de doelman van het Zweedse voetbalelftal en FC Kaiserslautern is wegens een hersenschudding voor enige tijd uitgeschakeld. Artsen hebben hem absolute rust voorgeschreven. Tien dagen geleden raakte de dertigjarige Hellström in de wed strijd van zijn club tegen VFB Stuttgart door roekeloze actie van Bernd Förster aan het noofd geblesseerd. Zaterdag stond de Zweed in het duel tegen Eintracht Braunschweig weer onder de lat. Na een doelworsteling in de tweede helft moest hij worden vervangen. Vervolgens was Hellström gedurende een half uur bewusteloos. Trainer Warmerdam verlaat SEV (Van onze sportredactie) LEIDSCHENDAM Na een periode van vijf jaar zal trai ner J.A'. Warmerdam op eigen verzoek de Leidschendamse zaterdag vierde klasser SEV gaan verlaten. Vorig jaar was er reeds sprake van een beëindiging van de on derlinge verbintenis, maar in verband met de snel doorgevoerde verjonging van de selectiegroep heeft hem destijds doen beslui ten nog een jaar langer 'aan SEV verbonden te blijven. Als de nood het hoogst is... ...is uw giro boekje dichtbij

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13