„Helaas zie ik voor Feyenoord maar kleine overlevingskans" Punch verliest Robert Zeilstra Eerste verliespunt voor Ons Eiland [\il Slordig „De Zijl/LGB" terug in subtop Magere yoghurt helelitertijdelijk Hennie Grootveld nieuwe manager wa terpoloploeg RESULTATEN HILVERSUM SPORT LEIDSE COURANT WOENSDAG 12 DECEMBER 1979 PAGINA 19 ponsornamen aboe voor pringpaarden van wnateurruiters ?rla USSELDORF De iet iringpaarden van amateur- ,r 0 liters mogen ingaande n t *n sponsornamen meer se b ragen- Dit was de belang- jkste reglementswijzigin- n °P jaarvergadering anppn de internationale hippi- hooche sportbond (FEI), giste- >ran n in Dusseldorf. e paarden van de anateurrui- oni rs mogen wel een tweede eo|gam dragen die betrekking n »eft op een sponsor. Het j,, ingst werd er tijdens de ver gadering, onder leiding van de dilv ritse Prins Philip, gesproken 5ar'arirer doping. De afgevaardig- en van de vierenvijftig aan- esloten nationale bonden antten zich er duidelijk te en. Na het toedienen van me- icamenten, voorkomend op e lijst van verboden midde- >n, mag geen enkel paard aan ledstrijden deelnemen. Indien en paard tijdens een wed- rijd geblesseerd raakt, beslist ejury over het toedienen van e''j'epaalde geneesmiddelen door 'ern|en veearts. Op de vergade- ng werd nog niet bepaald of zuurstofkuur verboden kei rordt. Tijdens het laatste we- •ldkampioenschap military erd die kuur met succes toe komende jaren zullen er op trstel van Prins Philip con- ;ntale hippische kampioen lappen voor ruiters tussen ittien en eenentwintig jaar irden gehouden. Van we- idkampioenschappen in deze ftijdsgroep zal echter nog een sprake zijn. x"< JwindonTownin lalve finales S&ei 2 ON ague Cup INDEN Swindon Town zich gisteravond ge- aai laatst voor de halve finales >riu an het toernooi om de Engel- 'ijda e League Cup. De Ploeg ver- locg in de overgespeelde wed- var trijd voor de kwartfinales irsenal na verlenging met 4— ;eu|. Na negentig minuten spoe- de(en was de stand 33. Ildei ontmoeting Wolverthamp- WanderersGrimsby m moet opnieuw worden brgespeeld. De wedstrijd (idigde ook na verlenging list: 11. irindon Town komt in de lve finales uit tegen de win naar van de ontmoeting Wol verhampton Wanderers jrimsby Town. advertentie u faiurbloemen 9emaar~ ;sl< mijdt de kerstpiek Q6 lerstmis nadert. Snel. Bestel uw erst-bioemengroet op tijd. iwFieurop-bloemist \wbioemengroet- bninglnne- sm am Óen Haag. LL Als die kerstkaart van u straks bij oom Flip aan een'rood (zijden lintje hangt, dan staat z'n post code er toch wel op? Het is zo simpel: één keer de postcodes van familie, vrienden en bekenden op een lijst of in een boekje noteren en u bent voor altijd klaar! Gebruik'm goed. pttpost WIM JANSEN DISSONANT IN KOOR VAN OPTIMISTEN Aanvoerder Wim Jan sen staat klaar voor het nemen van een vrije trap in de wed strijd tegen Malmö FF. De Zweedse ploeg werd eind oktober in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup met 4-0 ver slagen. Vanavond hoopt men in de Rot terdamse Kuip op een soortgelijke score ROTTERDAM Temid den van alle positieve ge luiden, die rondom en bin nen Feyenoord worden ge produceerd, werd de nuch terheid wel eens uit het oog verloren. Er staat tenslotte een stand van 4-1 in het voordeel van Eintracht Frankfurt op het scorebord en het is geen kleinigheid die te moeten wegmoffelen. Aanvoerder Wim Jansen beseft dat als geen ander en zonder voor pessimist uitgemaakt te willen wor den, schat hij de overle vingskansen van Feye noord minder hoog dan vele anderen. Wim Jansen: „We