Seirawan en Browne delen eerste plaats Jan Doggen als gretige nieuweling Bettine Vriesekoop voor belangrijke krachttoer Lotto en toto Winst Quintus EBBC onmachtig tegen sterk Maccabi Tel Aviv Water polocommissie KNZB kom! met nieuw voorstel omtrent opzet competitie Landzicht bedwingt UVS SPORT SPECTACULAIRE ONTKNOPING HOOGOVENS- SCHAAKTOER NOOI Mevrouw Beelaerts ontloopt degradatie (Van onze sportredactie) WIJK AAN ZEE Het 42ste Hoogovens schaaktoernooi is giste ren beëindigd. De tien kampers beslisten hun strijd in de negende en laatste ronde. Mevrouw Beelaerts (groep 7a) kan terugzien op een redelijk geslaagd toernooi. In haar laatste ronde verloor de Haagse deelneemster van De Cock uit Zaandam. Door dat resultaat bleef zij staan op 3,5 punten uit negen ronden, waarmee op het nippertje degrada tie werd ontlopen. De an dere Haagse deelneem ster mevrouw Krueger, spelend in groep 10, kan ook kan ook tevreden zijn met vier punten uit negen partijen. WIJK AAN ZEE Na een slotronde van zeveneneen half uur ononderbroken schaak zijn de Amerikanen Yasser Seirawan en Walter Browne als gedeelde win naars van de grootmeester- groep van het 42ste Hoogo vens-schaaktoernooi in Wijk aan Zee te voorschijn gekomen. Browne, die in 1974 al eens winnaar werd in de Noord- hollandre badplaats, kreeg zijn negentienjarige landge noot en jeugdwereldkampi oen op de laatste dag te pak ken. Seirawan had vrijwel het gehele toernooi met sterk spel de leiding in handen ge had. Gisteren speelde Seira wan evenwel snel remise te gen de Braziliaan Sunye en versloeg Browne na gedenk waardige momenten Viktor Kortsjnoj. Seirawan en Browne kwa men zodoende allebei uit op een score van tien punten. Kortsjnoj bleef als derde ste ken op 8,5 punt. Jan Tim man, die in de beginfase van Verlies Böhm Wit V. Kovacevic (Joegosla vië): zwart: H. Böhm (Ne derland). 1. d5M4, d7-d5: 2. Pgl-f3, Pg8- f6; 3. Lcl-f4. c7-«6; 4. e2-e3, Lc8-g4: 5. c2-c4, e7-e€; 6. Ddl- b3, Dd8-b6; 7. c4-c5, Db6-a5t; 8. Pbl-c3, b7-b6; 9. Pf3-e5, Lg4-f5; 10. a2-a3, Lf8-e7; 11. Lfl-e2, (M); 12. g2-g4, Lf5-e4; 13. f2-f3, Le4-g6; 14. h2-h4, b6xc5; 15. h4-h5. DaS-b6; 16. Db3xb6, a7xb6; 17. h5xg6, h7xg6; 18. Kel-d2. Tf8-c8; 19. Thl-h2, Kg8-f8; 20. Th2-h8t. Pf6-g8; 21. Le2-d3. Ta8-a7; 22. Tal-hl. c5-c4; 23. Ld3xg6, f7xg€; 24. Pe5xg6t, Kf8-f7; 25. Lf4xb8, Tc8xbl; 25. Pgfc<5t, Kf7-f8; 27. Pe5xc6. Tb8-a8; 28. Pc6xa7, Ta8xa7; 29. c3-f>4, d5xe4; 30. f3xe4, g7-g69; 3L Thl-h7. Ta7-d7; 32. Kd2- e2„ Zwart geeft op. het toernooi op weg leek naar een debacle (anderhalf punt uit zes partijen), greep met de Amerikaan Alburt en de Canadees Biyiasis toch nog de gedeelde vierde plaats met 7,5 punt. In de laatste ronde versloeg Timman met zwart de IJslander Sigurjons- son. Nationaal kampioen Gert Ligterink werd wat troosteloos laatste met drie punten. De merkwaardige voorvallen in en rond de partij tussen Browne en Kortsjnoj zullen in Wijk aan Zee ongetwijfeld worden toegevoegd aan de al rijke voorraad anecdotes, waarin grootmeesters de hoofdrollen plegen te spelen. Met nog slechts enkele minu ten bedenktijd moesten beide spelers nog tien zetten doen. Zowel Browne als