poggenpohl keukens/bad rouden priesterfeest Hervormde kerkWoubrugge bouwt nieuw jeugdcentrum uiameche Mm Mariënhaven heeft eigen patiëntenbus Muzikaal Zoeterwoude combineert succesvol helpt u kiezen: OETER WOUDSE ERKTAL 48 JAAR IN BRAZILIË BOLLENKWEKERS MOETEN NAUWER SAMENWERKEN —Succesvol ugdcircus apriole' E Al£| >AJÉ II [j\ Zuiver zijden 10 damesondergoed UNA - EGIO LEIDSE COURANT MAANDAG 17 DECEMBER 1979 PAGINA 5 Het col van kerkvoogden en van de Hervorm- Kerk van Woubrugge definitief besloten om nieuw jeugdcentrum te aan de Kerkstraat, besluit is een logisch van de in 1976 gecon- ongeschiktheid het uit 1922 daterende .Emmanuel". Verbouw van het jeugdcentrum dat ook dienst doet als repetietie- ruimte, stembureau, bejaar- densoos en kleuterschool, is volgens de kerkvoogdij een (te) kostbare aangelegen heid. Een nieuw gebouw zou echter wel moeten passen in de be bouwing van de Kerkstraat. De inmiddels overleden ar chitect Van der Sterre kwam met een ontwerp dat paste in de omgeving van kerk (1653) en pastorie (1880). Voor het gebuik van het ge bouw waren er natuurlijk ook wensen. Op de werktekening zijn die vertaald in een grote zaal, verschillende vergader ruimten en een flinke hobby zolder. Alles goed geïsoleerd, zodat de aktiviteiten elkaar niet hinderen. Esthetische en gebruikseisen brachten een gebouw uit de bus dat niet bepaald goedkoop is. Het kost 600.000 gulden. De financiering was dan ook de grootste zorg. Er was al wel gespaard, in de atgeiopen ja ren had men een ton opzij ge legd. Uit giften en obligaties kwam 150.000 gulden binnen. De diaconie verstrekte een renteloze lening van 55.000,- en als klap op de vuurpijl wil de het bestuur van de Chr. Nat. School wel 2,5 ton uitle nen tegen de lage rente van drie en half procent. Nu is er 'nog „een gat" van 45 duizend gulden. Dit verwacht men met subsidies en verdere ak- ties te vullen. Het nieuwe gebouw, dat ook de naam „Emmanuel" zal dragen wordt gebouwd door de Woubrugse aannemer Van der Laan. De andere werk zaamheden zullen zoveel mo gelijk binnen de gemeente worden aanbesteed. Het ligt in de bedoeling om bij de sloop van het oude gebouw de „gevelsteen" te sparen, zodat die weer een plaatsje kan krij gen. Over de plaats is men het nog niet eens. Al met al ziet de toekomst voor de jeugd in Woubrugge er rooskleurig uit, want het zwaartepunt van het gebruik komt op het jeugdwerk te lig gen. Als alles meezit gaat in maart het oude gebouw plat Tijdens de bouw zal worden gezocht naar andere gelegen heden om de aktiviteiten door te laten gaan. Voor het najaar van 1980 moet het nieuwe ge bouw onder de kap zitten. er Jan Schuur; ondanks zwakke gezondheid nog altijd werkzaam in Brazilië. Gemeentewapen Leiderdorp LEIDERDORP Gemeen tesecretaris C. Hobo onthult woensdagmiddag om vier uur op het plein voor het ge meentehuis het gemeentewa pen van Leiderdorp. Dit wapen dat op het gemeen tehuis zal worden aangebracht waardoor het vanaf de Enge- lendaal goed zichtbaar is, is het geschenk van het gemeen- tepersoneel ter gelegenheid van de ingebruikneming van het nieuwe gemeentehuis. Het werd reeds, symbolisch, over handigd in augustus 1978 aan de gemeentesecretaris bij het slaan van de eerste paal door de voorzitter van de perso- neelsvereniging R. Blauw. Oud -secretaris H.J. M. Sieverding overleden ZOETERWOUDE Ge- meenteambtenaar H. J. M. Sieverding is afgelopen vrij dag in zijn woonplaats Ois- terwijk overleden. De heer Sieverding is van 1969 tot 1972 gemeentesecretaris van Zoeterwoude geweest Na