Ouders spreken zich uit voor start middenschool per 1 augustus 1980 c correspondent/ medewerker BESTUUR OUDERVERENIGING ASHRAM-COLLEGE "GEVALLEN" KORTWEG Hazerswoudse raadsvragen over gemalen invorstperiod Woubrugse grijsaard in gevaar REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 JANUARI 1980 PAGINA iT> ALPHEN AAN DEN RIJN Met overweldigende meerder heid hebben gisteravond de le den van de oudervereniging van het Ashram-college zich uitge sproken voor de start van het middenschoolexperiment per 1 augustus 1980. Dit in tegenstel ling tot het bestuur van de ou dervereniging die zich eerder had uitgesproken voor een jaar uitstel van het onderwijsexperi ment. Een motie, ingediend door een groep ouders van kinderen in de experimentele brugklas 1A1, met als inhoud het begin nen met de middenschool per 1 augustus 1980 en het uitspreken van het vertrouwen van de ou ders in de docenten, wilde het bestuur niet uitvoeren. Een mo tie van wantrouwen tegen het bestuur, door dezelfde groep ou ders ingediend, was het gevolg. Onder luid applaus kon het be stuur vertrekken. Een interim- bestuur geformeerd door vijf ou ders, presenteerde zich aan de le den met de zekerheid dat zij de aanvang van de middenschool per 1 augustus 1980 zullen onder steunen. De volgende vergade ring is in februari. Honderden ouders hadden zich verza meld in de aula van het Ashramcollege voor het wel of niet steunen van het ad vies van het ouderverenigingsbestuur om een jaar uitstel te vragen aan de mi nister van Onderwijs. Met een viertal moties (1, 2, a en b) maakten de ouders duidelijk het niet eens te zijn met dit streven van het bestuur. De discussie spitste zich toe op hel eerst oplossen van de conflicten en dan beginnen aan de middenschool (standpunt van het be stuur) of de start van de middenschool te beschouwen als een eerste aanzet voor het oplossen van de conflicten. De heer Vos, woordvoerder van de groep van ou ders met kinderen in de experimentele PPR belooft steun in Kamer ALPHEN Het bestuur van het PPR-actiecentrum gaat contact opnemen met haar fractie in de Tweede Kamer en deze te verzoeken zonodig haar invloed aan te wenden om het experiment middenschool voor het Ashramcollege te behouden. Het actiecentrum in Alphen is eveneens tegen uitstel van het middenschoolexperiment op het Ashramcollege. De PPR: „De jarenlange voorbereidingen en de daarbij opgedane ervaringen hebben verwachtigingen verwekt bij de ouders, docenten en leerkrachten van de lagere scholen in Alphen en omringende gemeenten. De problemen, die binnen het Ashramcollege gerezen zijn, mogen niet tot gevolg hebben dat de ontwikkeling naar een middenschool afgebroken wordt". Een overweldigend aantal ouders sprak zich gisteren uit voor een snelle invoering van het experiment 'middenschool'. brugklas: „Juist een positief advies uwerzijds en een zich sterk maken bij het Stichtingsbestuur, zou een aanzet hebben kunnen betekenen tot oplossing van de konflikten en tot bevordering van de onderlinge communicatie". Het bestuur, bij monde van de heer Engel, voerde als argument voor een jaar uitstel aan dat het „voor honderd procent on mogelijk is dat de minister toestemt in een start per 1 augustus 1980". Ter on dersteuning hiervan bracht hij in dat er door de conflictsituatie nog geen officiële stukken zijn verstuurd waardoor geld binnenkomt waarmee het Ashramcolle ge kan draaien. Voorts haalde de heer Engel brieven aan van leraren die ont slag hebben genomen door de 'rommeli ge' situatie op het college. Bij de brieven