nterland tegen Noorwegen ;raadmeter voor schaatsploeg Arsenal wil ovenkamp o 1 Allo btnl JUnlAf iL maandag 17 december 20.15 tnir Heerlijk dwalen door Yorkshire BON lbert van der duim wacht op definitieve doorbraak NAC krijgt zwaardere straf Ter Aar blijft bij Streekm uziekschool MOTORCOUREURS BREKEN MET FIM Herstel Vultink van korte duur Remise Stokkel CTAnC PC UI 1HD7A1 II mup UW KANS MUM >ORT LEIDSE COURANT ZATERDAG 15 DECEMBER 1979 PAGINA 11 ONINGEN Een nederlaag landenwedstrijd tegen orwegen voorspelde de afge- en jaren de Nederlandse aatsers weinig goeds. Want haastte coach Egbert van 't per zich na ieder verlies op- uw om te verklaren dat uit vroeg in het seizoen verre wedstrijd geen voorbarige iclusies mochten worden ge kken, de krachtsverschillen zich tijdens deze interland ekenden, stemden later toch cies overeen met die van de ite titeltoernooien. En dat be ende, dat Nederland weer n aansluiting met de inter- ionale top had gevonden. «elijk vorig jaar hield die redenering oi De ploeg van Egbert van 't Oe- 'n Larvik een vernietigende irlaag, maar een paar weken later Hilbert van der Duim die tij- 'de landenwedstrijd op de 1500 me- was gevallen zo sterk terug, dat plotseling als één der favorieten het Europees kampioenschap in renter werd beschouwd. De Friese er.vijzer reikte vervolgens echter verder dan de zesde plaats, terwijl Egil Storholt en Kay-Arne Stensh- net de hoogste plaatsen op het ere- vot bezetten. de resultaten, die de Noren en Ne- anders bij de wereldkampioen- sppen behaalden, bevestigen het ld dat de interland duidelijkheid over de rol, die de Oranje-schaat- bij de grote titeltoernooien gaan en. Na de strijd van vandaag en gen in Groningen zal het evenwel Uuë fe* onm°gel'jk zijn hetzelfde re- iommetje te maken. De Noren laten twee grootste troeven Storholt en ishjemmet, die trainingsachterstand opgelopen, thuis zodat Hilbert der Duim en de zijnen hun plaats het internationale schaatsgebeuren tilijk kunnen inschatten. »esloten voornaamste Noorse allrounders nu Amund Sjöbrend en Tom Eric Oxholm (20), die als een groot talent wordt beschouwd. Gezien de vorm, die Hilbert van der Duim af gelopen maandag nog op de kunst ijsbaan in Utrecht demonstreerde, mag een overwinning in Groningen worden verwacht. Egbert van 't Oe ver vertrouwt er op, dat zijn belang rijkste troef een periode van niet al leen opbouw, maar ook onstabiliteit heeft afgesloten. Het Olympisch jaar moet een definitieve doorbraak van de twintigjarige Fries opleveren, maar pas op 19 en 20 januari bij het Europees kampioenschap in Trond- heim kan daarover duidelijkheid worden verkregen. Van 't Oever heeft zijn hoop trouwens niet alleen op Van der Duim gevestigd. Ook voor Yep Kramer (22), Frits Scha lij (22) en Wim Pol (21) acht hij de tijd rijp om hun ware gezicht te laten zien, opdat de veel bekritiseerde coach uit Lisse met recht kan beweren dat de door hem geleide jeugd Nederland weer op het goede spoor heeft gebracht. Piet Kleine en Hans van Helden com pleteren in Groningen de ploeg der all rounders. De 28-jarige Kleine leeft vooral naar de Winterspelen in Lake Placid toe, waar hij op zijn specialiteit de tien kilometer in de prijzen hoopt te vallen. Vier jaar geleden was de Drentse postbode in Innsbruck goed voor goud. Voor Hans van Helden wel lid van de kernploeg, maar verder zijn eigen eenzame weg zoekend zal het er in de eerste plaats op aan komen om op 5 en 6 januari bij de