moeten dat nuchter be kijken. Ik zou willen dat ik met overtuiging kon zeg gen dat de kans fifty-fifty is; maar eerlijk, ik kan dat niet. We hebben maar een kleine kans om de kwartfi nales te halen. Hoe jammer ik het ook vind om dat te moeten zeggen, ik zie het niet anders". Dat wil niet zeggen, dat Wim Jansen zijn ploeg niet tot het uiterste zal opzwepen, dat hij niet hoopt op een gunstig re sultaat en dat hij diep in zijn hart vurig verlangt dat hij grotelijks ongelijk zal krijgen. Wim Jansen: „Na die eerste wedstrijd is er gezegd dat we beter ruimtedekking hadden kunnen toepassen. Het doet er niet toe of je ruimte- of mandekking speelt. Het ging erom dat we er niet alle elf voor gespeeld hebben. Je mag van mij niet verlangen dat ik namen ga noemen, dat heeft ook geen zin, maar het was wel zo. Er waren er die de opdracht van de trainer hebben verzaakt". .Het is wonderbaarlijk hoe rustig Wim Jansen deze analyse vlak voor het tweede duel met Eintracht maakt.. Hij voert het resultaat van de eerste ontmoeting dan ook terug tot het simpele „dat is voetbal", wat een nadere verklaring vergt. Wim Jansen: „We kunnen alleen hopen dat we hetzelf de kunnen opbrengen wat Eintracht daar deed. Dat elf tal speelde enorm sterk, het draaide goed en dat is erg be langrijk want dan heb je au tomatisch ook vrijwel geen zwakke plekken. Wij hebben v ook wel eens zo gespeeld dat alles kon, alles lukte, alles ging. Dan heb je ook over ge luk nooit te klagen, zo is dat nu eenmaal. Als we geluk hebben, kunnen we die drie belangrijke doelpunten ma ken maar het is de vraag of je er niet één tegen krijgt want dan zijn we weg. Ik vind dat je voor die situaties niet de ogen moet sluiten. Als je zegt: die drie maken we, moetje ook zeggen: Eintracht zou er ook wel eens één kun nen inschoppen. Natuurlijk, dat doelpunt van Stafleu is uiterst belangrijk want als het 4-0 was geworden, mag je jezelf helemaal nauwelijks een kans geven. We kunnen er van uitgaan dat Eintracht gegroepeerd gaat verdedigen en Hölzenbein en Cha in de counter zal hebben met Gra- bowski die de passes geeft. De vleugelverdedigers zullen ditmaal niet zo veelvuldig opkomen, ook al omdat wij Eintracht onder druk moeten zetten en houden". Manco Met die vleugelverdedigers stipt Wim Jansen een punt aan, waarover na het duel van veertien dagen geleden uitgebreid is gepraat en waar een manco lag dat de aanvoerder niet wil aan roeren. Petur Petursson was de speler die zijn taak verwaarloosde en niet mee verdedigde. Omdat Jan van Deinsen was gekoppeld aan Bum-kun Cha die zich bepaald niet aan zijn vaste plaats op de rechtervleugel hield en Van Deinsen hem moest volgen, viel aan die kant het gat. Eintrachts rechterverdediger Helmut Müller, een begaafd speler hoewel hij minder opviel dan mannen als Pezzey, Cha of Grabowski profi teerde daarvan gretig. René Notten had dat „gat" moeten vullen maar hij aar zelde tussen middenveld en defensie en zodoende kwam er niets van terecht. Daarbij kwam nog en Jezek heeft daar terecht vorig seizoen al op gewezen dat er te wei nig routine schuilt in Feye noord. Wim Jansen: „Dat is zonder meer een feit. Toen Eintracht zo beweeglijk speelde en ons door het ster ke spel toch wel verraste, waren er bij ons die niet be grepen hoe je je daartegen moet werén. Dat kan nie mand een speler zonder in ternationale ervaring kwalijk nemen maar je hebt er wel mee te maken. Er gingen er dus „zwemmen" en het ver velende is dan dat ook som mige routiniers worden mee gezogen. Nou, dan blijft er niet veel organisatie