Volop tevredenheid over sluitende begroting Zevenhoven Alphens Klaverhof tegen handhaving van vuilnisstortplaats GS willen verbreding rijksweg Den Haag-Rdam onderzoeken Van Alcmaerlaan wordt opgeknapt KORTWEG REGIC LEIDSE COURANT WOENSDAG 16 JANUARI 1980 PAGIK Zevenhoven - Met tevredenheid over de sluitende gemeentebegroting van de ge meente Zevenhoven voor het jaar 1980 hebben de beide politieke partijen, CDA en Gemeentebelangen, gisteravond tij dens de openbare raadsvergadering alge mene beschouwingen gehouden, waarbij nog wel de nodige eisen en verlangens naar voren werden gebracht. De heer C. van Veen (CDA) begon met een opsomming van wat tot stand gekomen was in de jaren'70. Het CDA was zeer tevreden over het verwezenlijken van hun verlan gens, onder andere de aanschaf van de vuil niswagen, die een aanzienlijke verbetering en arbeidsbesparing was, zodat meer man kracht kon worden ingezet voor andere ob jecten in de gemeente. „De bouw van het medisch centrum is begonnen en het geeft ons grote voldoening dat het in 1976 gelan ceerde voorstel door het toenmalige CDA- raadslid de heer P. Kooiman, nu werkelijk heid gaat worden. Ook de ontwikkeling van het winkelcentrum hebben wij altijd met grote zorg tegemoet gezien, doch nu krijgen wij naast het medisch centrum ook een kap salon en een echt bankgebouw. Laten wij hopen dat de overige nog te vestigen bedrij ven een positieve invloed zullen hebben voor-de bewoners van het dorp. De reconstructie van de weg in het Noordse Dorp is voltooid, en zal na de aanplanting in het voorjaar een riant aanzicht zijn", aldus de heer van Veen. Voor de begroting van 1980 werden er zo wel door het CDA als door Gemeentebelan gen wensen en opmerkingen geplaatst. Bei den partijen brachten ter tafel de aanleg van groenvoorzieningen onder andere langs fietspaden, maar ook bij diverse woonker nen; de scholenbouw, die in ontwikkeling is en waarvoor de aanvraag voor nieuwbouw voor de beide basisscholen bij het ministerie ligt. Het CDA is voor goed onderwijs en zal dit waar nodig is bevorderen, maar heeft grote bezwaren tegen diegenen die van deze gelegenheid, dus de scholenbouw, een poli tiek steekspel wensen te gaan maken. ..Wij zullen ons daar met kracht tegen verzetten." Het GBZ streefde, met betrekking tot de be zuinigingen naar één scholencomplex met behoud van de eigen identiteit. De heer Van Veen noemde een alternatief voor de aanleg van een duur fietspad langs de Kousweg: de Molenweg. Deze zou min der kosten met zich meeebrengen en zou binnen korte tijd gerealiseerd kunnen wor den. G.B.Z. noemde daarbij de aanleg voor Dorpsstraat-Noordeinde-Lieneer en de we gen buiten de bebouwde kom richting om liggende gemeenten. Beide partijen zagen graag speelweiden met speel en klimtoestellen voor de jeugd. G.B.Z. stelde voor de mogelijkheden te bekijken voor trapveldjes, een fietscross-terreintje en een kinderboerderij. Het informatieblad 'tehooi en te gras' is in 1979 éénmaal verschenen. Het leek het CDA niet zinvol om op deze manier door te Schorsing gaan, tenzij het blad per kwartaal zou ver schijnen. De partij beloofde graag medewer king te verlenen aan het tot standkoming van dit informatieblad. G.B.Z. vond de opla ge-zoals hij nu was verschenen te duur en pleitte voor een goedkopere uitgave. Het CDA bracht nog enige zaken onder de aandacht: „Het is jammer dat er afgelopen jaar weinig gedaan is aan de problemen van de Noordsebuurtsepolder en wij verzoeken b en w hier met spoed aan te werken. Ook aan het parkeerprobleem bij de voetbalver eniging sportief is niets gedaan. De wegen in de Noordse buurt, weinig of niets aan ge daan! Over de algehele reconstructie ervan zouden wij graag in 1980 voorstellen ont vangen." De heer