WH mededelingen gemeentebestuur leiden 4tlm8feb.'80 fd ad sanctos TROUWRIJDEN leiden 'N LEVEN HEB JE ZO GERED PAGINA 10 LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 FEBRUARI 1980 WILHELMINA ADRIANA VAN EIJK echtgenote van G. J. de Boer op de leeftijd van 67 jaar. G. J. de Boer Corry - Gerard Ge-José Theo-Cella -- en kleinkinderen De H. Eucharistieviering zal gehouden worden op maandag 4 februari a.s. om 10.30 uur in de Paro chiekerk van het H. Hart van Jezus, Beeklaan 14 te De Zilk, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het Parochiekerkhof aldaar. Zondag om 19.00 uur avondwake in bovenge noemde kerk, waarna er gelegenheid is tot condole ren. Geen bezoek aan huis. Enige en algemene kennisgeving NICOLAAS VAN DIJK weduwnaar van Trijntje Vooijs in de ouderdom van bijna 85 jaar. 2223 EB Katwijk. 31 januari 1980 Rijnstraat 108 Correspondentie-adres: Asterstraat 15,2223 VG Katwijk Geen bezoek aan huis. De begrafenis is bepaald op maandag 4 februari a.s. om 3 uur op de Algemene Begraafplaats aan de kerkhoflaan te Katwijk aan den Rijn. Heden ging van ons heen, voorzien van het H. Sa crament der Zieken, na een langdurig maar moedig gedragen lijden onze lieve moeder, groot- en over grootmoeder, zuster, schoonzuster en tante CORNELIA MARIA VAN MEIJGAARDEN-ZAAT op de leeftijd van 75 jaar. Uit aller naam: E. Tienstra-van Meijgaarden 2253 XL Voorschoten, 31 januari 1980 ,,'t Hofflants Huys", de Zeven Provinciën 68 Wij vieren de H. Eucharistie voor haar Zielerust op maandag 4 februari as. om 10 uur in de Parochie kerk H. Laurentius, Leidseweg te Voorschoten, waarna de begrafenis om circa 11 uur zal plaatsvin den op de begraafplaats „Rosenburgh" (R.K.-ge deelte) aldaar. Vertrek van 't Hofflants Huys om circa 9.30 uur. Voor uw blijken van medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van onze tante JOHANNA MARIA SCHAKENBOS betuigen wij u onze welgemeende dank. Uit aller naam: J. A. Schakenbos Oud-Ade, februari 1980 Vrouw Venneweg 16 ...x-x-x v-: begrafenissen crematies kantoor en aula .lange mare 69 leiden 071-126618 en jubileumritten in Leiden en omstrekon heeft ons bedrijf de gróótste collectie bruids-coupé's o.a. modeme wit en zwarte Chryslers, ANTIEKE! LONDEN CAB-COUPE met originele London-taxi-cab^ of moderne Chryslers als volgauto's. Kom eerst kijken, bepaal dan uw keuze in onze showroom. Wij hebben geen filialen! I Inlichtingen uitsluitend v/h Zeemanlaan DE JONG Lammenachansweg 49 reoht t.o. Petruskerk LEIDEN, töl. 071-123055-131288 -120210 kant. Lammenschansweg dag.: 9.00-22.00 u. •DE SHOWROOM BOOMMARKT 2-3 Is geopend dond. (koopavond) 18.00-21.30, zat 13.00-17.30 uur. h Ho ouontnolo hniiw van opn nrpmipwnnint Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 4 fe bruari a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Eervol ontslag aan het hoofd van het Pedologisch instituut. Onderzoek naar de besluitvorming van Burge meester en Wethouders rond de gunning van de uitvoering van de werkzaamheden voor de goede renlift in het Stadhuis. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Leiden dat de heer A. Verboom heeft besloten om met ingang van 8 mei 1980 wegens gezond heidsredenen als wethouder en raadslid af te tre den. Wijziging van de Verordening op de commissie voor de bedrijfstechnische school voor individueel tech nisch onderwijs. Interpellatie van de heer Beijen, mevrouw Ponsen en de heer Hoeven over onderhoudswerkzaamhe den aan de woningen' van het Sint Janshof en de daarvoor geheven vergoeding. Advies van de Commissie voor de Beroepschriften met betrekking tot de bezwaarschriften van de B.V. Automobielbedrijf L.A.G., een aantal bewoners uit en personeelsleden van bedrijven in de Raadsheren- buurt. Uitgangspunten en de procedure voor de planvor ming in het kader van de rijksbijdrageregeling so- ciaal-culturele activiteiten. Vaststellen van een verordening regelende de subsi diëring van kinderdagverblijven in Leiden. Behandelingsprocedure van het Reglement van Or de n.a.v. een brief van de heer M.N. Spoor, lid van de Projectgroep Haver en Gort over opmerkingen bij behandeling agendapunt 19 "onteigeningsplan Haver en