meer over". „Maar het is natuurlijk niet gezegd dat Eintracht vana vond weer een alleskunner is en ook trainer Rausch zal iets moeten doen nu vaststaat dat Werner Lorant door een blessure is uitgeschakeld. Hoewel, ik was niet zo geïm poneerd door die Lorant. Was ik ook niet van doelman Klaus Funk, maar wie zegt dat hij vanavond niet alles houdt. Afgelopen zaterdag heeft Borchers gespeeld voor Lorant. Rausch zou ook Kar- ger, die vooral in de lucht sterk is, kunnen opstellen zo dat hij linksbuiten is, Cha op rechts en Hölzenbein zich te rug laat vallen. Het is alle maal theorie. We zullen wel zien „Voor ons is het erg belang rijk dat we grote steun van het publiek zullen krijgen. In Frankfurt waren er al vier duizend uit Nederland geko men. Dat hebben we goed kunnen merken. En nu mis schien wel een uitverkochte Kuip. Laten we hopen dat ik ongelijk krijg met onze klei ne kans. Ik zou niets liever willen maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat ik net niet anders zie". HERMAN VAN BERGEM (Van onze sportredactie) DEN HAAG Kort voor het begin van de thuiswedstrijd voor de eredivisie basketbal heren tegen Frisol kreeg de selectie van Punch gisteravond te horen dat één van de beste spelers van de Delftse vereniging, Ro bert Zeilstra, met ingang van 1 januari 1980 overschrijving heeft aangevraagd naar landskampioen EBBC. De club uit Den Bosch heeft bovendien een nieuwe hoofd sponsor: Nashua Nederland BV, een bedrijf in kopieerapparatuur. EBBC zal gaan spe len onder de naam Nashua Den Bosch. Het nieuws van het vertrek van de Nederland se Amerikaan Zeilstra kwam bij Punch kenne lijk zo hard aan dat de confrontatie met de gas ten uit Dordrecht op een complete mislukking Robert Zeilstra (voorgrond) verwisselt Punch binnenkort voor EBBC Den Bosch. uitliep. In een zeer slechte wedstrijd verloor Punch uiteindelijk met 102-98. Lange tijd hiel den beide ploegen elkaar in evenwicht, maar diep in de tweede helft wist Frisol waarbij René Vervoorn geblesseerd langs de kant bleef en Rick Lewis reeds kort na de hervatting met vijf persoonlijke fouten het veld moest verlaten een beslissende voorsprong te nemen. Billy Taylor werd topscorer van Punch met 30 punten. Toon van Helfteren kwam tot 26 pun ten en Lace Strong tot 24. Voor Frisol scoorden René Ridderhof, Jim Moore, Hans Heijdeman en Rick Lewis respectievelijk 28, 25, 24 en 17 punten. Voor de eredivsie basketbal dames werden gis teravond twee wedstrijden gespeeld. De uitsla gen: BOB-Rotterdam Zuid 66-69 en Blue Stars- DAS 87-63. VEENENDAAL De Zijl/LGB heeft de negatieve traditie niet kunnen doorbre ken. Evenals de vorige drie ja ren werd in het doordeweekse programma in de uitwedstrijd tegen VZC/Ritmeester verlo ren. De uitslag van 73 bete kent dat de Rood-witten terug gewezen werden naar de sub top. De ploeg van Rob Schouten had het overigens aan zichzelf te wijten. Veelvuldig slecht plaatswerk had tot gevolg dat vooral in het begin geen rede lijke aanval opgebouwd kon worden. Of het grote veld hierbij parten heeft gespeeld is kon men niet tot aanvallen overgaan. Nadat de partijen weer met een gelijk aantal in het water lag kon VZC verras send met een tip-in van Blan- kenstein 52 scoren. Een alles of niets offensief bleek averechts te werken. Niet De Zijl/LGB, maar VZC/Ritmeester kan door middel van te onzorgvuldig schieten van de verkregen ruimte profiteren. Vandaar i dat de evenwel geflatteerde 73 eindstand - beschamend - 73 werd. Score verloop: 01 Jan Jaap Korevaar; 11 Ronald van Noord; 21 Harm Drenth; 