tweede klasse wordt veel gemener gevoetbald' 'Motivatie bij Fluks stukken minder' CEES ZUURMOND: DAC neemt afstand ORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 26 JANUARI 1980 oDB GILLISSEN (EX-BLAUW ZWART) AARDT GOED BIJ FC AMSTERDAM WmS mmitmk.11- ISENAAR Toevalli- <ijs precies op zijn ver lag maakte hij het zo begeerde debuut. Rob (ssen trad op 9 december jaar als kersverse igjarige voor de eerste aan als basisspeler in Dofdmacht van FC Am- lam. Tijdens het duel Eindhoven kwam de be- jle spits evenwel nog fz\ aan scoren toe. Dat cadeau ontbrak er ïj aan. Tegen Cambuur zijhet echter wel raak. In saichtendertigste minuut :blde eerste helft bracht je hoofdstedelijke eerste op voor- De vijftienhonderd ïiwe supporters in het kil- jojympisch Stadion juich- liem hartstochtelijk toe. Dn| Gillissen was plotse- ;eide gevierde held. Met »r raaie boogbal had hij raF riese doelman ver- kt. Het van Blauw t afkomstige talent hf nog bij de herinnering Ai dat gelukzalige mo- ment. „Ik dacht eerst dat die bal over zou gaan, maar een fractie van een seconde later was ik door het dolle heen", klinkt het de volgende avond in zijn ouderlijk huis aan de Bloemluststraat in Wassenaar, op een steen worp afstand van het sport complex van de plaatselijke tweede klasser waar hij des tijds zijn voetbalopleiding genoot. FC Amsterdam mag dan voor alsnog in de grauwe midden moot van de eerste divisie ver toeven, de stap naar de betaal de kringen is en blijft groot. Rob Gillissen, die dit eerste jaar overigens op amateurbasis bij de formatie van trainer Tonnie Bruins Slot speelt, heeft dat aan den lijve moeten' ondervinden. „In het begin had ik vooral moeite met de conditie. Bij een bosloop over twaalf kilometer kwam ik pas vijf minuten na de anderen binnen. Maar ik had het geluk aanvankelijk voor het C-team uit te komen. Daar trainden we onder leiding van Rob Bi- anchi, die me van begin af aan fantastisch heeft begeleid, na melijk driemaal per week. Dat was bij Blauw Zwart slechts tweemaal. Bij de A-selectie is het aantal trainingen echter tot vier opgeschroefd. Dat ging zodoende lekker geleidelijk". Rob Gillissen heeft het prima naar zijn zin bij FC Amster dam. In de voorbereiding op deze competitie maakte hij deel uit van de selectie voor de tiendaagse trip naar Japan. „Ik heb daar slechts één helft meegespeeld, maar je had ten minste contact met de groep. Een fantastische ervaring. Bij de laatste wedstrijd zaten er veertigduizend mensen op de tribunes. We hebben een vrij jonge selectie met slechts en kele routiniers zoals Fred Bi- schot of Co Stout. FC Amster dam moet het momenteel vooral van de inzet hebben. Tegen mindere ploegen gaat het nog wel eens mis omdat de motivatie dan niet altijd hon derd procent is. We verliezen met 3-1 bij FC Vlaardingen. Maar daar staat dan weer te genover dat koploper SC Cam buur bij ons met 2-0 klop krijgt". Schouderklopje Bij Blauw Zwart werd hem de overstap naar FC Am sterdam aanvankelijk van verschillende kanten afgera den. Maar, Rob Gillissen hield voet bij stuk en heeft daar tot op heden beslist geen spijt van gehad. „Ik kan hiervan alleen maar le ren", zegt hij. „Graag zou ik ver willen komen in de voet ballerij. Daar heb ik ook al les voor over. Ik rook en drink niet, ga vroeg naar bed en loop ontelbare wed strijden af. Bruins Slot is een trainer die niet veel per soonlijk