LUSV overtuigend langs Donar „Docos Varia '79" levert 3000 gulden op Alecto en Leiden delen Hein van der Putten verbetert twee Nederlandse records Tweede plaats Marcel Honsbeek lit -1 IERBYINTEKEN BROEDERSTRIJD Nederlandse titels voor Van As en Treffers It LEIDSE COURANT MAANDAG 17 DECEMBER 1979 PAGINA 1» EN De heren van Gemini/Kange- gaan een moeilijke tweede helft van competitie tegemoet. De Voorschote- in bevinden zich na de nederlaag te- m Edam in de onderste regionen van tweede divisie, daarbij speelden de ide hoofdaanvallers Bert Frank en v os de Ridder afgelopen weekeinde n laatste wedstrijd voor de Voorscho- nse vereniging. Het tweede herenteam n Gemini bungelt na de 3-0 nederlaag gen Tornado triest onderaan op de nglij8t van de derde divisie met het igere totaal van drie (I) punten. In de omotieklas8e handhaafde LUSV zich kop door het als tweede genoteerde mar overtuigend terug te wijzen: 1-3. lython verloor teleurstellend van GVC: ilverwege het seizoen ziet het er niet ar uit, dat de clubs uit de Leidse regio vorig jaar opgelopen schade in zullen llen. Sterker nog, bij een aantal vereni- igen lijkt de de vorig jaar zo sterke inge- itte aftakeling zich voort te zetten. De he- n van Gemini zullen hun uiterste best oefen doen zich in de tweede divisie te ndhaven, terwijl de degradatie van de serves al bijna een feit is. Van de drie imes- derdedivisionisten NOVO, Gemini en Leython heeft nog geen van de ploe- o zich op een promotieplaats genestelt. >or Gemini 2 en NOVO is die kans overi- ns best aanwezig, Leython daarintegen ivindt zich gevaarlijk dicht in de buurt n de degradatieplaatsen. Naast sombe- geluiden ook nog een paar lichtpuntjes: dames van Gemini hebben de kans op omotie nog in eigen hand en LUSV gaat erlii )ts op kop in de promotieklasse met een lorsprong van 4 punten op de naaste be ers. lelopen weekeinde speelden Bert Frank Kees de Ridder hun laatste wedstrijd ior Gemini. Tegenstander Edam werd in Volendam door een goede service al di rect onder druk gezet, hetgeen resulteerde in een overtuigende 3-15 setwinst. Toen de Edammers wat beter gingen stoppen, was het snel bekeken met de Voorschote naren: 15-7, 15-10, 15-13. Gemini hoopt de tweede helft van de competitie weer te kunnen beschikken over de nu nog ge blesseerde Ruud Marchand en zal dan verder moeten met slechts zeven spelers. De reserves speelden tegen Tornado een ongelukkige wedstrijd omdat de drie spel verdelers geblesseerd waren of raakten. Noodgedwongen moest de Voorschotense ploeg de tweede set overschakelen op een 1-5 systeem met Bernard van der Pols als spelverdeler. Gemini 2 beheerste deze speelwijze nog onvoldoende en omdat ook de pass erg matig was, eindigde deze wedstrijd in een 3-0 nederlaag: 15-6, 15-7, 15-6. In de derde divisie dames behaalde Ley thon een moeizame zege op Ruiter VCS. De eerste set leverde dankzij sterk spel- verdelen van Henriëtt^ Schreuder 15-5 winst voor de Leiderdorpse ploeg op. Dat drie wissels tegelijkertijd iets te veel van het goede is, bewees de tweede set, die Leython kansloos met 2-15 verloor. Nadat de derde reeks op het nippertje verloren werd, vochten de Leiderdorpse dames goed terug: 15-5, 15-11. NOVO klopte het Amsterdamse Delta Loyd/AMVJ met 3-1. In de promotieklasse ging alle aandacht naar de wedstrijd tussen Donar en LUSV. De eerste set was erg spannend: via 12-7, 14-12 en 14-14 werd het 15-17 voor de studenten. De tweede set vonden Hans Verdegel en Ron Groen (zie foto) erg ge makkelijk de gaten in het LUSV-blok: 15- 7. John Groen (LUSV) kwam in het veld om z'n broertje Ron (Donar) blokkerend het leven zuur te maken, waarin hij overi gens uitstekend slaagde. Donar-coach Rolf Groen moest Ron aan het einde van VOLLEYBAL de wedstrijd zelfs naar de kant halen. Door sterke aanvalsspel van Roy de Roo en Waldo Broeksma drukten de studenten door naar een 1-3 zege: 15-17, 15-7, 6-15, 5-15. Leython verloor teleurstellend