Noordwijkse bankdirecteur Wil van der Loo is nu kluizenaaraf Groene golf in verkeerslichten''' Cath Teemt drempel vetenschaps- rinkel weg Y erkeersdrempels in Lek-, Linge- en Drechtstraat The Old Black Horse Saloon Band" op uitnodiging naar Singapore TAP/REGIO LEIDSE COURANT WOENSDAG 16 JANUARI 1980 PAGINA 5 Bankdirecteur Wil van der Loo Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertel len wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldi ge telefoon is 071-122244; u kunt dan naar toestel 18 vragen. LEIDEN In de Lingestraat, Lekstraat en Drechtstraat in Leiden worden binnenkort verkeersdrempels in de vorm van siervakken aangelegd. Dit na verzoeken van bewoners en de Stichting Meerburg, om iets te doen aan het te hard rijden in deze straten. De Lekstraat en de daaromheen liggende straten zijn vrij lang en uitnodigend voor automoblisten om soms harder te rijden dan eigenlijk is toegestaan. Dit geeft gevaarlijke situaties voor bij voorbeeld de daar spelende kinderen. De gemeente heeft een schetsje van de gemaakte plannen aan de buurtbewoners ver stuurd. Tevens wordt op verzoek van de bewoners de parkeersi tuatie in de Drechtstraat opgenomen. Het is de bedoeling dat daar 23 parkeervakken komen, waardoor bewoners en wande laars niet meer gehinderd zullen worden door op de stoep gepar keerde auto's. Het is de bedoeling dat de werkzaamheden voor eind maart .klaar zijn. Burgerlijke stand LEIDEN Ondertrouwd: A. A. E. Bakker-J. Singerling; J. J. van der Born-J. Kok; H. J. L. Brackel-M. A. E. A. Weiten; E. Dekker-H. Remond; F. Koningen-A. C. M. Cozijn; P. J. Mink- W. J. C. M. van Galen; D. van Oos ten-S. M. Vink; L. Sanders-S. E. de Lang; A. J. Smittenaar-M. C. van Eij- gen; W. J. Wallaard-M. H. M. Lepoe- ter; G. L. Wennekers-A. du Prie; N. B. Zirkzee F. M. A. Raaphorst. Gehuwd: F. L. Funke-S. Uppenkamp; A. P. van Klaveren-V. C. Leuering; E. J. van Uitert-S. A. Murcia; P. Dron- kert-A. M. V van der Blom. Geboren: Maria Petronella, d.v.; J. H. M. v. Bourgondiën en A. M. J. Mes man; Ingeborg Jessica, d.v.; M. A. 01- denhof en D. F. Vooijs; Catharina Wil- helmina. d.v.; J. van der Vijver en C. W. van der Linden; Yasemin, d.V.; O. Tas en M. Hidlroglu; Lissane Johan na, d.v.; J. B. Badenhulzen en J. Buis man; Helena Maria Clazina, d.v.; J. B. Dlersman en M. Stipdonk; Nancy Co- rinne, d.v.; C. G. van der Veer en I. H. A. van der Spek; Abraham, z.v.; J. van Twist en H. M. P. Posthuma; Do- rine Annet. d.v.; W. A. W. van Wal- stijn en C. A. M. M. de "Haan; Johan nes Petrus. z.v.; A. J. van Kan en M. J. Brederode; Martinus Antonius Jo hannes. z.v.; T. P. van Haasteren en M. W. A. Groen in 't Woud; Joyce Theresia Johannes Maria, z.v.; E. G. A. J. M. van Tilborg en C. M. J. J. Melchiors; Jacobus Casper, z.v.; J. J. M. Wakelkamp en T. Feenstra; Bar bara llonka, d.v.; S. P. Baltes en W G. Noordhoek. Overleden: T. H. Pouwels; geb. 01 apr. 1914, man; P. C. van Niekerk; geb. 10 sept. 1906. vr.; A. Houwer; geb. 17 okt. 1918. man; S. Kremer; geb. 16 mei 1908. echtg. van; A. P Kuijl; C. van der Burg; geb. 04 apr. 1890, gehuwd gew. met; G. M. Minne- ma; A. P. Zandvliet; geb. 20 apr. 1902, geh. gew. met; A. P. Beij; M. E. Witmans; geb. 28 aug. 1900. geh. gew. met; E. Boersma; H. Bergers. Kb. 30 apr. 1926. man; C. M. van iorn; geb. 17 nov. 1908, man; G. C. Droogh; geb. 27 Jan. 