Vijftien treffers niet voldoende voor De Algemene LZ'86 lijdt geflatteerd verlies bij Neptunus Succes voor Cock van der Hulst ACHT LEIDENAARS NAAR CANARISCHE EILANDEN De Zijl LGB en AZC halen SPORTTRIBLINE v LEIDEN Door een ruim uit gevallen, 15—8 zege op DOS heeft Fides Pacta zich wat meer gedistancieerd van de laatste plaatsen. Ook de tweede Leidse overgangs- klasser De Danaïden behaal de een overwinning. Door een 1211 zege op GKV hand haaft de Bos-brigade zich in de subtop van OK B. Eerstek lasser De Algemene pakte bij Vlaardingen een tweede punt. TOP is na een 98 nederlaag tegen VES in de gevarenzone terechtgekomen. Crescendo haakte na een nederlaag te gen DKV af van de kopgroep. Vooral in de eerste helft van Fides Pacta—DOS bleek zon neklaar hoe sterk de ploeg van Jan Hensen steunt op de aan vallende inbreng van het eer ste aanvalsvak. Terwijl het duo S'ommeling/Pikaar na 4—2 nauwelijks gevaarlijk was voor de korf. scoorden Dik Onder water (4) en Ronald van de Velde (4) er op hun beurt drif tig op los. Het was dan ook al leen aan dat eerste aanvalsvak te danken dat Fides Pacta na 44, via een 64 ruststand weg kon lopen naar 95. Toen deze comfortabele voor sprong eenmaal op he* *nrd stond kwam ook de gewraakte tweede opstelling tot scoren. Door het sterke afvangwerk onder de korf van Nico Pikaar kregen de vakgenoten ruime schotmogelijkheden. In de faatste vijf minuten was het hek pas goed van de dam. Van 11 7 werd het toen nog 15 8. De overige treffers waren van Robin Sommeling (3), Jac- quelien Velthuyzen (2). Diet Rijsbergen en Nico Pikaar. De verschillen in de over gangsklasse B zijn in deze fase van de competitie nog steeds erg klein. Voor De Danaïden stond er dan ook veel op het spel voor het duel tegen GKV. Winnen was het parool van coach Gerard Bos want anders wachtte de grauwe midden moot c.q. staart van de rtang- lijst. Vanaf het allereerste fluit signaal werd De Danaïden GKV een flitsende partij korf bal. Aan beide zijden werd erg snel gevarieerd gespeeld en ook de dames worden volop ingeschakeld in aanvalspel. Geen moment was er sprake van een duidelijk overwicht. Voorsprongen, 20. 35, 4—6 werden even snel opge bouwd als ingelopen. Na rust (6—6) zakte het spelpeil gelei delijk aan. de ploegen hadden te veel van zichzelf gevergd. De spanning bleef echter volop aanwezig. Halverwege de tweede helft nam De Danaïden bij 10—8 definitief afstand van de Gorkummers. Deze marge van twee doelpunten bleek be stand te zijn tegen alle aanval len die GKV nog lanceerde. Na een uur microkorfbal kon een 12 11 eindstand op de for mulieren worden genoteerd. Elly van Spelden (3), Cees Christiaanse (3), Leon Brou wers (2), Hennie Devilee (2), Bea Schrama-van der Meel en Yvonne Kamerling doorboor den de korf. In de eerste dertig minuten werd TOP volkomen overwel digd door VES. De Hagenaars waren erg doeltreffend en koesterden bij rust dan ook een via 3—0 verkregen 5—1 voorsprong. Na de hervatting bleek dat dit teveel van de conditie had gevergd. TOP kon hierna wat terug gaan doen en deed dat op overtuigende wij ze. Door treffers van Ineke Westerbeek, Peter Ciggaar (2), Jan Willem Simmelink en Hans Oudshoorn verkregen de Sas- senheimers bij 66 wederom aansluiting. De balans bleef hierna in evenwicht, de inval lers Wilma Kuhn en Philips Trap konden hier, ondanks een doelpunt van eerstgenoemde, weinig aan doen. In de ..dying seconds" kreeg VES net iets te veel: 9 8. TOP kon de bal nauwelijks