2 2 Jan Jaap Korevaar; 32 JOS STOKKEL NAAR GEDEELDE KOPPOSITIE SNEEK In het toernooi om het wereldkampioenschap dammen dames, dat gisteren in Sneek werd voortgezet, heeft Loedmilla Sotsjenko in de vierde ronde alleen de lei ding genomen. De Russin bleek te sterk voor Yvonne Hupez, die wel lang tegen stand bood. In het toernooi om de wereld titel bij de junioren delen de Nederlandse kampioen Jos Stokkel en de Canadese titel houder Anatoli Weltman de eerste plaats. Stokkel versloeg de Braziliaan Marco Antonio Ribeiro, Weltman kwam tegen Wirny niet verder dan remise. Dames: Geurts (Ned)-Graas (Ned) 1- 1. Polman (Ned)-Syslova (Tsj) 2-0, Hupez (Bel)-Sotsjnenko (Rus) 0-2, Bonnefoy (Fra)-Altsjoel (Rus) 0-2. Stand: 1 Sotsjnenko 6, 2 Polman 5 (uit 3). 3 Graas 5. 4 Altsjoel, Geurts 4 (uit 3). 6 Michailowskaia (Rus) 3 (uit 3). 7 Bonnefoy 3. 8 Syslova. Hupez 1. Junioren: Wirny (Rus)-Weltman (Can) 1-1, Sysel (Tsj)-Fiol (Fra) 2-0. Salome (Fra)-Skliarov (Rus) 0-2, Harmsma (Ned)-Lemmens (Bel) 1-1, Ribeiro (Bra)-Stokkel (Ned) 0-2, Schwarzman (Isr)-Verschueren (Bel) 1-1. Stand: 1 Weitman, Stokkel 6, 3 Lem- mens, Wirny, Harmsa, Skliarov 5, 7 Versehueren 4. 8 Schwarzman, Fiol. Sysel 3, 11 Ribeiro, Salome 2. DEN HAAG Hennie Groot veld wordt de nieuwe team manager van de nationale wa- terpoloploeg, die zich voorbe reidt op de Olympische Spelen in Moskou. Grootveld (36) is voorzitter van de Arnhemse vereniging Neptunus en werd gisteren aan de spelers voor gesteld. Bondscoach Ivo Trumbic heeft verder enige wijzigingen aan gebracht in zijn selectie. De beslissingen daarover waren opgehouden in verband met de problemen rondom enkele spelers van AZC Alphen in de nationale ploeg. Trumbic heeft Hans Korevaar van De Zijl/LGB en Hans Smits van HZC/De Robben uitgenodigd aan de training van de A- ploeg deel te nemen. Gijze Stroboer en Ed van Es, beiden van AZC, keren niet in de se lectie terug. Verder kunnen Tonny Buunk (AZC) en Andy Hoepelman (HZC/De Robben) nog bij de waterpolo-selectie komen. Met hen is nog overleg gaande over de vraag of zij alle trai nings- en wedstrijdactiviteiten van de ploeg tot de Olym pische Spelen in juli 1980 kun nen meemaken. Dat overleg wordt één dezer dagen afge rond. In totaal zal de waterpo- loselectie dan uit zeventie spe lers bestaan. m): 1. Taxtanne du Bois (L. Schoon hoven), 1.25,0; 2. Toscan Star; 3. Tom Toto. winn. 4,80, pl. .24,4; 2. Sun i de Lente; winnend 7,50, pl. 1,60, 1,30, 1,50, kopp. 18,30. Trio 160,,"" liet gestart: Sido Ernstheem em F Hagheweijde. i.80, 2,10, j Drafcentrum Nederland-prijs (2000 m): 1. Reinier Dakota (R. J. G. Pouw), 1.23,9; 2. Peter Kid; 3. Royal Prince. Toto: winn./ 10,10, pl./ 2,80, 7.20. 3,50, kopp. 233,10. Trio prijs (1600 m): 1. Riekie V. (M. Bouwhuis). 1.24,4; 2. Ofraim Hano ver; 3. Renvogel. Toto: winn. 7,30, pl2,30,/ 2,60, 2,40, kopp. 3,90. Trio 712,40. Sportpark-prijs (1540 m): 1. Tongo Buitenzorg (W. van Buytene), 1.26,5; 2. Tango Boszorg; 3. Tachos Hanover. Toto: winn. 6,10, pl. 2,50, 7,10, 1.20,9; 2. Mandy; 3. Rainmaker. Toto: winn. 2,40, pl. 1,30, 2,50,/ 1,20. kopp. J 9,70. Trio 33,60. Niet ge start: Petra Kid. Nederlandse Draf- en Rensport- prijs (2920 m): 1. Rembrandt (G. de Jong), 1.25,7; 2. Oke. Toto: winn. Gerard van Maarseveen-prijs (2000 m): 1. Orlaya Dear (P. M. Smit), 1.20,8; 2. Mary Hollandia; 3. Ottolina B. Toto: winn. 2,00, pl. 1,90, 5,10, 3,20, kopp. 28,60. Trio 592,50. Niet gestart: Myrly Terraise en Maxi H. Restaurant-prijs (2440 m): 1. Reza- tonka (J. Huiberts jr.), 1.25,9; 2. Salva H.; 3. Sprite