Kortsjnoj gunden zich niet meer de tijd de zétten te noteren, zodat op een gegeven moment nie mand meer wist of de vereis te veertig zetten al waren ge daan. Tot overmaat van ramp bleek de klok er een ei gen mening op na te houden en hield op met tikken. Men dacht dat Browne nog twee minuten bedenktijd over had en Kortsjnoj nog enkele se conden. Uiteindelijk bleek toch dat er veertig zetten op het bord waren genomen. Met een nieuwe klok werd Yasser Seirawan (links) en Walter Browne: twee Ame rikaanse winnaars van het 42ste Hoogovens-schaak- toernooi in Wijk aan Zee. de partij voortgezet. Men was restte een moeilijk dame- het er over eens dat Browne eindspel. De experts taxeer- in de tijdnoodfase een sterke- den net op remise, hoewel re voortzetting had gemist, er Browne kansen bezat. Dat buitte de Amerikaan, die in eigen land onder meêr lessen §eeft aan de zanger Frank inatra, bekwaam uit toen Kortsjnoj een steekje liet val len. Ontredderd verliet de ex-Rus daarop de toernooi- zaal terwijl op het scorebord een remise-uitslag verscheen. De verwarring daarover ebde snel weer weg, maar de penningmeester vaiï de orga nisatie verkeerde nog altijd in de waan dat het punt was gedeeld. Ook dat moest tij dens de omvangrijke snert- maaltijd nog worden rechtge trokken alvorens de envelop pen met inhoud konden wor den uitgereikt. Browne en Seirawan kregen nu ieder 5.250.-; Kortsjnoj mocht 3.750.- in ontvangst nemen. De Canadees Biyiasis ontving de Leo van Kuijk-prijs 500.-) voor de spectaculair ste partij, zijn winst in de ne gende ronde op Böhm. Het eerstkomende Hoogo vens-schaaktoernooi, dat voor de tweede helft van ja- t nuari volgend jaar is gepro grammeerd, zal vermoedelijk weer een meestergroep ken nen. Uitslagen dertiende ronde: Byrne Vst)Van der Wiel (Ned) 1/2—1/2; Alburt (Vst)—Ree (Ned) 1/2—1/2; Kovacevic (Jsl)Böhm (Ned) 10; Sigurjonssón (IJsI) Timmah (Ned) 0—1; Ligterink (Ned)—Biyiasis (Can) 0—1; Browne (Vst)—Kortsjnoj (Zwi) 1—0; Surtye (Bra)Seirawan (Vst) 1/2—1/2. Eindstand: 1. Seirawan. Browne 10 punten; 3. Kortsjnoj 8,5; 4. Alburt. Biyiasis, Timman 7.5; 7. Ree, Byrne 6.5; 9. Sunye 6; 1Ó Kovacevic 5.5; 11. Van der Wiel 4,5; 12. Böhm, Sigurjons- son 4; 14. Ligterink 3. Gerard Lelieveld nieuwe trainer SJZ ZOETERWOUDE Met in- gang van het voetbalseizoen 80/81 is Gerard Lelieveld be noemd tot de nieuwe trainer van zondagvierdeklasser SJZ. Lelieveld, die al zes jaar jeugdtrainer is van de Zoeterwoudse voetbalvereni ging, is de opvolger van De Visser, de huidige trainer van SJZ. De Visser is mo menteel bezig aan zijn ze vende seizoen bij SJZ. De volledige selectie van BJZ' Is gisteravond van dit besluit',1 op de hoogte gebracht. Na ze-j ven jaar te hebben gewerkt met dezelfde trainer vond het bestuur van SJZ het raadzaam i een andere oefenmeester te zoeken. Trainer De Visser heeft alle begrip voor dit be sluit, hij wilde aan het einde van dit seizoen zijn functie bij SJZ toch neerleggen. Ondermeer op voordracht van De Visser heeft SJZ gekozen^ voor Lelieveld als nieuwe oe fenmeester. Een ander argu-' ment voor die keuze is,dat de in Stompwijk woonachtige Le-' lieveld ae