Nijssen Trotters omzeilt lastig Kimbria Nationaal microteam klopt Belgen in eigen huis iemini-dames arakterloos Bn onder °Frisol geen probleem Parker: 126-86 Velocitas kansloos WINST DAMES PARKER OP VERRASSEND BLACK EAGLES Hans Mulder nu koploper in gewestelijke sjoelstrijd Gemini In geldzorgen TOPPERTEGENUVC BASKETBAL LEIDEN Dat het Maas trichtse Kimbria in eigen huis voor elke ploeg een uiterst gevaarlijke tegenstander is was bij Nijssen Trotters ge noegzaam bekend. Koploper SOVB wa3 met een minieme overwinning goed weggeko men en andere ploegen wa ren zelfs gestruikeld in de Limburgse hoofdstad. Daar om mag de ruime overwin ning van de Trotters een prestatie van hoog gehalte worden genoemd. Vooral in de opening van de tweede helft wist de ploeg van Ben van Cleef Kimbria af te troe ven waarna de strijd was be slist. Het duel kende een 68- 91 eindstand. De wedstrijd begon overigens veertig minuten te laat, aange zien het zaalprogramma met grote soepelheid werd gehan teerd. Dit beviel Nijssen Trot ters uiterst matig, aangezien men bij een late zondagmid dagpartij in het verre zuiden niet met graagte een uurtje ex tra investeert. Toch kwam de Leidse ploeg redelijk uit de startblokken zonder de lang durig geblesseerde Frans Ka- les en de vermiste Peter Paul Maassen. In de laatste vijf mi nuten voor rust werd een gaat je geslagen (rust 35-40), dat volgens de opzet van coach Van Cleef direkt na de pauze fiks werd uitgebouwd (39-55 na vier minuten). Een als kol- lektief sterk verdedigend Nijs sen (man-to-man met attent aanvullen) kwam vervolgens niet meer in problemen en won met 68-91. Scores Nijssen: Ruijsenaars 22, Kop 21, Lamping 18, Be- rendsen 12, P. Paulides en Pley 6, Moerer 4, R.Paulides 2. Een knap spelend Black Eagles (Rosmalen) heeft het de dames van Parker aanzienlijk lastiger gemaakt dan gezien de posi ties van beide teams op de ranglijst verwacht mocht wor den. Parker, nog steeds zon der Ria de Wit, was als koplo per uiteindelijk toch te sterk voor het - evenals liet Groning se Olympia te bescheiden ge noteerde - Black Eagles. De ploeg van Rob de Vries voerde nieuwe verdediglngsvormen (zone) uit alsof men niets an ders gewend was. Toch kon pas zeven minuten voor tijd beslissend afstand worden ge nomen van de Rosmalense te genstandsters. Vooral via sco res van Miriam van Schaik (20) en Ineke van de Laken (16) werd na een ruststand van 35- 27 nog duidelijk gewonnen. Eens te meer bleek ook een dames-basketbalwedstrijd het aanzien, hoe anders daarover ook wordt gedacht, alleszins waard. In een hard duel dat gelijk op ging tot vlak voor het rustsig- naal kende Luba een kleine voordelige marge bij de thee: 40-44. Kort na de hervatting werd de voorsprong uitge bouwd naar een (naar later bleek beslissende) tien punten. Ondanks het feit dat Ton Kal lenberg na een elleboogstoot vijf minuten voor tijd het veld moest verlaten om wat hech tingen bj het oog te laten ver richten haalde Luba onbe dreigd de eindstreep: 77-85. Scores Luba: Ton Kallenberg 20, Lodewijk Devilee 18 Sedelaar MSV was tegen het Rotterdamse Juventus niet zo sterk op dreef als tegen streekgenoot Luba in de voor gaande ontmoeting. Coach Jan Hendriks bracht al na acht mi nuten (bij een stand 24-8) alle bankspelers binnen de lijnen, maar