contact met zijn spelers onderhoudt. Maar bijvoorbeeld van Co Stout krijg ik nog wel eens een schouderklopje. Dat vindt iedereen fijn. En het bete kent voor mij een extra re den om voluit tegenaan te gaan". De zoveel besproken hardheid in het betaalde voetbal is Rob Gillissen nauwelijks tegen de borst gestuit. Sterker zelfs, hij vindt dat allemaal best mee vallen. „In de tweede klasse, wordt veel harder gespeeld, veel onbesuisder vooral. Tegen die Westlandse ploegen was het altijd raak. Grote geblokte knapen die niet voor een duel opzij gaan. Dat doe ik trou wens zelf ook niet. Ik hoef het niet van mijn techniek te heb ben, daar moet beslist nog meer op getraind worden. In de eerste divisie zijn de verde digers toch veel voorzichtiger. Ze weten duidelijk dat ze zelf ook een blessure op kunnen lopen. Er wordt tenminste met verstand gevoetbald". Indruk Rob Gillissen werd destijds door Tonnie Bruins Slot zelf ontdekt. „We speelden vorig seizoen met Blauw Zwart Rob Gillissen: „FC Amsterdam moet het van inzet hebben". een wedstrijd tegen een elf tal oud-internationals. Daar deed Bruins Slot ook mee. Ik scoorde drie treffers. La ter kwam het C-team van FC Amsterdam naar Wasse naar. Blauw Zwart verloor weliswaar met 1-0, maar ik schijn toch een goede indruk te hebben gemaakt. Tegen het einde van vorig seizoen belde Bruins Slot mij op. Of ik geen zin had om naar FC team. Tegen DS '79 trapte ik er opeens vier stuks in. Vanaf dat moment hoor ik bij de A- selectie. We hebben voor dit seizoen waarschijnlijk weinig uitzichten meer op een kam pioenschap, al staan we er re latief gezien heus zo slecht nog niet voor, maar een periodeti- tel moet er toch wel in kunnen zitten. De sfeer bij FC Amster dam is voortreffelijk. Als we deze groep bij elkaar kunnen houden, moeten de successen tezijnertijd vanzelf weer ko men. Dat lege stadion deert mij totaal niet. Wanneer er tienduizend mensen in zouden zitten, was het nog een kille toestand. Maar degenen die nu wel komen, zorgen heus voor het nodige kabaal". DICK KIERS (Van onze korfbalmedewerker) JEN „Het wordt nu echt link", oor- J Fluks-coach Cees Zuurmond over dé yle van zijn ploeg op de ranglijst. „Want 's we zaterdag winnen van RWR zijn nog niet. Er moet dan nog minstens erwinning bijkomen om in de derde te blijven". Een blik op de ranglijst Zuurmonds opvattingen. Fluks bezet et Ventura Sport en RWR gedeelde plaats, terwijl ook Bolnes nog in de nabijheid verkeert. Van dit viertal* straks een moeten degraderen. iel tegen RWR van vandaag is naar het 1 van de Fluks-coach wel de sleutelwed- r (Winnen de Noordwijkers dit treffen dan 1 tevens de kansen dat de nog nodige pun- iij komen. Drie wedstrijden resten Fluks \e na vandaag. Ondanks alle teleurstellin- n^n dit seizoen heeft Cees Zuurmond nog vertrouwen. Het duel tegen Bolnes ziet hij h te winnen wedstrijd en ook Val to kan ta/el goed zijn voor een gelijkspel. 