PvdA-raadslid Woubrugge vraagt schorsing van secretaris Alphen komt in plan Zegersloot9 tegemoet aan wensen sportverenigingen Tienduizenden schaats liefhebbers verwacht voc molen- en merentochten TOCHTEN OP NIEUWKOOPSE PLASSEN BEGINNEN MORGEN WOUBRUGGE Raadslid Vos (PvdA) veegde gisteravond in een 45 minuten durend betoog de vloer aan met het antwoord van B en W op de al gemene beschouwingen. Zes belangrij ke onderwerpen behandelde hij. Even- zovele moties bracht hij ter tafel. Geen van de zes moties kreeg ook maar eni ge steun van zijn collega-raadsleden. Het investeringsprogramma voor 1980 kost Woubrugge 278.000 gulden stelde Vos vast. „Volgens de begrotingsberekeningen komen wij echter een ton te kort", wist hij. Het raadslid was echter ook aan het rekenen geslagen en zag na enig gegoo chel met cijfers kans dit tekort terug te brengen naar 49.000 gulden. „Een kleine lening uit de reserves maakt het dus mo gelijk het programma in het geheel uit te voeren", stelde hij. „Temeer daar Wou brugge in de toekomst naar zijn bereke ning aanzienlijke budgetaire ruimte krijgt". De voorstelling van B en W om in juni 1980 met de dubbele beglazing van ge meentewoningen te beginnen vond Vos veel te zonnig. Hij berekende dat op zijn vroegst begin '81 zou kunnen worden be gonnen. Wethouder Haasbroek hield ech ter vol. dat juni wel te halen was. De voorgestelde lening aan het woningbedrijf van 600.000 gulden werd door Vos een „paardemiddel" genoemd, dat het wo ningbedrijf alleen maar zwaarder zou be lasten. Hij wees er verder op. dat 20.000 gulden aan huur al niet meer invorder baar was, doordat huurders door de huur adviescommissie bij hun klachten over het achterstallig groot-onderhoud in het gelijk waren gesteld. Als klap op de vuurpijl nam Vos de toe stand op de gemeentesekretarie onder de loep. Als een van de belangrijke oorzaken van het verloop op de sekretarie en het daarbij gepaard gaande kwaliteitsverlies noemde raadslid Vos de bijzondere ver houding van de sekretaris met een ambte nares der sekretarie. Deze relatie tast naar zijn zeggen de hiërarchische werkverhou dingen aan en werkt fnuikend. Zijn con clusie. die vervat was in een drietal mo ties, was vernietigend: „1. Schorsing van betrokken ambtenares; 2. Schorsing van sekretaris; 3. Wethouders (2) van Wou brugge trekt uw conclusies". Vos zelf wenste voor de situatie ten gemeentehuize „geen dag langer verantwoording te dra gen". Vos kreeg echter geen enkele steun voor zijn moties en de vraag blijft hoe het nou met de verantwoording moet, die raadslid Vos niet meer wenst te dragen? Hans van Woerden (VVD) had belangrijk minder tijd nodig. In tien minuten stelde hij voor om over een aantal zaken aan het begin van het nieuwe jaar maar „schoon schip" te maken. Hij toonde zich blij met al de goede voornemens van B en W hij telde er ongeveer 75 in de beantwoor- Raadslid Vos. ding van de algemene beschouwingen en hoopte, dat die ten uitvoer zouden kunnen worden gebracht. Met betrekking tot de situatie op de sekretarie verwachtte hij de volgende raadsvergadering concrete voorstellen. Het CDA was nog bondiger. In zeven mi nuten maakten Van Wieringen en Noord- am duidelijk, dat zij van B en W in de na bije toekomst „geen woorden, maar da den" verwachten. Het college achten zij verantwoordelijk voor het personeelsbe- Een rol in de vergadering speelde het re glement van orde. Raadslid Vos PvdA zag daar met onmiddellijke ingang graag het interpellatie recht in opgenomen. Zijn mo tie in die richting haalde het echter niet, omdat men unaniem van mening was, dat nu de commissie Algemene Zaken reeds met het reglement doende was, de zaak eerst maar daar afgerond moest worden. De suggesie van Van Woerden om dt spreektijd ook eens te bekijken lijkt overi gens een nuttige. "Een baby: een boom ALPHEN AAN DEN RIJN Het zilveren ju bileum van de dienst O- penbare Werken