de op dat moment ver wachte probleemloze overwin ning kwam er door het thuis wedstrijdsyndroom van MSV niet uit. In de zenuwen werden zelfs lay-ups meermalen gemist. Na rust (43-29) kwam Juventus zelfs met twee pun ten voor om in de slotfase als nog duidelijk te worden versla gen: 74-68. Evert van der Plas was bij MSV de enige uitblin ker en scoorde 30 punten. In Maasland is Blitz ondanks het karaktervolle spel van Meindert van der Kaay ten on der gegaan tegen Green Eag les: 90-86. Mede door de afwe zigheid van Peter de Wijs kon de thuisploeg het lengtevoor deel uitbuiten en na een 46-41 ruststand tot twaalf punten voorsprong komen. Dat Blitz in de laatste minuten nog wat te rugkwam kon aan de lichtelijk teleurstellende nederlaag niet meer afdoen. Scores Blitz: Rob van Ommen 24, Heini Hakker 16, Meindert v.d. Kaay 14. Tegen staartploeg Taveno le verde Leiderdorp een zwakke prestatie. De voorsprong bij rust, 41-20, mag nog redelijk verdienstelijk worden ge noemd. Maar dat in de tweede helft gelijk werd gespeeld, met een 75-54 eindstand tot gevolg kon coach Hans van Rooijen allerminst tevreden stellen. Het was wel de negende zege op rij van zijn team en dat geeft weer wel reden tot vreugde. Stand: Eerste divisie B: SOV Bernlsse 18- 34; Trotters 17-28; Jumpers 18-28; Zaandam 18-26; AMVJ 18-22; Utrecht 17-20; Hertogballers 17-14; BC Paulus 17-14; Boxtel 17-12; Kim bria 17-12; BSW 17-12; De Germaan 18-10; Sphinx 18-10; Arrows 17-4. LEJO BUCK strafworpen als Renske Munnikes trefzekerheid miste en Leonhard meer in de punt van de aanval liet opereren kwam er weer verandering in. Hoewel hij heel moeilijk los kwam van Carlo de Waele scoorde hij nog tweemaal, de eindstand op 610 brengend. BRAM VAN GENT (Van onze korfbalmedewerker) HENDRIK IDO AMBACHT Derdeklasser Velocitas is er niet in geslaagd DVS'69 een week langer van de titel af te houden. In een door de thuis ploeg volledig beheerst duel werden de Leiderdorpers met 115 verslagen. De positie van Velocitas is nu, mede doordat de staartploe- gen punten verzamelden, niet ongevaarlijk geworden. De ver schillen zijn dermate klein, dat eigenlijk alleen kampioen DVS zich veilig mag wanen. DVS'69 was duidelijk minder gespannen dan Velocitas- caoch Co Vavier verwachtte. Tevoren was de uitslag van ODOAll Ready, een gelijk spel, al bekend geworden waardoor de thuisploeg al vol doende had aan een punt. Toch ging DVS uiterst voortva rend te werk. Na een klein kwartier was de stand al 30. De inbreng van de DVS-dames was opvallend groot. Zowel let terlijk als figuurlijk staken zij boven hun Leiderdorpse colle ga's uit. Toch was het een dame, Carla van Evert, die te- genscoorde. En omdat een zich uitlevende Aart Duiser een strafworp wist te forceren en te benutten.was Velocitas bij 3— 2 weer in de race. Voor een korte tijd, want in de periode kort voor rust bracht DVS de definitieve afscheiding tot stand. Velocitas werd niet al leen veel schotvaardiger. Na deze periode, afgesloten met een 6—2 ruststand, was de wedstrijd natuurlijk wel beslist. DVS nam gas terug en ging re laxed korfballen, waardoor de balans wat in evenwicht kwam. Bij een stand van 11—5 waren de zestig minuten verstreken. De doelpunten van Velocitas kwamen op naam van Aart Duiser (2), Carla van