50pelfs al handhaaft Fluks zich in de ko- n(j weken dan nog blijft het voor Zuur- bjeen verloren seizoen. Dat Fluks dit sei- i^eer in de gevarenzone terecht is geko- [{1 voor hem een pijnlijke verrassing. Vorig |i acteerden de Noordwijkers nog een hoger. Zij het niet al te succesvol, want Échts vier punten duikelde de ploeg van ^iond weer terug. De val kon niet worden gestuit ondanks het vaste vertrouwen waarmee Zuurmond dit seizoen startte. „Als je als degra dant uit de tweede klasse in deze afdeling te recht komt mag je toch wel verwachten dat je bij de eerste drie eindigt. Zeker in deze klasse waar qua spel en dergelijke toch erg weinig in zit. Als je het tenminste vergelijkt wat er aan spelersmateriaal bij Fluks rondloopt". De soms in zijn stem doorklinkende bitterheid heeft zijn reden. Aan de hand van de uitslagen kan hij zijn beweringen eenvoudig staven. „Ik ben niet tevreden met de uitslagen, vertelt hij. „Terwijl soms zo duidèlijk gebleken is dat het beter kan". Hij doelt hierbij op de wedstrijden die Fluks speelde die wel op niveau lagen. De gelij ke spelen tegen Valto en, veertien dagen gele den pas, tegen Hoekse SV zijn het opmerke lijkst. Met Jodan Boys samen bepaalt juist dit duo het gezicht van de derdeklasse C. Maar deze beide wedstrijden zijn zeker niet represen tatief te noemen. Anders had Fluks wel meer dan vijf punten vergaard. Motivatie Als Zuurmond over oorzaken begint durft hij de hand zeker in eigen boezem te steken. Hij schrijft een groot deel van de problemen toe aan zaken op het mentale vlak. „De motivatie is een stuk minder geworden. Misschien is het best wel nodig dat iemand an ders ze gaat motiveren. Communiceren met de ploëg als ze in het veld staan is ook erg moei lijk. Ik denk soms dat ze me niet horen. Ik kan. dan wel gaan schreeuwen, maar het helpt niet. Ze zijn kennelijk te veel met zichzelf bezig". Zuiver technische zaken die een negatieve in vloed op de prestaties zouden kunnen hebben weet Zuurmond niet. De trainingsopkomst is uitstekend. „Ik haal 98 procent opkomst dus daar ligt het niet aan". „De vakindeling blijkt nu niet helemaal optimaal, maar daar kan je niet te lang aan blijven rommelen. De eerste weken van de competitie nog wel. Nu is het te laat. Ik weet niet wat ik op mijn hals haal als ik er aan begin". Programma voor de Leidse regio: Zaterdag: De Danaïden-VEO, 16.15 uur 5 mei hal; Fluks-RWR, 15.05 uur Northgo; Madjoe- Dijkvogels, 17.15 uur Cleyn Duin. Zondag: Fides Pacta-Oost Arnhem, 14.15 uur 5 meihal; Noorderkwartier-Hou Stand, 15.00 uur Apollohal. Standen microkorfbalcompetitie: Overgangsklasse B Ons Eibernest 1016, Westerkwartier 1013, VEO 10—10, ZKV 10—10, OTV 10—9, De Da naïden 10—9, Het Zuiden 10—7, GKV (G) 10— 6. Overgangsklasse C Dalto 1019, OKOD 1013, Rapiditas 1011, Achilles 109, Oost Arnhem 109, Trekvogels 10—8, Fides Pacta 10—6, DOS 10—5. Zuid West I A Excelsior 814, Pernix 911, Tjoba 89, Vriendenschaar (H) 9—9, VES 8—8, TOP 9—6, Kinderdijk 93. Zuid West I B Ready 915, OSCR 810, Zuiderkwartier 9 10, Quick 88, Vlaardingen 86, De Algemene 9—6, Kwiek (H) 9—5. Zuid West II A Rozenburg 10—17, DKC 10—12, De Regenboog 1011, Actief 1111, Snel 1010, Meervogels 10—9, Blauw Wit'51 10—8, Fiks 10—4. Zuid West II C Albatros 1017, Ons Eiland 1014, Kwiek (R) 10—10, Swift (M) 10—10, KOAG 10—9, Vitesse 10—7, NIO 10—4. Zuid West II D Overkanten; 10—15, DES 11—15, ONDO (Mi) 10—13, DKV 10—12, Crescendo 10—11, Eureka 118, Merwic 104, Ten Donck 103. Zuid West III C Jodan Boys 914, Hoekse SV 914, Valto 9 11, Bolnes 86, Eluks 85, Ventura Sport 85, RWR 9—5. Zuid West III D DVS'69 9—17, Olympia 8—8, SEV 8—8, ODO (M) 77, Velocitas 97, All Ready 86, Oranje Wit 9—5. Rijndelfland ALO 7—13, KNS 7—8, Avanti 7—7, De Raven 7—7, Warmond 7—4, ONDO (Ma) 7—3. Rijndelfland II Hou Stand 7—12, Tempo 7—12, ODS 7—12, Madjoe 76, Dijkvogels 