maakt het mogelijk om voor elke baby die in 1980 in de gemeente Alphen aan den Rijn wordt geboren een boom te adopteren. De actie wordt gevoerd onder de naam "Een baby: een boom". De kos ten bedragen 25 gulden per geadopteerde boom. De opbrengst komt ten goede van Unicef voor één van haar projekten. De baby-boom is te adop teren bij de afdeling Bur gerzaken van de gemeen te. Er wordt een persoon lijk certificaat gegeven. De bomen zijn gesitueerd op de noordelijke oever van de Zegerplas en is tevens een onderdeel van het re creatieplan "Zegersloot". Het zal de toepasselijke naam van "Luierpark" dragen. Een plattegrond waar de boom staat wordt aan het eind van het kwartaal, waarin de ge boorte van het kind heeft plaats gevonden, opge stuurd. Het zoeken naar de boom wordt verder verge makkelijkt door een bord je met naam en geboorte datum van het kind. In het nieuwe plan van de gemeente Is ruimte gereserveerd vopor de surfvereniging "Zegerplas". Afgelopen zomer waren de zeilplanken al regelmatig op de plas te zien. REGIO VRIJDAG 18 JANUARI 1980 ALPHEN AAN DEN RIJN De ge meente heeft het ontwerp-bestem mingsplan Zegersloot aanzienlijk bij gesteld in het voordeel van de sportver- enigingen. Tijdens het ter visie liggen van het plan is er door de sportclubs een groot aantal bezwaren aangete kend. Zij vonden dat er nauwelijks re kening was gehouden met hun wensen. Met name de laatste jaren ontstane vel- dennood werd volgens hen door het be stemmingsplan onvoldoende aange pakt De gemeente Alphen aan den Rijn heeft nu een aantal wijzigingen opgesteld om aan de bezwaren van de clubs tegemoet te komen. Onder meer stelt het college voor de aanleg van acht voetbalvelden, korfbal- en hockev- velden en een eigen veld voor de honk- balvereniging "Alphians" bij het heem- gebied langs de Burgemeester Bruins Slotsingel. De gemeente Alphen heeft bij het zoeken van oplossingen voor de bezwaren steeds getracht evenwicht te bewaren in de ver houding tussen de actieve en de passieve recreatie. Bij een te grocf aandeel van de actieve recreatie in het bestemmingsplan "Zegersloot" zouden de subsidies van CRM in gevaar komen. Het veld van de honkbalvereniging kan volgens het college op de plaats van het geprojecteerde openluchtzwembad komen. Hier is dan tevens de mogelijkheid om in de toekomst een softbalveld aan te leggen. Het huidige terrein van de Alphians in het gebied "Nieuwe Sloot" wordt volgens het plan van het college bestemd voor de aanleg van twaalf tennisbanen, een ten- nishal met zes banen en vijf squashbanen, een handbalveld, een ijsbaan en in combi natie met de laatste, een evenementen plein. Verder komt het college aan de be zwaren van de clubs tegemoet met het creëeren van wandel- en fietspaden ten oosten van de voetbalvelden. Hiervan kan dan ook de Wielrenvereniging Avanti ge bruik maken. Ruimte voor ondermeer de hengelsport- vereniging en de surfvereniging "Zeger plas" is gereserveerd ten oosten van de begraafplaats langs het meer. Hier kun nen kleine gebouwen worden gesitueerd. Het multifunctionele recreatieveld komt nu aan Saffierstraat waar nu Midas en en kele opstallen van de DOW staan. De aan vankelijke plaats is hiermee komen te vervallen. Het college spreekt de ver wachting uit dat in 1982 de Zegerbaan klaar zal zijn en dus de Oranje Nassausin- gel niet meer als doorgaande weg gebruikt zal worden. Voor voldoende parkeerruim te zal dan gezorgd zijn bij het kruispunt Kennedylaan/Oranje Nassausingel. Bewegwijzering Een verzoek van de Alphense Sportstich ting aan het college voor een adequate be wegwijzering naar de huidige sportaccom modaties wordt niet gehonoreerd. Een sy steem van grote borden die door de gehele stad worden geplaatst en die tevens de wijkindelingen aangeeft, kost minimaal 200.000 gulden. Deze kosten kunnen nu niet door de gemeente worden gedragen. Een tweede systeem dat het