icylla verplettert Docos Verrassend verlies Gemini-dames QH2ZE Wilco van der Zeeuw plaatst zich voor winterkampioen- schappen *MES AVANTI NIET OPGEWASSEN TEGEN SCYLLA ï-elnemers 'elfde 'echt- PP USVVERGROOTVOORSPRONG Swift-jeugd vooraan in Piggelmee- toernooi Zware opgave voor Glasbergen LEIDSE COURANT MAANDAG 28 JANUARI 1980 PAGINA 19 Wonze tafeltennismede- JJ| werker) i Scylla maakte een gunstig weekeinde want zowel de heren als imes wonnen van een B(i concurrent. Docos j met 9-1 het slachtoffer lj_j heren, terwijl Avanti er dames aan moest gelo- datjreklasse heren speelden ti koop c.s. voor Avanti l0 pede wedstrijd. Welis- gjjJon alleen Bettine de eer IjjA toch moet men zich |f Jnd staren op de 1-9 te- ^t Hooge Huys. De te- |nd in andere partijen feducht. Zo was Nico van BCï Vriesekoop nog maar IT7 in de derde game de Pi, en Theo Louwers met Het dubbel werd boven rok in drie games beslist, "Ijs de wedstrijd tussen ajDan Strien en lan Kenyon, r^iie Vriesekoop won. Al I geeft dit reden aan te n dat de Hazerswoudena- Je?et Midstars wel eens k zouden kunnen maken g..d om de degradatie. 2 !'ins geflatteerd mag de qe van Scylla op stadge- ïocos wel genoemd wor- 5ch was het kenmerkend I Scyllanen, waarvan Pa- -ei(5wier en Sjoerd Meyer ®u>bien onder hun techni- ™®j;unnen speelden, steeds 1^p keer beschikten over uitere „finishing touch". »nir <1 Dit duidt toch wel op een klas se verschil wat zich in deze derby het duidelijkst uitte in de uitslag. Triest was misschien dat Ed Fallaux, die zijn beste wedstrijd van de laatste twee jaren speelde, drie maal de partij met slechts twee punten verschil in de verlenging uit handen moest geven. Ook an dere uitslagen wijzen er op dat er hard gevochten werd. Do cos' enige tegenpunt was het dubbel. De reserves van Scylla raken in de hoofdklasse ook een beetje op dreef na de bescha mende nederlaag vorige week. Toch ging het moeilijker dan de 8-2 uitslag doet vermoeden. Frits Kantebeen, Rob van der Zeeuw en Peter van Schie, die zich tweemaal verstapte, we zen Noad terug. Het derde vecht een bijna verloren strijd. Fred van der Zeeuw (2x) en Hans de Roode en Sjaak van Veen konden het net niet bol werken tegen Nikon Valkensw- aard en verspeelden twee kostbare punten: 4-6. Beter ging het bij de promotie hoofdklassers. De Avanti re serves hadden geen kind aan Korenbeurs 2. Met 8-2 speel den Peter de Groot, broer Ro bert en Aljé Kamphuis, die zich met het dubbel eenmaal ver giste, de Schiedammers weg. Ook het derde behaalde pun ten, zij het maar één. Leon van der Werft, deed het eenmaal beter dan René en Paul van Wetten en het dubbel zodat te gen llac geremiseerd werd. In dezelfde poule kwam MIZU tot eenzelfde resultaat. De Oegs- tgeestenaren, bij wie Jaap Po lak tweemaal goed op dreef was, lieten echter hier een punt liggen tegen Onkyo, doordat Friso Reitsma niet in vorm was en Thomas van Nes de juiste afwerking miste. Bij de overgangsklassers be gint het er voor de reserves van MIZU slecht uit te zien, nu voor de tweede maal in suc cessie verloren werd. Chiel Kuiper kreeg weer net te wei nig steun van Rob Mey (1x) en Bill van .Alphen om er meer dan 4-6 van te maken bij Wi- bats. Het derde daarentege. doet het uitstekend. Vooral Mi chel van der Oord met een hattrick, maar ook Wim Eus- sen en het dubbel draaien goed. Samen overwonnen ze met 6-4 The Victory, omdat good old Otto Verkerk snel heid te kort kwam. In dezelfde poule maakte het zesde van Scylla een minder geslaagde wedstrijd mee. Met