Voorhoutse commissie tegen bouw mesterij aad Sassenheim schoorvoetend met bouw kleedruimten GEMBdHIKE TECHNISCHE DIEHSTEH Vuilstortplaats Rijnsburgs drinkwater opnieuw 15 pet. duurder VERBODEN VUIL EN PUIN TE STORTEN Meer promotie voor Nederlandse bloembol Leiderdorp voelt niets voor aansluiting bij Leidse schooladviesdienst 1U 3I0 LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 JANUARI 1980 PAGINA 7 ENHEIM Het grootste >lte van de gemeenteraads- dering die gisteravond in nehim is gehouden, werd ilag genomen door een dis- over de beschikbaarstel- |van een krediet voor de f van twee kleedgelegenhe- an de voetbalverenigingen „Teylingen en Ter Leede". De drie fracties gingen akkoord mét het voorstel maar zowel de VVD als Progressief Sassenheim vroegen zich af waarom het bedrag voor de bouw van twee kleedruimten zo hoog zou moeten zijn. De heer C. G. Ciggaar, die de VVD vertegenwoordigt, sprak de wens uit een duidelijker beeld te krijgen in de financiële beraming van de bouw. Progressief Sassenheim zou het liefst de zaak nog eens willen bekijken en daarna een definitieve beslissing ne men. Burgemeester en wethouders heb ben de VVD en Progressief Sassenheim ervan verzekerd dat de kredietverle ning verantwoord is. Officiële toestemming is verleend door het ministerie van Onderwijs en We tenschappen voor de bouw van een ge- integreerde basisschool in het gebied „Wasbeek". Sassenheim zal binnenkort een milieu ambtenaar krijgen. Zijn taak zal be staan uit het zoveel mogelijk voorko men van de onplezierige aantasting van het woongenot en de leefbaarheid in deze gemeente. Mevrouw M. W. Maris-Dikker van de VVD is gisteravond als nieuw raadslid in de gemeente Sassenheim beëdigd. Zij heeft de heer Ing. A. Horstman opge volgd. iargewonden frontale sing (KEN Een 36-jarige Jurder van een bestelau- Krimpen aan de IJssel 51-jarige automobilist a Vassenaar zijn gister zwaargewond ge- ij een frontale bot- op de Alphense Heren- itomobilist uit Krimpen door een nog onbeken- zaak op de linkerweg en bótste daar in volle tegen de automobilist uit ;naar. De mannen wer- in waargewond in het Al- e Rijnoordziekenhuis op- ten. Een van de beide offers moest later naar ^cademisch Ziekenhuis in worden overgebracht. gllege orschoten ekt s|)geli jkheden or hydro- jerapie RSCHOTEN - Het col van B en W van Voor- en is van plan te onder- n. of er via samenwer- in regionaal verband slijkheden zijn voor hy- herapie. Dit antwoordt een brief op vragen uit ad inzake een hydrothe- in het het nieuwe ibad „Het Wedde". .lichtere' patiënten is een eratuur van 29 a 30 gra- Celsius voldoende om hy- jtherapie (hydro water) bnnen toepassen. Het in- tiebad van Het Wedde be- oordt aan die eis. Een wa- mperatuur van 32 a 33 en, nodig voor .zwaardere' nten zoals reuma-patiën- is technisch niet haalbaar ïet Wedde. Daar de ge- ïte overtuigd is van de zaak van deze therapie, is an plan alle mogelijkhe- terdege te bekijken. Men t vooral aan het Sport- senbad in Wassenaar, die overcapaciteit heeft voor specifieke voorziening. gemeente buigt zich nog L het kostenaspect van de bjziening. luizenval" tag dicht IRDW1JK Het leek er dat een Leidse koopman vroeg om gepakt te wor- Dat gaf hij trouwens bij arrestatie ook toe. zijn zender zocht de ether- at uit de Sleutelstad con- met een collega uit' de plaats en vroeg naar diens es. Rijd maar langs de „wit- muizen", dan kom