Evert, Aad van Poelgeest en Ybo Schutte. HAARLEM Hans Mulder van Lisserbroek is na de der de ronde van het sjoelkam pioenschap van de Algemene Nederlandse Sjoelbond, ge west West-Nederland, koplo per in de strijd om het per soonlijk kampioenschap. Via een fraaie dagserie van 2831 (141 gemiddeld) verdrong Mulder de lijstaanvoerder Wim Voorbij van de eerste plaats. Met 16 punten voor sprong gaat Mulder In april de vierde en laatste wedstrijd in. Bij de dames vergrootte Pia Mulder haar geringe voor sprong op Tinie Amsing. Na zestig bakken leidt Pia Mulder met 7909 punten, voor Tinie Amsing met 7853 punten. Tij dens de clubkampioenschap pen slaagde Lisserbroek er niet In de eerste plaats te be machtigen. Aalsmeer bleek uit eindelijk de sterkste hoofd klasseclub van het gewest mei 26933 punten (134 gemiddeld). Lisserbroek bleef op 26404 punten steken. VOLLEYBAL Maria Klein van Gemini/Kangeroes (nr.6) tikt de bal langs het UVC-blok. Gemini verloor teleurstellend met 2- 3. leverde dat toch geen punten op. Spelverdeelsters Henriëtte Kingmans en Femmy Lagerw aard waren de uitblinksters bij Leython, dat in Boukje Wiebes wederom de sterkste aanval- ster had: 15-10, 15-13, 15-12. Gemini 2 stelde teleur tegen Ruiter VST. Deze tegenstander was in de uitwedstrijd binnen 40 minuten bedwongen, nu keek Gemini echter binnen 25 minuten al tegen een 0-2 ach terstand aan. De Voorschoten- se dames moesten vooral aan de nieuwe zaalindeling wennen (omdat de bestaande uitloop rond het veld volgens de'Ne- VoBo niet aan de eisen vol deed voor eerste divisieteams, werd de Vliethorst niet in 4, maar in 3 volleybalvelden ver deeld) en ook de arbitrage was nogal streng, waardoor Gemini pas de derde set in het spel kwam. Toen bij de stand 2-2 coach Leo Boeren zich echter met het eerste team ging be moeien, ging het laatste spel- gedeelte toch weer verloren: 11-15, 10-15, 15-13, 15-10, 11- 15. Promotieklasse Bij de heren verraste Donar in positieve zin door DOS In el- gen huis te kloppen. Spelver deler Piet Pijnaken was de grote man bij de Leidenaars, terwijl ook Adriaan Timmer als speler/coach het overzicht be hield door op de juiste mo menten de juiste wissels toe te passen. Na een strijd, die ruim twee uur duurde, nam Donar twee van de drie punten mee naar huis: 15-3, 13-15, 11-15, 15-8, 12-15. Door dit resultaat wordt Donar de belangrijkste achtervolger van LUSV, dat weinig moeite had met Kars- sen VSTS. De ploeg uit Bode graven kon ieder set aardig bijblijven tot 7-7, maar daarna gaf het surplus aan techniek en aanvalskracht van vooral Rob van de Bosch bij de studenten de doorslag: 7-15, 8-15, 12-15. Leython sleurde èèn punt uit de uitwedstrijd teaen Be Fair. Omdat de scheidsrechter niet kwam opdagen, klom Leython- coach Ger Renes uiteindelijk op de stoel. Bij de Leiderdorp- se formatie ontbrak Chris Ver woordt en omdat hij de man is, die vaak het enthousiasme en vechtlust in de ploeg brengt en de Leiderdorpers deze aspec ten vooral de laatste set moes ten ontberen, was dat een groot gemis: 13-15, 15-9, 15-9; 9-15, 15-4. Orion kwam ook tegen NOVO niet af van het uitwedstrijdencomplex. De Ha- zerswoudenaren kunnen 'uit' nauwelijks enig enthousiasme aan de dag leggen en hadden tegen NOVO dan ook nauwe lijks enig verweer. Vooral de