74, Noorderkwartier 72, Emma 60. Cees Zuurmond: „Het wordt nu echt link". EERSTE NEDERLAAG LEYTHON 4 LEIDEN In de eerste klasse heren van het rayon Leiden lijken de kaarten ge schud. DAC klopte in een rechtstreeks duel medetil- kandidaat LUSV 2 en heeft* nu 5 punten voorsprong op de naaste belagers. SKC nam afstand van de degra datieplaatsen door Gemini 3 te kloppen. Donar 2 liet pechvol een punt lopen bij WW. Bij de dames is de spanning terug. Orion won overtuigend van Leython 5 en zag de achterstand tot koploper Leython 4 kleiner worden, omdat die laatste ploeg klop kreeg van de Ori- on-reserves(!). Ondanks de 3-0 nederlaag te gen DAC hebben de LUSV- reserves goede kansen gehad op een beter resultaat. De eer ste set namen de studenten een 10-14 voorsprong door goed serveren. DAC-coach Jo- han Kooistra kwam aan servi ce en door zijn sterke molen wiek topspinservice werd de stand 13-14. LUSV liet na de set te beslissen door tweemaal fout te serveren en de Alphe- naren trokken aan het langste eind. De tweede reeks startte DAC overdonderend. Het LUSV-blok werd keer op keer kansloos gepasseerd en dat le verde een 10-1 voorsprong op. Goed serverend kwam LUSV weer op gelijke hoogte (10-10), maar de lange DAC aanval bracht de beslissing: 15-10. De derde set maakten de studen ten opnieuw een achterstand ongedaan, na 8-1 werd het 12- 13. Wederom kon de Leidse ploeg het karwei niet afma ken: 15-13. SKC overklaste Gemini 3, dat voor het weekeinde nog even veel verliespunten had als de Leidse sludentenploeg. Alleen de derde set mocht Gemini enige illusie op setwinst koes teren, omdat SKC wat aan- valscombinaties uitprobeerde: 3-15, 5-15, 12-15. Donar 2 speelde in Wassenaar tegen WW een zeer goede wed- VOLLEYBAL strijd. De Leidenaars wonnen de eerste set dankzij goed werk van de aanvallers Aak Geers en Hans Glasbergen (9- 15) en bleven de tweede tot aan 13-13 bij. Discutabele scheidsrechterlijke beslissin gen deden de balans naar WW overslaan: 15-13. De vol gende twee sets kwam Donar er niet meer aan te pas: 15-8, 15-4. Leython 2 en RVV speelden een afwisselende wedstrijd. De Leiderdorpers moesten het zonder Rik Rignol en Louis Cloquet stellen en dat kostte veel aanvalskracht. De span nende eerste reeks ging naar Leython (16-14), waarna die ploeg de tweede set volledig van het veld geserveerd werd: 1-15. De van WVC overgeko men Herman Smeele fungeer de de derde set voor de Lei derdorpers als een nuttige en noodzakelijke inspiratiebron: 15-3. De gelijke einduitslag werd na 9-15 setwinst voor RVV bereikt. Dames De Orion-reserves bewezen het eerste team een goede dienst door Leython 4 te klop pen. De Leiderdorpse ploeg liep tegen de eerste nederlaag van het seizoen op. Vooral in aanvallend opzicht kwam Leython er niet aan te pas: 15- 9, 15-11, 15-12. Orion 1 reken de ook met een Leython-team af, het vijfde. De sterke servi ce en vaak harde aanval van aan Hazerswoudse zijde gaven in dit duel de doorslag: 15-4, 15-4, 15-5. Leython 3 had geen enkele moeite met het onderaanstaan- de VCO. Met Geja van der Na gel en Josien van de Bosch als uitblinkers werd een vlotte 3-0 zege geboekt: 15-9, 15-5, 15-3. DAC 2 en S'70 speelden een gelijkopgaande en spannende wedstrijd, die dan ook in 2-2 eindigde: 14-16, 15-13, 15-10, 13-15. Trotters De basketballende Trotters van Frans Nijssen en Ben van Cleef lijken de eredivisie zo