Zoetwerwoudse ver-, eniging door en door kent SJZ is al op zoek naar een' nieuwe jeugdtrainer. DEN HAAG Lotto 4 heeft deze week één winnaar opgeleverd. De prijzen werden als volgt verdeeld: In de lotto en toto van week 4 vielen in totaal 49.547 prijzen. Uitslag lotto no. 4 van zondag 27 januari 1980: In deze lotto vielen in totaal 46.289 prijzen; prijzenbedrag 1.800.506,58; inleg 3.544.615,00; le prijs 1 win naar die bruto 666.666,67 ontvangt; 2e prijs 14 winnaar die elk bruto 12.026,30 ontvangen; 3^ prijs 255 winnaars die elk 990,40 ontvangen; 4e prijs 11.259 winnaars die elk 29,90 ontvangen; 5e prijs 34.760 winnaars die elk 9,60 ontvangen. Uitslag toto normaal/systeem no. 4: In deze toto vielen in totaal 2.005 prijzen; prijzenbedrag 261.324.58; inleg 550.157.00; le prijs 7 win naars. die elk bruto 14.932.80 ont vangen; 2e prijs 159 winnaars, die élk 410.80 ontvangen; 3e prijs 1.839 winnaars, die elk 49.70 ontvangen. Uitslag van toto gelijk no. 4: In deze toto vielen in totaal 1.253 Ïirijzen; prijzenbedrag 33.171.65; in- eg 62.814.00; le prijs: geen win naars. van het bedrag van de le prijs gaat 1/5 deel naar de jackpot van week no. 5 en het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m 5e prijs; 2e prijs: 1 winnaar, die bruto 4.098.20 ontvangt; 3e prijs; 7 winnaars, die elk bruto 1.118.20 ontvangen; 4e prijs: 405 winnaars, die elk 24.80 ontvangen; 5e prijs 840 winnaars, die elk 10.20 ontvangen. Jackpot bestemd voor week 5: 2.606.39. Extra rustdag in Ronde van Frankrijk Parijs - De organisatie vna de Rönde van Frankrijk heeft in de editie van 1980 een tweede rustdag ingelast. Aanvankelijk zouden de cou peurs op maandag 14 juli de etappe PraloupVal d'Isère (241 kilometer) moéten afleg gen, maar Val d'Isère is als aankomstplaats vervallen. De zeventiende etappe (260 km) voert de renners nu van Ser- re-Chevalier naar Morzine over vijf cols: de Lautaret, de Galibier, de Telegraphe, de Madeleine en de Plane. De achttiende etappe (dinsdég 15 juni) van Val d'Isère naar Morzine vervalt en daarvoor in de plaats krijgen de renners in Morzine een rustdag. De eerste rustdag is op zaterdag 5 jilli in St. Malo. Het aantal etappes is door de wijziging te ruggebracht van 23 naar 22. (Van onze sportredactie) KWINTSHEUL Voor de eredivisie zaalhandbal da mes heeft Van der Voort Quintus gisteravond de in verband met de Europa Cup- verplichtingen uitgestelde thuiswedstrijd tegen Trajec- tum ad Mosam met 11-9 ge wonnen. Voor ruim vijfhon derd toeschouwers leidde de Westlandse ploeg bij de rust al met 5-3. Door dit resultaat is Quintus opgeklommen naar een gedeelde derde plaats. Topscoorster bij de formatie van trainer/coach Wim Jan sen werd ditmaal Marga Duij- vestein met drie treffers. Ma- riella van der Velden, Marian van Leeuwen en Jolande Bis schop scoorden ieder twee maal. Silvia van der Horst en Joke Lekkerkerk passeerden elk eenmaal de Limburgse doelvrouwe Mia Starren. Stand: Hellas 10-17; Swift (R) 10-13; Niloc, Sittardia, Van der Voort Quintus 10-11; Mosam 10-10; SEW, V K 10-9; An- cora 10-6; DVO 10-3. Spelmoment uit de basketbalwedstrijd tussen EBBC Den Bosch (donker tenue) en