Verlies De Algemene in sleutelwedstrijd Ervaren Cock van der Hulst wint veteranentltel Ereplaatsen voor Leidenaarsbij Dubbele winst heren Leiden en Alecto De Danaïden zakt verder weg li LEIDSE COURANT MAANDAG 14 JANUARI 1980 (Van onze korfbalmedewerker) LEIDEN Voor overgangsklasser De Danaïden is dit seizoen geen rol van be tekenis meer weggelegd. Door een 11—8 nederlaag zakte de ploeg van Gerard Bos verder weg in de grauwe midden moot. Hetzelfde geldt voor Fides Pacta, zij het dat hier het degradatiespook al om de hoek komt kijken. Zaterdag ver loor Fides Pacta met 1511 van koplo per Dalto. Voor Pernix is de race naar het kampioenschap afgelopen na de dui delijke 12—7 nederlaag bij VES. TOP pakte de laatste kans op redding door van Vriendenschaar te winnen. De Alge mene verloor het sleutelduel van Quick, terwijl ook Fiks verder in de verdrukking kwam na het verlies van De Regenboog. De Danaïden werd het slachtoffer van de stijgende prestatiecurve van ZKV. De Zaanse ploeg speelde zeker niet briljant, maar vond een gehandicapt De Danaïden tegenover zich. Cees Christiaanse was we gens een blessure zijn plaats kwijtgeraakt aan Jo Korenhof. Deze jeugdspeler speel de een verdienstelijke wedstrijd maar kon het niveau nog niet aan. Door het wegval len van Christiaanse viel ook zijn grote aandeel in de score weg. De gehele pro- duktie kwam nu van Hennie Devilee (5x) en Leon Brouwers (3). De eerste helft kon De Danaïden nog wel meekomen, zij het met een achterstand van twee treffers. Na rust (6—5) bleef dit beeld tot 9—7 behouden. De Danaïden kreeg toen na het invallen van Eric Peters twee goede kansen op herstel. Deze werden niet benut en ZKV nam ruimer afstand. Via 117 werd de 11—8 eindstand bereikt. Tussen de veertigste en de vijftigste mi nuut viel de beslissing bij Dalto—Fides Pacta. Voordien was het duel gelijkop- gaand geweest en hadden de ploegen re gelmatig scorend via 6—5 bij rust een 8— 8 stand bereikt. Twee afstandsstreffers, een tegendoelpunt en weer twee verre bal len en Dalto stond met 13—9 voor. De ploeg van coach Jan Hensen kon dit gat niet meer dichten. Het werd 1511 met Conne Carree (3), Nico Pikaar (3). Ronald van de Velde (2), Jacquelien Velthuyzen, Patricia Gottmer en Dick Onderwater in de scorende hoofdrollen. Een nederlaag tegen Vriendenschaar kon TOP zich absoluut niet meer permitteren, dan zou degradatie welhaast onafwend baar zijn. Een forse tegenvaller in de vorm van een snel opgelopen 0—2 achterstand werd toch snel te boven gekomen. In de achtste minuut was het alweer 2—2 en in de resterende tijd bouwde TOP, waar Kees van Vliet plaats had moeten maken voor Harald Simmelink een 6—4 voor sprong op. Na de hervatting werden de onderlinge duels feller wat een daling van het spelpeil ten gevolge had. TOP had toen al, na zes minuten, een veilige vier punten marge opgebouwd. Deze voor sprong kwam geen moment meer in ge vaar, ook al draafde de ploeg van Ruud van der Horst in de slotfase chaotisch naar het verlossende eindsignaal: 11—7. Doelpunten van Ineke Westerbeek (3), Jan Willem Simmelink (3), Annemieke Keuning (2), Harald Simmelink en Peter Ciggaar. Vrij abrupt heeft Pernix afgehaakt in de strijd om de titel. In Den Haag werd de Leidse ploeg weggespeeld door VES, waar in Leiden nog met 85 van werd gewon nen, maar nu als herboren speelde. VES miste in de eerste helft nogal veel en daar door kon Pernix bijblijven. Na de hervat ting (ruststand 4—4) waren