langzamerhand wel te kunnen vergeten. Weliswaar staan de Leidenaars in hun eerste divi sie nog altijd op de tweede plaats en zullen ze die plek hoogstwaarschijnlijk ook wel aan het einde van de competi tie bezetten, de daarop volgen de play-offs kunnen voor de ploeg van Van Cleef bijna niet succesvol verlopen. Die eind ronde wordt immers gestart met twee uit de competitie stammende verliespartijen te gen de huidige koploper SOV Bernisse. En de kans dat Nijs sen die vier 'andere' partijen wel gewoon wint moet een voudigweg klein worden geacht. Nog triester wordt het als wordt bedacht dat op z'n minst een van die nederlagen tegen Bernisse wel erg onno dig was. Met nog één minuut te gaan stonden de Leidenaars zes punten voor en waren ze ook nog eens in balbezit. Bettine Vriesekoop: testcase. Een gelopen partij dus, maar nee hoor. Onnodig balverlies door wat al te riskante passes leverde SO VB alsnog een ver lenging en de overwinning op. Waarmee Nijssen Trotters on gewild aantoonde eigenlijk nog niet rijp te zijn voor het grote werk in de eredivisie. Maar, zoals gezegd, in de play offs krijgt Nijssen waar schijnlijk z'n erg moeilijke herkansing. Vier wedstrijden worden dan gespeeld, vier moeten er dan worden gewon nen. Een bijna onmogelijke opgave, gezien de tegenstand die de Leidse ploeg mag ver wachten. Maar, mocht Trot ters daarin wél slagen, dan kan het grote avontuur vol gend seizoen in ieder geval met het nodige zelfvertrou wen worden gestart De (op dit moment nog) twee de Leidse basketbalvereniging heeft zich immers dan wel be- Te zwak Kon vooraf nog enigszins hoopvol worden getwijfeld, na de eerste competitieronde van het tweede gedeelte is er nau welijks nog ruimte voor hoop. Na het jonge Scylla-team lijkt ook de formatie van Avanti nog te licht voor de ereklasse tafeltennis bij de heren. De 9-1 nederlaag tegen Tempo Team maakte dat onweerlegbaar duidelijk. Alleen Bettine Vrie sekoop lijkt op dit hoge niveau nog redelijk mee te kunnen, haar teamgenoten blijven (te) ver achter. Waarmee het ereklasse-avon tuur van Avanti op dit mo ment al kan worden gezien als „ervaring opdoen voor later". De wekelijkse testcase van Be ttine Vriesekoop ten spijt Zaal (1) Engel draait in de top mee. Alleen Glasbergen de Best doet het als goede middenmo ter wat minder. Die regionale klasse spreekt in de Leidse re gio dus niet zo aan, maar wie had dat trouwens ook ver wacht? Een nadeel is natuurlijk dat de faciliteiten voor het pu bliek niet geweldig zijn. De THB hal in Lisse en de Groe- noordhal zijn daar goede voor beelden van. Alleen in Kat wijk kan comfortabel naar een regionale zaalvoetbalwed strijd worden gekeken. Dat oude tijden leken te zijn teruggekeerd in de Groenoord- hal vorige week woensdag is wat overdreven gesteld. Lek ker druk was het in ieder ge val wel bij de zaalvoetbalwed strijd Koosjardin Voetbal In ternational. Vijfhonderd toe schouwers waren op dat duel (lees Voetbal International) afgekomen. In deze tijden van het Leids zaalvoetbal een on gekende weelde want over het algemeen is de publieke be langstelling erg slecht. De in terregionale hoofdklasse heeft daar wat Leiden en omgeving betreft weinig verandering in kunnen brengen. Alleen voor een tegenstander als VI wil de toeschouwer zijn huiselijke omgeving wel een keer verla ten. Dit terwijl de Leidse ver tegenwoordigers het helemaal niet