gc Noordwijks centrum vreest tekort aan parkeerplaatsen Parnassos blaaskwintet in Noordwijkse Kapel Van Gorkum 25 jaar directeur gemeentewerken Oegstgeest Noordwijkerhout liep uit voor afscheid burgemeester KORTWEG LEIDSE COURANT DONDERDAG 31 JANUARI 1980 PAGINA 9 -a JAI, De parkeerproble men de dorpskern van Noord- nen blijft de gemoederen (lf gemeentelijke bestuurders puden. Een belangrijk punt 5 de voorgenomen raadhuis- i het aangrenzende parkeer- Dit wordt thans gebruikt oneel en bezoekers van het Is, van de in de nabijheid ge- bankgebouwen en bedrij- j»r omwonenden en door be- van het dorpshuis en het gebied. Bij bebouwing van Fein gaan circa vijftig par- atsen in het centrum verlo- jndvraag in de laatste raadsver- vestigde het PvdA-raad-lid i/ Voorham de aandacht op een 1 compenserende parkeermo- i bij het kantoor van gemeen tewerken aan de Gooi weg. Volgens het raadslid Zou voor en in de directe om geving van dit kantoor zeker plaats zijn voor veertig auto's. Als de mensen be reid zouden zijn daar hun wagens neer te zetten en de honderdvijftig meter naar het centrum te lopen, behoefde er helemaal geen parkeerchaos te ont staan, meende mevrouw Voorham. De ambtelijke werkgroep, die zich be zig houdt met het verkeerscirculatie plan raamt in het Parkeerplan Kern Noordwijk-Binnen voor de dorpskom (begrensd door Lindenplein, het par keerterrein Lüschen, het noordelijk deel van de Bronckhorststraat, de Zee straat, een deel van de Heilige Geest- weg, Wilhelminastraat en de Voor straat tot het Lindenplein) een behoefte aan in totaal 425 parkeerplaatsen. Vol gens de nota denkt men ongeveer in deze behoefte te kunnen voorzien. Daarbij is echter rekening gehouden met 45 parkeerplaatsen in de parkeer kelder onder het nieuw te bouwen raadhuis. Vast staat nu evenwel dat deze kelder er vanwege de hoge kosten niet komt. Naar verluidt gaat om dezelfde reden aan de Van Limburg-Stirumstraat de parkeerhof van de baan, waar men 23 parkeerplaatsen had gedacht. Verder is een uitbreiding van het parkeerterrein van Digros in de richting van de Tram- steeg (31 parkeerplaatsen) nog lang geen werkelijkheid, terwijl ook de aan leg van een parkeerplaats voor 30 au to's tussen de Rabo-bank en de Kerk straat alleen nog maar toekomstmuziek is. Uitgaande van de cijfers in het par keerplan blijven er reëel slechts 280 parkeerplaatsen beschikbaar. Hiervan bevinden zich er 10 aan de Bronc khorststraat, 113 op het parkeerterrein Lüschen, 55 op het parkeerterrein van de Digros, 19 op het Lindenplein, 42 op het brede gedeelte van de Voorstraat tussen raadhuis en Lindenplein, 17 in het Voorstraat-gedeelte tussen raadhuis en Wilhelminastraat, 5 aan de Wilhel minastraat, 12 aan de Heilige Geestweg en eventueel nog 7 op het Binnenplein van het te bouwen raadhuis. In aanmerking genomen dat de par- keerbehoefte in de dorpskern eerder zal toenemen (een grotere bezetting van het raadhuis, opleving van het winkelgebied, culturele aktiviteiten in het dorpshuis en dergelijke) dan afne men zal bij bebouwing van het par keerterrein naast het raadhuis aan in grijpende maatregelen niet te ontko men zijn. Inmiddels is door b. en w. een ambtelij ke nota toegezegd met betrekking tot de consequenties, die het niet-bouwen van de parkeerkelder zal hebben voor de parkeergelegenheid in de kern. SPECTRUM IN LINDEHOEVE De Leids/Haagse popgroep Spectrum treedt zaterdag 2 februari op in het jeugd centrum 'De Lindehoeve' in Voorschoten. De groep speelt muziek in de Solution en Focus stijl aangevuld met hedendaagse muziekstromingen. Spectrum won in oktober vorig jaar de in de Lindehoeve gehouden talentenjacht. Aanvang 20.00 uur; de toegangsprijs is 2,50 gulden. bezoek mr. ijk aan enheim r eim De Commissa- a*de Koningin, mr. Vro ei- maandag 4 februari nnirkbezoek aan Sassen- u« brengen. 