van GVC. De bij de Leiderdorpers terugge keerde Erwin Bergsma speelde een goede wedstrijd, maar kon niet voorkomen, dat zijn ploeg tweemaal met 13-15 verloor. De derde set was een bekeken zaak voor GVC: 5-15. Orion leek bij Jodan Boys kostbare punten te gaan wegslepen. Bij de stand 3-11 ging echter Adri van Weenen door z'n enkel, zodat de aan zijn hand ge blesseerde Rob Vertegaal het veld in moest komen. De eerst set wonnen de Ha- zerwoudenaars nog wel, maar met zes te gen vijf bleek een te ongelijke strijd: 5-15, 15-2, 15-8, 15-7. De coach van de LUSV-dames Hans van Balkom moest na 6-15 verlies van de eer ste set heel boos worden op z'n ploeg om die in het juiste spoor te brengen. Toen dat gebeurd was en de verdediging beter sloot, was het snel bekeken met tegen stander Gemini 3. Het goede aanvallende werk van Ineke Havinga droeg veel bij aan de 3-1 zege: 15-10, 15-10, 15-6. RVV speelde een goede wedstrijd tegen koplo per Zevenhuizen. De Rijnsburgse ploeg trok zich op aan de tegenstander en kon zelfs de eerste set winnend afsluiten: 15- 13. De tweede set ging gelijk op tot 11-11, waarna Zevenhuizen goed serverend met 11-15 aan het langste eind trok. Het derde bedrijf ging ook al op het nippertje verlo ren mede omdat hoofdaanvalser Ellen Kastermans bij een cruciale stand geble- seerd raakte: 13-15. De vierde set was de inspiratie op bij RW: 7-15. DAC blijft in het spoor van de koploper na de 1-3 zege op Leython 2. Setstanden: 15-9, 11-15 (na 11-2!), 7-15, 1-15. WILLEM SPIERDIJK Ron Groen in de aanval voor Donar. Peter Pauwels en Rob van de Bosch formeren een slecht sluitend LUSV-blok. Piet Pijnaaken een Kees de Bock kijken gespannen toe. LUSV won overigens met 1-3. LOSSER Tijdens de Ne derlandse adspiranten-judo- kampioenschappen, die za terdag in Losser, in Overijsel, werden gehouden, zijn Lei- denaar Laurens van As en Leiderdorper Hans Peter Treffers op overtuigende wij ze kampioen van Nederland geworden. In deze, door de Nederlandse Judobond on der overweldigende belang stelling georganiseerde wed strijden, behaalde Van As dit kampioenschap in de klasse tot 54 kg. Na in zijn poule alle tegen standers verslagen te hebben, ontmoette Van As in de kwart en de halve-finale respectieve lijk tegenstanders uit Noord en Oost-Nederland, die beide met ippon vol punt werden verslagen. Door in de finale de Noordhol landse kampioen, Edwin de Blauw eveneens met een vol punt te verslaan behaalde Laurens van As voor de twee de maal in successie het kam pioenschap. Hans Peter Treffers, uitko mend in de klasse tot en met 43 kg. versloeg op even over tuigende wijze zijn tegenstan ders in de poule en bereikte de eindstrijd door in de kwart en in de halve finale de kampi oenen van respectievelijk Zuid-Nederland en Noord-Hol land met een vol punt te ver slaan. In de finale zegevierde Tref fers door Hulst uit Noord-Ne derland met een prachtige techniek gevolgd door een houdgreep te verslaan, daar mee zijn Nederlands kam pioenschap zeker stellend. Beide judoka's zijn leerlingen van Sportschool van Houdt, waar onder leiding van trainer Carel Cappel maanden lang aan de voorbereidingen van deze successen werd gewerkt. EIDEN In de landelijke srste klasse van de badmin- tn-afdeling ging koploper lietwijk met 6-5 tenonder achtervolger BC Ooster- out. Beide ploegen bezetten de partij van gisteren de arste plaats. Veglo had to- al geen problemen met elft. De Leidenaars, gepoe ierd op de tweede plaats de landelijke tweede lasse, wonnen met 8-0 van elft. BC Leiden, ging onder- bij de koploper van doze lasse, Morgenstond: 5-3. lietwijk heeft het vooral in dubbelspelen laten liggen de belangrijke partij tegen Oosterhout. De Leidse oeg won slechts één dubbel- )el. Die winst kwam op naam an het duo Dick Oostergo- 'im Koemans. Dit tweetal arsloeg het dubbel Van der Hst/Vos in de cijfers 3-15, 4- Overige winstpartijen: HE: eeswijk - Henk Westerbeek 15, 1-15; Van der Vlist - Pim imans 15-7, 12-15, 8-15; Vos - Alphons van der g 12-15, 5-15. DE: Tokaya Irene de Vrind,6-11, 8-11. 