Katwijk bouwt nog 4000 huizen ïiemand gelukkig .iet verdwijnen jan Noordwijkse 'erenweide KORTWEG Ton schade door brand in restaurant [ijftien maanden voor overvaller Wassenaars postagentschap „Balletschool moet blijven' Leerkrachten bezoeken Rijnsburgs museum 10 LEIDSE COURANT WOENSDAG 23 JANUARI 1980 Bezwaren tegen kindertehuis in Leiderdorp LEIDERDORP Een aan tal toekomstige bewoners van de op het Voordorpter rein in aanbouw zijnde wo ningen heeft bezwaar tegen de vestiging van een kinder tehuis in de woningen aan de Bijdorp 9, 10 en 11. De r.k. Stichting ..St. Maarten" met thans een tehuis aan de St. Jacobsgracht in Leiden heeft deze panden aangekocht om te gebruiken als kantoor en voor de huisvesting van voogdijkinderen. Het college van B en W heeft zich in prin cipe bereid verklaard vergun ning voor het gebruik van de eengezinswoningen te geven, waarbij wordt afgeweken van de woonbestemming die op de desbetreffende panden rust. Zoals bekend hebben gedepu teerde staten van Zuid-Hol land. na een langdurige be zwaarschriftenprocedure van de omwonenden, op grond van artikel 19 van de wet ruimte lijke ordening een verklaring van geen bezwaar afgegeven voor woningbouw op het Voordorpterrein. De commis sie Beroep- en Bezwaarschrif ten komt vanavond bijeen om de tegen het voornemen van B en W ingediende bezwaar schrift te behandelen. De ver gadering van de commissie, die openbaar is, wordt gehou den in het gemeentehuis aan de Statendaalder en begint om 20.00 uur. NOORD WIJK De plaatse lijke CNV-afdelingen organi seren vrijdagavond 25 januari een propaganda/feestavond in 'De Rank' aan de Noordwijkse Golfbaan. Toneelvereniging 'Het Centrum' uit Rijnsburg zal een uitvoering geven van het blijspel 'Station Drie'. De bijeenkomst begint om kwart voor acht. WASSENAAR In de ge meente 'Wassenaar bestaat sinds kort een vereniging voor modelbouwers. Onder de le den vindt men bouwers van 'statische' schepen maar ook knutselaars die radiografisch bestuurde schepen of vliegtui gen vervaardigen. De vereni ging houdt haar volgende bij eenkomst op vrijdagavond 1 februari in de sporthal aan de Dr. Mansveltkade. Inlichtin gen kunnen worden ingewon nen bij de voorzitter de heer E.J.Teske of de heren Zeistra tel. 12664 of Kortekaas tel. 12913. NOORDWIJK - In Het Buurthuis' aan de Noordwijkse Hoofdstraat wordt zaterdaga vond 26 januari een koffiebar georganiseerd door de plaatse lijke Youth for Christ-afde- ling. Muzikale medewerking wordt verleend door Wisse Hettinga. De bijeenkomst be gint om acht uur. LISSE Het Lissese Geest grondtheater brengt dit sei zoen drie uitvoeringen van het toneelstuk 'Drijfzand'. De uit voeringen xijn op 1.8 en 9 fe bruari in respectievelijk 'De Meerkoet' in Lisserbroek (20.DO uur), 'Het Poelhuys' in de Lissese Poelpolder (20.30 uur) en 'Het Trefpunt' in de Schoolstraat (20.00 uur). De toegangsprijs is 3,50 gulden. LISSE De plaatselijke afde ling van de Katholieke Bond van Overheidspersoneel (KABO) vergadert dinsdag 29 januari in cué restaurant De Beurs aan de Lissese Haven. Op de agenda staat onder meer een lezing van districts bestuurder Van Beek. De bij eenkomst begint om 20.00 uur. VOORSCHOTEN Het be volkingsonderzoek naar Hart en Vaatziekten in Voorschoten heeft een zo groot aantal aan meldingen opgeleverd, dat het consultatie-bureau HART- Project in Leiden, die de on derzoeken verricht, voorlopig geen nieuwe aanmeldingen kan noteren. Na verloop van tijd zal deelname weer moge lijk zijn. Reddings actie voor vinger NOORDWIJK Op de bouwerij aan de Rabo bank aan de Zeestraat, vond gistermiddag] een ongeval plaats, dat een 25-jarige timmerman uit Sassenheim waarschijn lijk een vinger zal kos ten. Bij het zaagwerk kwam de man met zijn hand in aan raking met een cirkelzaag, waarbij hij aan één van de vingers ernstig letsel op liep. Eén van zijn collega's riep direct na het gebeu ren een juist passerende politiepatrouille aan, die het slachtoffer met zwaai licht en loeiende sirene naar het Academisch Zie kenhuis brachten. Men hoopt de vinger nog te kunnen behouden. AAR/DEN HAAG De offi- justitie eiste gisteren voor de \Trechtbank vijftien maanden ge- ^kstraf tegen een 33-jarige voor- rijksambtenaar uit Voorburg we- Wstal met geweldpleging. De man beheerster