waren ook de standpunten van Volksge zondheid, politie en huisartsen die de conflictsituatie "een bron van ellende" vinden. Tekenend voor de uiterst peni bele situatie was het argument van de heer Engel dat de opgave van het aantal leerlingen voor het nieuwe cursusjaar schrikbarend klein is. "Dertien" aldus een ouder die zich in de problematiek had geworpen. Acht schoolhoofden van Rooms Katholieke basisscholen hebben ondertussen besloten negatief te advise ren aan hun leerlingen. De identiteit van de Katholieke Stichting Ashramcollege dreigt volgens hen teniet te gaan. Een stellingname die door de pastoren van Alphen niet is ingegeven. Pastoor W. Happel verklaarde, eveneens namens zijn collegae, in een brief die voorgele zen werd bij de opening van de vergade ring, „niet vanaf de preekstoel invloed te hebben uitgeoefend op de bestuurssa menstelling" (acht van de elf zijn katho liek red.). Eveneens betwisten de pasto ren dat zij de 'afbraak' van het Ashram college verkondigen en een 'echt' rooms katholiek college willen opbouwen. De angst van de ouders is gebaseerd op het gezegde "van uitstel komt afstel". De waarborg dat een jaar uitstel van het middenschoolexperiment betekent dat er dan in augustus 1981 kan worden begon nen, kan niemand geven. Het overne men van het door het bestuur voorge stelde jaar uitstel, waartoe het Stich tingsbestuur al had besloten, werd gister avond door de ouders niet in dank afge nomen. De heer Vos, onder voortduren de bijval van de leden: „Wij kunnen geen enkel begrip opbrengen voor uw motieven om het Stichtingsbestuur op zijn weg te volgen door zonder meer te adviseren tot uitstel van het eerste leer jaar van de Middenschool met ingang van 1 augustus 1980. Integendeel. Onze kritiek op uw handelswijze is van andere aard, dan op het besluit van het Stich tingsbestuur, gelet -op de verantwoorde lijkheid die u draagt. Ten eerste bent u, althans dat behoort u te zijn de spreek buis van de ouders in de school. Ten tweede heef het ons daarom verbaasd, dat u tot een advies over een zo belang rijke en wezenlijke zaak bent gekomen, zonder de ouders in de gelegenheid te stellen daarover hun opvatting kenbaar te maken. Waarom, vragen wij ons af, geen enkel contact met de langer be staande werkgroep Middenschool of met ons als ouders van de experimentele brugklas lal". De strekking van de vier moties die door de leden-ouders zijn aangenomen en door het interimbestuur uitgevoerd be horen te worden is, dat er positief gerea geerd moet worden met betrekking tot de start per 1 augustus 1980 en het betui gen van steun aan en het uitspreken van het vertrouwen in de leraren. Verder houden de moties ondermeer in dat het bestuur haar invloed moet gebruiken om het Stichtingsbestuur te overtuigen van het feit dat uitstellen van het experiment een slechte zaak is, de handtekening ge zet moet worden onder het School Expe rimenteer Plan (S.E.P en „de papieren meteen opsturen naar de minister". In het S.E.P. moet dan opgenomen zijn de 'O.B.O. H'-regeling die de conflictsituatie tussen leraren en Stichtingsbestuur uit de impasse moet halen. Over deze rege ling vergaderen binnenkort de leraren. HAZERSWOUDE Pleyn '68, de jeugdsociëteit van de Hazerswoudse Groenendijk, organiseert zaterdag 2 februari een stijldansavond waaraan de Rocelli Boys medewerking verlenen. Op zaterdag 22 maart kunnen de stijldansers er hun hart ophalen op de to nen van de muziek van The Coasy Music Makers. De formatie Vitesse is op 1 maart in Pleyn '68. Op 12 april verzorgt Dimitri van