Noordwijkse service leverde vele punten op: 15-12, 15-9, 15-5. De dames van Leython 2 be wegen zich aardig in de rich ting van de degradatieplaat sen. Tegen W v Zwol lukte het de eerste set nog wel aardig (service!), maar toen de Leider- dorpse ploeg in de tweede set' een 1-9 voorsprong weggaf,, werd de opponent uit Oudewa ter geen strobreed meer in de weg gelegd. LUSV moest het tegen RVV zonder Annemarie Aarnoutse en Lucia van Geuns stellen. Ondanks hun afwezig heid speelden de studentes een redelijke wedstrijd, waarin het lengtevoordeel van RVV beslissend was: 16-18, 15-8, 11-15, 7-15. WILLEM SPIERDIJK LEIDEN Het bestuur van Gemini/Kangeroes heelt op 13 februari een ledenvergadering be legd om de gerezen financiële problemen met de leden te bespreken. Die problemen zijn weliswaar niet van acute aard, maar er moeten dit seizoen nog wel de no dige maatregelen getroffen worden teneinde het voortbestaan van de vereniging te verzekeren. De problemen zijn vooral veroorzaakt door de hoge kosten, die de huur van de Vliethorst met zich meebrengt, terwijl ook de trainerskosten een relatief hoge post op de begroting zijn, om dat Gemini voor een kleine vereniging over veel topteams beschikt. Het bestuur hoopt nu op ini tiatieven van de leden om uit geldzorgen te ge raken. MAANDAG 4 FEBRUARI 1980 (Van onze korfbalmedewer ker) DEURNE Na twee achter eenvolgende nederlagen in België heeft het Nederlands microkorfbalteam de Belgi sche ploeg weer in eigen huis verslagen. Waren de nederla gen in het verleden nipt, nu was het verschil opvallend groot. Het duel eindigde met een 610 uitslag, nadat bij rust jfe stand nog 55 was. De geringe produktiviteit van de Belgische aanval na de hervatting was hiervan de voornaamste oorzaak. Al heel snel verloor het Belgische achttal nu de aansluiting, waardoor de wedstrijd na 6— 8 veel van haar aantrekkelijk heid kwijt raakte. Aan de basis van het succes stond het Nederlandse dames viertal. Zowel aanvallend als verdedigend overvleugelden zij hun Belgische tegenstandsters. Nu was het tactisch concept van bondscoach Ben Crum goeddeels gebaseerd op deze superioriteit. Verdedigend dienden de dames erg actief te onderbreken. Een opdracht die vooral in het eerste verdedi gingsvak erg goed werd uitge voerd. Door het voor-verdedi gen van Rini Keereweer en Renske Munnikes werd het Belgische spel voor de korf ge drongen. Bovendien konden Loek van der Boog en Joost Leonhard door deze rugdek king meer risico's nemen. Geen overbodige luxe want juist dit duo moest de gevaar lijkste Belgische aanvallers, Danny Goossens en Carlo de Waele, in toom houden. Zelfs al blokte Leonhard verscheide ne schoten van De Waele, het moeilijk te verdedigen schot van Goossens was goed voor de helft van de Belgische doel punten. Aanvallend drukten de Neder landse dames een minder dui delijk stempel op de wedstrijd. Debutante Grietje Bergsma, topscoorster van de hoofdklas se, kwam nauwelijks in haar spel doordat zij teveel werd overgeslagen in de aanvalspa- tronen. Alleen in haar speciali teit, de vrije bal gevolgd door een afstandschot, kon zij zich nog enigszins uitleven. Ook Renske Munnikes en Rini Kee reweer speelden aanvallend onder hun kunnen. De grote uitzondering was Maijke van Duivenvoorden. Nadat zij in