3YS ZIAN /Vitesse verslaat AZC/Unique )lijtt in ïe race Italiaanse clubs benaderen buitenlandse vedetten 'Golden West-tour' door Nevada en Californië BON Wereld speler Cruijff in Los Angeles onderscheiden ORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 22 DECEMBER 1979 PAGINA 17 Chan e we aren zeve ottert averln Zwe v; Daar er de lm DEN HAAG ZIAN/Vites- se heeft gisteravond in zwembad De Waterthor een vleugellam AZC/Unique met 8 5 verslagen. Twee angels waren uit de AZC aanval weggehaald: Tony Buunk en Gijze Strooboer. Hierdoor werd de Alphense formatie gedevalueerd tot een vrij ongevaarlijk insect dat af en toe plaagstootjes kon uitdelen. Met name in het eerste spel- deel was daar sprake van toen AZC verrassend een 1 3 voorsprong nam. Aan het ein de van dit speldeel had ZIAN de marge nog kunnen verklei nen, de strafworp van Aad van Mil spatte echter op de paal. Daarna was het woord aan Jan Evert Veer. Met een gave hattrick bewerkstelligde hij 4 3. Ruud Misdorp maak te in deze periode wat missers in het eerste speldeel weer volledig goed. Door het agres sieve man to man spel kwa men de Dillen spelers niet meer gevaarlijk toe aan de aanval. Dit bewezen de harde cijfers in de derde periode: ZIAN wist in een minuut op vrijwel identieke wijze drie maal te scoren. Drie snelle counters leverden een 7 3 stand op het scorebord. AZC daarentegen kreeg tweemaal achtereen een man meer. In deze minuut wisten zij pas aan het eind te scoren. Ook deze keer werd Jan Evert Veer bewaakt door Eric Noor- dergraaf. In tegenstelling tot de eerste confrontatie pakte dit uiteindelijk in het voordeel voor de Hagenezen uit. Noor- dergraaf had zijn handen vol aan de leraar sportacademie zodat zijn rol gisteravond te veel beperkt werd tot de ver dediging. In de laatse periode, AZC was toen in feite al de verslagen ploeg, wisten beide partijen nog eenmaal te sco ren. Vier al te enthousiaste supporters sprongen uit pure vreugde het water in. Door deze overwinning is ZIAN als herfstkampioen uit de bus ge komen en lijkt AZC de grote verliezer van deze competitie te worden. Scoreverloop: 0-1 Eric Noor- dergraaf, 0-2 Ruud de Hey, 1-2 Aad van Mil, 2-3, 3-3, 4-3 Jan Evert Veer, 5-3 Jan Midden dorp, 6-3 Erwin Metz, 7-3 Paul van de Putten, 7-4 Arco Ver boom, 8-4 Jan Evert Veer, 8-5 Ed van Es. Pijltjes- gooier zes maanden cel in NOTTINGHAM Clifford Marriott, een 17-jarige leerling-metse laar, is gisteren in En geland tot zes maanden gevangenisstraf veroor deeld voor het gooien van een pijltje naar doelverdediger Pat Jen nings van de voetbal club Arsenal tijdens een wedstrijd tegen Nottingham Forest. Rechter John Aram ver klaarde dat het land door het gebeurde hevig ge schokt was. Hij prees Jennings voor „de ver standige wijze waarop hij het voorval aanpakte en daardoor mogelijk ergere moeilijkheden voor kwam". Jennings had het pijltje uit zijn arm ge trokken en het incident pas bij het ingaan van de rust gemeld. De veroordeelde, een supporter van Notting ham Forest die zichzelf schuldig had verklaard aan het toebrengen van lichamelijk letsel, zei in een verklaring opgewon den te zijn geraakt omdat zijn club aan het verlie zen was. (Van onze correspondent Dick Toet) LOS ANGELESJohan Cruijff, die met Ruud Krol en Johan Neeskens is geselecteerd voor het Wereldelf tal dat op 28 december in Dortmund tegen Borussia Dortmund speelt de wedstrijd wordt geheel via de t.v. uitgezonden en waarvan de opbrengst bestemd is voor Unicef, kreeg gisteren in Los Angeles door bur gemeester Tom Bradley de hoogste sportonderschei- ding van de stad uitgereikt voor zijn verdiensten voor de sportontwikkeling van Los