meer uitnemen. Overige treffers van Hans Oudshoorn en Peter Ciggaar. „Ik wou dat ze elke week zo speelden dan hadden we geen problemen gehad", verzuchtte De Algemene-coach Ruud Niesing na afloop van het duel tegen Vlaardingen. Toch had Niesing alle reden tot optimis me over het door zijn ploeg vertoonde spel. Natuurlijk leende de tegenstander zich voor een goede wedstrijd. Zes tig minuten lang werd het pu bliek gevangen door sterk spel. schitterende acties en vooral veel doelpunten. Maar liefst dertig maal rolde de bal door de korf, gelijkelijk ver deeld over de beide partijen. Over deze verdeling was Nie sing minder tevreden want De Algemene had vrijwel het ge hele duel twee/drie doelpunten voor gestaan. Kleine onattent- heidjes van de Leidse verdedi ging voorkwamen echter volle winst. Doelpunten van Ruud van Vliet (5), Wim van Vliet (4), Martin Filippo (3), Janny van Iterson (2) invaller en Bert Mol- loy, die zich door zijn spel best wel eens in de basis kan basis kan hebben gespeeld. Al in de eerste helft werd Crescendo door DKV op grote achterstand gezet. Na 2—2 werd via 8—4 een 10—4 rust stand bereikt, na de hervatting sloot de Crescendo verdedi ging aanmerkelijk beter en trad een herstel in. Bij 108 leek de ploeg van coach Frans de Haas diocht bij de aanslui ting maar op dat cruciale mo ment sloeg DKV toe. Na 12—8 hielden de ploegen elkaar in evenwicht. Om en om scorend werd een 15—13 eindstand bereikt. Louis Kok (5), Wilfred Cornelisse (4), Tessy Burg- houwt, Joke Geijer, Marlies Brouwers en John Huigsloot scoorden. In de eerste vijf minuten werd Blauw Wit 51—Fiks al beslist doordat de thuisploeg in die tijdspanne maar liefst zesmaal scoorde. Verdedigend schortte er wel het een en ander bij de Oegstgeester ploeg. Vrijwel ongehinderd liep de Dordtse ploeg dan ook door naar een 124 ruststand. De tweede helft was natuurlijk een forma liteit. Fiks won de tweede helft met 2—4, maar de einduitslag was wel degelijk 14—8. Rei- netta Anholts (2), Jeroen Hui zing (2), Els Anholts. Aad Knetsch en Agda en Rob Non hebei schoten hot achttal tref fers bij elkaar. Een gelukkige puntendeling was er weggelegd voor het Noordwijkse Fluks Gelukkig, omdat een enigzins dubiwuze strafworp Fluks naar 88 tilde en kort daarop een treffer van tegenstander Valto werd gean nuleerd. Weliswaar was Fluks over het geheel genomen de wat betere ploeg, maar het Noordwijkse achttal faalde in de afwerking. Het 8—8 gelijk spel kwam via een 3—4 rust stand tot stand door treffers van Rob Schelvis (4), Peter van der Berg (2). Ditte van der Meuten en Lenie van der Plas. De 610 overwinning die Ve- locitas op het Maaslands ODO, de nummer twee van de ranglijst, kwam toch wel als een verrassing. Het draaide de laatste weken niet zo best en de ploeg van coach Co Vavier zakte dreigend naar de staart van de ranglijst. In het treffen met ODO was van die lage klassering weinig te merken. In de eerste helft werd tweemaal een twee doelpunten achter stand (2—0 en 4—2) op een voudige wijze goedgemaakt. Bij rust had de Leiderdorper ploeg al een 45 voorsprong die na de hervatting tot 4—8 werd uitgebouwd, mede door dat ODO een strafworp onbe nut liet. Deze voorsprong was in feite beslissend en kwam in de slotfase niet meer ingevaar. Het werd 6—10 door doelpun ten van Art Duiser (4), Henk Schutte (2). Rien van Poelgeest (2), Marjolein Verbeek en inval ler Jan Scheffers. Leon Brouwers van De Danaïden besluit een doorbraak met