Maccabi Tel Aviv met als tweede van links James Lister en ge heel rechts Buff Kirkland. DEN BOSCH EBBC heeft gisteravond in het toer nooi om de Europese beker voor landskampioenen de thuiswedstrijd tegen Maccabi Tel Aviv met 5463 ver loren. Bij de rust stonden de Brabanders achter met 28—30. Op het moment dat Maccabi Tel Aviv besloot de vrijheid van handelen van EBBC te beperken, was het afgelopen met de Bossche ploeg. Dat ogenblik viel na twaalf minuten in de eerste helft en daarna heeft er nog slechts één ploeg gespeeld; Maccabi, dat geweldig basketballend tenslotte een overwinning met negen punten verschil behaalde. De Bossche vrijheid werd ingeperkt bij een stand waarop EBBC de troeven, maar dan ook allemaal, in handen leek te hebben. Het was 2412 namelijk. De vijftien minuten rond de rust echter werden fataal voor de Bosschenaren. Met zes magere punten was de hele produktie van een on machtig team genoemd. Maccabi had daardoor op 3039 de winst al in handen. De sterke Israëliërs liepen nog door tot 38—54 en pas toen kwam EBBC weer een beetje terug. Dat telde echter niet meer. Waardoor die absolute ommekeer? Door een fysieke (Willi ams) en technische (Berkowitz en Aroefti) overmacht van Maccabi. Konden Cramer en Dekker in het begin greep op de Israëlische spelmakers krijgen, na die twaalfde minuut was het allemaal afgelopen. Maccabi vergrootte zijn zone en de ploeg hield, dank zij de geweldige conditie, ook de achterlijn gesloten. Toen het in de laatste minuten van de eerste helft duidelijk mis ging, probeerde Ton Boot te wis selen. Zelden zal een coach daarin een ongelukkiger hand hebben gehad. Niets hielp. In de eerste helft nog werkte Maccabi de achterstand weg (2830 bij de rust), in de tweede periode dreunde de ploeg door. Het gebeurde voor al dank zij Berkowitz. Cramer leek niet meer te bestaan. Alleen Akerboom haalde nog wat punten binnen. Persoonlijke score EBBC: Kees Akerboom 22, Dan Cramer 10, Buff Kirkland 8, Theo Kropman 4, James Lister 4, Jan Dekker 2, Rob van Essen 2, Al Faber 2. Maccabi: Micky Berkowitz 22, Jim Boatwright 12, Earl Williams 12, Aulce Perry 8, Louis Silver 5, Moti Aroefti 4. Eenvoudig Real Madrid behaalde in hetzelfde toerni-^. ten een voudige zege op Sinudyne uit Bologna. De Italiaanse kampioen werd in Madrid met 10181 ver slagen. Bij de rust stond Real al met 4031 voor. Dank zij deze overwinning staat Real Madrid met elf punten alleen aan de leiding. In Serajewo won Bosna met 9386 van Partizan Belgrado. Halverwege deze wedstrijd was de stand 4246. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De waterpolocom- missie van de KNZB heeft zich deze week gebogen over de plannen om trent een nieuwe opzet van de natio nale competitie. Daarbij kwam on der meer het voorstel van de trai ners uit hoofd- en eerste klasse tot invoering van zogenaamde play-offs aan de orde. Hans Blom. lid van de waterpolocom- missie: „Het door de trainers ingedien de voorstel was te ingewikkeld. Wan neer de opzet dermate gecompliceerd zou worden, komt dit het waterpolo niet ten goede. Verschillende betrok ken partijen zouden daar problemen mee krijgen. Bovendien