Gortbuurt". Ondersteuningsinstituut Welzijn. Gelden ten behoeve van de voorbereiding van een plan voor de vernieuwing van de Verversbrug. Financiering en verhuur van dagwinkels aan de Groenesteeg in het gebied Herengracht-Zijlsingel. Huisvesting van de openbare school voor voortge zet buitengewoon onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden Prof. Vliegenthart- school in het gemeentelijk schoolgebouw Berlage- straat 4. Wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1979 (achterstallige inkomsten en uitga ven). Krediet voor het bouwrijpmaken van een terrein op de hoek van de Timorstraat en de Sumatrastraat ten behoeve van de bouw van 22 woningen. Krediet in rekening-courant aan de Stichting Tijde lijke Huisvesting Bejaarden i.o. te Leiden. Aankoop pand Janvossensteeg 42. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond gelegen ^an de Rooseveltstraat en verkoop van de bijbeho rende opstal (Crossierscentrum). Commissie vergaderingen Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 5 februari a.s. om 17.00 uur in het ro- creatiegebouw van het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a., Endegeesterstraatweg te Oegstgeest. Agenda: Directie Endegeest - niet medisch management (na dere uitwerking van het besluit d.d. 11-12-79 inzake uitbreiding van de directie). Overwerkvergoeding voor deeltijdwerkers. Rondvraag voor leden. Rondvraag voor toehoorders (geen individuele klachten), max. 15 min. Commissie voor volkshuisvesting Dinsdag 5 februari a.s. om 20.00 uur in de ra"ad- zaal van het stadhuis. Agenda: Wijziging woonruimtebeschikking 1974. Voorstel inzake bouw van 18 woningen op "'t Spoortje". Voorstel aanvullend krediet voor verbetering "hek jeswoningen" in de Haverstraat en de Gortestraat. Voorstel inzake goedkeuring jaarrekeningen 1974/ 1975 t/m 1976/1977 van de vereniging Werkmans woningen. Besluit B. en W. inzake aanvullend krediet voorbe reiding verbeteringsplan Oude Morsch. Besluit B. en W. inzake afsprakensysteem bij bu- reau huisvesting. b. de eventuele bouw van een premiewoning op het daarachter'gelegen perceel. c. de bouw van zeven wöningen aan de Kraaier- straat. d. het "brandweerhuisje" aan het Levendaal. e. de renovatie van vijf pandjes aari de Gortestraat t.b.v. de stichting "het kleine Leidse woonhuis". Ontwerp voor een tuinafscheiding langs de Haver straat achter de woningen 4e Binnenvestgracht 9 t/m 17. Commissie voor Economische Aangelegenhe den èn de Commissie Financiën. Dinsdag 5 februari a.s. om 20.30 uur in de sociale ruimte van de Vuilverbrandingsinrichting, Ga- briël Metzustraat. Agenda: Bespreking nota: "hergebruik van afvalstoffen en nog. wat" van de directeur van de V.V.I. (vuilver brandingsinrichting) alsmede van de nota's: het plaatsen van glasbakken in de stad en subsidierege ling ophalen oud papier. Verkeersmaatregelen en het ophalen van huisvuil n.a.v. een schrijven van bewoners Reitsstraat, Wet straat. Subcommissie voor het stedelijke museum De Lakenhal. Donderdag 7 februari a.s. om 16.00 uur, Odd<» Singel 28. Agenda: Concept-jaarverslag over 1979. Discussie over de wenselijkheid een tentoonstelling te wijden aan de "Leidse Fijnschilders" (Dou, Van Mieris e.d.). Voorstel tot hef oprichten van een experimentele kunstuitleen. Aanbieding oud£ kunst: zilveren tasbeugel met haak zilveren komfoor Commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Op donderdag 7 februari a.s.om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Aanwijzing nieuwe I.S.R.-gebieden (gemeenschap pelijk met de commissies voor volkshuisvesting, economische aangelegenheden en personeelsza ken, financiën en voor onderwijs, recreatie, sport en samenleving). 19.00 uur Vaststelling bestemmingsplan Vogelwijk (gemeën- schappelijk met de commissie voor volkshuisves ting). 19.30 uur Voorbereidingsbesluit voor het bedrijfsterrein De Waard (gemeenschappelijk met de commissies voor volkshuisvesting en voor economische aangelegen heden en personeelszaken). 20.30 uur Aankoop fabriekspand aan de Vlietweg (gemeen schappelijk met de commissie voor economische aangelegenheden en personeelszaken). 