Tooren een optreden en The Bintangs op 3 mei. Filmvoorstellingen zijn er op 27 februari (De Peet vader, met Marlon Brando), 2 april (Once upon a time in the west) en 23 mei (Poseidon ad venture). Op diverse zondaga vonden worden er „gouwe ouwe" grammofoonplaten ge draaid van onder andere BZN, Adamo, Moody Blues, Fats Do mino. Elvis Presley, The Cats en Jim Reeves. Op iedere avond staat één zanger of groep centraal. HAZERSWOUDE Op vrij dag 8 februari vanaf zeven uur 's avonds wordt in het Neder lands Hervormd vereniging sgebouw te Hazerswoude een ruilbeurs gehouden. Tegen be taling van een toegangsprijs van een gulden (jeugd: 0,50) kan men er onder meer mun ten, oude rijwielplaatjes, post zegels, ansichten „verhande len". ZOETERWOUDE Nadat op donderdag 11 oktober de derde r.k. school Klaverweide door leerlingen en hun leerkrach ten al in gebruik is genomen, zal vrijdag 8 februari de offi ciële opening plaats vinden. Burgemeester Detmers zal om drie uur bij de nieuwe kleuter en lagere school in het plan Westeinde 111 aan de West- eindseweg, de officiële ope ningshandeling verrichten. Van half vier tot vijf uur zal er een receptie zijn om dit heugelijke feit nog eens extra te vieren. BUITENKAAG Gezien het succes van de vorige pool- competitie wordt er donder dagavond 14 februari weder om een competitie georgani seerd in hotel 'Kaagzicht' aan de Huigsloterdijk in Buiten kaag/Abbenes. Deelname aan het biljartevenement kost vijf gulden. De inschrijving eindigt 19.30 uur op de avond van de poolcompetitie. De prijswin naars van de vorige poolcom petitie zijn: 1 Ton Bouwmees ter, 2 Kees Kortekaas en 3 Abel Zuidema. DE LEIDSE COURANT ZOEKT VOOR DE GEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN EEN De correspondent/medewerker zal op free lance basis zorg dragen voor de nieuwsvoor ziening vanuit Alphen. Na een inwerkperiode van enkele maanden wordt verwacht, dat de gegadigde zelfstandig in Alphen kan opere ren. Uiteraard in overleg met de redactie in Leiden. De correspondent/medewerker zal zich vooral bezighouden met het verwerken van gemeentelijk nieuws: het bijwonen van vergaderingen van gemeenteraad en ge meentelijke commissies, alsmede de verga dering van andere plaatselijke organisaties. Journalistieke ervaring is niet vereist; een vlotte pen Is uiteraard wel een plezierige bij komstigheid. De werkzaamheden goed ge honoreerd. Gegadigden kunnen nadere informatie inwinnen bij atreekredacteur H. Hikke of chef-redacteur W. Buijteweg (tel. 071—122244). Schriftelijke reacties sturen naar Leid- se Courant, postbus 11, 2300AA Leiden. HAZERSWOUDE Menige Hazerswou- denaar heeft zich tijdens het weekend van 19 en 20 januari geërgerd dat de ijspret werd vergald. Het ijs werd door gemalen in sloten, vaarten en plassen vernield, en kwam hol te liggen. Daarna werd water ingelaten, zodat het op het ijs kwam te staan. Voor de CDA-gemeenteraadsleden B. C. Poot en J. C. Rietveld is het een aan leiding geweest om burgemeester en wet houders vragen te stellen. Want niet al leen was de lol er tijdens dat weekeinde voor de schaatsliefhebbers af, er ontston den, vooral bij bruggen, gevaarlijke situa ties. B. en w. is gevraagd wie de verantwoordelij ke instantie was en de beslissing nam. waar door de gemalen in werking traden. Poot en Rietveld: „Was het nodig dat dit gebeurde?" Het tweetal stelt er prijs op dat het college stappen onderneemt om de verantwoordelij ke instantie(s) te wijzen op het zeer ongele gen tijdstip van de activiteiten en de gevaar lijke situatie die daarmee