wilde men de procedure om in de strijd om de Europa Cup uit te kunnen komen veranderen. Dat zou een wijziging van de internati onale reglementen inhouden en daar zou nogal wat tijd mee gemoeid zijn. Vandaar dat we hebben gezocht naar een simpele oplossing. En tenslotte is er een ander soort systeem, nog steeds in clusief play-offs, uit de bus gekomen". menteel ook in het ijshockey gebruike lijk is. Dat wil zeggén èen nórmale competitie om de sterkeren van de zwakkeren te kunnen scheiden, waar na de in totaal twaalf ploegen worden onderverdeeld in een kampioens- en een degradatiepoule met ieder zes deel nemers. „De winnaar van die eerste poule kan zich in laten schrijven voor het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen. De ploeg, die de Ne derlandse bekercompetitie wint, zal in Europa Cup II uit mógen komen". Het voorstel dat de waterpolocommissie aan de verenigingen gaat aanbieden De reacties van de drie aanweiige ver- voorziet in een schema zoals dat mo- tegenwoordigers van de trainers vereni ging Rob Schouten (Dé Zijl LGB), J Arie Domburg (Gouwe) en Jan Bult- man (Ravijn) op dit voorstel was Volgens Hans Blom positief. „De trai ners gaan hier eind februari over pra- ten. Op 19 april wordt het dan naar de 1 verenigingen doorgespeeld. Aangezien J de eerstkomende (najaars)vergadering pas in november plaats vindt, zal het niéuwe plan waarschijnlijk pas in het seizoen 1981/'82 ingevoerd kunnen worden. Maar wellicht bestaat nog de mogelijkheid er toch al volgend seizoen bij Wijze van proef reeds mee te begin nen. Gesteld natuurlijk dat iedereen het met de nieuwe voorstellen eens is". (Van onze sportredactie) HAZERSWOUDE Vana vond treedt Bettine Vriese koop voor de derde maal aan in de belangrijkste Eu ropese krachtmeting op ta feltennisgebied: de Top Twaalf, ditmaal met als strijdtoneel de Sedlmayer Halle in München. Twee jaar geleden bewerkstellig de de Hazerswoudse scholie re in dit toernooi een door braak naar de top. In haar verrassende opmars wist ze destijds in Praag een tweede plaats te bemachtigen. De toppers in het dames-tafel- tennis waren gewaarschuwd en wisten haar dan ook tij dens de Europese kampioen schappen van 1978 te Duis burg ver van de troon te houden. In de allereerste ronde werd Vriesekoop door de Russin Bakschoetova uit geschakeld. Sedertdien is het stiller gewor den rond de Néderlandse top- speelster die in 1978 nog meer opzien baarde door in de he ren ereklasse-competitie uit te komen. De NTTB gaf haar daar toestemming voor, omdat Bettine's ontwikkeling bij de te zwakke dames stopte. Na 1978 verliep het allemaal min der sensationeel voor Vriese koop. Tijdens de Top Twaalf 1979 bleek dat reeds toen zij slechts een zevende plaats wist te bemachtigen en ook tijdens de wereldkampioenschappen in Zuid-Korea zat er geen topklassering in. Het enige kampioenschap, waarin zij haar faam weer enigszins be vestigde, was de Europese jeugdtitelstrijd. Béttine won die titel voor de tweede maal in haar carrière. De oorzaak van haar mindere presteren in 1979 was vooral gelegen in het feit, dat zij een eindexamen HAVO diende af te ronden. Dat kostte