college heeft laten onderzoeken is de aanduiding met kleine bordjes die de weg door middel van kleuraanduidingen aangeeft. Een nadeel van dit systeem is dat de bordje niet langs de Rijks-en provinciale wegen mogen worden geplaatst. Een ander bezwaar is dat er een groot aantal bordjes aange bracht moeten worden. Vorig jaar was er een overweldigende belangstelling voor de molentochten, LEIDEN De organisatoren van de diverse schaatstochten over de Zuid hollandse wateren verwachten het ko mende weekeinde een enorme belang stelling. Vandaag zijn de eerste Mo len- en Merentochten al begonnen. Morgen wordt ook gestart op Nieuw koop. In de vele gemeenten vinden thans ook talrijke schaatswedstrijden plaats. Nieuwkoop De ijsvereniging voor Nieuwkoop, Noor den en Westeinde organiseert vanaf morgen schaatstochten over de Nieuw- koopse plassen. Gestart wordt vanaf ne gen uur bij paviljoen „Plaszicht", bij café Maarseveen, bij café de Noordense Plas sen en bij café Van der Weijden. Deelnemers kunnen kiezen uit tochten van 35 en 70 kilometer. Voor de 35 kilo meter kan op de vier punten tussen ne gen en half drie worden gestart en voor de 70 kilometer tussen negen en twee uur. De inschrijvingskosten zijn vijf gul den voor volwassenen en drie gulden vijftig voor kinderen tot en met vijftien jaar. Molen en Merentochten In hotel Van der Ploeg aan de Kerk straat in Hoogmade kan worden inge schreven voor molentochten over 30 en 50 kilometer. Een merentocht van 20 km vertrekt ook op dit punt. Bij café Fran- sche Brug aan het Roelofarendsveense Westeinde start eveneens om negen uur een molentocht van 50 km en een me rentocht van 20 km. In Oud Ade, Rijp- wetering en De Kaag beginnen molen tochten van 30 en 50 kilometer. De adressen hiervoor zijn: Clubhuis Venne- meer, Vennemeer, Oud Ade; 'De Vergul de Vos', Koppoellaan, Rijpwetering; Ho tel Kaagzicht, De Kaag. In Aarlander- veen wordt zaterdag en zondag een mo lentocht over 30 kilometer gehouden. Starten is mogelijk vanaf tien uur bij het Oude Rechthuis in de Dorpsstraat. Leimuiden Het schoolschaatskampioenschap van de Christelijke lagere school "De Schakel" heeft als kampioen bij de jongens Jan Geert Wagenaar opgele verd. Bij de meisjes streek Anita Rijnsburger met de eer. Beide zitten in de vijfde klas. De uitslagen van het klassen-klassement: klas 1 jongens: Marco van Borstelen, meisjes: Romie Royé; klas 2 jongens: Paul Hagenaar en Karin Vogelaar; klas 3 jongens: Frank van der Wolf, meisjes Saskia van Belzen; klas 4 jongens: Jaco Vis, meisjes: Mirjam Verweij; klas 5 le verde de schoolkampioenen en klas 6 jongens: Gijsbert Stichter en meisjes Mo nique Heuzen. De succesvolle schaats wedstrijden werden gehouden op de Ijs baan "Nut en Vermaak" in Leimuiden. Zoeterwoude In Zoeterwoude worden dit weekend verschillende schaatswedstrijden ver reden. Waar dit gebeuren plaats zal gaan vinden staat nog niet vast maar wordt zal door middel van affiches aangekondigd worden. Zaterdagmiddag vinden vanaf 13.00 uur wedstrijden plaats voor de jongeren van 12 tot 17 jaar. Zondagmiddag starten op dezelfde tijd de Zoeterwoudse senioren. Zondagochtend wordt er van 9.30 tot 11.00 uur een schaatsruilbeurs gehouden in de kantine van SJ2L Voorschoten Op de ijsbaan aan de Anthonie van Leeuwenhoekkade in Voorschoten De pleisterplaatsen met Koek en Zopie zullen minstens zoveel belang ling krijgen als. vindt zaterdagavond een prestatie- Wilma van Leeuwen. Meisjes* 16 tJ tocht over 20 kilometer (50 ronden) met 18 jaar: 1. Anja van Leeuwt plaats. De aanvang is 22.00 uur, de in- Willy de Vries; 3. Joke de Bruin, schrijving start om 21.00 uur in het gens 13 tot en met 15 jaar: ijsbaangebouwtje. De kosten voor deelname aan de wed strijd bedragen 3.50 gulden per persoon. Alle deelnemers ontvangen aan het ein de van de rit een herrinneringsmedaille. 