1900, man; M. J. M. A. Geijer; geb. 10 jun. 1906, man; J. van Sonsbeek; geb. 25 Jun. 1917. man; H. van Daalen; geb. 18 sep. 1886, man; E. A. E. Jong; geb. 22 apr. 1953. echtg. van; R. G. Kremers; H. C. Blansjaar; geb. 19 maart 1903, man; C. J. M. van Ees; geb. 13 maart 1907. vr.; L. van Rij; geb. 05 mei 1941. man; W. Schlmmer; geb. 05 mei 1941, man. IN 50 JAAR NOOIT EEN MINUUT TE LAA T OP KANTOOR GEWEEST z'n dooie eentje het wisselkantoor van het park, zelfs op de drukste dagen. „Dat je niet knettergek wordt, is me een raadsel", zei eens een directeur tegen hem, toen hij op een keer dertig bussen met toeristen uit de Elzas in ijltempo van Nederlands geld voorzag. 's Avonds ging ik met soms een miljoen in m'n koffertje op de fiets weer naar kantoor terug. Aan mijn lunchpakket voor de middag kwam ik vaak niet toe en dat nam ik dan maar weer mee naar huis". En liet Van der Loo maar schuiven; ook wat het maken van grappen betreft. Trouwens daarin bleef hij eveneens zeer exact. Toen hij zijn 40 - jarig jubileum vierde, bood de clientele van de bank Van der Loo een buitenlandse reis aan. Daar ging ie dan, met een heel stel anderen. Bij die gelegenheid vroeg een mevrouw hem; „kent u al die mensen (want het waren Noordwijkers, snapt u) „Ja zeker, en ik weet ook nog hoe zwaar ze zijn...", reageerde Wil van der Loo slagvaardig. Maar dergelijke gewichten behoorden bij hem altijd tot de meest vertrouwelijke bankgeheimen; daar hoefde geen dame over in te zitten. Niet alleen het bankwezen had Van der Loo's intense belangstelling, hij maakte ook vele jaren deel uit van het bestuur van de Vereniging van Villa - Huizen - en Kamerverhuurders. Een slag mensen apart dus; en daaraan bewaart de nu op een haar na oud - bankdirecteur ook veel goede en zelfs vrolijke herinneringen. Punt. Uit. Zijn bank zocht een nieuwe heer, die inmiddels gevonden is. G. Poster volgt Wil van der Loo als directeur bij de Noordwijkse ABN - bank op. Woensdag 23 januari wordt Van der Loo (uiteraard met zijn vrouw) uilgeluid op een receptie, belegd door de directie van het district West van de Alg. Bank Nederland. Dat gebeurt van 's middags 5 tot 7 uur, in het Hof van Holland. Het huis, in dit geval het hof, zal te klein zijn; dat geef ik iedereen op een brieve. ADVIESRAAD OOR DE INNENSTAD: P IDEN De verkeerslichten in Leiden D toen beter op elkaar te worden afgestemd. gf' verkeer op de doorgaande- en hoofdwe- ^moet kunnen profiteren van een zoge- ride 'groene golf'. Tevens moeten de ver plichten worden uitgeschakeld, zodra its 'verkeersaanbod afneemt. Dit zegt de Ad- fa Kraad voor de Binnenstad in een reactie "tt gemeentelijk verkeerscirculatieplan. De adviesraad heeft ten aanzien van het ver keerscirculatieplan nog wel meer noten op haar zang. Zo zegt men; „Werkgelegenheid, een le vendige stad, en een geldelijke bron, die de Leidse gemeenschap ten goede komt, wordt be werkstelligd als Leiden -dat een regionale functie bekleedt- een goede, gezonde en goed bereikbare middenstand behoudt". Om dit te bereiken, dienen het wegenbeloop en de te tref fen verkeersmaatregelen erop gericht te zijn. dat in de gehele stad een goede doorstroming van alle verkeer mogelijk is. Kritiek op het plan heeft de Adviesraad omdat er volgens hen te weinig aandacht aan het vrachtverkeer wordt besteed. Het fiets- en particulier