dubbele cijfers werden ze door ZTTV naar huis teruggestuurd. Niet beter speelde het vijfde. Hier kon invaller Steven Korving echter nog net de eer redden tegen Middelburg Zuid 2. Scylla 4 speelde beduidend beter. Steeds Hoger 2 kon niet meer dan tweemaal tegensco- ren en nog wel via invaller Erik Lepelaar. Johan Wessels en Karei van Schie maakten geen fout. In dezelfde poule kwamen ook de Treffers tot een posi tief resultaat. Hans van der Zwet bewees zich tegen Combi '67 weer driemaal, terwijl Sjaak van Veen en Koos van Beek het ieder respectievelijk eenmaal slechter deden en zo de eindstand op 7-3 bepaal den. Overige uitslagen: Treffers 2- Victory '55 3 6-4, Pit'54-Tempo Team 4 2-8, Docos 2-Vrien- denschaar 2 6-4, Docos 3- Bowling Maassluis 9-1. Dames Belangrijk was de wedstrijd tussen Avanti en Scylla. Als graadmeter om te zien hoe beide teams de winterstop zijn doorgekomen en om de krachtsverhouding vast te stel len. Scylla doorstond deze proef glansrijk en speelde over de gehele linie sterker. Uitein delijk scoorden Jolanda Noordam en Brigitte Kooter via Sophia Vaalburg de enige te- genpunten voor Avanti. Ste- phien van Gennip en ook San dra de Kruiff waren ongenaak baar. Voor Scylla betekende dit een geweldige opsteker in de strijd om het landskampi oenschap. Tempo Team zal nu de belangrijkste concurrent worden. Hoewel DOCOS-speler Ed Fallaux zijn beste wedstrijd sinds twee jaar speelde tegen Scylla moest hij drie keer het hoofd buigen. De Scylla reserves zijn hard op weg kampioen te worden in de hoofdklasse maar mogen niet promoveren, omdat het eerste al in de ereklasse speelt. Zeker nu Nora Bakker de zegekar gebonden, weer speelt is dit team met Het tweede van Avanti deelde Marjan Zoetemelk hier echter zusterlijk de punten met TOV. sterk genoeg voor. Red Star Guidi van Griethuizen en Lies- werd deze maal met 8-2 aan beth Smits smaakten in een ui terst spannende wedstrijd ie der tweemaal het zoet der overwinning. Irene Schmidt scoorde het noodzakelijke vijf de punt. id dt sUIDEN De elfde htloop, georgani- .j'd door de SV Kic- '69 is een groot suc- leworden. Het mooi? lokte ruim duizend naar Leimuiden, om een halve marathon, of vier kilometer af jgen. e heren won Rob van )ten' uit Alphen aan den jftie halve marathon in van eéh uur, negen sn en vijfendertig se- Hij werd gevolgd Verhoeven uit Leiden jn Tilborg uit Lisse. De e dame was Hennie fs uit Leimuiden. De drie veteranen waren -enoord uit Noordwij- plaatsgenoot Van en Lijten uit Hillegom. >n categorie Leimuiden- 'elterwoude zegevierde Rietdijk uit Leimuiden, ikgd door Siem Binne- e- uit Rijnsaterwoude en Graaf uit Leimuiden. ten epht kilometer voor heren po gewonnen door Adrie keeld uit Nieuwveen in de id,an achtentwintig minu- /an vijftig seconden. Van 5jt Wassenaar werd twee- s lor Leo van der Lugt uit i lout. Eerste dame was jvan der Berg in de tijd vijfendertig minuten en g seconden. De snelste (siian was Lelieveld uit seirveen. Hij had tweëen- r»ei minuten en tien secon- töiodig en werd gevolgd dTon van Kaam uit Ab- ki en Zeil uit Rijpwete- jj® René Reuneman uit ^jrterwoude zegevierde in itegorie Leimuiden-Rijn- oude voor Bert Heu- |n Jan van der Wolf uit liden. igens en meisjes tot en 'ijftien jaar liepen een :rijd over vier kilometer, meisjes won Manon uit Amsterdam in ze- in minuten en tweëen- seconden. Rosemarie ïin uit Rijpwetering [tweede, Marian van der uit Roelofarendsveen Marcel Biesheuvel uit leer was eerste van de is in de tijd van zestien "jen