een doelpoging. Yvonne t kijkt bij de paal toe. in het keurteam van Trumbic. Tenslotte natuurlijk Tony Buur! Zoals de kaarten nu liggen heeft Buunk zijn geplande huwelijty reis uitgesteld om zich toch weer beschikbaar te stellen voor h Nederlandse team. Dit was namelijk, de voor westerse begrippl eigenlijk krankzinnige eis van de Nederlandse Zwembond. Maal dag 7 januari komen de tien streekgenoten weer terug in NedJ land. WATERPOLO LEIDEN Acht Leidenaars, zes spelers van de Zijl/LGB en twee van ZIAN/Vitesse, en twee AZC-ers vertrekken woensdag 26 december naar de Canarische eilanden voor een trainings kamp. Of, om de woorden van Ivo Trumbic aan te halen, om in een aktieve rust bij elkaar te zijn. De namen: Jeugd, onder 20 jaar. Martin Vreeburg, Henk Harte- veld (de Zijl/LGB) en John van den Bosch (ZIAN/Vitesse); Heren, Theo Uittenhout, Hans Korevaar, Stan van Belkum en Jan Jaap Korevaar (allen de Zijl/LGB), Aad van Mil (Zian/Vitesse) en Eric Noordergraaf en Tony Buunk (AZC/Uriique). Drie namen vallen hierbij op. Allereerst de benoeming van Henk Harteveld. De 18-jarige student aan de Detailhandelschool is sinds drie weken weer aktief in de selectie van de Zijl/LGB, na drie maanden uitgeschakeld te zijn geweest door de ziekte van Pfeifer: „Ineens is het heel snel gegaan. In mijn hart hoopte ik een beetje op selectie. Dat het is gelukt, is natuurlijk te mooi om waar te zijn". Debutant in de A-selectie is Hans Korevaar, een volle neef van clubgenoot Jan Jaap Korevaar. Tot dit jaar speelde de scheikun dig ingenieur in Zwitserland. Op aandringen van zijn neef is hij voor de Zijl/LGB gaan spelen, wat resulteerde in een benoeming LEIDEN Cock van det Hulst behaalde dit week einde goede resultatei en! In een veldrit in Sint Mi en chielsgestel eindigde d ew veteraan op de derd en plaats. Een dag later, gil ™r teren, werd Van der Hull at in Drunen tweede. Oo fy andere Swift-crossei Vin Zaterdag ploeterden de cro ,aa sers in Sint Michielsgestel. V<le teraan van der Hulst behaald'or daar in weer en wind de derd"ez plaats. Piet Overdevest moe 61 met de vierentwintigste plaa en genoegen nemen. Liefhebtx e" Jos Turk werd elfde, Ce< 13 Kerkvliet goede dertiende. Ji nior Ton Overdevest eindigt ,0' als tweeëntwintigste. Bij d ,0J amateurs lag Reinier Hoogk !t; mer lange tijd op de vijfd (nl plaats. Materiaalpech slocfar hem echter terug tot de elft positie. Eerste-jaars amaté John Kuijvenhoven werd gende. Gisteren was Drunen aan d£ar beurt. Van der Hulst werd f ac tweede, achter Lissenaar Zu |'l derduin. Liefhebbers Turk e^1 Kerkvliet deden het opnieif *r goed en sleepten de tiende t ®'e dertiende plaats in de wach Bij de nieuwelingen vieP2^ Zandstra net buiten de prijze Hij werd zestiende. Joris Zand bergen eindigde als éénendfl tigste. Junior Overdevest wei 3 dit keer zeventiende. Amatei P' Kuijvenhoven werd wederoi u negende, waarmee hij zl| vorm bevestigde. LEIDSE COURANT MAANDAG 17 DECEMBER 1979 PAGINA 5^ Leiden In de hoofdklasse waterpolo hebben zowel De Zijl/LGB, als AZC Uni que uitgehaald. In Leiden werd het Y met 93 slachtoffer. In zwembad De Dillen werd PSV met 15—5 „afgedroogd". De uit slag van de belangrijke wedstrijd Neptu- nus Arnhem—LZ 1886 eindigde in een ge flatteerde 7—4 overwinning voor de Drie- Wnders. In Leiden stonden na afloop van de wed strijd De Zijl—het Y twee mensen in de be langstelling. Allereerst Jan Jaap Korevaar, die vijf van de negen treffers voor zijn reke ning