Regina. Toto: winn. 2,90, pl. 1,20./ 1,70,/ 1,40, kopp. 19,60. Niet gestart: Shira Hanover. Uitvoerders-prijs (2440 m): 1. Red Silks (T. Smeding), 1.23,0; 2. Kasper Mac.; 3. Oswald. Toto: winn. 2,10, pl. 1,60, 7,00, 2.30. kopp. 27,20. Trio 284,90. Nieuwbouw-prijs (2440 m): 1. Sape- li du Bois (J. G. H. de Jong) 1.24,8; 2. Sorry H.; 3. Stardeter G. Toto; winn. 11.00, pl. 3,50, J 2,10, kopp. 10,20. Niet gestart: Sir Sebastiaan. Sterling Moss, Rapido Duke, Rizora De totale omzet was 378.680,00. niet bekend Wel zeker is dat Henk Blankenstein; 4—2 Mart op momenten dat er inge zwommen moest worden de Leidse ploeg leed aan beslui teloosheid. Bras; 52 Blankenstein; 62 van Noord; 63 Alex van Be- lkum; 73 Bert Bos. Zaterdag speelt de formatie Met een 42 achterstand werd van Rob Schouten hun laatste de laatste periode ingegaan. Omdat door uitsluiting van Al- bert Spijker De Zijl/LGB een numerieke minderheid had thuiswedstrijd van dit jaar. Om 17.15 uur treedt De Zijl/LGB aan tegen het lastige ROTTERDAM Ons EUand heeft gisteravond het eerste verliespunt van deze competi tie moeten incasseren. Staart- ploeg NIO wist de Leidenaren een 7-7 gelijkspel af te dwin gen. Bij rust leidde de thuis ploeg zelfs met 3-2. Achteraf was Ons Eiland- coach Piet Weerheim toch wel blij met het ene punt ondanks de lage klassering van de te genstander. „Veel meer had den we niet verdiend. We heb ben een erg slechte wedstrijd gespeeld. De omstandigheden waren natuurlijk niet best. De gladde vloer van de Energie hal, de slechte verlichting waardoor het erg moeilijk is van afstand te schieten, noem maar op". Geen moment kon Ons Eiland dan ook het op pa pier toch zeker aanwezige klasseverschil demonstreren. De volle speeltijd bléven de ploegen dicht bij elkaar en na men om en om scorend een doelpunt voorsprong. Het Leidse aandeel in de 3-2 rust stand kwam uit handen van Wim Nijenhuis en Huib Has- selbach. Ook na rust ontstond eenzelf de patroon. Om een overwin ning te forceren zetten Weer heim in de slotfase bij een 6-6 stand Jan van Kalkeren en Nan Deegenaars in. Het inval lersduo zorgde ervoor dat de NIO verdedigers volkomen leeggespeeld raakten, maar het leverde naast een treffer van Deegenaars (6-7) niets meer op. Een wat gelukkige treffer in de laatste minuut bracht NIO nog op gelijke hoogte: 7-7. De overige Leidse treffers kwamen op naam van Wim Nijenhuis (2) en Rob Hassel- bach. Bibi Vos stopt als internaat wordt gesloten BORGER - Bibi, één van de grootste turntalenten van Nederland, overweegt met turnen te stoppen als'het in ternaat op Papendal wordt gesloten. „Ik zou het vrese lijk jammer vinden als tot sluiting zou worden overge gaan, maar als er niets voor in de plaats komt stop ik", zegt de 13-jarige, in het Drentse Borger woonachti ge, Bibi Vos gedecideerd. „Ik turn voor mijn plezier, maar ik wil er alles aan doen om de top te halen en dat kan alleen als ik op Papendal kan blijven trainen. Ik pas er voor om in Borger bij een club te gaan trainen, dan rommel je maar wat aan en dat kan ik niet opbrengen. Dan ga ik veel liever een andere sport beoefe- Door de tegenvallende presta ties van de Nederlandse da- mesturnploeg op de wereld kampioenschappen in Fort Worth is het niet uitgesloten dat het geld verslindende in ternaat zijn langste tijd heeft gehad. John Tielrooy, voorzit ter van het Koninklijk Neder lands Gymnastiekverbond (KNGV) en chef d'équipe van de nationale ploeg in Amerika, stelde tenminste het turninter- naat reeds ter discussie.

Leidse Courant | 1979 | | pagina 19