Nederlandse kampioenschappen in Den Haag zijn internationale seizoen veilig te stellen. Van Helden is daar beslist nog niet van verzekerd. Zijn prestaties waren tot dusver bemoedigend, maar niet over- tuigend. Traditiegetrouw richt de aandacht bij de landenwedstrijd zich in het bijzon der op de prestaties van de allrounders, maar de sprinters schaatsen ook al vele jaren lang mee, terwijl het programma de laatste jaren ook met dames en juni oren werd uitgebreid. In Groningen worden de punten dit weekeinde ver- Coach Egbert van 't Oever hoopt dat Hilbert van der Duim (foto) een deeid door zes allrounders bij de heren, periode van opbouw en onstabiliteit heeft afgesloten. zes sprinters, vijf dames en vijf heren junioren. STEVEN TEN VEEN (Van onze verslaggever) ging van Arsenal om hem te LKMAAR Arsenal wil contracteren. „Arsenal is een lugo Hovenkamp contrac- eren. Vanavond bezoekt en delegatie van de Lon- lense voetbalclub het duel ussen AZ '67 en NEC om daar best willen spelen. Te- Alkmaarse verdediger komen bekijken. Direct 0 ik heb gewoon de in- i afloop zal manager verlopen". druk dat in Alkmaar be- erry Neabe de onderhan- Het contract van Hovenkamp snoeid zal worden op de sala- bij AZ loopt eind dit seizoen rissen, waardoor ik niet kan af. De nu 29-jarige Hoven- verdienen wat ik zelf als re- kamp wil nog eenmaal een delijk ervaar. Daarom kom lucratieve verbintenis afslui- deze belangstelling me wel ten. Hij zelf: ,,Ik moet nu aan goed uit. Een Nederlandse mezelf denken. Het is echt club zit er nu eenmaal niet niet zp, dat ik onder alle om- meer in nu Ajax is afgeval- standigheden bij AZ weg wil, len'\ elingen met Hovenkamp ipenen. Neabe wil ook zo nel mogelijk met AZ tot en overeenkomst komen ver een eventuele tranfer. Hovenkamp staat niet (wijzend tegenover de po- club met een erg grote naam, Niet alleen in Engeland, maar in de gehele voetbalwe reld", reageert hij. „Ik zou meer omdat de contractbe sprekingen met AZ stroef Hugo Hovenkamp advertentie- Bezoek morgen 16 december de handbalwedstrijd O.A.S.E. - HOLLANDIAAN 14.00 uur SPORTHAL ROELOFARENDSVEÈN Adv. aangeboden door: SENIOR MELKMACHINES eine dorpen Zuid Holland" (UBRUGGE De ten- ttmber te zien in het mu- "m 'Van Hemcssen' aan de «er Lothlaan 1. De expo- e is ingericht in de nieu- expositieruimte van het seum. Burgemeester D. ouwer de Koning zal op ""noemde datum om 16.00 het nieuwe museumge- «e openen. tentoonstelling is gemaakt r de 'Stichting Wonen' uit Verdam en gaat in op een 'tal ontwikkelingen die veel r'oed hebben op het leven de Zuid Hollandse dorpen, de archieven van het mu- zijn stukken toegevoegd het onderwerp meer toe- sen op de Woubrugse en jgmadese situatie. SE De streekcommissie Bollenstreek vergadert Jdag 18 december in de Wuskerk aan de Lissese 'hoornlaan. Aan de orde onder meer: woning- "w in de bollenstreek, het "terduinse meer en de ver- lrsproblemen in De Zilk. De tgadering begint om 20.00 ZEIST De commissie van beroep betaald voetbal heeft NAC een zwaardere straf opgelegd dan aanvankelijk door de tuchtcommissie was uitgesproken naar aanleiding van het incident bij de wedstrijd NACFeyenoord op zaterdag 6 oktober. NAC zag namelijk de door de tuchtcommissie opgelegde voor waardelijke boete van vijfduizend gulden, met een proeftijd van twee jaar, omgezet in een onvoorwaardelijke boete tot eenzelfde bedrag. De commissie van beroep, bestaande uit mr. C. Stol, mr. C. G. B. H. Winters, mr. J. M. L. Pompe