's Morgens aj een bijzondere verge s' met burgemeester en Iers op het programma Mbezoek aan het in ont- I ^ing zijnde industriege- 'n in de Wasbeekerlaan. nl les van het gezelschap ;s|» een bezoek aan het n jorzieningsschap „Het im", en het gezinsver- tehuis „Vredesteyn". ags zal een rondrit ft gemeente worden ge- waarbij uitvoerig aan- :jJ wordt geschonken aan e is aan de orde zijnde telingen in Sassen- de rondrit zullen de ;en bezoek brengen aan ihuis „de Zevensprong" Stichting Sport en Re- gehandicapten Bollen den zullen de heren het ■;|ruciiegebied aan de lta n bezichtigen. Om half >1 het gezelschap weer sa- ïi zal Mr. Vrolijk de eer- II slaan van een winkel- 4BX met 30 bovenwonin- aan de Hoofdstraat, te- de Ned. Hervormde zal worden gebouwd. )t van het werkbezoek sr om kwart over 4 een raadsbijeenkomst len, waarin de commis- \n de fractievoorzitters 3rd zullen voeren. ae in tel Zinger LD WIJK In Hotel r aan de Noordwijkse kp wordt zaterdaga- 2 februari een concert fen door 'The River Jazz Band'. Van 20.30 n uur spelen de 'North Izz Companions' in het pgramma. liver Boat Jazz Band is wenmans formatie die d staat om de grote mu- kwaliteit van alle leden i band. Kaarten voor het t zijn a 12.50 gulden jgbaar bij het Noord- VVV-kantoor aan de Leden van de Boule- Dixie Club betalen 10 Telefonisch reserveren (gelijk onder nummer 11612. RSCHOTEN De VVD in de Voorschotense ge- teraad hpoudt op dinsdag rri een openbare verga- De bijeenkomst vi.ndt 't het gemeentehuis en t om 20.00 uur. '66 iderzoekt teel- aatsen SSE De werkgroep •ort cn Recreatie van politieke partij D'66 Lisse gaat een inven- risatie maken van eetgelegenheid voor de igd in deze gemeente, an de orde komt onder laats, inrichting, en behoefte van eetplaatsen in de euwbouwwijk Poelpol- r en het oude dorp- entrum. Tezijnertijd Hen desgewenst sug- sties voor verbetering orden gedaan. Wie nog at constructieve ideeën eft, kan contact opne- en met S. Dronkers, eldhorststraat 22 in tel. 10091 NOORDWIJK In de Kapel aan de Hoofdstraat in Noordwijk vindt zondag 3 februari een optreden van het Parnas sos blaaskwintet plaats. Het concert is georganiseerd door de stichting Kulture- le Aktiviteiten Noordwijk (KAN) en be gint om 14.30 uur. De kapel gaat om 14.00 uur open. Het repertoire van het Parnas- sos-kwintet omvat composities van de 16e eeuw tot en met de hedendaagse mu ziek. Op het programma staan werken van Anton Reichna, Karl Stamitz, Paul Hindemith, Ferenc Farkas en Jacques Ibert. Het kwintet werd zes jaar geleden opgericht door de solo-blazers van de Koninklijke Mi litaire Kapel uit Den Haag. Vijf van de zes leden van het kwintet zijn dan ook leden van deze kapel. Mathieu Dirvan, dwarsflui- tist, is geboren in Kerkrade en studeerde aan het Maastrichtse Conservatorium en het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hij is solo fluitist bij de Militaire Kapel. Free-lance hoboïst Han Kapaan treedt re gelmatig op als solist in Amerika en Canada. Hij was solo-hoboïst van het Concertge bouworkest. Klarinettist Kurt Delnoye is muziekleraar aan de Rotterdamse muziek school. Hij studeerde in Aken en Rotterdam Fagottist Jan Goyenga studeerde aan het voormalig Amsterdams Conservatorium bij Ton de Klerk en Frans Odijk, beiden fagot tist van het Concertgebouworkest. Hoornist Joop Donders tenslotte studeerde aan het Koninklijk Conservatorium en is dirigent van verschillende amateurorkesten Toegangskaarten voor het concert zijn van af 14.00 uur verkrijgbaar bij de kapel a 5 gulden per persoon. Skan-begunstigers, CJP-houders en 65-plussers betalen 4 gul den en kinderen 1 gulden. Burgemeester Bonnike van Noordwijk drukt het echtpaar Bosma de hand. NOORDWIJKERHOUT De burgerij van Noordwijker- hout is gisteren in groten ge tale opgekomen om de hand te drukken van