Alphense dokter Platteschor is de strij d niet moe Alphen trekt 2,8 min. uit voor accommodatie in Ridderveld College van goede diensten''voor oplossen privé-geschil Overlevingskansen voor Woubrugse 'grijsaard' Theo Luyben voorzitter MCZ Alphen wil snelle aanleg rijksweg 11 REGIO LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 FEBRUARI 1980 PAGINA 4 ZEVENHOVEN Met een meerderheid aan stemmen is Theo Luyben uit Zeven hoven tijdens de jaarverga dering van Motorclub Ze venhoven (MCZ) gekozen tot nieuwe voorzitter. Hij volgt Jacques Roes ten berg op, die vanaf de oprichting 7 jaar geleden met veel enthousiasme en ple zier het heft in handen heeft gehad. Jacques is genoodzaakt dit jaar zijn bestuursfunctie neer te leggen wegens drukke tij den die zullen aanbreken als hij medio augustus een eigen kapperszaak hoopt te openen in net nieuwe winkelcen trum van Zevenhoven. MCZ is het afgelopen jaar ak- tief geweest en heeft aan di verse evenementen deelgeno men. Ret bezoek aan de Fran se stad Lille was wel een zeer groot succes. De jaarlijkse mo tortentoonstelling in het dorp shuis werd drukker bezocht dan vorige jaren, hetgeen scheidend voorzitter Roesten- berg veel genoegen gedaan heeft aangezien hij de organi sator was van dit evenement. Zaterdagavond 2 februari zal er tijdens de disco-avond af scheid worden genomen van Jacques Roestenberg en zal men kennis kunnen maken met de nieuwe voorzitter, het nieuwe bestuur en de plannen van MCZ voor het jaar 1980. Aspirant motorrijders die eens kennis willen maken met deze motorclub en zich eventueel als lid willen aanmelden zijn van harte welkom op deze avond, evenals buitenstaan ders, die met de motorclub mee willen genieten van een gezellige disco-avond met me dewerking van PIMO uit Den Haag, bekend om zijn fantasti sche lichteffecten. De aanvang is 20.30 uur in het dorpshuis te Zevenhoven. ZIEKENFONDS ONTNEEMT HUISARTS PRAKTIJK ALPHEN AAN DEN RIJN Dr. J.K. Platteschor moet zijn praktijk aan de kant doen. Het vertrouwen in hem is door zijn collega's en het ziekenfonds opgezegd. Tien februari is het zover dat de arts gedwongen wordt om de praktijk die hij vierentwintig jaar heeft uitgeoefend in Alphen, te sluiten voor ziekenfondspa- tienten. Eén gerechtelijke uitspraak van 12 december dwingt hem hiertoe. De re den voor het "wegdoen" van de dokter is het feit dat hij te duur is voor het Zieken fonds. Teveel verwijskaar- ten voor specialisten en te dure medicijnen waren voor het Ziekenfonds Alphen en Omstreken aanleiding voor niet ophoudende vermanin gen vanaf 1962. Dr. Platte- schoor: „In 1962, zes jaar na het begin van mijn prak tijk, kreeg ik al een briefje van het ziekenfonds over het eerste halfjaar van 1962. Mijn collega's hadden ieder drie verwijskaarten afgege ven en ik vijfentwintig". „Het is een lange geschiedenis die deze praktijk achter de rug heeft'aldus dr Platte schor, „maar het is nodig om de huidige gebeurtenissen in de context te zien. Het is al begonnen in 1936 toen dr. Hil- dernisse deze praktijk kreeg, voor niets, van dr. de Graaf. Het feit dat de man geen geld had betaald voor de praktijk viel in zeer slechte aarde bij de toen praktizerende artsen. De man is weggepest door zijn collega's ondanks zijn grote deskundigheid. Hij heeft bij voorbeeld het serum tegen Rode Hond gevonden. De praktijk telde toen achtdui zend mensen waarvan ruim de helft ziekenfondslid. Toen kwam mijn voorganger dr. Van Eek, nu woonachtig in Maassluis. Dr. Van Eek heeft het eveneens zeer zwaar te stellen gehad met het zieken fonds. Ook hij was te duur. Het ziekenfonds stelde voor hem een limiet in van dui zend gulden per maand. Meer geld mocht hij niet besteden aan medicijnen. Het was voor hem gebruikelijk om na een paar weken naar de apotheek op te bellen en te vragen 'hoe ver' hij nog kon gaan. Kwam hij er boven dan moest