en A. van Zon (secretaris), ver nietigde de uitspraak van de tuchtcommissie en legde de on voorwaardelijke boete op van vijfduizend gulden. Het duel NAC—Feyenoord werd gestaakt nadat grensrechter Matena ge wond was geraakt door een voorwerp dat van de tribunes op het veld was geworpen. In de door NAC gevraagde behandeling voor de commissie van beroep bleef de bijkomende straf, het restant van de wedstrijd zal zonder publiek moeten wórden uitgespeeld, gehandhaafd. NAC werd bovendien veroordeeld tot betaling van de kosten verbonden aan de behandeling door de commissie van beroep. De tuchtcommissie betaald voetbal strafte voorts E. Wierenga (Veendam) met een uitsluiting voor vier wedstrijden en een boe te van 125 gulden na diens derde gele kaart. TER AAR De gemeente Ter Aar blijft onder twee voor waarden blijven deelnemen aan de gemeenschappelijke re geling voor de Alphense Streekmuziekschool. De gemeente wil dat de gemeenten Nieuwveen en Zevenhoven ook bij de streekmuziekschool blijven. Als tweede voorwaarde voor de Ter Aarse medewerking moet de muziekschool 'alge meen muzikaal vormend onderwijs gaan geven'. Tot deze conclusie is de gemeenteraad van Ter Aar gekomen in de afronding van de begrotingsdebatten. Een moeilijk besluit; CDA- woordvoerder Huntjens voelde aanvankelijk waar weinig voor het bedrag dat Ter Aar voor 200 leerlingen in de Streek muziekschool moet steken. Voor 'hetzelfde geld' kunnen de Ter Aarse scholen zelf muziekdocenten inhuren. Uiteindelijk kon in de raad toch een meerderheid gevonden worden voor het colle ge-voorstel om onder de twee voorwaarden muzieklessen voor Ter Aarse kinderen in Alphen te blijven subsidiëren. LONDEN Lenny Roberts, de Amerikaanse 500 cc en oud- wereldkampioen Barry Sheene uit Engeland hebben giste ren in Londen aangekondigd uit de internationale motor- sportfederatie (FIM) te zullen stappen. Roberts en Sheene verklaarden dat er in totaal veertig topcou- reurs zullen gaan deelnemen aan een nieuw „World Series-pro gramma". Deze wedstrijden worden naast de officiële kampioen schappen van de FIM georganiseerd. Ook de Nederlandse toprij- ders Wil Hartog, Boet van Duimen en Jack Middelburg hebben een contract getekend bij de nieuwe organisatie. Acht circuits hebben hun medewerking reeds toegezegd en er zijn onderhandelingen gaande met Japan en Zuid-Amerika om ook daar een aantal wedstrijden te organiseren. Per evenement is een prijzengeld beschikbaar van 200.000 dollar (400.000 gul den). Er wordt gereden in de 250 cc- en 500 cc-klasse. TERNEUZEN Het opzienbarende herstel van Hans Vultink was gisteren slechts van korte duur. In de der de ronde haalde de biljarter uit Groenlo weliswaar zijn gram voor de twee nederlagen op de openingsdag van tij tegen Ludo Dielis waarin het toernooi om het Europees kampioenschap ankerka- het Europees serierecord der 47/1 in Terneuzen, maar even later kwam Vultink ZOU sneuvelen. toc^ weer aanmerkelijk minder overtuigend in actie. Hans Vultink tijdens zijn par- Tegen Dielis verbeterde Vultink het Euro pees serierecord door de partij in 'de tweede beurt uit te makpn met een serie van 300 caramboles. Maar in de daaropvolgende vierde ronde had Vultink de grootste moei te om Wesenbeek van zich af te houden. Na liefst elf beurten kwam het verlossende einde, terwijl de Belg halverwege nog op een ruime voorsprong had gestaan. Vultink behield door deze twee overwinningen een minieme kans op de titel. Het