de eerste helft vooral steunend had gespeeld voor Wim Pee toom en Harrie Nolthuis nam zij na de hervatting een actie vere rol op zich. Met twee doorloopballen, van onder de korf aangegeven door Wim Peetoom hielp zij haar ploeg over het dode punt. Al na tien minuten in de twee de helft was dat kritieke mo ment uit elke wedstrijd aange broken. Na een van beide zij den erg sterk gespeelde eerste helft waarin Nederland door Nolthuis, Peetoom en Leon hard (strafworp) een snelle 0— 3 voorsprong nam. Die door treffers van Mare Nicolay en Danny Goossens (2) weer even snel teniet werd gedaan. Via 3—4, Leonhard en 4—5, Nol thuis, werd de 5—5 ruststand bereikt. Door een treffer van Armand Cloet nam België voor de eni ge maal een, 6—5, voor sprong. Nadat Leonhard uit een strafworp voor de gelijk maker had gezorgd daalde het spelpeil. De twee treffers van Maijke van Duivenvoorden (6—8) waren de laatste ople ving, waarna twee onmachtige aanvallen tien minuten lang de korf bestookten. Pas toen Crum inzag dat zowel Rini Kee reweer forceerde wel twee LEIDSE COURANT Dat Frlsol niet niet?) het team is waar- ploegen als Parker hoe- 3 vrezen werd in het ver- /an deze competitie zeer Jijk. Mocht Frisol in het i van het seizoen nog .1 op een play-off plaats, de kans daarop volledig •ken en won Frisol daags de ontmoeting met Par- ilechts met vier punten staartploeg BV Gronin- 91-95. Als bij Parker dan vliog eens een haast fout-' il| spelende Jim Woudstra de lijnen staat en ook pü vertrouwd gerakende p Plaat zijn steentje be- lÉsij te dragen, dan wordt ffjua wedstrijd natuurlijk tif§ninst boeiend. De uitslag 11126-86 na 60-44 bij rust pikt in dat opzicht boek- jan de tegenstander te blijkt om te inspireren willen de Parker-spelers op eigen houtje de show Jim Woudstra wist bij- >ee!d minieme gaatjes in isol-defensie te vinden en daar met splijtende pas- angespeeld. Sid Bruinsma jn schoten nog sneller los anders (het werd een verlengen van de pass) ivin Giddings kan het dun- liet laten. Mitchell Plaat te zich af en toe even d en was dan onnavolg- en de hem afwisselende .eysner rondde breaks af goochelballen. Ook Chris deed zijn duit in het zakje fraaie intercepties, re ds en afstandschoten. En Joost Cornelissens was ,J:ijn gebruikelijke zenuwen |d. Vraagtekens passen pi bij de lange mannen, Üiington en Kip. John Was- Dn griste weer eens veel makkelijk vijf persoonlijke, n bij elkaar en Harry Kip rde onzeker. Ron Kruid hof tenslotte zat geblesseerd aan de zijlijn. Frisol kon er weinig tegenovei stellen. De Amerikanen Jimmy Moore en Rick Lewis impo neerden niet. Terwijl talenten als René Ridderhof, Hans Hey- deman en Edu Bolten het aar dig doen, maar er weinig mee bereiken. En bij schutter René Vervoorn houdt het op. Twee Parker-acties waren van speciaal gehalte. Bij de eerste daarvan passte Giddings di rekt uit de verdedigings-re- bound over twee terugsnellen- de Frisol-mensen heen haar- zuiver in de met een snelle lay- up afrondende Chris Plaat. Bij de tweede aktie beëindigde Mitchell Plaat een rush door het midden met een 'vliegende spagaat' en een pass daaron- derdoor op Bruinsma die tref zeker aanlegde. Uitblinker in dit duel was al met al Jimmy Woudstra, zoals gewoonlijk niet al te opvallend, maar wel naast een sterke