21.00 uur Stand van zaken nieuwbouw A.Z.L. Aangepaste ontwerp-brief aan pijkswaterstaat inza ke de aansluiting van Rijksweg 11-oost op verbrede Rijksweg 4. Grondruil aan de Oegstgeesterweg met de N.V. Ne derlandse Spoorwegen. Verkoop opstal Langezaal/lnniger aan de Nieuwe Rijh en uitgifte in erfpacht van bijbehorende grond. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Havenkade hoek Minnebroersgracht. Uitgifte in erfpacht van grond gelegen aan de Kooi- laan t.bV de bouw van eengezinswoningen in de premie A sector. Verkoop van een strookje grond in de Waard. Voorstel uitbreiding van de werking van zowel par- keermeters als parkeerautomaten tot de wekelijkse koopavond. Belanghebbenden, die naar -aanleiding van één van de bovengenoemde punten hefwoord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtefijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wii weten over de te behan delen agendapunten, kan daarvoor in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Hinderwet De aanvrage is afkomstig van de Leidse Stag Drukke rij Coöp. Vereniging u.a., alhier, om vergunning inge volge de Hinderwet tot het oprichten van enkele door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de offsetdrukkerij in het perceel Caeciliastraat 11. Op 20 februari 1980 zal om 14.3Q uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.). Dit verzoek ligt tot en met 29 februari 1980 met de eventuele ingediende bezwaarschriften ter inzage in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijke bezwaren indienen bij het Colle ge van Burgemeester en Wethouders tot en met 29 februari 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzitting. Uw aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen: a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of'in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om ver gunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben inge diend. Diversen Partiële herziening van het bestemmingsplan Leiden- Zuid-West, herziening 1959 (Coebel-Oost) In het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 213, ligt voor een ieder ter inzage de partiële herziening van het bestemmingsplan Leiden-Zuid-West, herzie ning 1959 (Coebel-Oost). Deze herziening werd op 4 december 1978 door de Gemeenteraad vastgesteld en op 9 oktober 1979 door Gedeputeerde Staten var\ Zuid-Hólland goedge keurd. Deze goedkeuring is thans onherroepelijk ge worden. Bestemmingsplan Haagse Schouw. In het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, kamer 213, ligt voor een ieder ter inzage het bestemmingsplan Haagse Schouw. Dit bestemmingsplan wérd op 19 februari 1979 door d? Gemeenteraad vastgesteld en op 13 november 1979 door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland goedgekeurd. Deze goedkeuring is thans onherroe pelijk geworden. Informatieavond bestemmingsplan Merenwijk Dinsdag 5 februari a.s. om 20.00 uur organiseert de gemeente in het kerkelijk centrum "De Regenboog" (Merenwijk) een informatieavond over het ontwerp-bestemmingsplan Merenwijk. Bewoners van de Merenwijk en andere belangstellen den zijn er van harte welkom. Het ontwerp-bestemmingsplan en de bijbehorende tekeningen zijn tegen betaling var^ f 3,50 verkrijg baar: in het filiaal van de openbare bibliotheek aan de Rosmolen bij de informatiebalie van Bureau Voorlichting in de hal van het Stadhuis bij de informatiebalie van het Stadbouwhuls aan de Langegracht 72. Verkeers maatregelen Nieuwe Rijn e.o. en Marktenroute Nieuwe Rijn e.o. De reconstructie van de walmuren langs de Nieuwe Rijn is begonnen. Naar verwachting zal de uitvoering van het eerste gedeelte (tussen de Hartesteeg en de Burgsteeg) ongeveer tot de zomer (bouwvakantie) gaan duren. Tijdens die periode gelden er een aantal belangrijke (soms nieuwe) verkeersmaatregelen. Parkeer en Stopverboden. '1. Gedeelte tussen de Hartesteeg en de Brugsteeg. Hier mag onder geen voorwaarde meer gepar keerd worden. Geparkeerde auto's vormen een grote belemme ring voor de voortgang en uitvoering van het werk (verplaatsen van machines, vervoer en opslag van materialen) en voor het bestemmingsverkeer (la den en lossen) voor de winkels en bedrijven van langs de Nieuwe Rijn. 2. Gedeelte tussen Burgsteeg en de Visbrug. Ook hier mag volstrekt niet meer geparkeerd worden. Met name op de brug en op de oprit er naar toa mogen auto's niet meer stoppen of parke ren. Op het gedeelte tot aan de oprit mag, voor la den en lossen, korte tijd gestopt worden. 