P. vande Drift (G.BN.Z.) hoopte na mens de partij dat er een duidelijk plan komt voor investeringen. Als aanbestedin gen noemde hij een sportveld, een docu mentatiecentrum en en gemeenschapsruim te. Hij was fel gekant tegen glastuinbouw in de Zevenhovense polder en wenste dat dit dorp haar landelijk karakter zou behouden. Over de toewijzing van nog twee units in het nieuwe winkelcentrum zag de heer Van der Drift nog moeilijkheden: „We vinden de koopprijzen erg hoog en zien dat een selec tieve vestiging van bijvoorbeeld eeen slager onmogelijk is." Hij uitte kritiek op de hou ding van b en w omtrent de IGOR-enquête aangaande het openbaar vervoer. De bevol king zou wel degelijk wensen hieromtrent hebben. Nadat beide partijen het woord hadden gevoerd, schorste de voorzitter de verga dering om zich met de wethouders intern te beraden. Na ruim een kwartier werd de vergadering voortgezet. Burgemeester J. Wagenaar was de beide partijen zeer erkentelijk voor de lof over de gemeente begroting, maar was wel wat geschrok ken van 'de windkracht negen van het CDA en de 7,3-uitslag op de schaal van Richter van GBZ'. Hij nam de genoemde punten op en deelde er het volgend over mee: „Aaan de Noordsebuurtsepolder be steden wij zo spoedig mogelijk aandacht. In de laatste b en w vergadering zijn we met een investeringsplan voor de recon structie van de wegen in de Noordse buurt gekomen. Het zal veel geld gaan kosten". „Met het bestuur van de voetbalvereniging Sportief hebben wij een gesprek gehad en zijn suggesties van onze kant in goede aarde gevallen. Vlak bij de kantine kunnen twee parkeerplaatsen komen voor twintig a der tig auto's Over de scholenbouw hebben wij niet veel te zegen. Wij zijn geen partij voor schoolse aangelegenheden. B en w hebben niet als taak samenwerking te verlenen. De scholen hebben rechten, zij kunnen schrifte lijke aanvragen indienen, waarbij de inspec teur ingeschakeld wordt", aldus de heer Wagenaar. „Ik moet mij in het vage hullen over het fietspad Kousweg en Molenweg en langs het Noordeinde. Een opdracht voor ontwerp is onderweg. Dat moet door de Heidemij ge maakt worden. Ook zaken als gondverwer- ving komen aan de orde en dat is een grote zaak. Je hebt te maken met eigendommen van agrariërs, maar dat zal hopelijk, geen grote problemen geven. De Molenweg is ei-' gendom van waterschap Aarlanden waar wij en gesprek mee zullen hebben om deze weg om te turnen tot fietspad", aldus de burgemeester. Een kinderboerderij werd van de hand gewezen: „Er is hier voor de jeugd op dit gebied al genoeg te zien." Er waren op de secretarie genoeg wensen van de bevolking over het streekvervoer binnen gekomen en dit hadden b en w wel degelijk in de IGOR-enquète naar voren ge bracht. „Wij hebben tienduizend gulden' voor aanleg en onderhoud van groenvoor zieningen uitgetrokken. De aan te leggen fietspaden zullen worden ingekapseld door groenstroken. De Dobbe en de Vrijen hoek zullen worden voorzien van bomen, terwijl er flink wat aanplant zal komen in het Noordse Dorp. Ook andere agendapunten dan de begro tingsbehandeling kwamen gisteravond nog aan de orde. Het vaststellen van een nieuwe jeugdsubsidie-verordening gaf weinig aan leiding tot heftige discussies. De leeftijdsg renzen zijn herzien: de verordening geldt voor leden van plaatselijke verenigingen in de leeftijd van zes tot en met zeventien jaar. Het verouderde subsidiebedrag is aange past.: een vast bedrag per vereniging per jaar, vermeerderd met een bedrag van vijf gulden per jeugdlid. De sportvereniging Ze venhoven ontvangt in totaal 1151 gulden, de tennisvereniging 1229 gulden, de gymnas tiekvereniging 1276 gulden en de meisjes club 'de jeugd vliegt uit' 490 gulden. ALPHEN AAN DEN RIJN Eigenaren van