autover keer wordt naar de mening van de adviesraad te veel gedwongen een bepaalde route te ne men. De raad adviseert dan ook de voetgan gers- en (brom)fietsers op alle wegen toe te la ten, zonder beperkende verkeersmaatregelen, maar dat met uitzondering van de specifieke voetgangersgebieden. Voorts dient de gemeente zorg te dragen voor de bouw van drie parkeergarages teneinde de binnenstad van het naar parkeerruimte zoe kende verkeer te ontlasten. Tenslotte moet aan de bereikbaarheid van het alarmverkeer de grootste aandacht worden besteed. Het zit er bijna op voor een bankwerker van het puurste gehalte. Nog een week en dan is Wil van der Loo „kluizenaar" af. Voor de laatste maal zal hij dan de kluis van het ABN - kantoor in Noordwijk aan Zee in het slot draaien. Eigenlijk had de heer Van der Loo daar nog even mee willen wachten, omdat hij liever de halve eeuw vol wenste te maken. Het scheelde niet veel meer, Nederland - concern en op het Lindenplein werd ook weer het nieuwe kantoor gebouwd. Van der Loo werd in 1946 procuratiehouder. Geboren Noordwijker onder de Noordwijkers; hij kende zo goed als iedere dorpsgenoot. „Ach ja, ik kan met iedereen goed Opschieten. Dat heb ik van m'n vader. Ik zou populair zijn Mogelijk. Dat komt misschien, denk ik, doordat ik kan luisteren. De mensen nemen je in vertrouwen en bespreken vaak niet alleen i f: e| K.J. Cath, voorzitter van College van Bestuur van Tjj Uidse Universiteit opende eravond de Leidse Weten- h! pswinkel aan de Stations- n 73 door het letterlijk weg- cr 'en van de drempel bij de rdeur van de winkel en hec hullen van een bord met rop de naam van de uni- rt sitaire instelling. Met het e [nemen van de drempel een hoofdtaak, van de "vi lenschapswinkel symbo- J(. h aangegeven, namelijk het h. fbruggen van de kloof tus sen universiteit en bevolking. De Leidse Wetenschapswin kel, die al vanaf 1 oktober vo rig jaar actief is zal voorlopig twee jaar op basis van proef functioneren. Na die periode wordt beslist of het experi ment wordt voortgezet. De Wetenschapswinkel verricht graiis onderzoek voor groepe ringen die nooit hebben kun nen profiteren van de univer sitaire kennis, zoals actiegroe pen, buurtcomité's, milieu groepen en dergelijke. The Old Black Hor- se Saloon Band, afge lopen za terdag nog in de Leid se Stads gehoorzaal. gezondheidsredenen was hij wel gedwongen, met vervroegd pensioen te gaan. Heel wat Noordwijkers vinden dat verdraaid jammer, want het plaatselijke bankwezen staat er straks maar wat kaaltjes bij als die markante persoonlijkheid, die in zo goed als vijftig jaar een begrip „in bonis" is geworden, het geldfront heeft verlaten. Van der Loo was haast de bank zelf, als vertrouwensman en adviseur van velen. Aan zo iemand ga je wennen; zeker als je ergens over aan het dubben bent. Bankman Van der Loo hielp je er dan uit. Dat was één van zijn verdiensten. Wil van der Loo heeft een uitnemende loopbaan achter de rug. Hij begon als jongste bediende en eindigt nu als bankdirecteur. „Jongste bediende, ja, zo kwam ik op 6 januari '31 bij de bank op het Lindenplein. Het was-net de Twentsche Bank geworden toen. Directeur was Doede Bakker en m'n hoogste baas mr. D. U. Stikker, dè latere minister van buitenlandse zaken en secretaris - generaal van de Navo", vertelt Wil van der Loo. „Ik was ongeveer een half