je' er zelf, luidde de draadloze wijzing van de kustbewo- Met deze hint zette hij te- I de rechercheurs in de irdwijkse politievilla op rp, want in het Bargoens de piraterij zijn bedoelde HU lizeneen synoniem voor ienaren van Hermandad. poosje later reed een grote ine Ford langs het politie- eau aan de Oude Zeeweg, spriet op het dak liet er twijfel over bestaan. Dit ,de vos" en in minder dan tijd zat een recherchepa- uille achter hem aan. Op de ikéstraat li,ep de kóópman de val, letterlijk en figuur- Weg „bak".en een be ding toe. irgerlijke and SSENHEIM - Geboren: <fer T. r.v. Koops. F. H.. en: Bon- 0. M.: Barbara, d.v. Koning. P.. Ti|sen. C. G,; Femke. d.v. Vink, C. en: Korbee, A. J. C.; Mattheus, (Zandbergen, M. W., en: Dekker. Saskia, M. W., d.v. Van der P. J. R. M„ en: Naaijkens, lUwd; Vuil- stort GEOPEND 8 oo !2oouur en 1230 16 30 uur ZATERDAG H.oo 16 oo uur Wassenaar is een wat merkwaardige gemeente. Het eigenzinnige optreden is kenmerkend. Een staaltje daarvan werd deze week aangetroffen bij Maaldrift, de Wassenaarse uitloper in de richting Leiden. Bij de entree van de vuilstortplaats in dit stukje Wassenaar prijken twee adviesborden aan een en dezelfde stevige paal. Wat ermee bedoelt wordt? Niets waar schijnlijk... VOORHOUT De leden van de com missie ruimtelijke ordening, verkeer en vervoer hebben zich gisteravond unaniem uitgesproken tegen de bouw van een mesterij aan dc 's-Gravendam- seweg. Ten eerste omdat het bestem mingsplan niet rept over de mogelijke aanwezigheid Van veredelingsbedrij- ven (Het H.l.D. heeft namelijk het be drijf gekarakteriseerd als een verede- lingsbedrijf). Ten tweede ziet men niet in dat Gebr. van der Plas agrariërs zijn of dit ooit zullen worden. De omscha keling van stukadoor (hun huidige professie) naar agrariër zal daarbij een te grote stap zijn. Ook zien de leden van het adviescollege in het te verwe zenlijken bedrijf een bedreiging voor het omringende milieu. De voor de heer Joon ingevallen voorzit ter. burgemeester Van de Wouw, sprak van een éénduidige besluitvorming. Ver der sprak de voorzitter van de tweeslach tigheid die bij de aanvraag voor de bouw vergunning speelt, namelijk: het positieve advies dat de H.l.D. gaf en het feit dat formeel in strijd met het bestemmingsplan de bouwvergunning zou móeten worden geweigerd. Nu de commissie het advies naast zich neer heeft gelegd is het de beurt aan het college om zich verder niet dit advies in hun hand te buigen over het probleem. Verder waren de leden van de commissie het er over eens dat er twee parkeerplaat sen voor minder validen gerealiseerd moeten worden in de nabijheid van de sporthal „de Gaasbak" én het S.E.C. Ook zal er een zelfde parkeerplaats worden aangelegd in de Margrietstraat voor een bewoonster aldaar. „Oud- Noordwijk,'' kampt met wanbetalers NOORDWIJK Het Genoot schap gaat krasse maatrege len nemen tegen leden die in gebreke blijven de contributie te voldoen. Dit blijkt uit de vandaag verschenen „Blauw- dotter". In het verenigingsor gaan wordt onder de kop „Help"! medegedeeld, dat het Genootschap Oud-Noordwijk thans bijna duizend leden telt, maar dat meer dan tweehon derd van hen nog steeds niets hebben betaald. Het bestuur vindt dit een ui terst pijnlijke kwestie en heeft al rondgelopen met het plan om de acht bestuursleden, elk met zo'n dertig kwitanties langs de deur te sturen. Maar uiteindelijk is