toernooi kent na vier ronden een zeer verrassende koploper. Jan Arnouts, die donderdag van Vultink en Wesenbeek won, bleek gisteren ook te sterk voor Are- naza en Stenzel. De 21-jarige Nederlander staat in punten gelijk met Connesson en heeft zelfs een beter moyenne. Arnouts wachten echter nog de ontmoetingen met zowel Connesson als titelhouder Dielis. Uilslagen derde ronde: Vultink-Dielis 300-13/2; Ar- nouts-Arenaza 300-27/5; Wesenbeek-Wildförsler 82- 300/10; Connesson-Stenzel 300-98/10. Uitslagen vierde ronde: Wildförster-Dielis 211- 300/12; Wesenbeek-Vultink 242-300/11; Arenaza- Connesson 78-300/8; Stenzel-Arnouts 223-300/8. Stand: 1. Arnouts 8/196/36.36; 2. Connesson 8/184/31.57; 3. Dielis 6/135/29.45; 4. Vultink 4/300/29.36; 5. Wildförster 4/211/27.89; 6. Stenzel 2/89/17.31; 7. Wesenbeek 0/74/15.28; 8. Arenaza 0/51/8.69. SNEEK In de zesde ronde van het toernooi om het wereldkampi oenschap dammen voor junioren is Jos Stokkel van de gedeelde eer ste naar de tweede plaats gezakt. Stokkel speelde remise met de Fransman Fiol, terwijl Anatoly Weltman won van de Belg Lem- Uitslagen zesde ronde: Ribeiro (Bra)-Sysel (Tsj) 0-2; Schwarzman (Isr)-Salome (Fra) 2-0; Verschueren (Bel)-Skliarcv (Rus) 0-2; Stokkel (Ned)-Fiol (Fra) 1-1; Lem- mens (Bel)-Weltman (Can) 0-2; Harmsma (Ned)-Wirny (Rus) 0-2. Stand 1. Weltman 10; 2. Stokkel 9; 3. Sklia- rov, Wirny 8, 5. Harmsma 7;6. Lem- mens, Fiol. Sysel 5; 9. Verschueren, Ribeiro, Schwarzman 4; 12. Salome 3. Nederlaag voor tennismeisjes PALM BEACH Het Neder landse meisjes-team be staande uit Marianne van de Torre, Nanette Schutte en Ka rin Moos heeft gisteren in Palm Beach in de halve fina les van het tennistoernooi om de Continentalbeker met 20 verloren van Tsjecho Slowaki je- Marianne van de Torre, leed een nederlaag tegen Irma No- vakova 6—7, 2—6. Nanette Schutte verloor met 67, 06 van Irene Petru. Het juniorenteam bereikte eer der de halve eindstrijd door overwinningen op Trinidad (20) en Mexico (20). ADVERTENTIE - -r. Entreeprijs 17.50 Kaartverkoop op de dag van de voorstelling aan de zaal vanaf 16.00 uur. Voorver koop bij VVV-theaterbespreekbureaus, en de Leidse Courant (maandag a.s. tus sen 9.00 en 17.00 uur). SLECHTS ÉÉN VOORSTELLING Nog enkele plaatsen beschikbaar. Optreden overtreft alle verwachtingen. Tegen inlevering van deze advertentie wordt u 5.00 reductie gegeven op de toegangsprijs van 17.50. Geldig voor maximaal 2 personen. UW KRANT SAMEN MET NORTH SEA FERRIES Heerlijk dwalen door Yorkshire. Dat is het thema van onze reis geconcentreerd rond het moderne Leeds en het eeuwen oude York, twee centra in dit rustieke Engelse graafschap. Een reis vol met rustpunten na de drukke feestdagen. Maar ook een tour met hoogtepunten. Om er slechts enkele te noemen. Koorzang door het beroemde kerkkoor in de al even beroemde Minster van York. Voorts bezoeken aan het Abbeydale kostuum museum (enig in zijn soort), het Ripley Castle, dat al sedert de veertiende eeuw door het geslacht Ingilby wordt bewoond. Ten slotte op zaterdagavond een be zoek aan het vooral van de televisie bekende oud-Engelse theater "The good old days' in Leeds, waar de familie-musi cal 'Aladdin' wordt uitgevoerd. En de voetballiefhebbers kunnen zaterdag 19 januari 1980 - indien tevoren de kaarten zijn besteld - naar de wedstrijd Leeds United—Nottingham Forest. En verder... dwalen door Yorkshire met als verzor- gingspunt het uitstekende en moderne Dragonara Hotel te