veel tijd. Daarom was de concentratie op het tafeltennis minder in tensief. Coach Gerard Bakker smeedde dan ook samen met zijn pupil plannen om na dat examen voorlopig een streep achter de studie te zetten en full-time in de slag te gaan voor de sport. Bettine zou een soort tafeltennis-] worden. Bettine Vriesekoop kan bij het Top Twaalf-toernooi in München laten zien hoe ver haar kwaliteiten momenteel reiken. Aanleiding Dat plan is niet doorgegaan. Bettine Vriesekoop vervolg de haar studie, nu aan het Atheneum. Dat was blijk baar aanleiding voor de sportcommissie van de NTTB om haar voor een aantal internationale evene menten niet in te schrijven. Mede daardoor zakte ze naar een veertiende plaats op de Europese ranglijst, waar door Vriesekoop niet in aan merking kwam voor deelna me aan de Top Twaalf. Deze affaire gaf na veel geru zie aanleiding tot een ware leegloop in de sportcommissie. Gelukkig voor Bèttine Vriese koop had de NTTB via de pen ningmeester van de ETTU, Henk van Dilst, nog zoveel in vloed dat ze alsnog op een twa'alfde plaats werd gezet. En dat was genoeg voor deelname aan de strijd in München. Of het spel van Bettine Vriese- kooj!> inmiddels naar volwas senheid is gegroeid, zal de ko mende drie dagen moeten blij ken. Plaatsingslijst dames: 1. Ham- mersley, 2. Szabo, 3. Hellman, 4. Magos, 5. Alexandra, 6. Uhlikova, 7. Olah, 8. Palatirtus, 9. Hirschmüller, 10. Perkucin, 11. Vriesekoop, 12. SilhanoVa. Heren: 1. Klampar, 2. Orlows- ki, 3. Gergely, 4. Surbek, 5. Douglas, 6. Jonyer, 7. Secretin, 8. Dvoracek, 9. Bengtsson, ló. Thorsell, 11. Lieck, 12. Kalinic. LEIDEN De dertiende ron de in de Leidse biljartcompe titie was er één met verrassin gen. De trotse koploper in de eerste klasse, UVS 1, werd op een gelijkspel getrakteerd door Landzicht 2. Het zo sterk in opmars zijnde Carambole 1 kreeg met 26 klop van de Vriendschap 1, dat daardoor weer in de race ligt voor de tweede plaats. Met 67 uit 12 staat UVS nog comfortabel eerste. Met een totaal van 57 punten heef t de Carambole nu gezelschap gekregen van de Vriendschap, zij het dat dit team al 13 duels achter de rug heeft. Landzicht 1 is met 53 uit 12 vierde. De uitslagen: Carambole 1— Vriendschap 1 26; Landzicht 2UVS 1 44; Between 1 Morspoort 1 4—4; TOP 1—'t Zuid 1 5—3. In de tweede klasse werd de positie van lijstaanvoerder Ca rambole 2 er alleen maar com fortabeler op. Een 2—6 winst op TOG 1 bracht de ploeg op een totaal van 73 uit 14, terwijl nummer twee Between 2 met 26 van Landzicht 4 verloor en met 56 uit 13 op grote ach terstand is gezet. TOP 2 kon het totaal ook niet verder uit breiden dan tot 56 uit 14, waardoor De Heul 1 en Land zicht 3 er met 54 uit 13 relatief gunstiger voorstaan. De uitsla gen; TOG 1Landzicht 4 62; De Heul 1—TOP 2 6—2; Wachtje 1—Cleyn Duin 1 80; Vriendschap 2Landzicht 3 44; TOG 1Carambole 2 2 6; Landzicht 4—Between 2 6— 2. Morskwartier 1 behield een degelijke voorsprong in de derde klasse. Weliswaar ging de inhaalwedstrijd tegen de Gouden Leeuw 1 met 26 verloren, maar daar stond weer winst tegen DOB 1 te genover. Bovendien boekte ook de concurrentie geen ecla tante successen. Met 75 