de scheidende burgemeester H. J. M. Bosma. Op 1 februari gaat hij met pensioen. Het eerste gedeelte van de re ceptie in het congrescentrum „Leeuwenhorst" droeg een meer officieel tintje. Verschil lende vertegenwoordigers van verenigingen, andere gemeen ten e.d. maakten van de gele genheid gebruik de heer Bos ma toe te spreken. Burgemees ter De Vreeze van Warmond opende de rij namens de colle ga-burgemeesters van de Bol lenstreek. Andere sprekers waren onder andere burge meester Bonnike van Noord wijk (de kersverse opvolger van de heer Bosma in het S.O.B. en dan ook sprekend namens het S.O.B.) de heer Van Maarseveen (namens de gedecoreerden van Noordwij- kerhout), pastoor Van Steeke- lenburg (namens de kerken), de voorzitter van de Oranjeve reniging en natuurlijk prins Driekus van de carnavalsvere niging „de Kaninefaaten". Na deze sprekers kwam er een constante stroom van mensen op gang om de heer Bosma en zijn echtgenote veel geluk te wensen in hun verdere, amb- tloze leven. Tevens kreeg hij het geschenk van de burgerij aangeboden. Dit bestond uit een geldbedrag, waarvoor de heer Bosma nog een bestem ming zal zoeken. Vanavond zal de burgemeester in een bijzondere gemeente raadsvergadering officieel af scheid nemen van Noordwij- kerhout, waar hij overigens wel blijft wonen. Rond kwart over zes zullen de heer Bosma en zijn echtgenote thuis wor den afgehaald door de harmo nieverenigingen „Harpe Da vids" en „St. Jeanne d'Arc" Om zeven uur zal dan de bij zondere vergadering beginnen. In deze vergadering zullen de loco-burgemeester Heemskerk, de gemeente-secretaris Adri- aanse, de nestor van de raad de heer Sluis en uiteraard de heer Bosma zelf het woord voeren. Nog dit jaar start nieuwbouw in Hoofdstraat LEIDERDORP Als alles meezit dan kan eind van dit jaar de eerste paal de grond in voor de winkelconcentra tie op de plaats van het oude raadhuis. Dit deelde wethou der J. Bezmer (PvdA) mee tijdens de gisteravond ge houden vergadering van de commissie Economische Aangelegenheden. De commissie ging akkoord met de procedure voor de ver dere gang van zaken die de wethouder met de gegadigden het bestuur van de Stichting „Het Oude Raadhuis" vorige week in een besloten vergade ring was overeengekomen. Zoals bekend wordt er op 18 en 19 februari in het Dorp shuis een hoorzitting gehou den voor de bewoners van het raadhuisgebied. De procedure voorziet in een vaststelling door de gemeenteraad op 12 mei van het zogenaamde post zegelplan voor het raadhuisge bied waar het bouwplan van de middenstanders een onder deel van vormt. Eerder op 26 februari zullen in een gecom bineerde vergadering de com missies voor Ruimtelijke Orde ning en die van Economische Aangelegenheden zich over de uitkomsten van de hoorzitting buigen. Duidelijk werd gisteravond dat de sleutel voor de realise ring van de plannen in han den van het college van gede puteerde staten ligt, die een beslissing moet nemen over de aanvraag van een verklaring van geen bezwaar, de zoge naamde artikel 19 procedure. Als die verklaring er niet komt, zo liet wethouder Beze- mer weten, komen de plannen op losse schroeven te staan. Aan het eind van de rit waren de commissieleden in de gele genheid gesteld kennis te ne men van de plannen die door andere gegadigden voor de in vulling van het raadhuisge bied waren ingediend. Geen der commissieleden zag hier aanleiding in met andere voor stellen te komen. VUT-REGELING IS NIETS VOOR MIJ OEGSTGEEST De agenda van de directeur gemeentewerken van Oegstgeest, de heer M.J. van Gorkum, staat bol van afspra ken. Het zijn drukke tijden en ook Oegstgeest komt daar niet onder uit. Gelukkig heeft hij nog wat tijd over voor een 'tussen doortje'; even bijpraten over 25 jaar directie gemeentewerken, een periode waarin Oegstgeest enorm veranderd is. De heer