flatwoningen aan de Alphense Klaverhof hebben bezwaar aangetekend bij het gemeentebestuur tegen de handhaving van de vuil stortplaats in het bestemmingsplan Zeegersloot. De ge meente Alphen aan den Rijn wil de stortplaats handhaven tot één januari 1985. De eigenaren zijn van mening dat het vuilstorten in strijd is met de uitgangspunten en doelstel lingen van het bestemmingsplan, dat ondermeer voorziet in recreatieve mogelijkheden op de plek van de huidige stort plaats. Vanuit milieuoverwegingen klaagt het Klaverhof de gemeente aan omdat de stankoverlast ondanks genomen maatregelen nog aanwezig is. De vuilnisstortplaats in de Coupépolder is volgens het college in het verleden door de provincie aangewezen als regi onale stortplaats voor onver- brandbaar vuil. Toch wordt er regelmatig gebrand en nog on langs heeft er een brand van twee dagen gewoed. Boven dien zijn de eigenaren van me ning dat de aanvoerroute voor het vuil, langs de Bruinslotsin- gel door de woonwijk Ridder- veld zeer gevaarlijk is, mede door de hoge snelheid die de wagens na het kruispunt Bruinslotsingel/Saffierstraat bereiken door het ter plekke eindigen van de 50 kilometer snelheidsbeperking. De weg is eveneens de afscheiding tussen de woonwijk Ridderveld en het aangelegde recreatiegebied Zegersloot. Het is in strijd met de doelstellingen van het be stemmingsplan dat ondermeer een veilig en beschut voet- en fietsverkeer moet waarborgen, gevrijwaard voor autoverkeer. Een tweede punt waar het be zwaarschrift op is gericht, is de door het college gevolgde pro cedure. Het college heeft on dermeer al inrichtingssugges ties laten uitvoeren zonder dat het bestemmingsplan als zoda nig is goedgekeurd. De heer Haanstra, lid van het college, heeft in de commissie ROSO van 10 oktober 1979 toegege ven dat niet de juiste procedu re is gevolgd. Enkele voorbeel den die het bezwaarschrift aanvoert tegen de gevolgde procedure: "Zonder een enkel behoefteonderzoek bij de pri-. mair belanghebbenden is een gedeelte van het miljoenen project uitgevoerd. De gevol gen van deze werkwijze zijn dan ook niet uitgebleven. Het terrein gelegen tussen de be bouwing Helmhof-Klaverhof- Saffierstraat dat als tijdelijke maatregel was ingezaaid en dat totaal multifunctioneel in tensief werd gebruikt door scholen, niet georganiseerde sportbeoefenaars en recrean ten is tot meer dan de helft te rug gebracht. Het is zelfs niet meer mogelijk een speelveld te projecteren met minieme ma- De flat Klaverhof in Alphen. ten door de aangegeven boom- beplanting op het speelveld. Het aanliggende terrein tussen de parkeerplaatsen en de Kromme Aar is volledig onge schikt voor een speelveld on dermeer door hoogteverschil len. aangegeven boombeplan ting. oppervlakte en inrich ting". De eigenaren tekenen verder nog bezwaar aan tegen de trailerhelling voor het te water laten van de boten en de ongunstige beginlocatie voor de windsurfers "Van het bij het bestemmingsplan ter inza ge liggende suggestieplan en de genoemde inrichtingssug gesties is bij de uitvoering bij na niets meer terug te vin- .den". De Van Alcmaerlaan in Hoogmade wordt op geknapt. De weg die veel te lijden heeft ge had van het bouwverkeer is mede door de slechte bodemgesteldheid ernstig verzakt. Aan deze situatie wordt binnenkort een einde gemaakt als de gemeenteraad morgenavond akkoord gaat met een voorstel om tot de her stelwerkzaamheden over te gaan. Bij dit plan wordt eveneens het herstel nagestreefd van de Graaf Willem II laan en de De Bruijnlaan. Het initiatief voor de herstelwerkzaamheden is een aanzet voor grote herstelwerkzaamhe den die het college in de komende vier jaren wil uitvoeren. Ondermeer wordt gedacht aan een "grote beurt" voor het Noordeinde en de