hij pri vé uitbetalen aan het zieken fonds." „Het verwonderlijke van het verschil in uitgaven en het af geven van verwijskaarten is er snel af als de gang van za ken van de toen praktizeren de artsen duidelijk wordt. Kijk, iedere dokter krijgt pa- tienten die hem het leven zuur maken. Die patiënten werden bijgehouden op 'zwar te lijsten' en deze praktijk werd in de loop der tijd 'aan gevuld'. Dr. Van Eek voelde zich bedreigt en ik nam de praktijk over. Het briefje wat gulden voor de praktijk mo: gen ze van mij houden. Zo lang het mij enigzins mogelijk is ga ik door. Ik heb nog de mogelijkheid om te proberen bij een ander ziekenfonds te komen. Een 'duurder' zieken fonds. En eventueel hoger be roep tegen de gerechtelijke uitspraak, maar dat moet eerst nog overlegd worden met mijn advocaat. Het is toch raar dat ik te duur ben als het ziekenfonds Alphen en Om streken miljoenen per jaar overhoudt. Het is het goed koopste ziekenfonds van Ne derland" aldus dr. J.K. Platte schor. HUIB HIKKE ik kreeg iri 1962 over mijn vijfentwintig verwijskaarten betichtte mij van sameftwer- king met de neurologisch spe cialist dr. Agema die in die tijd bij mij aan de overkant woonde. Ik had toen echter veel patiënten met een her- sentrombose. De praktijk die ik overnam gaf honderd pa- tienten per dag. Dat heb ik toen sterk terug laten lopen tot de huidige omvang van ze sentwintighonderd, want je had nauwelijks tijd voor je pa tient, wat zo uiterst belangrijk is. De verwijskaarten die ik gaf waren nodig. Bij het aan tal verwijskaarten zaten trou wens ook veel herhalingsver- wijskaarten. Je kunt een the rapie niet halverwege laten afbreken met de mededeling dat je niet meer mag verwij zen naar de specialist van het ziekenfonds. Mijn manier van praktizeren werd door de art sen echter zelden op zijn kwa liteiten gewaardeerd. De me dicijnen die ik gebruik pak ken de ziekte bij de oorzaak aan. Zo heb ik een eigen ma nier van therapie ontwikkeld die uitstekend werkt. Maar het ziekenfonds bleef keurig vermanen en had daarbij de merkwaardige neiging om al tijd te bellen als ik terug kwam van vakantie. Net als het erg druk is en ik mijn tijd hard nodig heb, belden ze mij op om te vertellen dat ik te veel verwijskaarten gaf en te dure medicijnen. Zo rond 1975 begon het ziekenfonds klach ten te richten aan de Zieken fondsraad en kreeg ik een brief van het ziekenfonds met de mededeling dat ze de prak tijk wilden ontbinden. Ik moest maar even komen pra ten om de praktijk te liquide ren. Ik ben niet gegaan en in 1978 volgden twee kort gedin gen". „De uitspraak van de rechter was positief voor mij want het Ziekenfonds moest aantonen dat ik de Volksgezondheid in gevaar bracht en dat konden zij niet. Een corrimissie werd toen gevormd door het Neder lands Huisartsen Genootschap^ (NHG) die mij zou begeleiden' gedurende twee jaar. Die be geleiding lfep tot 1 januari 1980. Gedurende de twee jaar werd ieder recept van mij be keken. Alle verwijskaarten moest ik dupliceren en. de hele handel bracht ik dam ie dere woensdag naar het Zie kenfonds om op juistheid te laten controleren. Deed ik het niet dan stond daar een straf som op van 5000 gulden". Toekomst De handtekeningenactie die door veel patiënten van dr. Platteschor imiddëls is onder tekend, betekent een grote mentale steun voor hem. Ook hebben patienteh getekend die dr. Platteschor als 'week end-waarnemer' hebben leren kennen. „Nog nooit zijn er - Dr. J.K. Platteschor. door mijn patiënten klachten ingediend over mijn behande ling. Nu krijgen ze vandaag waarschijnlijk een brief van de ziekenfonds over het op heffen van mijn praktijk en het opdelen van de patiënten in de vijf Alphense wijken. Maar ik geef niet op. De good will van tweehonderdduizend ALPHEN AAN DE RIJN - De gemeenteraad van Alphen heeft gisteravond, zij het dan niet van harte, 2,8 