van het jiostagent- ftn de Rijksstraatweg in Wasse-' naar 2250 gulden afhandig gemaakt. Daarbij had hij gebruik gemaakt van een alarmpistool. Op de ochtend van 12 november kwam de verdachte het kantoor binnen, gooide een plastic tas op de toonbank en beet de houd ster van het agentschap toe: „Geld, vlug, want ik schiet wel." Toen het niet snel ge noeg naar zijn zin gebeurde, trok de man een vuurwapen, dat later een alarmpistool bleek te zijn. De beheerster gaf daarop aan de bedreiging toe en vulde de toegeworpen tas. Op een gegeven ogenblik zei de over valler dat het genoeg was en verdween. Voor de rechtbank bekende verdachte de hem ten laste gelegde feiten Hij had de overval gepleegd uit geldnood. Kort voor de roof had hij zijn vaste betrekking bij het mi nisterie, waar hij tien jaar aan verbonden was geweest, opgezegd. De officier van justitie merkte op dat de overval niet ongemerkt aan de beheerster voorbij is gegaan. Zij deed zich ten tijde van de overval flinker voor dan zij in werkelijk heid was. hoewel zij zo berekend was eerst de vijfguldenbiljetten en daarna pas de gro tere coupures in de tas te doen. De officier wilde volstaan met een niet al te zware straf, omdat hij hoopvolle perspectieven voor de toekomst van verdachte bespeurde. Uitspraak op 5 februari. KATWIJK Volgens wethouder J. J. van Oosten zullen verlopig de bordjes „vol" nog niet aan de grenzen van de gemeente Kat wijk gehangen gaan worden. In de nieuwe huisvestingsnota laat de wethouder weten dat er in Katwijk nog totaal vierduizend woningen gebouwd worden. Tot het jaar 2000 zullen dat er ongeveer vijfentwintig honderd zijn. Als deze bouw voltooid is, zal al het landelijk gebied van Katwijk, behal ve het strand en de duinen, opgesoupeerd zijn door huizen. De verwachting waar de gemeente Katwijk in haar beleidsplannen vanuit gaat, is een bevol kingsgroei tot 41.000 zielen in het jaar 2000. Om aan de woonbehoefte te voldoen zullen de laat ste nog niet bebouwde gronden van de gemeen te Katwijk aangesproken gaan worden. Het eerste stuk grond, waarvoor de plannen in 1981 opgezet worden, dat bebouwd wordt is de Zan derij Westerbaan. nu nog gedeeltelijk natuur- en tuinbouwgebied. De huisvestingsnota, die door de wethouder van volkshuisvesting J. .1 van Oosten (PvdA/PPR) gisteren mondeling werd toege licht. getuigt van een gedegen stuk werk. met een duidelijke visie. Veel van de woningen die gebouwd gaan worden zullen afgestemd zijn op de daadwerkelijke woonbehoefte. Bijzondere aandacht besteedt de nota aan huisvesting van ouderen (55-plus); binnen twee jaar zullen naar elke waarschijnlijkheid 30 woningen naast het bejaarderhuis Salem verrijzen, gevolgd door 65 woningen aan de Tramstraat. De leeftijd voor een urgentiebepaling van woningzoekende is verlaagd naar de 23 jaar. Aangezien de ont spanning op de huizenmarkt houdt deze maat regel ook daadwerkelijk in dat urgéntiegeval- len binnen niet al te lange tijd geholpen wor den. In de nieuwe huisvestingsnota is een telling op genomen van het in Katwijk bestaande too-, ningbestand. Tot grote verbazing bleek dat er 117 huizen minder in Katwijk staan, dan vol gens de boekhouding aanwezig zouden moeten zijn. tftepje leerlingen van l^tschool van Nancy I bood gistermiddag lirraadhuis een petitie 1 erin zij nog eens de jnderstreepten, dat —etschool in Noord- et blijven. joekschrift was mede kend door een aantal Dat de balletschool aat inmiddels al vast. jegin van het nieuwe ar in augustus, komt de kleuterschool ..De Kleine Zeester" in Noordwijk aan Zee vrij. De Vereniging voor Christelijk Onderwijs, die ei genaresse is van het pand, is bereid het schoolgebouw aan de gemeente te verhuren en deze stelt op haar beurt een lokaal beschikbaar aan Nancy Geerdes om daarin haar balletschool te vestigen. Tot nu toe vond dit instituut onderdak in het door me vrouw Geerdes bewoonde pand aan de Lijnbaanweg. Zij moet deze woning verlaten, maar tot nog toe was zij er niet in geslaagd een ruimte te vinden om de school onder te brengen. De gemeente heeft vlijtig naar een oplossing helpen zoeken en ook daar is men verheugd, dat de balletschoo I van Nancy Geerdes binnen afzienbare tijd uit de perike- len zal zijn. Een voorstel aan de gemeenteraad om te zij ner tijd