men tot de slot som gekomen, dat dit toch geen taak is voor een bestuur, dat zoveel werk vrijwillig en in dienst van de Noordwijkse gemeenschap verricht. Liever met achthonderd beta lende leden verder, dan met achthonderd plus twee hon derd dubieuzen, menen de GON-bestuurders. Wie voor 15 april nog niet heeft betaald, wordt geschrapt in de leden lijst en kan ook „De Blauwdot- ter" bonjour zeggen, blijkt uit de mededeling. Reddingsbrigade herdacht Bart de Groot NOORDWIJK Op de jaar vergadering van de Noord wijkse Reddingsbrigade wijd de voorzitter B. de Jong ge voelvolle woorden ter nage dachtenis van de erevoorzit ter. wijlen de heer Bart dc Groot, de man die jarenlang de centrale figuur en bezielen de kracht van de brigade is geweest. De heer De Groot had in de Noordwijkse Reddingsbrigade een meer dan vijftigjarige staat van dienst achter de rug. Zijn lidmaatschap dateerde van 1923 in 1926 werd hij secreta ris. in 1946 tweede voorzitter, in 1950 voorzitter en in 1966 ere-Voorzitter van de NRB. Tot het laatste toe had hij met het wel en wee van de brigade meegeleefd Het bericht van zijn verscheiden was in de kring van het bestuur en de werkers van de brigade met ontroering ontvangen. De voorzitter getuigde verder van medeleven met „ome" Jo van der Bent. Deze veteraan is ernstig ziek, maar volgens de laatste berichten knapt hij weer wat op. Wat de aktiviteiten van de brigade betreft werd onder meer gemeld, dat met 422 kan didaten aan verschillende exa mens was deelgenomen, waar van er niet minder dan 407 waren geslaagd. De jaarstuk ken kregen het fiat van de vergadering, terwijl de contri butie ongewijzigd bleef. De af tredende bestuursleden zagen zich herbenoemd. Het figuurtje 'Bolli', in 1980 behalve wat vaker in Nederland ook in Frankrijk veelvuldig te zien. HILLEGOM Met de benoeming van T.H. Parmen- tier tot hoofd van de afdeling Promotievan het Inter nationaal Bloembollencentrum in Hillegom. heeft de Bloembollenraad besloten de promotie van de bloem bol in de toekomst beter aan te pakken. Dit valt op te maken uit het gisteren verschenen promotieprogram ma '80 van de Bloembollenraad, dc raad van Neder landse Bloembollenondernemers. De promotieafdeling van de Bloembollenraad wil in de ko mende jaren een 'wat creatiever product' afleveren. Een betere communicatie met kwekers en handelaren zou het werk van de promotieafdeling duidelijker maken en het image van de Bloembollenraad wat op kunnen schroeven. Een werkgroep die tot taak krijgt basis-ideeen te ontwik kelen en uit te voeren, zal worden gevoed door een marke ting-team dat bestaat uit vertegenwoordigers uit alle gele dingen van 'het vak'. Door de stijging van het promotiebudget van 6,8 naar 7,2 miljoen gulden heeft de Bloembollenraad de mogelijkheid om het PR-pakket voor 1980 enigszins uit te breiden. Naast een verhoging van de aktiviteiten op het gebied van teelt- technische voorlichting in binnen- en buitenland, presen teert de Bloembollenraad zich op tentoonstellingen in Ber lijn, Bazel, Gent en het Canadese Montreal. Het duidelijk aangeslagen stripfiguurtje 'Bolli' onderneemt op dit moment pogingen om zich te vestigen in de landen rond het Middellandse Zeegebied. Met name voor Frank rijk wordt een grote promotiecampagne voorbereid. Ook in Nederland zal 'Bolli' in 1980 wat meer te zien moeten zijn. Onder meer in de grote steden (plantsoenen en balkons) ziet