nam. Korevaar over zijn opmerkelijke produktie: „Ik was bijzonder geladen. Na de nederlaag tegen VZC wilde ik wat goed ma ken. „Ten tweede werd zaterdagavond de schijnwerper gericht op arbiter Wil Goose die vanwege het bereiken van de 55-jarige leeftijd, afscheid moest nemen. KNZB-offici- al Rob Toet speldde hem de onderscheiding „ereofficial van de KNZB" op. Opmerkelijk is, dat wanneer arbiter Goose bij De Zijl/LGB aan de kant staat topscoor der Stan van Belkum de weg naar het doel gestuit ziet door het fluitwerk van de schei dende arbiter. Grove charges van de tegen partij worden of weggewuifd of „gehono reerd" met een vrije bal tegen. Ook zater dagavond was dit weer het geval. Vandaar dat trainer Rob Schouten Van Belkum op een gegeven ogenblik uit pure wanhoop maar wisselde... Pas in de derde periode werd van het Y af stand genomen. De in de eerste twee perio den verkregen 20 voorsprong werd naar 6—1 getild. In de vierde periode verslapte even de concentratie. Het Y proflteerdte hiervan: 6—3. Daarna wist de Schoutenfor matie de 9—3 eindstand op het scorebord te krijgen. Doelpuntehmakers: Jan Jaap Ko revaar (vijfmaal), Hans Korevaar, Stan van Belkum, Martin Vreeburg en Henk Harte veld allen eenmaal. AZC—PSV was de wedstrijd van Tony Buunk en Eric Noordergraaf. Tot de stand van 9—2 in de derde periode waren zij het die afwisselend tot scoren kwamen. Uitein delijk zouden Tony Buunk zes en Eric Noor dergraaf vijf doelpunten aan hun totaal toe voegen. Voor velen was het overigens een verrassing Buunk in het water te zien liggen. De vorige dag stapte hij in het huwelijks bootje. Dit werd - uiteraard - gevierd met een feest tot diep in de kleine uurtjes. Ad interim-coach Nico van Dam hierover: „Uit eraard was ik er zelf bij. Ik vond dat de spe lers zich niet te buiten gingen, zodat ze goed gemotiveerd aan de start versche nen". Over de wedstrijd was de Hagenaar positief: „De beweeglijkheid ontbrak in de voorgaande wedstrijden, vandaar dat ik voor de counter had gekozen. Dat impli ceerde wel, dat, als dat mislukt, PSV ruimte zou krijgen. Vandaar dat zij toch nog vijf maal konden scoren". Overigens was het voor Van Dam de laatste wedstrijd. Volgende week zal men hem te vergeefs op de spelersbank zoeken. Dit is niet omdat hij dan als „Zianees" tegen zijn vereniging moet coachen. „Ik ben dan in het buitenland. Bovendien heb ik een te drukke baan om ook nog een topploeg te trainen en te coachen. Vandaar dat dit mijn allerlaatste wedstrijd bij AZC is geweest". Het doelpuntenfestein in het volgeladen De Dillen, begon pas laat in de eerste periode. Pas op 3.47 viel het eerste doelpunt. PSV was op alle fronten zwakker dan de oppo nent. Fraai keeperswerk van de Lichtstad keeper voorkwam een nog grotere marge. Setstanden: 30; 62; 11—3; 155. Doelpuntenmakers: Tony Buunk (zesmaal), Eric Noordergraaf (vijfmaal), Arco Verboom, Frank van den Akker, Ruud de Hey en Ed van Es allen eenmaal. In Arnhem is LZ 1886 met 7—4 de boot in gegaan. Coach Gijs van der Leede was in- zijn prognose zeer voorzichtig. „Dat wij thuis van Neptunus hebben gewonnen, had niemand verwacht. Om Neptunus in eigen huis te verslaan zal erg moeilijk zijn". Dat het moeilijk was bewees de eindstand 7—4. De marge van drie doelpunten was echter geflatteerd. Zware overtredingen werden door arbiter Van den Blom weggewuifd. Tot ver in de derde periode bleven de mannen van Gijs van der Leede goed bij: 4—3. Ech ter enkele seconden voor