Angeles. Cruijff, uitkomend voor de Los Angeles Aztecs, dat in de play offs werd uitgeschakeld door Vancouver, heeft een groot aandeel gehad in de popularisering van het voetbal in Los Angeles, hoewel het nog steeds achter ligt op foot ball, honkbal, basketbal en ijshockey, in welke takken van sport Los Angeles ook sterke vertegenwoordigers heeft. De komst van Cruijff heeft de belangstelling voor „soccer" en voor de Aztecs echter zeer doen toenemen. Vooral de schooljeugd speelt veel voetbal. Cruijff leidde deze week een serie jeugdkampen waar het storm heeft gelopen. Cruijff is met de feestdagen in Nederland om die in fami liekring door te brengen. Voor het Wereldelftal, dat op 28 december aantreedt, zijn geselecteerd: Krol, Cruijff, Neeskens (Ned), Beckenbauer, Kaltz, Hansi Muller (W-Dld), Platini, Tresor en Six (Fra), Pentelic, Jovanovic, Susisc (Joeg), Keegan (Eng), Botteron (Zwi), Marinho (Braz), Panenka (Tsj), Blochin (Rus) en Pezzey (Oos). CCESVOLLE RENTREE LRRY WIELHEESEN 1 «p o HAAG Het leek wel hij nooit weg was ge it. De vaste bezoekers De Uithof hadden hem Ier geval nog niet opge- Harry Wielheesen zich vermoedelijk geen rentree wensen. De op •ude nest teruggekeerde lier, die zich eerder week na een verblijf bij reenvolgens Leiden Rheem Racers ht weer aanmeldde bij lian Club HYS, had vond een belangrijk leel in de overwinning 7-3 op Snickers Gronin- :n werd dan ook terecht ld. De Haagse forma- an hierdoor volop aan- ■k blijven maken op van de bovenste vier in de Nederlandse Harry Wielheesen (op archief foto) bereidde in de wedstrijd tegen Groningen de eerste vier doelpunten voor en scoorde zelf de zevende en tevens laat ste treffer. ijshockeycompetitie die recht geven op de play-offs. Vooral in de eerste periode •vestigde Harry Wielheesen uitgebreid de aandacht op zich. Tot viermaal toe stelde hij Andy van der Lee in staat te scoren, waarbij vooral de eer ste twee treffers van fraaie makelij waren. Omdat de Gro ningers alleen door een doel punt van Guy Losier van zich deden spreken, had het veel fellere HYS na het afsluiten van de eerste periode al een riante voorsprong van 4-1 op gebouwd. In de tweede periode leek Groningen een overwicht te hebben, maar getuige de doel punten was dat niet meer dan gezichtsbedrog. Dave Bell was de enige speler uit de tweede aanvalslijn die in deze ontmoe ting doel trof: 5-1. Robin Sara- ber kwam nauwelijks in het spel voor en ook de met een knieblessure tobbende Leon van Kemenade, die aanvanke lijk zelfs had moeten wijken voor Rob Hagendoorn, kon weinig of geen gevaar stich ten. De eerste lijn met Harry Wielheesen, Andy van der Lee en Phil McKenzie maakte echter alles ruim schoots goed. Groningen kwam door Garry Dusseldorp weliswaar tot 5-2 terug, maar Phil McKenzie manoeuvreerde zich even later zo behendig tussen vier Gro ningse verdedigers door dat doelman John Muizelaar het onverwachte schot verkeerd beoordeelde: 6-2. Het feit, dat beide ploegen met slechts twee aanvalslijnen opereerden, brak zowel HYS als Groningen in de derde periode op. De ver moeidheid speelde iedereen duidelijk parten en de wed strijd daalde dan ook in amu sementswaarde. Harry Wielheesen maakte zijn succes compleet door zelf 7-2 aan te laten tekenen en Alan Pluijmers bepaalde tenslotte de eindstand op 7-3. Dat ge beurde op een moment dat bij HYS twee spelers op de straf bank zaten. Scheidsrechter Nico Toemen stuurde na een vechtpartij Carl Harrewijn, Ron Weiland en de Groninger Garry Dusseldorp voor twee minuten weg. Even paniek dreigde er kort voor tijd nog bij de thuisclub toen aanvoer der Harry Turk na een onge lukkige botsing met Rob van Onlangs