15 ^rken tegen koploper Mor- "v enstond. In de cijfers 5-3 Mi lerden de Leidenaars terug- d awezen. Een punt kreeg Lëi- »rd en cadeau. Hans Techier van nj| lorgenstond liep in zijn mi- yll Bd-partij een blessure op zo- - at hij zijn heren-dubbel wed- yo trijd moest laten lopen. *6' Ifinstpartijen: HE: Hans Tec- en lier - Kees Knijenburg 13-15, I5-6, 15-17. Een prestatie :roi 'aarmee Knijenburg aantoon- Vfde dat zijn vorm steeds beter ialc >ordt. DD: Baumeister/Sch- erdjezler - Dorie Koelemij/Nora oei e Koning 11-15, 15-8, 7-15. aal en 8-0 overwinning op Delft bbi etekende voor Veglo een pri eel voorbereiding op het be- ji ingrijke duel met koploper lg( lorgenstond dat zondgag rordt gespeeld. Resultaten: gki IE: Wim de Rooy - Van der jjfd ingen 15-0, 15-1; Hans van los «teveld - Laurens 15-10, ;lfd'2-15, 15-8. DE: Jaqueline de lte(Rooy - Sihombing 11-1, 1-1; ni Sylvia Frederiks - Stelten 11- 11-5. Wim de Rooy en zijn i d «rtner Hans van Harteveld j (adden het in hun dubbelpar- Zi I tegen Van der Lingen en e^orens niet gemakkelijk. Na zeer spannende wedstrijd 3 e bleven de punten uiteindelijk ict'och in Leiden: 16-17, 15-8, gi6l7. zer 06 reserves van Veglo kwam en tegen Weesp niet verder der dafi een 6-2 nederlaag. Alleen ,0 Saldi (3-15, 11-15 tegen Phi- teti y8) en het duo Saïdi/Sjaak ro« Ijerin (14-17, 15-1, 15-17 te- zij flen Philips en Thonal) kwa men tot winst. MEURS Vier leden van LKV De Spartaan hebben zich uitstekend geweerd in de interland (gewichthef fen onder de drieëntwintig jaar) tegen West-Duits- land die in het Duitse Meurs werd gehouden. Het drie tal zorgde voor drie nieuwe Nederlandse records. Putten trok eveneens 80 kilo en stootte 107,5 kilo. Voor In het onderdeel trekken kwam Dio Degenaars tot 80 Van der Putten betekende dat een nieuw nationaal re- kilo. Degenaars stootte 105 kilogram. Hein van der Put- cord. Van der Putten verbeterde eveneens het totaal re ten verbeterde zijn eigen Nederlandse record. Van der cord. Zijn broer, Wim van der Putten, stelde ook een Neder lands record scherper. Zijn cijfers waren: 90 kilo trekken en 122,5 kilo stoten. Jan Nieuwpoort tenslotte trok 97,5 kilogram en stootte 117,5 kilo. Wim van Hanegem nogal „krom" in tafeltennisactie. Oud-ploeggenoot Wim Rijsbergen zou evenwel toch zijn meerdere moeten erkennen in de ai wat oudere maestro... LEIDEN De actie Docos Varia '79, die dit weekeinde ten bate van de geestelijk gahandicapte sportertjes van Club' 58 werd georganiseerd heeft drieduizend gulden op geleverd. Met dit fraaie be drag kan Club'58 weer diver se sportieve evenementen voor de gehandicapte spor ters organiseren. Tal van Leidse en landelijke bekend heden, popgroepen, sport verenigingen en andere be langstellenden waren naar de 5e Groenesteeg gekomen. De door Joop van Tol, Cock Janson en Bram Owel geor ganiseerde activiteiten en het doel van de actie zijn kennelijk de redenen voor het succesvolle verloop van Docos Varia 79 geweest. Wim van Hanegem had bij het ping-pongen tegen zijn voor malige clubgenoot Wim Rijs bergen drie sets nodig om de overwinning veilig te stellen. Dezelfde Van Hanegem bleek eveneens een verdienstelijk sjoeler, althans hij was sterker dan Joop Riethoven had ge dacht. De voetballer gooide meer dan honderd en vervol gens schonk Joop Riethoven volgens afspraak vijfentwintig gulden aan de gehandicapte sporters. Nadat burgemeester Vis het eerste stokje van het spel 'Aunt Selly' had gewor pen, wist Riethoven het pop petje maar liefst vier maal te vellen. Degene, die het record van Riethoven zou verbreken werd twee kaartjes Ajax-Feije- noord in het vooruitzicht ge steld en de 'onttroonde mees ter' zou wederom een gulle gift doen. Maar helaas voor Club 58 en voor menig voet- balminnend bezoeker bleef het record van Riethoven overeind. De judoka's van de 