een korte periode als vo luntair in de gemeente Wilnis kwam de heer Sieverding in- 1933 naar Zoeterwoude. Hij werd ambtenaar van sociale zaken, midden in de crisisja ren een enorm belangrijke post. Na de oorlog kwam hij terecht bij volkshuisvesting en sociale woningbouw. Op 1 juli 1969 werd de heer Sieverding gemeentesecretaris, een func tie die hij tot 31 januari 1972 bekleedde. Na zijn pensione ring kocht de heer Sieverding een huis in Oisterwijk, vooral omdat hij een enorm natuur liefhebber was. Morgen zal de heer Sieverding ook in Oister wijk begraven worden. Provinciale weg onberijdbaar door dieselolie DE ZILK De provinciale weg nabij de Zilk is de gehe le nacht voor alle verkeer afgesloten geweest, nadat dieselolie uit een gistera vond gekantelde vrachtauto de weg onberijdbaar had ge maakt. De vrachtauto, geladen met 18 ton suikerbietenzaad raakte gisteravond om kwart voor negen van de weg en kantelde De oorzaak is niet bekend; drankgebruik van de chauf feur wordt niet uitgesloten geacht. De dieselolie uit de tank van het voertuig stroom de op de weg. De politie achtte het noodzakelijk, dat het weg gedeelte werd afgesloten. Eerst vanmorgen kon het wegdek worden gereinigd. Nieuw Medisch centrum Ter Aar TER AAR In de wijk 'Middelland' wordt morgen middag om vier uur de eer ste paal geslagen voor een nieuw Gezondheidscentrum. Het nieuwe Interkruis onder komen komt in de plaats van een 20 jaar oude behuizing aan de Beatrixstraat. Voor de Ver eniging Interkruis en de ge zondheidszorg in Ter Aar biedt de nieuwe welzijnsvoor ziening een belangrijke verbe tering overeenkomstig de ei sen die anno 1979 aan welzijn gesteld kunnen worden. ZOETERWOUDE Het eerste gezamenlij ke optreden van de drie Zoeterwoudse mu ziekverenigingen St. Jan's Fanfare, VIOS en de Rijntamboers kan muzikaal een succes genoemd worden. De publieke belangstel ling liet echter wel te wensen over. De ruim 200 mensen die wel naar de Eenden kooi waren gekomen zaterdagavond konden vooral veel waardering opbrengen voor de gro te finale waarin de minirettes op muziek van de St. Jan's Fanfare een uitstekende show op voerde onder leiding van Corine Blijleven. Ter wijl er nog nooit samen geoefend was verliep de show tot twee maal toe perfekt. Voor de pauze hadden de Rijntamboers, versterkt met enkele leden van K&C uit Leiden, de spits af gebeten. Onder leiding van J. C. Dubbelaar werden de verschillende stukken, waaronder enkele eigen arrangementen op uitstekende wijze ten gehore gebracht. Het muziekgeweld van drumband VIOS werd verluchtigd door optredens van majorettes onder leiding van Monique Berg en pijperkorps. Na de pauze sloot de St. Jan's Fanfare het programma met lichte Zuidamerikaanse muziek af. Een dixieland- bandje verzorgde daarna voor de rest van de avond dansmuziek. HOFJES IN LEIDEN TE KOOP 12 dag^voor 69.50 Herman Kleibrink en Ruud Spruit Verkrijgbaar vla de erkende boekhandel In voorraad bij alle boekhandels in Leiden. Leiderdorp. Oegstgeest. Sassenheim en Voorschoten. Een uitgave van Louis H. Los Boekhandel De Kier - Leiden bvGebr RolffsHandelmij lndus,riewe914 De Gfote PolderZoeterwoude-RijndijkTel. 