geblesseerd op het ijs bleef liggen. De zaak liet zich achteraf echter niet al te ern stig aanzien. Zodat HYS de toekomst ook wat dit betreft vooralsnog weer hoopvol tege moet kan zien. DICK KIERS ten verrassing I indoortennis ROSTOCK Barbara Krause zwom op de eerste dag van de Oostduitse indoorkampioen schappen in 25-meterbanen, de 200 meter vrije slag in 1.56.80, de snelste wereldtijd van het jaar. NEW YORK Binnen een week zal tennisser Arthur Ashe, die óp 13 december werd geopereerd aan de kransslagader, het St. Lucas- ziekenhuis in New York mo gen verlaten. Hij heeft ver klaard er op Wimbledon weer bij te zullen zijn. LONDEN Voor de Engelse competitie werden gisteravond gespeeld: ArsenalNorwich C. 11, Bristol C.Southampton 01, Ipswich T.Tottenham H. 3—1, Middlesbrough—Bol ton W. 31, Stoke C.Leeds U. 02, Wolverhampton W. Brighton 13. STA VANGER Het Neder landse herenhandbalteam heeft gisteren de eerste van de twee vriendschappelijke duels met Noorwegen verloren met 16—12. MUNCHEN Bayern Mün- chen contracteerde voor twee ëneenhalf jaar de Noorse voet baller Aas (24), libero van IF Moss. PRAAG De Tsjechische re gering heeft de ouders en zus van tennisster Martina Navra- tilova permissie verleend zich in het buitenland te vestigen. Zij kunnen ook altijd weer naar Tsjechoslowakije terug keren. Martina Navratilova niet, omdat zij in 1975 asiel vroeg in de Verenigde Staten van Amerika. AMERSFOORT Frank Drost (AZPC) verbeterde het jeugdrecord voor jongens (25 meterbaan) op de 400 meter vrije slag tot 4.02.2. Marcella Mesker in halve finales dubbelspel MIAMI BEACH In het tennistoernooi om de Orange Bowl in Miami Beach plaatste Karin Moos zich in de cate gorie onder 18 jaar voor de kwartfinales en bereikte Marcel- Ie Mesker met Lesley Harrison (Aus) de halve eindstrijd in het damesdubbelspel. Karin Moos won met 64, 57, 64 van de Tsjechische Irva Novakova. De Poolse Kuczynska, die Marianne v. d. Torre had uitgeschakeld, versloeg de Amerikaanse June Fierstein met 6 2. 6—3. Marcella Mesker en Lesley Harrison bereikten de halve finales door een zege van 76, 62 op het gerenommeerde Ameri kaanse duo Pam Shriver en Sue Baker. RLE Verrassingen len zich gisteren in de •de ronde herenenkel- |van het toernooi om de irlandse indoortennisti- Goirle niet voorge- [geplaatste spelers (Louk Jers, Marc Albert, Huub |Boeckel en Rolf Thung) Jtten allen de derde ron- ard Pluco niet drogeerd WEGEN Het springp- 1 Pluco van Henk Noo* is blijkens nader onder- begin september tij- het concours hippique iqf< Hoogboom (België) niet ogeerd. oor professor Van Rossum de katholieke universiteit Nijmegen uitgevoerde ^a-expertise heeft negatief j taat opgeleverd. Het eer- tonster, dat in Gent werd alyseerd, had een positie- itslag. BC: ofboksers wen iger rust na k.o. !|q uco city rid Boxing Council) 't gisteren in Mexico j verklaard, dat een prof il >er na een knock out een ^periode van 60 dagen in zal moeten nemen. Bo- 'u lien mag hij in dat tijds- «k de eerste 30 dagen de ning niet hervatten, je knock outs in twee op I rolgende gevechten ^t automatisch is, dat de er gedurende 180 dagen in de ring mag verschij- indien kondigde de WBC dat iedere bokser in de omst in het bezit zal moe- ch'f)"jn van een internati°naal "sl -paspoort. licensie zal de gegevens :n bevatten van alle 'afgaande gevechten, de ische gegevens van •afgaande wedstrijden en nedische goedkeuring voor c eerstvolgende gevecht. jf jjhaakleiders ONINGEN In de twee- ic ronde van het toernooi het Europees kampioen- kPP schaken voor jongens OtGroningen heeft de Ne- k ander Rudy Douven gis- gewonnen van de man Mare Santo-Ro- resP. Eric Hoeksema