3. Burgsteeg, Beschuitsteeg In deze straten zal eveneens streng de hand wor- - den gehouden aan de stopverboden en parkeer verboden. Dit is van groot belang voor het door gaand verkeer en de bereikbaarheid van de Nieuwe Rijn. Marktenroute De Aalmarkt wordt binnenkort weer in gebruik geno men. Parkeren is, behalve in de vakken, ook hier overal verboden. Voor de Vismarkt geldt al sinds enige tijd, aan beide zijden, een stopverbod. In verband met het tweerich tingsverkeer moeten parkerende auto's daar abso luut verdwijnen. Op de Botermarkt blijft de situatie ongewijzigd behalve de aanwezigheid van de markt op woensdag en zaterdag. Koornbrug afgesloten voor zwaar verkeer. Gebleken is dat de onderbouw van de Koornbrug op den duur schade kan ondervinden van (zwaar) vrachtverkeer. Daarom wordt de brug, d.m.v. paaltjes, afgesloten voor voertuigen die, inclusief lading, breder zijn dan 1.60 meter en/of zwaarder dan 1 ton. Verkeerscirculatie. Voor het doorgaand vrachtverkeer vanuit de Burgsteeg zullen de volgende routes mogelijk zijn: - Nieuwe Rijn - Visbrug - Aalmarkt - Kippenbrug - Stille Mare - Nieuwe Rijn - Visbrug - Vismarkt - Botermarkt (be halve op marktdagen) of Koornbrugsteeg. Personenauto's kunnen bovendien gebruik maken van routes via de Koornbrug. Herinrichting Koornbrugsteeg. Maandag 4 februari begint de herinrichting van de Koornbrugsteeg. Na afloop zal de rijrichting (nu tweerichtingen) worden gewijzigd (dan richting Koornbrug). Invalidenparkeerplaatsen op de Vismarkt. De parkeerhaven langs de Vismarkt tegenover het Stadhuisplein is alleen als invalidenparkeerplaats. Dat geldt van maandag t/m zaterdag tussen 8-18 uur en op donderdagavond tussen 18-21 uur. Slopopmerkingen. - Voorzover de beschreven maatregelen al niet gel den of zijn ingegaan zullen ze aanstaande maandag 4 februari van kracht worden - Vrijwel alle maatregelen zijn tijdelijk i.v.m. de werk zaamheden aan de Marktenroute en de Nieuwe Rijn. - Wiet tijdelijk is de afsluiting van de Koornbrug voor zwaar verkeer. - Een plattegrond met daarop aangegeven de ver keerscirculatie staat op blz. 4 van het januarinum mer van het Binnenstadsblad dat op verschillende verspreidingspunten (o.a. Stadhuis) gratis te ver krijgen is. Hoofdrioolaanieg Lage Rijndijk Maandag 4 februari a.s. begint de aannemer met de aanleg van een hoofdriool in het gedeelte van de La ge Rijndijk, tussen de Driftstraat en Sumatrastraat. De duur van dat karwei is gepland tot ongeveer maart a.s. Het verkeer zal voor genoemd gedeelte van de Lage Rijndijk geen doorgang kunnen vinden. Het verkeer dat°vanaf de Zijlpoort komt, zal door plaatsing van omleidingsborden naar de Sie- boldstraat verwezen worden. De Sieboldstraat wordt dan ook tijdelijk een één-richtingsstraat. Vanaf de Spanjaardsbrug wordt het verkeer via de Sumatrastraat verder geleid. Ook de autobussen zul len anders gaan rijden. Bij de bushaltebordjes staat aangegeven welke route men nu neemt. Na de aanleg van de riolering vyordt het wegdekge deelte opnieuw ingericht en vervolgens voorzien van een laag asfalt. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 1 en 3 maandag 4 februari Wijk 2 en 8 woensdag 6 februari Wijk 5 en 7 donderdag 7 februari Wijk 4 en 6 vrijdag 8 februari Offsetdrukkerij in het perceel Caeciliastraat 11. Projectgroep Haver- en Gortbuurt. Dinsdag 5 februari a.s. om 20.00 uur in kamer 115a van hot stadhuis. Agenda: Stand van zaken met betrekking tot: a. de rehabilitatie van de Binnenvestgracht 8 en MOBIELE PARTIJENVERZORGING Uitzending en verzorging van: SALADES BITTERGARNITUREN 0 BROODJES BUFFETTEN RECEPTIES DINERS LUNCHES op iedere door u gewenste lokatie VERLAATWEG 5 2381 BP ZOETERWOUDE/DORP Tevens exploitatie EETCAFÉ „LANDZICHT" Voor inlichtingen Wil Langeveld 01715-1268 BOWLING RESTAURANT 5 Meibad Boshuizerlaan - Tel. 765041 Leiden Alle dagen geopend van 9.00—24.00 uur. ELKE SECONDE TEL

Leidse Courant | 1980 | | pagina 10