uit 14 staat dit team nu 9 punten voor op Between 3, dat ook 14 duels achter de rug heeft. Met 61 uit 14 volgen De Gouden Leeuw 1 en De Waag 1. Met 56 uit 12 kan VOP 1 nog een ster ke opmars maken. De uitsla gen: Gouden Leeuw 1Mors kwartier 1 62; VOP 1Gou den Leeuw 1 44; Morskwar tier 1—DOB 1 6—2; Spijker- bak 1—'t Zuid 2 6—2; Between 3De Waag 1 44; Landzicht 5Carambole 3 08. Uitslagen in de overige klas sen: Vierde klasse: Witte Hen 1—TOP 3 4—4; TVL 1—De Waag 2 3—5; TOP 3—TVL 1 44; De Waag 2Carambole 4 62; UVS 2Witte Hen 1 6—2; TOG 2—DOS 1 8—0. Vijfde klasse: Witte Hen 2 Spijkerpak 2 44; Wapen van V. 1DOS 2 6—2; Cleyn Duin 2Witte Hen 2 44; Spijker- bak 2Landzicht 6 4—4; De Waag 3—DOB 3 6—2. RINI VAN BRACHT EN CHRIST VAN DER SMISSEN OP ZUSPOOR GILZE RIJEN Alsof het jachtsei zoen juist geopend was, zo verbeten werd er gisteren op de eerste dag van de nationale titelstrijd driebanden gejaagd op het favoriete duo Rini van Bracht en Christ van der Smissen. Eerstgenoemde lijkt na twee achter eenvolgende nederlagen vrijwel uitge schakeld en Van der Smissen staat er amper beter voor. Weliswaar heeft hij een score van vijftig procent achter zijn naam, zijn moyenne van 0,788 is echter zo bedroevend dat hij voorlopig naar het tweede plan is verwezen. Opmerkelijk op de eerste dag van dit Neder lands kampioenschap was vooral het spel van Jan Doggen. Dé met zijn éénenzestig jaar veruit oudste deelnemer, die in negentien seizoenen slechts eenmaal (vorige keer) het ereklasse- toernooi miste, speelde bij wijze van spreken als een gretige nieuweling. Hij ontdeed zich eerst van Eddy van der Looij en vervolgens ook van Ruud Nieuwenburg en draaide daarbij het hoogste moyenne van de dag: 1,200. Met Jan Doggen bleven Piet de Jong en Wim van Cromvoirt zonder nederlaag. Van nieuweling Van Cromvoirt mag dat zonder meer een op vallende verrichting genoemd worden. Piet de Jong presteerde dit in het verleden al eerder. Ruud Nieuwenburg, de Haagse nieuweling in het intieme driebanden-wereldje, leek in zijn openingspartij een waar kunststukje uit te gaan halen. Hij zette een in het begin opgelopen ach terstand van 23-9 door éen trage inzinking vart Opponent Van der Smissen halverwege om in een voorsprong: 48 tegen 45 na 62 beurt< n Het uitzicht op de overwinning benauwde de 26-ja rige Hagenaar echter dermate dat zijn stootarn merkbaar verkrampte. Van der Smissen beza voldoende routine om van dat buitenkansje U profiteren. Zijn koele nuchtere benadering stel de hem in staat beide matchpunten alsnog naé zich toe te trekken. Uitslagen eerste ronde: Van der Looij-Dogger 49-60/48 beurten; De Jong-De Wilde 60-59/71 Van Bracht-Van Cromvoirt 53-60/58; Van del Smissen-Nieuwenburg 60-55/74. Tweede ronde: Van Bracht-De Jong 48-6( Van der Looij-Van der Smissen 60-33/44; Van Cromvoirt-De Wilde 60-53/76; Nieuwenburg Doggen 42-60/52. Stand (punten, hoogste serie, moyenne): 1. Dog gen 4/8/1,200; 2. De Jong en Van Cromvoir 4/6/0,895; 4. Van der Looij 2/9/1,184; 5. Van der Smissen 2/4/0,788; 6. Van Bracht 0/5/0,834 7. Nieuwenburg 0/8/0,769; 8. De Wilde 0/7/0J61.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 8