zo slecht doen in die in terregionale hoofdklasse. Koosjardin heeft nog reeële ti- telkansen ea Juffermans de Zaal (2) Op andere plaatsen heeft het publiek wel belangstelling voor die regionale wedstrijden. Enkele voorbeelden. In Wad- dinxveen is sporthal de Sniep vaak goed gevuldsporthal De Rozet in Rozenburg idem dito en ook in Den Haag zijn de tri bunes vaak vol. Voor Den Haag is dat helemaal verwon derlijk omdat juist de Haagse ploegen geen enkele rol van betekenis spelen in de compe titie. Waarschijnlijk zijn ze in Den Haag nog niet zo veel ge wend op zaalvoetbalgebied. aan Glasbergen de Best FV Snoekie te ontvangen, in de Katwijkse sporthal Cleijn Duin. Een sporthal die op ie dere maandagse zaalvoetbala vond matig gevuld is. Behalve op die ene avond dan. Er moest zelfs een extra tribune van de muur worden getrok ken om die Haagse supporters te kunnen huisvesten. Toe schouwers die na elk Snoekie- doelpunt een klein feestje bouwden. Dit tot grote verba zing van de 'Leidse' kijkers die gewend zijn een zaalvoet balwedstrijd in alle rust te aanschouwen. Nou, op die maandagavond hebben ze kunnen zien hoe gezellig het kan zijn bij een indoor-voet- balwedstrijd. Zaal (4) Zaal (3) De zaalvoetbalvereniging FV Snoekie spant wat die belang stelling betreft de kroon. Die Haagse club rijdt met een gro te touringcar vol met fanatie ke supporters naar alle uit wedstrijden. Een paar maan de geleden was bet de beurt Wat voor de regionale hoofd klasse geldt is ook van toepas sing op de Leidse hoofdklasse. Ook daar bestaat betrekkelijk weinig belangstelling voor. Dat is jammer want die com petitie is dit jaar bijzonder in teressant. Was vorig jaar die competitie eind februari al be slist, dit seizoen zou de beslis sing best eens -op de laatste wedstrijddag kunnen vallen. Opvallend zijn de prestaties van enkele debutanten. Van koploper de Taverne was wel bekend dat ze in de hoogste regionen zouden gaan mee draaien maar dat Fer van Duuren zich zo nadrukkelijk zou manifesteren is voor velen een verrassing. Met topscorer Fred van Haarlem in de gele deren speelt Fer van Duuren wel degelijk een rol van bete kenis. Wat tegenvallend zijn de prestaties van Bemelman. Hoewel de ploeg uit Sassen- heim kan beschikken over on dermeer Noordwijk-spelers Kees Karstens, Sjoerd Boot, Ruud Bröring en Jan Willem Bogers zijn de verrichtingen tot nu toe weinig opzienba rend: Roodenburg, de vierde en laatste debutant lijkt nu al voortbestemd te degraderen. Na tien wedstrijden heeft het team pas één punt veroverd en staat dan ook op een hopeloos lijkende laatste plaats. Maar, helemaal hopeloos is de situa tie nog niet want Van Gerven de Jong, vorig jaar degradatie kandidaat, is na een redelijke start duidelijk van slag af. Zaal (5) Al met al redenen voldoende voor de „Leidse" zaalvoetbal liefhebber om zo af en toe eens een kijkje te gaan nemen bij het voetbalgebeuren in de diverse regionale hallen. Waarom dat nu toch zo weinig gebeurt? Een antwoord is moeilijk te vinden. Misschien dat de op stapel staande „modernisering" van de huidige regels (afschaffing van de tien-meterlijn als schietlijn bijvoorbeeld) meer publiek naar de hallen zal trekken. Of misschien heeft de kabeltelevisie de avondlij ke strijd al gewonnen en zul len de supporters van FV Snoekie met de jaren steeds unieker in hun soort worden

Leidse Courant | 1980 | | pagina 13