een lokaal van „De Kleine Zeester" aan haar te verhuren, komt binnenkort in behandeling. Leerkrachten van het Rijnsburgs lager en voortgezet onderwijs aangevuld met enkele leerkrachten uit Katwijk hebben gisteren een oriëntatiebezoek gebracht aan de Oudheid kamer. Deze Oudheidkamer, het museum van het Genootschap Oud Rijnsburg werd vorig jaar oktober officieel geopend De leerkrachten werden begeleid door con servator S. C. H. Leenheer (rechts), drager van de Zilveren Anjer. Hij vertelde hem over de geschiedenis en de uitgestalde vondsten en vertelde, dat ze gerust met hun klassen een bezoek mochten brengen aan het mu- zeum. Ruim 25 leerkrachten van bijna alle scholen hadden gehoor gegeven aan de oproep en waren om 19.00 uur gisteravond in het mu seum aanwezig. Normaal is het museum voor publiek toegankelijk vrijdagavonds van 19.00 tot 21.00 uur en zaterdagmiddags van 14.00 tot 17.00 uür. De Noordwijkse dierenweide, die plaats moet maken voor een kerkzaal en woningen. vies en daarom sloot hij zich aan bij de suggestie om de zaak nog eens in de commis sies te bekijken. ..We wachten verder met belangstelling op de reacties uit de buurt", merkte de woordvoerder van de liberalen nog op. Als we er toch gaan bouweh, dan wel huizen waaraan be hoefte bestaat, benadrukte PPR-woordvoerder De Ridder en liefst zoveel mogelijk. Me vrouw Koopman (CDA) haak te daarop in. Is de woningnood onder de jongeren niet minder groot dan wel eens wordt aan genomen? vroeg zij zich af. Zo zouden in de Grashoek huizen door de jongeren zijn gewei gerd. De wethouder van openbare werken was van mening, dat niet gestreefd moest worden naar een maximale bebou wing. De discussie gehoord hebbende stelde hij voor het plan nog eens in de raadscom missies te bespreken. Daar mede ging de gemeenteraad akkoord. Een hevige binnenbrand in de keuken van het Chinese restaurant Kam San aan de Hoorneslaan in Katwijk heeft gisteravond voor ruim 100.000 gulden schade aan gericht. De brand ontstond omstreeks kwart over tien doordat de vlam in een pan met vet sloeg. De vlamont- wikkelling was zo hevig dat het vuur door het kanaal van de afzuigkap door de schoor steen naar buiten reikte. De brandveilige materialen rond de keuken verhinderden ech ter dat het vuur zich verder uitbreidde. De Katwijkse brandweer, die snel ter plaat se was had het vuur snel ge blust maar kon niet verhinde ren dat de keuken geheel uit brandde (zie foto). Het res taurant liep aanzienlijke rookschade op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het restaurant was leeg op het moment dat de brand uitbrak. Geen enkele fractie in de raad was gister- met het verdwijnen van de dierenweide bij De een na de andere woordvoerder be gaan van de open ruimte aan de rand Verschil van mening was er echter over de van de bebouwing op het terrein en het type huizen zou moeten komen. Ituur van de Stichting rbncentrum Sint Je- '4e een gedeelte van de "4n eigendom heeft, wil dierenweide een kerk- jiuwen in combinatie Mt 35-tal kleine wonin- ajhaap (PvdA) vond dit rtlaan de krappe kant. daar niet wat meer komen en hij dacht aan wooneenheden r^i woonkamer en twee gpiers. Maar dan wel jjpoorlijk aantal. ..De o- ck penheid is nu toch weg". Hoewel hij begrip had voor de problemen van het kerkbe stuur. betreurde De Geus (CDA) het verdwijnen van de openheid van de dierenweide. Hij vroeg zich af of de geplan de bebouwing van drie woon lagen stedebouwkundig wel verantwoord was en daarom verzocht hij het college de al ternatieven voor de woning bouw nog eens in de commis sies te brengen voor nader be raad. Men creèert daar een bouwmassa, die de flatvorm benadert. Het CDA-raadslid bleek verder van oordeel dat er langs de Van de Mortel- straat geen huizenrij diende te komen. Er moet een doorkijk blijven naar het Rederijkers plein. Het opvullen van open' plekken met hoogbouw ver vulde hem met zorg. De Geus achtte dit in het algemeen on gewenst. al noopt de woning nood wel eens tot beslissingen, die we eigenlijk liever niet willen. Ook de fractie van de VVD/Gemeentebelang stond biet te dringen tot bebouwing van de dierenweide, bleek uit het betoog van Admiraal. Laat het gebied zoveel mogelijk open blijven, was ook zijn ad-

Leidse Courant | 1980 | | pagina 7