de Haagse schoten wel raak en keek Pernix snel te gen een 8—4 achterstand aan. Na een kort herstel (85) volgde de beslissende klap, die VES naar 11—5 bracht. Het duel was toen natuurlijk wel beslist. Door tref fers van Alice Tieleman (2), Janko Breed- veld (2), Wil van der Kooij, Kees van der Kraan en Peter Kuipers werd het tenslotte 12—7. Nadat De Algemene en Quick twintig mi nuten lang ingeschoten hadden vielen de doelpunten snel achter elkaar door de mand. Vanaf 2—3 vloog de score omhoog naar een 98 ruststand. Qua spel ontlie pen de ploegen elkaar niet zo veel, alleen kostte het De Algemene veel meer moeite tot scoren te komen. Quick had een enorm lengtevoordeel en buitte dat knap uit. Dat brak de ploeg van Ruud Niesing in de tweede helft op. Gedirigeerd door de lange mensen onder de korf liep de Dordt- se ploeg van 10—10 via 10—12 weg naar 11 17. De eindstand werd 14—17 met doelpunten van Wim en Ruud van Vliet, beiden vier, Sannie Rusman (2), Truus van Vliet, Mieke van der Berg, Bert Molloy en Martin Filippo. Weer geheel compleet heeft Ons Eiland zich gerevancheerd voor het kostbare puntenverlies van de laatste weken. Vites se leek in de eerste minuten een willig slachtoffer, maar begon na 40 hevig te gen te spartelen. Nog voor rust was de marge tot een treffer geslonken (6—5), waarna een spannende tweede helft volg de. Met een wisselende voorsprong van een of twee treffers behield Ons Eiland het initiatief. Door treffers van Wim Nijenhuis (3), Rob en Huib Hasselbach (elk 2), Julia Arnoldus, Barrie van Duin en Patrick Verra werd een 119 eindstand bereikt. Na twaalf minuten leek het alsof de korven bij Crescendo—Ten Donck met een dek sel waren afgesloten. De eerste Leidse aanval, die door treffers van Tessy Burg- houwt en Louis Kok toch snel voor 2—0 had gezorgd, faalde jammerlijk. Het bleef de resterende achtenveertig minuten dus 3—1 (derde treffer van John Huigsloot). Uit pure armoede ging Crescendo de laat ste vijf minuten maar op balbezit spelen en werd niet eens meer op de korf ge schoten. Fiks miste duidelijk schotvaardigheid te gen De Regenboog. Na een 1—0 stand na dertig seconden werd de rust ingegaan bij 33. Na rust nam Fiks nog eenmaal een voorsprong, maar nadien nam de Dordtse ploeg het heft in handen. Fiks kwam na 46 nog wel tot 56 en 67 maar het schortte in de afwerking. Zelfs een nume rieke meerderheid in de aanval ten gevol ge van een blessure kon niet benut wor den om de uiteindelijke 78 nederlaag af te wenden. Doelpunten waren er van Ro bert van der Kraan (2), Rob Nonhebei (2), Reinetta Anholts, Conny Klijn en Ab Knetsch. Twee blessures op kritieke momenten in de wedstrijd kostte Velocitas de punten. Na een erg slechte helft had Oranje Wit, de minst slechte van het duo, een 3—0 voorsprong. Kort na de hervatting werd het 32 maar door de klap na de blessu re van Marjolein Verbeek, zij moest ver vangen worden door Marjolein Nobbe, kon Oranje Wit weer uitlopen tot 5—2. Het herstel dat volgde werd ook nu weer be lemmerd door een blessure. Ybo Schutte moest wegens een enkelblessure uitvallen. Oranje Wit won tenslotte met 75 on danks tegentreffers van Rien van Poel geest (2), Aart Duiser (2) en Ybo Schutte. Geheel tegen de verwachtingen in nam Fluks in de eerste helft een 1—3 voor sprong op Hoekse SV. een van de koplo pers in IIIC. Door wat domme verdediging- sfouten aan Noordwijkse zijde slaagde Hoekse erin de stand om te buigen tot 4 3. Fluks