's Ochtends vinden op de ijsbaan wed- Jong; 2. Lex Verdonk; 3. Johan V tijn. Jongens 16 tot en met 18 jaar. 1 j rard van Vliet; 2. André de Brui Bert de Bruin. De schoolwedstrijden die gistermidc Aarlanderveen werden gehouden den de volgende uitslagen: Meisges 6 strijden voor de jeugd van 6 tot 15 jaar sar. 1. Carolien Overbeek; 2. Ci plaats. De aanvang is om 10.00 uur, in schrijven kan vanaf 9.00 uur. Deelname aan deze wedstrijden is gratis. Leiden De Leidse openbare ijsbaan (Zoeter woudse singel tussen Hoge Rijndijk en Lamraenschansweg) blijft voorlo- pig nog gesloten. Bij gistermorgen Sassenheim verrichte metingen bleek het ijs nog te dun om er op te schaatsen. Het ijs is 4 1/2 tot 8 cm dik. Om zonder al te veel gevaar te schaatsen moet het ijs 10 tot 12 cm dik zijn. Fousert. Meisjes 8-9 jaar: 1. Susan Eyk; 2. Els Overbeek. Meisjes 10-12 1. Sylvia v.d. Berg; 2. Paula Verl Miranda Bunnik. Jongens 6-7 jas Theo Kroft; 2. Devi Mesman. Jonge 9 jaar. 1. Wim v.d. Vis; 2. Dick van Jongens 10-12 jaar: 1. Paul Hoogei 2. Martien v.d.Vis; 3. Paul van Vlie Ijsvereniging Rijndijk/Hoge Morsch houdt vanavond op haar ijsbaan aan de Rijndijk kortebaanwedstrijden voor he ren vanaf zestien jaar. De wedstrijden beginnen om acht uur. Morgen staan er ringsteekwedstrijden voor paren op het programma. Deze wedstrijden beginnen om twee uur. Hazerswoude Bas Slingerland is kampioen hardrij den van Hazerswoude geworden. Op de veldijsbaan van de Hazerswoudse ijsvereniging aan de Voorweg kwam hij op de 500, 1500 en 3000 meter tot een totaalscore van 143.884. Slinger land onttroonde zijn voornaamgenot Rijkaard, die vorig jaar de titel voor zich opeiste. Hij haalde dit keer niet meer dan 145.284 punten. De Sassenheimse ijsclub houdt zate morgen wedstrijden voor de jeugir wordt gereden in drie groepen; 7-10 j 10-13 jaar en 13-16 jaar. Zondagrai e om één uur gaat een alternatieve m i tocht van start. Gereden worden 25 bi den van 10 km en 50 ronden voor 20jn Kosten voor deelname: leden 1 g overigen een rijksdaalder. K Warmond De Warmondse ijsclub houdt dit einde eveneens wedstrijden. Zate jeugd van 8 tot 12 jaar. Aanmelden sen 10 en 10.30 uur. De start is om 1 uur. Zondag worden de Warnio/ kampioenschappen verreden voor d 16 en heren. Gestreden wordt om de Bi meester Langemeijer-beker. Aanmf J;' tussen 14 en 14.30 uur; aanvang wed den om 15.00 uur. Later in de mi jj zijn er schaatswedstrijden voor jeugd c sen 13 en 15 jaar. Aanmelden 15- uur; start om 16 uur. Uitsluitend 1 van de ijsvereniging kunnen deelne: In verband met de schaatswedstri worde wedstrijden priksleeen voorl week uitgesteld. Plaats van hi Stompwijk De Stompwijkse ijsclub 'Nut en maak' hpudt dit weekeinde wedstri t, De plaatsen 3 tot en met 8 werden ach tereenvolgens bezet door Dirk Buiten- huis, Bert Zaal, Wim Kaptein, Peter bng is uiteraard de baan op de P« Zaal, Eddy Harkes en Nico Kaptein. In totaal kwamen zestien heren aan de start. Bij wedstrijden voor de jeugd kwam Ester Slingerland, Inneke Freyer, Maaike Bos, Frank Verschoor, ERrik van Tol, Marco Roelofs en Pieter Bos in op de Nieuwe Vaart nabij de Hoge 8 de prijzen terecht. Zaterdag om twee uur beginnen strijden voor kinderen tot en met 12 Vanavond worden wedstrijden voor pa- op diverse afstanden. Geen inschrii( ren gehouden: aanvang half acht. Zater- Inschrijven is mogelijk vanaf hall I dagmiddag om twee uur is er een natio- in paviljoen De Nieuwe Vaart Zon' nale kortebaanwedstrijd. middag worden nationale wedstn verreden voor dames en heren vani Aarlanderveen jaar Tevens PriMeewedstrijden. (Aankondigigen van schaatsweds De ijsclub Nooitgedacht hield wedstrij- den en publicatie van de uitslagf den jeugd ouder dan 13 jaar. De uitsla- de Leidse Courant kunnen wof gen waren: Meisjes tot en met 15 jaar: 1. verwezenlijkt door te bellen: Marry de Vries; 2. Willy Verduin; 3. 122244, tst 22 of 23.)

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4