071-899206 Winkelcentrum Babyion Den Haag Tel. 070 - 8513 08 HILLEGOM „De onge- eniging voor Bloembollen- xrale landbouworganisaties veer vijfduizend bollenkwe- cultuur maandag op de alge- waarborgen, kers in ons land moeten zich mene vergadering van de niet langer individueel op- vereniging in Hillegom. De jong zej te hopen, dat de stellen en meer met elkaar EEG de bloemenmarkt beter gaan samenwerken op gebie- Een herstructurering van de zal afschermen voor de import den als teeltplanning en vereniging, waaraan de verga- uit andere landen, zodat het marketing". Dat zei voorzit- dering de laatste hand werd prijspeil op een aanvaardbaar ter J. LM. de Jonge van de gelegd, moet een beter en di- niveau kan worden gehand- Koninklijke Algemene Ver- recter contact met de drie een- haafd. hot afstaifiTERWOUDE Wie de moeite mt de geschiedenis van Zoeterwou- Ue vjuit te pluizen zal versteld staan van p01" Sgrote hoeveelheid uit dit dorp af- ls^£e zusters, broeders en geestelij- die over de hele wereld hun missi- ire arbeid verrichten. Het werk van 'ontwikkelingswerkers' wordt door de overheid gesubsidieërd ar is slechts mogelijk bij de gratie de financieële bijdragen van het sfront. Eén van deze werkers viert ïduuijjaar zijn gouden priesterfeest. Pater Schuur legde op op 21 september zijn geloften af in de congregatie de Missionarissen van het Heilige ur}1t. Op 22 december van dat jaar Jonrd hij tot priester gewijd. In 1932 n Pitrok hij naar Brazilië waar hij, on- enufc^5 een zwa^ke gezondheid, nog j ds werkzaam is. achti Schuur werd op 12 september 1902 )ren onder de toren van de oude kerk jnsti e Zoeterwoudse Zuidbuurt. Na zijn la- n deIfe school trok hij naar de apostolische school van de Misionarissen van het Heili ge Hart. Zijn jongere broer Simon zou hem enkele jaren later volgen. Na zijn no- vicitaat werd hij met tuberculose voor twee jaar naar huis gestuurd. Ondanks deze ernstige ziekte kon hij zijn theologi sche studies afmaken en op 29 december 1929 droeg hij in de Sint Jans kerk zijn eerste Heilige Mis op. In augustus 1932 vertrok hij naar Brazilië om pas in 1948 weer voet op vaderlandse bodem te zet ten. Eén van de eerste aktiviteiten van Pater Jan Schuur was het lesgeven op de apo- lostische school in Brazilië. Daarnaast was hij rector op een pensionaat voor zusters in het plaatsje Curitiba. Daarna was hij ondermeer pastoor in plaatsen als Macha- do. Campinas en Pirajui. In 1946 werd zijn werk aanzienlijk verzwaard toen de groep Braziliaanse missionarissen onafhankelijk werd van de Nederlandse kerkprovincie. Voortaan zou hij zelf voor de financieën en het personeel moeten zorgen. Twee jaar geleden begon hij op 77 jarige leeftijd alsnog aan een nieuw avontuur toen hij naar het zeer arme en hete Noord Oosten van Brazilië trok. In één van de oudste steden van Brazilië, het dorpje La- ranjeis, was al lang geen priester meer, een vacature die Jan Schuur zou gaan in vullen. De bevolking van het dorpje is werkzaam op enkele grote suikerplanta ges waar ze erg weinig mee verdienen. Het godsdienstig leven staat op een laag pitje en het occultisme komt nog veelvul dig voor. De oude mensen wonen veelal bij hun getrouwde kinderen. Met het klei-, ne pensioentje van hun ouders kunnen zij hun budget wat in evenwicht houden. Ge lukkig is er een kindertoeslag in het voor uitzicht gesteld en waarschijnlijk zal er binnenkort ook een ziekenverzekering in-, gesteld worden. Toch is het, ondanks de hongersnood en de armoe, een hartelijk volk. Temidden van deze mensen viert Jan Schuur deze maand zijn 50-jarig priestersjublileum. In 1980 hoopt hij dan tijd te hebben om voor een korte vakantie naar Nederland terug te keren. 53 (v i'd an sgeld bl|l/ iden uur Prai End Hazerswoudse jeugdcircus ige b iriole' zorgde afgelopen za- *32 a9 voor een bijzonder suc- w.sof01 optreden in het centrum Anker'. Zeer 'professio- toonden de verschillende 117. dieden van het circus hun zaai liaiiteit aan het hoog- >0-21 rrd publiek. Orginaliteit en ïpend 'e staaltjes van acrobatiek -^den voor een zeer verma- ke middag voor de vele w.