wist deze en ook de vijfde tegen treffer echter te beantwoorden en pakte met 55 een kostbaar punt. Treffers van Jan Verloop (2), Lenie van der Plas, Corrie Schelvis en Rob Schelvis. Rob Nonhebei (links) vangt af in het met 87 verloren duel met De Regenboog. LEIDEN - Dit zaalhockeyweekeinde behaalden de heren van Leiden en Alecto dubbele overwinningen, bij de dames was Forescate met een zege en een gelijkspel het succesvolst. In de derde klasse won Leiden eenvoudig van HDS met 10-2. Edwin Dekker, Johan van Marwijk Kooy en Wouter Eykenhout zorgden voor de meeste treffers. In zijn tweede partij versloeg Leiden VCL met 6-3, hier waren Johan van Marwijk Kooy en Dirk Drijver de topscorers. Hisalis stelde tegen de tien treffers van HDS een doelpunt van Koen Brouwer; 1-10. Zijn andere wed strijd verloor Hisalis eveneens, deze met 8-4 van Bleiswijk. John Simons en Fred Oprei troffen beide tweemaal doel voor de Lisse- naren. Alecto won wel van Bleiswijk na een 2-1 achterstand bij rust werd het toch nog 6-2 voor de Leiderdorpers. Doelpunten van Alecto kwamen van Marco Koeken en Hans Hartgens. De tweede partij leverde Alecto een 5-2 zege op VCL op. Weer Hart gens en Koeken scoorden. Dames Roomburg (1e klasse) deelde de punten: 2-2. In een gelijkop- gaande strijd doelpuntten Els Reynders en Joke van de Drift voor de Leidse ploeg. De tweede wedstrijd leverde een 5-4 ne derlaag op voor Roomburg tegen de Kieviten. Via drie strafcor- ners van Els Reynders en een doelpunt van Lilian Mentink bleef Roomburg lang bij, maar een strafbal vlak voor tijd deed de ploeg de das om. Tweedeklasser Leiden verloor met 3-2 van Groen Geel. Voor rust nam Leiden via Marleen Royink en Martine Bal een 2-1 voor sprong. Na rust was Leiden door een gebrek aan wisselspeel sters niet meer in staat de voorsprong vast te houden. In de tweede partij hetzelfde beeld. Leiden nam via Mieke Gronheid een 1-0 voorsprong. Maar Rijswijk kwam voor rust langszij en liep in de tweede helft uit naar 3-1. Forescate speelde 2-2 gelijk tegen Noordwijk. Voor rust zette Els du Buvrie de Voorschotense ploeg op een 2-0 voorsprong, die zij echter niet vast kon houden. De andere partij leverde een regelmatige 4-0 zege op tegen Car touche. Doelpuntenmakers waren hier Jacqueline van Wijk(2), Karen Wassink en Els du Buvrie. In de derde klasse versloeg Alecto VCL met 4-0. Manja Bos en Marie Yvonne van Waesberghe scoorden ieder tweemaal. De an dere wedstrijd moest Alecto een 7-3 nederlaag van Zoetermeer incasseren. Voor rust kon Alecto nog tot 2-2 bijblijven. Caroline Jost en Marijke Brink scoorden de Leiderdorpse doelpunten. Cock van der Hulst behaal de gisteren zijn zevende nationale crosstitel. - ■|f WIELRENNEN BERG EN DAL Dat ervaring en stalen zenuwen in de wielersport nog altijd onontbeerlijk zijn bewees Swift-veteraan Cock van der Hulst met het behalen van zijn zevende crosstitel in zijn nog altijd succes volle loopbaan als wielrenner. De snelle start van Limburger Jan Aarts zou te snel blijken te zijn. Meer dan de helft van de af te leggen vier ronden reed hij weliswaar ver voor de rest van het veld, de derde ronde bracht zijn ondergang. Dat was het moment waarop Cock van der Hulst voor het eerst serieus in de achtervolging ging, of zoals hij het zelf beschrijft: „Aart? en Zuiderduin reden in het begin zó hard dat ik dacht: laat ze maar gaan. Ik wist dat ze moe zouden wor den, en dat ik dan toe zou kunnen slaan. Tja, dat voordeel