Kerkstraat. Clubkampioenschap IJsvereniging Rijpwetering RIJPWETERING De IJs club Rijpwetering houdt vana vond op de Akkersloot de clubkampioenschappen op de korte baan voor hereh. Mor genavond staan de kampioen schappen voor dames op het programma. Aanvang van bei de wedstrijden is om half acht. OUD ADE Door de ijsclub Oud Ade werden gisteren schoolschaatswedstrijden ge houden. De uitslagen waren: Meisjes eerste en tweede klas: 1. Saskia v.d. Poel; 2. Marion Los; 3. Monique v.d. Ploeg. Jongens eerste en tweede klas: 1. Mare v.d. Geest; 2. John van Leeuwen; 3. Martin v.d. Geest. Meisjes derde en vierde klas: 1. Heidi v.d. Poel; Leslie v.d. Fits; 3. Judith van Seggelen. Jongens derde en vierde klas: 1. Bram v.d. Poel; 2. Peter van Seggelen; 3. Wido van der Geest; 4. Kees v.d. Geest. Meisjes vijfde en zesde klas: 1. Fien v.d. Lubbe; 2. Monique v.d. Poel; 3. Simone Metaal. Jongens derde en vierde klas: 1. Ted de Haas; 2. Mare Velze- boer; 3. Raymond v.d. Fits; 4. Marcel Hoogenboom. Vrijdag om zeven uur 'sa- vonds worden schaatswedstrij den gehouden voor dames, ju nioren en senioren op het Vennemeer. DEN HAAG Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland willen een onder zoek naar de mogelijkheden tot verbre ding van Rijksweg 13 (Den Haag-Rot terdam) met tweemaal twee rijstroken. Gedeputeerde F. A. Diepenhorst heeft dit gisteren gezegd tijdens een pers bijeenkomst. GS steunen hiermee de wens van de rege ring de capaciteit van deze Rijksweg te vergroten, maar niet diens uitgangspunt dat door Midden-Delfland Rijksweg 19 - het deel van de A4 tussen Den Haag en Schiedam - wordt aangelegd. Aanleg van Rijksweg 19 is niet in het streekplan Zuid- Holland opgenomen, alhoewel het beno digde zandlichaam er al jaren ligt. De ex tra rijstroken voor Rijksweg 13 zouden moeten fungeren als rangeerbanen, waar aan ook de aansluitingen op de rijksweg worden verbonden. De bestaande twee maal drie stroken zouden als centrale dor- gangsweg moeten gaan dienen. Rijksweg 13 zou daarmee tweemaal vijf rijstroken krijgen. OEGSTGEEST In het groene kerkje in Oegstgeest treedt zondag 20 januari het ensemble 'Intermezzo' op. Op het programma staan werken van Scarlatti, Dowland, Sta- mitz, Telemann en Bach. Het 'Intermezzo' ensemble bestaat uit de mezzo-sopraan Vera Verzijden, de fluitiste Stans Backer, de cellist Cor Citteur en de claveciniste Henny Vos sen. De aanvang van het con cert is 14.00 uuren de toegang skaarten zijn verkrijgbaar op de gebruikelijk verkoopadres- WASSENAAR In het ka der van de Week van het Gebed, van 18 tot 25 januari, houdt de Wassenaarse Raad van Kerken op zondaavond 20 januari een gebedsdienst. De dienst wordt geleid door Ds. van de Kamp. Als thema voor deze avond is het onderwerp 'Uw Koninkrijk kome' geko zen. De dienst wordt gehouden in de kapel van huize Willi- brordus aan de Ridderlaan 1 in Wassenaar. De aanvang is 19.00 uur. Filmliga viert 3-jarig bestaan VOORSCHOTEN De filmliga Voor schoten bestaat deze maand drie jaar, wat voor het be stuur aanleiding was om de fimcriti- us B.J. Bertina in één van Nederlands kleinste bioscopen, het Voorschotense Greenway theater, uit te nodigen. De heer Bertina toonde zich op de zaterdag gehouden receptie zichtbaar verrast dat in een kleine ge meente als Voor schoten dergelijke filmaktiviteiten konden bestaan. Liga-voorzitter Jelle Pijpers lichtte in zijn openingsrede toe dat van de 600 liga-leden een groot aantal uit Leiden en Den Haag afkomstig is. „Je zou kunnen zeggen dat Voorschoten in deze een regionale functie vervuld". Namens het bestuur zei hij op de zelfde voet door te willen gaan; mocht de bioscoop onverhoopt verkocht worden dan zal een andere ruimte betrokken worden. Bob Bertina vroeg zich af