SUIT HIT NIEUWS. RESPECT Een krant die zich naar omvang en kwaliteit kan meten met ongeacht welke andere. Zonder af te glijden naar de neutrale eenvormigheid die mikt op het massapubliek. De Leidse Courant houdt zich zorgvuldig aan de journalistieke ethiek. Stelt de betrouwbaarheid van de berichtgeving boven onnodige sensatie of ongecontroleerde primeurtjes. Die krant is ook principieel compleet. Doet evengoed een dosis levensbeschouwelijk nieuws in zijn kolommen als bijvoorbeeld uitgaan. Heeft evengoed een politieke visie als objectieve verslagen van buitenparlementaire akties. Die knant is even nadrukkelijk op sportvelden als bij synodes, het popfestival en de effectenbeurs. Die heeft oog en oor in Rome en in Geneve, in Teheran en Washington, in Beverly Hills en in Aqua de Dios. In de periodieke agenda's staan de medische hulpposten en de kerkdiensten naast de maatschappelijke opvangcentra en de theaters. Het is een krant die de mens In zijn waarde laat. Wel kritisch is, maar constructief, dus zonder venijn. Een krant die de moed heeft respect te tonen voor ook andere dan materiële waarden. De Leidse (Courant is niet de krant met de grootste oplage. Kwaliteit en kwantiteit gaan zelden hand in hand. De inhoudelijke waarde, z'n zelfbeheersing en genuanceerde visie leggen beperkingen op aan de hoogte van het oplagegetal. Die uitdaging gaat de Leidse Courant niet uit de weg. Integendeel. Het appelleert aan de voorkeur van selectieve lezers. Die weten dat een krant ook zó heel wel eigentijds kan zijn. Alert, snel en bekwaam. Open en vlot van opmaak. Met een journalistieke vaardigheid die de betékenis van het nieuws reliëf geeft. Kijk: Zo brengt de Leidse Courant het nieuws. I1 I ABONNEE WERFT ABONNEE stuurt u de Leidse Courant voortaan ook postcode/plaats:. telefoon: Aanbrenger is: Straat: Wie meent er goed aan te doen, ook anderen te laten meedelen in het plezier van een krant in dat formaat, vult dat op de bon in. Abonnees die een nieuwe abonnee opgeven mogen rekenen op een exclusieve aanbrengpremie. Onze erkentelijkheid. postcode/plaats: I i I In een envelop zonder postzegel s I zenden aan: Leidse Courant, I Antwoordnummer 349, H 2300 VB Leiden. ■J-X

Leidse Courant | 1980 | | pagina 16