van de ervaring heb je dan." Het eerste slachtoffer van die achtervol ging werd Lissenaar Herman Zuiderduin, die al snel kansloos was voor de hoogste trede van het ereschavot, en die cte laatste ron de zelfs af moest sluiten met een felle sprint, om niet ook de der de prijs mis te lopen. Ook Jan Aarts was niet bestand tegen de kracht die van der Hulst nog over had. De kracht die hij op het hard bevroren parcours - met zeer weinig loopwerk - goed ge bruikte, en waardoor hij tenslotte zegevierend over de meet zou komen. De overige crossers van Swift hadden het minder makkelijk op het mooie, maar gevaarlijke parcours in de Nijmeegse bossen. Amateur Hoogkamer was met de vermoeidheid van de vele eer dere veldritten in de benen niet in staat de kop te volgen. Moe deloos staakte hij daarop de strijd. Veteraan Overdevest kwam op geen manier uit de voeten op alle gevaarlijke hellingen, maar werd wél nog éénentwintigste. Liefhebbers Turk en Kerkvliet uit Zoeterwoude zagen geen kans zo hoog te eindigen als in de eer dere veldritten dit seizoen. Turk kwam niet verder dan de twaalf de plaats. Kerkvliet eindigde als vijftiende. Hennie van der Maat reed zijn derde veldrit maar werd toch nog drieëntwintigste, wat vooral gezien de moeilijke omstandigheden een knappe prestatie was. Junior Ton Overdevest had te kampen met materiaalpech. Op zijn reservefiets kwam hij niet verder dan de vijfentwintigste plaats. Nieuweling Jan Zandstra werd vijfendertigste. PIETER EVELEIN Nieuwerkerk a/d IJssel Veruit de belangrijkste wed strijden van dit weekeinde werden zaterdagmiddag in Nieuwerkerk verzwommen. Het betrof hier de Speedo- jaargangwedstrijden voor jeugd onder twaalf jaar. Bij deze wedstrijden zijn de Leidse zwemmers uitstekend voor de dag gekomen. Vier zwemmers slaagden er in een eerste plaats te bemachti gen t.w. Yvonne de Kier, 1.16.2 op de 100-vrij en Remco Filip po, eveneens van LZ'86, op de 100-school in 1.38.8. Voor de andere Leidse vereniging de Zijl/LGB was er goud voor Jo- landa Laterveer en Pauli Vene kamp. Eerstgenoemde zege vierde op de 100-vlinder in een goede 1.35.0, terwijl Pauli Ve nekamp zeer verrassend de 100-vrij op haar naam wist te brengen. Deze Leidse zwem ster heeft haar trainingsarbeid sinds enige maanden opge voerd en dit resulteerde nu al in een zeer behoorlijke 1.33.9 op de 100-vrij voor meisjes ge boren in 1970/1971. In het 5 meibad werden de clubkampioenschappen van de Zijl/LGB afgewerkt. Met name op de vlinderslag brak een flink aantal zwemmers een per soonlijk record. Martijn Snoek bijvoorbeeld, liet een tijd van 1.30.7 noteren bij de jongens onder tien jaar. In dezelfde leeftijdsklasse, maar dan voor meisjes blonk Jolanda Later veer opnieuw uit. Dit keer reali seerde ze een tijd van 1.34.0. Bij de jongens onder veertien finishte Hans Lalau in een rap pe 1.08.4. Op de 100-rug he ren was Robert van Zijp opper machtig. Zijn tijd was 1.06.6. Belangrijkste uitslagen Nieu werkerk: 100-vrij meisjes 71/72: 3. Miranda de Jeu (Al kemade) 1.44.3; 100-school jongens 71/72: 2. Patrick v. Lanen (LZ'86) 1.57.5; 100-vlin der meisjes '70/: 2. Mireille Correljé (Zijl/LGB) 1.44.1, 3. Hannie de Wit (LZ'86) 1.46.5; 100-rug jongens '70: 2. Marco Mulder (LZ'86) 1.34.1, 3. Edo den Boef (Zijl/LGB) 1.37.2; 100-school jongens '69: 3. Martijn Snoek (Zijl/LGB) 1.38.8; 100-vlinder meisjes '68: 1. Sylvia Bakker (Alkemade) 1.27.0, 3. Suzanne Jansen

Leidse Courant | 1980 | | pagina 16