miljoen gulden beschikbaar ge steld voor de bouw van een Sociaal/Culturele Accommodatie in Ridderveld-west bij de Con- certweg. Bekend was al dat er ten behoeve van het jongerencentrum „Midas" op deze plaats nieuwbouw zou worden gepleegd. Het Alphen se college meent nu ook de Stichting Buurtcen trum Ridderveld uit de ruimtenood te kunnen verlossen met de bouw van een verdieping op het toekomstige jongerencentrum. Inzet vorm de gisteravond de fietsenkelder die burgemees ter en wethouders onder het centrum willen bouwen en de bezwareii die 600 omwonenden nu toch blijken te hebben tegen de komst van het jongerencentrum „Midas". Bijna alle raadsfracties vonden het een riskante onderneming om een fietsenkelder van ruim 300.000 gulden té bouwen terwijl dit volgens veel raadsleden wel eens overlast op zou kunnen gaan leveren. De VVD-er P. W. Vis die niet minder dan zeven afschuwwekkende redenen noemde om de komst van een fietsenkelder somber in te zien, kon van CDA-wethouder D. van Leeuwen de toezeg ging krijgen dat de fietsenkelder eventueel voor andere doeleinden kon worden gebruikt. „Als we hem nu niet bouwen, bouwen we hem nooit meer. Als we het plafond 30 centimeter verhogen, kan de kelder later aangepast worden voor andere activi teiten", aldus de wethouder van openbare werken. Dit wekte weer de verbazing van PvdA-er H. G. Metaal die het college herinnerde aan het feit dat als voornaamste reden voor de fietsenkelder in het préadvies het ethische aspect vSn een paar hon derd fietsen voor de deur genoemd wordt. „Als die fietsenberging niet functioneert en overlast geeft, dan wordt er dus een andere bestemming gezocht voor de kelder. Waar moeten die fietsen en brom fietsen dan naar toe en hoe zit het dan met hét ethische aspect", zo wilde het progressieve faadslid weten. Op dat moment wist zelfs burgemeester Paats het niet meer en werd het collegevoorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen, met de kanttekening dat de „finesses" nog in de commis sie openbare werken besproken zullen worden. De 600 bezwaarde buurtbewoners komen wel te laat met hun bezwaren tegen „Midas". Wel kan nog be roep aangetekend worden tegen de tweede bouw laag voor het buurtcentrum Ridderveld. Cadeau Tijdens dezelfde raadsvergadering bleek de ge meente Alphen een „cadeautje" van ruim 700.000 gulden niet kwijt te kunnen aan bewoners van het Hazeveld. In de hoop geluidsoverlast op dit gedeel te van een doorgaande route^ln Alphen te kunnen beperken, had de gemeenteraad november vorig jaar besloten om onder meer het Hazeveld te asfal teren. De bewoners zijn hiertegen in opstand geko men, omdat zij vrezen dat er in de toekomst dan door automobilisten harder zal worden gereden in de straat. Scherpe bochten in de Alphense oost west route zou volgens de bewoners de veiligheid in het Hazeveld niet ten goede komen. Op juridi sche gronden werd gisteravond toch besloten om het bezwaarschrift niet te behandelen. In een vol gende raadsvergadering zal de asfaltering van het Hazeveld opnieuw aan de orde worden gesteld. Als tijdens de eerstvolgende vergadering van de com missie voor openbare werken blijkt, dat de meeste bewoners niet voelen voor asfalteren van de straat, wordt het raadsbesluit naar alle waarschijnlijkheid ingetrokken. ALPHEN In navol ging van het college van burgemeester en wet houders zal ook de ge meenteraad van Alphen bij de Tweede-Kamer commissie voor Verkeer en Vervoer aandringen op een spoedige aanleg van rijksweg 11. De raad besloot hiertoe gistera vond in verband met de komende behandeling in de commissie van het „Structuurschema Ver- keer en Vervoer". Maar dan niet zonder tegen werpingen van de zijde van de Progressieve Combinatie Al phen (PCA) die van mening is- dat de toekomstige rijksweg 11 de Alphense straten niet zal ontlasten, maar de verkeers problemen in deze