ïngstellenden. Het resultaat iet vele oefenen van 'Ca- vond grote waardering publiek dat enthousiast schillendde "artiesten" Al IJ I Zoals onderblouses, hemdjes, broekjes en slipjes, in Al naturel en zwart. Dun en toch warm. De prijs valt mee. Breestraat 126 Leiden 071-130960 Kerstconcerten in Noordwijk met Louis van Dijk en Thijs van Leer NOORDWIJK Onder auspiciën van de Noordwijkse stichting KAN worden er op woensdag en donderdag december twee kerstconcerten gegeven in de Grote Kerk van Noordwijk-bin- nen. Medewerking wordt verleend door Thijs van Leer, het trio Louis van Dijk, Jorine Samson (sopraan), Lieuwe Visser (bas), het Leidse Toonkunstorkest en het Residentie Kerkkoor Haga Cantare. Beide concerten staan onder leiding van de Noordwijk se dirigent René Verhoeff. Kaarten voor de uitvoeringen die om 20.00 uur beginnen zijn onder meer verkrijgbaar bij het Noordwijkse VVV aan de Grent. Een gezinskaart kost 30 gulden (25 gulden voor KAN-le- den) De prijs van individuele kaarten is 12,50 gulden. KAN-be- gunstigers, CJP-houders en 65-plussers betalen 10 gulden. De sopraan Jorine Samson kreeg in Nederland vooral bekend heid door het televisieprogramma 'Jonge mensen op weg naar het concertpodium'. De bas Lieuwe Visser valt op door de vele genres waarin hij zingt: Van vooroorlogse schlagers tot en met Verdi bij de Nederlandse Operastichting. Tesamen met Haga Cantare zullen de twee solisten het vocale gedeelte van de twee kerstconcerten yerzorgen. Een patiëntbus voor Mariënhaven: „Bedankt lieve mensen. een aangepast vervoermiddel bleek erg duur. De aanpassin gen zijn net zo kostbaar als de nieuwprijs van het personen- busje. Om het plan toch te realiseren werd een stichting recreatie bejaarden in het leven geroe pen. Deze groep organiseerde een bazar en een loterij waar van de totale opbrengst onge veer 22.000 gulden bedroeg. Verder werd een bijdrage ge vraagd aan het Pr. Beatrix- fonds en andere instanties zo dat de financiering van de bus vrijwel rond is. Met het in ge bruik nemen van de bus is de stichting uiterst tevreden maar er staan toch nog meer plan nen op stapel. Akties daarvoor worden voorbereid. De stich ting is van mening dat vooral bejaarden met een handicap die nogal geisoleerd leven be hoefte hebben aan ontspan ning en afwisseling. Het resul taat van de eerste aktiviteiten belooft in ieder geval nog veel goeds voor_de_ toekomst. WARMOND Door de weersomstandigheden iets minder feestelijk, is zaterdag middag de patiëntenbus voor Mariënhaven in gebruik geno men. De aangepaste bus is be doeld voor recreatief vervoer van de patiënten van het ver zorgingshuis Mariënhaven. In het voorjaar werd het initia tief genoemen enkele aktivi teiten te ontwikkelen om een eigen busje te krijgen voor uitstapjes. Voorheen werden ook wel en kele keren per jaar uitstapjes met de patiënten gemaakt, maar daarvoor werd dan een bus gehuurd. Omdat voor der gelijke trips geen uitkering wordt gegeven bleven ze wel erg beperkt. Vooral de bezig heidstherapie-mensen vonden dat de bewoners van Mariën haven net zo goed recht heb ben op ontspanning. De men sen zijn vaak zeer beperkt in hun mogelijkheden, dus werd er gezocht naar een ontspan ningsmogelijkheid waar zoveel mogelijk mensen van kunnen genieten. Een klein uitstapje vindt iedereen erg leuk maar

Leidse Courant | 1979 | | pagina 5