ver met zwart spelend Merchiers uit België, van der Heyden, de derde erlandse deelnemer, im remise overeen met de ander Johan Hjartarson. afgebroken partij uit de ginc|'te ronde van Van der /'den tegen Thomas Ernst ,<j Zweden eindigde eveneens ,a emise. ia twee ronden leiden Gazik Plaskett (Eng), Sanna Azmajparasjvili (S.U.) en min (S.U.) allen met 2 Broers v.d. Kerkhof spoorloos EINDHOVEN Het bericht dat de Italiaanse voetbal club Perugia interesse heeft voor de gebroeders René en Willy v.d. Kerkhof indien de grens open gaat voor buiten landse voetballers heeft on rust gewekt in Eindhoven. Het is voorts vrijwel zeker dat doelman Jan van Beve- ren aan het eind van het sei zoen 'vertrekt. De gebroeders v.d. Kerkhof- zouden tijdens de „superster- renslag" die in Milaan wordt georganiseertd, praten met de clubleiding van Perugia. PSV heeft het tweetal evenwel ver boden aan het sportevenement deel te nemen. Maar de broers zijn wel spoorloos. Niemand weet waar ze zich bevinden. PSV ontkent overigens dat er contacten zijn gelegd tussen Perugia en de Eindhovense club. De tweelingbroers heb ben, volgens Italiaanse kran ten wèl contact gehad, met se cretaris Ramaccioni van Peru gia. Jan van Beveren, die aan het eind van het seizoen volgens zijn contract voor een ton weg mag, is in onderhandeling met een Franse club. Hij wenst niet te zeggen welke club het is. De Italiaanse clubs rekenen er kennelijk op dat de grens wordt geopend want het grote Italiaanse sportblad Gazette dello Sport onthulde dat be- halde Perugia met de broers v.d. Kerkhof nog verscheidene andere clubs in onderhande ling zijn met buitenlanders. Zo zou AC Milan de Westduitser Rummenige en de Braziliaan Zico willen aantrekken, Inter- nazionale interesse hebben voor de Fransman Platini en Juventus azen op de Brit Ke vin Keegan, die aan het eind van dit seizoen HSV, waar hij momenteel speelt, zeker zal verlaten. HSV's manager Gün- ther Netzer heeft dat bekend gemaakt, er aan toevoegend: „Het is voor HSV onmogelijk Keegan te behouden. Zijn con tract loopt 30 juni 1980 af en we zullen voor Keegan een transfersom van twee miljoen Mark ontvangen, ongeveer hetzelfde waarvoor wij hem van Liverpool hebben overge- Kevin Keegan verlaat HSV. Naar Italië? nomen". Netzer was niet be reid te onthullen naar welke club Keegan zal gaan. Uwkrantsamen met de ANWB Het zonnige westen van Amerika. De gouden kuststrook van Californië en de kale woestijnen van Nevada en Arizona. Dat is gebundeld in de 'Golden West-tour', die uw krant in sa menwerking met de ANWB organiseert van 16 april tot en met 2 mei 1980. Een fascinerende tocht door het wijde ge bied van de USA. Van Los Angeles, met de magische film studio's in Hollywood, via de fraaie kustweg en de wonder schone '17 Miles Drive' naar het dynamische San Fransisco en dwars door de woestijn via Las Vegas naar het lieflijke San Diego. Met als hoogtepunt een langdurig verblijf bij de Grand Canyon, het imposante wereldwonder, dat badend in een kleurenpracht de Colorado-rivier begrenst. Op 16 april brengt de KLM u rechtsstreeks van Amsterdam naar Los Angeles, waar u overnacht In het Sheraton-hotel. Donderdag 17 april wordt een bezoek gebracht aan de Uni versal-studio's, aan Beverly Hills (waar de acteurs en actrices wonen) en het Chinese theater. In het hotel staat een wel komst-cocktail voor u klaar. Dagtocht op 18 april naar Disneyland, het avonturenland van Walt Disney. De entree en elf tickets voor attracties zijn inbe grepen. Zaterdag 19 april start de 'Golden West-tour' met een prachtige rit langs de Oceaankunst via Santa Barbara naar Monterey, waar wordt overnacht In het Hilton