gemeente eerder in de hand zal werken. Bovendien tekende de PCA- fractie bij monde van het raadslid Waagmeester bezwaar aan tegen de procedurele gang van zaken. Hij weigerde een brief van b. en w. schriftelijk te ondersteunen zonder in de gelegenheid gesteld té zijn, de bewuste brief te kunnen lezen en bespreken in de fractie. Ten slotte kreeg de PCA het niet eens gedaan om het stand punt van de tweemansfractie in het schrijven aan de Ka mercommissie op te laten ne-. men. Staande de vergadering werd besloten om dan zelf maar een telegram naar de volksvertegenwoordiging te sturen met daarin de afwij kende mening. LEIMUIDEN ZOEKT OPLOSSING VOOR EIGENDOMSCLAIMS LEIMUIDEN De Leimuidense raad heeft gisteravond tijdens de raadsverga dering besloten om een 'college van goe de diensten' in te stellen. Tot dit besluit, dat met acht tegen drie stemmen werd aangenomen, kwam de raad na een uit voerige discussie over de vernieuwing van het kruispunt Dorpsstraat/Kerk- laan/Kloofpad en de hiermee verbonden eigendomsclaims van twee burgers die beiden een woning aan het kruispunt be zitten. Het college zal trachten met een oplossing te komen. Het geschil tussen de gemeente, de twee huizenbezitters en deze burgers onderling schuilt hierin, dat de huiseigenaren het niet eens kunnen worden over waar de grens van het eigendom nu precies ligt. Een kwes tie van twee meter. Burgemeester G.J. van der Kroft: „We moeten de zaken over de kruising gescheiden zien. We hebben de be- zordheid voor de verkeersoplossing en de bezorgdheid voor de geschillen. Voor het verkeerstechnisch probleem bestaat er geen ander alternatief meer dan het plan dat nu op tafel ligt. De contracten voor het werk zijn getekend en uitstel van het werk heeft nare financiële gevolgen. Het werk, met als start het uitzetten van het kruispunt, moet maandag beginnen. Het andere punt, de be- zorgheid voor de verschillen is in principe een privaatrechtelijke aangelegenheid over waar het paaltje-nu komt te staan. Hier moet het kadaster uitkomst bieden". De raad Was het in zoverre niet met het col lege eens dat zij een 'college van goede dien sten' instelde, dat de partijen nader tot el kaar meet brengen. Het college van goede diensten' bestaande uit de heer J.C.A. Brambach (Leimuiden 2000), de heer J.H. van Dam (VVD) en de heer E. Tijselink (CDA), heeft als opdracht meegekregen om een werkmethode op te stellen en binnen zeven dagen met een voorstel in de raad te komen. Eén van de burgers heeft extra veel belang bij het recht op dé meters. Een uitrit voor zijn garage zou veel gunstiger komen te liggen. Het financiële aspect speelt in deze meterzaak eveneens een zeer grote rol. De heer Van Dam (VVD) diende gistera vond in verband met het kruispunt in de Dorpsstraat een motie in over het feit dat de bochten tien meter moesten worden in plaats van de acht die het college en de hiervoor ingeschakelde deskundige van 'Stad en Land' voorstelden. De motie haalde het niet. Het plan voor het kruispunt ligt vast. De voorzitter benadrukte dat het plan snel gerealiseerd moet worden, want behal ve de contracten met de aannemer moet op het kruispunt tevens het nutswerk worden verricht voor de nieuwe huizen in de Raadshuispolder die binnenkort worden op geleverd. De voorzieningen, zoals electrici- teitsaanleg, komen in gevaar indien niet meteen aan het werk wordt begonnen. Leimuiden 2000, verwoord door de me vrouw B.J. van Puffelen-Vos, diende gister avond een voorstel in met betrekking tot de aanleg van een voetpad nabij de Protestants Christelijke Kleuterschool. Deze kwestie loopt al een aantal jaren. Mevrouw Van' Puffelen: „Direct na de voltooiing van de kleuterschool, enkele jaren geleden, is het gemeentebestuur verzocht om een voetpad aan te leggen rondom het Groene Kruisge- bouw, zodat de kleuters na het verlaten van de school op