het tussensignaal schoot Bart Bongers 5—3 vanuit de hoek. Tekenend voor de arbitrage was de laatste periode waar LZ zich ging opmaken voor een slotoffensief. Bij een verkregen man meer situatie werd - aan de ondiepe zijde - een schot van Ruud Muusse gestopt door een van de bodem springende Rik Toonen. Van der Leede, fel: „Hij kwam tot zijn zwembroek uit het water". In de tegenaanval scoorde vervolgens de geroutineerde Hans Hoogveld 63. Daarna bepaalden achtereenvolgens Jan Bakker en Ligtenburg de eindstand op 74. Gijs van der Leede na afloop; „Ik ben over het ver lies toch wel teleurgesteld. Een gelijkspel had er toch ingezeten. Gelukkig heeft dit verlies geen consequenties voor onze plaats op de ranglijst. Scoreverloop tot 4—3: 1—0 Rik Toonen, 1 1 Bram van Mil, 2—1 Gerrit Jansen, 22 Jan de Graaf, 32 Bart Bon gers, 3—3 Jan Pieter Hek, 4—3 Rik Too nen. De dames van De Zijl/LGB hebben het hoofdklasseduel tegen De IJssel met 6—3 verloren. De IJssel was slechts in één spel- periode, de tweede, de sterkere ploeg, en dat alleen dankzij de individuele klasse van Marga Bisschop die vijf van de zes IJssel- treffers voor haar rekening nam. In deze tweede periode namen de IJsseldames een, naar later bleek beslissende 30 voor sprong. In het verdere verloop van de wed strijd die zich wat betreft de score geheel in de derde periode afspeelde, ging de strijd gelijk op en kwamen beide ploegen drie maal tot scoren. De drie Leidse treffers kwamen op naam van Ria Onderwater, Ma rion Vreeburg en Marian Neuteboom en ontstonden alle uit numerieke meerderheid. Het voor de tweede klasse belangrijke tref fen tussen DWR en Katwijk, de nummers twee en drie van de ranglijst, heeft een 9— 8 verlies voor de Katwijkers opgeleverd. Ook in dit competitieduel waren de resulta ten van de tweede spelperiode bepalend voor de uiteindelijke zege van DWR. De 2— 2 stand die bij de eerste rust op het score bord prijkte konden de Haarlemmers in het volgende kwart ombuigen naar een 8—4 voorsprong. Katwijk verdedigde in deze fase van de wedstrijd chaotisch terwijl het slechts sporadisch tot aanvallen wist te ko men. De tweede wedstrijdhelft gaf een heel ander beeld, DWR had kennelijk te veel gegeven. Door over het gehele veld te pressen kreeg Katwijk weer greep op het spel terwijl de snelheid en vooral de nauwkeurigheid van de aanvallen toenam. DWR kon nog wel naar 9—4 uitlopen maar de Katwijk-aanval kon hier twee treffers tegenover stellen: 9— 6. In het laatste kwart wist Katwijk nog maals tweemaal het net te vinden en bij een 9—8 stand zelfs op de gelijkmaker af te gaan. Met nog acht seconden te gaan kreeg DWR een man minder, dit bleek echter te kort om alsnog een puntendeling te be werkstelligen. Paul van de Putte (3x), Hans Parlevliet (2x), Dick van Leeuwen (2x) en Hans van Duyvenvoorden scoorden voor Katwijk. Vivax heeft in de derde klasse een 9—8 overwinning op Poseidon geboekt. In een harde wedstrijd, waarin de uitstekende arbi trage voorkwam dat grenzen werden over schreden, heeft Vivax voortdurend het bete re spel gehad al doet het scoreverloop an ders vermoeden. Via de periodestanden: 2—3; 3—5 en 6—6 werd door Vivax-tref- fers van Ruud Wormgoor (4x), Jack Frauen- felder (4x) en Jeroen Plasmeyer de 8—9 eindstand bereikt en hebben de Oegstgees- tenaren zich steviger op de zesde plaats ge nesteld. Hans Korevaar (5) van De Zijl/LGB in fel duel om de bal met Rinus Kwakkel van het Y

Leidse Courant | 1979 | | pagina 18