van Gorkum werd op 1 januari 1955 benoemd. Gezien de promoties die hij in korte tijd maakte was het een gunstig kli maat voor ambtenaren die ho gerop wilden. Nederland ver keerde nog in de naoorlogse op bouwfase en iedereen die er te genaan ging had een redelijke kans van slagen. De vijftiger ja ren: „het was een vriendelijker tijd", zegt van Gorkum, „alles ging veel eenvoudiger. Tegen woordig hangt alles van verga deren aan elkaar. Het is een ge volg van meer inspraak, men denkt beter over de zaken na. Het ontwikkelingspeil van de gemeenteraad ligt veel hoger maar vaak ook zijn de proble men ook groter. Ik vind echter niet dat de tijd er slechter op ge worden is, maar het duurt wel veel langer alvorens er iets tot stand komt". Gedurende de afgelopen 25 jaar zijn er heel wat bestemmingsplannen gemaakt, ontwikkeld en getekend. Er zijn maar weinig voorstellen door gemeentewer ken ingediend die de goedkeuring van de raad moesten ontberen en daar is van Gorkum toch wel een beetje trots op: het Jubilerende directeur gemeente werken Van Gorkum: ..niets dan lof over Oegstgeestse colleges duidt op kwaliteit. Toen de heer van Gorkum in dienst kwam lag Oegstgeest er nog maagdelijk bij. Het noordelijk ge deelte was nog niet tot stand gekomenen aan het eind van de Terweeweg, nabij het monument van Wijttenbach hield de bebouwing abrupt op en keek men met ruime blik in het wijdse groen met aan de horizon de waterwipmolen die thans het Floraplan markeert. Het bureau ge meentewerken telde toen nog maar 35 medewerkers, thans zijn het er 75. Een aantal van hen zijn bezig met het plan Haaswijk. '„Wij zitten thans in de be steksfase", zegt van Gorkum, „dat houdt in dat alles wat er daar in de polder de grond in moet er bij ons eerst 'uit' moet komen. Het belangrijkste is dat als m*;. daar in het voorjaar gaat bouwen er u »- ter, gas en elektriciteit is." In zijn loopbaan bij de gemeente Oegst geest heeft de heer van Gorkum een be langrijk gedeelte van de naoorlogse uit breiding van deze gemeente meege maakt. Plan Haaswijk vormt daarvan het laatste onderdeel. „Er loopt momen teel een onderzoek ons te komen tot energiebesparing. Ook het wegenplan houdt ons bezig". Wij hebben ook plan nen om te komen tot het gebruik van mini-containers en de afschaffing van de plastic vuilniszak verklapt de heer van Gorkum. In de 25 jaar dat hij nu in Oegstgeest werkzaam is heeft hij met de wethouders De Neef, Den Ouden, Van Der Voet en Thorn samengewerkt. Zo te zien hoopt hij ook nog een vijfde te ver slijten. Hij bekent eerlijk niets in de VUT-regeling te zien, waarvan hij over zon vijf jaar gebruik zou kunnen ma ken. „Vervroegde uittreding, niks hoor, als ik bij leven en welzijn tot mijn 65e door kan gaan is Haaswijk net gereali seerd". Brandweer Op 1 mei 1953 werd de heer van Gor kum brandweercommandant van de vrijwillige Oegstgeestse brandweer. „Het is een ploeg van zeer gemotiveerde men sen die prima met elkaar samenwer ken." Het Oegstgeestse korps was vorig jaar bijna landskampioen geworden. Van Gorkum is bovendien erg gelukkig met de uitstekende regionale samenwerking. Heeft iemand die de hele gemeente aan zijn hoofd heeft nog tijd voor ander werk of hobbies? „Natuurlijk wel," zegt Van Gorkum, „Ik zit in het comité ron drit bejaarden en ik was nog eens voor zitter van de Oegstgeester Ijsclub". Op 6 februari wordt in de aula van de Floraschool het glas geheven op zijn 25 haar directeursschap. Misschien dat er dan nog eens herinneringen worden op- gehaal over de diverse colleges van B en W die Van Gorkum hefeft zien komen en «>an. „Niets dan lof daarover" voegt hij n aan toe. En daar zit in feite alles in besloten. ANTOON KOCH Voorschotens verkeers- vraagstuk naar Hoge Raad VOORSCHOTEN/DEN HAAG De Haagse recht bank heeft een autobestuur ster uit