een voetpad uitkomen in plaats van direct op de rijbaan. Ondaiks alle po gingen, verzoeken vanuit de sciool, vragen in commissies en raad zijn ruimtwee jaar na de opening van de school nog pen initiatie ven ontwikkeld om aan deze gevaarlijke si tuatie voor de kinderen een eird te maken". Het voorstel van Leimuiden 2)00 hield een voetpad in rondom het gehele gebouw van de Groene Kruis. Wethouder L. Treur kon digde aan dat het plan eerst moet worden bekeken door de technische dienst van de gemeente en dat het hiervoor benodigde krediet behandeld dient te worden in d< commissie financiën. De technische diensl moet tevens een tekening van het plan ma ken met een kostenberaming. Het CDA er de VVD konden zich in het initiatief vai Leimuiden 2000 vinden. Het voorstel word aangehouden tot de vólgende raadsvergade ring. WOUBRUGGE Over een ding waren de leden van de commissie jruimtelijke orde ning het gisteravond roerend eens: „Het zou doodzonde zijn als de 125 jaar oude geleide- kastanje op de hoek van Comriekade en We teringpad het slachtoffer van de huidige bouwplannen zou worden". Als de bouwplannen van de familie Kroes doorgaan, komt de eerbiedwaardige kastanje midden in de voorkamer te staan. Of beter ge zegd. Hij komt er niet te staan, want de bijl gaat er dan in. Daar had de commissie toch grote moeite mee. Op het stuk grond was ruimte ge noeg om de nieuwe woning zo te plaatsen, dat de boom niet het kind van de rekening hoeft te worden. Een positief advies van B en W met betrekking tot de bouwplannen kwam er dan ook niet. Ben W werd geadviseerd te bevorde ren de bouwplannen zo te veranderen, dat de kastanje gespaard blijft. Ook uit een ander oog punt werden die bouwplannen kritisch beke ken. V.V.D.-er Hans van Woerden wees erop, dat in het nabije verleden veel moeite was ge troost om de sfeer van het fraaie Woubru/e waterfront te handhaven. Ook uit dit oogprtt wenste de commisie ruimtelijke ordening vcr- zichtig om te springen met dit hoekje vamet dorp. Veranderingen op dit punt komen er ch genoeg. De daar liggende zijsloot van de We ring - in Woubrugge een wijk genoemd zal worden verbreed om plaats te bieden aarwat bootjes. Het huidige vaste bruggetje zal or het in- en uitvaren niet te belemmeren dierri te worden gesloopt en vervangen door een huten klapbrug en in die zin werd geadviseerd Een zaak die door de oude kastanje acteel is geworden, is de kapverordening van e ge meente Woubrugge. Een kapverordenin geeft een gemeente een instrument om het appen van waardevolle bomen tegen te gaan. laartoe dient bepaald te worden welke bomen linnen de kom van de gemeente tot de ctegorie „waardevol" behoren. Dat is in het vrleden- niet gebeurd. De commissie verklaarfe zich vóór inventarisatie van de bomen irde ge meente en getracht zal worden dit via bt over legorgaan milieu van de grond te krijpn. Brand in villa LEIDEN Een uitslaanae brand heeft vannacht even na twaalf 'uur de benedenverdie ping van een villa aan de Vliet- weg in de as gelegd. De brand weer was snel ter plaatse en wist de brand met vier stralen in ongeveer een kwartier te do ven. Schade aan het huis ruim twee ton. De politie houdt re kening met brandstichting. Om kwart over twaalf kreeg de brandweer vannacht het be richt binnen, dat er een uit- stlaande brand was waargeno men in een woning aan de Vlietweg. Er werd met groot materieel uitgerukt. De brand- vuur moest gebruik maken van adembescherming om de vuur zee te bedwingen. In de villa, die al geruime tijd te koop staat, werd een olielucht gero ken. Hieruit valt af te leiden, dat er vermoedelijk brand stichting in het spel is. De villa is eigendom van de Afrikaanse arts Loncq. De familie Loncq bewoond het huis sedert no vember niet meer. Een zoon in Leiden is van de brand op de hoogte gesteld.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4