spelinbreng een schotpercen tage van honderd. Scores. Parker: Woudstra 3':, Bruinsma 27, Giddings 22, M. Plaat 14, Chr. Plaat 13, Was hington 11, Leysner en Corne lissens 4. Frisol: Moore 25, Lewis 23, Ridderhof 15, Vervoorn 13, Heydeman 6, de Waard en v.d. Boogaard 2. Punch overtuigt Naast Nationale Nederlanden- /Donar is Punch de grote kandidaat geworden voor de vierde plaats in de eredivisie basketbal. Weliswaar staat de Delftse formatie vier punten op Donar achter, maar de wij ze waarop Punch zijn kandi datuur stelde, mag overtui gend worden genoemd. 'Afgelopen zaterdag werd Adam and Eve/Stars het slachtoffer van de Delftse da dendrang. In het duel voor de - gezien de play-offs - zo be langrijke strijd om de vierde plaats leden de Haarlemmers een nederlaag van 89-83, waarmee het halen van de play-offs voor hen praktisch onhaalbaar is geworden. EBBC Den Bosch was duidelijk sterker dan Donar, dat in eigen huis met 92-70 werd verslagen. Donar kampte vooral in de eerste helft met een uitermate slecht schot (29%), zodat EBBC bij rust reeds leidde met 42-25. Frisol/Rowic versloeg BV Gro ningen met 95-91, BOB won van Delta Lloyd/Landlust (86- 85) en Amstelveen had geen moeite met Rotterdam-Zuid: 104-76. Gisteravond ontmoette EBBC Amstelveen, dat met 79-64 verloor. Landlust versloeg Gro ningen met 108-76. Stand: Eredivisie heren: Leiden 30- 56; EBBC 31-50; Amstelveen 32-46; Donar 31-38; Punch 31- 34; Stars 32-34; Rowic 31-30; BOB 29-20; Landlust 32-20; Rotterdam-Zuid 30-8; Gronin gen 31-4. LEJO BUCK Parker's Jimmy Woudstra (hier op archief) was niet alleen topscorer. Ook via zijn ver- dedigings- en reboundprestaties was hij uitblinker in het duel tegen Frisol. ÉN De dames van Ge- [Kangeroes zijn teleur- ind ten onder gegaan in onfrontatie met concur- jUVC. Ondanks overtui- e winst van de eerste sets, toonde de Voor- ten8e ploeg een duidelijk »k aan vechtlust in het rende gedeelte van de itrijd: 2-3. De Gemini-he- behaalde de ingecalcu- e winst op PVC 2, de ireserves verspeelden Btste kans op lijfsbehoud in Capelle van Otte VC rliezen. In de promotiek- werpt Donar en niet 2ich op a!s voornaamste liger voor de koppositie ,USV. De Leidenaars we- DOS in Schoonhoven terug: 2-3. Lii startte in het toptreffen UVC overdonderend; serverend, gesteund een gesloten blok en ge- ^rd opgezette aanval in mum van tijd een 2-0 prong genomen (15-10, Daarna ontbrak het de Jchotense dames echter het karakter om door te i. UVC kwam terug en gaf ni geen schijn van kans Willoos werd de ploeg de slachtbank gevoerd: i, 4-15, 6-15. Ondanks het lat Gemini voor de twee- laal dit seizoen van UVC >r, staan de ploegen nog >p gelijke hoogte met 4 in achterstand. ^ren van Gemini wonnen ns verwachting van PVC, |et slechts één punt op de tste plaats bivakeert. De chotenaren kwamen wer- geen moment in gevaar rukten hun surplus aan jen aanval dan ook in de Iers uit: 9-15, 8-15, 4-15. ierenreserves hebben bij VC de winstkansen laten fen. De cruciale stand ^bij 1-1 en 5-13 voor Ge- bereikt. Een enkele Ca- servicebeurt bracht de fist bij Otte en veegde het sprankje hoop op having in de derde divisie afel: 15-10, 6-15, 15-13, derde divisie dames jde Leython een goede [rijd. Omdat koploper de tegenstander was

Leidse Courant | 1980 | | pagina 17