'Eenheid' hebben door middel van demonstratiewedstrijden 'een behoorlijk steentje aan de actie bijgedragen. De judoka's zorgden zaterdag namelijk voor een uitverkocht huis. Het muzikale hoogtepunt vormde de folk-musicus Davie Fletcher, die met de Schot Rex Reason optrad. Het spor tieve hoogtepunt werd door de tafeltennissers van Docos opgeëist. Met het goede doel in het achterhoofd werd er 24 uur aan één stuk getafelten nist. Na afloop was de voldoe ning dan ook groot; de geestelijk gehandicapte spor ters zijn er beslist 'rijker' door geworden. Leiden - De zaalhockeycom- petitie dit weekeinde lever de de heren van Leiden en Alecto drie punten op. Bij de dames behaalde Forescate de volle vier punten binnen. Heren In de derde klasse startte Leiden tegen HDS erg moei zaam, bij rust was de voor sprong 1-0. In de tweede helft liep het beter en werden er nog tien doelpunten aan het totaal toegevoegd, zonder dat HDS Iets terug deed, 11- 0. De meeste doelpunten kwamen van de stick van Wouter Eykenhout. De twee de partij van Leiden werd een 4-4 gelijkspel tegen Alec to. De Leiderdorpers kwamen 2 maal op voorsprong via Hans Hartgers, maar voor rust trok Johan van Marwijk Kooy uit de strafcorner de stand twee maal gelijk. In de tweede helft was Leiden wel sterker maar was niet in staat meer te scoren dan de Lei derdorpers. Alecto won zijn tweede wedstrijd met 5-1 van VCL, na een moeizame eerste helft, 2-1, ging het na de pau ze makkelijker. De Leider dorpse doelpunten kwamen op naam van Robert en Ml- chiel Kruidenier en Marco Koeken. Hisalis speelde ook tegen VCL, maar verloor daar met 7-4 van. Paul van Ker- kum en Jochum OTfner zorg de voor de treffers van de ploeg uit Lisse. De tweede wedstrijd won Hisalis met 5-3 van Bleiswijk. Al in de eerste helft nam Hisalis met 4-1 ruim afstand. Paul van Ker- kum (3) en Paul Brouwer (2) waren de doelpuntenmakers. Damea In de tweede klasse begon het nog niet op elkaar inge speelde Leiden erg moei zaam. zij verloor met 5-1 van Groen Geel, na in de eerste helft via een doelpunt van Martine Bal nog gelijk ge staan te hebben. In haar tweede partij trad Leiden te gen Forescate aan. Na een 1- 1 ruststand liep Forescate in de tweede helft uit naar een makkelijke 7-2 overwinning. Leiden scoorde via Martine Bal en Marleen Hoyink, Fo rescate via Evelien Kimman en Liesbeth van de Burg.In zijn andere wedstrijd won Fo rescate in een gelijkopgaan- de partij met 6-5 van Cartou che. Het waren Evelien Kim man en Els du Buvrie die voor de Voorschotense doel punten tekenden. Noordwijk verloor onnodig met 4-3 van Rijswijk, na een 3-0 achter stand bij rust kwam Noord- wijk via Marielle Dresser en twee maal Marianne Tit langszij, maar vlak voor tijd liet de ploeg toch nog het punt schieten. Noordwijk speelde tegen Cartouche met 3-3 gelijk. In de eerste helft nam Noordwijk via Margeret Basten Moos Nederveen en Cristine de Man een 3-0 voorsprong. .Na rust liet de ploeg dit echter volkomen schieten en incasseerde drie tegentreffers. Alecto (3e klasse) won na een 3-2 ruststand met 5-3 van Alphen. Marie-Yvonne van Waesberghe en Pauline de Jong zorgden voor de Lei derdorpse treffers. In zijn an dere wedstrijd verloor Alecto met 3-2 van Waddinxveen, Manja Bos nam beide Alecto- treffers voor haar rekening. LEIDEN Bij de Duindigt Koers in Wassenaar zijn le den van de atletiekvereni ging De Bataven er niet in geslaagd overwinningen te boeken. Wel was er een tweede plaats van Marcel Honsbeek bij de jongens B. Uitslagen: Heren (8000 m): 33 Henk van Leeuwen; 48 Kees van Klink; 55 Arie van Tol; 57 Peter Wezel. Dames (3500 m): 8 Tina Bunsma; 10 Asti Oskam; 12 Lia Verbeek; 15 Enen van Dam; 17 Anne Poli tiek. Jongens A (5000 m): 5 Ben Kerkvliet. Jongens B (3000 m): 2 Marcel Honsbeek. Jon gens C (1500 m): 3 Robert Rijpma; 6 Léon de Jeu; 7 Nico Kerkviet. Meisjes A (3500 m): 2 Marlies Hunk.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19