en twintig seconden, iel Versteegen uit Ha- foude werd tweede, Rusman uit Hillegom VOLLEYBAL LEIDEN Ex-voetbal- scheidsrechter Frans Derks speelde een belangrijke rol bij het treffen tussen het Bre dase Brevok en de dames van Gemini/Kangeroe8. Het en thousiasme van de Brevok- voorzitter sloeg bij de stand 11-15 en 7-12 in het voordeel van de Voorschotense dames over op 'zijn' ploeg en omdat ook de Gemini-aanval niet goed uit de yerf kwam, leed de promotiekandidaat in de eerste divisie een onverwach te nederlaag: 3-2. Leyfhon kreeg ook een tegenvaller te incasseren. De Leiderdorpse dames verloren thuis van het onderaanstannde WVV. De heren van Gemini 2 grepen een laatste strohalm door mededegradatiekandidaat USS 2 met 3-1 te kloppen. In de promotieklasse heren was het een goed weekeinde voor LUSV, omdat naaste belager DOS een 3-0 nederlaag leed bij GVC en de studenten een simpele overwinning op Jo- dan Boys behaalden. Bij de dames DAC kwam na moeiza me winst op W v Zwol weer op gelijke hoogte met Zeven huizen, omdat de laatste ploeg een punt liet liggen te gen Tornado. Gemini kwam bij Brevok, één na onderste in de eerste divi sie, geen moment in het spel. Door goed serveren werd de eerste reeks nog wel gewon nen (11-15), maar toen de Bre dase tegenstander de nodige impulsen vanaf de tribune ont ving, kon Gemini zich niet meer aan 'de grote matheid' ontworstelen en bleek de Voorschotense aanval te veel afhankelijk van Maria Wuis- man, die geplaagd door een rugblessure beneden haar ni veau speelde: 11-15, 16-14, 15-5, 6-15, 15-11. Zaterdag komt koploper UVC naar de Vliethorst. Wil Gemini de pro motiekansen in eigen hand houden, dan moet dit duel ge wonnen worden. De Gemini-heren zijn intussen op één van de degradatie- plaatsen aangeland. De Voor schotenaren hebben inmiddels een beroep gedaan op Hans de Jong om hen uit deze zeker niet uitzichtsloze situatie te redden. Tegen Argus lukte dat nog niet. Argus bleek veel te sterk voor Gemini, dat alleen door concentratieverlies van de tegenstander de derde set kon winnen: 8-15, 7-15, 15-10, 11-15. De herenreserves boek ten de zo noodzakelijke over winning op USS 2. Ondanks het feit, dat de weg uit de de gradatiezone zeer lang is (10 punten!), is er weer hoop bij de Voorschotenaren. Tegen UVC lag goed spelverdelen van Ber nard van der Pols en Wilbert Kockshoorn aan de basis van de zege: 15-1, 15-9, 7-15, 15- 12. In de derde divisie dames liep Leython tegen een onverwach te nederlaag aan. Het trooste loos onderaanstaande WVV nam in Leiderdorp brutaalweg een 0-2 voorsprong. Toen de Leython-ladies wat meer grip kregen op de Wassenaarse op slag, werd het nog wel gelijk, maar in een spannende vijfde set bleek WVV over meer con ditie te beschikken: 5-15, 13- 15, 15-10, 15-7, 12-15. Gemini 2 behoudt de goede vooruit zichten op promotie na winst op Be Fair: 12-15, 14-16, 15-6, 7-15. NOVO had een gemak kelijke middag tegen Die Raek- se. Positief punt bij de Noord- wijkse ploeg was het sterke debuut van de jeugdspeelsters Paulien van der Wal (15 jaar) en Mariëtte van Alkemade. Binnen 37 minuten was het bekeken: 15-7, 15-6, 15-7. Promotieklasse In de promotieklasse gaat het er voor LUSV wat zonniger uit zien. GVC klopte concurrent DOS (3-0), de Leidenaars had den geen problemen met Jo- dan Boys. Nu de LUSV-reser- ves de kampioenskansen ver speeld hebben, is spelverdeler Rob Mudde de hoofdmacht- komen versterken. Samen met Rob van de Bosch was hij de uitblinker in Gouda: 10-15, 8- 15, 