jaar van de Mulo af en mijn eerste maand bij de bank gold als proef. Vijftien gulden in de maand, dat was m'n eerste loon, en daar ging ging de eerste keer 75 cent vanaf omdat ik niet de volle maand had gewerkt. We zaten toen met z'n drieën op kantoor, in een bescheiden pandje met een paar ramen aan de voorkant. Daar heb ik nog een oude foto van". Onder directeur D. Algera kwam de grote bloei. De Twentsche Bank ging over naar het Algemene Bank hun financiële zaken, maar ook privé - toestanden. Dan word je min of meer vertrouwensman. Overigens was voor mij iedere klant gewoon een klant. Of het nu een directeur van een enorm bedrijf was of een schilleboer; de behandeling was gelijk. Vooral ook de „kleine" klanten lagen me na aan het hart, zij hoorden er net zo goed bij". Scheidende bankdirecteur Van der Loo is trots op z'n goede relaties met de plaatselijke overheid. Als de politie iets te maken had met vals bankpapier, kwam ze steevast naar hem toe, zelfs op zondag. Wil van der Loo schat, dat in bijna vijftig jaar honderden miljoenen guldens door zijn handen zijn gegaan. Zoiets spreekt tot de verbeelding, even zo goed als zijn „waakzaamheid". Hij herinnert zich niet, dat hij in al die jaren ooit één minuut te laat op z'n werk is geweest In de eerste tien jaar van het bestaan van Keukenhof beheerde Van der Loo in i Eigenlijk verbaast het me niets, dat die jongens zo'n i succes hebben. Je had ze i afgelopen zaterdagavond en de nacht daarop maar eens hun gang moeten horen gaan tijdens dat dixieland - festival van „Key town '80" in de Leidse i Stadsgehoorzaal. Dat was I geïnspireerd vakwerk. En dat in het teken van een „oud zwart paard". Ik heb het over het ras - Leidse orkest „The Old Black Horse Saloon Band", dat in I zijn bijna tweejarig bestaan f te kust en te keur furore maakt. De verrichtingen op k de instrumenten blijven nergens onopgemerkt. Zoiets moet z'n vruchten j afwerpen. n „En hoe verzekerde i drummer Henk Robbers t me, terwijl hij druk doende was met het lossen van hengelsportartikelen die in de zaak aan de Haven aan de man gebracht moeten worden. „Poef, je zou het er bijna warm van krijgen" verzuchtte Henk, maar daarbij doelde hij niet op de sjouwerij. Nee, het wordt veel enerverender voor Robbers en zijn vijf musicerende collega's in de Saloon Band. „Het is zo goed als zeker - zeg maar voor negentig procent - dat we van 11 tot 18 maart optredens gaan verzorgen in het verre oosten. In Singapore, om precies te zijn. We wachten nu alleen nog maar op bevestiging van iemand in Singapore met wie wij goeie relaties hebben. We zullen het wel gauw moeten weten, want er valt nog wel één en ander in orde te maken. met die prikken en zo, weet je wel". „The Old Black Horse Saloon Band" gaat naar Singapore op uitnodiging van de Nederlandse club daar. Henk Robbers; „Singapore Toe maar Dat is een enorme happening voor amateurs zoals wij. Die lui van de Hollandse club in Singapore, dat zijn mensen van een stel machtige multinationals die om de haverklap feestjes bouwen en daar steeds weer één of ander gezelschap voor inviteren. Deze keer is het oog op ons orkest gevallen. We zullen daar dus die club aangenaam bezig moeten houden. Nou, ze zullen er geen spijt van krijgen. Dat zit er wel dik in", is de overtuiging van Henk Robbers.

Leidse Courant | 1980 | | pagina 5