of het liga-pu bliek („zo enthousiast en heterogeen") niet In memoriam Richard van Amstel Als gevolg van een keersongeval is gi'si onze medewerker Richj van Amstel om het lev gekomen. Jarenlang he hij voor onze krant licht laten schijnen op bestuurlijke verwikkel gen van de gemeente phen aan den Rijn. Hij sterk betrokken bij de, litiek in deze geme( Soms scherp, emotioi dikwijls vol waarde] schreef hij zijn artikel in een opmerkelijke duktiviteit. Enkele jaren geleden te Richard op onze ri tie binnen. Journali onervaren, maar in d gelopen jaren groeide uit tot een van onze gewaardeerde mei werkers. Veel te jong is uit dit leven weggeru Een simpel vrachtwagt wiel heeft een man i dood. die wij niet alle vanwege zijn redaction! inbreng zullen missi Veeleer zullen wij zijn mor, langdurige discuss over geloof en politii ontberen. Zijn betrokke heid bij het maken v een* krant was spret woordelijk. Het is geeng meenplaats om te zeggi dat wij Richard node zi len missen. Wij wens zijn echtgenote Hannv i Ei de twee kinderen v< nj, kracht toe om dit verli M te kunnen dragen. Optimistisch het vierde liga-jaar in: v.l.n.r. voorzitter Pijpers, Bob Bertina en exploitante en secretaris An en Hans Nieuwen- huizen. een prima testpubliek voor try-outs van nieuwe films zou zijn. Hij zei de filmliga Voorschoten toe graag te bemiddelen in al lerhande filmkwes ties. „Ik twijfel niet in het minst aan een voorspoedige toe komst van de filmliga Voorschoten" aldus de heer Bertina. Vogel werk groep Hazerswoude Koudekerk HAZERSWOUDE/KOUIlii KERK AAN DEN RIJN Een aantal inwoners Hazerswoude en Koudek jj aan den Rijn heeft het tiatief genomen tot de richting van een vogelgr^ j De leden hiervan v kennis van de natuur en vogels die hierin leven, i groten. Gewapend met dels i nis hopen zij de vogelstand bewaren en uit te breid® gro'ep, die aansluiting hd zocht bij de Koninkl#| derlandse Natuurhistik Vereniging, zal versclfl activiteiten ontplooien, len bijvoorbeeld nestki worden opgehangen,.de y« stand zal worden ge'ïnveh seerd. er zullen excursif touw worden gezet i voorlichting worden gege Cultuur in Dorpshuis Aarlanderveen AARLANDERVEEN - tentoonstelling „The Old mers", houdt vrijdag 18 j nuari een kulturele avi ter gelegenheid van de in bruikname van de tona commodatie van het D shuis. Dp deze avond die om uur begint, wil de toneel niging, alle kulturele gingen de revue laten pass en aantonen dat het vet gingsleven in Aarlandet nog steeds bruist van ent Medewerking verlenen zangvereniging De Lofs de toneelverenigingen Plankenridders, de orgai rende vereniging en de ziekvereniging D.S.S. Judotoernooi voor scholierei HAZERSWOUDE/KOD KERK AAN DEN RIJ! Jos Lotens, de technisch der van de Hazerswoi Koudekerkse judove ging Yoshi, wil op 1 i een judotoernooi voor t scholen uit Koudekerk j zerswoude-Rijndijk en 1 brugge organiseren. IHij hoopt dat de directd van de scholen uit de drie pen gunstig op zijn oproefl geren en op genoemde elk met een uit zes penj tellend team van de partij len zijn. Vast staat in iedfl val nu al dat De RidderN Koudekerk aan den Rijnj eerste maart als toen plaats zal dienen. Bedoeling is dat elk Jej van de betrokken basisa één afgevaardige levert] de ploeg, ongeacht sexej tijd, eventuele graduatie <j wicht. De representant vj zesde klas dient als capU fungeren. Voor de coach-l tie wordt gedacht aan eel der of een leerkracht tracht wordt om de vade/ se judoka-vedette Peter laar te strikken voor h(' reiken van de prijzen. Aanrijding op LEIDEN Een II meisje is gisteren op het de Mozartlaan aang« door een fietser die glad ijs had begeven. wond aan het linker h been werd het schaaö voor behandeling naar h aconessenhuis overgebrf

Leidse Courant | 1980 | | pagina 4