7-15. Donar volgt LUSV op 4 punten. De Leidse ploeg klopte Be Fair met 3-1. Ron Groen vertolkte aanvallend en verdedigend een hoofdrol. Set standen: 15-4, 15-9, 16-18, 15- 13. Leython speelt tegen ster kere ploegen z'n beste wed strijden. Tegen het laag ge klasseerde VVV bakten de Lei derdorpers er dan ook niet veel van. Goed aanvallen van Wim Schouten zorgde ervoor, dat de zege desondanks niet in gevaar kwam: 15-11, 5-15, 15- 13, 15-13. Overige uitslagen: Orion - Tornado 3-0, Karssen VSTS - NOVO 3-2. Bij de dames had DAC veel moeite W v Zwol. Het wekelijks moeten winnen, is een (te?) grote druk voor de Alphense ploeg. Tegen W v Zwol ontbrak Willemien Moerman en dat le verde in de eerste set organi satorisch zoveel problemen op, dat die met 14-16 verloren ging. Daarna herstelde de Al phense ploeg zich knap en haalde alsnog de volle winst binnen: 15-7, 15-12, 15-10. LUSV won van Zovoc. On danks een enkelblessure speelde Annemarie Aarnoutse een sterke wedstrijd, aan ser vice bleek Winnie Kooy zeer sterk: 15-4, 4-15, 15-8, 15-13. Leython 2 speelde tegen VOY een wisselvallige wedstrijd. De vijfde set ging met enig geluk naar Leython, dat in Mieke Budde de beste speelster had: 15-5, 11-15, 15-6, 11-15, 17- 15. Overige uitslagen: Velo - Gemini 3 3-2, RVV - Thor 3-0. Standen Promotieklase heren LUSV Donar DOS NOVO Be Fair Tornado GVC VVV Leython Karssen VSTS Jodan Boys Orion 14-37 14-34 14-33 14-26 14-23 14-21 14-19 14-15 14-14 14-13 14-10 14-10 Promotieklase dames Zevenhuizen DAC Velo LUSV W v Zwol Tornado RVV Gemini/K. 3 Leython 2 Tornado Zovoc Thor VOY 14-38 14-38 14-25 14-22 14-22 14-21 14-20 14-18 14-18 14-14 14-13 14-13 14-11 LEIDEN Het door Swift georganiseerde cycle- cross-toernooi is voor de Leidse jeugd een groot succes geworden. Vier van de zes wedstrijden werden door een Leidse crosser gewonnen, ter wijl ook de nodige ere plaatsen in de wacht werden gesleept. Ondanks een modderig en zwaar parcours dus een ge slaagd en ook redelijk bezocht toernooi. Danny Overgaag van Westland Wil Vooruit behaalde de eerste overwinning, bij de acht- en negenjarigen. Synthia Lutke werd tweede, Anita Mul der van de Barrhopoort eindig de op de derde plaats. De wedstrijd voor de tienjarigen was een puur Leidse aangele genheid. De eerste drie waren John van Kampen, Jacky Gin jaar en Ronnie van Weeren. Ook bij de elfjarigen een Leid se winnaar: Edward van der Hulst. Ronald Wissekerke van de Barrhopoort werd tweede, De jeugd In actie tijdens het Swift-Piggelmee toernooi. gevolgd door Robert Klein van WWV. Van diezelfde club kwam de winnaar bij de twaalf jarigen; Willem Hollaar. Remco Rijerkerk van de Mol en Marco Olijerhoek van Swift bezetten de tweede en derde plaats. Ook bij de dertienjarigen drie Leidse namen bovenaan: Eddy KouTss, Simon van Weeren en Wim Dreef. Martin Overdevest van Swift werd ondanks pech toch onbedreigd winnaar bij de veertienjarigen. Tweede man was John Eradus. Marcel van de Koolwijk van de Kampioen en Robert Jongbloed van Swift werden derde en vierde. Bollenstreek-serie Na vijf wedstrijden heeft de Leidse crosser Aloys Goosen dit weekeinde de eindover winning behaald in de door de Bollenstreek georgani seerde serie veldritten. In de totaaluitslag werd Jan van Dijk tweede en Hennie van der Maat derde. De laatste rit van deze serie werd gewonnen door Herman Zuiderduin, voor Nico Slinger land en Aloys Goossen. Hennie van der Maat reed opnieuw een sterke wedstrijd, die hij met een goede vierde plaats afsloot. Jan