Voorschoten die met beide voorwielen van de auto door het groene verkeerslicht reed maar met beide achter wielen bij rood licht nog vóór de stopstreep stond, vrijge sproken van aan haar verwe ten overtreding van Regle ment Verkeerstekens. In eer ste instantie veroordeelde de kantonrechter te Leiden haar tot 125 gulden boete, van welk vonnis zij om principiële rede nen in hoger beroep ging. Reeds enkele jaren speelt het verkeersvraagstuk in Voor schoten een rol omdat in de Raadhuislaan bij het naar rechts afslaan drie opstelling svakken beschikbaar zijn, waarna een gedrang onstaat voor een vierde auto om nog net door het verspringend ver keerslicht te komen. Regelma tig zijn overtreders door de po litie bekeurd en dat gaf aanlei ding tot meningsverschillen. De oplossing van net probleem zou alleen kunnen worden verkregen door sloop van raadhuis en kerk en verrui ming van het kruispunt. Haagse rechtbank volgde het standpunt van de kantonrech ter dat een autobestuurder met twee wielen door een groen licht en twee in het rode, strafbaar is. De rechtbank heeft evenwel dat vonnis ver nietigd omdat verdachte aan nemelijk maakte dat de voor wielen nog over de verkeers- streep kwamen bij groen licht. De officier van justitie over weegt nu instelling van cassa tie bij de Hoge Raad teneinde tot een uiteindelijke principië le uitspraak tussen voor- en achterwiel van de auto te ko men. lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Messenslijpen voor 198 gulden LEIDERDORP Het laten slijpen van zes messen kwam gistermiddag een vrouw, wonende aan de Beu kenschans te Leiderdorp, duur te staan. Zij telde voor het slijpen het bedrag neer van 198 gulden. De oplichter, een jongeman met een camel-kleurige jas, is niet meer in de buurt gesigna leerd door de politie. .iiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiimiimmii LEIDERDORP Het en semble 'Melescu' brengt mor gen in de Dorpskerk van Lei derdorp een programma mei traditionele zigeunermuziek Veelal zijn componisten van de te spelen muziek onbekend Voor een groot deel zal het programma berusten op im provisaties. Aanvang 20.15 uur. Kaartverkoop bij K&O, bureau Oude Vest 45 in Lei den en voor de aanvang van het concert in de Dorpskerk SASSENHEIM De plaatse lijke vereniging van postzegel verzamelaars organiseert za terdag 2 februari een ruilbeurs voor postzegels en munten in 'De Ontmoeting' aan de Sas- senheimse Narcissenlaan. De entreeprijs voor de beurs die van 10.00 tot 17.00 gehouden wordt, is een gulden en een kwartje voor kinderen tot 16 jaar. Op dinsdag 12 februari worden er 450 kavels onder de hamer gebracht. Het gebouw is vanaf 19.00 uur geopend, ter wijl de veiling om acht uur be gint. LISSE De Stichting Sport en Recreatie Gehandicapten Bollenstreek organiseert ook dit jaar een groot Winterfeest voor gehandicapten. Op zater dag 2 februari vindt in de hal len van de firma Moolenaar aan de Loosterweg in Voor hout het Carnavalsfeest plaats. Verschillende carnavalsvere nigingen uit de Bollenstreek, zoals bijvoorbeeld De Gaap stokken uit Lisse en De Knaalkikkers uit Beinsdorp. zullen aan het feest hun mede werking verlenen. De muziek wordt verzorgd door 'De Tra wanten' en de drumfanfare 'Trou moet Blijcken' uit Lisse. Het feest begint om 19.00'uur OEGSTGEEST De afde ling Oegstgeest van de Leidse Streekmuziekschool geeft van avond een leerlingenuitvoe ring in het gemeentecentrum aan de Lijtweg in Oegstgeest Op het programma staan on dermeer werken van Handel, Latour en Beethoven. Het pro gramma is zo samengesteld dal het de toehoorder inzicht geeft in de werkwijze en de moge lijkheden van de muziek school. Naat individuele bij dragen zijn er ook een aantal ensembles te beluisteren. De uitvoering begint om 19.30 uur.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 9