Inn. San Fransisco is het doel van de volgende dag, dat u via de '17 Miles Drive' bereikt en waar wordt gelogeerd in het Ho ward Johnsons Hotel bij de beroemde Fisherman's Wharf. Maandag 21 april is een ochtend excursie door de stad met o.m. bezoeken aan Chinatown, de Japanese Tea Garden en de Golden Gate Bridge. De middag is vrij voor het doen van inkopen. Dinsdag 22 april gaat u het binnenland in en door een vrien delijk landschap met boomgaarden wordt Bakersfleld bereikt met als rustpunt Hiliday Inn. Het groene Californië wordt woensdag 23 april geruild voor de kale woestijnvlakte van Nevada waar In de loop van de middag Las Vegas wordt bereikt. Op de beroemde 'strip' kunt u naar clubs en speelgelegen- heden. Verbleven wordt in het Mint Hotel. Ook de volgende dag blijft u in Las Vegas om deze 'fun city' nader te bekijken, 's Avonds flitsen de lichten weer aan voor de boeiende shows met artiesten van wereldnaam. Vrijdag 25 en zaterdag 26 april staan volledig in het teken van de Grand Canyon. Vrijdag op de tocht er naar toe pas seert u de indrukwekkende Hoover-dam en het uitgestrekte Lake Mead. Aan de rand van de Grand Canyon, die vooral bij zonsondergang gloedvol is, logeert u in het Yavapai Lod ge. Zaterdags bent u vrij om dit wereldwonder nader te be kijken. Zondag 27 april voert de tocht door de verlaten woestijn en langs grillige bergen naar Tuscon na onderweg het door de Indianen ontruimde en in de bergen uitgehouwen Montazu- ma Castle te hebben bezocht. Uw verblijf is in Double Tree Inn. Maandag 28 april gaat het terug naar het kustgebied. Naar San Diego. Het hotel daar is de Half Moon Inn op het Shelter Island. Dinsdag 29 en woensdag 30 april bent u vrij te doen wat u wenst. Te zwemmen en te zonnen of een uitstapje te maken naar b.v. het grote zee-aquarium met de dolfijnenshow, de botanische tuin, het natuurhistorisch museum of naar de die rentuin, die met zijn vele zeldzame diersoorten de grootste van de wereld is. 's Avonds is in het hotel een gezamenlijk afscheidsdiner. Donderdag 1 mei gaat u terug naar Los Angeles om na het middag uur in een widebody van de KLM te stappen, die u terugbrengt naar Amsterdam en waar u vrijdag 2 mei landt op Schiphol. De prijs van deze unieke vakantietocht bedraagt 2975,- per persoon op basis van een 2-persoons kamer. (Prijsverhoging door brandstoftoeslagen voorbehouden). Toeslag voor 1- persoonskamer 550,-. Minimum aantal deelnemers: 30, maximum 40. In de prijs is begrepen: vliegtocht per KLM-lijntoestel Amsterdam-Los Angeles v.v.; overnachtingen zoals genoemd in programma; vervoer per luxe touringcar; bagage-afhandelingskosten voor 1 koffer p.p.; diensten van een Nederlands sprekende reisbegeleider- (ster) en gids(e). welkomstcocktail in Los Angeles en afscheidsdiner In San Diego; Niet inbegrepen: alle maaltijden; verzekeringen. Geadviseerd wordt een annuleringsverzekering af te sluiten, kosten: 100,- per persoon. Voorwaarden: bij annulering tot 30 dagen voorvertrek 25% van reissom; binnen 30 dertig da gen voor vertrek gehele reissom. Inlichtingen en boekingen bij Sijthoff Pers, Bureau Reisor ganisatie, Wagenstraat 37, Den Haag. Tel. 070 - 624562, tst 257. Aan Sijthoff Pers Bureau Reisorganisatie Wagenstraat 37, 2512 AP Den Haag Ik/Wij wens(en) deel te nemen aan de Golden West-tour van 16 april t/m 2 mei 1980 Naam:Geb.datum: M/V Naam:Geb.datum: MA/ Naam:Geb.datum: M/V Naam:Geb.datum: M/V Adres: Tel.: Postcode: Woonplaats: Ik/Wij wens(en) wel/geen annuleringsverzekering. Voor waarden bekend. Ik weris een 1-persoonskamer (in te vul len door hen, die alleen reizen). Datum: Handtekening

Leidse Courant | 1979 | | pagina 17