werd geschapen zakten op zondag 20 januari bijvoorbeeld e kele schaatsers door het ijs). De CDA-e vragen zich af wat het gemeentebestuur k; doen om een gang van zaken die op dat m ment duidelijk niet in het belang was van sportievelingen en bovendien gevaarlijk, de toekomst te voorkomen. Hooiberg achter boerderij De Zon wordt in ere hersteld NIEUWKOOP Door de dienst gemeentewerken van Nieuwkoop is een plan ont worpen voor de inrichting van het terrein rond het soci aal-cultureel centrum „De Zon" en het muziekcentrum „Eensgezind". In het plan is begrepen het „in ere herstel len" van de hooiberg(kap) achter de voormalige boerde rij De Zon, alsmede sierbes tratingen, beschoeiingen, be planting en straatverlichting. Het totale plan vergt een in vestering van 120.000,-. Het terrein rond beide gebou wen verkeert al jaren in een verre van ideaie situatie, ter wijl het gebruik daarvan juist bijzonder intensief is. Daarom was het noodzakelijk een goed inrichtingsplan samen te stel len, mede afgestemd ook op het karakter van de aanwezige gebouwen. Bijzondere aan dacht is daarbij door de dienst gemeentewerken besteed aan de voormalige boerderij „De Zon" en aan de zich achter de boerderij bevindende hooi berg. Deze wordt nu opge knapt en de bestrating onder de kapconstructie wordt vol gens het plan iets verhoogd ten opzichte van het omliggen de terrein. Het ontwerp is met de „Stichting Open Huis Nieuwkoop" en met de „Mu ziekvereniging Eensgezind" doorgesproken en deze instel lingen toonden zich enthousi ast. Met name de Stichting Open Huis Nieuwkoop - zou goede gebruiksmogelijkheden zien in de gereconstrueerde hooiberg in het kader van haar zomercampagne. Al met al dus weer een aan winst voor het culturele leven van Nieuwkoop, aannemende dat de gemeenteraad morgen avond ja zal zeggen tegen het bedrag van 120.000,- dat met deze voorziening is gemoeid. WOUBRUGGE Met het verhuizen van het boerenbedrijf van de familie Kroes uit Wou- brugge van het Weteringpad naar de Oudendijk- seweg werd de toekomst van de oude kastanje boom, die in de tuin van de verlaten boerderij staat onzeker. Volgens deskundigen staat de oude kastanje al zo'n 125 jaar op die plaats. Op zichzelf reden ge noeg om deze boom te ontzien. Er is echter nog een reden. Het betreft hier niet zo maar een oude kastanje; maar een geleidekastanje. Linde bomen laten zich over het algemeen goed lei4en. Kastanjes echter niet. Toch is men er door ja renlang zorgvuldig snoeien in geslaagd een „platte" boom te verkrijgen met een kandelaa rachtige vorm. Een curiosum weet oud-raadslid en natuurliefhebber Venhuizen te Vertellen. In de niet al te verre toekomst zal de boerderij worden gesloopt. Door een flinke groep milieu bewuste Woubruggenaars wordt gevreesd, dat de boom dan ook verloren zal gaan. Zij vragen zich intussen af, of de kapverordening van Wou- brugge hier uitkomst zou kunnen bieden. „Ja", De fraaie kastanje, die minstens vijf generaties Woubruggenaren heeft zien opgroeien. zegt direkteur gemeentewerken De Feij. „Het is echter aan b. en w. om deze verordening van toepassing te verklaren. Al met al een hoop onrust rond een van Wou-, brugges oudste inwoners, die om maar een klei ne opsomming te maken Koningin-regentes Emma, de Eerste Wereldoorlog en de Tweede Wereldoorlog heeft meegemaakt. Een dergelijke eerbiedwaardige boom heeft recht op een bijzon dere behandeling vinden velen in Woubruggc. Een moeilijkheid is echter, dat de boom op par ticuliere grond staat.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4