Leeds. Samen met North Sea Ferries organiseert uw krant deze eerste tour in het nieuwe jaar van 17 tot en met 21 ja nuari 1980. Donderdag 17 januari 1980 wordt omstreeks vijf uur 's mid dags in Europoort ingescheept op een van de snelle North Sea Ferries-schepen. Diner en ontbijt aan boord. Na ont scheping in Huil staan de touringscars te wachten voor een fraaie tocht door het typische Engelse landschap van York shire met als doel de stad York, waar in het St. Williams Col lege de koffie wordt geserveerd. Daarna kunt u rondwande len door de oude stad of een bezoek brengen aan het Spoorweg Museum. Na de lunch, wederom in het St. Willams College, staat de Minster op het programma, waar om streeks vier uur het beroemde kerkkoor een speciaal concert geeft. Omstreeks zes uur komt u aan in het Dragonara Hotel te Leeds, waar 's avonds een diner-dansant is. Zaterdag gaat na het Engelse ontbijt de tour verder door Yorkshire in de richting van Abbeydale, waar een bezoek wordt gebracht aan het kostuum-museum. De lunch is we derom in het Dragonara Hotel. De middag is uitgetrokken voor 'shoppen' in het grote winkelcentrum van Leeds. De voetbalfans kunnen naar de eerste-divisie wedstrijd Leeds U. Nottingham F. Om half zeven 's avonds worden sandwi ches met thee geserveerd, waarna een bezoek wordt ge bracht aan de City Variétés, het 'good old day'-theater waar de familie-musical 'Aladdin' op het programma staat. Terug in het hotel wacht een souper. Zondag wordt getourd in de omgeving van Harrogate, waar het Ripley Castle, een nog steeds bewoond veertiende eeuws kasteel, wordt bezocht. De lunch is 's middags in Harrogate in het Cairn Hotel en in de namiddag de thee in het Willerby Manor Hotel. Om vijf uur wacht in Huil een van de schepen van North Sea Ferries voor de tocht naar Europoort. Diner en ontbijt is wederom aan boord. De prijs van deze exclusieve en geheel verzorgde dwaaltocht door Yorkshire is ƒ515,- per persoon op basis van 2 per- soons-standaard hut. Voor een specialhut aan boord geldt een toeslag van 40,- p.p. Er is een beperkt aantal 1-per- soons kamers beschikbaar in het Dragonara-Hotel te Leeds waarvoor geen toeslag behoeft te worden betaald. De olie toeslag, die North Sea Ferries berekend is 9,- per persoon. Minimum aantal deelnemers: 40. U kunt gebruik maken van de speciale bussen, die donderdagmiddag rijden van Den Haag en Rotterdam naar Europoort. Vertrek Den Haag 15.00 ,u centraal station en Rotterdam 15.45 u van Coolsingel (gebouw Rotterdams Nieuwsblad). Deze bus rijdt maan dagochtend van Europoort naar resp. Rotterdam en Den Haag. Zij, die met eigen vervoer naar Europoort komen, kun nen gratis parkeren op het NSF-parkeerterrein in Europoort. Inlichtingen en boekingen bij Sijthoff Pers, Bureau Reisorganisatie, Wagenstraat 37, Den Haag, tel. 070-624562, tst 257 en 370. Of North Sea Ferries, mej. Patty van der Krogt, Postbus 1123, Rozenburg/Europoort, tel. 01819-62077. Aan Sijthoff Pers, Bureau Reisorganisatie, Wagenstraat 37, Den Haag of aan North Sea Ferries, Mej. Patty v.d. Krogt, Postbus 1123, Rozenburg/Europoort. Ik/Wij wens(en) met personen deel te nemen aan 'Heerlijk dwalen door Yorkshire' van 17 tot en met 21 ja nuari 1980. Naam: M/V Naam: M/V Tel.: Postcode: Woonplaats: Ik wens wel/geen special-hut Ik wens een 1 pers. kamer in het hotel •k wens toegangskaarten voor Leeds U. Nott. F. (te betalen in Engeland) Handtekening

Leidse Courant | 1979 | | pagina 11