Zandstra werd zo wel dag- als eindoverwinnaar bij de nieuwelingen. Zandstra werd gevolgd door Joris Zand bergen. LEIDEN Glasbergen de Best krijgt vanavond in de Katwijkse Cleijn Duin hal het sterke De Rozet op bezoek. De ploeg uit Rozenburg be zet momenteel de twee de plaats op de ranglijst van de interregionale hoofdklasse zaalvoetbal. Deze partij begint om ne gen uur. In dezelfde sporthal vindt om acht uur het Leidse hoofdklas se-duel Van der Plas BMW - EKL Boys plaats. In verband met de Woonbeurs die in de Groenoordhal wordt gehouden, worden daar woensdag geen zaalvoetbal wedstrijden gespeeld. Koosjar- din speelt toch. De Leidse ploeg ontvangt om acht uur in de Noordwijkse Northgohal Sporthuis de Bron. Van Rooyen Kaas - Landwer JMB, Fer van Duuren - Roodenburg en Oegstgeest - De Taverne zijn de drie wedstrijden die zijn uitgesteld. In Lisse en Sassenheim wordt woensdag wel gezaalvoetbald. In de THB hal in Lisse wordt om vijf voor half negen begon nen met het Interregionale duel Juffermans de Engel - Rotter damse Studenten. Bemelman speelt in de Sassenheimse Wasbeekhal tegen Van Gerven de Jong. Deze wedstrijd begint om half negen. Overige Interregionale zaal voetbalwedstrijden. Vandaag: Benco - Chess Z'75. Woens dag: FV Snoekie - Huug van Es; Concordia - Voetbal Inter national. (Van onze zwemmedewerker) DEN HAAG De wedstrijden in de nationale zwemcompe- titie stonden afgelopen week einde op het programma. De Zijl/LGB heren en dames, beiden uitkomend in de B-af- deling, streden met wisselend succes in „de Morgenstond" in Den Haag. De dames ein digden mede door een aantal diskwalificaties in de achter hoede, de heren deden het beter en werden samen met DSZ eerste. Annemarie de Bruin was de enige Leidse dame die er in slaagde een ereplaats te be machtigen. Bij de meisjes on der 14 jaar werd zij derde op de 100-school in 1.35.1. Bij de heren was Edward Maasdijk goed op dreef. Met een eerste plaats op de 200-school (2.38.1) en een derde plaats op de voor hem vrij onbekende 200-rug (2.21.3) bevestigde hij zijn goede vorm van de laatste weken. Hetzelfde geldt voor René Correljè. De twaalfjarige pupil van de binnenkort af scheid nemende Rob Schou ten, althans voor wat het zwemmen betreft, liet een goe de 1.20.8 op de 100-rug note ren. Eindstand heren: 1. DSZ en Zijl/LGB 1803.2, 3. WVZ 1815.4. Eindstand dames: 1. WVZ 1856.5, Zijl/LGB 1952.0. LZ'86 kwam eveneens uit in de landelijke competitie (C- en D- afdeling). Voor het beste resul taat bij deze wedstrijden zorg de Wilco v.d. Zeeuw (LZ). Op de 200-wissel voor jongens on der 16, werd hij niet alleen win naar, maar kwalificeerde zich tevens voor de winterkampi oenschappen in een voortreffe lijke tijd (2.25.1). Winst was er ook voor Remco Fiiippo op de 100-rug voor jongens onder 12 jaar (1.25.7). Overige uitslagen Aalsmeer: 200-wissel dames: 2. Ellen Hoogeboom 2.43. 200- vrij jongens onder 16: 3. Wilco v.d. Zeeuw 2.13.2. 100-vlinder jongens onder 14: 2. Michel v.d. Zeeuw 1.16.9. 100-school meisjes onder 10: 2. Hannie de Wit 1.49.0. 100-vlinder meisjes onder 12: 2. Yvonne de Kier 1.25.5. 100-rug jongens onder 12: 1. Remco Fiiippo 1.25.7. Idem meisjes onder 14: 3. Ma rianne Knot 1.20.3. 200-wlssel jongens onder 16: 1. Wilco v.d. Zeeuw 2.25.1. 200-rug heren: 2. Wim v. Mil 2.38.0. 100-vrij meisjes onder 10: 3. Hannie da Wit 1.38.4. 100-vrij jongens onder 10: 2. Marco Mulder 1.21.6. Allen LZ'86. 4x100-vrij dames: 3. LZ'86 4.48.2.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 19