de Bloembolleraad nog een gat in de markt. LEIDERDORP De leden van de Onderwijscommissie hebben in de gisteravond gehouden commissievergadering het rapport „Op Weg" van het Onderwijs Adviescentrum Leiderdorp (OAC) gunstig ontvangen. Noch de onderwijs commissie, nog het bestuur van het OAC voelde iets voor re gionalisering en aansluiting bij de Leidse schooladvies dienst. Ook wethouder H. J. Verdier (CDA) verzekerde dat daar voor lopig geen sprake van is. „Wanneer er behoefte is aan een speci aal pakket dan kunnen we dat altijd nog in Leiden kopen", zo stelde hij. Hij liet overigens doorschemeren dat de dienstverle ning van het OAC Leiderdorp wellicht naar Zoetérwoude wordt uitgebreid, omdat Zoeterwoude ook niet staat te trappelen om een beroep op Leiden te doen. Wethouder Verdier bekritiseerde voorts een op handen zijnde kostenregeling voor het onderwijs advieswerk van het ministe rie van Onderwijs. Hij vroeg zich af of het wel verstandig zou zijn als Leiderdorp een beroep op de regeling zou doen omdat daarmee het Rijk een te grote vinger in de pap zou krijgen. Hij zag wel mogelijkheden om via een zogenaamde AROB-procedu- re in beroep bij de Kroon te gaan. „Ik voel er veel voor om het departement tot de orde te roepen", zo stelde Verdier zich strijd lustig op. Opening De Lisbloem De nieuwe school De Lisbloem van de vereniging voor Christelijk Basisonderwijs in Lisse in het bouwgebied Meerenburgh wordt vrijdag 8 februari officieel geopend. Inspecteur E.J. Haverkorn van het kleuter- en basisonderwijs zal de openingshandeling verrichten. Het schoolgebouw is momenteel al in gebruik genomen. Voorlopig staat de school er nog wat alleen bij, maar binnenkort zullen zo'n vijfhonderd woningen rondom de school gegroepeerd zijn. De opening vindt plaats om vier uur 's middags. Open huis is er zaterdag 9 februari van twee tot vier uur. Op de toto spelende scholieren op een plastiek op het speelplein voor de nieuwe school. RIJNSBURG De tijden dat de Rijnsburgse ingezetenen vooroor logse prijzen voor hun drinkwater betaalden, lijkt thans definitief voorbij te zijn. Morgenavond staat voor de tweede achtereenvolgende maal een voorstel op de raadsagen- da om de tarieven met 15 procent op te schroeven. Het ministerie van Economische Zaken heeft laten we ten deze excessieve verhoging goed te keuren. Elders mogen dc tarie ven niet meer stijgen dan 3.5 pro cent. Vorig jaar april werden de tarieven al met 15 procent verhoogd. Die verhoging werd veroorzaakt, doordat Rijnsburg nieuwe contracten afsloot met de Leidse Duinwater Mij. Door een clausule in de oude contracten was de prijs al vele jaren op een uiterst laag pitje gebleven. Thans meent het Rijnsburgse college, dat de prij zen verder aangepast dienen te worden aan die van de andere gemeenten in de regio; vandaar de 15 procent verhoging. De gemeenteraad zal stellig met het voor stel akkoord gaan. Al eerder had de raad op basis van de tekorten op de drinkwa tervoorziening gevraagd de tarieven aan te passen. Het vastrecht gaat met 'slechts' -3,5 procent omhoog. De gemeenteraad neemt morgenavond een beslissing over de straatnaamgeving in plan De Hoek. De Boslaan, die thans al bestaat in plan West krijgt een verleng stuk in het nieuwe woongebied. De ove rige straten in de nieuwbouw zullen met tertijd een nieuwe naam krijgen.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7